Middenstandsfoeurs open O.C.H. boeide blijspel met PvdA afd. Holten hield druk bezochte ledenvergadering ZevendeNacht om Holten' Raadsvergadering Actie „Vluchteling 1976" Verkoop en afbraak Hotel Holterman Auto's botsten loslopend vee tegen öa BBI ^8pr HkBBBI hsB g$ÉMÊ HI VI ÊÊBBr WÊ w£l bb KIM VHf Hh W HV BBB8I i^rwB lijgiM' verzetstraat Bejaarden-sociëteit VVD-vmgen over. Levensgevaarlijke situaties op de weg Buurtvereniging vergaderde Uniecollecte „School en Evangelie" Herfsttooi 1976 in Enschede 'UftifRIIC HIEIIUfCDI 111 Si nUL ENj NIEUVvjdLAU BB BHBI flW Hi Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- Ailt'orfantianKii» 00 mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent par mm. (b,j contract lags,) Ab.n-.rn.nt,pry, t 9- per half jaar, t 18.- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Voor de middenstandsbeurs die door de Holtense Han delsvereniging wordt gehou den in de gebouwen van de voormalige Centrale Bakkerij „De Halm" aan de Industrie- straat, bestond woensdag middag direct na de opening - die zonder officieel vertoon plaats had - een goede be langstelling. De bezoekers van 's middags waren blijkbaar goede „pro pagandisten", want 's avonds was de belangstelling groot en was het buitengewoon ge zellig op de beurs, waaraan door plm. dertig standhou ders zeer veel zorg is besteed. Zij hebben de laatste dagen (soms tot in de zgn. kleine uurtjes) hard gewerkt om alles op tijd en verzorgd klaar te krijgen en ze zijn hierin ten volle geslaagd. Ook donderdagmiddag en -avond was de belangstelling weer groot en werden er goe de zaken gedaan. De beurs is vrijdag (de laat ste dag) geopend van 's mid dags drie tot 's avonds tien uur. Neem de laatste kans waar om een kijkje te nemen, want het is beslist de moeite waard en elk uur hebt u de kans om gratis een mooie prijs te win nen. Voor de Middenstands- beurs bestaat doorlopend een grote belangstelling. Het pu bliek is enthousiast over alles ■wat er te bezichtigen is en er ivorden goede zaken gedaan De Holtense toneelclub ..O.C.H." heeft vrijdag- en zaterdagavond de feestavond van de afdelingen van de Plattelandsvrouwen in Hol ten, Dijkerhoek en Espelo en de afd. Holten van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij (ÓLM) tot een feestelijk gebeuren gemaakt met het spel „In het vrolijke weer- haantje" klucht in drie bedrijven door F. Drost, dat onder regie van Gert Brinks over het voetlicht werd gebracht. De grime werd verzorgd door Jan Oosterkamp. Het was in het familiepension „Plet weerhaantje" een vrolijke boel rond de eigenaar de AOW-er Nico (Lieuwe Meinsma), zijn be- drijfsleidster Liesje (Ina Deijk- Oosterkamp) en de gasten Joost v. d. Berg, sportleraar (Johan Stuk ker), tante Irma (Ada Wierbos- Koopman), Klaartje (Joke Voor des-Konijnenberg), meneer Frits (Jan Holterman), de wegenbouw - machine grootfabrikant Karei Porsch (Jan Konijnenberg) met z'n vriendinnetje Ilona (Frieda Ooster kamp). dat hij in het gastenboek laat inschrijven als z'n dochter. •Het geheel werd naar de wens van de auteur in een beetje ope- rette-aehtige sfeer gebracht; los jes, vlot, blij en luchtig, soms een tikkeltje aan de overdreven kant met veel pit en charme en gebaar tjes in de geest van'een goed ver staander heeft maar een half woord nodig. In alle bedrijven kwam „amor soms „resoluut" dan weer wat „schuchter" binnen wat altijd goed was voor dol komische si tuaties. De tonelisten kregen beide avon den veel en zeer verdiend applaus en een dankwoord van mevrouw Reijlink-Kers, presidente van de afd. Dijkerhoek v. d. Bond van Plattelandsvrouwen en de heer J. W. Wesseldijk, voorzitter van de afd. O.L.M. Vrijdagavond was er een goede belangstelling en zaterdagavond was de zaal stampvol. Woensdagavond zorgde de H oltense M uziekverenigin g „H.M.V." voor een zeer ge waardeerde omlijsting van de beurs De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit zal dinsdag middag om 14.30 uur worden ge houden in gebouw Irene. Alle le den worden verwacht en belang stellenden zijn hartelijk welkom. Tijdens de maandagavond in hotel Vosman druk bezochte ledenvergadering van de afdeling Holten van de PvdA werd oudgediende Jan van der Harst, woonachtig Houtweg 21, vrijwel unaniem verkozen tot afdelingsvoorzitter, terwijl mevrouw