ULG. BESCHOUWING CHU/AR BES&B AGENDA WEEKENDDIENSTEN Voldoening over viertal gerealiseerde zaken KERK DIENSTEN Voorbereiding carnaval seizoen in volle gang Nationale collecte voor het jeugd- en jongerenwerk Jantje Beton staat op zijn spel Ojficiële publikatie Gasbedrijf Uitloting en rente betaling obligatielening '51 Ojficiële publikatie Voorbereidings- besluit Burgerlijke Stand HOLTENS NIEUWSBLAD 29 OKTOBER 1976 PAGINA 3 fjadat de CD A-fractie, bij monde van de heer J. Wiggers, jijdens de algemene beschouwingen een dankwoord had uit jesproken aan allen die aan het tijdig gereedkomen en de geurige verzorging van de gemeentebegrotingen voor 1977 iiebben meegewerkt, constateerde deze fractie, tijdens de jl. naandag gehouden raadsvergadering, met voldoening dat in 1976 een viertal zaken in uitvoering is genomen of binnenkort tal worden gerealiseerd, waarvoor het CDA zich het afge lopen jaar met name heeft ingezet. Deze zaken betreffen met name de subsidieregeling rieten daken, renovatie van de woningen aan de Burg. v, d. Borchstraat, wijziging van de subsidieregeling jeugd- en Sportzaken en de houtwallen. Gemeentetaken Hoewel het CDA met genoegen iconstateert dat óók dit jaar weer jeen sluitende begroting kon wor den aangeboden betreurde de heer Wiggers dat de Algemene Uitke ring uit het Gemeenteionds geen {gelijke tred houdt met de kosten stijgingen van de gemeente, waar- idoor deze genoodzaakt worden via belastingstijgingen hun inkomen op jhet vereiste peil te houden. „Door dat een deel van de inkomsten [achter blijft bij de kosten heeft jdit rechtstreeks gevolgen voor de uit te voeren werken," zei de heer i Wiggers. Hiermee stelde hij ind'i- jrect de vraag of de gemeente de haar opgedragen taak wel naar behoren kan blijven uitvoeren als hierin geen verandering komt. Belastingen I Met de voorgestelde trendmatige belastingverhogingen kan het CDA zich verenigen, maar ook deze j fractie vindt een verhoging van de hondenbelasting met 20% duidelijk afwijken van de trend en te fors. De heer Wiggers vroeg deze ver- hoging niet boven 10% te laten stijgen. "Verder vroeg hij het col- lege naar de reden waarom de toeristenbelasting niet wordt ver- j hoogd, omdat hierover geen toe lichting werd gegeven in de nota van aanbieding. Sanering dorpskern Verder constateerde de heer i Wiggers dat in 1976 een zestal be- i dragen voor investeringen niet j werden besteed en ook niet werden i gereserveerd. Hij zei hierover: „Er zijn in 1976 een zestal geraamde bedragen niet besteed met name f 100.000 voor sanering dorpskern. Gaarne verne- men wij waarom deze post niet werd gereserveerd. Uit welke bron i denkt 'het college bij evt. uitvoe- j ring te kunnen putten. Het afvoe- I ren van dit bedrag heeft ons te meer bevreemd omdat op grond i van door het college verstrekte in- j formaties de verwachting bestaat j dat de minister eind van dit jaar S een beslissing (hopelijk een gun- i stige) zal nemen op het verzoek om een saneringsbijdrage." Huismimmering „Met voldoening vernamen wij NED. HERV. KERK 8.30 u. en 10.15 u. ds. A. W. Berkhof. Tweede dienst gezins- dienst, bediening Heilige Doop. Extra coll. Ned. Bijbel Genoot schap. Oppasdienst: mevr. Bogaard, Gerida Hols en Ineke Wolters. 19.15 uur: Interkerkelijke dienst Herdenking Kerkhervorming. Ds. G. W. H. Peddemors. Extra coll. Ned'. Bijbel Genoot schap. Woensdag 3 nov. Dankdag voor gewas en arbeid. 10.00 u. en 19.30 u. (in de Ge- ref. kerk) ds. A. Schellevis. Extra coll. Gevangenienwerk in de wereld., GEREF. KERK 9.30 u. ds. H. van Twillert. Col lecte voor bijzondere Evange lisatieterreinen. 