Uitslagen, resultaten lagere senioren elftallen S.V. Holten Ouderavond Dorpsschool Fondue-avond in Dijkerhoek AR-kiesverenijjinjj accoord met concept en oprichtingsakte Forse overwinning zwemelnb Twenhaarsveld" in Almelo Nieuwe subsidieregeling CJ.S.-verenigingen Keuring jonge paarden Hockey- nieuws Tegenstander Holten bleef schaakclub thuis Bouwvergunning nodig voor plaatsen sla-caravan Kleurenfilm Markt Rijssen Zondagsschool- nieuws Kleuterleidster mtslasen Resultaten SV Holten (pupillen) HOLTENS NIEUWSBLAD 29 OKTOBER 1976 PAGINA 11 In een uitvoerig overzicht, met heel veel cijfer werk, stellen burgemeester en wethouders de raad voor dinsdag 2 novem- jber a.s., te rekenen met ingang van 1 januari 1976, een nieuwe subsidieregeling vast te stellen voor de plaatselijke culturele-, Ijeugd- en sportverenigingen. Het blijkt moeilijk, gezien de in het budget van de gemeente beschikbare middelen, om ieder inaar recht en billijkheid het zijne te geven. liet college meent niettemin daarin te zijn geslaagd. IHet :gaat er daarbij vanuit, dat iri !de begroting voor 1976 een bruto- Isubsidie' 5s geraamd van f 42.000. In dit bedrag was een huursubsi die van, de sporthal van 50°/o van 15.000 is f 7500/ begrepen. Aan- (gezien thans echter wordt voor gesteld om in deze kosten niet te subsidiëren, kan de totale bruto- subsidie worden: gesteld op X 42.000 minus f 7500 is f 34.500. Tegenover deze uitgaafpost staat aan huren gymnastieklokalen, zwembad, rente en aflossing geld- lening HMV, een inkomst van af gerond f 20.500. j In acht nemende het hierna vol- gende subsidie-overzicht hebben B. en W. de volgende opzet ge- maaktt i Geraamde uitgaven begroting 1976 f 34.500 I Nadere raming van deze uitgaven I volgens- het voorstel f 26.500 i Verschil f 8000 Geraamde inkomsten begroting 1976 f 20.500 Nadere raming inkomsten f 14.000 Verschil f 6500 Nog beschikbaar f 1500 Gezien de vrij kleine marge van het nog beschikbare bedrag en het feit, dat B. en W. de raad willen voorstellen in de verordening de mogelijkheid te openen om in de kosten van kadervorming te ver lenen, menen zij dat met een ver hoging tot 70% van de normen nadat de desbereffende bedragen voor het jaar 1976 met 10% zijn verhoogd, moet worden volstaan. Het te verlenen subsidie 'aan HMV zal hiermee worden gebracht op rond f 9000 of netto ca. f 5500. Ten opzichte van 1975 betekent dit een verhoging van rond f 3150. Deze extra verhoging is niet be grepen in het hiernavolgend sub sidie-overzicht 1976 met als basis verenigingsgegevens en zaalge- bruik 1975. Vereniging bruto-subs. zaalhuren netto-subs. subs."75 HMV é.275, 3.500,— 1) 4.775,— 2.334 Hockeyclub Holten 598, 598,— 610, Speeltuinver. Gaarden 95, 95,— 94,35 Speeltuinver. Kol 165, 165, 150, Blauw Wit '66 1.976, 155, 1.821, 829,50 Zwemclub Twenh.veld 2.236, 1.240, 996, 970,— Padvindersclub 400,— 400,— 150,— Zangver. SDG 550,— 250,2) 300,— 343,50 Sportver. Holten 2.508,75 870,— 1.638,75 875 Tennisclub Holten 806,— 45, 761, 349,— Sportver. BATO 7.700,— 6.900, 800, 783,50 Zangver. HGK 765,— 415, 350, 254,— Bergruitertjes 520,— 520,— 26,594,75 13.375,— 13.219,75 7.742,85 1) incl. f 1910,rente en aflossing geldlening 2) deze zaalhuur wordt niet door de gemeente Holten ontvangen Specificatie HMV Hockeyclub Speeltuinver. Kol Speeltuinver. oKl Blauw Wit '66 Zwemclub Padvinders Zangver. SDG Sportvér. Holten Tennisclub Sportver. BATO Zangver. HGK huidig subsidie majorettenkorps 46 jeugdleden a f 13, 10% contr.opbr., max. f 165,— idem 152 jeugdleden a X 13, 172 jeugdleden a f 13, 80 leden a f 5, 15% contr.opbrengst 25% sal.fcosten dirigent 223 jeugdl. a gem. f 11,25 (komt niet aan maximum) 