Volleybal in het kader van de aktie „Sport Real' Zweradnb Iwenhaarsveld Start Sportreal Holten met fietstocht en zwemvierdaafce Hockey gaat weer van start Zelfstandige volleybalver. heet „Mintonette" ,O.K.LA.' weer in de running Holten C 1 behaalt 4e m „Markelo'-tournooi Wie wordt kampioen TC Holten? Schakers opgelet! prijs Blauw WitI - Omhoog I 4-0 Oefenprogram Blauw Wit (jeugd) Blauw Wit in halve finale Heuvelrugtournooi' Training Blauw Wit Tournooi Instuif Oriënteringsrit hield geslaagde zwemkamp Oefenprogramma SV Holten (sen.) Grote drukte Begin competitie Sfeer P.V. Snelle Wieken A. ten Dam had snelste duif Lampje gedoofd Voor de strijd tegen hart- en vaatziekten HOLTEN 20 AUG. 1976 PAGINA 5 De Holtense volleybalvereniging „Mintonette" (voorheen volleybalvereniging BATO) heeft, evenals de andere sport verenigingen hier ter plaatse, een uitnodiging ontvangen om iets te organiseren waardoor de mensen zich meer zullen bewegen. Het volleybalbestuur heeft deze uitnodiging in dank aanvaard, temeer daar zij het uitgangspunt van de actie „Sportreal" - meer bewegen - van harte ondersteunt. Teneinde zo veel mogelijk men sen in beweging te krijgen wordt er op zaterdag 4 september a.s. in de nieuwe sporthal ,,'t Mossink" het volgende georganiseerd: van 1(0-12 uur is er een instuif; van 12.30-15 uur vindt er een volley baltoernooi plaats waaraan ieder een kan deelnemen. daartoe de gelegenheid. De sport hal beschikt over drie velden dus er is ruimte genoeg. De instuif is toegankelijk voor meisjes en jongens, dames en heren in de leeftijd van 8 tot 65+. De bedoeling is dat men tijdens deze instuif kennis maakt met de sport die bij uitstek geschikt is voor elke leeftijd: het volleybalspel. Onder deskundige leiding van 'n aantal leden van „Mintonette" be staat de mogelijkheid om de diver se handelingen van het spel door te nemen: de opslag, het spelen van de bal bovenhands en/of onder hands, de smash, het zgn. door draaien enz. Nu nioet u zich niet direkt laten afschrikken door deze vaktermen; u moet meer bewegen dus toch maar komen. Voor de jeugd tussen 8 en 12 jaar bestaat de mogelijkheid om tijdens de instuif onder leiding te mini- volleyballen. Wanneer een groepje mensen de behoefte gevoelt een wedstrijdje te spelen dan bestaat Tussen half één en drie uur zal er een toernooi georganiseerd wor den. Het doel van dit toernooi is zeker niet het winnen. Dit is zelfs totaal onbelangrijk. Wat is het doel dan wel? Nou gewoon, plezierig in beweging zijn. We dachten het toernooi als volgt op te zetten: Elk team is welkom mits het uit 6 tot 9 personen be staat. Er is geen enkel bezwaar te gen met gemengde teams (mixed) op te treden. Alleen is er de be perking dat in een team niet meer dan drie echte volleballers mogen zitten. Hoewel er zoveel mogelijk volgens de officiële regels gespeeld zal worden zullen de scheidsrech ters regelmatig een oogje dicht doen als het met de techniek niet altijd lukt. Elk team speelt min stens 2x30 minuten zodat iedereen een uur lang beweegt. Wat voor teams verwachten we zoal? Elk team is welkom maar toch denken we aan vrij eenvoudig te formeren teams, bijvoorbeeld teams uit de diverse wijken van het dorp: de Kol, de Haar, de Dorpskern, maar ook teams van bedrijven, scholen, instellingen: Plastic-team? Vlees team? gemeenteteam, een team van de Scholengemeenschap (leraren zowel als leerlingen), een team van de Schure en nog veel meer. Voor het gemak wordt dit toer nooi „het Buurtschaps-Bedrijfs-Be- wegingstoemooi" genoemd. In