Dorpshotel „Holterman gaat dicht KINDERVAKANTIEWEEK 1976 WEEKENDDIENSTEN Na honderdtien jaar W V-vakantieprogramma K.N.F.-Jeugd Road Band geeft concert in Holten Ballon wedstrijd evonden-verloren Viswedstrijd Kinderkennis Skelterrace Olympische spelen Verkleedpartij Fietscross HOLTENS NIEUWSBLAD 30 JULI 1976 PAGINA 3 VERLOREN: deksel van koelma chine; Yale sleutel; Toyota sleutel; rode kinderfiets; zilverkleurig da meshorloge merk Sterling; bruine portemonnaie inh. verzekeringsbe wijs, zwemabonnement; camera in bruin tasje, merk Minolta; zonne bril zilverkleurig montuur; bruine herenportemonnaie (knip) inh. f 300 en papieren; zwart shag-etui inh. 3 sleutels en zwemkaart; hon depenning nr. 60354; trouwring Ol- ga 10-2'67; Prisma herenhorloge; parkiet geel met groene staart; bl. knipportemonnaie inh. f 20.en zwemkaart; dames-zonnebril kleur bruin, merk Zeiss Metsler^ bril in wit etui, bruin montuur. GEVONDEN: roodbonte vaars (aan komen lopen iheren-zonnebril (donk. montuur); hondepenning nr. 60572; identiteitskaart België t.n.v. M. A. A. Maussen. GEBOREN: Marcel zv M. T. Velt- kamp en R. F. Lievestro Rutger Bauke zv A. B. Jansen en G. Schottink. ONDERTROUWD: B. Paalman 25 jaar, Holten en H. J. Paalman 21 jaar. Holten J. W. F. Hekkert 25 jaar, Diepenveen en F. A. H. Scheperboer 22 jaar, Holten. OVERLEDEN: H. v. d. Houwen 65 jaar. Holten. Bovenstaande groep nam deel aan het roversspel. NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Ad- dink. Extra coll. Fonds Kerkinte rieur. Oppasdienst: mevr. Louws, Willemien Loman en Fennie Scheperboer. Na de 2e dienst koffie drinken met de zomergasten in gebouw „Irene". GEREF. KERK 8.30 - 10.00 en 1.9.15 uur ds. F. de Jonge van Dokkum. In alle diensten is de eerste coll. voor de kerk en de twee de voor rente en aflossing. Tijdens de tweede dienst kin- der oppas. Na de tweede dienst „koffie- uurtje" met de vakantiegasten in gebouw „Rehoboth". Kinderoppas: mevr. Smit-Krui melaar, Smit-Manenschijn, res. Henriëtte Rietberg. Ria Prins, Janny KI. Nagel voort, res. mevr. Schuppert- Veldhuis. Koffieschenken: mevr. v. Dijk- de Waal, Ria Prins, Jannie KI. Nagelvoort, mevi\ Veld huis-Maag. R.K. KERK (gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. Interkerkelijk Recreatiewerk: Tent aan de Borkeldweg: 10.00 uur ds. mevr. de Heer- Berlchof van Okkenboek. DIJKERROEK 9.30 uur ds. A. W. Berkhof. Extra coll. Fonds Kerkinte- NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8 en 11 uur. Dorpshotel Holterman, in het hart van ons dorp, gaat iri december a.s. sluiten en dat be tekent niet alleen voor het dorp maar voor de hele gemeente en de Holtense gemeenschap een groot verlies. Het horecabedrijf, dat honderd en tien jaar het bezit is geweest van de familie Holter man, was eerst een dorpsherberg met als eerste herbergierster Bartha Kevelam, (mep noemde haar Bartje meuje) die na plm. een jaar trouwde met Harmannus Kalfsterman de vader van slager Kalfsterman en café houder Jan Kalfsterman en Harmina Kalf sterman die trouwde met Willem Holterman. Het echtpaar Holterman heeft het bedrijf een groot aantal jaren gedreven en heeft hierbij enorm veel steun gehad van him dochter Jet die als meisje van tien jaar reeds in het be drijf werkzaam was. Zij heeft van de halve eeuw dat ze in het hotel werkte vele jaren als kokkin in de keuken gestaan en maaltijden bereid waarover de gasten meer dan tevreden waren. Hotel „Holterman" heeft tot ver bui ten Holten een zeer goede naam gekregen mede door de inzet en liefde voor het bedrijf van de dochter des huizes, sinds 1950 mevr. J. ten Berge-Holterman. De voornaamste reden die het echtpaar Ten Berge tot het besluit bracht om te sluiten is dat er geen opvolger is maar tevens heeft de financiële kant hierbij toch wel een rol van betekenis gespeeld. Het is volgens hotel houder Wim ten Berge geen haalbare kaart meer. Zomers (veel te kort) wordt er goed verdiend maar in de wintermaanden moet er geld bij mede doordat de kosten (vooral de sociale lasten) veel te hoog zijn. Sluiting van dorpshotel „Holterman" be tekent