i Wel en wee van H.M.V.: i Aktie 50000 Klein- bezoek voor groot doel!! Scliiiderijen- expositie Galerij Lenten Actie Vluchteling '76 Hotel Holterman is verkocht GESLAAGD Jfgm St Eerste prijs met lof voor ,,H.G.K.W H.G.K. Reorganisatie huisvuilophaaldienst Ophalen grof vuil bebouwde kom Misdaadvoorkoming Verloting Vis beet flink Toezegging van beroep I i nedcrfand 40.217c - f t Resultaten Achtergronden Wat nu vérder? Woensdag a.s. weer: „Het uur der verwachting Mededelingen Openbare kennisgeving Ophalen huisvuil buitengebied HOLTENS NIEUWSBLAD j '"»"i waaiucuBuaai. jl I id. \JOtOd-4VV, Advertentieprijs 22 cent per mm. (b.j contract lager) Abonnementsprijs f 9.- per half jaar, f 18.- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Raho-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Vrijdag 1 oktober 976 28e jaargang - no. 40 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Nederland 'Oesnri Desi*r M- Est-iïcszht Vu-tt££yixj *TT. VOTtniije De afgelopen week bent u in de gelegen heid geweest HMV te steunen door een lot te kopen. Dat lot geeft kans op fraaie prijzen. Achteraf moeten wij vaststellen dat wij bij deze aktie van onjuiste ver onderstellingen zijn uitgegaan en dat de resultaten van de aktie niet tot voldoening stemmen. Het lijkt ons goed u onze overwegingen en zorgen in een 'open brief' mee te delen. We gaan er daarbij van uit dat HMV een wezenlijk onderdeel vormt van het Hol- tense gemeenschapsleven. Met andere woorden: dat u belangstelling hebt voor het wel en wee van HMV. brengst. Het aantal loten hangt samen met het aantal gezinshuishoudingen in het dorp. Voor Holten betekende dat dat HMV toestemming kreeg tot verkoop van ten hoogste 2000 loten. Om de be oogde 30.000 bijeen te brengen moest de totale opbrengst gesteld worden op 50.000. Immers, 40° o daarvan, dus 20.000, wordt bestemd voor prijzen. Het komt erop neer dat er 2000 loten a 25,-moeten worden verkocht om de bedoelingen van de aktie te verwerkelijken. Aan alle voorwaarden leek nu voldaan: goede organisatie, publiciteit, waardevolle prijzen en een welwillend publiek. 1976 KmitferposftEeqgjeis Timbres pour l'enfance Cbiid Welfare stamps J ugendwoliifehrtsirsarken U.-tgtfredig .Jour d'aisission Date O? iESieAus^réetag 16-XI~197S VaMsaiiifflrs; - f-MT.balw.iH. fascial! pdafars fsssceitspnÈjer rit V néaieHand 3o.20c De bedoeling \vas met een forse aktie een totaal bedrag van 50.000 te verzamelen. Dat is een hoog bedrag. Maar u zou het huishoudboekje van het orkest eens moeten bekijken. Dan ziet u vaste kosten voor instruktie, voor nieuwe muziek, voor onderhoud van instrumenten. En verder is er een groep jonge Holtenaren die graag in de vereniging willen worden opgenomen en voor wie instrumen ten beschikbaar moeten komen. Weet u dat zo'n instrument gemiddeld ongeveer twaalfhonderd gulden kost? Dit alles kan onmogelijk worden bekostigd uit de contributies van de leden. De laatste jaren zijn er ook geen grootscheepse pogingen gedaan tot aan vulling van de kas. Tot nu toe: Aktie 50.000. De opzet is als volgt geweest. Om HMV weer op een gezonde financiële basis te brengen is een bedrag nodig van 30.000. Daar van moet 20.000 worden bestemd voor de aan schaf van nieuwe instrumenten - ter aanvulling of vervanging. Maar hoe kom je aan 30.000? Dergelijke akties zijn gebonden aan officiële be palingen. Voor een inzamelingsaktie met inteken lijst werd geen goedkeuring verkregen. Dat is jammer. Dat zou het eenvoudigst en sympathiekst zijn geweest. De Holtense 'bevolking zou recht streeks haar sympathie en steun voor HMV tot uitdrukking hebben kunnen brengen. De mogelijkheid van een loterij diende zich aan. In omliggende plaatsen - met name h, Gocrr - waren daarmee grote resultaten behaald. Maar met een loterij-aktie zit je pas goed aan allerlei bepalingen en procedures vast. Een aantal offi ciële instanties moet goedkeuring verlenen, waar onder het