schrijven voor dit toernooi is uiter aard gratis. U kunt uw team op geven tot en met vrijdag 3 septem ber bij A. L. Langendoen, Holter- berg 64 (tel. 1986). Gedurende alle vermelde aktiviteiten zal de kan tine geopend zijn, zodat u alle ge legenheid hebt van de vermoeie nissen te bekomen. Tevens zal de volleybalvereniging „Mintonette" er zorg voor dragen dat u alle ge wenste inlichtingen over het vol leybalspel in de sporthal kunt in winnen. Aan de startavond van de Zwemkamp werd medewer king verleend door de Boerendansgroep Holten. Zondag 22 aug. a.s. organiseert de M.A.C. ,,De Holterberg" weer een oriënteringsrit. De start vindt plaats om 14.00 uur bij café ,,De Biester" (Stationsstraat). Er kan gestart worden in twee klassen ge vorderden en beginners. De rit over een afstand van 38 km is uit gezet door Holtens mooiste streken zodat ook vakantiegasten aan deze rit zeker, veel plezier zullen bele ven. Voor de M.A.C. leden is dit de voorlaatste rit om het clubkam pioenschap. Afgelopen weekend kampeerden 130 leden van zwemclub „Twen- haarsveld" achter op de weide van het zwembad dankzij de spontane medewerking van het gemeente bestuur. Vrijdagavond werd het startsein van het kamp gegeven, waarna de Holtense Boerendansers een be zoekje aan het kamp brachten. Op het sfeervol verlichte kamp pro beerde een ieder de dansen onder de knie te krijgen. Op zaterdag 21 augustus a.s. start de aktie Sportreal in Holten met een fietsotcht voor het hele gezin. De start is tussen 11 en 2 u vanaf het V.V.V.-kantoor. De be doeling van deze fietstocht is om op een plezierige en gezonde ma nier enkele uurtjes in beweging te zijn. Aan het volbrengen van deze tocht zijn dan ook geen prijzen of medailles verbonden. De lengte van de te fietsen route is 17 km en gaat uitsluitend over rustige en verharde wegen. De kosen van deelname bedra gen f 1,- per persoon; kinderen tot 12 jaar betalen niets. Belangstel lenden kunnen zich vooraf aan melden bij 'het VW-kantoor of aan de start tussen 11 en 2 uur, even eens bij het WV-kantoor. Vervolgens wordt op 2* en 26 tot en met 28 augustus a.s. in het zwembad „Twenhaarsveld" een zwemvierdaagse gehoudenOp doordeweekse dagen kan gestart worden vanaf 18.30 uur, op zater dag 28 augustus vanaf 17.00 uur. De deelnemers die één van deze vier avonden moeten missen, wor den in de gelegenheid gesteld om op zondag 29 augustus, vanaf 17.00 uur, alsnog hun vierdaagse vol te maken. Iedere avond moet 500 meter ge zwommen worden. Kinderen van 10 jaar en jonger en deelnemers vanaf 69 jaar kunnen desgewenst volstaan met 260 meter per avond. '"stweisn yar sr*ing met In een van Blauw Wit-zijde leuk gespeelde wedstrijd, werd het Wierdense Omhoog met een 4-0 nederlaag naar huis gestuurd. De Wierdenaren hadden t.o.v. de Holtenaren een duidelyke conditi onele achterstand, alhoewel de Blauw Witters ook nog geen 90 minuten voluit konden gaan Na een rommelig begin, waarbij zich aan weerszijden enkele sco- ringsmogelijkheden voordeden, was het Jan Kolkman, deze mid dag goed spelend op het midden veld, die Blauw Wit aan een 1-0 voorsprong, tevens ruststand, hielp. Na rust had Blauw Wit, gesteund door een krachtige wind, duidelijk het betere van het spel. Door een handsbal in het Wier dense strafschopgebied, liet Ep Beldman vanaf de elf meterstip 2-0 aantekenen. Direkt hie*'op wist Omhoog zijn, deze. middag, enige gevaarlijke tegenaanval, te plaatsen doch de Omhoog-spits zag zijn schot via de vuisten van doelman Bert Trompetter tot cor ner