Zo speelden Blauw Wit-jun. Zo speelden Blauw Wit-sen. Blauw Wit pups verloren cup Frits Paule 20 oktober Geef bloed-geef leven Blauw Wit bij kopgroep na ACTIVITEITEN IN zege op Boswinkel (2-0) HET „PAALHUUS" mens wil. Programma Blauw Wit „Turks fruit5 in „De Schure' Voor het Leger des Heils' Bloedafname-avond Rode Kruis Sportcl, Rijssen 3- Blauw Wit 2 1-1 Oranje Nassau 6- Blauw Wit 3 4-3 Blauw Wit 4- Eversberg 4 1-1 Blauw Wit 5- Excelsior 10 2-3 EHBO-cursus NW-FNV Blauw Wit 6- Enter V. 8 1-5 HOLTENS NIEUWSBLAD 15 OKT. 1976 PAGINA 9 Op maandag 25 oktober zal het Rode Kruis in onze gemeente een bloedafname-avond organiseren, waarbij het eep dringend beroep doet op iedereen om zich hiervoor op te geven. Iedere gezonde volwassene tussen 18 en 65 jaar, die niet als „vaste" donor bij een bloedtransfusiedienst of bloedbank is ingeschre ven en die in het afgelopen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling heeft doorge maakt en niet onder regelmatige behandeling van een arts is, kan zonder bezwaar wat bloed afstaan (nog geen halve liter). De normale hoeveelheid bloed van een volwassene is onge veer vijf liter en de afgestane hoeveelheid wordt binnen enkele weken weer in het lichaam aangemaakt. Dat Noaberschapin Hol ten nog steeds in ere wordt gehouden bleek vorige week wee reens. De familie Van Pijven aan de Holterenkstraat kwam (via een verlotingin het gelukki ge bezit van een pop. Prompt kwamen de volgende morgen de buren op bezoek met een ,krentenwegge" in aangepast formaat. Het geheel werd omlijst met muziek en een passende De familie Van Pijpen was zeer ingenomen met deze ges te en onthaalde de bezoekers op de bij dit soort gelegenhe den gebruikelijke wijze. Blauw Wit heeft de vierde wedstrijd van deze compe titie met een overwinning af gesloten. Boswinkel - vlakbij het stadion van FC Twente - is altijd een lastige tegen stander op het eigen terein. Deze keer heeft Blauw Wit vrij gemakkelijk beide punt jes mee naar huis kunnen nemen. Op het kleine hobbelige veld had Blauw Wit van meet af aan het beste van het spel. Boswinkel moest vaak opruimen met lange trappen naar voren. De Blauw witters wisten na goede combina ties in de buurt van het doel van de tegenstanders te komen, maar gedoelpunt werd er niet in het eerste kwartier. Dat lukte pas na twintig minu ten, toen Gerard Koopman attent een fout van de rechtsback van Boswinkel afstrafte. Op links on derschepte hij de bal en hij schoof hem laag en beheerst langs de tevergeefs uitlopende keeper. Meerdere kansen werden niet in doelpunten omgezet. Boswinkel maakte het door onzuiver en traag spel de Blauw Wit-goalie niet te moeilijk. Het enige gevaar kwam eigenlijk van hun rechtshalf, die zo nu en dan snel doorbrak in de voorhoede. Overigens speelde Henk Bolink op links deze keer een goede wedstrijd, evenals Jan Kolk man. Deze moest nog in de eerste helft van positie veranderen, door dat voorstopper Eb Beldman met een „dijbeenblessure uit het veld ging. Voor hem kwam Wim Klein Nagelvoort in de ploeg, die links buiten ging spelen. Ondanks een groot overwicht bleef het tot de rust 0-1. Het was jammer dat enkele voorhoede spelers zich té vaak in de luren lieten leggen door de buitenspelval van Boswinkel. De comerverhou- ding van de eerste helft geeft een idee van het overwicht van de gasten: acht voor Blauw Wit, ter wijl Boswinkel geen enkele kreeg. j~i De tweede helft was van minder H gehalte. Toch kwamen er wel di- 11/ verse mogelijkheden om op doel te schieten, zoals van Jan Verveda en Wim Klein Nagelvoort. Ook Ge rard Koopman liet als linkshalf een