62 jeugdleden a f 13, 400 jeugdleden a X 13, extra subsidie 15% contr.opbr. (max.) 25% sal.kosten dir. (max.) deelname concoursen 40 jeugdleden a f 13, 6275,— 2000,— 230,— 320,— 5200,— 2500 598,— 95, 165,— 1976,- 2236,— 400,— 550,— 2508,75 j Dinsdagavond was er een ouder- 1 avond belegd in de hal van de Dorpsschool. Om 8 uur opende j voorzitter E. K. Pronk de bij-een-' j komst en heette de aanwezigen welkom, waaronder speciaal ook i -de genodigden. „Als er iets in het middelpunt van de belangstelling j staat", aldus spreker, ,,da-n is dat zeer zeker wel he,t onderwijs. Hierbij denk ik vooral aan de contourennota. Alles wordt an ders in het onderwijs voor h'et jaar 2000". Hij attendeert op ver anderingen bij het kleuter- en het lageronderwijs op het buitenge woon -onderwijs, op de plannen van -de middenschool, de boven school en -een lee-rpl-ichtverleni-ng tot 18 jaar. De heer Ronk wijst verder op de -toetreding van onze gemeente tot -de schoolbegelei dingsdienst, -die hij van het groot ste belang acht voor begeleiding van de Individuele hulp aan het moeilijk lezende kind. Al deze veranderingen vragen enorme aanpassing van het onderwijzend personeel -en de opleiding. Zich voorbij de Dorpsschool bepalend staat hij even. stil bij de opkomst zijnde hoofdenwis-seOing eind maant, -doordat de heer Brouwer zijn taak dan heeft beëindigd. Er zijn 43 sollicitanten. Hij-licht toe welke procedure gevolgd zal wor den -om een opvolger -te benoemen. Spreker staat voorts stil bij de gróte personeelswisseling door het vertrek van mej. E. van 11- tersum, en de heren H. Arends horst en L. W. H. Pak. Als voor lopige invalsters kwamen, -de da mes Hofhuis' en Kü-rz helpen. Tol 1 januari helpt de heer H. Nij- huis. Verder werden vast aange steld mejAal de-rink en de heer Plantinga. Laatstgenoemde drie werden voorgesteld aan de ver gadering. Ook stond de heer Pronk nog even stilbij enkelen, die waren verhinderd de ouder avond bij te wonen en bij de aan wezigheid van genodigden. De -notulen- van de vorige ouder avond werden voor belangstellen den ter inzage gelegd. Daarna kwamen de jaarverslagen van de secretaresse, mevrouw M. Nij- lamd-Dijkslag en van de penning meester, de heer J. A. Aanstoot aan de orde. Er werd door eerst genoemde een overzicht gege ven va-n de gehouden vergaderin gen en de tweede somde de .in komsten en de uitgaven van de oude rit as op. De kascom-missie bracht bij monde van de heer Brinks kort en bondig haar be vindingen, met alil-es in orde be vonden. Er volgde décharge. De voorzitter dankte secretaresse penningmeester en kascommissie voor het ver-richtte werk. Wegen-s aftreden van -de heer Brinks werd mevr. Sjjtsema-Tesc-h in de con trolecommissie benoemd. De periodiek aftredende leden A. J. Aanstoot, M, Nijl-and-Dijkslag en E. K. Pronk werden bij enke le cand-i-daatsteilling herkozen in de oudercommissie. Er volgen nu nog enkele medede lingen door de heer Brouwer. Hij zegt da-t belangstellen-den een folder kunnen krijgen deze avond van een firma -die naamplaatjes voor kinderen produceert voor 'n bepaald bedrag. Verder zal er de volgende week contactmiddag en avond zijn, waarbij -ouders en per soneel kunnen spreken over ge drag en vorderingen van de leer lingen. Er is een wat soepeler regeling getroffen door het ge meentebestuur inzake de school- gren-zen in geval van verhuizing. Totnogtoe mochten leerlingen van de vijfdie en zesde klas op school blijven desgewenst. Voortaan mo gen alle schoolgaande kinderen van een verhuizend gezin blijven als de ouders dat wensen. Dan gaf hij nog enige toelichting op de film die vertoond zou worden in de pauze. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naa-r de mogelijkheid kin deren te verzekeren tegen onge lukken voor en na schooltijd. In die koffiepauze werd er gezellig gekout. Daarna werd ér een kleurenfilm vertoond, opgenomen door Kees Bos, op 16 mm film in kleur. Te zijner tijd zal die tevens aan an dere belangstellenden worden ver toond. Het begon met het Koning- innefees-t op 5 september 1973. Vervolgens het overbrengen- van de leerlingen van de nieuwe Haarschoolj veel natuuropnamen, de autoloze zondag, carnavals feest, ruiiterfestijn, papierinzame ling, volksfeest in Espelo, paar- denkeuring in Dijkerhoek, de boerenopstand, de november storm, enz. Veel leuke tafereeltjes, fijngevoel- de humor, prachtige overgangen sierden deze nieuwe film over Hol ten. De volgende -dag genoten -de leerlingen van deze film die an derhalf uur duurde. In de hoogste k-las volgde een kort verslag over 'l gehe-eil of een deel er van. Een van de leerlingen was gegrepen door de rog-geoogst, op ouderwetse verricht. Ina schreef: „Hij doet 't snel en handig. Het is een prach tig gezicht, steeds weer dezelfde bewegingen, maar etoch ieder keer weer anders. .Te kunt er uren geboeid naar zitten kijken, op het laatst wordt het net een liedje: zig, zag, zig, zag, zig, zag 'enz. Na een paar uur gaat hij eten en koffiedrinken op het veld. Ik ga bij hem zitten en stel hem een paar vragen...... Voor de Trekpaard- en Haflin- gerfokkers in Groningen, Fries land, Drenthe, Overijssel en de IJsselmeerpolders is woensdag, 1 december, een belangrijke dag. Dan vindt er vanaf 10.00 uur de keuring plaats van jonge paarden in de Prins Bernhardhoeve te Zuid laren, voorafgaande aan het In- door Concours-Hippique, aldaar. Er wordt gekeurd in de rubrie ken: merrieveulens, hengstveu lens, 1-jarige merriën en heng sten, 2-jarige merriën en 3-jarige merriën. (Trekpaarden en Hal- lingers). Inschrijvingen (onder opgaaf van naam, kleur, stamboeknummer en geboortedatum, naam en stam boeknummer van de vader en de moeder van het paard, alsmede naam en woonplaats van de fok ker en naam en adres van de eigenaar) kunnen worden gezon den vóór 10 november 1976 aan T. H. Huisman, Munnekeweg 1, Groo- tegast (tel, 05946 - 2603). Ter bestrijding van de. kosten is een inschrijfgeld verschuldigd van f 5,_ per aangegeven paard, het welk kan worden overgemaakt op postrekening no. 911849 ten name van T. H, Huisman, voornoemd. Aangevoerd: 57 varkens. Prijzen; 57 biggen van 103.- tot 113 Algemeen overzicht handel: handel aarzelend en prijzen staan- TWENTHE 2 HOLTEN 2 0-1 Holten 2 heeft zich,keurig hersteld na de 5-1 nederlaag tegen MVA'". Vanaf de aftrap nam Holten di- rekt het initiatief in handen en aanval op aanval golfde op het doel van Twente, Vooral Broers- ma was deze morgen zeer actief en scoorde dan ook 1-0, wat later ook de overwinning betekende. Na de rust kwam Twenthe sierk opzetten maar de achterhoed onder leiding van Wissink wist van geen wijken. Jammer was het, dat het „centrale duo" zich voortijdig naar de kleedkamer be gaf, terwijl H. Hoefman gebles seerd raakte. Volgende keer be ier. WW 3 HOLTEN 3 2 3 Holten 3 heeft weer eens karak ter getoond, door van WW met 3-2 te winnen, na met de rust met 2-0 te hebben achter gestaan. WW nam geheel tegen de ver houding in de leiding en kwam zelfs op 2-0 voor rust. Na rust gingen de roodzwarten onmiddellijk in de aanval en had den in de 50e min. succes. Het was G. Bannink die met een snoekduik de stand op 2-1 bracht na een uitstekende voorzet van B. Kamperman B. Kamperman. In de 55e min. was het weer Ban nink die schitterend raak kopte 2-2. Kamperman bracht in de 63e min. de eindstand op 