verwerkt. Hiei-na werden Henk Veldkamp en Henk Bolink vervangen do'T Gerrit Schalk en Wim Klein Nagel voort, beiden vorig jaar spelend in het Al team van Blauw Wit. Laatstgenoemde smaakte het ge noegen, binnen 10 minuten Blauw Wit aan een 4-0 voorsprong te helpen, wat tevens de eindstand betekende. Lemele 1Blauw Wit 1 aanv. u., vretrek 2.30 u.; Lemele 2 Blauw Wit 2 aanv 2 uur, vertrek 12.30 u.; Lemele 3Blauw Wit 3 aanv. 12 u„ vertrek 10.45 u.; Vesos -Blauw Wit 6 aanv. 4,15 u., ver trek 3.15 u. Opstellingen in kastje bij kle- dinghuis Beltman. Na afloop van de vierdaagse ont vangt men een herinneringsmedail le. Men kan zich aanmelden bij de kassa van het zwembad of op het gemeentehuis, afd. sportzaken. De kosten van deelname zijn f 4. Toe- schouwei-s zijn ook welkom. Een toeschouwerskaart, geldig voor al le dagen der zwemvierdaagse, kost. f 2,- voor kinderen tot en met 15 jaar f 1,50. Op "de vierde avond, dus zatex*- dag 28 augustus, zal als afsluiting van de zwemvierdaagse door de „Kunstzwemploeg Nijmegen" een demonstratie kunstzwemmen wor den gegeven. Meerdere leden van deze kunstzwemploeg hebben al veel succes geoogst op nationale, maar ook op Europese en wereld kampioenschappen. A.s. maandagavond 23 auugstus om acht uur is weer de eerste clubavond van de schaakclub Hol ten. Deze avonden zullen vooi-taan plaatsvinden in de kantine op „Meermanskamp". Twee weken later, op maandag 6 september, gaat de interne cpmpetitie van stai't, die dit keer in twee groepen gespeeld wordt. Door de invoering van een 'promötie/degx'adatierege- ling hoopt men de competitie dit jaar nóg spannender te maken, dan bet afgelopen seizoen al het geval was. Uiteraard is iedereen, die lid wil worden van harte wel kom. In de S.B.O. competitie staat „Hol ten" voor een zeer belangrijk sei zoen. Dit jaar moet geprobeerd worden het eerste tiental in de tweede klasse te houden. Gezien de prestaties van het afgelopen sei zoen moet dit toch wel mogelijk zijn, al zal een plaatsje onder in de midenmoot voorlopig wel het hoogst bereikbare blijken. Tevens gaat er een tweede acht tal van start in de derde klasse. „Holten" heeft nog nooit met twee teams gespeeld; hoe dit achttal het er vanaf gaat brengen valt dan ook nog niet te voorspellen. Het zal in ieder geval géén kampioens kandidaat zijn. Degradatiekandi daat trouwens ook niet, want de graderen kan niet in de derde klasse. Een uitstekende gelegen heid voor veel schakers om exter ne ex-varing op te doen. Voor de hockey-liefhebbers staan te trappelen van ongeduld om weer de wei in te gaan, is het volgende van belang. De langdurige droogte is ook aan de velden van de hockeyclub „Holten" niet ongemerkt voorbij gegaan. Om de schade niet nóg groter te maken, zal tot aan het begin van de competitie op 4 en 5 september in ieder geval het hoofdveld geheel ontzien moeten worden. Bekeken zal worden in hoeverre het mogelijk is om op zaterdag 28 augustus a.s. op het tweede veld met de training te beginnen in de vorm van een oefenwedstrijd. In het eerstkomende nummer van „Sportniemendal", dat volgen de week verschijnt, zal hierover een nadere mededeling gedaan worden. Tevens zullen hierin mededelingen gedaan worden over elftalindelingen, aanvang officiële trainingen en over andere zaken die van belang zijn in verband met het begin van de competitie. Op zaterdag 21 augustus a.s. zal Albert Vink met de hulp van enke le vrijwilligers de velden uitzetten en het matei-iaal, waar nodig, op knappen en in gereedheid brengen. Na afloop van deze