Wegenbouwbedrijf Krekel BV verhuist naar Rijssen Groot succes Een nationaal evenement „De Dieken" verkocht aan leraar uit Staphorst Geen lager tarief voor gebruik sporthal door buitensportver. Auto's botsten I Nat. concours hippique in Bathmen ?HMV5: Aktie 50000 Verbetering Pasopsweg mogelijk in 197' verongelukt Weer revue in Dijkerhoek Gemeentebestuur weet niet waarom - Sneller Reden niet bekend Praatplaat voor kleuterscholen Ambulance-auto in sloot Jonge vrouw HOLTEHS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm, (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.per half jaar. f 18,- Vrijdag 20 augustus 1976 28e jaargang - no. 34 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad -- - - -i. ----- Het rollend materiaal van lvet B.V. Aanneming s- en Wegenbouwbedrijf voorh. J. Krekel hoon dat zich gaat vestigen op het industrie terrein „De Mors" in Rijssen. Tijdens de jongstleden maan dag gehouden raadsvergade ring vroeg de heer H. J. Wes- terik namens de fracties van ARP en CHU aandacht voor verbetering van de Pasops weg. „In het investerings schema 1976-1980 is deze weg P.M. geraamd. Het is ons be kend dat de aanwonenden zich in het verleden reeds hebben ingezet voor een be tere bereikbaarheid van hun percelen. Deze zelfwerkzaam heid lijkt ons honorabel. Graag willen wij van u ver nemen of deze weg voorzien kan worden van een asfalt laag en zo ja, welke prioriteit heeft het bij het college?", vroeg hij. Namens het college antwoordde burgemeester mr. W. H. Enklaar als volgt: „Inderdaad is de'verbetering van de Pasopsweg in het investerings schema voor dit jaar pro memorie Tijdens de jl. maandag gehouden raadsvergadering gaf mevr. F. M. ter Doest-Bos, namens de VVD-fractie, uiting aan haar zorg dat het wegenbouwbedrijf Krekel BV zich in Rijssen gaat vestigen. „Omdat ons deze ontwikkeling (in verband met de werkgelegenheid in Holten en ook omdat het hier een oud-Holtens bedrijf betreft) ongewenst voorkomt, willen wij gaarne van u vernemen of de firma Krekel ook heeft geïnformeerd naar mogelijkheden zich te vestigen op het industrieterrein in Holten en zo ja, waarom heeft dit dan niet tot resultaten geleid?", vroeg zij. Namens het college gaf burge meester mr. W. H. Enklaar het volgende ten antwoord: Na de brand in de werkplaatsen van de fa. Krekel heeft de directie overwogen of al dan niet op de zelfde plaats tot herbouw zou moe ten worden overgegaan, of dat op andere wijze voorzieningen zouden moeten worden getroffen. Hierover heeft enige keren een oriënterend gesprek plaatsgevon den met de directeur gemeente werken. Dit overleg heeft geresul teerd in een bespreking van de di rectie van de fa. Krekel met ons college op 27 april 1976. In deze bespreking is overleg ge pleegd over een mogelijke concen tratie van gebouwen en opslag op het industrieterrein ,,de Haar", op een perceel grond grenzend aan 't reeds aanwezige terrein en ge bouwde eigendommen van de fa. Krekel ten oosten van het kleine viaduct. Dit overleg heeft geresulteerd in het verzoek van de directie om een tweeledige prijsopgave, t.w. 1. Prijsopgave voor een grondruil waarbij de fa. Krekel in eigendom verkrijgt 6000 m2 bouwrijp in dustrieterrein ten oosten van de Aaltinksweg (inclusief voormalige boerderij Teeselink en inclusief 'n eventuele optie op 2181 m2 grond) en waarbij de gemeente in eigendom verkrijgt het huidige op slagterrein ten westen van het kleine viaduct 960 m2). 2. Prijsopgave van de onder 1 be doelde ruiling, waarbij de gemeen te het terrein in de huidige toe stand, derhalve niet geheel bouw rijp overdraagt. Helaas zijn wij niet tot verdere onderhandelingen gekomen, doordat op 1 juni d.a.v. werd medegedeeld, dat van de voorgenomen transactie werd af gezien. Inmiddels was in Rijssen grond gekocht. 