Dierendag op „Het Kompas" De Hofnar die ridder werd Ds. Berkhof sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen Meer nierpatiënten beter helpen BRANDPREVENTIE Vaststelling brandbeveiligings verordening is noodzakelijk Bijdrageregeling omschakeling op melktanks Geslaagd Kinderverhaal HOLTENS NIEUWSBLAD 8 OKT. 1976 PAGINA 5 kwam de prijsuitreiking. Alle win naars moesten naar voren komen en kregen een rozetje. De aller eerste prijs was een wisselbeker die Jan Aaltink won met zijn paard. De leerlingen van klas 6 Gerda Blankena, Annemieke Fa- renhorst, Reinie Jansen en Gea Lodeweges (alle vier van het ma- jorettepeleton van de Holtense Muziekvereniging H.M.V.) zijn geslaagd voor het Klein Twirl Certificaat van het Internationaal Twirling Teaches Instituut U.S.A. met goedkeuring van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fan faregezelschappen te Arnhem. Meisjes en HMV proficiat. Ingevolge het bepaalde in artikel 174 bis van de gemeente wet maakt de raad de nodige verordeningen betreffende het voorkomen, beperken en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar en het beperken en voorkomen van onge vallen bij brand en van al hetgeen daarmede verband houdt. Sedert de gemeentewet in 1952 met deze bepaling werd aan gevuld, zijn gemeentelijke brandveiligheidsbepalingen, die voordien veelal in de Algemene Politieverordening waren ondergebracht, steeds meer opgenomen in afzonderlijke, op de beveiliging tegen brand gerichte verordeningen. Deze verordeningen vertonen van gemeente tot gemeente vaak aanmerkelijke verschillen. Die verschillen werden in de loop der jaren nog vergroot doordat in veel gemeenten de bepalin gen niet aan de snel veranderende omstandigheden werden aangepast. „Het Kompas" heeft op 4 ok tober een gezellige dag ge had. Zo ging het in zijn werk: Ieder kind dat een dier thuis had, mocht dat meenemen naar school. Maar je mocht geen hond of kat meenemen. Er waren plm. 67 inzendin gen die allemaal een hummer kregen. Er waren vissen, vo gels, hamsters, konijnen, kip pen, waterschildpadden, ca via's, geiten en een paard. Iedere klas kon om de beurt een kijkje gaan nemen in de Kajuit. Er was ook een wed strijd. Je mocht de drie mooi ste dieren uit elke groep kiezen van de konijnen, vis sen, schildpadden, hamsters, cavia's en grote dieren. De kinderen van de Kleuterhoek mochten ook een bezoekje bren gen aan de dieren. Zij werden bij het kiezen van de mooiste dieren geholpen door kinderen van de vijfde en zesde klas. Ook waren er veel vaders en moeders die heb ben gekozen. Als je klaar was Het was maandag in de crea-ruimte en op het plein bij de chr. school aan de Hof fesstraat een geweldig ge zellige boel. moest je het briefje bij de jury inleveren. Om 12 uur was dat af gelopen. Om half 2 moesten we naar de Kajuit gaan. We kregen eerst een film over een hondje. De tweede film ging over de „Laatste neushoorn". Het ging over een jongen, die David heette. Zijn nichtje Susan kwam met het vliegtuig naar Afrika. Op een dag hoorden ze .dat „Zwarte Zwerver" de neushoorn gewond was. Hun oom ging op weg om „Zwarte Zwerver" dood te schieten. Maar Susan had een plan waarbij „Zwarte Zwerver" niet gedood zou worden. Ze had het plan een ziekenhuis te bouwen en daarbij „Zwarte Zwerver" gezond te ma ken. Omidat oom te lang weg bleef, gingen David en Susan met een auto op zoek naar „Zwarte Zwerver". Ze gingen over hobbe lige wegen heen. De rem deed' het niet meer en moesten ze hard blijven rijden. Oom was ook thuis gekomen en een mevrouw zei dat ze naar „Zwarte Zwerver" waren gegaan. Oom ging er ook achter aan. David en Susan hadden de „Zwarte Zwerver" te pakken en haalden de pijl eruit. Ze waren grote vrienden geworden. Toen de film afgelopen was, Als de vader kruidenier is, is het helemaal niet gezegd dat zijn zoon ook kruidenier wil worden. Dat gebeurt ook bij machinisten, stratenmakers en journalisten en Chronische niervergiftigmg is lang een dodelijke