2-3. HOLTEN 4-ALMELO 3 11 Een fel startend Almelo 3 nam in de 15e minuut de leiding. Holten werd toen pas wakker en onder nam een ware stormloop op het Almelose doel. W. Nijenhuis scoorde met een prachtig doel punt voor rust de gelijkmaker. Na de thee was het een sterker Holten dat echter met de afwer king van de kansen geen raad Maandag 25 oktober kwam de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen bijeen in café-rest. „Plet Bonte Paard". In haar openingswoord kon de presi dente mevr. M. Reylink-Kers een flink aantal dames wel kom heten. Hierna deed ze enkele mede delingen: Die dames, die over 1976 nog geen contributie betaald hadden, konden dit deze avond doen. Begin 1977 wordt er een cur sus van vier avonden gehouden „Over rechten gesproken", de kos ten bedragen 5,en dames die belangstelling hebben kunnen zich nog opgeven. Ook wordt er een cursus „melken en onderhoud van melkmachines" gehouden, hier gaven zich al een aantal dames voor op. Verder deelde zij nog mee dat er op 22 febr. een „doe-het-zelf dag" wordt gehouden van 9.45 tot 15.30 uur in „Het Bonte Paard". Kosten zijn 10, Daarna werd het woord ge geven aan mevr. B. de Klijne, lid van de afd. die deze avond alles vertelde over fondue en ze liet zien hoe een kaasfondue wordt ge maakt en een warme kerriesaus. Voor kaasfondue wordt een ge glazuurde pan gebruikt. Voor vleesfondue kan men het beste vlees bij dg slager bestellen, omdat die voor niet te veel geld er een mooie schotel van maakt, wat dan op plm.- 3,50 per persoon komt. Als olie wordt meestal zon nebloemolie gebruikt omdat deze bijna geen reuk geeft. Houdt men een fondue met kindex'en dan kan men in plaats van olie. bouillon ge bruiken, deze is niet zo heet en kan na afloop voor een soep ge bruikt worden. Na de pauze werden'er in groep jes van drie dipsausjes gemaakt van de gekregen stencils, zodat de dames thuis de recepten nog eens na kunnen maken. Tenslotte mocht er van dit alles worden ge proefd, en zo kon men ook het verschil proeven tussen kaas fondue, fondue met olie en met bouillon samen met de verschillen de sausjes. Aan het slot van deze gezellige avond dankte de presidente mevr. de Klijne en bood haar een atten tie aan. Afgelopen maandag heeft het eer ste team van de schaakclub Hol ten tevergeefs zitten wachten op Ilardenberg 2, dat voor de tweede SBO-wedstrijd op bezoek zou ko men. Nadat de klokken al een half uur hadden weggetikt begon -men toch argwaan te krijgen en werd telefonisch met de Hardenbergse competitieleider contact opgeno men. Al gauw bleek dat van die kant sprake was van een misver stand. Men had in een verouderd stencil gelezen, dat Holten op dinsdag avond speelde (dat was afgelopen seizoen het geval). Reglementair kan Holten nu een 10-0 overwin ning claimen, maar omdat men 'n dergelijke overwinning 'niet erg sportief vindt,wordt deze zaak In de in het gebouw „Rehoboth" onder voorzitterschap van de heer F. de Wit gehouden verga dering van de afd. Holten van de A.R.P. hebben de leden zich met algemene stemmen akkoord ver klaard met het concept-regle ment en het concept-oprichtings akte, zoals die door een com missie uit de C.H.U. en A.R., die als opdracht heeft het Christen Democratisch Appèl in Holten voor te bereiden, waren opge steld. Ook ging.de vergadering akkoord met de volgorde op de kandida tenlijst CHU/'AR bij de gemeen teraadsverkiezingen in 1978 Over de volgorde op deze lijst was voordien volledige overeen stemming bereikt in de commis sie uit de beide verenigingen, de beide besturen en de beide raadsfracties. Op maandag 15 november zal in Holten een CDA-manifestatie worden gehou den in gebouw „Irene", waar