werkzaam heden zal beperkte training moge lijk zijn. Na een rustperiode van 4 weken is de touwtrek competitie weer van start gegaan met een door de t.t. v. „Oosterwijk" in Zelhem georgani seerd toei-nooi. De „OKIA" ploeg die op het toernooi in Beltnim een achtei-stand had opgelopen kwam met veel strijdlust aan het touw; en in de eerste trek'beurt ging de grootste concui'rent „Bath- men" vlot over de lijnen en even eens waren de ploegen van „Noor- dijk, „DVO", ,LIDO", „KAF" en de „Bizons" niet opgewassen tegen 't geweld van de Holtenaren. Tegen koploper Octopus' moest men ten-' slotte het onderspit delven, maar deze ploeg hoort, gezien haar kracht, eigenlijk niet in poul C, maar in poul A of B thuis. Uitslag: 1 Octopus 21 p., 2 OKIA 18 p., 3 Bathmen 15 p., 4 Noordijk 12 p., 5 DVO 8 p., 6 RAF 4 p., 7 Lido 3 p., 8 Bizons 3 p., 9 Aalsmeer 0 p. Stand na 5 toernooien: 1 Oc topus HM) p., 2 Bathmen 72 p; 3 OKIA 71 p; 4 DVO 56 p; 5 Aals meer 32 p; 6 Bizons 32 p; 7 RAF 30 p; 8 Lido 5 p. Op donderdag 12 augustus jl. opent voorzitter Wim Huss- lage om 20.15 uur de buiten gewone algemene vergade ring, waarvoor 41 personen naar „Dikkie Down" zijn ge komen. Doel van deze ver gadering is het voorstel tot afsplitsing van de afdeling volleybal van de s.v. BATO aan de leden voor te leggen en om tot de oprichting van een zelfstandige volleybal vereniging te komen. Namens het hoofdbestuur van de s.v. BATO licht Klaas Broersma de reden tot af splitsing toe, waarna de voor zitter het bovenstaande voor stel aan de leden voorlegt. Er zijn geen tegenstemmers en geen onthoudingen. Het voor stel wordt aldus aanvaard. Het bestuur blijft met instem ming van de leden gehandhaafd en bestaat uit: Wim Husslage (voox*- zitter), Ria Borgers (secretaresse), Ar ie Langendoen (wedstrijdsecre- tai-is), Aard Borghuis (penning- meestex-), Bert van Hai-melen (pu bliciteit) en Jelis Hesse (materiaal commissaris). Uit een rij van 16 mogelijkheden wordt met heel veel stemmen de naam „Mintonette" geselecteerd voor de jonge vereniging. (Minto nette is de naam van het balspel waaruit later het volleybal is ont staan). De clubkleuren blijven ge handhaafd 'd.w.z. zwarte hes met gele bies over de arm en gele cij fers, zwarte broek en gele kousen. Drie personen dienen zich bezig te gaan houden met het opstellen van statuten en een huishoudelijk re glement, waaraan een koninklijke goedkeuring moet worden gehecht. De begroting over het seizoen '76-77 vertoont een aanzienlijk te kort. Hierdoor zal een contributie- verhoging onvermijdelijk zijn, zo stelt de voorzitter. De leden gaan akkoord met een verhoging van de senioren- en juniorencontributie tot ï'esp. 75 en 50 gulden per jaar; de pupillencontributie blijft 36 gul den per jaar. Vervolgens wordt 'n kascommissie gevormd, waarvoor zich de heren Van 't Holt en De Roos aandienen. Bij de mededelingen wordt ge wezen op de sport-real aktie die „Mintonette" gaat voeren (zie el ders in dit blad en verder de raam-affiches)verder dat ei- voor lopig met 6 teams competitie ge speeld gaat worden en dat de thuis wedstrijden in Holten en de uit wedstrijden in Nijverdal worden gespeeld op resp. vrijdag en maan dag (behalve dames 1). Bij de rondvraag wordt de deel name aan de superstarwedstrijden aangeroerd, waarop de voorzitter antwoordt, dat het bestuur dit ze ker zal stimuleren. Om 22.15 uur sluit Wim Husslage de vex-gade- ring na dankzegging voor de aan wezigheid van allen. Zaterdag was een speldag. Dank zij het mooie weer werden al deze spelletjes