Slecht voetbal bij Holteii-Overweterins K mm Resultaten Blauw Wit pupillen Resultaten lagere senioren- elftailen S.V. Holten jei I wetje, aat rijden Resultaten Rlauw Wit senioren Zo speelden de Blauw Wit-junioren jei Blauw Wit bedwingt B.Z.S.V. (Borne) Wordt donor - uw bloed kan een leven redden Programma „Blauw Wit" Blauw Wit 3- S.V.V.N. 5 2-2 NEO 5-Holten 4 3-1 Holten 5.-Béntelo 2 3-2 Hollen 2-Haarle 2 2-1 Overige elftallen Hïulzense Boys 6 Blauw Wit 4 3-0 VESOS 4- Blauw Wit 5 7-1 M.V.V '69 2- Blauw Wit 6 6-0 Expositie kleur potloodtekeningen HOLTENS NIEUWSBLAD 8 OKT. 1976 PAGINA 9 De thuiswedstrijd van Holten tegen Sportclub Over wetering uit Olst was van bijzonder slechte kwaliteit en de meest gelukkige ploeg (Overwetering) heeft de match gewonnen met 0-1. Het begon allemaal zo mooi, doordat het eerste elftal van Holten door zijn nieuwe sponsor, de firma Beltman, nieuwe trainingspakken in fraaie clubkleuren werden aange- boboden, alsmede een wedstrijdbal. Het heeft de club helaas niet kunnen inspireren door goede prestaties op het groene veld, want het was één van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Voor rust waren de bezoekers het meest gevaarlijk doordat het middenveld van Holten weer in zijn oude fout verviel en het spel te veel vertraagde en te kort hield. Overwetering paste veel meer het open spel itoe en benutte haar bui tenspelers veel beter dan Holten, waarbij, vooral rechtsbuiten G. I Krijt enige mooie kansen kreeg. Zo ook in de 25e minuut, toen hij een keihard schot losliet, dat door doelman Wissink tot hoekschop j werd verwerkt. Uit deze corner, genomen door linksbuiten Overink kwam de bal hoog voor het Hol ten-doel, waarbij de gehele Hol- tense achterhoede inclusief kee per Wsisink toekeek, hoe stopper Leurink de bal ongehinderd in het doel kopte (0-1). De enige reële kans voor de pau ze kwam via Nico Lalobar, die 'n hard schot afvuurde, dat door de goed keepende doelman van Vii- steren ternauwernood tot hoek schop verwerkt kon worden. Na rust was Holten gedurende driekwart van de speeltijd in de aanval, doch de goed werkende Overwetering achterhoede met stopper Leurink aan het hoofd, gaf weinig kansen weg. Boven dien was de ploeg uit Olst in de persoonlijke duels sterker en ope reerde ook aggressiever. In de derde minuut schoot links buiten Knapen de bal hard in de hoek, maar de doelman wist deze tot hoekschop te verwerken. Eni ge minuten later kopte de wat te statisch spelende Huzen de bal uit een mooie vrije trap van Dek ker net naast het doel. Ook het schot van Henk Veneklaas lever de niet het gewenste resultaat op en naar mate de wedstrijd ver streek, was het duidelijk, dat Hol ten heel moeilijk tot scoren kon Kledmghuis Beltman heeft zondagmiddag voor de aan- vang van de wedstrijd Holten Overwetering het eerste van de SV Holten" in nieuwe trainingspakken gestoken De voorzitter van Holten de heer Jan Warrink bracht de firma Beltman die met dit geschenk inhoud heeft willen geven aan 't bekende spreek woord „Kleren maken de manhartelijk dank. Dit spreekwoord geldt zeker ook voor sportkleding. Het be stuur zo zei voorzitter War rink is u voor dit geschenk bijzonder erkentelijk en hoopt dat het de spelers zal inspi reren tot betere resultaten. Ook voor de ivedstrijdbal die de fa. Beltman beschikbaar stelde werd hartelijk dank ge zegd. Hopelijk, zo besloot de heer Warrink is dit een ge baar wat navolging zal vin den. Het is in ieder geval een goed voorbeeld om een stuk gezond verenigingsleven een stimulans te geven. komen. Overwetering moest het in deze fase meer van de coun ter hebben, die niet van gevaar ontbloot waren. Het was de mee gekomen voorstopper Hitman, die kans kreeg om vrij voor doelman Wissink op te duiken, doch deze wist uitlopend het gevaar te ké- Scheidsrechter Schoenmaker uit Zutfen, drukte vooral in de twee de helft zeer. duidelijk zijn stem pel op de