Schuredag 76 zeer geslaagd AGENDA WEEKENDDIENSTEN UIT HEI PLAATSELIJK PARLEMENT O.A.D. mag uitbreiden Dipl oma zwemmen BOUW SERVICEFLAT OP DE MOLENBELT GAAT NU TOCH DOOR Gemeenteraad hield wellicht kortste vergadering uit de historie Geslaagd ponykamp van de Bergruitertjes INBRAAK BH BRANDS Officiële publikatie j. B. Charles: waakzaamheid GESLAAGDEN Discussie reorganisatie RONO uitgesteld KERKDIENSTEN Nieuwe ambulance-auto Verbouwing o.I. Haarschool valt f20.000.- mee HOLTENS NIEUWSBLAD 16 JULI 1976 PAGINA 3 Tijdelijke verkeersmaatregel i.v.m. Braderie. VERPLAATSING SEIZOENWARENMARKT. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat in verband met de Braderie de seizoenwaren markt op vrijdag 23 juli a.s. niet in de Kerkstraat maar in de Boschkampsstraat zal worden ^ge houden. In yerband -hiermede zal de Boschkampsstraat alsmede de Tuinstraat en de Schoolstraat, voorzover betreft gedeelten van af de Larenseweg tot aan de Bus hofstraat op die dag van 12.00 tot 18.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voetgangers. Gedurende de Braderie op 20, 21, 22 en 23 juli a.s. zal het bra deriecomplex, omsloten door de Kerkstraat, Smidsstraat, Binnen straat en de Dorpsstraat/Oranje straat, op die dagen gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voet gangers. Holten, 13 juli 1976. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Onder ideale weersomstandighe den en grote belangstelling hield de Jeugdsocieteit van de Holtense Stichting voor' Sociaal en Cultu reel Werk zaterdag (10 juli) weer de jaarlijkse „Sohuredag", waar bij ook dit jaar weer een zeer ge varieerd programma werd gebo den. In samenwerking met de schaak club „Holten" werd 's middags in de kantine van het sportcomplex „Meermanskamp" een schaaksi- multaan gespeeld, waarbij oud-we reldkampioen en grootmeester Dr. Max Euwe het opnam tegen 26 schakers uit Holten en Deventer. Vanaf plm. drie uur begon in de j eugdsociteit „De Schure" de film- projector te draaien voor de strip- liefhebbers en verzamelaars met de vertoning van de „pink panter" terwijl op het terrein nabij het „Paalhuus" een volleybaltoernooi werd gehouden waaraan ook door de jeugdsociëteiten van Bathmen en Colmschate werd deelgenomen. In de strijd tussen zes deelnemen de teams mocht uiteindelijk het winnende „Schure" team uit Hol ten de dit jaar voor het eerst be schikbaar gestelde wisselbeker in ontvangst nemen. Na de broodmaaltijd werd het avondprogramma gevuld met het optreden van de groep „Spin" be staande uit oudgedienden uit di verse zeer bekende bands, die met een zeer eigen sound de ruim tweehonderd aanwezige jongelui in hun muzikale web wisten te vangen. De groep „Spin" werd voorafgegaan door een optreden van de groep „Poseidon" uit Nij- verdal, terwijl de geslaagde' dag: werd besloten met" een barbecuè. Aan het avondprogramma Schuredag 1976 werd o.a. meegewerkt door de groep Poseidonuit Nijver am. In de „Boekenbus" van de RO- NO op zondag 18 juli (19.00 tot 19.10 uur) bespreekt Ko Pop het boek „Hoe bereidt men een ket ter" van J. B. Charles (uitg. De Bezige Bij, Amsterdam). Evenals in zijn voorgaande boeken „Volg het spoor terug", „Van het kleine front" houdt ook dit boek waar schuwingen in tegen wat Charles ziet als verderfelijke toestanden en ontwikkelingen in de maat schappij. Charles gaat ervan uit, dat ,,de oorlog" die van '39-'45 maar tevens de durende strijd te gen onrecht en geweld niet voorbij is. Aan de Chr. Mavo te Rijssen zijn voor het'praktijkdiploma typen ge slaagd Jan Hoekjen en Alberta Markvoort. Evelien' Vruggink be haalde. dit dipoma aan de Christ. Huishoudschool te Rijssen. Wieke Peddemors" slaagde aan 't instifuut Schoevers voor het dïplo- ma receptioniste-informatrice. De raad heeft maandagmiddag een voorbereidingsbesluit geno men voor een gedeeltelijke herzie ning van het Bestemmingsplan De Holterberg waardoor voor de Over- ijsselse Autobusdiensten de moge lijkheid wordt geschapen tot het bouwen van een verdieping op het bestaande complex. De O AD groeit uit z'n jasje en heeft uitbreiding van