J. Metsemakers, Nagelhoutstraat 47, met algemene stemmen werd aangewezen als secretaresse van deze afdeling. In de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 oktober organiseert de Motor en Automobielclub ,,De Holterberg" voor de zevende keer de nachtrit „Nacht om Holten". De start is vanaf 20.00 uur bij clubhuis De Biester in de Stations straat. De inschrijving is 's avonds vanaf half acht bij De Biester. Voor de winnaars zijn weer een groot aantal waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Bovendien krijgt iedere deelnemer die de rit volbrengt de traditionele „Nacht om Holten" herinnering. Namens de raadsfractie van de VVD heeft mevrouw F. M. ter Doest-Bos burgemeester en wet houders de volgende vragen ge steld: In Holtens Nieuwsblad lazen wij het bericht over de verkoop van Hotel Holterman. De plek, waarop dit hotel staat, zal eventueel een geheel nieuwe bestemming krij- Het komt de laatste maanden herhaaldelijk in de provincie Overijssel voor, dat automobilis ten de schrik van hun leven krij gen. In het bijzonder gebeurt dat in het gebied waar nog veel wei- devee graast. Het blijkt namelijk, dat niets vermoedende automobilisten plotseling met een koe op hun De gemeenteraad komt dinsdag 12 oktober om 19.30 uur, ten gemeente huize in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA 1. Notulen van de vergadering, van 21 september 1976. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot het instemmen met de nota inzake het té voeren ruimte lijk beleid. 4. Voorstel tot vaststelling van een brandbeveiligingsverordening. 5. Voorstel tot het instemmen met voorstellen van het bestuur van het „Regionaaf Woonwagencentrum Zuid-West Salland", inzake de herstructurering van het woonwagenbeleid. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 50 van de kleuteronderwijswet ten behoeve van de bijzondere kleuterschool aan de Schoolstraat. 7. Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1976. (o.a. kredieten voor maken renovatieplan woning Burg. v. d. Borch- straat, aanschaffingen scholengemeenschap, net- en spanningsver beteringen elektriciteitsbedrijf). 8. Beantwoording van schriftelijk ingekomen vragen. rijbaan worden geconfronteerd. Het behoeft geen betoog, dat vee, dat uitgebroken is, niet rus tig aan de kant van de weg blijft grazen, doch plotseling schrik achtig, zoals bet vee is, de rij baan oploopt. Een aanrijding is dan niet meer te voorkomen. Auto's worden ernstig bescha digd-, het vee meestal dodelijk verwond om over het mensen leed dat wordt veroorzaakt nog maar niet te spreken. Naast menige ernstige verwondingen, moet een agntal mensen het met de dood bekopen. Veel leed en schade is dan weer berokkend aan familiele den en eigenaars. Uiteraard is er met geld schade te compen seren. doch mensenleed is niet met geld te vergoeden. Daarvoor wordt ook van poli tiezijde een dringend beroep op de veehouders gedaan om hun weilanden zodanig af te raste ren, dat het bijna onmogelijk moet zijn, dat vee kan uitbre ken en zich dan op de rijbaan kan begeven. Een periodieke controle van de afrastering is dan ook gewenst, zeker bij die weilanden, die langs de weger| zijn gelegen. De veehouder blijft aanspra kelijk voor de eventuele gevol gen. indien zijn vee bij een aan rijding betrokken raakt. Ook voor de veehouders geldt het motto: Neemt maatregelen, redt ene leven. gen van winkels met daarboven appartementjes. De WD-fractie vraagt zich in dit verband af: 1. Zijn de persberichten juist? 2. Zo ja, sluit deze nieuwe situatie in dat geval dan aan op het be slaande bestemmingsplan voor de kom? 3. Denkt het College, dat dan het bestaande ontwerp Amor het komplan gehandhaafd kan wor den en geen wijziging behoeft? De middenstand in Holten is uiteraard zeer betrokken bij deze zaak. Derhalve stellen wij deze vragen, vanzelfsprekend ook in ons aller belang. Verkoop en afbraak Hotel Holterman. Ook de fractie van Gemeente belang heeft vragen gesteld over verkoop van Hotel Holterman. Zij deed dat middels haar frac tievoorzitter, de heer J. Warrink. Hij schrijft: „In diverse dagbladen van vrij dag 1 oktober werd openbaar gemaakt, dat Hotel Holterman was verkocht. Op zich is dit een trieste zaak, omdat we daarmee ook afscheid nemen van de enige zaal met toneelaccommodatie. In de berichtgeving