Onze agenda WEEKENDDIENSTEN Circus Boltini gaf wervelende show Y erkeersondei wijs is altijd nodig Midden- en kleinbedrijf in de verdrukking (slot) KERKDIENSTEN VVN; Doodsteek dreigt voor l verkeersonderwijs SVBATO geeft aangepaste grondgyninastiek Openbare kennisgeving evonden-verloren HOLTENS NIEUWSBLAD 1 OKT. 1976 PAGINA be Centrale Organisaties van ondernemers in het Midden- en Kleinbedrijf: het Kon. Ned. Ondernemersverbond (KNOV) en het Nederl. Chr. Ondernemersverbond (NCOV) hebben behalve de wensen, die we in ons vorige nummer publiceer den, in „Toetssteen '77" aan de leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal nog de volgende desiderata (verlangens) neergelegd: Onderwijs en voorlichting Voor het „runnen" van een be- jórijf - van wat voor omvang dan ook - komt steeds meer kijken. Om bijvoorbeeld de prijsbeschik- ingen van de overheid te kunnen «grijpen zijn een halve juridische ipleiding en een gedegen kennis (van ambtelijk-nederlands nodig. Onzin natuurlijk, omdat de on dernemers in het midden- en klein bedrijf over steeds betere organi saties beschikken die hen zelfs de prijsbeschikkingen haarfijn uit de doeken kunnen doen. Wat die organisaties evenwel niet kunnen, is de ondernemers dwin gen de vertalingen van de prijsbe schikkingen te lezen. Schriftelijke informatie tot je nemen is iets dat je geleerd moet hebben. Goed ge leerd! Deze kwestie raakt twee kanten: die van het onderwijs en die van de voorlichting. Op het gebied van de voorlich- jting zou een onderzoek naar de wijze waarop schriftelijke voorlich ting aan ondernemers (bijvoor- I beeld over het prijsbeleid of de subsidieregelingen) overkomt, zeer leerzaam zijn. Voor de overheid, maar ook voor de organisaties. Op het gebied van het onderwijs is er thans zoveel aan de gang dat de organisaties begonne zijn de on- aerwijsinstanties in htt midden- en j kleinbedrijf te hergroeperen. Ten eerste om gezamênlijk de kwaliteit van het ondernemerson derwijs op te voeren. En ten twee de, omdat men verwacht alleen ge zamenlijk met enige kans op suc ces een poging te kunnen doen om de ontwikkelingen op het gehele terrein van het onderwijs in goede 1 banen te leiden. Vakbekwame medewerkers Het midden- en kleinbedrijf heeft grote behoefte aan vakbekwame mensen. Daarom wil het graag hel pen voorkomen dat jonge mensen na hun schooltijd terecht komen in het reservoir met het bordje na zoveel jaar léren feitelijk nog niet 1 vakbekwaam". Het kennen en uitoefenen van een vak is een van de vele manie ren om jezelf te ontplooien en daaruit een stukje vreugde te put ten. Een onderwijsbeleid dat het ver garen van vakkennis beperkt, werkt niet aan 't welzijn noch aan de welvaart van de mensen. Het afbreken van bestaande leerling stelsels zonder dat daarvoor an dere opleidingsvormen in de plaats komen is vandalisme. Het midden- en kleinbedrijf is tol nu toe nauwelijks betrokken bij het meedenken over de onderwijs vormen waaruit het zijn onderne mers en medewerkers moet be trekken. Daarin moet in de toekomst ze ker verandering komen. Op korte termijn zou het mid- den- en kleinbedrijf nog graag de volgende wensen op voorlichtings- en onderwijsgebied gerealiseerd zien: tegengaan van de tendens tot versnippering die op het gebied van de bedrijfseconomische voorlichting en advisering merk is; verbetering van de mogelijkhe den tot omscholing naar de zelf standige beroepen in het mid den- en kleinbedrijf; verbetering en uitbreiding van de mogelijkheid bedrijfs-ecomi- sche adviezen te krijgen van bondsconsulenten; verbetering van de subsidiëring van de opleidings- en bijscho lingskosten van bondsconsulen ten; toekenning van een blijvende NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur (jeugddienst) A. W. Berkhof. Extra coll. Kerk en Israël. Oppasdienst: mevr. Pettinga. Willemien Lo- man en Fenny Scheperboer. GEREF. KERK 9.30 uur ds. J.W. Dragt en 19.15 uur ds. F. v.d. Weij van Nijver- dal. In beide diensten is de le coll. voor de Stichting Steun Kerkbouw (SSK) en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevrouw Beldman-Kistemaker, mevr. Bosschers-Beldman (res. mevr. Beukenkamp-Offringa). Mevr. Meijerink-Jansen, mevr. Meijerink-Smedes (res. mevr. Bosschers-Welink)Kinderne- vendienst: mevr. A. A. Groot Enzerink (res. mej. H. Lande- weerd). R.K. KERK Zaterdag 17 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. C. C. Addink. Extra coll. Kerk en Israël. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 11 uur. overheidsbijdrage in de oplei- dingskosten van leerlingen die in de bedrijfspraktijk hun vak leren; subsidiëring van pedagogisch onderzoek en leerstofbewerking ten behoeve van de opleiding tot beroepen in het midden- en kleinbedrijf; verbetering van de organisatie van de vaktechnische voorlich ting; studie naar de mogelijkheden om technische uitvindingen die toepasbaar zijn in kleinere on dernemingen, in die onderne mingen ingang te doen vinden. Ruimte en Ordening Beslissingen op ruimtelijk gebied kunnen ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf in het ergste geval niet alleen hun buis, maar ook hun zaak en inkomensbron kosten. Dit in tegenstelling tot hun niet voor eigen rekening en risico wer kende buren die in het ergste ge val hoogstens hun huis vaarwel moeten zeggen. De vraag in hoeverre het ver liezen van de inkomensbron door beslissingen op ruimtelijk gebied tot het normale risico van de on dernemer behoort, is nog niet be vredigend beantwoord. Een angstige zaak, nu er mas sale activiteiten op het gebied van de stadsvernieuwing voor de deur staan. De komende wet op de 'stadsver nieuwing zou de pijn echter enigs- zins kunnen verzachten. Het name wanneer er in goed overleg finan ciële bepalingen tot stand kunnen komen en het de plaatselijke on dernemers mogelijk wordt gemaakt nauw bij het vernieuwingsproces betrokken te zijn. Dat deze ondernemers daarbij deskundige begeleiding nodig heb ben, spreekt vanzelf. Kleine kernen De grootste zorg van het midden- en kleinbedrijf op het gebied van de ruimtelijke ordening betreft de ondernemers in de zogenoemde „kleine kernen". Dit zijn kleine leefgemeenschap pen waar het voor ondernemers goed ondernemen was totdat de overheid plotseling besloot dat de ze leefgemeenschappen niet meer zouden mogen groeien. Uit (gerangeerd) ben je dan als on dernemer. Wat doe je als- je de kosten al leen maar ziet stijgen, maar geen mogelijkheden ziet om die stijgen de kosten uit een groeiende omzet op te vangen? Dan sluit je je zaak. Dat is een groot probleem voor de ondernemer, zeker als hij al wat ouder is. Maar niet alleen voor hem. ook vor zijn klanten. Die moeten voortaan een dorp verder voor hun boodschappen. Het is duidelijk dat er voor deze ondernemers en voor hun klanten een redelijke oplossing moet ko men: Het midden- en kleinbedrijf denkt daar graag over mee. Een ander probleem is dat de voorschriften op het gebied van de ruimtelijke ordening nog steeds zo'n groot gat bevatten dat mam moet-detailhandelsbedrijven er ge makkelijk door kunnen. Nog steeds zijn deze bedrijven r.iet verplicht hun vestiging door een zogenoemd „distributie-plano logisch onderzoek" vooraf te laten gaan. waardoor onverantwoorde vestiging in feite nog steeds moge lijk is. Over dit onderwerp is al heel veel geschreven. Het midden- en kleinbedrijf vindt dat het nu tijd is om een dergelijk onderzoek wettelijk verplicht te stellen. Distributie-planologisch onderzoek is al verplicht bij de voorberei ding van streek-^ structuur- en be stemmingsplannen. Een goede zaak. Nu de vraag naar deze onder zoeken toeneemt, is het echter ook een goede zaak ervoor te zorgen dat de onderzoek-instituten de vraag kunnen bijbenen. Het wensenlijstje op korte ter mijn omvat nog één punt: voortzettiong in ieder geval in 1977 van de subsidieregelingen „modernisering oudere winkel concentraties" en „verbetering parkeeraccomodatie". Markt cn Mededinging De mensen krijgen de komende jaren minder méér, waardoor hun uitgaven maar een matige stijging te zien zullen geven. Door zelf meer uit te geven maakt de over heid die