uitstekende spetter van zijn schoen vertrekken, maar de bal zeilde rakelings over de lat. De spanning bleef er in zitten, omdat Boswinkel bij een uitval de zaak misschien in evenwicht kon bren gen. Gelukkig voor Blauw Wit kwam het niet zover. Halverwege de tweede helft trok- Anton Beid- snijder er alleen tussenuit. Voor hij kon uithalen voor een schot werd hij bij de penaltystip neer gelegd. De goed leidende scheids rechter Hondebrink was gauw klaar met zijn beslissing: penalty voor Blauw Wit. De penaltynemer - Eb Beldman - zat aan de kant, maar zijn ver vanger Wim Klein Nagelvoort scoorde hard en zuiver. Dat was tegelijk de eindstand. Door deze uitslagen is Blauw Wit in deze competitie opgerukt naar de kopgroep, die overigens nog erg breed is. Het betekent wel, dat Blauw Wit zaterdag aanstaande alles in het werk zal stellen om met een goed resultaat uit Daarle tegen Sportclub Daarle terug te komen. De?e wedstrijd begint om 2.30 uur. Supporters en ook de leden die niet hoeven te spelen kunnen hun team aanmoedigen op de gezellige ac commodatie van Daarle. De stand is nu: BZSV 4-7, DVO 4-7, Sp. Rijssen 4-6, Blauw Wit 4-5, Daarlerveen 4-5, Vesos 4-5, PSV 4-4, Daarle 4-3, Eversberg 4-2, MVV 4-2, Denekamp 4-0, Bos winkel 4-1. In het Paalhuus aan tie Beuse- bergerweg 63 beginnen binnen kort een aantal kursussen voor volwassenen, waarvoor nog en kele plaatsen vrij zijn. Alls les sen staan onder deskudige lei ding en opgave kan geschieden in het Paalhuus, telefoon 2755. De meeste kursussen beginnen in fe bruari/maart opnieuw en ook hiervoor kunt u zich nu al laten inschrijven. Spinnen In 3 lessen van 2 uur zal kursus- leidster Tineke Wolff u alles ver tellen over het gebruik van een spinnewiel. Als u irt het bezit bent van een spinnewiel, kunt u dat gerust meenemen, terwijl er ook een paar aanwezig zullen zijn. De kosten bedragen 15,— en de eerste les vindt plaats op woensdagmorgen 3 november van 9.30 tot 11.30 uur in het Paalhuus. Weven Weven behoort tot die hobby's, waarbij u na enige basiskennis al vrij snel kunt beginnen met het maken van fraaie werkstuk ken. Resultaat is al gauw zicht baar en u zult er veel plezier aan beleven. De kursus staat onder leiding van Tineke Wolff uit Hol ten (tel. 2455) en begint op dins dagmorgen 19 oktober a.s. van 9.30 tot 11.30 uur in het Paal huus. De kosten voor de 10 les sen bedragen 50,—. Handgevormd aardewerk De kursus handgevormd aarde- Menselijk bloed bestaat uit rode en witte bloedcellen, bloedplaatjes en plasma, elk met een eigen functie en van groot belang voor de mo derne geneeskunde. Het toedienen van bloed aan patiënten kwam na de ontdekking van de bloedgroe pen in 1900 door Karl Landsteiner meer en meer in gebruik. Na de tweede wereldoorlog heeft de bloedtransfusie, mede dank zij in grijpende verbeteringen van de techniek van het afnemen, bewa ren en toedienen van bloed een ware vlucht genomen; in ons land worden .■jaarlijks meer dan 350.000 transfusies verricht. Behalve deze transfusies met vol bloed, is het door de nog steeds toenemende kennis over de eigen schappen van bloed tegenwoordig mogelijk de verschillende eiwitten- en cellen uit het bloec( te isoleren en elke substantie afzonderlijk toe te dienen aan de patiënt, die juist die speciale substantie nodig heeft. Hieronder volgen enkele van de belangrijkste toepassingen van bloed en daaruit bereide bloed- substanties. „Vol bloed" Dank zij bloedtransfusies en dus dank zij de vrijwillige donors is het tegenwoordig mogelijk veel grote operaties uit te voeden, zoals maag-, long-, hart- en vaatopera- ties. Zonder