wedstrijd en nam de meest aanvechtbare beslissingen die meestal ten onrechte in het nadeel van de bezoekers uitvielen. In het laatste kwartier wilde Hol ten een gelijkspel forceren, maar het beetje geluk ontbrak, een kop bal van Oolbekkink ging net over het doel en een schot van Dekker belandde naast het doel. A.s. zondag speelt Holten een be kerwedstrijd thuis tegen de eer ste klasser Eilermark uit Glaner- brug en misschien kan de thuis club zich aan deze ploeg optrek ken om het publiek een aantrek kelijke wedstrijd te bieden. Het derde van Blauw Wit dat za terdag aan moest treden tegen Haarle Al-Bl. Wit Al 1-4 Blauw Wit Al heeft in de eerste helft haar tegenstander onderschat nadat deze na ïo' minuten in eigen doel scoorden. Hierdoor kon -Haarle nog voor rust gelijk ma ken. Na rust was de inzet groter en na talloze kansen scoorde Gerard Schalk met een afstandschot 1-2, waarmee de weerstand bij Haarle gebroken was» Wilco .Schipper zorgde voor 1-3 en Coert Schup- përt "stelde met een droomgoal de zege veilig 1-4. Bij enkele ge vaarlijke uitvallen van Haarle - maakte de nieuwe goalie Fred v. Aken zich bijzonder verdienstelijk door enkele fraaie reddingen. Haarle Bl-BI. Wit BI 1-2 Haarle kwam na 30 min. al. op een voosprong door 'n niet goed func tionerende verdediging. Maar al spoedig stond de stand weer ge lijk, nadat D. Beidman een goede voorzet ineens inknalde. Daarna vochten beide ploegen voor de twee puntjes. Ver in de tweede: .helft kon Wim Rietman ongehin derd oprukken en z'n, harde schot trof doel. Haarle probeerde toen terug te komen, maar iedereen vocht ervoor en de verdediging liet geen steek vallen. Blauw Wit BI had de 2 punten verdiend ge wonnen en hel. spel was ook beter" dan vor.ge week. Blauw Wit Dl- Excelsior D3 7-4 Een met veel inzet gespeelde wed strijd waarbij Blauw Wit voor rust al een voorsprong had opge bouwd van 3-0. Na de thee was de BI. Wit voorhoede opnieuw ge vaarlijk, waarbij de factor mee speelde, dat de Rijssense achter hoede wat traag was. Ook de BI. Wit achterhoede zal wat dit be treft op moeten passen, gezien ook de tegenstoten die Excelsior. 4 doelpunten opleverden. De punten zijn echter juist door inzet van allemaal dik verdiend, waarbij gemeld mocht worden dat er nog zware wedstrijden wachten. Een goede trainingsop komst is derhalve dan ook nood zakelijk. BI. Wit Cl-Vesos Cl 1-2 De eerste thuiswedstrijd wist Cl niet- in winst om te zetten. Op nieuw kwam de achterstand te snel, doordat de' gehele achterhoe de verzuimde in te grijpen. Het middenveld bleef wat spelverde- len betreft beneden de maat, waardoor Vesos. telkens weer in de aanval kon gaan. Na rust wa ren de partijen goed in evenwicht. Voor Blauw Wit scoorde Gerard Rutgers. Buitenspeldoelpunten waren be slissend in deze wedstrijd, waar bij de- overwinning toch bij NEO terecht kwam. W. Reijlink bezorg de Holten na 20 min. een 1-0 voor sprong deze stand werd in de 35e minuut gelijk getrokken. Na de thee een „vleugellam" Holten. Tot ieders verbazing reageerde scheidsrechter Vaneker tot. twee keer toe niet op het vlaggen van grensrechter Kwintenberg wat evenzoveel tegendoelpunten ople verde en tevens de eindstand 3-1. Holten 5 dat nog geen punt had binnengehaald kreeg nu loon naai werken. Hoewel Bentelo met de wind in de rug al snel op 0-1 kwam en in deze periode meerdere goede kansen had op vergroting van de voorsprong kwam Holten toch nog voor rust door A. v. d. Bos op ge lijke hooogte doordat hij een straf schop wegens hands onhoudbaar inschoot. Holten kwam al snel na de thee op een 2-1 voorsprong door H. Biesters. In deze periode was Holten 5 de betere ploeg en kwam dan ook verdiend op 3-1 door A, Jansen die uit een hoekschop van A. v. d. Bos onhoudbaar inkopte. Er ontstond toch nog onnodig pa niek in de Holten verdediging, vooral toen Bentelo vlak voor tijd de achterstand verkleinde, doch met een enorme inzet