voor Holten een groot verlies dat ge voeld zal worden en door de gemeenschap wordt betreurd maar er is volgens Wim ten Berge geen andere weg. De plaatselijke ma kelaar E. D. Vincent heeft het gebouwen complex (hotel en zaal „Amicitia" met woon huis) in de verkoop en mogelijk wordt er iemand gevonden die het bedrijf (als café restaurant) wil voortzetten. Wij blijven met alle Holtenaren hopen. J.W. MAANDAG 2 AUGUSTUS: Bezichtiging manege Beltman F.N.R.S. rijschool, Markeloseweg 8, van 14-16 uur. U kunt een kijkje nemen in de stalling en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 3 AUGUSTUS: Iedere dinsdagmorgen om 10 uur natuurwandeling onder leiding vanaf parkeerplaats dagcamping (Holterberg). Bezichtiging kaasboerderij Cats. In de buurtschap Beuseberg B 93 oude weg Laren volgen tot bij bord Kaasboerderij. Aanvang 14 en 15 uur. U krijgt geen bereiding te zien, alleen uitleg. WOENSDAG 4 AUGUSTUS: Bezichtiging manege „Snorrewind" tegenover Rest. de Poppe van 14-16 uur. U kunt een kijkje nemen in de manege of in de stallen. Toegang gratis. Optreden jeugd road band KNF in „Kalfstermansweide" aanvang 20.00 uur. Entree f 2.50. DONDERDAG 5 AUGUSTUS: Iedere doderdagmiddag om 14 uur natuurwandeling onder leiding vahaf parkeerplaats dagcamping (Holterberg). Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag). VRIJDAG 6 AUGUSTUS: Warenmarkt van 14-18 (centrum dorp Kerkstraat). Van 20.00 tot 21.30 uur rondleiding en natuurfilm in het museum „Piet Bos". De heer Bos is een gezellige causeur en vertelt U veel over de fauna van de Holterberg. ALLE DAGEN: Demonstratie steenslijpen. Steenslijperij Over- meen. Hochtweg 1 (grens Holten-Markelo). Geopend van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. Dia-vertoning met geluidsband. Prijs volwassenen f 1.25, kinderen f 0.75. Op eigen gelegenheid wande len. Mapje met 7 wandelingen f 2.- bij de VVV. Op eigen gelegen heid fietsen. Mapje met 7 fietstochten'f 2.-. Verkrijgbaar bij het VVV kantoor. ARTS Vrijdag 5.00 u. t.e.m. maandag morgen 8.00 uur W. R. van Couwelaar, Holterenkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen; 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zaterdag 31 juli: mevr. zr. G. Honig-van Spijker, Beuseberg 82, Holten, tel. 05731-445. Zondag 1 augustus zr. J. Bleïj- enberg, Ab Jansenstraat 7, tel; 1662. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen magazijnarti kelen werkdagen van 13.30- 14.30 u-, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZAKENVERVOER Zaterdag: A. Müller, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2930 en 1333. Zondag: J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS J. A. Groot, Aaltinksweg 8, Holten, tel. 2884. Spreekuur spoedgevallen 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. .GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk werk en Ge zinsverzorging tel. bereikbaar onder no. 05486-16465. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel"» Dorpsstr. 16, tel. 2734. Spreek uren: maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur, donderdags avonds van 6-7 uur en volgens afspraak. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 1 aug. H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 2 t.m. zondag 8 aug. W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715 Opgave van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel 05433-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 31 juli t.m. vrijdag 6 augustus: ELECTRA: J. Kolkman, Gaar denstraat 13, tel. 1368. GAS: J. Bosschers, Beuseweg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon: 1352 - 2663 en 2655. 