'N Medegedeeld werd dat deze beslis sing was ingegeven door de om standigheid dat reeds vrijwel door lopend werk wordt uitgevoerd in de gemeente Rijssen en daardoor een deel van het materieel zich toch steeds aldaar bevindt. Bo vendien is de prijs van industrie terrein in Rijssen lager dan in Holten. Voorts were! medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt het verbrande gedeelte van de werkplaats af te breken en dat het kantoor van de onderneming in Holten gevestigd zal blijven. Wij betreuren het, dat wij de on derhandelingen niet hebben kun nen afronden en dat de directie voordien heeft besloten een gedeel te van het rollend materieel in Rijssen te stationeren. Overigens zijn wij van mening, dat aan deze gewijzigde situatie geen nadelige consequenties zijn ver bonden voor de werkgelegenheid in Holten. Mevr. ter Doest merkte hierna op te weten dat de fa Krekel lie ver in Holten was gebleven en dat de firma óók een paar keer op spoed had aangedrongen betref fende prijsopgaaf van het indus- trieterx-ein, o.a. op 1 juni j.l. „Als de gemeente prijsopgaaf vraagt aan bedrijven zal ook zij 5 weken wel een erg lange termijn vinden. Overigens uw opmerking over de wei-kgelegenheid delen wij niet. Krekel maakte gebruik van de Holtense middenstand en na vestiging in Rijssen zullen ook daar de werknemers worden aan getrokken. Had het allemaal niet wat sneller gekund?" wilde zij we ten. Bui'gémeester Enklaar verklaarde dat het college met de fix'ma Kre kel had gespx-oken over levering van de grond in niet bouwrijpe toestand, bij welk gesprek de fir ma Krekel ook had gesproken over een vestigingsmogelijkheid in Lochem. Nadat wethouder J. Rietberg ver klaarde dat de tijdslimiet niet kor ter kon, wilde de heer H. J. Wes terik (CHU) weten wat dan het breekpunt was geweest, waarop 't college vex-klaai-de niet bewust te zijn van een breekpunt. „Als Krekel in Holten had willen blijven dan was men toch wel ko men praten. Dit is niet gebeurd", verklaai-de wethouder J. Rietberg tenslotte. Ruim twee weken geleden zijn wij begonnen met een tentoon stelling in te richten over de natuur. Wij maakten deze tentoon stelling om meer bekendheid te- geven aan het Wereld Natuur Fonds en over de Rangers, dit zijn de juniorleden (tot 18 jaar) van het WNF. Wij zijn erg blij dat veel mensen ons dingen hebben willen lenen voor onze tentoonstelling: opgezette dieren, mooie stenen, kris tallen en fossielen en heel veel prachtige platen. Wij vertoonden ook een serie dia's over de natuur en ook kon men artikelen van het WNF bestellen. Twee bezoekers hebben zich zelfs opgegeven als nieuw lid van het WNF. Dank zij de vele bezoekers kunnen wij nu een bedrag van f 120.86 (dit is zonder de bestellingen) overmaken aan het WNF voor een goed doel. Beste mensen, allemaal heel hartelijk bedankt! ERIK TEN DAM JOHAN KOOPMAN YPE SIJTSEMA Om op kleuterscholen een ge sprekje in de klas over verkeer op gang te brengen heeft VVN een praatplaat gemaakt. Deze geteken de prent met een oplage van 25.000 exemplaren is uitgegeven in het kader van de campagne „Help ze 'n handje". Bij de praatplaat hoort voor iedez-e kleuter een kleurkaart met daarop adviezen over ver- keersopvoeding voor de ouders. Voor de leidsters van kleuterscho len heeft VVN een aantal sugges ties voor spelletjes aan de hand gedaan. De 22-jarige mevr. H. B. van der Berg -van Gelder uit Harderwyk is zondagmiddag by 'n ongeval met de Holtense ambulanceauto, waarmee zy van Holten naar het St. Geex-truiden-ziekenhuis te De venter werd vervoerd, zo ernstig gewond, dat ze enkele uren na aankomst in het ziekenhuis ovex'- leed. De vrouw werd met de ambu lance vervoerd nadat ze om plm. half twee zwaar gewond was ge raakt bij een ongeluk op de E8 bij de afslag Holten-Laren. De chauf feur van de ambulance, J. Kruk Op zondag 29 augustus organi seert de Landelijke Rijvei'eniging „Bathmen" haar 29ste concours hippique op een terrein van de fam. Kleinen Traast, gelegen naast -de manege ,,'t Ruiterkamp." Dit Nationaal Concours Hippique heeft een goede naam in het oosten van het land omdat er tuigpaarden van de Hippische Sportbond mee rijden. Ook nu komen er weer tuigpaax-- den uit alle delen van het land en zal er in zes rubrieken gereden worden, o.a. een enkelspan in de Limietklasse, open klasse twee spannen, enkelspan tuigpaarden gereden door dames en een open klasse tandems. Een bijzondex-heid op dit concoux-s is de deelname van acht amazones en acht ruiters, die zijn opgenomen in de Zwax-e Dres suur. Twaalf van deze ruiters zul len 's middags een show geven om ongeveer drie uur. Bij deze ruiters uit alle delen van het land is ook de kampioene van Nedexiand 1975, mevr. Eenink uit Zelhem met het paard „Kitty." 's Morgens om acht uur begint men met individuele dressuur en dressuurproeven voor achttallen en viertallen. Het kampioensachttal heeft hiervoor ook ingeschreven: er moesten diverse verenigingen teleurgesteld worden wegens de te grote deelname; 250 paarden zullen aan dit concours deelnemen. De grote parade (plm. 15.40 uur) is één der hoogtepunten uit. het programma met een deelname van 200 paarden. Er is een tribune met 1000 zitplaatsen. te Holten, raakte bij het ongeluk op de Deventerweg t.h.v. de Ma- nenschijnsweg licht gewond (ge kneusde arm en schaafwonden o.a. aan het voorhoofd), doch de EHBO-er G. J. Vrugteveen uit Hol ten werd met ernstig letsel opge nomen in het ziekenhuis. Het on geluk op de Deventerweg ontstond doordat^ de bestuurder van een personenauto, de 19-jax-ige H. J. uit Heeten, plotseling links afsloeg juist voor het moment dat de am bulance (met zwaailicht en sirene) langszij kwam. Een hevige botsing was het gevolg en de ambulance kwam in de diepe bex-msloot te recht. Mevr. v. d. Berg (zij was in ver wachting). die even later met een andere ziekenauto naar Deventer werd gebracht, verklaarde in het ziekenhuis nog dat ze, doordat ze plotseling'onwel was geworden, op een voor haar rijdende vrachtwa gen was gereden. De personenauto kwam onder de vrachtauto klem te zitten en werd meer dan hon derd meter meegesleurd. Ook komt er een langspeelplaat met nieuwe kinderliedjes en -ver- halen over het verkeer, gezongen en verteld door Wieteke van Dort en Edwin Rutten. De plaat is ge- xnaakt door Basart BV in samen werking met VVN. Voor de actie worden in het land 20.000 affiches, 32.000 raambiljetten en 140.000 stickers verspreid. Ver der wox-dt de campagne op radio en tv ondersteund met spots. Vrachtwagens van Coca-Cola zijn voorzien van posters met „Help ze 'n handje." De Staphorster leraar J. R. Blok uit Staphorst heeft woensdagmor gen tijdens een openbare verko ping in zaal „Amicitia" hej: land huis ,.De Dieken" met bosterrein (totale gx'ootte 1.70.15 ha) gekocht voor f 465.000. Veertien dagen ge leden werd het ingezet op f 412.000 door de heer J. H. Murris Jr. van hotel ,,'t Lösse Hoes" te Holten. De vex-koop had woensdagmorgen, bij verhindering van notaris A. J. Westmaas te Markelo, plaats door kandidaat-notaris mr. J. Hulshof te Holten. Voor de vex'koop bestond slechts een zeer matige belangstel ling. Dat is inderdaad een juiste bena ming voor alles wat er gebeuren gaat tussen 22 augustus en 4 sep- tembex'. Want in die dagen zijn ongeveer 100.000 vrijwilligers over heel Nederland bezig met de uit voering van een taak, die maan denlang is voox'bereid door plm. 6000 andere vrijwilligers. Het is een evenement dat niet te vergelijken is met de wereldkam pioenschappen schaatsenrijden of met Europacupvoetbal. In die ge vallen betekent het een bevredi ging van de nationale trots. In de laatste week van augustus en de eerste week van september wordt echter koortsachtig gewerkt aan een heel andex'e