Ministerie van Justitie. Het bedrag aan prijzen moet 40% bedragen van de totale op- Om het maar gelijk te zeggen: De aktie is mis lukt! Zakelijk resultaat is dat er thans ruim acht honderd loten verkocht zijn, varr de tweeduizend. Dat betekent dat dé opbrengst juist voldoende is om de prijzen te kunnen bekostigen. Velen werden afgeschrikt door de prijs van een lot. Sommigen waren niet gelukkig met het loterijkarakter van de aktie, omdat daarmee een beroep wordt gedaan op ook andere motieven dan sympathie en gemeenschapszin. Tot de resultaten moet daarom ook worden gerekend een zekere geprikkeldheid bij de Holtenaren over deze opzet van hun HMV. In meerdere opzichten zijn de resultaten dus tegengesteld aan de verwachtingen. nederiapd 7.5»25c nederland 4V2öc Na dit overzicht is duidelijk dat HMV in een netelige positie verkeert. Wij menen er goed aan te doen u hierover openhartig in te lichten. Er moet iets gebeuren - op langere termijn cn op korte termijn. HMV is verantwoordelijk voor deze hele gang van zaken en dient daar lering uit te trekken. Met het oog op de toekomst zal moeten worden nagegaan hoe de betrekkingen tussen de Holtense gemeenschap en HMV verstevigd en geregeld kunnen worden. Verder dient HMV zich ernstig te beraden- op haar financiële fundering. Op korte termijn is er nog gelegenheid voor een laatste gezamenlijke krachtsinspanning. Veel Hol tenaren zullen een bezoek brengen aan de midden- slandsbeurs van de Holtense Handelsvereniging. Op de beurs treft u ook een kraam aan van HMV. U hebt al wel begrepen dat er nog voldoende loten zijn. Op 8 oktober 's avonds vindt de trekking piaats op ae nuddehstandsbeurs. Wij verzoeken hiei-bij vriendelijk maar met grote klem alsnog een lot te kopen of anderszins bij te dragen. Laten uw warme gevoelens voor MHV hierbij de door slag geven. AVe hebben uw hulp erg nodig. Bij voorbaat dank. Bestuur HMV Holtens Gemengd Koor, diri gent Jan K. Warmink te Goor, heeft zaterdag op het intérnationaal zangconcours dat op 25 en 26 september in Nijmegen werd georganiseerd door het UNDK „Pleiarde", in de afdeling „Uitmuntend heid" een glanzend succes be haald. De jury die bestond uit de heren Leo Smeets, Jan Vermulst en Simon Terpstra (voorzitter), gaf voor de bei de uitgevoerde werken „Die Sonne, sinft von hinnen" van Hugo Distier en „Wohlauf, ihr lieben Gaste" van Sarto- rius, 372 punten en dat bete kende een eerste prijs met lof van de jury en een prachtige beker. Cijferlijst en opmerkingen Verpl. werk Vrij werk Samenzang Zuiverheid Klankgehalte Uitspraak Ritmiek Nuancering Opvatting 9 10 9 8 9 Opmerkingen Smeets (verplicht werk): goede bezetting; de koor klank sluit zeer goed; moeilijk rit me; ik had als geheel nog wat meer spanning verwacht, maar er is hier als geheel zeer veel moois te beluisteren; heb met genoegen geluisterd naar dit mooie werk. Vrij werk: het geheel wordt in het begin wat aan de voorzichtige kant gehouden en had meer „spon taan" kunnen zijn, meer gedurfd; maar ook hier veel moois te be luisteren. Opmerkingen Terpstra (verplicht werk): zuiver op toon gezongen; ritmisch zeer moeilijk en uitste kend ingestudeerd^ een mooie uit voering; heb zeer veel respect ook voor de keuze; dit is duidelijk met lof der jury. Vrij werk: een goed gediscipli neerd ensemble; de inzetten van de verschilende stemmen werden puntig en gedecideerd met over tuiging gezongen; goed zo! Opmerkingen Vermulst (verplicht werk): alleszins acceptabele uit voering met juist begrip voor de muzikale zetting van dit koorwerk; goede intonaties maakten deze uit voering tot een luistergenot; keu rig! Vrij werk: goede ritmische inzet (waarom wachten na nacht, 3e re gel, 2e maat?). Tenoren: der Ham- mer-kwintinterval wel óp de toon maar niet naar de toon zingen. Kleine opmerkingen die aan onze totaal-indruk geen afbreuk doen. Een goede uitvoering van zeer goed keuzewerk. Bij de in aanwezigheid