Uitbreiding zwembad aanleiding tot heftige discussie mm Weet Je wetje, laat je rijden Uitgangspunt voor Dijkerhoek: Borchstraat niet zeker Weekenddienst YYN wil veilige en opvallende zebra's Bouwvakpatroonsbond wist van niets Weth. Kaan: Zag vraagstelling als grap Gem. Bel.: Verbaasd over ontbreken van plannen Verbaasd feiten Verdoezeling van Chinese wacht Komende 10 jaar woningbouw programma van 10-30 woningen Uitspraak wethouder was vergissing Procedure Vertrouwen Voorbeeld Marlcelo Gevonden-verloren Burgerlijke Stand HOLTEN 20 AUG. 1976 PAGINA .3 Tijdens de behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegroting 1976 kwam het, tijdens de jl. maandagavond gehouden raadsvergadering tot een vrij felle discussie tussen de heer J. Warrink (Gem.Bel.) en wethouder L. Kaan, tijdens welke elkaar over en weer gebrek aan vertrouwen werd verweten. Aanleiding hiertoe vormde het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een krediet groot f 27.000,- voor het maken van een plan en bestek voor uitbreiding van het zwembad Twenhaarsveld. Overigens hadden de fracties van Gemeente belang en VVD over dezelfde materie tevoren reeds schriftelijke vragen gesteld welke in dezelfde vergadering eveneens aan de orde kwamen. „In de raadsvergadering van 13 13 april 1976 heeft de raad het be sluit genomen het openluchtbad Twenhaarsveld uit te breiden met een onpvendekt bassin. Voor ons lag een snelle uitvoering van dit object voor de hand, im mers het destyds door ons gelan ceerde plan werd met twee alter natieven (inclusief exploitatieover- zichten) verworpen. Wie schetst echter onze verbazing wanneer we eind juli de informa tie krygen dat er nog steeds geen concreet uitgewerkt plan aanwe zig blykt te zyn. 1. Kan het College ons mededelen wat hiervan de reden is? 2. Kan het College ons mededelen wanneer zy denkt de uitbreiding te gaan realiseren? 3. Blyft de toegekende BRW-sub- sidie eeuwig ter beschikking van de gemeente Holten?" G. Bel Over dezelfde materie vroeg de WD-fractie: „Tot onze grote teleurstelling hebben wy vernomen, dat er met de bouw van 'n onoverdekt zwem bad pas in 1978 begonnen kan worden. By ons ryzen in verband daarmede de volgende vragen: A. Is het zeker, dat-de ruilverka velingssubsidie ad. f 425.000.- nog steeds beschikbaar is en kan dit bedrag direct opgevraagd wor den? B. In April j.l. besloot de Raad te kiezen voor een uitbreiding van het zwembad met een on overdekte accommodatie. Sindsdien zyn alweer 4 maanden verstreken. Welke stappen zyn er in die tyd ondernomen en wat is Uw beleidslyn. voor de toekomst in deze aangelegenheid? Nu |de koopkracht van de ruil verkavelingssubsidie na zo lan ge tyd stei'k is gedaald (ongeveer 50 procent), en deze inflatie zich ongetwyfeld zal voortzetten, drin gen wy er met de meeste klem op aan, dat de gestelde prioriteit, het zwembad dus, zo snel moge lyk wordt gerealiseerd. Het is o.i. beslist noodzakelyk, opk al gezien de enorme behoefte aan meer zwemruimte, die deze zomer overduidelyk gebleken is, dat dit werk in ieder geval in het voor jaar 1977 uitgevoerd zal zyn. Hiertoe zullen alle zeilen moeten worden bygezet. Ter -beantwoording van door zei burgemeester Enklaar o.m. beide fracties gestelde "vragen het volgende: De gang. van zaken met be trekking tot ons voorstel tot het uitbreiden van het zwembad is de fractie van de VVD uiteraard bekend. Ons voorstel om het zwembad uit te breiden met een open bas sin hebben wy in mei 1975 om ad vies in handen gesteld van de fi nanciële commissie. Dit advies hebben wy om. de u bekende reden eerst op 24 maart 1976 ontvangen, waarna de raad op 13 april d.a.v. overeenkomstig ons oorspronkelyk voorstel heeft NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. A. W. Berkhof. Extra collecte v. Her vormd Holten. Oppasdienst me vrouw Van Bruggen, Betsy Wes terik en Willy Steunenberg. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene" GEREF. KERK 8.30, 10 en 19.15 uur ds. R. A. Hoogkamp van Hoogeveen. In alle diensten is de eerste collec te voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Tijdens de 2e dienst kinderoppas in ge bouw „Re'hoboth" mevr. Dul- de Fockert, mevr. £|tam-Bos- schers (res. mevr. Getkate), me vrouw Stam-Hasewinkel, Jenny Koordes (res. Ria Bolink) R.K. KERK Zaterdag 17 uur, zondag 9,30 u. (geb. „Irene") DIJKERHOEK ).30 ,uur ds. C. C, Addirrk. Extra collecte voor Hervormd Holten 0KKENBR0EK 9.30 uur mevr. G. I. de Heer- Berkhof, gezinsdienst. Uitgangs- coll. Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 11 besloten het openluchtbad uit te breiden met een onoverdekt bas sin. Op het moment van de indie ning van de vraag zyn sedertdien nog geen 4 maanden verstreken, zoals in de vraag wordt gesteld, doch drie maanden. Eerst na deze beslissing van 13 april kan de voorbereiding van de uitvoering ter hand worden ge nomen, hetgeen dan ock terstond is gebeurd. Wy hebben de directeur gemeen tewerken verzocht offertes te vra gen voor het maken van een be- steksklaar plan (bestek, begro ting en tekeningen) voor de voor genomen uitbreiding met inacht neming van de beschikbare mid delen. Tegelykertyd werd contact op genomen met de Provinciale Ad viescommissie Stimuleringsgebie den Overyssel (Pasco) in verband met de toegezegde rykssubsidie van 425.000.- Deze toezegging is nog steeds van kracht. Voor het verkrygen van deze susidie moet ecljter een voorgeschreven procedure in acht worden genomen" (zie fotocopie brief secretaris Pasco d.d. juni 1976). Mede om deze reden zal het niet mogelyk zyn de uitbreiding op korte termyn te realiseren, terwyl het niet mogelyk is de vertraging van een jaar, bedoeld in de aanhef dezes, in te halen. Het hierby overgelegde tyds- schema zal u een inzicht geven in het verloop van de voorberei ding en de uitvoering. Volgens dit schema zal in het najaar van 1977 met het werk kunnen wor den begonnen en zal de uitbreiding in het voorjaar van 1978 zyn vol tooid. De voorbereidingen zyn thans zo ver gevorderd, dat wy de raad inmiddels hebben voorge steld een crediet te verlenen voor het maken van een besteksklaar plan. Over de noodzaak vande uit breiding bestaat geen enkel ver schil van mening. Ook dit jaar weer heeft zich de dringende be hoefte aan vergroting van de zwembadcapaciteit opnieuw over duidelijk aangediend. Wy betreuren het dan ook dat het niet mogelyk is deze zo nood- zakelyke uitbreiding voor 't nieu we zwemseizoen 1977 tot stand te brengen. Ook wy waren aanvankelyk van mening dat de uitbreiding wel licht in het voorjaar 1977 gereed zou kunnen zyn. Wy zullen echter niet aan de rea liteit voorby kunnen gaan, het geen betekent, dat er van moet worden uitgegaan dat eerst in 1978 van het nieuwe bassin ge bruik kan worden gemaakt. Bij behandeling van het crediet- voorstel verklaai-de de heer J. Warrink (Gem. Bel.) verbaasd te zijn over het feit dat er blijkbaar nog geen concrete plannen zijn. We hebben drie maanden geleden over hetzelfde onderwerp gepraat waarbij toen allerlei details wer den genoemd t.a.v. het nieuwe bassin, zoals o.a. de afmetingen. Ik ben er toen van uit gegaan dat de plannen reeds gereed waren. Ik nam daarbij ook aan dat de Grondmij als gerenomeerd onder nemer een kant en klaar bestek