bloedtransfusies zou den deze operaties nooit kunnen worden verricht. Plasma-eiwitoplossing Dit wordt veel toegediend aan pa tiënte^ indien directe hulp nodig is, bijv.' bij shock door groot bloed verlies en er geen vol bloed aan wezig is (rampen, ongevallen etc.). Deze plasma-oplossing kan direct worden toegediend zonder dat eerst de bloedgroep behoeft te worden bepaald. Ook bij ernstige verbrandingen en bij ziekten met eiwittekorten (lever- en nierziek ten) waarbij de patiënten geen rode of witte cellen nodig hebben, wordt dit veel gebruikt. Cryoprecipitaat Deze opmerkelijke substantie, uit bloed wordt verkregen uit vers bloedplasma; het bevat een con centratie van een bepaalde stol lingsfactor, waaraan patiënten lij dende aan de z.g. bloederziekte (hemofilie) een tekort hebben. Door toediening van grote hoeveel heden van dit cryoprecipitaat kun nen bloedingen tot staan worden gebracht en kunnen deze patiënten zelfs grote operaties ondergaan, hetgeen vroeger onmogelijk was. Nadat het cryoprecipitaat uit het plasma is geïsoleerd in elke halve liter bloed is slechts een zeer kleine hoeveelheid cryopreci pitaat aanwezig wordt het ove rige bloed weer voor andere trans fusiedoeleinden gebruikt. Dank zij diit preparaat kunnen hemofïlie- patiënten een meer normaal leven leiden dan vroeger. Immunoglobulinen Ook dit eiwit wordt uit het plasma geïsoleerd. Het bevat antistoffen tegen de meeste in ons land voor komende infectieziekten, zoals ma zelen, geelzucht, rode hond, water pokken etc. en wordt gebruikt om deze infectieziekten te voorkomen. Vooral bij epidemieën van groot belang. Daarnaast zijn er ook specifieke immunoglobulinen, bereid uit bloed van donors die kort tevoren zijn gevaccineerd tegen een bepaalde ziekte of die een bepaalde infectie ziekte hebben doorgemaakt. Niet zo lang geleden is het anti- Rhesusimmunoglobuline ontwik keld, bereid uit bloed van Rhesus- negatieve moeders met Rhesus- antistoffen. Deze eiwitfractie speelt een grote rol bij de preventie van geelzucht van de pasgeborene (de z.g. Rhesusbaby's). Geconcentreerde rode bloedcellen De rode cellen blijven over als het plasma uit het bloed is verwijderd; dit concentraat wordt o.a. toege diend aan patiënten met bloed armoede, die alleen de rode cellen nodig hebben eri voor wie de toe diening van plasma zelfs-schadelijk kan zijn. Uit bloed kunnen ook de bloed plaatjes worden afgescheiden. Bij sommige patiënten kunnen grote tekorten aan bloedplaatjes optre den (spontaan of door bepaalde ziekten). Door samenvoeging van de bloedplaatjes, afgezonderd uit het bloed van meerdere donors, is het nu mogelijk dergelijke te korten effectief te bestrijden. Deze opsomming geeft enig idee wat er allemaal met bloed wordt gedaan ter genezing van patiënten; nog steeds wordt veel onderzoek verricht naar de eigenschappen en de toepassingsmogelijkheden van bloed. Dank zij liet feit dat in ons land de gehele donororganisatie en fcloedtransfusïedienst op Rode JKruis-basis is opgezet, waarbij ook de verstrekking van het bloed en de daaruit bereide preparaten rechtstreeks aan de artsen en zie kenhuizen geschiedt, wordt een zo effectief en goed mogelijk gebruik gemaakt van het door de donors afgestane bloed. Eén ding is duide lijk: dit alles zou niet mogelijk zijn zonder de vele vrijwillige donors, want hun bloed is onvervangbaar. Daarom vraagt het Rode Kruis ook aan u: Senioren Daarle 1 Blauw Wit 1 2.30 u, v 1.15 u; D.E.S. 4 Blauw Wit 2 1.00 u, v 12.00 u; Eversberg 3 Blauw Wit 3 3.00 u, v 2.00 u; Blauw Wit 5 D.E.S. 8 1.00 u; Blauw Wit 6 Oranje Nassau 9 з.00 u; Blauw Wit 4 is