recoi'dvex'betering, nl. het opnieuw omhoog bx'engen van de opbrengst van de collecte voor de kankerbestrijding. Kankex-bestrijding is een wezenlijk nationale zaak. Alhoewel er de laatste jaren goede vorderingen zijn gemaakt, onder andere als ge volg van de gelden die ter be schikking konden worden gesteld voor het ondex-zoek naar de oor- zaken en de verbetering van de behandelingsmethoden, toch blijft het nog steeds een uitermate ver bitterd gevecht, dat enorm veel geld kost. Het is echter wel de moeite van de grote inspanning waard, vooral als wij beseffen dat van elke vier Nederlanders die overlijden, er èèn het slachtoffer is van een van de velé sooxden kanker, die thans bekend zijn. Het feitelijke werk om het kan- kerpx'obleem zo doeltreffend mo gelijk aan te pakken, zullen wij als leken moeten overlaten aan de medici, laboranten, bestralings experts en andere ondex-zoekex'S. Het "enige wat wij kunnen doen is geld ter beschikking stellen, waar mee dit wex-k op zo groot moge lijke schaal en inderdaad doelge richt kan worden uitgevoerd. Dat is wat die 100.000 vrijwilligers hopen en verwachten van u: een zo groot mogelijke gift tijdens, de collecte. En mocht u geen collec tant ontmoeten, giro 26.000 t.n.v. het KWF is er ook nog. opgenomen. Gemeentewerken heeft in 1975 een eenvoudig ver beteringsplan ingediend (zonder bermverbreding en sloten), waar van de kosten toen werden ge raamd op f 54.400,—. Naderhand is een verbeterings plan opgesteld, waarbij wel reke ning is gehouden met een verbre ding van de bermen én de aanleg van sloten. De kosten hiervan werden geraamd op f 78.000,— (excl. grondaankopen). Dit plan is aangemeld voor uit voering jn het kader van de werk loosheidsbestrijding. Indien boven genoemde begrotingsbedragen worden aangepast aan het huidige prijspeil moet worden uitgegaan van respectievelijk f 65.000,— en f 87.000,(excl. grondaankopen) Wij zien geen mogelijkheden nog dit jaar tot uitvoering over te gaan. Bij de opstelling van het investe ringsschema voor 1977 zullen met inachtneming van het totale be- hoeftenpakket de prioriteiten moe ten worden bepaald." De heer Westerik bleek met dit antwoord echter niet tevreden en merkte op in de notulen van de commissievergadering een passa ge te hebben aangetroffen waai uit bleek dat dit werk niet voor een DACW-subsidie in aanmerking komt, vanwege te gering aanta! manuren dat voor dit werk nodig is. Wethouder Rietberg verzekerde de heer Westerik dat uitvoering van dit werk in 1976 om budgettaire redenen niet mogelijk is. Maar wij hopen en streven er naar dit werk op te voeren in het inves teringsschema van het volgend jaar", zegde hij toe, waarmee de heer Westerik tevreden bileek te zijn. Parkerruimte in het dorp Desgevraagd deelde burgemeester Enklaar nog mee dat het onder zoek tot het creëren van meer parkeerruimte in het dorp thans zover gevorderd is dat behande ling kan plaatsvinden in de eerst volgende vergadering van de com missie ruimtelijke ordening. Deze vergadering zal binnenkort wor den gehouden. Blijkbaar zit aan deze materie nogal wat vast ge zien de slotopmerking van het college ,dat beantwoording van de gestelde vragen in dit bestek nau welijks mogelijk is. Het Dijkerhoeks Amateur Toneel „DAT" is 'reeds druk bezig om t.z.t. weer een daverende revue voor het voetlicht te brengen. Na een kleine onderbreking bruist het weer van activiteiten bij „DAT" en zij zullen de bezoekers weer een avond boordevol amusement pre senteren. Begin november zal in de grote zaal van café-restaurant Het Bonte Paard het doek opgaan voor de nieuwe revue. U hoort er meer van. „DAT" staat vast. Tijdens de behandeling van het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de tarieven voor de sporthal pleitte de heer H. J. Westerik, tijdens de jl. maandag gehouden raadsvergadering, bij gebruik door