matige stijging maar ge deeltelijk góed. De bereidheid van bedrijven om meer te investeren is ook niet groot. Hetzelfde geldt voor de be reidheid om geld in woningen te steken Dat alles is olie op het vuur van de strijd om de te besteden guldens. Oplossingen als verlaging van de belasting- en premiedruk en be perking van de overheidsuitgaven lijken onhaalbaar. Daarom is het waarschijnlijk verstandig op het terrein van de concurrentie op het ergste voorbereid te zijn. Een wet op eerlijke en ordelijke concurrentie lijkt thans geen over bodige lxe. Ook wat een dergelijke wet be treft houdt het midden- en klein bedrijf vast aan het beginsel: ver biedt niet, maar bestrijdt mis bruiken. Prijsdiscriminatie j w.,w De concurrentie is al scherp en vertoont reeds uitwassen. Een van die uitwassen is de prijsdiscrimi- natie. Prijsdiscriminatie is de naam voor de door sommige leveran- - ciers beoefende praktijk om aan bepaalde afnemers tegen zo'n lage prijs te leveren dat die afnemers een verkoopprijs kunnen bereke nen die nog onder de inkoopprijs voor andere afnemers ligt. Dergelijke praktijken werken een ongebreidelde concurrentie in de jj hand. Een concurrentie op leven en dood die alleen maar kan leiden tot afbraak van de voorzieningen voor de consument, met name in de winkelsfeer. Overheidssteun Het steunen van bedrijven in moeilijkheden bergt altijd het ge vaar van concurrentievervalsing in zich. Dat hoeft niet per definitie een reden te zijn om de steun dan maar niet te verlenen. Het werk gelegenheidsaspect mag in deze echter niet alléén zaligmakend zijn. Globale maatregelen hebben wel per definitie de voorkeur.- Immers, globale maatregelen leiden niet tot concurrentievervalsing en kun nen in tegenstelling tot gerichte maatregelen een bijdrage leveren aan het gezond maken van een bedrijfstak. Overleg hierover met het geor ganiseerde midden- en kleinbedrijf op branche- en centraal niveau moet een vanzelfsprekendheid zijn. Steun in de vorm van overheids deelneming beschouwt het midden- en kleinbedrijf niet als een goede oplossing, zelfs niet als een op lossing. Overigens is het van mening dat verticale prijsbinding mogelijk moet blijven. Drie motorrijders, leden van de Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg", hebben de vorige week prach tige successen behaald in de zesdaagse in Oostenrijk. Op de foto van links naar rechts Joop Staman (goud) Nijver- dal, Dries Willems (zilver) Holten en Gerard Kruiper (goud) Haarle. Motortech- nisch werden de coureurs be geleid door Ben van Erp te Holten, die een belangrijk aandeel had in het succes. Het circus Toni Boltini heeft j.l. woensdag, met twee voorstellin gen een uitstekende indruk achter gelaten bij het Holtense publiek. De voorstellingen, die werden ge geven in de circustent op het in dustrieterrein in de Haar, gaven zeer gevarieerde shows te zien met tal van Nederlandse en bui tenlandse circusattracties. De toernee van het circus Toni Boltini door het Oosten van het land is in het kader van het der tig jarig bestaan van het circus. Dat het publiek nog altijd veel belangstelling heeft voor het oude volksvermaak bleek vooral tij dens het 's middags gehouden kindermatinee, waarvoor een ge weldige belangstelling bestond. Het programma begon al direkt indrukwekkend met een optreden van de Engelse dompteur Marcel Peter en zijn zes Berberleeuwen. De lachspieren raakten vooral bij de jeugdige bezoekers los tijdens de act van de clown Enrico en de liliputter Benny. Het optreden van The Flying Leotaris uit Duits land, waarvan er één in de nok van de tent aan de vliegende tra peze geblinddoekt werd opgevan gen aan de benen werd door de toschouwers met grote spanning gevolgd. De paardendressuren stonden alle onder leiding van telgen uit de Boltini familie. Zo bracht Josette Boltini een knappe show met vier zogenaamde man- denpaarden en Antoinette Boltini een fraai uitgevoerd hogeschool nummer. Antoinette Boltini- heeft onlangs nog een persoonlijke in vitatie van Prins Rainier en Prin- sse Gracia van Monaco