en plan gereed zou hebben. Nu wordt een crediet gevraagd van fi 27000- voor plannen maken en situering. Ik neem aan dat men f 27000,- wil hebben voor het uit de la trekken van kantklare plan nen en dat men daar dan óók nog eens vier maanden van nodig heeft. Ik wil wel eens weten waarom dat zolang moet duren en waarom het zoveel moet kos ten. Is er destijds wel een eerlijke vergelijking gemaakt tussen Uw cijfers en die van ons initiatief voorstel voor de bouw van een overdekt bad," wilde hij weten. Over de vraagstelling en ge maakte opmerkingen door de heer Warrink maakte wethouder L. Kaan (PvdA) zich nogal boos tij dens zijn beantwoording en zei: „Toen ik Uw vragen las en Uw verhaal nu hoor heb ik in eerste instantie gedacht dat het een grap was. In de commissie hebben we een vol jaar nodig gehad om te discussieren over de vraag of er een overdekt- dan wel een onover dekt bad moest komen. Dat men nu dat jaar vergeet en het ge meentebestuur verwijt drie maan den nodig te hebben voor de ver dere voorbereiding vind ik op z'n zachtst 1 gezegd verdoezeling van feiten. Er is door B en W nooit RHENEN. Chef-kok Bert v. d. Schouw in Ouwehands Dieren park heeft tijdens de derde week van de bouwvakvakanties met 7 man de zgn. „Chinese Wacht" ge lopen. Dat wil zeggen: bijna 24 uur per dag in touw zijn. Want met zoveel gasten als er tenslotte toch nog tijdens die laatste bouw vakvakantieweek, toen het wat minder heet werd, in het Rheneri- se dierenpark een bezoek kwamen men brengen, moesten er dage lijks alleen al ruim 3000 slaatjes en evenzoveel broodjes worden „gebakken." gesproken over concrete plai Dat kon ook niet want plannen kosten geld en daar zijn we de raad voor nodig. Er is alleen prijsopgaaf gevraagd en er is al tijd gesproken over een principe uitspraak overdekt-onoverdekt bad. De heer Warrink kwam met plan nen voor een overdekt bad die door ons serieus bekeken zijn. We hebben toen een vol jaar nodig gehad omdat de heer Warrink het steeds niet eens was met de inte- pretatie van onze cijfers welke hij in twijfel bleef trekken. Na een jaar hebben wij een besluit door geduwd," aldus wethouder Kaan, die vervolgde: „Nu komt de procedure: Als we aan gerenommeerde bedrijven gevraagd hadden om universele plannen, welke alleen die bedrij ven kunnen realiseren, dan had den we met name van Gemeente belang'de vraag gekregen: „Waar blijft de kans voor Holtense aan nemers?',' Daarom hebben we be sloten tot het zoeken van een ar chitect en openbare aanbesteding waaraan óók Holtense aannemers kunnen deelnemen, en gaan daar mee de procedure in. Dat is de reden dat we nu een plan laten maken door de Grondmij, openbare aanbesteding heeft. De keuze va nde architect hebben we vooraf afgetast, waar bij- de Grondmij eruit kwam". De heer H. Meerman (PvdA) verklaarde verheugd te zijn dat de procedure zodanig gekozen is dat óók de Holtense aannemers een kans krijgen, waarop de heer E. M. v. Schooten (Gem. Bel.) in- terumpeerde dat dit toch niet zal gebeuren omdat de Grondmij het plan wel zó zal maken dat het toch door een eigen aannemersbedrijf moet worden uitgevoerd. Deze opmerking bracht wethouder Kaan tot het hoogtepunt en riep de heer van Schooten toe dat zijn opmerking niet waar is. „Als U geen enkel vertrouwen in het ge meentebestuur hebt dient U dan een motie van wantrouwen in," zei hij. Mevr. F. M. er Doest-Bos (VVD) verklaarde de sfeer rondom de discussie niet terecht te vinden. „De" heer Kaan vroeg of er geen vertrouwen is in B en W. Ik vraag nu of er geen vertrouwen is in de raad. Als raadsleden zijn we heel normaal bezig met zaken waar voor