als sprekers zullen optreden de he ren Wesselink, 2e kamerlid voor de CHU; Weijers, 2e kamerlid voor de KVP en Rinze Zijlstra, voorzitter landelijk CDA (AR). Qp 10 december volgt dan de oprichtingsvergadering, waar tot het CDA Holten toetreden de leden van de CHU en ARP en hopelijk vele rechtstreekse le den. Medio januari hoopt men dan de eerste CDA ledenverga dering te houden en zal tevens een definitief bestuur worden gekozen. Vanaf de oprichting tot aan de eerste ledenvergadering zal namens de AR het bestuur worden gevormd door de heren J. Aanstoot, J. H. van Engbrink en F. de Wit. Van CHU zijde zal men ook voor die eerste periode een drie tal leden aanwijzen voor dit be stuur. Toetreden tot het CDA Holten is reeds mogelijk op de avond van de manifestatie. De ledenvergadering van de AR Kiesvereniging, zo zei voorzit ter De Wit in zijn slotwoord, heeft een constructieve bijdrage willen leveren in de totstandko ming van het CDA in Holten. De goed bezochte vergadering werd door de heer G. Kolkman met dankgebed gesloten. Hallo jongens en meisjes. Zondag a.s. 31 oktober hébben wé weel een g-ezins-diens-t. Een heel fijne zelfs, want er worden dan ook kinderen gedoopt. Komen jullie allemaal mei je vader en moe-der mee naar de kerk deze keer? Je ho-eft -dus niet eerst naar de zon dagsschool. Een kerk vol met kin deren, een doopdienst, -dat wondt vast een feestelijke -dienst. Tot ziens in de kerk. Het zondagsschool personeel Aan de Chr. Kleuterschool „Sneeuwwitje" te Nijverdal is met ingang van 1 november als kleuterleidster benoemd mej Riki Brinkman, A. J. Goldstein- straat. Vo<yr plaatsing' van een sta-ca ravan, die gezien de afmetingen, constructie, uiterlijk, inrichting en plaatsing veelal met een bouw werk kan worden opgeval, zal in de toekomst een bouwvergunning nodig zijn. Zonder hoofdelijke stemming keurde de gemeenteraad j.l. maan dagavond een voorstel van B. en W. tot wijziging op de kampeer, plaatsen en kampeermiddelen goed. Met dit besluit is een reeds ja renlange onbillijkheid tussen de bepalingen van b.v. zomerhuisjes en de sta-caravans weggenomen. Zoals bekend is voor de bouw van b.v, een zomerhuisje een bouwvergunning' nodig, terwijl dit tot nu toe voor de sta-caravan niet het geval was. In de praktijk ech ter bleek het verschil tussen die beide vaak niet of nauwelijks aan wezig. Door het brengen van de stfl-caravan onder de Bouwveror dening heeft de gemeente een in strumentarium in handen gekregen welke de natuurgevoeligheid van het gebied later kan beschermen. Wel vroeg de heer J. Wiggers (CDA) om met de toepassing van de nieuwe bepalingen soepel te zijn voor de mensen die reeds jaren lang een sta-caravan in Holten hebben staan. „Zie wat gedaan kan. worden wat de tijdslimiet voor de ze mensen, betreft", vroeg hij, evenals de heer H. Meerman (PvdA) Naméns het college verklaarde burgemeester Mr. H. W. Enklaar geruststellend, met in achtneming van behoorlijk bestuur, in recht en billijkheid te zullen bezien binnen welke redelijke -tijdslimiet de sta caravan uit Holten kan verdwijnen. Onderwijswet 1920 discriminerend voor de vrouw Tijdens behandeling van het voorstel van B. en W. tot aanwij zing van een waarnemend hoofd aan de o.l. Dorpsschool, wees mej. A. P. Reith (PvdA) tijdens de j.l. maandag gehouden raadsvergade ring op een discriminerende bepa ling in de Lager Onderwijswet 1920, Daarin is n.l. bepaald dat: „Tot waarnemend hoofd kan aangewe zen worden een aan de school ver bonden mannelijke leerkracht", hetgeen mej. Reith nogal discri minerend vond. Burgemeester Enklaar antwoord de dat deze bepaling" nu eenmaal Wet is en om dat te veranderen zal dit