^iddenstandsbeurs litstekeiid geslaagd AGENDA WEEKENDDIENSTEN woog 6 kj> en 255 grain Aantal winkel- en woon eenheden op plaats van Hotel Holterman Zilveren dienstjuhileum bij Gemeentewerken evonden-verloren Reislustige Bej aardensociëlei t „Liberaal café" voor Holton en Markelo KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Voor het Prinses Beatrix-fonds iken ietaria >ntacten die z m aan genome rvond HOLTENS NIEUWSBLAD 15 GKï. 1976 PAGINA 3 beurs die door de Holten- Handelsvereniging van tot vrijdag werd houden in de gebouwen n de voormalige Centrale ikkerij „De Halm" aan de dustriestraat, is uitstekend slaagd. belangstelling was alle beursdagen goed tot zeer jed en vrijdagavond toen ►nd tien uur de trekking. de door de Holtense Mu- ekvereniging HMV plaats was de drukte enorm. standhouders hebben volgens voorzitter van de HHV leuke gedaan. Verschillende van bijv. de man in de mini- en de banketbakkerij, boter bij de vis" en ze meteen dat het goed zit; or anderen die een stand hebben »t dure spullen (tv.', radio, was- ïbinaties, meubelen) gaat de voor de baat uit, maar uit de die zijn gelegd mag wor- dat de baten t.z.t. zullen komen. kon rond zeven uur 5000ste bezoeker worden be- I-Iarrie Jongman, Schutters- 6 te Holten. Hij kreeg een plantonbak met planten, oen .mvangii'ke" salade en een grote hgoedauto voor de kinderen. Trekking verloting heeft de 50v.000 gulden niet gehaald maar, zo zei voorzitter Ab Weste- krijgen „boter bij de vis" en ze blij met de opbrengst van f 39.850 die voor een belangrijk deel be stemd is voor nieuwe instrumenten voor het jeugdkorps. Hij bracht verder dank aan de Handelsver- enieniging voor het beschikbaar stellen van standruimte, aan de kopers van de loten en aan notaris Westmaas. De hoofdprijs van de ver loting van H.M.V. een luxe auto, werd dinsdagavond door het korps met drumband en majorettes afgeleverd bij het dol gelukkige gezin familie Kleizen in de Hof fes- straat. De dertien prijzen vielen op de volgende lotnummers: 666 luxe auto G. Kleizen, Hoffesstraat 14; 106 kleuren t.v. G. Beldman, La- renseweg 8; 874 wascombinatie J. Beltman, Tuinstraat 12; 5 bromfiets H. Ch. Vogely, Churchillstraat 67; 170 stereo cassetterecorder J. Pas op, Borkeld 69; 1374'stereo .cassette recorder Iiarmelink, Gaardenstraat 49; 1093 herenrijwiel Bels Aanstoot Holterweg, Markelo; 1614 dames- rijwiel Woelders, Bruchterveld; 257 waardehon 25 gulden Huisman, Kolweg; 1641 waardebon 25 gulden Bets Aanstoot v.n.; 1162 waardebon 25 gulden Akkermans, Holterenk- straat 12; 1691 waardebon 25 gul den Bieleman, Espelo 50: 1160 waardebon 25 gulden Hofstede, Kozakkenstraat 27. Er werden totaal 1594 loten a 25 gulden verkocht. Op de slo t avond van de Mid- denstandsbeurs had notaris A. J. Westmaas te Markelo (links op foto) de trekking plaats van de verloting van de HoltenseMuziekvereni ging. Op dinsdag 26 okober a.s. zal de bejaardensociëteit weer op reis gaan, ditmaal naar Duinrell in Wassenaar. De reiskosten bedra gen 24.50 per persoon. In deze prijs is inbegrepen: 3. middagmaal 2. rondrit door Duinrell in soort braderietreintie met bezichtiging pottenbakkerij - spinnerij of het rijtuigmuseum 3. gezellig middagprogramma Vertrek 8 uur vanaf Irene en van Diessenplas 5 minuten later. Vertrek uit Wassenaar plm. 17 u.. dus in Holten aankomst plm. 19.30 uur. U kunt zich opgeven bij de heer Kers. V.V.V., tel. 1533. vóór 20 ok- tober al waar ook een folder over de reis ter inzage ligt. Degenen, die zich op de bejaardensociëteit reeds opgaven, behoeven dit niet wéér te doen! Maandag 18 oktober a.s. organi seert dc WD-afdeling «te Holten en Markelo gezamenlijk een „Li beraal café", hetwelk zal wor •den gehouden in restaurant „De Poppe" te Markelo. Aanvang 20 uur. Spreekster tijdens rie bij eenkomst zal zijn hm VVD Twee de Kamerlid Mevr. N Smit Kroes, deskundige n ónderwijs zaken. Onderwerp' voor deze avohd is: De contourennota en schoolbegeleidingsdiens! Vervolgens organiseert de afde ling Holten van de VVD op 22 november 'een „Liberaal café" in café „De Biester" te Holten. Voormalig Olympisch kampioene zwemmen Mevr. Erica Verkerk Terpstra zal die avond een inlei ding houden met als onderwerp: „De liberale vonk in het kruitvat van Den Uyl". Harry Jongman vierde van- links) ivas de 5000ste bezoe ker van de beurs. Hij kreeg o.a. een heerlijke salade. NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur. ds. C. C. Ad- dink. Oppasdienst: mevr. Dor- festeijn, Gerrie ten Brake en Meineke Schellevis. Extra collecte Pastoraat bui tenland. 