19.30 uur Herdenking Kerkher vorming in N.H. kerk, ds. G. W. I-I. Peddemors. Oppasdienst: mevr. Stam-Bos- schers, mevr. Stam-Bosschers, mevr. Getkate; res. mevr. Dulrde Fockert, Jenny Koor- des, Ria Bolink, res. mevr. Kindernevendienst: mej. H. Stam-Hasewinkel. Landeweerd, res. mevr. Kuy- per. Woensdag 3 november (dank dag voor gewas en arbeid) 10.00 u. en 19.30 u. ds. A. Schellevis. R.K. KERK •Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur* DIJKERH0EK 9.30 uur ds. A. Schellevis. Ex tra coll. Ned. Bijbel Genoot schap. 0KKENBR0EK 10.00 uur mevr. de Heer-Berk hof. Uitgangs collecte: Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Saterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur, dat in de maand november een voorstel kan worden verwacht be treffende de nieuwe straatnamen. Wij zijn van mening dat de ge meente Holten bepaald niet voorop loopt van duidelijkheid wat de aanduidingen betreft om Holtena ren en vreemdelingen de juiste weg te wijzen. Nu ook de huis- nummering, naar het zich laat aan zien, in het komende jaar rond zal komen, zouden wij gaarne zien dat de namen en de nummers goed zichtbaar en duidelijk werden. In onze „A.B." van 17 dec. 1974 stel den wij de vraag of het niet wen selijk zou zijn om in de dichtbe volkte wijken een oriëntatiebord te plaatsen. Gaarne vernemen wij het standpunt van uw college." Vleeskeuringsdienst .Ten aanzien van de vleeskeu ringsdienst herinnerde de heer Wiggers het college aan het vo rige jaar reeds door het CDA inge nomen standpunt dat, in overleg met belanghebbenden, tot een zo evenredig mogelijke lastenverde ling moet worden gekomen. Wij zouden in de tariefsverordening 'n claüstfle willen opnemen, waarbij men verplicht is de vastgestelde tarieven betreffende de keurings rechten te betalen. Bij in gebreke blijven dient er een mogelijkheid van sanctie te zijn. Overigens zou het» aanbeveling verdienen dat de rijksoverheid de knoop m.b.t. ar tikel 8 eindelijk eens zou doorhak ken om een einde te maken aan een kwestie die al. vele jaren speelt. Dit zou de duidelijkheid in de vleesverwerkende industrie be slist ten goede komen en eindelijk eens een antwoord geven op de vragen die er nu zijn. Nu over enkele maanden de vleeswarenfa- briek U-vlees B.V. gaat draaien rees bij ons de vraag of dit nog uitbreiding van het personeel vleeskeuringsdienst ten gevolge heeft. Ruimtelijke ordening Het doet onze fracties deugd dat onze suggesties, beperkte woning bouw voor aut'ochthonen (volgens .Kramers Ned. woordenboek: „van oudsher tot het land behorend, in het land zelf ontstaan of geboren") in Diekerhoek mogelijk zal wor-' den. Wij menen dat het instrument dat ontwikkeld is met de nodige zorgvuldigheid gehanteerd moet worden. Beuseberg Tot onze grote spijt moeten wij constateren dat we met het bestem mingsplan nog steeds geen stap verder kunnen. Het groene licht van Ged. Staten is door de in specteur Ruimtelijke Ordening op rood gezet en het is, voorzitter, al meer dan eens door u gezegd, het kan nog wel enkele jaren duren voordat we van de Kroon weer het groen krijgen. Hoe langer hoemeer komen we tot de ontdekking dat de beroepsprocedure, waarmee we, wat betreft realisatie van bestem mingsplannen van doen krijgen; uitvoering van een van de belang rijkste gemeentetaken, in de weg staat. Wij prefereren woningbouw in het plan Beuseberg boven het „noodverband" in de Haar. Dat grenst aan het industrieterrein en uit een oogpunt van leefbaarheid minder geschikt moet worden ge acht. Komplan Met uw college hopen wij dat de minister nog dit jaar een beslis sing zal nemen inzake het Kom plan dat in onze fracties hoge prioriteit heeft. Wij vinden het dringend noodzakelijk dat ons een instrumentarium in handen wordt gegeven om ongewenste ontwikke lingen tegen te gaan. ver. „Bergruiters" en ponyclub hebben geen of onvoldoende gele