we hier zitten, n.l. het op democratische wijze uitvoeren van - onze controletaak," zei ze. Tijdens de jl. maandag gehouden raadsvergadering kwam de heer A. J. Nijkamp (ARP) terug op een door zijn fractiegenoot J. Wiggers gestelde vraag in de vergadering van 12 juli jl. In die vergadering nl. vroeg de heer Wiggers waarom de verbouwing van de o.l. Haar- school werd gegund aan de firma Voordes en wilde toen weten of over toewijzing van het werk ook contact was opgenomen met de bouwvakpatroonsbond. Wethouder J. Rietberg liet zich toen ontvallen dat dit wel het geval is geweest. Nadien reageerde de patroons bond met de mededeling dat er vooraf geen contact was geweest en zond een afschrift van deze brief aan alle raadsleden. Vandaar de vraagstelling van de heer Nij kamp, die graag wilde vernemen hoe één en ander nu wel precies in elkaar zit en wat juist is. Bij monde van burgemeester En klaar gaf het college het volgende ten antwoord: De door de heer Wiggers in de raadsvergadering van 12 juli jl. gestelde vraag of de behoefte aan werk via de Bouwvakpatroonsbond is nagegaan, is inderdaad niet ge heel correct beantwoord. Over de op te dragen verbouwing van de Haarschool heeft nl. vooraf geen overleg plaatsgevonden met ge noemde Patroonsbond. Wij hebben op dat moment verzuimd de des betreffende opmerking te corrige ren. Voor deze vergissing bieden wij u gaarne onze excuses aan. De Holtense Bouwvakpatroonsbond heeft dan ook gelijk, als zij in haar schrijven van 28 juli stelt, dat er vooraf geen contact is geweest. Uit de discussie, die naar aan leiding van dit - agendapunt heeft plaatsgevonden, is o.i. overigens toch wel duidelijk- geworden wélke handelwijze wij toepassen bij het opdragen van dergelijk werk. Op een desbetreffende vraag is nl. ge antwoord, dat bij dergelijke plan netjes door gemeentewerken wordt nagegaan welke aannemer 't werk het beste kan gebruiken en wie een dergelijk werk het snelste kan uitvoeren. Op 17 augustus a.s. zullen wij deze kwestie met het bestuur van de Holtense Bouwvakpatroons be spreken. Wij vertrouwen, dat het gerezen misverstand dan zal wor den opgelost. Na dit antwoord verklaarde de heer Nijkamp dit excuus graag te willen accepteren, maar vroeg in de toekomst wel wat duidelijker te zijn. „In de algemene beschouwin gen voor het jaar 1976 is door onze fractie aangedrongen óp woningbouw in Dijkerhoek. Gaarne vernemen wij thans in welk stadium de plan wij ziging Dijkerhoek' verkeert." Aldus luidde een tevoren schriftelijk gestelde vraag aan het college van B. en W., ingediend namens de fracties van ARP en CHU, door de heer H. J. Westerik. Bij monde van burgemeester mr. W. H. Enklaar gaf bet college hierop het volgende ten antwoord: „In enkele werkbesprekingen met ir. Hajema zijn de mogelijkheden van een uitbreiding van de bebou wing in Dijkerhoek bezien. Deze mogelijkheden zijn mede ge toetst aan de nota - „Bevolking en woonplaatsen". In deze nota, die is opgesteld ten behoeve van de in spraak voor het streekplan „IJs- selvallei" wordt voor Dijkerhoek voor de komende 10 jaren uitge gaan van een woriingbouwpro- gramma van 10-30 woningen. Met dit uitgangspunt kunnen wij instemmen. Het ligt in de bedoe ling in het te ontwerpen plan een fasering in de uitvoering op te ne men om te voorkomen, dat 't plan in te korte tijd wordt volgebouwd. De te bouwen woningen dienen in beginsel alleen bestemd te zijn voor hen, die een sociale en/of economische binding hebben. Het is op dit moment evenwel nog bij zonder moeilijk om deze doelstel ling te verwezenlijken, omdat het instrumentarium daartoe ont breekt. De verdere