een groot succes. De zondagmorgen werd gevuld met een afvalrace. Hieirbij bleek dat het tekort aan slaap de zwemmers en zwemsters niet weerhield snel door het water te gaan. Om drie uur was het einde van het jaarlijks terugkei-ende kamp aangebroken. Een ieder ging moe maar tevre den naar huis. Zaterdag 21 augustus: Broekland I—Holten I 18.00, Broekland 2— Holten 2 18.00. Beide wedstrijden worden gespeeld in Mariënheem i.v.m. sluiting van de velden in Broekland. Vertrek 16.45 uur van af Meermanskamp. Heeten 9Holten 9 18.30, vertr. 17.45. Zondag 22 augustus: PH4Hol ten 3 10.00, vertr. 9.00; PH6—Hol ten 5 11.45, vertr. 10.45; PII7 Holten 6 11.45, vertrek 10.45; Hol ten 4—De Tukkers 3 10.00; Holten 7De Tukkers 6 10.00. Onderlinge wedstrijden: Holten 10—Holten 12 9.30, Holten - 8—Hol ten 11 10.30. Hierop weten we zondag 29 augustus alle antwoorden. In het vorig Holtens Nieuwsblad vond u de plaatsingen en eni ge speculaties hierover. Hoe een en ander ook afloopt, spannend wordt het in ieder geval. De technische commissie heeft het record aantal inschrijvingen van rond de 100 te verwerken. Dit betekent dat veel leden nu ook actief aan de kampioenschappen deelnemen, zowel bij de jeugd als bij de volwassenen. Behalve oude bekenden zullen dan ook nieuwe gezichten schitteren. Dat de door stroming verheugend groot is, blijkt o.a. uit de plaatsing van de herenenkelspelen, waarbij de kam pioen van vorig jaar nu als derde staat geplaatst. De technische commissie heeft haar handen dan ook vol. Peter Naayer en de zijnen lijkt een dergelijke organisatie wel toevertrouwd. In totaal participeren 31 heren enkelspelers, 18 herendubbels, 9 damesenkels en- dubbels. Er wer den 17 mixed dubbels ingeschre ven. Ook bij de jeugd flinke deel name. Meisjesdubbels 5, meisjes- enkelspeelsters 7. Bij de jongens 18 enkelspelers, 6 jongensdubbels en 2 paren jeugdmix. Zaterdag 21 augustus wordt be gonnen. Van 8 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds. In het weekend (21 en 22 augustus) spelen alleen volwassenen. De jeugd start maandag en speelt door de week. De halve finales volwassenen en jeugd vallen op zaterdag 28 aug., de finalepartijen worden 29 aug. afgewerkt. Een tijdschema en een wedstrijd schema vindt u in het clubhuis. Overigens vraagt de TC u uitdruk kelijk op tijd aanwezig te zijn, mi nimaal 30 minuten van tevoren. De jeugd wordt a.s. zaterdag op de baan verwacht. Tussen 11 en 12 uur dient men zich bij de TC te melden i.v.m. wedstrijdschema. Om naast het spelen ook na te kunnen genieten (of uit te huilen) heeft de kantinecommissie enige aardige surprises op haar pro gramma. Zo is er voor volwasse nen bier uit het vat, op vrijdag een Indische avond, en in de week en in de weekends kunt u terecht voor een drankje en een snack. Publiek is een belangrijke zaak, kom dus allen en neem kennissen mee. Voor spelers: veel succes en sportief genoegen. Zaterdag 21 aug. speelt Holten bl in Lochem in een toernooi van Spc. Lochem. Het vertrek is om 10 uur 's moi-gens vanaf „Meer manskamp". Het programma: 11 uur Holten bl—Dinkl-age bl, 12.30 uur PEC blHolten bl, 1.30 uur Spc( Lochem blHolten bl. Het al elftal speelt op zondag, ook in het dooi* Spc. Lochem ge organiseerde toernooi. Vertrek om 9 uur vanaf „Meermanskamp". Px-ogramma: 10 uur SML a—Hol ten a, 11.30 uur Holten aGen- dringen a, 12.30 uur Holten a— Doetinchem a. De opstellingen van a en b staan vermeld in het kastje bij Beltman! 