's Nachts bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht). De kindervakantieweek, die tot en met vrijdag 30 juli duurt, is maandagmorgen om half tien gestart met een poppenkast in het „Kolnös" aan de Hoffesstraat en een gezellige morgen met schilderen, kleien, stempelen, ecoline en waardeloos mate riaal. De kinderen van 6 en 7 jaar hadden veel plezier en lie ten zich de ranja (met of zonder rietje) heerlijk smaken. Om negen uur vertrokken 23 stoere vissers voor een hengel- wedstrijd naar de Schipbeek om deel te nemen aan een in samen werking met de H.S.V. De Riet voorn georganiseerde viswedstrijd. Baars, voorn, blei, karper lieten het echter afweten en de vangst was heel gering, het bleef bij enig klein spul dat na gemeten te zijn het water weer indook. De drie prijzen werden gewon nen door: 1 Ronald Kap (31 cm.), 2 Gerben Beldman (10 cm.), 3 Wilco Klein Ovink (9 cm.). In de Beuseberg was het 's mid dags een reuze gezellige boel in en rond het „Paalhuus". Op de deel werd een echte kinderkennis gehouden en konden de kinderen tegen betaling van slechts een duppie leuke prijzen winnen met touwtje trekken, sjoe len, hengelspel, grabbelton, bus sen gooien, rad van avontuur etc. Voor het voorspellen van de toe- komst konden ze terecht bij waar zegster Madam de Lafuture. Ellen Leeftink van de Larense- weg was de enige die de juiste naam van de pop Maroeska had geraden en zij was maar wat blij met de mooie pop. Jan Oolbekkink had maar zeven klappen nodig om de spijker in een plank te doen verdwijnen en hij kreeg de prijs die beschikbaar i was gesteld. Volop spanning was er bij de skelterrace op het erf bij het „Paalhuus". Er namen aan de race op de skelter (met een echte motor) 22 „coureurs" deel waar van Hans Hofman (41 sec.), Arend ten Velde (41 sec.), Diederik Vin cent (43 sec.), Mark Jongman (43 sec.) en Henk Krieger (44 sec.) zich voor de finale plaatsten. Helaas liep in de tweede race van de finale de skelter averij op en moest de wedstrijd worden ge staakt. Herman Kampman, hoofdleider Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten loste het pro bleem snel op en alle finalisten kregen een prijs. DE VOLLEDIGE UITSLAG Hans Hofman en Arend ten Vel de 41 sec., Diederik Vincent en Mark Jongman 43 sec., Henk Krie ger 44 sec., Rudie Drenth 45 sec., Wilco Kwintenberg 46 sec., Benno Jongman en Jan Herman ten Vel de 47 sec., Edwin IJspeerd 49 sec., Herman Klein Velderman en Wil co Klein Ovink 50 sec., Marcel Colee en Ronnie Hulleman 51 sec., Diederik ter Harmsel 55 sec., Ar jan Klein Ovink 56 sec., Ronald Kap 60 sec., Andries Ligtënberg 64 sec., Peter van Heeren 65 sec., Tonny Woltman 68 sec., Erik Oost vogel 121 sec. De leiding van het binnen- en buitengebeuren was bij 'microfonist Matthie Brands in goede handen. Op het sportveld bij de Scholen gemeenschap bestond dinsdagvoor middag een grote belangstelling voor deOlympische Spelen. Er was een aantal boeiende spelen uitgezet en de deelname was groot. De jongelui moesten om in het bezit te komen van een prach tig diploma deelnemen aan hard lopen, hindernisbaan, gaten schut ting, vakgooien, zaklopen, speer werpen, korfwerpen en gewicht heffen. In het „Kolnös" aan de Hoffes straat was het dinsdagmiddag een reuze gezellige boel op de ver kleedpartij die tal van creaties voor de jury bracht. Bruidjes, robots, deftige dames, struikrovers, James Bond enz. dongen mee naar de twee prijzen die toegekend werden aan Natasja van Wijk (bruidje) en Jochem Voordes (kistentuug). Aan de fietscross die dinsdag middag werd gehouden op een ter rein met heuvels, dalen en mul zand op de Zuurberg namen 27 jongens (7-10 jaar) deel. Het parcours kende plm. 50 mtr. na de start een vrij steile klim en verschillende renners moesten hier al afstappen om de laatste tien meter naar de top te voet af te leggen. Bij het afdalen gingen nogal wat renners onderuit en hiermee was de kans op een goede klassering veelal verkeken. Voor de finale plaatsten zich tenslotte Hans Hofman, André Dollekamp, Jan Herman ten Velde en Arend ten Velde. De rit tussen Hans en André bracht een sum mum aan spanning. André lag met nog enkele meters te gaan in ge wonnen positie doch werd toen hij even achterom keek door Hans op de streep geklopt. 1 Hans Hofman, 2 André Dolle kamp, 3 Jan Herman ten Velde, 4 Arend Jan ten Velde. Hans, André en Jan Herman kregen een prachtig T-shirt en alle Dirigent Wyhren Valkema. 