voorbereidingen voor een schetsplan vinden echter voortgang. Wij verwachten dat 'n dergelijk schetsplan binnen afzien bare tijd in de commissie ruimte lijke ordening kan worden bespro ken". De heer Westerik repliceerde hier op dat het zijn fractie wel bekend is dat er een plan voor Dijkerhoek wordt gewerkt. „De argumenten waarom wij deze vraag stellen zijn genoegzaam bekend: Dijker hoek is de enige plaats waar bin nenkort gebouwd zou kunnen wor den hetgeen ook de werkgelegen heid zou stimuleren. Maar niet in de laatste plaats denken wij ook aan versterking van de onderbouw voor de school en het verenigings leven in Dijkerhoek. In uw ant woord spreekt u van „binnen af zienbare tijd". Aan welke termijn denkt u dan?" wilde hij weten. Burgemeester Enklaar verklaarde dat het moeilijk was een goed in strumentarium te vinden voor toe passing van het begrip: sociale en/of economische binding. „Buro Hajema is hiermee bezig en meent thans bet instrument bij de hand te hebben, hetwelk binnen kort in bespreking komt. Maar ik verzeker u dat het de grootst mo gelijke aandacht heeft', zegde hij de heer Westerik toe. Tijdens de jl. maandagavond gehouden raadsvergadering vroeg de heer H. J. Westerik, namens de fracties van ARP en CHU, nog eens weer naar mogelijkheden van renovatie van de vooroorlogse wonin gen aan de Burg. v.d. Borch straat, welke vraag óók reeds werd gesteld bij de algemene beschouwingen voor 1976. De heer Westerik wilde van B en W vernemen hoever hier de planologische arbeid gevorderd is. Mevr. ter Doest haalde vervol gens het voorbeeld Markelo aan. „Direct na het beschikbaar komen van de subsidie is Markelo inder tijd aan het werk gegaan en 18 maanden daarna was de bouw ge reed. Ik vraag mij af waarom het bij ons niet sneller kon nadat de keus op 'n onoverdekt bad was ge vallen. Had men niet van te voren het Pakzo in de arm kunnen ne men om te bezien of de procedure van twee jaar niet valt te bekor ten?" Zij vroeg deze zaak van dag tot dag te volgen De heer Warrink trok dezelfde conclusie en vroeg, óók voor de toekomst, om meer concrete plan nen. „Raadsleden zijn wel lastig maar op constructieve wijze willen ze meedenken en daarom vind ik het jammer dat het telkens in bek vechten uitmondt," zei hij. Wethouder Kaan verzekerde de fractie Gemeentebelang tenslotte nogmaals dat de afwijzing van het gemeentebestuur van de bouw van een door hun voorgesteld overdekt bad niet was afgeknapt op de bouwkosten maar dat de exploi tatiekosten daarvan voor Holten ondraaglijk zwaar zouden zijn ge-, worden. „Maar die exploitatiekos ten hebt U tot het laatste toe be streden. En dan ontstaat deze sfeer als U steeds zegt: Dat ge loof ik niet." Burgemeester Enklaar sloot de discussie tenslotte af met de ver klaring eveneens geschrokken te zijn van de te volgen procedure. „Uit Uw opmerkingen heb ik be grepen dat U ons opzweept geen dag verloren te laten gaan. We zullen ons best doen, al moet ik wel zeggen dat het gemeentebe stuur niet kan werken zoals een particulier dat kan. Dat kan- en past ons niet," zei hij. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met het credietvoorstel accoord. Veilig Verkeer Nederland wil, dat er extra aandacht wordt besteed aan de beveiliging van voetgangersoversteek plaatsen. In een brief aan alle gemeentebesturen heeft de vereniging ervoor gepleit de zebrapaden zoveel mogelijk te voorzien van verkeerslich ten en de zichtbaarheid van deze oversteekplaatsen bij slecht weer en duisterniste verhogen. Er zijn in ons land nog te veel zebra's die slechts bestaan uit strepen op het wegdek. Onderzoek heeft aangetoond