gekregen om op te treden tijdens de jaar lijkse circusgala in het prinsen- dom. Veilig Verkeer Nederland staat al sinds zijn oprichting in 1932 op de bres voor verkeersonderwijs. En niet tevergeefs. In het begin van de jaren dertig was' er al sprake van een vorm van verkeersonderwijs op lagere scholen, meestal gege ven door een politieman; deze rondde zijn lessen - hoofd zakelijk bestaande uit het erin „stampen" van regeltjes - af met door hem zelf opgestelde examenvragen. Uniformiteit was ver te zoeken, het hing allemaal als los zand aan elkaar. Hoe goed bedoeld die „wilde" activiteiten van toen ook waren Voor iedereen 'n raadsel was het (jn elk geval hebben duizenden Nederlanders daardoor in die optreden van de Spaanse iiiusio- perj0de eenmaal in hun leven aan verkeer gedaan!), men zag *"n al gauw in dat er een andere weg moest worden ingeslagen. nist Jose Costa, die tijdens zijn nummer zijn in een kooi gezeten assistente in enkele seconden om toverde tot een volwassen leeuw. Het circus Toni Boltini trad j.l. donderdag op in Borculo en staat thans in Enschede. Verordening als bedoeld in artikel 3, lid 3, artikel 11, le lid, van de Winkelsluitingswet 1951 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is neerf Veilig Verkeer Nederland heeft met grote verontrusting en verontwaardiging geconstateerd, dat het vak „verkeer" hele maal is geschrapt uit het „Concept-wetsontwerp Wet op het basisonderwijs" van minister dr. J. A. van Kemenade (Onder wijs en Wetenschappen). In een reactie aan de bewindsman, die ook de vereniging zijn concept om advies had toegestuurd, heeft VVN fel verzet aangetekend en hem gewaarschuwd voor de ernstige gevolgen van zijn voornemen, dat de dood steek zou betekenen voor het verkeersonderwijs. Het is nu wel een verplicht vak op de lagere scholen. a. de verordening, als bedoeld in artikel 3, lid 3 van de Winkelslui tingswet 1951 (de zgn. Koopavond verordening voor de gemeente Holten), welke verordening is vast gesteld door de raad dezer ge meente bij zijn besluit van 21 sep tember 1976, nr. 461; b. de verordening, als bedoeld in artikel in artikel 11, le lid van de Winkelsluitingswet 1951, waarbij het mogelijk gemaakt wordt om een winkel voor het publiek ge opend te hebben op de werkdagen na 18.00 uur vallende in de eerste volle week van de maand oktober, tot 22.00 uur, welke verordening is vastgesteld door de raad dezer ge meente bij zijn besluit van 21 sep tember 1976, nr. 460. Holten, 27 september 1976 W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris VVN stelt dat verkeersvorming van levensbelang is voor de mens. Door dit vak niet uitdrukkelijk in het wetsontwerp te noemen, waar door het verwaarlozen op school van dit onderricht in de hand wordt gewerkt, handelt de minis ter onverantwoordelijk en levens gevaarlijk. TGENSTRIJDIGHEID De vereniging zegt in haar reactie verder, dat de plannen van de bewindsman in strijd zijn met het Beleidsplan voor de Verkeersvei ligheid van de overheid en met een door de Tweede Kamer aan genomen motie. Ook trekt minister Van Kemenade zich niets aan van 'internationale afspraken ter bevordering van verplicht verkeersonderwijs. „Met zijn ontwerp van wet draait hij de klok terug", aldus VVN, dat verder van oordeel is dat ook uit een oogpunt van naleving van de wettelijke verkeersregels het niet langer verplicht stellen van ver keersonderwijs moeilijk verteer baar is. KLEMMEND VERZOEK Om te voorkomen dat ernstige afbreuk wordt gedaan aan het pakket van maatregelen voor de verkeersveiligheid, verzoekt VVN de minister met klem verplicht verlceersondei-wijs in de toekom stige wet op het basisonderwijs te handhaven. Daarnaast wordt aan gedrongen op verplicht verkeers onderwijs °P alle scholen voor voortgezet onderwijs. In de huidige situatie ontbreekt dit onderricht daar nog altijd. Dit betekent dat 16-jarigen die vol gens de wet in staat worden ge acht een bromfiets te besturen, gedurende een aantal jaren daar vóór geen enkele verkeersvorming hebben genoten. Het is dan ook geen wonder, zegt