10 American Folk Suite, Harold L. Walters a Across the Wide Missouri b The Erie Canal c Black is the colour of My True Love's Hair d Whoopy Ti-Yi-Yo 11 Paso Cabaïo, Kees Vlak 12 Choral and Rock-Out, Ted Hug- gens 13 The Beatles in Concert, Len- non and McCartney, arr..Willy Hautvast 14 Hair, selection, Rado Ragni Mac Dermot, arr. Willy Hautvast 15 Pepita Greus, paso doble, Pas- cual Pérez Chovi 16 Holiday for trumpets, Wim La- seroms 17 Kasbek, czardas en dans uit Geogië, Adriaan Bosch sr. 18 Viva el Toro, Willy Hautvast 19 Fascinating Drums, Ted Hug- gens 20 Pavane in Blue, Ted Huggens A1 met al een programma dat de belangstelling verdiend van een zeer groot aantal Holtenaren en vakantiegasten. HoltenaTen HMV rekent woensdagavond op u. Stel ze niet teleur. jongens kregen een leuk speldje, een sticker en ranja. De volledige uitslag: 1 en kam pioen Hans Hofman, 2 André Dol lekamp, 3 Jan Herman ten Velde, 4 Arend Jan ten Velde, 5 Rik Jan Slotman, 6 Diederik Vincent, 7 Arjan Krijgsman, 8 Erik Honcoop, 9 Benno Jongman, 10 Mark Jong man, 11 Jan Oolbekkink, 12 Henk Krieger, 13 Edwin IJspeerd, 14 Jan Hovenkamp, 15 Rudie Drenth, 16 Gerben Beldman, 17 André Dijk, 18 Mattin Heijen, 19 Erik Oost vogel, 20 Gert Kalfsterman, 21 Je roen Kres, 22 Jan Kalfsterman, 23 Jaap Kruk, 24 Alco Oolbekkink, 25 Fred Achtereekte, 26 Iwan Achter- eekte 27 Bert Wansink. Zaterdag 31 juli 19.30 uur Oriënteringsrit MAC „De Holterberg". Inschrijven vanaf 19.00 uur bij cafe „De Biester", Stationsstr. (zie adv.). Zondag '1 augustus 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 2 t.m. woensdag 11 aug. Baltes VéGé wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Dinsdag 3 augustus 20.00 uur Hervatting repetities Hervormd Kerkkoor in gebouw „Irene". Nieuwe leden zijn har telijk welkom. Woensdag 4 augustus 20.00 uur Concert Jeugd Road Band Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" (zie adv. en bericht). (14.30 u. besloten concert in Be jaardencentrum „Diessenplas"). Zaterdag 14 augustus Na inzameling van lompen in en kele buurtschappen t.b.v. HMV. 15-22 augustus Jaarlijkse actie voor Holtens Fonds voor Internationale Hulp verlening. (Landbouwproject Ghana). Vrijdag 27 augustus 20.00 uur Feestavond Schoolkring Espelo. Zaterdag 28 augustus School- en volksfeest in Espelo. Rudie Drenth op de skelter. In Kalfstermansweide werden donderdagmiddag ter gelegenheid van de 22e braderie door kinderen en ouderen vele honderden ballon netjes opgelaten die bijna allemaal tot grote hoogte stegen en eerst in westelijke en later in meer zuide lijke richting, snel uit het oog ver dwenen. De ballonnetjes droegen als op schrift „OAD-reizen-Holten (O)". Voor deze wedstrijd zijn door de braderiecommissie geldprijzen be schikbaar gesteld voor de grootste afstand. Jongelui, die de aan de ballon bevestigde label terug krij gen, moeten die inleveren bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14 te Holten. wordt daarom aangeraden een klapstoeltje mee te nemen. De jeugdband waarin ook mee spelen de jonge HMV-ers Bert Fransen en* Bert Wierbos staat onder leiding van Wybern Valke ma die een keus zal maken uit !t volgende repertoire: 1 Hymne a la Musique, Serge Lancen 2 Acht Klankstuides, «Henk van Lijnschooten 3 Florentiner Mars, Julius Fucik 4 Festivo mars, Wim Laseroms 5 Olimpica marcia sinfonia, Gio vanni Orsemando 6 Fanfare and Soliloquy for Band, Trevor L. Sharpe 7 I Vespri Siciliani ouverture, Guiseppe Verdi, arr. P. Des- prey 8 Mannin veen, symfonisch ge dicht, Haydn Wood' 9 Four Contrasts for Wind, Tre vor J. Ford Dank zei het initiatief van het be stuur van de Holtense Muziekver eniging HMV zal de Jeugd Road Band van de Kon. Ned. Federatie die van 30 juli tot en met 11 au gustus een toernee door Neder land maakt woensdag 4 augustus van 8.00 uur tot plm. half elf een concert geven in de muziekkoe pel in Kalfstermansweide. Bij on gunstige weersomstandigheden wijkt men uit naar de zo juist ge reed gekomen Sporthal aan de Keizersweg waar plm. 300 zit plaatsen beschikbaar zijn. Het aantal zitplaatsen in Kalfster mansweide is gering en men

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3