genheid om hun sport te beoefenen. Volkshuisvesting Dat het college - mede op ons verzoek - een onderzoek tot reno vatie van de woningen in de Burg. v. d. Borchstraat positief heeft be- oordeeld stemt ons blij. We zouden het op prijs stellen wanneer op deze weg wordt voortgegaan en dat met de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer (en de toegezegde raadscommissie Wo ningbouwzaken) bekeken wordt of mogelijk nog andere complexen in de woningwetsector voor renovatie in aanmerking komen. Onderwijs (basis-kleuter) Wij zijn van mening dat het on derwijs aan de gestelde verwach tingen voldoet. De contacten tus sen ouders en school worden in tensiever en wij achten dat een goede zaak. Met betrekking tot de verwachte leerlingenaantallen is mede door de stagnatie in de wo ningbouw onze fractie met enige zorg vervuld. Het hoofd van de o.l. school, de heer B. H. Brou wer, zal in het komende jaar het onderwijs wegens pensionering ver laten. Hij heeft in Holten het on derwijs een lange reeks van jaren op uitnemende wijze gediend. Gaarne gaan wij akkoord met de subsidie groot f 3000 voor het schoolzwemmen in Dijkerhoek en Espelo. Tijdens de hoorzitting in ver band met de reconstructie van de Kol is de uitdrukkelijke wens naar voren gekomen om de schoolplei nen als 'openbare speelgelegenhe- den na schooltijd te doen functio neren. Onze fracties achten dit een goede zaak mits de financiële risi co's van schades als gevolg van spelende kinderen, welke niet via de weg van artikel 73 geclaimd kunnen worden, door de gemeente worden gedragen. Nu in de prak tijk deze speelplaatsen reeds als zodanig worden gebruikt, nodigen wij uw college uit op korte ter mijn met een voorstel in deze richting te komen. Voortgezet onderwijs „De Noordenbarg", school voor Lager Huishoud- en Nijverheids onderwijs heeft zich de laatste ja ren ontwikkeld tot een schooltype, waarin het vroegere huishoudon- derwijs nauwelijks meer te her kennen is. Wij zijn van mening dat dit nieuwe onderwijs in een behoefte voorziet en hopen dat deze school zich positief zal blij ven ontwikkelen. Scholengemeenschap De toename van het aantal leer lingen zet zich onverminderd voort. Wij stellen er prijs óp van het col lege te vernemen hoe lang deze ongelimiteerde groei kan doorgaan. Onze fracties zijn van mening dat het huidige aantal brugklassen al te groot is. Zowel uit onderwijs kundig oogpunt alsmede de finan ciële draagkracht van onze ge meente en het contact tussen on derwijzend personeel en leerlingen menen wij thans, nu het nog niét te laat is, deze vraag te moeten stellen. Het grote ruimtegebrek baart ook ons zorgen en wij menen dan ook dat aan alle improvise rende maatregelen nu toch werke lijk snel een einde moet komen. Het volgens een strak opgezet schema voor de nieuwbouwplan- nen schijnt in Den Haag een „ver geten" plan te worden door ge brek aan financiële middelen. Wij zijn met u van mening dat het wei nig zin heeft om te plannen als men niet de lengte van de finan ciële polsstok kent. Zuiderlook Onze fracties zijn van mening, dat een verdere ontwikkeling van een eerste fase van het, plan „Zui derlook" in een verhoogd tempo zal moeten plaats hebben, waarbij de grootst mogelijke voorzichtig heid is geboden bij de inrichting van dit plan. Sport Met de bouw van de sporthal ,,'t Mossink" (waar we erg geluk kig mee zijn) hebben we, wat de zaalsporten betreft, een probleem opgelost maar wat de buitenspor ten betreft zijn de problemen nog levensgroot. Over de dringende noodzaak van een 2e sportcomplex bestaat, dacht ik, geen verschil van mening. Aan de GrontMij zal op dracht worden gegeven voor het maken van een plan voor de sport velden,, dat is aangemeld voor DACW subsidie. De