ziekte ge weest, Met andere woorden, iemand die eraan leed, ging eraan dood. Sinds kort is daar gelukkig verandering in gekomen. Dank zij de kunstnier. De kuwstnier, het woord zegt het al, vervangt onze nieren wanneer die hun werk niet meer kunnen doen. De behandeling aan de kunstnier heet dialyse. Zo'n dialyse moet twee, soms drie keer per week worden toegepast. Elke be handeling duurt 8 a 12 uur. De enige .mogelijkheid om van de dialyse-behandeling af te ko men is de niertransplantatie. De ze mogelijkheid heeft 2 voordelen. De leden van de afd. Holten van de Chr. Plattelands vrouwen Bond (C.P.B.) kwamen donderdagavond van de vorige week voor de eerste keer in dit seizoen in vergadering bijeen in gebouw „Rehoboth". De presidente mevr. van Iperen- Essenboom sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot enkele nieuwe leden, en ging voor in gebed na het zingen van Psalm 32 3 en 4. Zij las vervolgens het bijbelgedeelte Johannes 5 1-5 en hield naar aanleiding hiervan een korte meditatie. Christus heeft eens gezegd: zonder Mij kunt gij niets doen en dat geldt nog steeds. Soms lijkt het wel dat de mens met al zijn kunnen, zijn uitvindingen, hij staat immers voor niets, het wel zonder Hem zal redden maar dat zal be slist niet lukken. Ook als vereniging kunnen wij niets doen als we het niet van Hem verwachten en op Hem vertrouwen. Zo besloot mevr. van Iperen. Na lezing der notulen en afhan deling van enkele ingekomen stuk ken werd het woord gegeven aan ds. A. W. Berkhof, herv. predi kant, die sprak over „De wereld raad van kerken" een., zo zei hij, omstreden en gevoelig onderwerp, waarbij het voor sommigen gaat om de antichrist, voor anderen daarentegen om een laatste teken van hoop en geloofwaardigheid binnen de kerken. Daarom pro beert spreker de weg te bewande len van de zakelijke informatie. De Wereldraad heeft te maken met het gestalte geven aan de eenheid van de kerk. Eeuwenlang was deze slechts zeer op de ach tergrond aanwezig (in liturgie en liedboek, geloofsbelijdenis en sa cramenten). Totdat in de vorige eeuw christenen dit als te mager gingen ervaren. Het waren met name vrouwen, studenten en zen delingen die gingen lijden onder onze schuldige gescheidenheid. Maar pas door de gemeenschappe lijke uitdaging van de Eerste We reldoorlog begreep ook de leiding der kerken dat er iets moest gaan gebeuren, dat we tot gezamenlijk getuigen en dienstverlening moes ten komen. Uit dit nieuwe élan werd in 1948 de Wereldraad van Kerken geboren. De eerste 15 jaar van haar bestaan werden geken merkt door een groeiend begrip tussen de deelnemende kerken. Men vond overeenstemming over het* gezag en de hoofdinhoud van de Bijibel, over de opstelling in po litieke konflikten (partijen verzoe nen door ze rond de tafel te bren gen) over de vorm van ons we- relddiakonaat (gericht op snelle hulpverlening bij rampen), over de eenheid van de kerken (één avond maal, één ambt, één liedboek) en over de opbouw van onze maat schappij (ieder moest zich verant woordelijk kunnen voelen voor zichzelf en anderen)Maar na 1963 werden deze zekerheden één voor één uit handen geslagen. In plaats van op de eenheid binnen de Bij bel, ging men nu letten op de tal rijke verschillen. Zo kreeg men een nieuw, en vaak positief, gezicht op de verscheidenheid der kerken. Men ontdekte, dat verzoening in de politiek meestal niets oploste en ten koste ging van de zwakste partij. Moest er ";et juist, omwille van de gerechtigheid, aangestuurd worden op konflikten of zelfs re volutie? En het werelddiakonaat - was dat geen pleister op de won de? Niet alleen de gevolgen moes ten verzacht worden,maar even goed de oorzaken weggenomen. En het gaat toch niet alleen om de kérken? We moeten toch ook zorg hebben over het voortbestaan van de wéreld! En we moeten met an dere godsdiensten in gesprek tre den. Het op losse schroeven zetten van de oude zekerheden werd bin nen de Wereldraad dankbaar ge- aksepteerd om zichzelf