konden de punten binnengehaald, worden. Dit was een wedstrijd der vele ge miste kansen van Holten 2. Holten 2 begon vanaf de eerste minuut aanvallend te voetballen. Vooral Broersma blonk deze morgen uit in het missen van vele goede kan sen. Maar wat zo vaak gebeurd de tegenstander prikt dan gauw één bal in het net Na de pauze bracht Broersma dan toch de ge lijkmaker op zijn naam. Ook War rink wilde niet onder doen, en uit een uitgekookte vrije trap van Harbers bepaalde bij de eind stand op 2_1. De overige elftallen hadden deze zondag weinig succes. Holten 6 stelde teleur tegen SOS 4 en kwam niét verder dan een gelijkspel. Ook Holten 7 kwam er in Haarle niet aan te pas en verloor met 4-1. Ook teleurstellend was de ne- derïaag van Holten 8 in Nijverdal tegen het veteranen-elftal van deze vereniging. Het negende verwloor thuis van Haarle 5 op het nippertje, wat enigszins wel in de verwachting lag. De enige ploeg die er uitschoot was Holten 10 dat z'n ervaring waarmaakte in Haarle en één van z'n concurrenten voor de bovenste plaats versloeg met liefst 4-1. Holten 11 en 12 verloren met rui me cijfers thuis van resp. PH 15 en Enter 5. Toch zullen beide ploe gen nog wel punten binnenhalen. Holten 3 bleef met 1-0 thuis de baas over Hector 3. Senioren: Boswinkel 1-Blauw Wit 1 2.30 uur, vertrek 1 uur: Sp. Rijssen 3-Blauw Wit 2 11 uur; Blauw Wit 8-Enter V. 8 1.00 uur: Blauw Wit 5-Excel- sior 10 1.00 uur; Blauw Wit 4- Evcrsberg 4 1.00 uur. Junioren: Blauw Wit Al-Holten A2 3.00 uur; Blauw Wit BI-DES bi 3 00 uur; WW Cl-Blauw Wit Cl 2.00 uur. v.: 1.15 uur; Nijverdal Dl-Blauw Wit Dl 1.45 uur. v.: 1.00 uur. Pupillen Excelsior E2-Blauw Wit El 10.00 uur, v.: 9.30 uur: Blauw Wil E2- Haarle E2 11.00 uur; Blauw Wit Fl- Sp. Rijssen F1 10.00 uur; Blauw Wit F3-Holten F5 11.00 uur; GFC F3-Blauw Wit F2 10.00 uur, v.: 9.30 uur. medekoploper SVVN heeft alle krachten moeten gebruiken om toch ongeslagen te blijven. SVVN dat voor rust al éénmaal tot scoren kwam, kwam na de thee door de goed doorgaande Zwartjes op 0-2. Blauw Wit was echter niet van plan zich gewon nen Je geven en het was Mane schijn die na goed werk van Stam voor 1-2 zorgde. Men ging door én toen een SVVN speler geen ande re redding meer zag dan de bal met de hand uit de doelmond te slaan, was er voor de goed lei dende scheidsrechter Visser dan ook geen andere mogelijkheid dan de bal op de stip te leggen. Aan stoot verzilverde de strafschop feilloos, dit betekende een verde ling van de punten (2-2). Blauw Wit 4 dat zaterdagmiddag in Hulzen moest aantreden tegen de Boys werd ook nu met een ne derlaag naar huis gestuurd. Hoe wel de inzet, dié vorige week ge heel zoek was, nu wel aanwezig bleek, kon men niet voorkomen dat de Boys 3x konden scoren. Blijft het 4de echter met deze in zet spelen, ook als het a.s. zater dag thuis Eversberg 4 om 1 uur ontmoet onder leiding van scheids rechter Beukenkamp, dan is er zeker kans op een beter resul taat. Blauw Wit 5 kon in de uitwed strijd tegen Vesos geen vuist ma- ken. Vooral voor rust bleek Vesos de betere ploeg door 7x te scoren. Na rust had Blauw Wit orde op zaken gesteld en werd Vesos het scoren belet. Een in paniek terug- Het eerste van de SV ..H'ol- ten" in de nieuwe trainings pakken. Links op de foto de heren Jen H. Beltman. Uiterst rechts voorzitter J. Warrink. gespeelde bal maakte de Vesos- keeper kansloos. Eindstand 7-1. A.s, zaterdag speelt het 5de thuis tegen Excelsior 10. Aanvang 1 u. In Marle waar Blauw Wit 6 moest aantreden tegen het 2e van MVV was vrouwe Fortuna niet aanwe zig, althans niet aan de kant van Blauw Wit. Hoewel het zesde ver beten knokte kon men niet tot scoren komen, behalve lx- in eigen doel. Toch was het de sportiviteit die .volop aanwezig was, zodat het geheel toch een leuk kijkspel werd. Ook het 6e speelt a.s. za terdag thuis en wel tegen Enter Vooruit 8. Aanvang 1 uur. Het éerste puntje? In een