Excursie Holterberg m Een vakantiefilm maken is leuk werk WEEKENDDIENSTEN VOORBEDE A. J. (Goldsteinstraat hield puzzelfietstocht De droogte en de rundvleesmarkt Kinderen uit Parijs naar Nederland Builenbr and-sni j mais niet groen voeren Toepassing Rijksgroeps regeling Zelfstandigen De Door bos en hei Naaf de Hoch KERKDIENSTEN Kleine spoeltjes Monteren Burgerlijke Stand Wat heb je er voor nodig Titels maken Engelse cocker beste van de show Geluid erbij Kroon op het werk In de goede volgorde HOLTEN 10 SEPT. 1976 PAGINA 3 Op het leerprogramma van de zesde klas van de Dorpsschool stond voor dinsdag 7 september een excursie door de Holter berg en omgeving. Om acht uur stond de jeugd aangetreden en om in de richting van de Holterenk te fietsen. Maiskneu- zers begonnen hun vernietigende arbeid ten behoeve van de veestapel. Fazanten liepen rustig door de knollen. Het laantje waar vroeger de gele dovenetel voorkwam, lag nu in vroege herfsttooi met mul zand overdekt. Langs het fietspad heerste rust in struiken en bomen. In een lange rij bewogen de kinderen zich voort naar het museum „Piet Bos", waar ze door de directeur werden verwelkomd. de stem van een deskundige die toelichtte. Daarna zagen de leer lingen het doorzagen en polijsten van stenen. Onderwijl was er een groep studenten van P.A. uit Al melo aangeland met hun aardrijks kundeleraar. Oak deze mensen wa ren geïnteresseerd. Wat was er veel te zien. Met no titieboekje en schrijfgereedschap liepen de leerlingen langs de prachtige diorama's. Zeer veel vo gels en dieren, een menselijke foe tus, een paar schedels en twee pre historische bijlen werden bekeken en genoteerd.Nieuwe aanwinsten werden bewonderd en tenslotte ge noot de klas van dia's, vooral be treffende schutkleuren in de na tuur'. Ina Bosschers bedankte Kees Bos namens de klas en bood hem sigaren aan voor het zien van alle moois. De tocht door de Holterberg werd vervolgd en weldra liep het gezelschap over de Canadese be graafplaats, getroffen door de stil te en de rust rondom. De kinderen luisterden daarna intensief naar hetgeen er werd verteld over de Tweede Wereldoorlog, de gevol gen daarvan en de boodschap, die deze dodenakker ons verkondigt. De klas koerste, na de begraaf plaats te hebben bezichtigd, over de fietspaden door het bos. Op 'n geschikte plaats kwamen boter hammen en veldflessen tevoor schijn om de inwendige menselijke organen te versterken. Er wer den loepen uitgedeeld om onder zoekingen te verrichten in de na tuur. Bodemmonsters, boomschors, schimmels, vliegen, kevers> mie ren, vermolmd hout en wat dies meer zij. Vreemde planten en pad destoelen zagen ze weinig, behalve dan de dennenwolfsklauw, die voorkomt temidden van spookach tige jeneverbessen dicht bij een Nijverdals vennetje. De heide bloeide nog hier en daar. „Op de grote stille heide" klonk weldra over het stille landschap, gevolgd door „Voor ons ligt de grote heide als een purperrood tapijt. Duizen den insecten zoemen over 't land schap wijd en zijd". Bijenkorven stonden langs de bosrand. Honing- purende ijverige diertjes vlogen dan ook in grote aantallen van bloem naar bloem. Het roer werd gewend en het scheepje van „klas zes" koerste de weg terug" langs berk en eik, langs spar en den, langs beuk en larix, tot de Rijssense weg in 't zicht kwam. De Look gaf een geheel an dere aanblik dan het zojuist verla ten woud. Akkers en weiden, boer derijen met rondomstaand ge boomte. Dan kwam de Borkeld en de weg naar Steenslijperij Over- meen nodigde. Weldra klonk het fluitje. Afstappen! Grote zwerf stenen liggen naast de boerderij. Een plateautje met tekst en uitleg, een nagemaakt hunebed, en dan de steenslijperij. Er worden dia's ver toond. Via een geluidsband klonk D.e op stam staande snijmais ver toont op vele plaatsen gedrochte lijk