de kantoren dringend nodig, zo zei mr. Enklaar in een korte toelichting op het 'voorstel, dat niet op de agenda stond doch i.v.m. de vakanties en de haast die de OAD heeft met de uitbreiding, toch werd behandeld. In het natuurbad „Twenhaars- veld" had woensdag voor de twee de keer in dit seizoen diploma- zwemmen plaats. Het examen werd afgenomen door chef-bad meester G. van Lemel en bad meester A. J. Eiling. Namens de KNZB was aanwezig consul H. v. d. Molen. Van de 34 jongelui die te water gingen slaagden er 29. Diploma A: H. Admiraal, H. Pluygers, A. J. Oolbekkink, L. F. S. Wientjes, L. Hospers, J. Ool bekkink, G. Meijerink, G. Rensen, J. Lodeweges, H. C. van Hemel en M. J. Vincent. Diploma B: H. Mulder, M. L. Zonnenberg, G. J. H. Reilink, N. Meijerink, R. Meijerink, J. L. Roggeveen, M. A. Rongen en W. J. Rietberg. ZwemvaardigheidsdiplomaM. J. Brinks, B. Baltes, J. W. ten Den, G. Tulier, H. H. Wevers, J. W. Nijenhuis, G. Schooien, M. W. Eiling, I. in 't Veld, J. Vrugte- veen, J. H. Nijland en T. Baltus. De diskussie over de reorgani satie van.de RONO, die op de agenda stond van de vergadering van het NOS-bestuur op 9 juli j..l., is in verband met afwezigheid van de Commissaris voor Regionale Zaken uitgesteld tot de volgende vergadering op vrijdag 13 augus tus. Zaterdag 17 t.m. zaterdag 31 juli Bloemenmagazijn Vincent wegens vakantie gesloten (zie adv.) Zondag 18 juli 14 uur: Discobal in café De Wip- pert (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 19 t.m. zaterdag 24 juli Fa. Rozendom wegens vakantie gesloten. Maandag 19 juli 18?30-19.30 uur: Optreden folkloris tische dansgroep Trimazo de Lor raine uit Metz (Fr.) en Holtense Boerendansers in muziekkoepel in Kalfstermansweide en verkie zing braderiekoningin met aan sluitend groot koninginnebal o.l.v. de Musketiers in zaal Ami- citia. - Dinsdag 20 juli 14.30 uur: Officiële opening brade? rie 1976 -door. .iQco-burgemeester, J. Rietberg. Dinsdag 20 t.m. zaterdag 24 juli Opruiming bij fa. Huzen in Dij- kerhoek (zie adv.) Dinsdag 20 t.m. vrijdag 23 juli Braderie rond de Dorpstoren. Zaterdag 24 juli 13.30 uur: Touwtrektoemooi om 't kampioenschap van Holten in Kalfstermansweide (zie bericht) Maandag 26 t.m. vrijdag 30 juli Kindervakantieweek in en rond 't Paalhuus in de Beuseberg (zie bericht en adv.) Dinsdag 3 augustus. 20.00 uur: Hervatting repetities Hervormd Kerkkoor in gebouw Irene. Woensdag 4 augustus 19.30 uur: Concert Jeugdorkest Kon. Ned. Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen in de muziekkoepel in Kalfster mansweide. De bouw van een serviceflat op de Molenbelt gaat definitief door. Dit deelde burgemeester Mr. W. H. Enklaar, tijdens de j.l. maan dag gehouden raadsvergadering, mee. De plannen voor de bouw dateren reeds van 1971. De Vast goed Ontwikkelingsmaatschappij Nederland BV te Arnhem heeft, na overleg met het gemeentebe stuur, uiteindelijk overeenstem ming bereikt voor de bouw. He.t bestemmingsplan voorziet in een uitgesproken serviceflat met centrale keuken. De V.O.M. ech ter wenste in de apartementen eigen kookgelegenheid e.d. aan te brengen. Reden waarom de bouw vergunning werd geweigerd, waar tegen de V.O.M. bezwaar aante kende bij de raad. Burgemeester Enklaar deelde de raad j.l. maan dag mede dat het college intus sen overeenstemming heeft be reikt zodat de VOM het bezwaar schrift derhalve heeft ingetrokken. De serviceflat zal bestaan uit 44 luxueus uitgevoerde apartemen ten, bestemd voor zowel verhuur als verkoop. De bemiddeling bij verkoop zal worden verzorgd door makelaarskantoor Vincent, alhier. Het gebouw zal de naam „Mo lenbelt" krijgen, als herinnering aan de vroeger op die plaats staande molen van Wansink. Geboren: Barbara Antonia Johan na dv T M A Nieuwveld en J Hof man. Overleden: J II Ven erna, oud 84 jaar, Holten H Nijland, oud 74 jaar, Holten MC Kastelein, oud 71 jaar, Holten A Overmeen- Landuwer, oud 65 jaar, Holten. Gehuwd: B W Stevens, oud 24 jaar, Holten en H Voskamp, oud 23 jaar, Gorssel. ARTS Vrijdagmiddag 5,00 li. t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. W. R. van Couwelaar, Holterenkstr. 