buitensportverenigingen tijdens de wintermaanden op zaterdag en zondagmorgen het tarief terug te brengen van 20 gulden naar 15 gulden per uur. Om plm. elf uur had zaterdag morgen op de hoek Sparrenweg- Molenbelterweg een verkeersonge luk plaats waarbij twee auto's zeer zwaar, werden beschadigd. Dokter W. R. van Couwelaar, die van de Sparrenweg kwam, en de bestuur der van de andere auto, de 30- jarige G. W. te Holten, die de berg af kwam rijden, bleven ongedeerd. Het uitzicht is ter plekke slecht, waardoor dokter Van Couwelaar die de Molenbelterweg op wilde rijden, te laat de auto van W. zag komen. W. probeerde door krach tig remmen een aanrijding te voor komen, maar dit lukte niet. De klap kwam zeer hard aan en beide wagens gingen de vernieling in. Door de rijkspolitie werd proces verbaal opgemaakt. ,,Ik heb deze suggestie gedaan om de buitensportverenigingen welke tijdens de lange winterpau- ze van hun sport verstoken zijn, een mogelijkheid te geven, tegen betaalbare huur iets voor de jon gere jeugd te organiseren, waarbij te denken valt aan jeugd tot b.v. 15 jaar. Hun clubkassen zijn niet van elastiek en een huur van 20 gulden per uur is voor deze ver enigingen zwaar. Ik heb deze sug gestie reeds hu gedaan omdat ik er niet van hou de verordening la ter te wijzigen". Zowel het college als de raad ble ken echter de tarieven, zoals deze werden voorgesteld, redelijk te vinden en in de lijn van omliggen de gemeenten, zodat de heer Wes terik geen meerderheid achter zich vond. „Wanneer de behoefte blijkt zijn wij graag bereid het ge heel opnieuw te bezien", zei bur gemeester Enklaar. SPORTHAL De raad besloot tevens aan de sporthal de naam ,,'t Mossink" te geven, als blijvende herinnering aan een in vroeger tijden aldaar gelegen boerderij. Na dit besluit zei burgemeester Enklaar nog dat haast zal worden gemaakt met het kiezen van de juiste letters omdat de houten ge vel van de sporthal wel om zo'n onderbreking vraagt. Deze mededeling ontlokte de heer H. Meerman (PvdA) schertsend 't politiek getinte verzoek hiervoor dan wél rode letters te kiezen, om dat hij die kleur zo mooi vindt. Hat is al weer enkele weken geleden, dat de lezers van dit blad kennis hebben kunnen nemen van de noden van ons plaatselijk muziekkorps. De jeugd staat te trappelen van ongeduld, doch jongelui, nog even geduld. Er wordt druk gewerkt om zeer binnenkort te starten met de lessen om van jullie volwaardige muzikanten te maken. De actie HMV 50.000 is gestart tijdens het uitstekend geslaagde concert van de jeugd road band van de KNF in de nieuwe sport hal 't Mossink. Hier werden de eerste loten verkocht en heeft het publiek tevens de prachtige prijzen die beschikbaar zijn, kunnen bewonderen. HMV wil langs deze weg het gemeentebestuur hartelijk danken dat het de sporthal, ondanks het feit dat deze nog niet officieel is geopend, ter beschikking heeft willen stellen (het was een groot succes). In de periode van 20 tot en met 25 september zullen in Holten huis aan huis de loten te koop worden aangeboden. HMV rekent op de spontane medewerking van de achterban en hoopt dat de verkoopsters en verkopers niet tevergeefs bij u zullen aanbellen. Wilt u zich al eerder verzekeren van een lot, aarzel dan niet contact op te nemen met een van onderstaande adressen; zij zullen u graag ter wille zijn. H. Oolbekkink, Oranjestraat 80, tel. 1220 W. van Geenhuizen, Dorpsstraat 60, tel. 2168 Joh. Meyer, Burg. v.d. Borchstraat 30, tel. 3163 A. Westerik, Vi'ijheidslaan 14, tel. 2557 H. Bouwhuis, Aalpolsweg 6, tel. 1849 G. Voordes, Oranjestraat 60, tel. 2306 J. Pinkert, Dijkerhoek 71, tel. 3020 S. Meinsma, Churchillstx-aat 8. De verloting is goedgekeurd bij besluit van de staatssecretaris van Justitie d.d. 12 juli 1976, onder nr. L.O. 720-017-035.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1