werd mel ding gemaakt dat de koper in middels nieuwbouwplannen bij het gemeentebestuur heeft gede poneerd. Hoewel we ons bewust zijn van het feit, dat het college be voegd is tot het verstrekken van een bouwvergunning, wekken de mededelingen de indruk, dat het hier gaat om ingrijpende veran deringen van de kom van ons dorp. In dat verband vragen we uw college om nadere informatie, eventueel of het voornemens is de raad te betrekken bij boven genoemde ontwikkelingen" Op de centrale fokveedag te Olst behaalden plaatselijke veehouders de volgende prijzen: 2 c Bertha 36, 1 e Marijke 19, 2 a Olga 34, 2 b Olga 31, 2 c Bontje 19, 1 a Bontje 18 en 2 c Corrie 15 eig. B. J. Stevens; 2 a Hilda 14 en 1 g Hilde 8 eig. J. Haverslag; 2 c Wil ly 12 eig. J. W. Marsman. Melkgevende bedrijfsgroepen van één eigenaar: 2 a B. J. Stevens. Deze nogal ingrijpende wijzi ging in het dagelijks bestuur was nodig omdat de zittende voorzit ter E. K. Pronk niet herkiesbaar aftredend .was terwijl secretaris L. Beumer binnenkort naar elders zal vertrekken. Voorzitter E. K. Pronk verklaarde van mening te zijn deze functie definitief te moeten neerleggen omdat hij, van wege allerlei benoemingen, de laatste tijd teveel hooi op de vork heeft gekregen. Verder leek het hem voor de afdeling goed wan neer weer eens nieuwe gezichten verschijnen die met nieuwe ideëen een frisse wind door de afdeling laten waaien. Tenslotte verklaar de hij de laatste tijd persoonlijk wat te worden aangevochten over de vraag of de functie van afde lingsvoorzitter van een politieke partij verenigbaar is met die van gemeenteambtenaar, waarop PvdA- wethouder L. Kaan antwoordde de indruk te hebben dat dit laat ste een gedachte moet zijn van de heer Pronk zelf. „Ik geloof niet dat hem door het gemeente bestuur op dit terrein iets verbo den is. Als wethouder voel ik mij verplicht dit te zeggen", zei hij. De nieuwe voorzitter J. v.d. Harst heeft binnen de kring van de Holtense afdeling reeds jaren lang zijn sporen gezet. In de vorige sa menstelling van de gemeenteraad was hij fractielid voor de PvdA, terwijl hij voordien ook al afde lingsvoorzitter was. Mevr. Metsemakers is onlangs vanuit Smallingerland in Holten komen wonen en heeft zich in haar vorige woonplaats óók reeds verdienstelijk gemaakt voor de PvdA. Haar echtgenoot is als leraar verbonden aan de scholen gemeenschap te Holten. Ter vergadering werd nog mede gedeeld dat a.s. zaterdag een Ge westelijke vergadering zal worden gehouden in hotel Suisse te Zwol le, tijdens welke verkiezing van een voorzitter en bespreking van de Rijksbegroting 1977 tot de voor naamste agendapunten zullen be horen. Deze vergadering wordt ge houden van 10-13 uur. In de jaarvergadering van de Buurtvereniging Churchillstraat - Vrijheidslaan die gehouden werd in de crea van de Haarschool werd als bestuurslid gekozen de heer J. A. Slotman. Hij werd te vens benoemd als penningmees ter. Er werd in deze bijeenkomst afscheid genomen van het be stuurslid de heer B. J. v.d. Weij- den en hem werd dank gebracht voor het vele werk dat door hem werd verricht. Na de pauze beleefden de aanwe zigen veel plezier met de confe rencier Gait Jan uut Holten. Hoe zouden wij ons gevoelen, als we door een aardbeving, een overstroming, een oorlog of een giftige gaswolk plotse ling huis en hof moesten verlaten om in het buitenland te wachten op betere tijden? Op onze aarde leven miljoenen zulke vluchtelingen, zonder uitzicht. Nederland heeft zich tot taak gesteld 30.000 van hen te helpen. Enkele jaren geleden, nam ons land het initiatief om Tibetaanse vluchtelingen een nieuw bestaan te schenken. Zij waren uitgeweken naar India en het gelukte ons om ook toen 30.000 van hen door een gift van f 500,- te helpen. Voor dat bedrag kregen ze een huisje met een stukje grond en zo kon een gezin zichzelf verder redden, zonder steun van anderen. Neder land hielp hen weer aan een menswaardig bestaan. Koninklijke woorden Koningin Juliana is bescherm vrouwe van de actie „Vluchteling 1976". Eens sprak zij, het was in 1951-, „Ik ben diep begaan met de noden van de vluchtelingen en van huis en haard verdrevenen in alle delen van de wereld. Wij moeten deze mensen verlossen van hun ge voel van onvrede en mislukking en hen helpen hun onafhankelijk- Ook dit najaar wordt