vrij. Junioren: Blauw Wit Al D.E.S. A2 3.00 u; Blauw Wit B1 S.O.S. bl 1.15 u; Enter.Cl Blauw Wit Cl 2.30 v 1.45 u; Blauw Wit D is vrij. Pupillen: S.O.S. El Blauw Wit El 11.00 u, v 10.15 u; Blauw Wit E2 D.E.S. El 11.00 u; Blauw Wit F1 RKSV F1 10.00 u; Sp. Rijssen F3 Blauw Wit F3 11.00 u, v 10.15 u; Enter Vooruit F2Blauw Wit F2 10.00 u, v 9.15 u. Bl. Wit al-Holten a2 8-0 Holten kwam in de eerste minuten op onfortuinlijke wijze op achter stand door een eigen goal. Blauw Wit hield de greep op het spel en na 10 minuten kon Jaap Jansen 2-0- aan laten tekenen. Men bleef goed aanvallen en het samenspel was. over alle linies prima. Hal verwege de' eerste helft kreeg Bl. Wit een penalty toegewezen die door Gerard Schalk werd benut. Vlak voor de rust volgden nog twee prachtige goals door Jaap Jansen uit een vrije trap en één door Coert Schuppert. Rust 6-0. Na de rust lag het spel op een la ger niveau mede door zeer vreem de beslissingen van de scheids rechter die Blauw Wit twee du bieuze strafschoppen toekende die beide werden benut. Holten was hierdoor helemaal van slag en het ritme was uit de wedstrijd ver dwenen. De kansen die Blauw Wit nog kreeg werden niet benut waar door de eindstand 8-0 werd. Bl. Wit bl-DES bl 0-2 Door het wegblijven van enkele spelers moest Bl. Wit met een ge wijzigde opstelling spelen. De voorhoede was geheel veran derd, en dat kwam niet ten goede van het spel. Blauw Wit was be slist niet de mindere en met een beetje geluk had men ook nog wel een voorsprong kunnen nemen. DES kwam op een voorsprong door een blunder van doelman Kolkman. Daarna had men zeker nog wel gelijk kunnen komen als de voorhoede attent was geweest. Door dat de Blauwwitters nog wel eens te veel met z'n allen in de aanval gingen kon DES gemakke lijk counteren. Bij één van deze aanvallen kwamen ze op een 2-0 voorsprong wat ook de eindstand betekende. WW cl-Bl Wit cl o-i De eerste volle winst werd door Cl in Hengevelde binnengehaald. In een vooral voor rust leuke wed strijd domineerde Blauw Wit maar verder dan één doelpunt van Ru- die v. d. Voet kwam het niet. Na rust werden veel uitgespeelde kansen gemist, waardoor de ach terhoede in de laatste minuten alle moeite kreeg de voorsprong vast te houden. Nijverdal dl-Bl. Wit dl 10-0 Blauw Wit Dl heeft het in Nijver dal niet kunnen bolwerken, hoewel het in de eerste helft nog niet eens zo slecht ging. Twintig minuten gaven ze de tegenstanders goed partij maar daarna was het ook snel gedaan. Bij de stand 3-0 werd gewisseld en binnen 10 minuten had Nijverdal het grote overwicht in forse cijfers uitgedrukt (8-0). In de slotfase was het opnieuw dat Nijverdal binnen een paar minu ten de tien volhad. Toch bleef Bl. Wit ook bij de grote achterstand met volledige inzet doorgaan om de eer te redden, helaas bleef het bij een door Kolkman juist over de lat geschoten bal. Het middenveld als schakel zal zich nog rpeer moeten ontwikkelen om de aanvallers van de nodige „munitie" te voorzien en daarom trainen op schieten en conditie. In de uitwedstrijd tegen Sportclub Rijssen heeft Blauw Wit 2 weer een punt op het scorebord laten bijschrijven. Hoewel er voor rust diverse kansen waren om de Rijs- senaren een behoorlijke nederlaag toe te brengen, was het alleen Bert Rietberg die tot scoren kwam. Na de thee speelde Sportclub be hoorlijk beter hetgeen werd be loond met een tegendoelpunt 1-1. Ook nu kreeg Blauw Wit nog wel enkele goede kansen, maar de af- werkers faalden. Een verdeling van de punten gaf dan ook de juiste verhouding weer van een wedstrijd die in een goede sfeer werd gespeeld. Op woerisdag 