van beide zijden goed gespeelde wedstrijd is Blauw Wit erin geslaagd om 'het Bornse BZSV het eerste winstpunt af te pakken. Waren de Bornenaren er de eerste twee wed strijden in geslaagd om de volle winst te behalen, het Blauw Witte keurkorps van trainer Willems bleek volledig gelijk waardig en hield de koplopers zeer verdiend op 1-1. Vanaf het begin bleek dat Blauw Wit met volledige inzet wilde pro beren om de punten thuis te hou den. Het eerste kwartier was dan ook voor de gastheren, maar daarna bleek het middenveld van BZSV beter voor zijn taak bere kend en moesten de Holteharen in de verdediging. In de 22e minuut raakte Wim Klein Nagelvoort ge blesseerd en terwijl deze rechts buiten aan de zijlijn werd behan deld kende de goedleidende scheidsrechter Linde een straf- Blauw Wit El- Nijverdal El 1-1 In een matig gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit de puntjes ge deeld met Nijverdal dat goed ge spreid voetbal toonde. Toch wist El de achterstand in de tweede helft.weg te werken en schiep zich zelf meer kansen die helaas onbe nut bleven. De Zweef E3- Blauw Wit E2 2-1 Ónder slechte weersomstandig heden hebbenu de Blauwwitters de puntjes in Nijverdal moeten la ten. Al in de eerste minuut wist De Zweef te doelpunten. Deze 1-0 achterstand was ook de ruststand. Ondanks dat de Blauwwitters na rust qua spel sterker waren, maak te de voorhoede gebruik van di verse scoringsmogelijkheden. Wel wist De Zweef middels een snelle uitval de stand op 2-0 te brengen. De Blauwwitters bleven echter werken hetgeen dan ook resulteer de in een tegendoelpunt 2-1. He laas zag men geen kans om voor eindsignaal de balans in evenwicht te brengen. Blauw Wit F2- Excelsior F2 0-2 In een mals regenbuitje speelden de jongens een verliespartij tegen een beter spelende tegenstander. Ondanks dat bleef de schade be perkt tot 2 doelpunten. Hoe hard Erik Bogaard en Hans Bekkemens ook zwoegdenin de voorhoede en hoe hard de drie aanwezige moe ders ook aanmoedigden, het lukte niet om tegen te scoren. Met wat meer supporters ha der misschien meer ingezeten. Aanstaande zaterdag is El vrij en de volgende week hopen ze op de, eerste overwinning. Deze keer eens geen aanslag op uw portemonnaie, maar alleen het verzoek van het Rode Kruis iets van uw bloed af te staan: voor u een kleine moeite maar voor uw zieke medemens van grote beteke nis. Reeds in de oudheid kende men aan bloed grote kracht toe en pro beerde men al op allerlei manieren patiënten met bloed te genezen, o.a. door het laten drinken van bloed en door het op een of andere manier overbrengen van dierlijk bloed op patiënten. Ook liet men patiënten in bloed baden, in de hoop dat dit genezing zou brengen. Zo trachtte men in de loop dei- eeuwen steeds op allerlei manieren patiënten met bloed te genezen, maar helaas met erg weinig succes doordat men nog onvoldoende ken nis had omtrent de eigenschappen van menselijk bloed. Thans is de wetenschap op dit ge bied enorm uitgebreid en is een bloedtransfusie een normale zaak geworden, waaraan elk jaar dui zenden patiënten hun leven heb ben te danken. In ons land heeft het Rode Kruis een belangrijke taak gekregen bij de werving van vrijwillige donors en zo zijn er over het hele land verspreid ongeveer 300.000 donors die regelmatig bloed afstaan. En denkt u nu niet dat dit wel voldoende is en dat u dus niet behoeft mee te doen, want juist door de toenemende kennis kan met bloed steeds meer worden ge daan en kunnen steeds meer men sen met bloed of met daaruit be reide geneesmiddelen worden ge holpen (bij grote operaties, ver keersongevallen, allerlei bloed ziekten etc.). Indien u zelf gezond bent, is het dan niet voor de hand liggend dat u uw dankbaarheid toont door één of tweemaal per jaar iets van uw bloed af te staan? Iedere gezonde volwassene tussen 18 en 65 jaar, die niet als -vaste" donor bij een bloedtransfusiedienst of bloedbank