uitgegroeide kolven - een soort buil in een wit vlies - waar naar het verschijnsel dan ook bui- lenbrand genoemd wordt. Het is een schimmelziekte, welke niet al leen wordt toegeschreven aan de droge en hete zomer, maar ook aan het optreden van de fritvlieg, die in het voorjaar veel schade veroorzaakte door de grocipunten van de mais aan te tasten. Daar door verminderde de weerstand van de maisplanten. De Imilen- brandsporen verlaten dezer dagen de mais en vallen op de grond. Als men de maisplanten rustig laat staan en op de normale tijd (eind september en begin oktober) oogst en hakselt bestaat er geen gevaar voor het vee. Dit verklaar de de heer Kuiper van het Consu lentschap voor Rundvee te Henge lo (O.), naar aanleidirig van ge ruchten als zou in Weerselo en Saasveld en ook in West-Duitsland vee gestorven zijn na het vreten van door builenbrand aangetaste snijmais. ,,Er is geen sprake van." aldus de heer Kuiper, „dat er reeds vee is overleden aan dit verschijn sel. Hij vindt het wel onverstandig op dit moment mais dat door de builenbrand is aangetast groen aan het vee te voeren. Echt gevaar is er als ongeveer de helft van de stengels' op een akker is aangetast en deze mais groen wordt gevoerd, aldus de heer Kuiper. Het omhul sel zelf is tegen de oogsttijd (eind september en oktober) ongevaar lijk. Oogst reeds begonnen Overigens is men in deze con treien al begonnen met het oogsten en hakselen van de snijmais. Door de overvloedige zon dit jaar zijn NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. A. W. Berk hof, extra. coll. medische zen ding. Oppasdienst; mevr. Veen- stra, Gerry Lornan en Eline van Iperen. GEREF. KERK 8.30, 10 en 19.15 uur ds. G, W. H. Peddemors. Oppasdienst: Janneke Stam, Rita Beldman (res. Ineke Verveda); mevi*. Schuppert-Haasjes, Ria Stam res. mevr. Haan-Kampherbeek) R.K. KERK (Gebouw Irene) Zaterdag 17 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK 9.30 uur ds. C. C. Addink, extra coll. medische zending. 0KKENBR0EK 10 uur ds. J. G. Beerthuis, uit- gangscoll. jeugdgebouw. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 11 uur. vele percelen ongeveer een maand eerder rijp dan normaal. Dat komt de boeren goed uit want de grond wordt - door de schaarste aan ruwvoeder - nu benut voor het in zaaien van snijrogge, welke men tegen half april* hoopt te oogsten. De regen van de laatste dagen is bv. in Holten reeds zo'n vijftien tot twintig centimeter in de grond doorgedrongen. De resten van de snijmais laat men staan en het land wordt met de cultivator zaai- rijp gemaakt om de droge grond, die dieper zit, met ploegen niet haar boven te halen. De door de weerberichten van de laatste da gen (dinsdag) voorspelde regen, zal de rest. wel doen. weg terug Langs camping De Wildhof en De Poppe ging het huiswaarts. Langs droge sloten bloeide hier en daar boerenwormkruid en duizendblad. Muizenoor en weegbree, zo nu en dan sierde rode klaver de ber men. Er was afgesproken óm zo spoedig mogelijk weer een diora ma in de schoolhal te maken een stukje natuur met bloeiende hei de, veenmos, zand, steentjes en struiken. Natuurlijk ook een vijver met water en vogels naar hun aard, in het landschap. Vol van scheppende gedachten arriveerde de klas weer in het dorp, waar eens het kasteel „De Waerden- borch" stond, in het dorp, dat eens in minder dari een uur tijds af brandde. De kinderen groetten en gingen ieder huns weegs. De mooie leerzame tocht was voorbij. Ze trokken onder leiding van de. heer en mevrouw Brouwer. Groepslei ders waren Hennie Jalving, Kitty Bos en Herma Bosschers. „In verband met de gecombineer de vergadering van de synoden van de gereformeerde kerken en de hervormde kerk op 17 en 18 sep tember a.s. zullen alle kerkdien sten der hervormde gemeente, zo- wél in Holten als in Dijkerholte, staan