18, tel. 2750. Voor boodschap pen bellen: 11.00 u. en 4.00 u. WIJKVERPLEGING Mevr. zr. H. Klijn Velderman- Klein Lankhorst, Banninkweg 14, Laren (G.) tel. 05738-292. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen magazijn arti kelen: werkdagen van 13.30- 14.30 u., Groene Kruisgebouw Gaardenstr. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS J. v.d. Enk, Burg. v.d. Bergpl. plein 33, Wierden, tel. 054966- 1634. Spreekuur spoedgevallen: 5.00 - 5.30 uur nam. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-1356. GEZINSVERZORGING Maandag t/m vrijdag van 8.30- 9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk werk en Ge zinsverzorging tel. bereikbaar oiider no. 05486-16465. MATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel" Dorpsstr, 16, tel. 2784. Spreek uren: ma t/m vrij. 8.30-9.30 u., donderdagsavonds van 6-7 u. en volgens afspraak OPPASCENTRALE In de maand juli geen oppas diensten. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat. G. J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 18 juli C. Dijk stra, Schoutenstr. 35, tel. 1833. 19 t.e.m. 25 juli: C. Meindert- sma, Bergmanstraat 12, telef. 2190. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 17 t.e.m. vrijdag 23 juli: ÉLECTRA: H. Huisman, Kol- weg 42, tel. 1498. GAS: H. J. Kolkman, Diessen- plasstraat 32, tel. 2012. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. 's Nachts telefoon: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht). NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Ad- dink. Extra coli. Inwendige zending. Oppasdienst: mevr. Derksen, Pertra van Iperen en Mieke Groen. Na de dienst van 10.15 uur koffie drinken met de gas ten in gebouw „Irene". GEREF. KERK 8.30-10.00 en 19.15 uur ds. P. C. Kaster van IJmuidien. In al le diensten is de eerste coll. yodr de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Tijdens de tweede dienst kinderoppas gebouw „Rehoboth" en na de tweede dienst „koffie-uurtje'' met de vakantiegasten in „Re hoboth", Kinderoppas: mevr. Paalman- Aanstoot, mevr. "Veldhuis-Bos (res. Ria Brinkman), Ineke Stam, mevr. Meijerink-Jansen (res. mevr. Stam-Harmsen). Koffiedienst: mevr. Paalman- Aanstoot, Ineke Stam, mevr. Meijerink-Jansen en mevr. Beldman-Aanstoot R.K. KERK (Gebouw „Irene") Zaterdagmiddag 17.00 uur, zon dag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9.00 uur ds. A. W. Berkhof. Extra coll. Algemeen Kerke- werk. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. M. de Heer. Kin- dei-oppas in „Ons Centrum". te zijn. „Het onderhoud van het openbaar groen ko§t kapitalen. Bo vendien ben ik van mening dat in de Haar veel aandacht is geschon ken aan het openbaar groen. Mèn schopt steeds tegen het gemeente bestuur aan, dat de zaak onvol doende wordt onderhouden, terwijl we anderzijds moeten constateren dat enorm veel wordt gemolesT teerd", zei hij. Burgemeester Enklaar gaf wel toe dat voor scholenbouw te weinig grond was gereserveerd maar dat daarvoor ook nimmer een exacte planning is te maken omdat voor af nooit valt te bezien hoeveel grond daarvoor nodig is. „Boven dien kunnen binnen enkele jaren grote veranderingen optreden. Vandaar dat het beleid zich steeds meer richt op de bouw van zgn. Containerséholen die verplaats baar zijn." De heer A. J. Nijkamp (CDA) wilde weten of voor de uitvoering van het werk niet meer gegadig den waren dan alleen de fa. Voor des. Wethouder Rietberg verklaarde dat hierover wel contact was ge weest met de Holtense Patroons bond, waarbij de eis was gesteld dat het werk vóór aanvang van 't nieuwe schooljaar gereed moest zijn, waaraan niet iedereen kon voldoen. De heer H. Meerman (PvdA) vond dat de Patroonsbond het spel blijkbaar wat vreemd speelt. „Je zou toch verwachten dat de Pa troonsbond een aannemer inscha kelt die het meest om werk verle gen zit en die indruk krijg ik hier niet", zei hij. Het college zegde toe aan ge meentewerken opdracht zal wor den gegeven een lijst van aanne mers bij te houden en het aan elk gegunde werk zodat ieder 'n beurt krijgt. Burgemeester Enklaar deelde mee dat de verbouwingskosten f 20.000.