20 oktober zal de traditionele Frits Paule Cup weer worden gehouden. De wedstrijden zullen zich afspelen op Meermans kamp. Er zal in vijf leeftijdsgroepen worden gestreden, namelijk 7-8 jaar, 9-10 jaar, 11-12 jaar, 13-14 jaar en 15-16-17 jaar. Er zijn vijf onderdelen aan de orde: sprint, doelschieten, hinderniswestrijd, ver springen en duurloop. De aanvang is om een uur. De prijsuitreiking zal na afloop plaatsvinden in het ontmoetingscentrum Meermanskamp. Tevens zal door de supportersvereniging aan iedere deelnemer een herinnering worden uitgereikt. Aller opkomst is gewenst. Excelsior e2-Bl. Wit el 2-1 Blauw Wit El dat in Rijssen moest spelen tegen Excelsior E2 heeft deze wedstrijd onfortuinlijk verloren. Hoewel de Blauw Wit ters fel in de aanval gingen en er goed werd samengespeeld, bleek Excelsior toch de betere ploeg door Jeugd'sociëteit „De "Schure" start dit weekend haar activitei ten van het winterseizoen met de overbekende film: „Turks Fruit." Rutger Hauer en Monique van der Ven staan borg voor een zeer openhartige vertolking van de hoof drollen, in de sterk autobiogra fische film, naar de gelijknamige roman „Turks Fruit" van Jan Wolkers. De prachtige dialogen en de hu mor tegenover de tragiek maken deze film tot misschien wel het beste, wat ooit in Nederland opge nomen werd. Na al die miljoenen over de gehele wereld, die deze film aanschouwden, kunt u nu vrijdagavond of zondagavond „Turks Fruit" gaan bekijken in uw eigen woonplaats. In tegenstelling tot andere jaren hebben wij gemeend een filmklup op te richten, waar u vanaf dit weekend lid van kunt worden. Wat nu te doen, als u dit weekend of in de toekomst een film wilt be kijken in jeugdsociëteit „De Schu re." U moet dan: 1. lid worden van de filmklup voor de symbolische prijs van 1 gulden. (Deze lidmaatschapskaart is strikt persoonlijk en moet bij elk bezoek aan de film bij de in gang getoond worden). 2. f. 3,50 entreegeld betalen als u geen donateur bent van de Schure, f. 3,00 als u wel donateur bent. De verkoop van lidmaatschaps kaarten is in het voorste gedeel te van de boerderij, dus de ingang aan de voorzijde (vanaf 19.30 uur). De aanvang op zowel vrijdag 15 oktober als zondag 17 oktober is 20.30 uur. Volgende week volgt er meer over het winterprogramma. Vrijwilligers van ,,de Schure" tweemaal te scoren en hiermee de volle Winst thuis te houden. Bl. Wit e2-Haarle e2 0-4 Tegen een goed spelend Haarle moest Blauw Wit beide punten weggeven. Na twee tegentreffers in de eerste helft, hielden beide ploegen elkaar in het veld aardig in evenwicht. Na de rupt viel het middenveld bij Blauw Wit weg en ontstonden er voor het doel ge vaarlijke situaties, waarbij veel hoekschoppen moesten worden weggeven. Doelpunten bleven dan ook niet uit. Haarle heeft verdiend gewonnen, al was de uitslag wel iets geflatteeerd. BI. Wit fl-Sp. Rijssen fl 0-4 Zaterdag moest Fl aantreden te gen het nog ongeslagen Spel. Rijs sen en het beloofde een spannende strijd te worden. Maar dat viel te gen. Enkele minuten na de af trap was het al 0-1 en nog voor de. rust maakten de Rijsenaren er 0-2 van. Na de rust zetten de gas ten hun offensief door en scoor den nog twee maal. Toch kreeg Blauw Wit enkele mooie kansen, maar die werden jammer genoeg niet benut. Het was de eerste ne derlaag van Fl, dat ook deze keer toch wel goed haar best deed voor een beter resultaat. Bl. Wit £3-Haarle f3 0-1 Na een moeilijk begin in deze competitie beginnen de jongens van F3 zich steeds meer op hun gemak te voelen. Afgelopen za terdag moesten ze aantreden te gen Haarle F3. Beide partijen waren goed