dat voetgangers oversteekplaatsen met ver keerslichtinstallaties drie maal zo veilig zijn. De brief aan alle 842 gemeenten is een onderdeel van de campagne „Help ze 'n handje", die Veilig Verkeer Nederland deze en volgen de maand voert. Tijdens deze pe riode wordt op iedereen - volwas sen weggebruikers en overheid - een dringend beroep gedaan het jonge kind in het verkeer te be schermen. VORIG JAAR 291 DODEN Vorig jaar kwamen volgens cijfers van hét Centraal Bureau vóór' de Statistiek 291 jongens en meisjes tot en met 14 jaar bij ongelukken op de weg om het leven. Van deze slachtoffertjes waren er 134 lopend, zaten er 110 op de fiets Gevonden: Hooivork, benzine dop, ontstopper gootsteen, jute boodschappentas met portemon- naie, bromfietsver'zekeringsplaatje, jong poesje, 300,gereedschap- kist. Verloren: Duitse staander (wit met bruine vlekken), donkergroene fietstas met inhoud o.a. filmcame ra, hondepenning, wandelstok met plaatjes, handdoek - abonnement - zwembroek, blaufe knipportemon- nee, schildpad, een gouden ring met rode steen, sandalen, dames horloge, rode hoes van kinder mis bestuurder of duo-passagier), reden er 38 in een auto mee en maakten er 9 van een ander ver voermiddel gebruik. Hoewel het dodencijfer ook onder jeugdige verkeersdeelnemers de laatste jaren is, gedaald (in 1972: 457; in 1973: 363; in 1974: 320; in 1975: 291), blijft er alle aanleiding om met het kind op de weg steeds rekening te houden. GOED VOORBEELD Eén van de aspecten van de cam pagne „Help ze 'n handje", die VVN houdt in samenwerking met de Centrale Politie Verkeerscom- missie en de Verkeerscommissie Openbaar Ministerie, is er op te wijzen, dat het belang van de re gel „Goéd voorbeeld doet goed volgen" zeker in het verkeer niet mag worden onderschat. Kinderen zijn gauw geneigd fouten van volwassenen over te nemen. Tijdens de verkeerslessen op school is hen wel verteld wat een veilig weggedrag precies inhoudt, maar .in de praktijk zien ze heel andere, foutieve dingen.. Het goede voorbeeld zal niet alleen moeten worden gegeven door de ouders bij de verkeersopvoeding van hun kinderen, maar ook door iedere andere weggebruiker. SCHERPER TOEZICHT In het kader van de VVN-campag- ne „Help ze 'n handje" zal de po litie volgende maand intensiever gaan toezien op het gedrag van voetgangers, vooral op en bij over steekplaatsen, waar he rode voet gangerslicht vaak met voeten wordt getreden. Maar ook op overtredingen van 't rijdend verkeer tegen voetgangers zal scherp worden gelet. Geboren: Jedidja dv H. L. Vis ser en F. J. Kleij, Kristel Alice dv S. Lohuis en S. A. J. Klaassen. Overleden: K. H. van der Heide, oud 60 jaar. Ondertrouwd: A. J. Hosmar, oud 22 jaar, Tubbergen en J. G. Gerve- dink Nijhuis, oud 21 jaar, Holten; T. A. Scheurwater, oud 27 jaar en Joh. Potkamp, oud 22 jaar, beiden Holten. Namens het college gaf burge meester Enklaar het volgende ten antwoord.: „In verband met de bestemming van de gronden, waarop deze voor oorlogse woningen zijn gebouwd, hebben wij' hierover eerst het ad vies ingewonnen van de stede- bouwkundige. Nadat uit dit advies was gebleken, dat handhaving van de hierbedoelde woningen zeer wel mogelijk zou zijn, hebben wij de directeur gemeentewerken ver zocht een renovatievoorstel in te dienen. Deze heeft ons evenwel be richt, dat het in verband met de omvang van de daaraan verbon den werkzaamheden, alsook m:et het oog op het specialistische ka rakter daarvan, niet mogelijk is dit werk in eigen beheer uit te voeren. In verband hiermede heb ben wij contact opgenomen met 'n architectenbureau. Dit overleg is nog niet beëindigd. Zodra