in de Tweede Kamer moe ten worden aangekaart. Jongens Holten BINijverdal BI 4-1. Heren Holten 1Salland 1 4-0, Holten 2Hardenberg 2 1-1, Zwol le A veteranenHolten veteranen 6-2. Hockey programma 30 cn 31 okt. Jongens BI heeft vrij. Meisjes Bully B2Holten BI aanvang 12.30 uu-r. Heren Lochem 1—Holten aan vang 14.00 uur, Hengelo 3Holten 2 aanvang 12.15 uur, Holten vete ranenSalland veteranen aan vang 11.00 uur. Mini's meisjes om 10.15 uur op de velden van Goor. Wedstrijd tegen Salland en een wedstrijd tegen Lochem. Mini's jongens om 10.00 uur op de velden van Hengelo wedstrijd te gen Hengelo. De overige jongens spélen een uitwedstrijd tegen Sal land (Raalte). Donderdag 4 november speelt da mes Holten 1 tegen Almelo. Aan vang .14.00 uur. in handen gegeven van de Schaak bond. Met twee a drie weken weet Holten waèr het aan toe is; óf als nog deze wedstrijd spelen, óf een reglementaire 10-0 overwinning. In de interne competitie werd nau welijks gespeeld. In groep 1 won H. v. Beek van J. E. Scheperman. Daardoor passeerde hij D. A. v. d. Knaap en J. W. Middelink op de rangiijst en gaat hij verrassend met 5 uit 6 aan de leiding met een half puntje voorsprong op J. W. Middelink, die echter nog een wed strijd te goed heeft. Stafid: 1. H. v. Beek 6-5; 2. J. W. Middelink 5-4%; 3. D. A. v. d. Knaap 6-4%; 4. D. v. Beek 5-3%. In groep II een tweetal inhaalwed strijden met B. Beyer in de hoofd rol, Door twee overwinningen, waaronder een uitstekende zege op de ongeslagen leider E24c Gerve- dink Nijhuis rukte hij op naar de derde plaats, een half puntje ach ter de koplopers. In deze groep heeft iedereen nu zes wedstrijden gespeeld en de spanning zit er vol op in. Maar liefst zeven mensen hebben nog een kans op de eerste of tweede plaats. De uitslagen zijn: B. BeyerE. J. Gervedink-Nijhuis 1-0; W. A. KlaassenB. Beyer 0-1. Tot slot de stand van de eerste ze ven: 1 en 2 E. J. Gervedink-Nij huis en A. J. C, Brands 6-5; 3. B. Beyer 6-4%; 4. H, T. Roeloffs 6-4; 5. H. A. Koers 6-3%:; 6 en 7 A. M. Klaassen en J. ten Velde 6-3. A.s. dinsdag reizen vier leden naar Weerselo, om daar de eerste wed strijd om de SBO-cup te spelen. Tegen deze matige derde klasser zal het hoogstwaarschijnlijk wel lukken om de volgende ronde te halen, ook al heeft Weerselo ooit nog eens 4-4 tegen Holten ge speeld. Maar dat is al lang gele den. wist zodat Almelo dik beloond met één punt naar huis kon gaan, HOLTEN 5-ATC 4 4 4 Een ietwat merkwaardige stand die op het scorebord kwam nadat Hollen. 5 de eerste helft schot- voetballende ATC en met een 3-1 vaardiger bleek dan het beter voorsprong de kleedkamer op zocht dooi' doelpunten van H. v. d. Pluym (2 x) en B. Paalman. Het leek er zelfs op dat Holten op rozen zat toen vlak na rust v. d. Plpym de score op 4-1 bracht. Nadat echter zoveel opgelegde kansen in deze wedstrijd door ATC waren gemist werd hun inzet in het laatste half uur toch nog beloond waarbij de Holtense ach terhoede zo van de kook raakte dat men zelfs met één punt te vreden mag zijn. OVERIGE ELFTALLEN Holten 6 behaalde een regelma tige overwinning op Hector 4 en bezorgde hun leider hiermee een prachtig verjaardagscadeau 4-1. Het zevende elftal sleepte uit de zware uitwedstrijd tegen Enter 4 één punt 1-1. Hollen 9 kon het niet bolwerken tegen koploper Omhoog 5 0-2 ter wijl Holten 10 zich niet liet ver rassen in de uitwedstrijd tegen Haarle 6 2-0. A s. zondag de grote topper in deze klas. HoltenlO-Hol- ten 8. Holten 11 heeft goed gevoetbald maar kon niet verhinderd dat het thuis van Haarle 5 verloor 6-3. Holten 12 wist zowaar in normale speeltijd de- eerste overwinning uit het vuur te slepen in Wierden tegen het