10.00 uur: Jongerendienst in „Irene". GEREF, KERK 9,30 en 15 uur, ds H. J. Bouw huis van Rijssen.' In beide dien sten is de eerste collecte voor het Werelddiakonaat en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: Henriëtte Kolk man, mevr. Grit (res. mevr. Veldhuis-Willems)Ria Jan sen, mevr. Hulsman-Veldhuis (res. Rikie Brinkman). R,K. KERK Zaterdag 17,00 uur, zondag 9.30 DIJKEBH0EK 9.30 uur ds. A. Schellevis. Ex tra collecte Pastoraat buiten-' land. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. W. G. van der Leclc uit Bathmen. Uitgangs collecte: Werelddiakonaat. KIEUW HEETEN Zaterdagavond 19.00 uur, zon dag 8.00 uur en 11.00 uur. De heer D. J. Nijhuis, chauffeur in dienst van de gemeente Holten en wonende Roudaalterweg onder Markelo, herdacht maandag zijn zilveren dienstjuhileum. Met echtgenote, doch ter en schoonzoon werd hij 's morgens in de kantine van gemeentewerken ontvangen door het dagelijks bestuur van de gemeente in tegenwoordigheid van het voltallig personeel van gemeentewerken. In een korte felicitatietoespraak herinnerde burgemeester mr. W. H, Enklaar er aan, dat de jubilaris vijf en twintig jaar geleden als grondwerker in diénst trad van de gemeente (beloning 78 cent per uur) en zijn eerste promotie maak te als chauffeur van de wegen- schaaf. Door zijn accuratesse met deze machine werd hem al spoe dig de reinigingsauto toevertrouwd en thans bestuurt hij de nieuwe reinigingsauto waarmede hij ver antwoordelijk is voor een apparaat van -bijna anderhalve ton. Het ge meentebestuur is bijzonder tevre den over de accuratesse waar mee hij zijn werk doet en onder meer verantwoordelijk is voor de huisvuilophaaldienst in het dorp. Hij bood de jubilaris behalve de Geboren: Albert Gerrit Zv W. F. Reijlink en J. B. Voskamp tgebo- ren te Deventer). Ondertrouwd: H G. J. Kok, oud 22 jaar, Raalte en W. J. Veenstra, oud 20 jaar. Holten, gebruikelijke enveloppe met in houd als herinnering aan deze dag een_ bord van Makkumer aarde werk met het gemeentewapen aan. De directeur van gemeente werken de heer T. Prak liet zich eveneens in lovende woorden uit over het werk van de jubilaris. Hij moet de huisvuilophaaldienst rege len en opvangen en doet dat met grote zorgvuldigheid. De heer Prak bood de heer Nijhuis een geschenk onder couvert aan en zijn echtge note een boeket bloemen, namens het personeel van gem-eentèwer- ken. Tijdens een gezellige receptie in hotel Vosman, werd de jubilaris nog gehuldigd door voorzitter H. W. Goorman en bestuurslid H. Huisman1 van de afdeling Holten van' de Algemene Bond van Amb tenaren (ABVA), die eveneens een geschenk onder couvert aanboden. Burgemeester Enklaar van Holten reikte namens het ge meentebestuur aan jubilaris Nyhuis een Makkumer wand bord uit. Tijdens de jl. dinsdag gehou den raadsvergadering wilden de fracties van de-VVD en Gemeentebelang weten of de persberichten juist zijn of op de plaats van hotel Holter man winkels met daarboven appartementen zullen verrij zen. Tevens wilden genoem de fracties weten of deze nieuwe situatie aansluit op bestaande bestemmingsplan nen en of het bestaande ont werp komplan i'n dat geval gehandhaafd kan worden. Men stelde deze vraag omdat de Holtense midenstand zeer bij deze zaak betrokken is. Namens het college gaf burgemees ter Enklaar het volgende antwoord: „U; doelt op het bericht in het Holtens Nieuwsblad, waarin staat vermeld dat Hotel Holterman is verkocht aan een landelijke beken de bouwonderneming. Voorts is vermeld dat een nieuw bouwplan, inhoudende een aantal winkel- eenheden met woongelegenheid in overleg met B. en W. zal worden gerealiseerd. In hoeverre dit bericht juist is kan in de eerste plaats door de koper van het pand worden beoordeeld. De potentiële koper heeft zich ech ter alvorens tot koop te besluiten 'in verbinding gesteld met ons col lege teneinde te vernemen, welke bouwmogelijkheden er bestaan met betrekking tot het perceel Holter man. Daarbij is ons een ideeën- schets getoond, welke inhield dat .