VVN, dat juist in de leeftijdsgroep van 16 tot 24 jaar de statistieken de grootste ongevalsvatbaarheid te zien geven. t*e vonden: Hondepenning, oranje regenjack met zwarte strepen, sikkebok< re genbroek in plastic boodschappen tas, donkerbruin vest zonder mou wen, Simca autosleutels, rabiës- penning, kinderfietsje, spatbord. Verloren: Onderwater horloge, groen dekzeil, bruine denimjack, antieke ketting. Om aan het vrijwillige verkeers- ondei-wijs meer inhoud te geven kwam Veilig Verkeer Nederland in 1937 met 'n „Leidraad voor het verkeersonderwijs ten dienste van onderwijzeressen en onderwij zers". Het boekje dat de leer krachten aanspoorde zelf verkeers- onderricht te gaan geven, trok ook buiten ons land te aandacht, omdat het in feite het eerste hand boek op dit gebied was. VERPLICHT VAK Een volgende door de oorlog wat verlate stap was het in het leven roepen in 1946 van een com missie, die er in slaagde lande lijke verkeersexamenvragen en -normen voor theorie en praktijk op. te steil én. Het verkeersonderwijs bleef ech ter een vrijblijvende aangelegen heid, volledig afhankelijk van de interesse van de scholen de ene deed er veel aan, de andere hele maal niets. Voor Veilig Verkeer Nederland reden steeds maar weer aan te dringen op ver plichte invoering van het vak „verkeer". Het resultaat was, dat „verkeer" op de lagere scholen in 1958 een verplicht onderdeel werd van het vak aardrijkskunde en zes jaar later een verplicht apaiM. vak. De heer G. Klasen, hoofd van de afdeling Opvoeding en Vorming van VVN: „We kloppen ons niet op de borst zo van: dat heeft VVN toch maar bereikt. Veel be langrijker is het dat het ervan gekomen is." VORMINGSASPECT Belangrijk punt dat VVN onder de aandacht brengt van zowel de mensen die voor de klas staan als de aanstaande leerkrachten is, dat verkeersonderwijs niet enkel be tekent het poneren van regels waaraan men zich op de weg moet houden. „We wijzen er op dat het vooral een vormingsaspect is, waarbij de inhoud sterk is gebaseerd op verkeersinzicht in werkelijke situ aties", aldus de heer Klasen. „De verkeersregels komen dan naar voren als zinvolle hulpmiddelen. De kans op het juiste gebruik van regels is groter wanneer men de zin ervan inziet, met andere woor den, wanneer men heeft geleerd „achter de regels" te kijken." Ten behoeve van het verkeers onderwijs op de lagere scholen heeft VVN leermiddelen ontwik keld. Dat deze stevige steun in de rug van de leerkrachten op prijs wordt gesteld, blijkt bijv. uit de grote belangstelling voor de Jeugdverkeerskrant", bestemd voor de hogere klassen, en „Op voeten en fietsen", dat in de mid denklassen wordt gebruikt. Naast deze twee werkbladen met op de verkeerspraktijk gerichte opdrachten, is er veel vraag naar films, diaseries en foto's. Al deze hulpmiddelen stellen de scholen in staat de leerlingen ken nis en inzicht bij te brengen als voorbereiding op een juist ver keersgedrag. TWEE PIJLERS Kennis en inzicht het zijn twee begrippen die onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Het zijn ook de twee pijlers waarop ver keersonderwijs rust. „Hoeveel vrije speelgebieden er ook zijn en hoeveel-andere tech nische voorzieningen er ook wor den getroffen, toch zal het kind steeds te maken krijgen met ver keerssituaties waarin het aankomt op het nemen van een juiste be slissing", zegt de heer Klasen. „Verkeersonderwijs dat het kind daarbij een stuk op de goede weg helpt, zal daarom altijd noodzake lijk blijven." Vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober 20.00 uur: Feestavond afd. OLM en Plattelandsvrouwen in zaal „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. Opvoering van het blijspel „In het vrolijke weerhaantje", door „O.C.H.". Zondag 3 oktober: Vanaf deze datum tot komende voorjaar garage EHAG zondags gesloten. 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 4 oktober; 20.00 uur: Repetitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria". Dinsdag 5 oktober geen re petitie. Dinsdag 5 oktober: Eerste les kleumegatiefverwer- king „Profoto" in „de Schure". Woensdag 6 oktober: Nationale bezoekdag. Zie bericht onder kop „Klein bezoek voor groot deel". 