te vernieu wen. Zo werden de veelomstreden aktieprogramma's geboren (tegen het racisme, de dialoog met wereld godsdiensten, de 2 pet. voor ont wikkeling). Er kwam nu ook ruimte voor de woordvoerders uit de derde wereld, met hun. felle verwijten en scherpe vragen over ons christenzijn hier in het rijke noorden. En bovenal: in plaats van te spreken over het geloof en van uit onze standpunten, werd er nu gezamenlijk geluisterd naar de Bijbel - waarbij iedereen verras send nieuwe dingen beluisterde. Rond Bijbelstudie en eredienst groeide zo een nieuwe gestalte van eenheid; voor de massamedia meestal niet zo spektakulair en daarom helaas erg onbekend. Niet dat de nu 287 lidkerken (de rooms- fc'atiholieken horen er nog niet bij) het in alles eens waren en zijn, maar de ruimte werd geboren waarin men bereid was wat van elkaar te leren en zo zichzelf voortdurend te vernieuwen. Een eenheid die de spannende vragen en konflikten niet verdoezelde, maar ze eerlijk op tafel bracht om samen nieuwe wegen te zoe ken. Een eenheid die uiteraard ook op politieke en economische problemen inging, omdat voor de meeste christenen daar nu een maal hun belangrijkste vragen lig gen. Het hart van de blijde bood schap (gerechtigheid, vrede, vrij heid) staat in nauw verband met hun alledaagse werkelijkheid. Zo wordt binhen de Wereldraad een warme, hartelijke broederschap gekoppeld aan een harde strijd tegen de machten van dood en verderf, tegen onderontwikkeling, racigme, schending van mensen rechten. De Wereldraad is géén superkerk. Zij is een raad. Zij kan onze kerken geen besluiten opleggen, alleen maar argumenten aanreiken en nieuwe wegen wij zen. En ze kan zorgen dat dingen samen gedaan worden die niet meer alleen mogen gebeuren. Zo krijgen we vanuit de We reldraad ook hier ter plaatse de kans om ons kerkzijn te laten mee- bepalen door de vraag- en uit roeptekens die elders gezet wor den. Onze strijdpunten blijken maar betrekkelijk; we worden ge roepen om ons te vernieuwen. On ze voorbeden worden konkreter, onze hulpverlening efficiënter. En bovenal: we krijgen weer nieuw uitzicht op het ene Evangelie in de ene kerk voor de hele wereld. Zo besloot ds. Berkhof. Na de pauze werd er druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen. De druk be zochte avond werd door ds. Berk hof met dankgebed besloten na het zingen van 2 verzen uit ge zang 479. In de eerste plaats kan iemand na een geslaagde niertransplantatie weer vrijwel leven als ieder ge zond mens. En bovendien komt er een plaats vrij voor een nieuwe patiënt aan een kunstnier. Vele tientallen mensen per jaar, die in Nederland sterven aan een mervergiftiging, hadden in leven kunnen blijven als er voor hen een plaats aan een kunstnier zou zijn geweest. De Nierstichting Nederland probeert, samen met ande ren, op korte termijn him leven te redden. In de afgelopen jaren heeft de Stichting al veel kunnen doen. Sa men met particulieren - mensen zoals u - die de Stichting finan cieel of op andere wijze gesteund hebben. Samen met alle organisa ties en instellingen die zich bezig' hóuden met de gezondheidszorg, zoals de ziekenfondsen. En samen met de overheid, die miljoenen in de diverse voorzieningen heeft ge stoken. De regering zal dit ook blijven doen. En op den duur zul len alle benodigde voorzieningen er dan ook wel komen. Maar „op den duur" zal het te laat zijn voor een heleboel man nen (lees: collega's) vrouwen (lees: kennissen) en kinderen (lees: schoolvriendjes). En wat „te laat" in dit verband wil zeggen, weet u nu. De Nier Stichting Nederland en de Vereniging tot Steun aan de Nier Stichting Nederaland probe ren vooral twee programmapunten te realiseren. En op korte termijn. 