is ingeschreven en die in het afge lopen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling heeft doorgemaakt en die niet onder regelmatige be- handeling van een arts is, kan zon der bezwaar wat bloed afstaan (nog geen halve liter). De normale hoeveelheid bloed van een volwas sene is ongeveer vijf liter en de afgestane hoeveelheid wordt bin nen enkele weken weer in het lichaam aangemaakt. Up maandag 25 oktober organi seert het Rode Kruis een bloed- ainame-avond en doet een beroep op alle gezonde volwassenen een halve liter bloed af te staan. Geeft u zich hiervoor op bij het Rode Kruis, bij mevr. C. H. van Iperen- ttsseboom, Sclioutenstraat 50, al hier. Let" op de binnenkort te ont vangen antwoordkaart. U redt mis schien een mens! schopt?) wegens hands toe aan de gasten. De zuiver in de rech terbovenhoek geschoten bal was voor aanvoerder Bert Trompetter onhoudbaar 1-0. Dit deprimeerde de Holtense ploeg en BZSV hield het spel lange tijd,.onder controle. Toch kregen voor de rust de Hol tenaren nog reële kansen, maar Wim Klein Nagelvoort en Anton Beldsnijder slaagden niet. .Zelfs moest, na een afgeslagen aanval,. een BZSV-verdediger een lob van de op gerukte Geje Paalman van de lijn koppen terwijl aan de an dere kant middenvelder Leushuis, na een goede aanval net over het doel schoot. Na de rust bleek Blauw Wit over de langste adem te beschikken. Het middenveld, Jan Kolkman, Beldsnijder en Sei- no Lohuis, bleek duidelijk beter greep te krijgen op de uitvallen van de Bornenaren en voorin stoorden Gerard Koopman en Wil co Dikkers de aanvallen van de gasten reeds in de beginfase. Dit bleek duidelijk effectief en in de 16e minuut, kon Gerard Koopman alleen op het doel afgaan maar zijn schot werd door de Bornse keerjer gekeerd. In de 25e minuut nam Meindert Koopman dé plaats, in van Seino Lohuis en meteen daarop kon het, vrij talrijke, pu bliek juichen. Beldsnijder nam een vrije schop, gehinderd door Ep Beidman zag de BZSV-goalïe geen kans de bal goed te stompen en Jan Kolkman knalde de bal te gen de touwen l_l. Nauwelijks 3 minuten later had Blauw Wit zelfs een voorsprong kunnen nemen als Meindert Koopman de bal ineens had ingeschoten, maar inplaats daarvan de bal stopte en toen was de mooie kans voorbij. Vier mi nuten voor het einde maakte de overigens goed spelende Bert Schipper een afspeelfout waardoor de BZSV-midvoor in goede posi tie kwam, maar zijn zwakke schot ging via de Blauw Wit doelman naast. Vlak voor het einde stond Bert Trompetter opnieuw in het brandpunt toen een zeer goede aanval besloten werd met een hard schot dat hij slechts ternau wernood tot corner kon ombuigen. Onder grote spanning eindigde deze wedstrijd in een 1-1 gelijk spel. waarmee de gastheren maar vooral de gasten zeer tevreden waren. Zaterdag a.s. spelen de Blauw Witters tegen het Ensche- dese Boswinkel. Deze ploeg is elke competitie goed voor enige uit schieters (Blauw Wit kan hier over meepraten!) en het is zaak om niet te lichtvaardig aan dit karwei te beginnen. Indien de Hol tenaren dezelfde inzet en vecht lust kunnen opbrengen als zater dag j.l. dan moet het mogelijk zijn deze uitwedstrijd winnend af te sluiten en daardoor ongeslagen te blijven in deze competitie. Stand le klasse A: Sp Rijssen (1) 3-6: BZSV (2) 3-5; DVO (3) 3—5Vesos (4) 3-5; Daarlv. (5) 3-4; Blauw W. (6) 3-3; PSV '67 (9) 3-3; Eversb. (7) 3-2; Daarle (8) 3-2; Bosw (10) 3-1: MW '69 (11)3 -0; Denék (12) 3-0. Tot 3 november is er in de Open bare Bibliotheek (hoek School straat - Pastoriestraat) een expo sitie van kleurpotloodtekeningen. De tekeningen zijn gemaakt door Sjoerd Hofstra, een vierdejaars student aan de AKI te Enschede. Zijn kleurpotloodtekeningen kwa men ter plekke tot stand, omdat hij door de omgeving geïnspireerd werd tot werken. Het is Sjoërd Hofstra's eerste éénmans tentoon stelling.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9