-ar.erve een aantal winkeléenhe- aen zou worden gebouwd, terwijl de tweede woonlaag zou bestaan uit een twintigtal wooneenheden vooi' één of twee personen (onvol ledige gezinnen). Mei ligl in de bedoeling, dat Hotel Holterman en Amicitia worden af gebroken. Aangezien voor de kom van het dorp geen bestemmingsplan geldt kannen deze bouwplannen zonder meer worden gerealiseerd, mits aan de bepalingen van de Bouw verordening wordt voldaan. Het is voorts een gelukkige om standigheid. dat deze bouwplannen eveneens in overeenstemming zijn met het in procedure zijndé kom plan. In dat plan is immers aan Hotel Holterman c.a. de bestem ming horecabedrijven gegeven, met dien verstande dat het college van B. en W. de bevoegdheid krijgt deze horecabestemming in een winkelbestemming te wijzigen. Dit bouwplan kan en mag echter thans nog niet worden getoetst aan het concept-komplan. Ten aanzien van de woonbestemming, waarvan in deze mede sprake is, zij opge merkt dat ons college daarmee ge lukkig is, omdat hierdoor de leven digheid in de kom van het dorp wordt bevorderd. Hei concept- komplan opent de mogelijkheid dat de eerste verdiepingen van win kels e.d. worden ingericht als wo ningen, geen bedrijfswoningen zijn de. Voorts zij er op gewezen, dat het de bedoeling is te bouwen iri de premiehuursector, terwijl de woon- heden welke tegenover het politie bureau worden gedacht in de wo- rüngwetsectör zullen worden ge bouwd welke in huur ongeveer f 100,— lager zullen komen te lig gen. f-Iet college meent dat de onder- havige bouwplannen geen enkele^ reden zijn om het in ontwerp ge reed zijnde komplan te wijzigen. Integendeel, wij zijn van oordeel dat deze plannen wel eens als een katalysator zouden kunnen gaan werken bij de realisering van het komplan. zodra de saneringspremie is verkregen. De leefbaarheid van de te ontwik kelen kom van Holten is met - een -ontwikkeling als de onderhavige in onze ogen slechts gediend. Wij merken nog op dat. wij in deze zijn geraadpleegd doof verschillen de aspirant kopers, teneinde te ver nemen welke bouwmogelijkheden ter plekke bestaan. Vanzelfspre kend is van ons geheimhouding gevraagd t-a.v. het feit dat men informeerde. Wij hebben informan ten daarbij meegedeeld, dat er tus sen Amicitia en Hotel Holterman een openbaar pad aanwezig is en dat een wijziging van deze situatie slechts mogelijk is via een proce dure, waarin uw raad onder goed keuring van gedeputeerde staten het laatste woord heeft." Vrijdag 15 oktober 20.30 uur Filrp „Turks Fruit" in „De Schure" (zie adv. en be richt). Zaterdag 16 oktober 20.00 uur Feestavond met prijs- uitreiking Paardenfokdag „Hol- batheo" in zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Zondag 17 oktober 14.'00 uur Finale D.J. wedstrijden in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.) 20.30 uur Film „Turks Fruit" in -• „De Schure" (zie adv. en be richt). Maandag 18 t.ni. zaterdag 23 okt. Rywielhandel Kolkman Larense- weg, wegens vakantie gesloten (zie adv.) Maandag 18 oktober 20.00 uur Openbare bijeenkomst i „Liberaal-café" in restaurant „De Poppe" (zie bericht). Woensdag 20 oktober 19.45 uur Bijeenkomst afdeling Es- pelo Plattelandsvrouwen in k „Trefpunt". Spreker de heer A. H. van Pijpen. Onderwerp: „Het Rode Kruis." Vrijdag 22 oktober 19.00-21.00 uur Verlichtingscontro- le bij garage Gemeentewerken (zie adv. en bericht). Zaterdag 23 oktober 9.00-12.00 uur Verlichtingscontrole bij garage Gemeentewerken. 10.00 uur Demonstratieve bijeen- komst F.N.V. in „Musis Sa- crum" in Arnhem. 19.30 uur Bindingsavond afdeling - Holten NiV.V. in gebouw „Ire- ne." Uitvoering blijspel „Don- j derdagen" door „O.C.H." Maandag 25 oktober 20.00 uur Bijeenkomst Plattelands- 1 vrouwen afd. Dijkerhoek in „Het Bonte Paard." Fondue-avond door mevr. de Klijne. Donderdag 28 oktober 19.45 uur Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen in ge- bouw „Rehoboth". Spreker de heer Schouten uit Lochem. On- v derwerp „Antiek." 