188 duiven van de P.D.V. "Snel le Wieken" (Holten - Markelo) werden voor een vlucht over 275 km. ingekorfd. Lossing: 7.15 uur. Eerste duif binnen: 11.54.56 uur. 1, 4 Mamho; 2, 3 en 9 G. J. Bek- kernens; 5, 7 en 10 R. Sahaap; 6 Hassink; 8 H. Voortman. Wegens vakantie en zwemkamp, waardoor 6 spelers verstek moes ten laten gaan, werd een gelegen heidsteam geformeerd, bestaande uit 12 spelers, waaronder de doel man van Dl' en 1 veldspeler van El, De eerste wedstrijd tegen Reünie eindigde in 1-1. Henk Veneklaas scoorde 1-0, terwijl vlak voor tijd een buitenspeldoelpunt tot verba zing van vriënd en „vijand" werd toegekend door de zeer zwakke scheidsrechter. De tweede wed strijd tegen Max-kelo Cl, werd door Holten met 3-0 veiioren als gevolg van een zwak opererend midden veld en ondanks uitstekend kee perswerk van Rob Verdonschot, die in de eerste wedstrijd ook al een goed genomen strafschop stop te. Daarna volgde Markelo C2. De ze ploeg werd door een ontketend, fel aanvallend en goed combine rend Holten op grandioze wijze met 4-0 van het veld gespeeld, door een mooie hattrick van Evert Dalemans en een beheerste, uit half liggende houding ingeschoten goal van Coen van Hoevelaak. Omdat Holten gelijk met Reünie op de tweede plaats van hun poule Voor de wedvlucht Noijon (Fr) werden door de P.D.V. "De Berg- vliegers" te Holten 65 duiven in- gekoi-fd. Afstand 386- km. Gelost om 6J15 uur. Eerste duif geklokt: 13.02.11 uur. 1, 5, 8, 11, 13 A. ten Dam (1) 2, 4, 6, 9, 10, 12 A. ten Dam (2) 3, M. Lodeweges. 7. Comb. Schuppert - Kreyk'es. •55 55 Blauw Wit is ex' in geslaagd de halye finale te bereiken hx het Heuvelrug-toernooi, dank zij het beter benutten van strafschoppen dan de v.v. Nijverdal, dat het a.s. Deze week zijn de trainingen voor de Blauw Wit jeugd weer ge start. Voor de duidelijkheid volgen hier nog even de verschillende tij den van alle teams. Blauw Wit Al donderdags van 7-8 uur; Blauw Wit Bl donderdags van .7-8 uur; Blauw Wit Cl maan dags van 7-8 uur; Blauw Wit Dl maandags van 17.30-18.30 uur. PUPILLEN: Blauw Wit El maan dags van 16.30-17.30 uur; Blauw Wit E2 donderdags van 16.30-17.30 uur; Blauw Wit E3 vrijdags van 16.30-17.30; Blauw Wit F1 maan dags van 16.30-17.30 uur; Blauw Wit F2 donderdags van 16.30-17.30; Blauw Wit F3 donderdags van 16.30-17.30 uur. OEFENPROGRAMMA JUNIOREN 21 AUGUSTUS Hulzen AlBlauw Wit Al 13 uur, vertrek 12 uur; Haarle BlBlauw Wit Bl 13 uur, vertrek 12.45 uur; Haarle ClBlauw Wit Cl 11.30 uur vertrek 10.45 uur; Hulzen Dl Blauw Wit Dl 11.30 uux-, vertrek 10.30 uur. seizon debuteert in de le klas TVB zondag afd. Twente. Na 90 minuten voetbal was de stand 2-2 zodat strafschoppen de beslissing moes ten brengen. In de normale speeltijd was het Nijverdal dat in de 25e minuut een 1-0 voorsprong nam. Gerard Koop man bracht 15 minuten na rust uit een voox-zet van Henk Aanstoot Blauw Wit op 1-1. Na deze treffer ging het spel van Blauw Wit steeds beter lopen. Het was Anton Beldsnijder die in de 70e minuut met een simpele kopbal Blauw Witkop een 2-1 voorsprong bracht na een ti-ekbal van Bert Schipper. Blauw Wit had hierna de moge lijkheden dé wedstrijd definitief in zijn voordeel te beslissen, maar de afwex-king liet te wensen over. Blauw Witter Ep Beldman had in de 78e minuut het twijfelachtige genoegen Nijverdal langszij te hel pen, met een fx*aaie kopstoot werk te hij de bal achter een verbouwe reerde doelman Bert Trompetter. Strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen. Was het vo rige week v.v. Eversbex*g, dat niet verder kon komen doordat Bert Trompetter twee strafschoppen