van opperwachtmeester Van Heun gehouden trekking van de door Holtens Gemengd Koor ter ver steviging van de kas gehouden verloting vielen de prijzen (ie- 13e) op de volgende nummers: 1189 - 1408 - 89 - 1023 - 1432 - 1035 - 248 - 1466 - 998 - 1108 - 114 - 1112 - 992. De prijzen kun nen worden afgehaald bij rij wielhandel Haan en Zoon in de Oranjestraat. Van zaterdag 2 oktober tot en met zaterdag 23 oktober exposeren in Galerij Lenten te Epse Helen Sie. ger geb. White, Sam le Poolse en de edelsmidvTon Postma. De ope. ning heeft plaats op zaterdag 2 okt. om 16.00 uur door Mr. W. F. J. Fischer. De openingstijden zijn woensdag t.m. zaterdag van lO.pO - 17.00 uur en op zondag van 14.00 - 17.00 uur. 1. De eerstvolgende doopzitting, die voor 14 oktober staat aange kondigd, is verplaatst naar don derdag 7 oktober, 's avonds om 8 uur in de konsistoriekamer. 2. Aanstaande zondag om 10.15 u. wordt er weer een jeugddienst gehouden. Thema: Hoe is God? Na afloop bent u van harte welk'om bij het koffiedrinken in Irene. 3. Nu de maand oktober begon nen is, starten ook weer de kate- chisaties, kringen en gesprêks- avonden. Deze staan vermeld in een één dezer dagen verschijnen de folder. Bij verschillende aktivi- teiten zijn ook niet-hervormden of niet-kerkelijk meelevenden van harte welkom. Folder en nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij ds. A. W. Berkhof, Pastoriestraat 44, tel. 2548. Woensdag 6 oktober is het weer „nationale bezoekdag"! Dan komt er één van die vierhonderd duizend school kinderen bij u aan de deur voor een. vluchtige drempel actie. Het gaat vanzelf (als u een beetje meehelpt) want het meisje of de jongen steekt de bestelenvelop van de nieu we kiriderpostzegelactie om hoog. Of'ze uw? bis telling mo gen opschrijven? Dat wordt soms wat verlegen, of als u een bekende bent, vrijmoedig gevraagd. Uw bestelling wordt later thuisbezorgd, dan pas mag u betalen. U wilt wel in aanmerking nemen dat het geen ervaren verkoopsters, verkopers zijn, maar ze hebben wél een groot vertrouwen in uw medewerking. Daarvan hangt het af of ze weer, met z'n allen, voor zestig procent van de totale verkoop kunnen zor gen. De zegels vormen ditmaal een „gouden" serie, de vijftigste uit gave, versierd met kindertekenin gen. een keuze uit duizenden werk stukken. Makkelijk om wat postzegels in huis te hebben. Voor de verjaar dag van oom Frans, voor de brief aan oma. Postzegels zijn nooit weg. Achter die jaarlijkse massale be stelling welk artikel wordt bin nen één uur bij honderdduizenden besteld? schuilt weer die opzet om te helpen. Om veel voor min der bedeelde jongeren, overwegend in binnenland, maar ook voor een deel in hetbuitenland, te kunnen doen. De verkoop van kinderpost- Eind oktober van dit jaar zal er in den lande een nationale actie voor hulp aan vluchtelingen worden gehouden. Ook in Holten menen wij, dat er iets aan deze vluchtelingenhulp moet gebeuren en dat er gelegenheid moet zijn om een bijdrage te schenken voor hulp aan hen, die om der wille van geloof of politieke over tuiging, van huis en haard verdreven zijn. Nederland, heeft zich in de loop van de geschiedenis immer ingezet voor hen die moesten vluchten, omdat voor hen het leven in eigen land niet meer veilig was. Dat mochten de Hugenoten, de Hongaren en Duitse Joden ervaren. In 1966 werd ten behoeve van 30.000 Tibetanen een landelijke vluchlelingencollecte gehou den. Dit jaar zullen wij met zijn allen moeten trachten wederom wat te doen voor 30.000 vluchtelingen alom in de wereld. ,Ter voorbereiding van deze collecte is te Holten een comité gevormd, dat als volgt is samengesteld: Mr. W. H. Enklaar - burgemeester B. H. Brouwer - hoofd O.L. Dorpsschool J. H. van Engbrink - hoofd school met de Bijbel „Het Kompas" K. van Bruggen- voorzitter Stichting voor Sociaal en Cultureel werk H. van Wijngaarden - praeses kerkeraad Ned. Herv. Gemeente Ds. G. W. H. Peddemors - praeses kerkeraad Geref. Kerk Ds. C. C. Addink - voorzitter Internationale Hulpverlening Pastoor J. Rademaker - pastoor te Nieuw Heeten A. H. van Pijpen - voorzitter Rode Kruis te Holten J. W. Kroon - hoofd O.L. school Dijkerhoek F. J. Hol - hoofd O.L. school Espelo Mevrouw H. G. Robers-Sprokkereef - voorzitster Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Mevrouw C. H. van Teperen-Esseboom - voorzitster Ned. Chr. Bond van Plattelandsvrouwen J. Warrink - voorzitter Stichting Sportbelangen J. W. Wesseldij'k - voorzitter afd. Holten OLM H. Landeweerd - voorzitter afd. Holten .CBTB Het secretariaat is toevertrouwd aan de ambtenaar ter secretarie, de heer J. A. Wissink. zegels en die van prentbriefkaar ten heeft vorig jaar 7'/- miljoen gulden opgebracht! Het „kleine be zoek" ging daarbij voorop. Om te vragen voor steun aan gehancicap- ten_ voor kinderen die tussen de wal en het schip dreigen te vallen, voor jongeren die betrokken zijn bij sociaal-, maatschappelijk-, me disch verzorgings- en begeleidings- werk, dan wel voor groepen of bureaus die dank zij de kinder postzegel meer armslag krijgen. Zó zitten ze nog in de klas en zó zijn ze een Onmisbaar schakeitje in een miljoenenactie, die uniek is in de wereld. Al zijn het .nu „gouden zegels" de vijftigste uitgave extra kost baar zijn ze niet. Het gaat ander maal om een toeslag, die winst betekent voor talloze naamlozen, die zelf niet kunnen aankloppen. Praktisch nog dit: u krijgt een speciaal zegeltje voor op de deur post als uw bestelling is genoteerd en als bewijs, dat u het korte be zoek positief hebt gewaardeerd. Voor volgende aanbellers is dat het teken dat u al voorzien bent. Door de Holtense Hengelaars vereniging „De Rietvoorn" werd bij Ampsensebrug in het Twen tekanaal de laatste wedstrijd in dit seizoen gehouden. Er namen 23 hengelaars deel aan deze wedstrijd, ^die meetelt voor het clubkampioensehap. Er werd in total pl.m. 15 meter vis gevangen. 1. J. A. Paalman, Markelo, 309 cm.; 2. B. Groot Obhink, 253 cm.; 3. W. Nijenhuis, 219 cm.; 4. J. Avesaath, 215 cm.; 5, J. Lig tenberg, 145 cm. Op de jaarlijkse feestavond, die medio november zal worden gehouden, zal de kampioen be kend worden gemaakt. Die woensdag is de dag van de verwachting, de veroverende krachttoer van de armee der vier honderdduizend. Daarom: stel ze niet teleur. Bestel, doe daarmee wél, en zie ze met een glimlach Het van ouds bekende dorpshotel Holterman in de kern van het dorp is verkocht aan een lande lijk bekende bouwonderneming. In overleg met het college van B. en W. zal getracht worden een ge heel nieuw bouwplan te realiseren o.a. bestaande uit een aantal win keleenheden met woongelegen heid, wat zou betekenen een for se aanzet van het komplan. Ds. A. Schellevis, predikant van de Ned. Herv. Gemeente, ontving toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Zaamslag (Zeeuws Vlaanderen). Te Utrecht slaagde voor het diploma „Handwerk-ontwerp- ster" mevr. T. Reijlink-Hidders; voor „Coupeuse" mevr. D. Bos- schers-Welink en mej. R. Ren- sen; voor „Tailleuse" mevr. D. Bekkernens-Krijgsman en mevr. Z. H. van Langen-Smeenk; voor „Costumière" mevr. J. Klein Velderman-Stukker. Allen wer den opgeleid door Modevak school „Wessels-Nijland" te Rijs- sen. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat in het gebied waar het huis vuil éénmaal per week wordt opgehaald, met ingang van 1 oktober '76 éénmaal per maand grof vuil wordt opgehaald. Dit grof vuil wordt opgehaald op de: a. le maandag van de maand in het gebied waar 's maandags het huisvuil wordt opgehaald en in het villaterrein Look; b. le donderdag van de maand in het gebied waar het huis vuil donderdags wordt opge haald zonder het villaterrein Look; c. le vrijdag van de maand in het gebied waar het huisvuil vrijdags wordt opgehaald. Met nadruk w ordt de aandacht er op gevestigd, dat met ingang Sinds enige jaren werkt een aantal