in het teken van de voorbede voor deze belangrijke vergadering. De éénwording van hervormden en gereformeerden is slechts een heel klein stapje in de richting van de éne kerk van Jezus Christus. Het is brandend noodzakelijk voor de voortgang van het evangelie van Jezus Christus in Holten èn in Nederland, dat we spoedig tot dit kleine stapje komen. Daarom staat de voorbede voor de gemeen schappelijke synodevergaderingen op zondag 12 september in alle hervormde kerkdiensten centraal en zullen ook alle niet hervormden die zich met ons in deze voorbede verenigen willen, met grote vreug de worden begroet! Kerkeraad Hervormde Gemeente te Holten. Eanift iL "Verloren: Blauwe plastic zak met rode bi kini, badhanddoek en oranje re genjas; suède etui met vulpen, ballpoint en potloden etc.; zwarte portefeuille, inh. pas, rijbewijs en gezondheidsverklaring; hondepen ning no. 91603; gouden trouwring inscriptie BK 1947. Gevonden: Blauw kort jasje; sporttas; kin- derregenjackje; huissleutel; bruin- witte hond, soort jachthond. Samen een vakantiefilm monterensteeds weer die leuke niomenten opnieuw be leven tot ze zijn verwerkt in de vorm van een kompleet en afgerond filmverhaaldat gebeurt spelenderwijs. Voor al met behulp van een viewer, zo'n handig kijkkastje, dat het monteerwerk vergemak kelijkt. Verstandige mensen nemen hun vakantie mee naar huis in de vorm van kleurige foto's of dia's. En steeds groter wordt ook het leger van smalfilmers, die nóg meer vakantie in hun bagage mee terug nemen. Om vaak opnieuw te kunnen genie ten van al de leuke momenten, die in kleur, beweging en vaak ook compleet met geluid, te zien en te horen zullen zijn thuis in de eigen huiskamer. Die smalfilmers zullen er onge twijfeld over denken om vap al die vakantieflitsen een goed klaar isf bekeken. Zo groeit de lopend en afgerond verhaal te maken. len van al het materiaal. Dat ge beurt eerst op papier, zodat alle nummers een plaats krijgen in het verhaal. Ze krijgen dan een nieuw volgorde-nummer. Daarna gaat u de nummers in de film opzoeken en begint het eigenlijke monteren op het plakpersje. Regelmatig wordt op de viewer het deel, dat film tot één geheel. De ontwikkelde filmpjes komen op kleine spoeltjes thuis. Nu kunt >u uw familieleden bij elkaar roe pen en het ene i^a het andere film spoeltje afdraaien, maar dat is niet de bedoeling. De aandacht gaat er bij uw publiek gauw af. omdat uw vakantieopnamen nu door elkaar op het scherm komen en niet in de goede volgorde, nog afgezien van een paar misschien minder ge slaagde stukken, die u maar beter uit de film kunt weglaten. Kort om: u moet de film nog gaan mon teren! Een film monteren is een plezie- (moest vorige staan). veek blijven over- De buurtvereniging „Goldstein- straat" Organiseerde zaterdagmid dag een geslaagde puzzelfietstocht door de mooie natuur rond Holten. Vanaf de start in de Goldstein- Het Landbouwschap heeft op woensdag 1 september jl. een ge sprek gehad met minister Van der Stee (Landbouw en Visserij) en staatssecretaris Meijer (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk) over de toepassing van de Rijksgroepsregeling zelfstandigen Het. Landbouwschap heeft al meermalen aangedrongen op maat regelen om tegemoet te komen aan de financiële moeilijkheden in de land- en tuinbouw ten gevolge van de langdurige abnormale weersom standigheden. Dit zou o.m. kunnen via een aangepaste toepassing van de RZ-rcgcling. De minister van Landbouw en de staatssecretaris van CRM heb ben in onderling overleg richtlij nen opgesteld voor de toepassing van de RZ-regeling om daarmee op korte termijn financiële hulp te geven aan gedupeerde boeren en tuinders. Het Landbouwschap heeft kennis genomen van deze richtlijnen en is het daarmede in beginsel eens. Wanneer de regeling in de prak tijk goed