velden op „Meermanskamp" worden veel te intensief gebruikt met alle schade lijke gevolgen van dien. We hopen dat over niet al te lange tijd in de behoefte diie er is zal worden voor zien zodat ook de hockeyclub „Holten" afscheid kan nemen van het terrein in het Sportdal dat nu nog door de Hockeybond wordt „gedoogd." Ook de bloeiende MAC „De Holterberg" en de Land. Rij- van reservering kunnen krijgen. De dekking voor dit voorstel me nen wij te hebben gevonden in de opgebouwde reserve afvloeiingsre geling gemeentepersoneel. In de Nota van aanbieding lazen wij: Op dit moment is deze inventarisatie nog niet gereed. Heeft het college enig inzicht hoe ver „Het Over- sticht" hiermee is gevorderd? Volkstuintjes Het college van de Holtense Car navalsvereniging „De Fienpreu- vers" is al weer geruime tijd bezig met de voorbereidingen van het negende Holtense carnaval. De di verse commissies zijn volop aan 't werk om er ook deze keer weer een grandioze happening van te maken. Gezien het feit dat de residentie van „De Fienpreuvers" (hotel Hol- Uit vragen die ons bereikten blijkt, dat er een bepaalde behoef te is aan zgn. volkstuintjes. Wij menen dat in deze behoefte kan worden voorzien door terreinen, welke in gemeente-eigendom zijn en niet direct bebouwd worden, hiervoor tijdelijk te bestemmen. Genoemde terreinen zouden dan tevens in hun omgeving beter pas sen. Wij denken hierbij met name aan het terrein wat bestemd is voor de bouw van een Sociaal Cul tureel Centrum. Electriciteitsbedïijf Elektriciteitsbedrijf. De netspan ning komt gë|eidelijk aan op aanvaardbaar niveau. Onze fracties kunnen het beleid, om te komen tot een goede stroomlevering, on derschrijven. Een versnelde ver- kabeling van het bovengrondse net zou hiertoe een bijdrage kunnen leveren en ook de kwetsbaarheid in de stroomlevering kunnen be perken. De post onderhoud zou hierdoor eveneens aanmerkelijk la ger geraamd kunnen worden. Wij zijn ons evenwel bewust van de beschikbare mankracht ën denken dan ook aan fasering. In de week van 1 tot 7 november a.s. wordt in ruim 700 plaatsen van ons land de nationale jeugdcollecte gehouden, meer en meer bekend als de actie van Jantje Beton. Gedu rende deze week wordt huis-aan-huis gecollecteerd, voor namelijk door de jeugd zelf. Op zaterdag 6 november wordt bovendien een straatcollecte gehouden. De opbrengst van de collecte van het Nationaal Jeugd Fonds is voor de helft bestemd voor de plaatselijke jeugd- en jonge rengroepen, die meedoen. De andere helft wordt landelijk ge bruikt voor het verstrekken van giften en renteloze leningen ten behoeve van tientallen concrete W erkgelegenheid Onze fracties menen dat de werk loosheid verontrustende vormen heeft aangenomen. Wij zouden het op prijs stellen van uw college te vernemen of maatregelen worden overwogen om alternatieve objec ten te ontwikkelen. Wil het college frequentere industrievestiging be vorderen? In dit verband zou een positief antwoord van Vaessen Schoemaker op de gedane aanbie ding zeer wenselijk zijn. Ook in de bouwsector dient er rekening mee t,e worden gehouden dat, door het ontbreken van goedgekeurde bestemmingsplannen, de werkgele genheid zal afnemen. Dit constate rende menen wij dat bij uit te voe ren werken zoveel mogelijk plaat selijke ondernemers dienen betrok ken te worden. V ermakelijkheids- belasting Gaarne gaan wij er mee akkoord dat deze belasting met ingang van 1 januari 1977 wordt afgeschaft. Wij zijn van mening dat deze be lasting niet meer inpasbaar is voor datgene waarvoor ze ingesteld is. Subsidie rieten daken Onze fracties zijn nog steeds van mening, mede gezien de reacties, dat een dergelijke regeling in een behoefte voorziet. Om de inwer kingtreding van deze subsidie