1. Opvoering van het aantal nier transplantaties tot 400 per jaar. 2. Uitbreiding van de mogelijk heid voor patiënten om thuis zelf de kunstnierbehandeling toe te passen. En dat kan alleen gerealiseerd worden met uw hulp. En u kunt helpen. Heel eenvoudig zelfs. Nier Stichting Nederland. Giro nummer 388.000. Landelijke collec te van 11 t.m. 16 oktober 1976. Contactadressen Holten: Chur- ehillstraat 67, tel. 2334; Pastorie straat 44, tel. 2548: Raalteweg 12, tel. 1237. Geef met gulle hand aan de collectant. Bij Wonnink B.V., Oranjestraat, heeft na weken van intensieve ar beid, intern een belangrijke inite- rieurverandering plaats gevonden. Een gedeelte van plm. 25 m2, dat als magazijn diende, is in een apar te jeans-afdeling veranderd. Het geheel is in een gezellige sfeer ge houden. Door deze speciale jeans- shop hoopt men bij Wonnink voor al het jeugdige koperspubliek van dienst te zijn. De verkoop in deze nieuwe afde ling zal op Holtens koopavond - donderdag 14 oktober - van start gaan. bij de hofnarren van Koning Tiere lier. Inderdaad was de over-over- grootvader van Jantje Plezier ook al bij de voorvaders van de koning in dienst geweest als hofnar. Nu was Jantjes vader het. Volgens de traditie zou hij later moeten op volgen. Oh, geen enkel probleem. Jantje de jongste kon even goed grapjes maken als zijn vader. Hi] kon even goed op zijn kop staan en malle fratsen maken en mop jes bedenken. En als ze een keer samen bezig waren, lachte ieder een zich slap. Aangeboren talent dus. Het vervelende was nou echter, dat jonge Jantje Plezier er hele maal niet gelukkig mee was zijn vader als nar op te volgen. Na tuurlijk hield hij van een grapje, maar om altijd in opdracht vro lijk te lijken en grapjes te ver kopen, dat vond hij niet leuk. Het leek hem veel fijner in dienst van de koning te zijn als ridder'! En dan zo'n mooi harnas aan en te paard er op uit. Jantje Plezier had het wel eens verteld, dat hij best ridder wilde wonden, maar de koning had er hard om gelachen. Hij vond het een - kostelijke mop, dat kleine lenige knaapje, dat zo goed op zijn handen kon staan, ridder? Nee, ha, ha, ha, dat zag hij niet. Goed, de koning ging op jacht en „rid dertje" Plezier bleef achter om, zoals de koning hem toeriep, op het kasteel te passen. Jantje trok een lange neus achter de koning zijn rug en ging naar boven in de toren, waar hij een kamertje had. Hij zat nog maar net, of zijn aan dacht werd getrokken door aller lei geblinker in het veld. Schilden en speren en harnassen. Een heel legertje. Die gaan het kasteel aan vallen, wist hij. Hij rende naar be neden en schreeuwde: „Sluit de poort, roep de mannen bij elkaar!" Maar iedereen lachte en dacht dat het een grapje was. Tot er aan een pijl een briefje naar binnen werd geschoten met de dreigende boodschap „Geef je over". Omsingeld! Iedereen was muisstil. „Zie je nu wel", sprak Jantje Plezier. Iedereen praatte door elkaar, maar uiteindelijk werd besloten bedenktijd te vragen tot de volgen de ochtend. Dan is de koning er weer, dan kan hij zelf meevechten. Iedereen was het ermee eens. Voor Jantje was het niet genoeg. Ik moest oppassen, dacht hij. Als ik nu eens vannacht heel stille tjes Toen iedereen sliep ging hij naar de keuken. Hij pakte de pot met peper en sloop door een klein poortje in het donker van de nacht naar buiten. Klein en lenig als hij was, sloop hij achter een schild wacht om en strooide handenvol peper tussen de slapende vijand. Al gauw was het een geproest en gehoest van belang en in de ver warring wist hij ook weer weg te piepen. Het lawaai dat het vijandelijke leger maakte, was niet te stoppen. De harnassen en helmen sloegen hij iedere nies tegen elkaar. Ko ning Tierelier, al weer op de te rugweg, hoorde het ook. In galop kwam hij met zijn ridders terug. Het gevecht was gauw beslist. De goed ingepeperde vijand was niets meer waard. Toen de koning hoor de hoe alles was gegaan, vroeg hij aan Jantje Plezier: „Wil je nog steeds graag ridder worden?" „Nou majesteit, wat graag", ant woordde Jan Blezier. „Goed, dan sla ik je tot Ridder van de Gou den Peperbus. Je hebt je als een dapper, een goed en slim ridder gedragen. Hoe het dan met de hof nar opvolging moet, zien we