werkt kan, volgens het Landbouwschap, een groot aantal getroffenen financieel worden ge- holpen. Een definitief oordeel over de betekenis van de regeling is pas mogelijk als enige ervaring met de toepassing ervan is opge daan. Het Landbouwschap be houdt, zich het recht voor zo nodig aanvullende maatregelen in ver band met de droogteschade te be pleiten. Het Landbouwschap hoopt dat er van de regeling, zoals die thans door de minister van Landbouw en de staatssecretaris van CRM is af gekondigd, op grote schaal gebruik wordt gemaakt. Het verwacht dat alle betrokken instanties de volle dige medewerking zuilen geven aan een vlotte en soepele toepas sing van de 'RZ-regeling. De be oordeling van de aanvragen voor deze regeling op regionaal vlak (regionale commissies) kan vol gens het Landbouwschap bijdra gen aan hulp op korte termijn. De georganiseerde land- en tuin bouw is bereid alle medewerking te geven aan de uitvoering van de regeling en ondersteunt de op roep van de staatssecretaris van CRM aan de gemeenten om even- eens- maximaal medewerking te geven. straat ging de rit via de parkeer plaats bij het sportpark „Meer manskamp", waar enige opdrach ten uitgevoerd moesten worden naar de Holterberg. Met behulp van een fotoreportage liep het par cours naar de d'agcamping van 't Staatsbosbeheer op de Borkeld waar weer enkele opdrachten uit gevoerd moesten worden. Op de deel van het camping Overdriftje werden filmpjes vertoond over het werk van het Staatsbosbeheer en de natuurgebieden die onder be heer staan van het „Staatsbos". Al met al een gezellige en leerza me tocht en zeker voor herhaling vatbaar. De eerste prijs was voor de familie Eshuis, 2e prijs Jan Klein Nagelvoort en Henk Eshuis 3e prijs Erik Spenkelink. rig werk voor mensen, die daar wat tijd aan willen besteden. En een vakantiefilm monteren is extra prettig, omdat je er al die zonnige en. blije momenten nogmaals door kunt beleven. Je kunt dat werk in etappen doen en het is beslist niet moeilijk. Maar dan komt wél de eerste vraag. Twee dingen: een filmviewer en een plakpersje, De viewer is han dig, omdat daarmee het bekijken en monteren van filmfragmenten veel gemakkelijker is. dan wan neer dat met behulp van een pro- jektor zou gebeuren. Een viewer is een lichtkastje. dat op tsfel kan staan en waarmee je met de hand de film vooruit en achteruit kunt 'draaien en kunt stoppen bij elk ge wenst beeldje. De film gaat ge makkelijk uit en in de viewer. En de plakpers - de naam zegt het al - zorgt voor een perfekte verbinding van twee filmeinden, die met lijm of plakband snel aan elkaar gezet kunnen worden. De uiteindelijke film wordt nog boeiender als u er een titel voor. zet en eventuele tussentitéls maakt. Dat kan op allerlei manieren. Met viltstiftletters op een vel papier. Met plakletters of met speciale filmletters. 't Kan ook erg goed met een schoolbord, dat de kinde ren in beeld dragen. Als u een ka mera hebt met een enkelbeeld- knop, dan kunt u het zelfs doen met bewegende letters, inspringen de letters enzovoort. De Engelse Cocker Spaniel Kamp. Yardew Constellation .W'75, van Mevr. P. van Dijk, Holterberg 2, werd op 5 september jl. op de Speciale Spanielshow in Giessen, Duitsland, niet alleen eerste in zijn klas, maar ook Kampioen, beste van het ras, en zelfs beste van de hele tentoonstelling. De zwart-witte teef „Peasemore Petunia" werd 2e Uitmuntend in de „Open klasse teven." ZATERDAG 11 SEPTEMBER 14.00-17.00 uur Open Huis Holtense Vrijwillige Brandweer (zie be richt). 16.00-17.30 uur Recepie t.g.v. het "A-g-a andaoay ann 08'M-00'9I EHBO in hotel Holterma, 19.45 uur Feestavond (voor leden en genodigden) i.v.m. 25-jarig bestaan afd. Holten EHBO in zaal Amicitia, ZONDAG 12 SEPTEMBER 14.00 uur Discobal. in café De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 13 SEPTEMBER 19,45 uur Bijeenkomst afd. Espelo Plattelandsvrouwen in Trefpunt. In deze eerste bijeenkomst van het seizoen zal legerpredikant ds. Griffioen vertellen over zijn werk. 20.00 uur Ruilavond Holtense Post zegelclub in hotel Vosman. 