tegen elkaar opge wassen. Blauw Wit trok meer dan eens door de Haarle-verdediging, maar de bal in het doel werken was blijkbaar toch te moeilijk. Na de rust was Haarle iets ster ker en al was het dan maar een doelpuntje, ze gingen met de bei de puntjes, huis toe. Blauw Wit kwam in een slotoffensief nog heel dicht bij de gelijkmaker. BI. Wit f3-Holten f5 3-0 De jongens van Blauw Wit be ginnen de kneepjes van het vak te kennen. J.l. zaterdag moesten ze aantreden tegen hun dorpsge noten. De eerste helft was bijzon der spannend, waarbij het spel zich in hoofdzaak afspeelde op de helft van Holten. Plotseling kreeg Hans Dijkink de kans om door de sterke verdediging van Holten door te breken en te scoren 1-0. Zaterdag speelt Blauw Wit 2 uit tegen het Nijverdalse DES 4. In Almelo waar Blauw Wit 3 moest aantreden tegen het op eigen ver zoek gedegradeerde Oranje Nassau 6, keken de Blauwwitters al spoe dig tegen een 2-0 achterstand aan. Door sterk voetbal kon men nog voor rust gelijk maken (2-2). Na de thee kwamen de Almeloërs op nieuw voor, maar ook nu wisten de Blauwwitters gelijk te komen (3-3). In de slotfase wist Oranje Nassau toch nog de volle winst aan zich te trekken en moesten de Holtenaren puntloos de terugreis aanvaarden. Vermeld dient nog te worden dat Van Gils de afwezige keeper Van Lindenberg op goede wijze verving. Twee tegen elkaar opgewassen elftallenkonden zaterdagmiddag de strijd op Meermanskamp. Reeds na 10 min. spelen moest de goed leidende scheidsrechter Beukenkamp de bal op de stip leggen nadat de Blauw Wit kee per geen andere mogelijkheid zag om een doelpunt te voorkomen dan een Eversberg-speler vast te houden. De strafschop werd koel verzilverd 0-1. Vlak voor rust kreeg ook Blauw Wit een penalty toegewezen we gens hands, maar Aanstoot miste en Blauw Wit ging' met een ach terstand thee drinken. Na rust wist Blauw Wit met sterk aanvallend voetbal toch langszij te komen doordat de Eversberg doelman een bal verkeerd ver werkte, zodat deze in eigen doel belandde 1-1. Blauw Wit 5 dat moest aantreden tegen Excelsior 10 uit Rijssen kreeg met een geduchte tegen stander te maken. In de eerste helft werd dit dan ook duidelijk en zag Excelsior kans een voor sprong van 0-3 op te bouwen. Na de thee was het een heel ander spelheeld en gaf Blauw Wit de toon aan. Kolkman kon door goed werk 1-3 scoren en door te blijven druk ken kon men met de hulp van 'n Exoelsior-speler zelfs 2-3 op het scorebord laten noteren. Blauw Wit was toen de betere ploeg, maar het gelijkespel dat zeker verdiend was bleef uit. De wed strijd die door scheidsrechter Ho- venkamp correct werd geleid was zeker een stimulans om zo door te gaan. werk is inmiddels begonnen on der leiding van An de Boer. Bij voldoende belangstelling zal er na de jaarwisseling opnieuw een dergelijke kursus van start gaan, waarin u 10 lessen lang van ver schillende soorten klei potterie, tegels en vrije vormen kunt ver vaardigen. Het kursusgeld be draagt 55,inklusief materiaal en gebruik van de oven. Handenarbeid Deze kursus wil een antwoord geven op de vele vragen, die u over handenarbeid hebt; hoe maak ik van hout allerlei ge bruiksvoorwerpen, hoe moet ik solderen, hoe maak ik sieraden van hoefnagels enz. enz. Onder leiding van Donald Portier kunt u proberen een antwoord te vin den op deze zaken op woensdag avond van 8 tot 10 uur. Materia len kunt u in overleg met de heer Portier aanschaffen en de kosten bedragen 15,p. mnd. De eerste les vindt plaats op 3 november. Macramé Een zeer populaire techniek is macramé, dit jaar aangevuld met India's weven. De kosten bedra