vijfde elftal van deze club 3-2. A.s. zondag kan ook de thuiswedstrijd tegen RKSV 5 in winst omgezet worden. Blauw Wit E 1- Holten E 2 1-3 Holten E2 heeft tegen Blauw Wit El een belangrijke overwinning behaald. Reeds vanaf de aftrap bleek dal de doelpunten niet al te schaars zouden zijn. Holten E2 nam in de 12e minuut de leiding door een zeer fraai doelpunt van Jan Wansink, die drie man uit speelde en vervolgens de doel man het nakijken gaf. Even leek het er op dat Blauw Wit langszij zou komen toen een als voorzet bedoelde bal rakelings voor het doel langs ging. Na de rust werd Ho-l-ten sterker wat tot uitdruk king kwam door een magnifiek doelpunt van Joost, die een fraaie corner van Henny met' het hoofd verzilverde 0-2. Ogenschijnlijk kwam Blauw Wit nog terug toen onze rechtsback in de fout .ging en Erwin de bal niet onder J^on- trole kon krijgen. Maar met ver- nieuwe aanvalsdrift kwam Hol ten deze tegenslag te boven wat resulteerde in een identiek doel punt als het tweede, maar nu was Freddy die het afmaakte. Blauw Wit probeerde nog van al les maar Holten gaf geen krimp. Een zeer verdiende overwinning. Holten E 4 Enter V. E 3 0-0 In de eerste helft was Holten iets meer in de aanval en na tien mi nuten was men dicht bij een doel punt maar de Enter V. doelman stopte de bal voortreffelijk. Men wist zich nog meer kansen te Creeren maar die liepen stuk op de hechte defensie van- de gasten. Na de thee een heel ander beeld. Kennelijk had Holten voor de rust zijn kru'it verschoten en het was nu Enter V. die de toon aangaf. Deze aanvallen werden keurig ge keerd door de achterhoede met aan het hoofd doelman Jonkman. Ook onze nieuwe man H. Boode speelde een goede partij. De belde voorhoedes konden geen vuist meer maken om nog verandering in d« stand aan te brengen en zo bleef het 0-0. Zwemclub Twenhaarsveld be haalde in Almelo in het overdekte bad een forse overwinning in de vijfkamp tussen Scholten-Hagen uit Haaksbergen, ZPA - Almelo, de Aa - Almelo en HZC - de Weust- hag uit Hengelo. De aanvang was zaterdagmiddag om 4.00 uur in het sfeervolle over dekte bad te Almelo. Na 10 programmanummers rug- slag zag het er nog niet naar uit datTwenhaarsveld de zege zou binnenhalen. De Aa had de leiding genomen met 123 pnt., gevolgd door ZPA met 119 pnt., daarna Twenhaars veld met 116 pnt. Bij de tussenstand na 20 num mers rugslag bleek echter al een behoorlijke wijziging te zijn ont staan. Twenhaarsveld had toen al de leiding met 269 pnt., gevolgd door de Aa met 239 pnt., de Weust- hag»163 pnt en als laatste Scholten Hagen met 98 pnt. Na een korte pauze volgden de programmanummers vrije slag. In deze pauze werd door enkele leden van zwemclub de Aa een de monstratie estafette gehouden met een skippie-bal, een estafette die later door 8 leden per vereniging moet worden verzwommen. Na 10 nummers vrije slag nam Twenhaarsveld een steeds grotere afstand van zijn direkte achtervol gers. Twenhaarsveld leidde nu met 429 pnt., gevolgd door-de Aa met- 331 en ZPA 279 pnt. Na 20 nummers vrije slag en totaal 40 nummers verzwommen, was Twen haarsveld duidelijk ongenaakbaar winnaar van deze vijfkamp, ter wijl de estafette nog volgde. On der aanmoediging van het talrijke publiek kwam HZC-de Weusthag hier als winnaar uit de bus, ge volgd door Twenhaarsveld. Moe, maar voldaan arriveerde de club tegen half acht weer op de thuishaven. Dit was wel iets aan de late kant, maar de glorieuze overwinning maakte alles goed. De einduitslag was als volgt: 1 .Twenhaarsveld' 587 p., 2 ,de Aa' 451 p., 3 ,ZPA" 340 p., 4 .Weusthag' 297 p., 5 .Scholten Hagen' 210 p.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 11