20.00 uur Ledenvergadering NVV afd. Holten in hotel Vosman. DINSDAG 14 SEPTEMBER 14.00 uur Officiële opening van de sporthal 't Mossink. 20.00 uur Eerste bijeenkomst van Herv. Vrouwengroep in Betha- nië. Eigen avond. WOENSDAG 15 SEPTEMBER 15.00-18.00 uur Verkoop van hand werken enz. door de Welfare van de afd. Holten van het Ned. Rode Kruis in de recreatiezaal van het bejaardencentrum Dies- Wie er een nog mooier resultaat van wil maken, kan ook met ge luid werken. Afhankelijk van uw apparatuur kan dat erg eenvoudig met achtergrondmuziek via een grammofoonplaat, bijvoorbeeld met muziek uit uw vakantieland. Het kan ook met kommentaar op een band-of kassetterecorder. Of - als u een geluidskamera hebt - met direkt bij het filmen opgenomen geluiden en stemmen. Hoe u het ook doet: met of zon der titel, erg verzorgd of gewoon- Fpr<t m VPnturiSPVPn alles-aan-elkaar, met of zonder ge- lliUPIillll tötJf tJff, sp,.oken woord of muziek.. op een avond is uw vakantiefilm klaar. En geniet de familie en ge nieten vrienden van die .gave en af geronde film over een paar zonni ge vakantieweken van het jaar '76. Dat is de kroon op het werk. En de voldoening over dit werkstuk blijft en is er zelfs nog over veie jaren als u de films van uw leven voor de zoveelste keer weer be kijkt; Wie van losse fragmenten een lopend geheel Wil maken, moet weten welk materiaal er is. Daar om, worden meestal eerst de stuk jes weggeknipt die niet geslaagd zijn en wordt er daarna een lijstje gemaakt van de beelden (ook wel scènes genaamd) die u ..in huis" hebt. Elke scène krijjgt een num mer. 20.00 uur Jaarbijeenkomst Stich ting Paardrijden Gehandicapten te Holten in hotel Vosman (zie adv.). DONDERDAG 16 SEPTEMBER 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal Vosman. Spreker: gemeentesecretaris G. J. Lan- genbarg. Onderwerp: Gemeente zaken. VRIJDAG 17 SEPTEMBER 20.00 uur Ledenvergadering Hout en Bouwbond C^NV afd. Holten in gebouw Irene (zie adv.). DONDERDAG 23 SEPTEMBER 20.00-21.00 uur Open Huis zater dagvoetbal vereniging Blauw Wit '66 i.v.m. ingebruikname club huis, voor leden, donateurs en belangstellenden. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 20.00-22100 uur Open Huis zater dagvoetbalvereniging Blauw Wit "66 i.v.m. ingebruikname club huis, voor genodigden. MAANDAG 27 SEPTEMBER 20.00 uur Jaarvei-gadering VVV Hol tens Belang in hotel Holter- man. DONDERDAG 30 SEPTEMBER 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) in gebouw Rehoboth. Spreker: ds. A. W. Berghof. On derwerp: Wereldraad 'van ker ken. Het volgende punt Het Landbouwschap heeft op woensdag 1 september jl. het maandelijkse gesprek gevoerd met de minister van Landbouw. De be langrijkste onderwerpen waren de problemen in verband met de droogte en de rundvleesmarkt. Het Landbouwschap heeft na enkele bezoeken in bepaalde delen van 't land geconstateerd, dat de ruwvoe- dervoorziening nog steeds tot pro blemen leidt. In dat verband heeft liet Landbouwschap bij de minister aangedrongen op maatregelen, die een verstoring van de aanvoer en zv A. Rietberg en W. Geboren: Albertus, lm mink. Ondertrouwd: A. W. Meerbeek, 19 jr, Lochem en B. H. Koopman, 20 jr, Holten H. J. Meesterberends", 22 jr, Holten en S. D. H. Veneklaas, 21 jr, Holten. Gehuwd: G. J. Vlogtman, 23 jr, Holten en J. Wechstapel, 21 jr, Holten D. Markvoort, 27 jr, Holten en G. B. Bulsink, 19 jr, Holten. OVcrlcden: J. A. M. Beérman-i jr, Den Haag E. Holten. an' Doorn, 75 Kruit, 63 jr, Wij leven in de gelukkige omstan digheid dat we onze kinderen al les kunnen