mogelijk zullen wij met voorstellen komen", aldus mr. Enklaar. De heer Westerik drong vervol gens, aan op tussentijdse informa tie hierover. „De vraag was in discussie: blijft de bestemming van deze woningen bestaan of wordt deze veranderd. Wij zijn blij met uw mededeling dat gedacht wordt aan renovatie", zei hij, waarop mr. Enklaar ten antwoord gaf dat de vraag is of renovatie kan plaatsvinden tegen redelijke prijs. „Is dit niet het geval dan worden, de huren dermate hoog dat de bestemming beter kan wor den gewijzigd", zei hij. De heer H. Meerman (PvdA) drong tènslotte er op aan bij reno vatie rekening te houden met de wensen van de bewoners. Zaterdag 21 augustus 9.00 uur: Aanvang keuring Pa^r- denfokdag „Holbatheo" bij café restaurant „Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Zondag 22 augustus 14.00 uur: Start oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij club café „De Biester", Stationsstraat (zie bericht). 14.00 uur: Discobal bij café „De Wippert" (zie adv.). 14.00 uur: Dansen in Bar- Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Woensdag 25 augustus Laatste dag voor opgave feest avond voor leden afd.,EHBO. Donderdag 26 augustus 18.30 uur: T-afeltenniskampioen- Schappén'in Ontmoetingscentrum- „Meermanskamp". Aanmelding t.m. zat. 21 aug. Vrijdag 27 augustus 20.00 uur: Feestavond met revue Schoolkring Espelo in de tent bij boerderij van B. J. Stevens. Zaterdag 28 augustus Schooi- en Volksfeest Espelo op terrein bij boerderij B. J. Stevens. 6.00-9.00 uur: Viswedstrijd HHV „De Rietvoorn" in het Overijssels kanaal bij Heeten. (Vertrek 5.15 u. vanaf Smidsbelt). ZONDAG 29 augustus Nationaal concours hippique in Bathmen (zie adv. en bericht). Dinsdag 31 augustus 19.00-20.00 uur: Inschrijving Dansschool „Reiners" in hotel „Vosman". (Zie adv.) Donderdag 2 september 20.00-21.00 uur: Inschrijving Dansschool „Reiners" in café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. (Zie adv.) Dinsdag 7 september 19.30-21.00 uur: Aanvang dansles Dansschool „Reiners" Goor, in hotel „Vosman". (Zie adv.). ARTS Vrijdagmiddag 5 u-maandag morgen 8 uur W. R. van Cou- welaar, Holterenkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen 11 en 4 uur WIJKVERPLEGING Zuster H. Strijker, Churchill- straat 93. tel. 2854, b.g.g. 1248. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen magazijnartike len werkdagen van 13.30-14.30 u. Groene Kruisgeb., Gaarden- straat ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745 TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480-3194. Spreek uur spoedgevallen 5-5.30 u. nm. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur, Dorpsstr. 16, -tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk werk en Ge zinsverzorging tel. bereikbaar onder no. 05486-16465 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel", Dorpsstr. 16. tel. 2784. Spreek uren; maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur, donderdags avonds van 6-7 uur en volgens FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. G. J. Kraaij, tel. 2299 OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur) WAGHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 22 aug. H. J. Moleman, Lageweg 13, telef. 1974. Maandag 23 t.m. zondag 29 aug. A. Groen, Kozakkenstr. 15. tel. 1230. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318 STORINGSDIENST Zaterdag 21 t.m. vrijdag 27 aug. Electra: H. Huisman, Kolweg 42. tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54. tel. 1945 POLITIE Tel. 1352 - 2665 - 2655, 's nachts bellen: 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3