19.45 uur Bijeenkomst Hervorm- de Vrouwengroep Holten in ge- bouw „Irene". Eigen avond. 20,00 uur Vergadering district Hol- ten van de Cóop. Melkindustrie „Co-berco" in zaal „Vosman." 19.45 uur Hervormd-Geref. Zen dingsavond in gebouw ..Irene", Spreker dr. Roldanus uit Best (Nrd. Br.) Onderwerp „Samen op weg met de kerk van Ka meroen". Vertoning van dia's. Woensdag 3 november (dankdag) 14.00-17.00 uur Inzameling kleding, schoeisel speelgoed voor het Le ger des Heils door de Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek (zie bericht). Vrijdag 5, zaterdag 6 en vrydag 12 november Revue Dijkerhoeks Toneelgezel schap i* zaal „Het Bonte Zaterdag 13 november 20.30 uur „Elfde van de Elfde" met bekendmaking van <?e nieu-, we prins der „Fienpreuvers" in zaal „Het Bonte Paard," Dij kerhoek, Verloren: bruine porlemonnaie met een rits en f 15.bruine da mes-wandelstok: koffer met op schrift Hoogeboom"; Voetbal schoen met groene zool, merk Adidas, maat 8: 2 zilveren han gertjes (pegeltjes) model koker tje: bankbiljet van f 100,zwar te bróek en rood shirt (kinder- sportkleding)doublé dames-hor loge met doublé bandje. Gevonden: medicijn Neogynon 21 „De Pil"; hondepenning no. 90661; roodbont kalf: kater, zwart/bruin/ wit; etui met sleutels; blauw nummerplaat 93-EX-95; rijbewijs;, bankbiljet; wieldop. Ruim zeshonderd bezoekers van de Hbltense Mid-denstandsbeurs hebben in de stand van banket bakker Frans Pluygers met het schatten van het gewicht van een prachtige bruidstaart een „po ging" gedaan om een van de prij= zen die bestonden uit taarten en ander lekkers te winnen. De eerste prijs was voor H. J. Arfman, Keizerweg 9 (6 kg. 231 gram), 2. C. Hulshoff, Houtweg 12, (6 kg. 225 gram), 3 mevr. Teeselink, Holterbroek 72 ('3 kg. 218 gram), A. Rensen, Dijkerhoek 9, B. Oplaat, Noordenbergstraat 7 en Jannet Gervedinic Nijhuis, Dorpsstraat 43 haden de taart ge schat op 6 kjlo en 300 gram en ook zij kregen een „lekkere" prijs. De in de gemeente Holten gehou den inzameling ten bate van het prinses Beatrix fonds heeft f 3797,86 opgebracht. Het plaat selijk comité zegt hiei'voor harte lijk dank. ARTS J. H. A. Bruins. Molenbelter- weg 15, tel. 05483-1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster H. Strijker, Churchillstr. 93. tel. 2854. bgg. 1248. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen, werkdagen van 13.30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaarden straat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, bgg. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS H. F. Steunenberg, Pastoriestr, 42, tel. 1433. Spreekuur spoed gevallen: 5.005.30 uur. DIERENARTS T. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483 - 1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel", Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreek uur maandag tot en met vrij dag van 8.30-9.30 uur, donder dagavond 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag van 8.30—9.30 uur, Dorpsstraat 15. tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maatsch.werk en Gezins verzorging telefonisch bereik baar onder nr. 05486 - 16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen, behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, G. J. -Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v.d. Meer, Canadastr. 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 17 okt. A. Groen, Kozakkenstr, 15, telef. 1230. Maandag 18 t/m zondag 24 okt. C, Meindertsma, Berg- manstr. 12, telef. 2190. Aangifte van gestorven dieren op zater dag van 911 uur aan het slachthuis, telef. 05483 - 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 16 t/m vrijdag 22 oktober: elektra: H. Heijink,. Kolweg 44, tel. 2124; gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboers- str. 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon; 1352 - 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen 05200- 71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3