niet nog meer te vertragen stellen wij uw college voor reeds voor 1977 een bedrag in de begroting op te nemen. Een dergelijke subsidiere geling dient toch, voor wat betreft de uitvoering, gefaseerd te wor den. Mocht de regeling in het ko mende jaar niet in werking treden, wat wij zouden betreuren, dan zou het geraamde bedrag het karakter Onze'fracties zijn verheugd om trent het 13% hoger liggende aan- sluitpercentage dan werd geraamd. Hieruit kan de conclusie worden getrokken dat het gevoerde beleid juist is geweest. Wij zijn dan ook van mening dat de ontsluiting van de onrendabele gebieden doorgang moet vinden. Gezien het feit dat bij de fasering van de ontsluiting „onrendabele gebieden" een voor sprong is bereikt dient, naar onze mening, zp snel mogelijk met de volgende fase een aanvang te wor den- gemaakt. Met betrekking tot het onder houd geisers menen wij dat hierbij ook niet gehuurde geisers de nodi ge aandacht dienen te hebben, waardoor de veiligheid van de be woners wordt bevorderd. Dit mede in verband met de veronderstel ling dat geisers geen onderhoud vergen. Subsidie sport en culturele verenigingen Wij kunnen ons in grote lijnen met de gewijzigde verordening ver enigen. De opmerkingen die wij hadden zijn door ons in de finan ciële commissie gemaakt en wij "vernemen daaromtrent dan ook graag de reactie van het college. Het is o.i. alleszins redelijk dat de bedragen die in de verordening worden genoemd voor dit begro tingsjaar trendmatig worden ver hoogd. Stichting sociaal en cultureel werk Het is ons bekend dat genoemde stichting in een behoefte voorziet en een belangrijke bijdrage levert in de vrije tijdsbesteding van de jeugd. Mede door de activiteiten van deze stichting is er een nijpend tekort aan ruimte voor de jongere jeugd. Wij zoude n gaarne van uw college vernemen of da door de stichting aangegeven mogelijkhe den kunnen worden verwezenlijkt. Onder de bewoners van De Haar leeft de vurige wens een ruimte te hebben waar buurtactiviteiten ontwikkeld kunnen worden. Een mogelijkheid zou zijn een bestaand boerderijtje dan wel een gebruikt noodlokaal te bestemmen of aan te kopen. Gaarne vernemen we hieromtrent de zienswijze van het college. Ruilverkaveling Ten opzichte van de ruilverka veling is het gezegde: „en de boer hij ploegde 'voort" van toepassing. De commissie „Ruilverkaveling Holten-Markelo" doet haar werk zorgvuldig en met de gewenste be trouwbaarheid. De toedeling van gronden komt binnenkort uit het „papieren stadium". De bestem ming van de gronden ten westen van de Aaltinksweg is echter dooi de Plaatselijke Commissie nog steeds een vraagteken. Wellicht kan uw college hier wat meer duidelijkheid verschaffen. Gaarne vernemen wij van het college wan neer van industrievestiging hier sprake zal zijn of dat een nog an dere bestemming aan de gronden zal worden gegeven." Mijnheer de voorzitter: Wij zijn er ons van bewust in dit resumé onvolledig te zijn geweest, doch wij hebben getracht de gang van zaken in onze goede gemeente en de toekomstige ontwikkeling hier van zo objectief mogelijk te bena deren. Schenke God u en ons Zijn kracht en zegen om ons werk in 1977 te kunnen doen, zo besloot de heer Wiggers. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 19 oktober 1976 zijn uitgeloot de obligatienummers 47, 83, 85 van de obligatielening 1951, oor spronkelijk groot 85.000, Het bedrag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. be taalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening wordt op 1 november a.s. betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, al hier tegen inwisseling van ren te-coupon nummer 25. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Holten, 20 oktober 1976 De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, 2e lid van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergade ring van 12 oktober 1976 heeft besloten: 1. te verklaren, dat voor het ge bied hetwelk met rode omlij ning op de bij dit besluit be horende tekening is aangege ven, een herziening van het bestemmingsplan buitenge bied wordt voorbereid; dit besluit heeft betrekking op het perceel plaatselijk ge merkt Dijkerhoek 99; 2. te bepalen, dat het besluit in werking treedt met ingang van heden. Het raadsbesluit met bijbeho rende tekening ligt van de dag der in werking treding af ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, voor een ieder ter inzage. De burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR Holten, 29 oktober 1976. Gevonden: sleutel met inscrip tie S; een paar handschoenen aan een touwtje; sleutel aan een label; bruine handschoen; een oranje portemonnaie; zwarte auto-sleutel; herdershond; zwart etui met shag. Verloren: 2 kinderjacks, kleur groen, met rits en kapuchon; trainingsjack, blauw met witte strepen; kentekenbewijs deel I en II en kopie deel III; licht donker bruine bontjas met zil verkleurige drukknoopjes. projecten, zoals speelplaatsen, kinderboerderijen, hobbyclubs, scoutinggroepen en nieuw- en verbouwplannen van jeugdgroe pen en speeltuinverenigingen. De jeugd komt speelruimte te kort, in oude en in nieuwe woon wijken, in de stad en op het platteland. Overal verrijzen im mers flats en neemt het verkeer hand over hand toe. Ten koste van allerlei noodzakelijke voor zieningen voor de jeugd en met alle gevolgen van dien! Het Nationaal Jeugd Fonds doet er wat aan. Door oplossingen te zoeken voor financiële noodsi tuaties, experimenten mogelijk te maken en een nieuwe aan pak te stimuleren. Niet als een superorganisatie, die nu eens zal laten zien hoe het moet, maar als een stimule rende instantie op de achter grond, die financieel daar helpt, waar eigen initiatieven steun verdienen. Soms gaat het om een geringe startbijdrage aan een plan van een groepje ouders, soms ook om een stevige steun in de rug van een jeugdvereniging. De pro jecten zijn bestemd voor gewone, gezonde kinderen, die echter wat betreft hun ontplooiingsmoge lijkheden in de verdrukking dreigen te komen. In alle gevallen is daarvoor geld, veel geld nodig. Geld, dat met bussen en lijsten bijeen moet komen via de jaarlijkse natio nale jeugdcollecte van Jantje Beton. En mocht men geen col lectant tegenkomen, dan zijn giften ook welkom op giro 1247 t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht. Een collecte, die van harte wordt aanbevolen door het Co mité van Aanbeveling, bestaan de uit: Prof. dr. N. Beets, hoog leraar in de Psychologie te Lei den; Prof. dr. N. Ridderbos, voorzitter van de Raad van Ker ken in Nederland; Monseigneur drs. J. W. M. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogenbosch; Mevrouw dr. M. A. M. Klompé, oud-minis ter van CRM; Mr. M. G. Rood, algemeen voorzitter van het Hu manistisch Verbond; Prof. dr. J. A. Stalpers, hoogleraar der So ciale Wetenschappen te Tilburg; Mevrouw Mies Timp-Bouwman. Gun de jeugd uw gulle gift! terman) per 1 okt. is gesloten, heb- ben de carnavalisten naar een an dere accommodatie moeten uitzien. De eerste feestavond, zaterdag 13 november, wordt gehouden in zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Op deze feestavond zal ook de op volger van prins Teun de Zwarte aan den volke worden bekend ge maakt. Voor vervoer van het dorp naar Het Bonte Paard v.v. zal een regeling worden getroffen, die tij dig in dit blad zal worden gepubli ceerd. Aansluitend aan deze ver gadering wordt de hofbar officieel overgeplaatst van Jan Maats naar café Ab Jansen. VRIJDAG 29 OKTOBER 20.00 uur: Bingo-avond Z.V.V. Blauw Wit" in clubhuis Sport park „Meermanskamp". 