stopte, ook Nijverdal moest dit er varen. Opnieuw stopte hij twee strafschoppen en zag één straf schop voor Nijverdal langs de ver- keei'de kant van de paal gaan, terwijl voor Blauw Wit Gerard Koopman, Anton Beldsnijder en Wilco Dikkers scoorden. In de halve finale zal Blamy Wit vrijdagavond 21 aug. aantreden te gen Haarlese Boys om 18.30 uur op het sportpark Gagelman te Nijver dal. was geëindigd, moesten straf schoppen beslissen, wie door moclxt naar de wedstrijd om de 3e en 4e plaats in het eindklassement. Na de eerste serie van 5 was de stand 4-4. Bij de tweede serie mis te Hoiten één en Reünie twee pe nalties, zodat we om de derde en vierde prijs aantraden tegen Die- penheim. Evert Dalemans scoorde op werkelijk magistrale wijze 1-0 met een effectvolle lob vanaf 30 meter. Door een misverstand met de buitenspelval kwam Diepen- heim met geluk op 1-1, Vlak voor tijd, toen iedereen dacht aan een nieuwe serie strafschoppen, werd Martin Aanstoot op een bijzonder gemene wijze onderuit gehaald, terwijl er geen bal in de buurt was. De scheidsrechter (dezelfde als in de eerste wedstrijd) liet ech ter doorspelen in plaats van de booswicht van het veld te sturen. Tei-wijl Holten hierover nog ver bluft stilstond, volgde er een snel le uitval en de uitlopende doelman werd kansloos gelaten (1-2). Al met al een zéér verdiende vierde prijs door een „gehandicapt" Hol ten. Kees Dalemans speelde on danks zijn jeugdige leeftijd een zéér goed toernooi. RHENEN. Eén van de twee sidderalen in Ouwehands Dieren park is dood. Het dier heeft tien jaar bij Ouwehand gewoond in het aquarium .Kwam er als aaltje van 15 cm lang. Toen hij stierf was zijn lengte maar liefst ander halve meter en woog deze sidder aal niet minder dan acht en twin tig pond. Het dier is zes weken ziek geweest. Het at niets, maar het vermagerde niet. De dood is plotseling gekomen, feitelijk van het ene uur op het andere. Uit sectie bleek, dat de aal een gezwel had bij de longen. Beide sidderalen hebben radio en televisie gehaald. Zij brengen na melijk elektriciteit voort en die elektriciteit wordt opgevangen op een paneel, dat is bevesigd aan de wand van het aquarium. De stroomstoten zijn zó sterk, dat si renes aan het loeien worden ge bracht en dan gloeilampen gaan branden! Dat zal nu nog moeten worden ge daan door de overgebleven sid deraal. De ander kan helaas het lampje niet meer laten branden, omdat z'n eigen lampje doofd xs ge- Blijkens het zomernummer van „Hartslag", het orgaan van de Ne derlandse Hartstichting en Vrien denvereniging heeft de collecte '76 in Holten f 5451,26 opgebracht (vo rige jaar f 4300,21). De totale lan delijke opbrengst heeft tot nu toe bedragen f 3.294.271,56 (vorig jaar f 2.592.301,34). Dat is te danken aan een leger van meer dan driemaal tienduizend collectanten, dat op pad is geweest om geldmiddelen bijeen te bren gen ten behoeve van de strijd te gen hart- en vaatziekten. Voorzitter P. J. Schipperus van het hoofdbestuur van Vrienden van de Hartstichting brengt dan ook een woord van grote dank aan allen die hebben gegeven: geld voor de collecte, tijd om te collec teren, tijd om te organiseren, ge duld om de organisatorische onef fenheden te verwerken, uithou dingsvermogen om wellicht scham pere opmerkingen over zich heen te laten gaan. Ook de pers, de radio, de televisie, burgemeesters, wethouders, bekende en onbeker de personen, alsmede de directe tot de jongste bediende, betrekt i in zijn dankwoord.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5