gen slechts 45,voor 10 les sen, waarbij u in overleg met de leidster, mevr. Steenhuis, voor een gering bedrag aan materia len kunt bijkopen. Bij voldoende belangstelling begint de kursus op 28 oktober, 's avonds van 8 tot 10 uur in het Paalhuus. Hindeloopen schilderwerk Het staat nu al vast, dat de fan tastische kursussen hindeloper- schilderwerk in februari op nieuw zullen starten. Zowel be ginners als gevorderden kunnen kennis maken met deze vorm van schilderwerk in de trant van Middeleeuwse en Skandinavische techniek. Opgave kan nu reeds geschieden in het Paalhuus. Naast bovengenoemde kursussen v/orden er verder tal van aktivi- teiten georganiseerd voor prak tisch iedere leeftijdsgroep. Er zijn handenarbeidgroepen voor kinderen, balletgroepen voor kin deren en volwassenen, fotogra- fie-kursussen, peuterspeelzaal, tienersoos, jongerensoos, stipo- theek, kindervakantiewerk e.d. Alle inlichtingen hierover kunt u verkrijgen bij het Paalhuus, tel. 2755. Op woensdag 3 november (Dank dag) houdt de Hervormde Vrou wenvereniging te Dijkerhoek 's middags van 2 tot 5 uur in gebouw „Bethtanië" een inzameling van kleding, schoeisel speelgoed enz. Met het ingeleverde dat m goe de staat verkeert kan het Le ger vele mensen een groot plezier doen. De afd. Holten EHBO houdt dit seizoen weer een cursus eerste hulp bij ongelukken. De cursus zal op dinsdagavond worden gege ven in de school De" Noordenbarg in de Oranjestraat. Zij die inte resse hebben voor deze cursus en een medemens in nood willen hel pen kunnen zich disdagavond op- geve in de school waar men te vens inlichtingen kan krijgen. Een thuisspelend Blauw Wit 6 was ook zaterdagmiddag niet te gen haar tegenstander opgewas sen. Hoewel er redelijk werd ge speeld onder de goede leiding van scheidsrechter Beldman bleek En- Na de rust probeerde Holten de gelijkmaker te scoren, dit lukte gedeeltelijk, ze trapte de bal na melijk in het verkeerde doel 2-0. Vijf minuten voor het einde zag Hans Dijkink wederom een gat in de verdediging, waar hij goed ge bruik van maakte. Eindstand 3-0. Dc afdeling Holten van het Ne derlands Verbond van Vakvereni gingen (NVV) organiseert op zater dag 23 oktober in zaal Irene aan de Boskampstraat een leden- bindingsavond. De toneelclub OCH speelt hier het toneelstuk „Oonder- dagen" een vervolg op „Madame de Boerin". Leden met echtgenotes of verloofden hebben gratis toe gang op vertoon van een toege zonden ingevulde strook. De avond begint om half acht. Aan deze bindingsavond gaat een andere bijeenkomst, nl. een de monstratieve bijeenkomst, vooraf. De FNV organiseert namelijk in het gehele land op zaterdag 23 okt. a.s. acht demonstratieve bijeen komsten over: De ontwikkelingen van het komende Arbeidsvoor waardenbeleid. Voor Gelderland-Overijssel is er een bijeenkomst in: Musis Sacrum, Velperplein, Arnhem. De vergadering wordt geleid door H. Berends en spreker is J. H. ter Horst, beiden zijn FNV ver* bondsbestuurder. De bijeenkomsten duren van 10 tot plm. 13 uur. De reiskosten en kosten lunch worden vergoed; de deelnemers kunnen max. 7,50 be steden voor een lunch. Er zijn op de bijeenkomst de claratie-formulieren, die aan de eigen organisatie gezonden moeten worden. ter Vooruit technisch de betere ploeg. Nadat de Entemaren de stand op 0-5 hadden gebracht wist de nieuwe aanwinst van het zesde Berghuis de eer te redden (1-5). Aanstaande zaterdag speelt het zesde thuis tegen Oranje Nassau 9 uit Almelo. Hopenlijk zit er te gen deze ploeg welke ook al wat nederlagen moest incasseren een gelijkspel in.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9