20.00 uur: Ledenvergadering van Buurtvereniging „Holterhaar" in café ,,De Biester" (zie adv.), ZATERDAG 30 OKTOBER Samengestelde wedstrijd L.R. „Bergruiters" bij erve „Zand- voort" en in de Beuseberg (zie bericht). ZONDAG 31 OKTOBER 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 14.30 uur: Cabaret in „De Schure" (zie bericht). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). DINSDAG 2 NOVEMBER 9.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda)* 20.00 uur: Bijeenkomst (extra avond) Herv. Vrouwengroep Dij kerhoek in „Bethanië" Hand- werkavond. 20.00 uur: Knippatronen demon stratie in hotel „Vosman" (zie adv.). WOENSDAG 3 NOVEMBER 14.00-17.00 uur: Inzameling kle ding, schoeisel, speelgoed voor het Leger des Heils door de Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in gebouw „Bethanië (zie be richt) 20.00 uur: Knippatronen demon stratie in hotel „Vosman" (zie adv.)* DONDERDAG 4 NOVEMBER 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering afd. Holten „Vrienden van de Hartstichting" in hotel „Vosman" (zie adv.). 20.00 uur: Rayonbijeenkomst Chr« Plattelandsvrouwen Bond in ge bouw „Het Anker" te Wierden. Spr. zuster van Oosten. Onder werp „Christenvrouwen achter het IJzeren Gordijn", MAANDAG 8 NOVEMBER 20.00 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vos man". WOENSDAG 10 NOVEMBER 20.00: Voorlichtingsavond „Dieet- en reform voeding" in zaal „Dik- kie-Down" (zie adv.). DONDERDAG 11 NOVEMBER 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering „de Fienpreuvers" in café Jan Maats. ZATERDAG 13 NOVEMBER 20.30 uur: „Elfde van de Elfde" met bekendmaking van de nieu we prins der „Fienpreuvers" in „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek (zie bericht). MAANDAG 15 NOVEMBER 20.00 uur: Manifestatie C.D.A. Hol ten in gebouw „Irene" (zie adv.). Geboren: Albert Maarten, zv H. Biesters en E. H. Poelakker; Margriet Simone, dv W. K. van Rijssen en J. Roos (geboren te Deventer); Sjaantje Maria, dv W. Markvoort en G. H. Oolbekkink (geboren te Deventer). Overleden: K. J. Ludeking, oud 33 jaar, wonende te Heino. ARTS J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Voor boodschap pen bellen 11.00 uur en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Mevr. S. Stam-Stam, Waarden- borchstraat 3, tel. 2384. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen, werkdagen van 13.30 14.30 u. Groene Kruisgebouw, Gaarden- straat. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. A. Muller, tel. 1745. TANDARTS E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, tel. 05480-2260. Spreekuur spoedgevallen 5.00-5.30 u. na middags. DIERENARTS Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraat 5, telefoon 05483-1515 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel' Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreek uur maandag tot en met vrij dag van 8.30-9.30 uur, donder dagavond 6-7 uur en volgens afspraak, GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maatsch. werk en Gezins verzorging telefonisch bereik baar onder nr. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35 tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met 31 oktober B. Groot Obbink, Kozè.kkenstraat 2? tel. 1526. Maandag 1 t.e.m. zondag. 7 nov. H. W. Goorman, Kol- weg 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slacht huis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 30 okt. t.e.m. vrijdag 5 november: ELECTRA: H. Huisman, Kol- weg 42, tel. 1498. GAS: H. J. Kolkman, Chur- chillstraat 99. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na 6 uur s' avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3