geven wat ze nodig hebben, en dat ze onbezorgd kun nen spelen en naar school gaan. Niet overal op de wereld is dat zo. In Parijs leven kinderen in krottenwijken in voor ons vaak on begrijpelijke omstandigheden. Kunnen wij die kinderen helpen? Ja Een Belgische organisatie „de Vreugdezaaiers" heeft zich tot doel gesteld die kinderen tijdelijk in een pleeggezin te plaatsen, om zo wat zon te twengen in hun vaak zo triest en grauw bestaan. Kin deren tot 6 jaar kunnen regelma tig voor 3 maanden naar Neder land. Voorwaarde is dat ze in een nor maal gezin komen waar ze lief devol worden verzorgd. Namens de „Vreugdezaaiers" willen wij u graag iets meer vertellen over ons werk. Fam, Tromop, Hexelerw-eg 26, Nij- verdal, tel. 05486-12567» prijsspcculatie op de ruwvoeder- markt voorkomen. De minister on derkent dit gevaar en heeft maat regelen achter de hand om even tuele marktuitwassen tegen te gaan. Het Landbouwschap heeft de •minister nogmaals gewezen op maatregelen m EG-verband. die noodzakelijk zijn om de rundvlees markt te ondersteunen. De extra uitstoot van vee ten gevolge van de .droogte begint nu merkbare vormen aan te nemen. Bovendien vraagt het Landbouwschap zich af of het geringe aantal slachtkoei en tweede kwaliteit is, dat ter in terventie aangeboden wordt, niet te wijten is aan te stringente toe passing van de kwaliteitseisen. De minister zal het rundvleesbe leid in Brussel aan de orde stellen tijdens de extra vergadering van de EG-landbouwministers, die op 9 september a.s. plaatsvindt. De Europese Commissie heeft nog geen standpunt ingenomen over de verlenging van dé inter ventiemogelijkheid voor slachtkoei en tweede kwaliteit. Hij heeft ove rigens wel hoop, dat de -interven tieregeling na 15 september a.s. verlengd wordt. De minister heeft aan het-Voed- selvoorzienings in- en verkoopbu reau (VIB) geen enkele richtlijn gegeven om de toepassing van de kwaliteitseisen bij interventie van slachtkoeien tweede kwaliteit te verzwaren. Hij heeft ook geen aanwijzingen, dat., zulks in de prak tijk gebeurt. ARTS Van vrijdagmiddag 5 uur tot maandagmorgen 8 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Boodschappen bellen: 11 en 4 uur. WIJKVERPLEGING M. B 82, Zaterdag 11 sept. mevr. H. I-lonig-van 't Spijker, Holten, tel. 05731-445. Zondag 12 sept. zr. J. Bleijen- berg, Ab. Jansenstr. 7, tel. 1662. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen magazijnartike len: werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS J. T. Schoolenberg, Nic. Beets- s tra at 15, Nijverdal. tel. 05486- 12529. Spreekuur spoedgevallen 5 tot 5.30 uur n.m. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18. tel. 05483-2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatseh. Dienst- verl. Midden-Overijssel, Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur, donder dagavond van 6 tot 7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. Dorps straat 18, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn maatschappelijk werk en gezinsverzorging tele fonisch bereikbaar onder num mer 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen, behalve dins dagmiddag en donderdagmor gen in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10-uur) WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 12 sept. B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2. tel. 1526. Van maandag 13 tot en met zondag 26 sept. W. ter Schure, Verzetstr. 54, tel. 2715. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9 tot 11 uur aan het slachthuis, tel. 05486- 11318. STORINGSDIENST Van zaterdag 11 tot en met vrijdag 17 sept. elektra: H. Heijink, Kolweg 44. tel. 2124; gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352, 2665, 2655. 's Avonds na 6 uur bellen 05200- BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3