politiekorpsen, waaronder 't korps Rijkspolitie, samen op het gebied van de z.g. „crime-prevention", de misdaadvoorkoming. Zij trachten door het verstrekken van voorlich tingsmateriaal en het houden van acties, de burgerij te wijzen op bepaalde vaak voorkomende crimi nele gebeurtenissen in de samen leving en het voorkomen daarvan. Door een en ander wordt getracht een mentaliteitsverandering te ver krijgen. In het kader hiei'van werd voor dit jaar de z.g. crime-prevention- kalender uitgebracht, die in een grote oplage door het gehele land werd verspreid. Voortvloeiend uit deze kalender zijn de z.g. kwar- taai-acties. Voor het vierde kwar taal van dit jaar is het thema: registratie van waardevolle voor werpen. De registratie van de waardevolle voorwerpen zoals ra dio, TV, (brom) fiets e.d. geschiedt middels de registratiekaart, zoals die door de samenwerkende korp sen voor deze actie is ontworpen. Op deze kaart is aan de voorzijde de afbeelding van de september- plaat van de kalender terug te vinden. Het doel van deze actie is dat men zich bewust wordt van de num mers die óp de meeste waarde volle voorwerpen të vinden zijn en het voor zichzelf noteren van deze nummers op genoemde registratie- kaart. Met behulp van deze num mers namelijk is de kans dat de politie een gestolen voorwerp kan opsporen véél groter. Nadat aan gifte van een diefstal is gedaan bij de politie wordt per telex het nummer van het voorwerp ver spreid. zodat dit korte tijd later in het gehele land bekend is en zo doende duidelijk herkenbaar. Op de kaart kan men tevens in vullen waar men het deel III van het kentekenbewijs heeft opgebor gen. Gebleken is namelijk dat veel mensen dit eigendomsbewijs van de auto zo goed hebben opgebor gen dat zij het niet kunnen terug vinden wanneer dit nodig is. Het is de bedoeling dat de kaart bij de andere waardepapieren wordt opgeborgen. De kaarten worden zijn de maand september in geheel Nederland verspreid tot in.de kleinste plaatsjes. De kaar ten zijn dan verkrijgbaar op vrij wel frik politiebureau en bij de afdeling voorlichting Korps Rijks politie, Versteegstraat 2, Voorburg, zij het bij de laatste alleen op schriftelijke aanvraag. van 1 oktober a.s. in het villa- terrein Look het huisvuil 's maandags wordt opgehaald in plaats van donderdags. Onder grof vuil wordt verstaan afval, dat niet na verkleining (verscheuren, samendrukken etc.) in de daarvoor aangewezen plasticzakken kan worden aan geboden, b.v. meubels, stoffe ring, kachels, fietsen, vaten, tei len, bussen, tonnen (zonder in houd), een goed gebundelde bos takken, planken e.d. (maximaal 1 meter lang). Onder grof vuil wordt niet ver staan: puin, afbraak, bomen en grote heesters, afval en embal lage van winkels, kantoren, be drijven (het zogenaamde be drijfsafval) en industrieel afval. Met ingang van 1 oktober 1976 zal één keer per maand in het buitengebied huisvuil worden opgehaald langs de wegen. Dit ophalen zal plaats vinden op el ke laatste dinsdag van de maand. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat het huisvuil, dat op een andere wijze dan in plastic- zakken met opdruk „Gemeente Holten" wordt aangeboden, niet wordt meegenomen. Voor het ophalen van het huisvuil in het buitengebied is een route vastgesteld. Deze rou te ligt voor een ieder ter ge meente-secretarie, afdeling alge mene zaken, ter inzage. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat zij die niet persoon lijk zijn ingelicht over het plaat sen van huisvuil aan de weg, het huisvuil kunnen plaatsen aan de openbare doorgaande weg waarop hun perceel uitweg heeft. Tenslotte wordt er op gewe zen, dat de nieuwe regeling geen consequenties heeft voor diege nen in het buitengebied, die we kelijks op vrijdag het huisvuil meegeven. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secrets-is. Holten, 1 oktober 1976.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1