bij de leden van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van „Een School met de Bijbel" te Holten weer de inzameling gehouden be kend als „Uniecollecte". Een belangrijk deel van de op brengst gaat deze keer naar nood lijdende scholen in het buitenland. Vooral uit ontwikkelingslanden zijn veel dringende verzoeken om hulp gekomen o.a. uit Indonesië, Latijns Amerika en Afrika. De opbrengst bij de leden in Hol ten gaat voor 50% naar het lan delijk aktie comité en de andere helft is bestemd voor 't christelijk basis- en kleuteronderwijs in Hol ten. De inzameling bij de leden1 zal worden gehouden in de week van 11 t.m. 16 oktober. Van 8 t.m. 17 oktober zal voor de tiende maal de manifestatie „Herfsttooi" - een combinatie van bloemen en kunst - worden gehou den in het Rijksmuseum Twenthe te Enschede.. De tentoonstelling zal worden geopend door Mr. J. L. M. Niers, Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, op vrijdag 8 oktober om 11.00 uur voormiddag. Tijdens deze tentoonstelling zijn er tal van nevenactiviteiten zowel 's middags als 's avonds, o.m. bloemschikdemonstraties, lezingen, films enz. „Herfsttooi" omvat o.m. een presentatie van Overijsselse Mu sea in diverse zalen. Voor nadere bijzonderheden kan men zich wen den tot het Rijksmuseum Twenthe, Lasondersingel 9 in Enschede, tel. 053-358675. heid en zelfrespect te herwinnen." Het vorige jaar zei ons staatshoofd: „Een mens is tot meer in staat dan hij soms zelf beseft. Daarmee kan hij of zij ook anderen te hulp 'komen." Goddelijke woorden ..Want ik had honger en u gaf mij te eten; ik had dorst en u gaf mij te drinken; ik was een vluch teling en u verleende mij onder dak; ik ging schamel gekleed en u gaf mij kleren; ik was ziek en u verzorgde mij; ik zat gevangen en u kwam mij bezoeken." En de rechtvaardigen zullen hem vra gen: „Heer. wij hebben u nooit hongerig of dorstig gezien; hoe hebben wij u dan te eten en te drinken gegeven? We hebben nooit gezien dat u vluchteling was of schamel gekleed ging; hoe hebben we u dan onderdak kunnen ver lenen en kleren kunnen geven. We hebben nooit gezien dat u ziek was of in de gevangenis zat: hoe hebben we u dan kunnen bezoe ken?" Dan zal de Koning ant woorden: „Luister goed naar wat ik u zeg: al wat u gedaan hebt voor één van mijn broeders hier, al was het de onbelangrijkste, hebt u_voor mij gedaan!" (Mattheiis 2535-40 uit „Groot nieuws voor u, het nieuwe testament in de om gangstaal") Wie en hoe gaan we helpen Nederland maakt zich gereed om 30.000 vluchtelingen te helpen in Azië, in Afrika en in Latijns Ame rika. Dit gebeurt via solide be stedingskanalen. In het ene gebied liggen dc kosten hoger dan in het andere, maar voor gemiddeld vijf honderd Nederlandse guldens hel pen we die mensen een nieuw be gin te maken. Pootgoed, zaaigoed, landbouwwerktuigen, ambachtsge reedschappen, bouwmateriaal, e.d. kunnen worden geschonken met ons geld. Door de oorlog zijn veel Vietnamezen verdreven. Afrikaan se boeren moeten in een ander land opnieuw beginnen. Sommige Zuidamerikanen zijn hun leven niet meer zeker in hun vaderland. Op vrijdag 29 oktober komen vrij willigers. voorzien van een legiti matiebewijs, uw bijdrage ophalen voor de actie „Vluchteling 1976". Via de scholen voor kleuter- en basisonderwijs zijn honderden ouders gevraagd om zich op vrij dag 29 oktober een paar uur in te zetten voor deze actie. Er zijn on geveer 180 personen nodig om alles soepel te laten verlopen. Kom over de hrug Op 15 december 1972, tussen Sin terklaas en kerstmis nog wel, was de landelijke actie „Kom over de brug" op touw gezet. De oogst was geweldig. Wel 50 miljoen gulden! En voor onze gemeente was dat f 44.700,53. Een prachtig resultaat. De Kol alleen bracht f 10.950,01 op. De slagader van ons dorp, de Dorpsstraat en de Oranjestraat f 2768,10! En zo kan men door gaan. De opbrengst was verbluf fend. Ons comité hoopt van ganser harte, dat wij allen weer gul zul len geven voor onze medemens in nood, op 29 oktober. Namens het comité van de actie „Vluchtelingen 1976", B. H. Brouwer Op deze slotavond zal tevens de trekking plaats hebben van de verloting van de Hol tense muziekvereniging HMV met als hoofdprijs een luxe auto. Er zijn in de stand van HMV nog loten verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1