15.00-22.00 uur: Middenstandsbeurs in gebouw „De Halm", Indus- triestraat (zie adv.). Donderdag 7 oktober: 15.00-22.00 uur: Middenstands- beurs in gebouw „de Halm", In dustriestraat (zie adv.). 19.30 uur: Viering 25-jarig bestaan Hervormde Vrouwengroep „Hol ten" in gebouw „Irene". Vrijdag 8 oktober: 15.00-22.00 uur: Middenstandsbeurs in gebouw „de Halm", Indus triestraat (zie adv.). Maandag 11 oktober; 20.00 u.: Ruilavond Holtense Post zegelclub in hotel „Vosman". Dinsdag 12 oktober: 19.45 uur: Aanvang EHBO-lessen in de school „De Noordenbarg" (zie adv.). Donderdag 14 oktober: 19.00-2l.00 uur: Start koopavond Holtense Handelsvereniging (zie adv.). Woensdag 20 oktober: 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Plattelandsvrouwen in „Tref punt". De heer A. H. van Pijpen vertelt over het Rode Kruis. Maandag 25 oktober: 20.00 uur: Bijeenkomst Plattelands vrouwen afd. Dijkerhoek in „Het Bonte Paard". Fondue-avond door mevr. De Klijne. Maandag 1 november: 20.00 uur: Ouderavond o.l. Kol- school in zaal „Vosman". De laatste tijd wordt het bestuur van de SV Bato herhaaldelijk be naderd met het verzoek ook voor dames van 50 jaar en ouder een plaatsje te willen inruimen in het oefenschema. Blijkbaar leeft óók bij de 50+ dames de behoefte wekelijks een moment de alle daagse sleur van het huishouden te doorbreken. De behoefte om ei- even uit- en gezellig onder ons te zijn. Het Bato-bestuur heeft daar om besloten om, ingaande a.s. woensdag, een aangepast pro gramma voor deze leeftijdsgroep in te lassen. Onder een gezellige muziekje zal de heer van de Berg bewegingstherapeut te Raalte, u een uurtje bezig houden met aan gepaste grondoefieningen. Een eenvoudig programma, waar bij sfeer en gezelligheid minstens zo belangrijk zijn dan de presta ties. Elke woensdagavond van 7.15-8.15 uur in de gymzaal aan de Tuinstraat. Opgave hiervoor aan de zaal of telef. 2000. Dames, trek de stoute (gym) schoenen aan en sluit u aan bij de SV Bato. De drempel van de gymzaal is heus veel minder hoog dan vaak wordt gedacht. ARTS W. R. van Couwelaar. Holter- enkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11 en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zaterdag 2 ok-t.: zr. J. Bleijn- berg, Ab Jansenstr. 5, tel. 1662. Zondag 3 okt: zr. M. H. Honig van 't Spijker, B 82, tel. 05731- 445. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazijn- artikelen werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, Groene Kruis- gebcuw, Gaardenstraat, tel. 1436 ZIEKENVERVOER Zaterdag: A. Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. Zondag: J. Aanstoot tel. 2930 en 1338. b.g.g. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS W. Pot, Catsstraat 46, Goor, tel. 05470-2279. Spreekuur spoedge vallen: 5-5.30 uur n.m. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug. Diessenplas- straat 5, tel. 05483-1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden Overijssel", Dorpstraat 16, tel. 2784. Spreek uur. maandag tot en met vrij dag van 8.30' tot 9.30 uur. don derdagavond van 6 tot 7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2734. Tijdens weekends zijn maatsch. werk en gezinsverzor ging telefonisch bereikbaar on der nummer 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins- iagmiddag en donderdagochtend in het Groene Kruis-gebouw, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Vrijdag 2 en zaterdag 3 okt. W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715. Maandag 4 t/m zondag 10 okt. H. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Aangifte van gestor ven dieren op zaterdag van 9 tot 11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 2 t/m vrijdag 8 okt. Elektra: H. J. Wansink, Lage weg 9, tel. 2789. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352, 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds 05200-71234. ERANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3