dan wel". „M'n broertje, of later m'n zoon", grapte Jantje, die als nieuwbakken ridder iedereen aan het lachen maakte, door in zijn harnas op zijn kop te gaan staan. (Nadruk verboden) Zowel door de minister van Bin nenlandse Zaken als door de Brandweerraad werd de behoefte aan een landelijke modelverorde ning tot uiting bebracht. Het is o.m. bekend t dat bij de Ver eniging van Nederlandse Gemen- ten een model van de brandbevei ligingsverordening als bedoeld in artikel 174 bis van de gemeente wet is verschenen. De minister van Binnenlandse Za ken en de Vereniging van Neder landse Gemeenten hebben er bij de gemeentebesturen met klem op aangedrongen een moderne brand beveiligingsverordening naar dit model vast te stellen. De modelverordening is behandeld in de door de raad ingestelde com missie ad hoc (tot die zaak be noemd, red. H.N.). Dez ecommissie heeft geadviseerd de raad voor te stellen deze modelverordening vast te stellen, behaudens een aantal noodzakelijke wijzigingen die ver band houden met plaatselijke om standigheden. B. en W. menen dat het om de zo noodzakelijke uniformiteit te bereiken gewenst is wijzigingen en aanvullingen bij een afzonder lijk raadsbesluit vast te stellen. Een van die wijzigingen betreft artikel 31, le lid van de model verordening. Daarin wordt bepaald dat het verboden is te roken in bossen, op heide- of veengronden dan wel in duingebieden of binnen een afstand van 30 meter daarvan gedurende de tijdvakken door bur gemeester en wethouders bij open bare kennisgeving aan te wijzen en ter plaatse aangegeven. Met de commissie zijn B. en W. van mening, dat het wenselijk is, dat dit rookverbod het gehele jaar door geldt. In verband hiermee kan de zinsnede „gedurende de tijdvakken door burgemeester en wethouders bij openbare kennis geving aan te wijzen en ter plaatse aangegeven",, naar het oordeel van het college komen te vervallen. Overigens menen B. en W. dat op dit rookverbod een uitzondering moet worden gemaakt voor bos percelen die bebouwd zyn, om eigenaren niet te verbieden rond om hun woning of zomerhuis te roken. Zij menen, dat de gelegen heid moet worden gelaten om bin nen een afstand van 10 meter van een woning, zomerhuis en derge lijke te roken. Met de vaststelling van de brand- oeveiligingsverordening kan een aantal artikelen in de Algemene routieverordening komen te ver vallen. Het bestuur van de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw heeft een bij drageregeling vastgesteld ter be vordering van de omschakeling van melkbussen op een koeltank. De regeling treedt in werking op 1 november 1976. HOOGTE VAN BIJDRAGE Aan de ondernemers in de land bouw wordt een bijdrage verleend in: A. de kosten voor de aanschaf van een melktank met een inhoud van ten minste 700 liter en ten hoogste 1700 liter van f 1500, B. de werkelijke kosten van inves teringen in de bouw en inrichting vah een melkkamer, de aanleg van een melkleiding, de aanschaf van een weidetank, van een doorloop wagen of van reinigingsappara- tuur: van 20 pet. van de werkelijke kosten- bij een aanschaf van een melktank met een inhoud van ten minste 700 liter en ten hoogste 1100 liter, en van 15 pet. van de werkelijke kosten bij de aanschaf van een melktank met een inhoud van ten minste 1101 liter en ten hoogste 1400 liter, met dien verstande dat de bijdrage (sub B) alleen wordt verleend in de goedgekeurde kosten voor zo ver deze het bedrag van f 3000, te boven gaan en tevens dat déze bijdrage maximaal f 3000,be draagt. Om voor een bijdrage in aanmer king te komen dient het landbouw bedrijf van de ondernemer in een erkend gebied te liggen. Het ver zoek tot aanwijzing van een er kend gebied dient door de zuivel onderneming te geschieden bij de directeur Bedrijfsstructurele Aan gelegenheden van het ministerie van Landbouw en Visserij. Het verzoek, dat voor 1 december 1976 moet worden ingediend, dient aan de volgende voorwaarden te vol doen: De zuivelonderneming moet op grond van een plan aantonen dat de zuivelfabriek voornemens is alle melk van landbouwbedrijven, die zij uit het gehele gebied betrekt, in melktanks naar de fabriek te vervoeren. Op het tijdstip van indiening van het verzoek moet de zuivel fabriek meer dan 50 pet. van de melk4 die zij uit het gehele gebied van landbouwbedrijven betrekt, in melktanks naar de fabriek vervoe ren. De zuivelonderneming moet uiterlijk op 1 november 1977 alle melk uit het erkende gebied, die zij van landbouwbedrijven betrekt, in melktanks van de landbouw bedrijven naar de fabriek vervoe ren. Bij het verzoek wordt een lijst overgelegd van alle ondernemers en bedrijven die. volgens de zuivel onderneming aan de voorwaarden voor verlening van een bijdrage voldoen. De directeur Bedrijfsstructurele Aangelegenheden beslist namens het bestuur over het verzoek. Het te erkennen gebied dient voorts te bestaan uit: hetzij uit het gehele gebied waaruit de zuivelfabriek, die be hoort tot de zuivelonderneming, de melk van landbouwbedrijven be trekt,* hetzij uit een sector van het gehele aanvoergebied van de zui velfabriek mits op het tijdstip van het verzoek tot aanwijzing: A. de te erkennen sector meer dan 40 pet. van. de melk levert die de zuivelfabriek in totaal uit het ge hele aanvoergebied van landbouw bedrijven betrekt; B. de te erkennen sector bestaat uit één bij het plan aangegeven* gebied dat naar het oordeel van de directeur Bedrijfsstructurele Aan gelegenheden aaneengesloten" is :én dat alle landbouwbedrijven binnen dit gebied omvat van welke de zuivelfabriek de melk betrekt. De ondernemer moet de aanvraag voor een bijdrage tussen 1 decern^ ber 1976 en 1 februari 1977 indie nen bij de hoofdingenieur-directeur voor de Bedrijfsontwikkeling in de provincie waarin het landbouw bedrijf is gelegen. Bij'de aanvraag dient een begroting te worden in gediend van de omschakeling van melkbussen op een melktank. Om voor een bijdrage in aanmer king te komen, dient: de ondernemer een natuurlijk persoon te zijn, die zijn hoofd beroep in de landbouw heeft, of een rechtspersoon die de exploita tie van een landbouwbedrijf ten doel heeft; het landbouwbedrijf in een er kend gebied te liggen; de ondernemer de melk te leve ren aan een zuivelfabriek die be hoort tot de zuivelonderneming op wier verzoek het gebied als erkend gebied is aangewezen; op het tijdstip van indiening van de aanvraag voor een bijdrage de bewaring en het vervoer van melk van het landbouwbedrijf naar de zuivelfabriek plaats te vinden in melkbussen; de door de ondernemer aan te schaffen melktank een inhoud te hebben van ten minste 700 liter en ten hoogste 1700 liter; de inhoud van de door de onder nemer aan te schaffen melktank in een, naar het oordeel van de directeur Bedrijfsstructurele Aan gelegenheden, redelijke verhou ding staan tot het aantal melk koeien op het bedrijf van de on dernemer; de voorgenomen investeringen de goedkeuring te hebben van de directeur Bedrijfsstructurele Aan gelegenheden; met de investeringen geen aan vang te zijn gemaakt voordat het plan met de begroting is goedge keurd. De ondernemer verplicht zich om gedurende drie jaren na de goed keuring van de aanvraag geen melktank aan te schaffen met een grotere inhoud dan die, welke hij heeft aangeschaft ter verkrijging van de bijdrage. Bovendien moet de installatie van de melktank, de bouw en de inrichting van een melkkamer, de aanleg van - een melkleiding, de aanschaf van een weidetank, van een doorloopwagen en reinigingsapparatuur zijn ver richt voor 1 november 1977, over eenkomstig de ingediende en goed gekeurde investeringsplannen met begroting. Voor de voorgenomen investerin gen kan een gemeentelijke bouw vergunning vereist zijn. De onder nemers dienen zich tevens ervan te vergewissen of voor de voor genomen investeringen een hinder wetvergunning vereist is, dan wel of de verleende hinderwetvergun ning toereikend is.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5