- lager worden dan aan vankelijk werd geraamd omdat de breedte van de verbindingsgan'g kon worden teruggebracht van 2 tot 1.60 meter. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad tenslotte akkoord met t voorstel. Zaterdag 4 juli j.l. vertrok een groep van 31 ruitertjes van de po nyclub naar Barchem om daar hun kamp te houden. Onder lei ding van mevr. N. Brouwers-Vos man en Jan Bronsvoort vertrok ken de Bergruitertjes om half acht van het ponyclubterrein rich ting Barchem, dat ongeveer 26 kan van Holten verwijderd ligt. Er werd onderweg een paar keer ge stopt voor een verfrissing en om de meegebrachte boterhammen té nuttigen. Het kamp werd gehouden op cam ping „De Heksenslag" aan de Zwiepseweg. Daar aangekomen om ongeveer half één doken de ruiters meteen in het zwembad omdat de hitte, ze er niet frisser op had gemaakt, 's Avonds na het eten, dat door „Camping Veneklaas" voortreffe lijk was bereid, vond er 'n speur tocht in de bosrijke omgeving plaats. De volgende avond werd er een demonstratie voor de cam- piniggasten gegeven en na afloop daarvan mochten de kinderen te gen de prijs van 2 kwartjes op de pony's een rondje rijden. Diezelfde avond werd er een wan deling naai' de .Witte Wieven kuil" gemaakt o.l.v. meneer Per- fors, de bakker. Hij vertelde een legende over de „Witte Wieven", waarnaar iedereen belangstellend luisterde en sommigen ook wel .griezelden, daar vier jongens ver kleed als W.W. om de groep heen- slopen. 's Maandags werd er een 'buiten- rit in de omgeving gehouden en 's avonds wag er een heerlijke bar becue verzorgd door de heer Hiet- brink. Dinsdag was alweer,v de Aan de verkiezing van de Braderie kcmingin zal ook dit jaar weer medewerking worden verleend door de Boerendansgroep Holten. Ook zullen enkele dansen worden uitgevoerd door de Folkloristische dansgroep „Trimazo de Lorraine" uit Metz (Frankrijk). laatste dag en 's morgens zijn de jongelui een molen wezen bezich tigen en naar de heer Perfórs ge weest, die niet alleen bakker is, maar ook nog een mini-dierentuin tje heeft en een gezellig terrasje in de stijl van de „Witte Wieven", waar de ruitertjes op een ijsje ge trakteerd werden. Om 4 uur in dè namiddag vertrok de ponyclub weer richting Holten en om 8 uur waren ze weer op het ponnyterrein gearriveerd. Men mag wel zeggen dat het dit jaar, evenals de vorige jaren een goed geslaagd ponykamp is geweest. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken bij slager Brands aan de Dorpsstraat. De da der kwam binnen door een hor te forceren aan de achterzijde van 't pand. Om eventueel snel uit de voeten te kunnen liet hij twee deu ren open staan. De keuken en de kamer werden doorzocht, wat zo ver men kan nagaan, de inbreker (die en passant een leren jasje meepikte) f 250.- opleverde. De familie Brands die boven slaapt, heeft van de inbraak niets gemerkt. GEVONDEN: 2 sleutels aan la bel Scholten B.V.; zwart-bruine hond met gele halsband; groene damestas met inhoud; schoot hondje; w.it-zwart konijn. VERLOREN: bruine etui met 'sleutels; kenteken bi-omfiets; rood kinderjasje; zwarte bouvier; koe; hondje; bruine portemonnaie met inhoud. NIEUW HEETEN Zaterdagavond 19.00 uur, zon dag 8.00 en 11.00 uur. fn afwijking van het gebruikelijke vergaderrooster kwam de gemeenteraad jL maandagmiddag in extra raadsvergadering bijeen ter behandeling van een tweetal spoedeisende zaken, zoals de aankoop van een nieuwe ambulance-auto door de Stichting Zieken- en Ambulancevervoer Holten en Omstre ken, waaruit een hogere gemeentelijke subsidie voortvloeit, alsmede een noodzakelijke verbouwing van de o.l. Haarschool, idle vóór aanvang van het nieuwe schoolseizoen gereed dient !te zijn. Voorts nam de raad een aantal routinebesluiten en een besluit tot verkoop van een bouwterrein in het villa- terrein. „Look" aan de heer H. van Veen te Holten. Wellicht hield de raad hiermee wel de kortste raadsvergadering uit de historie, gezien het feit dat deze drie kwartier duurde. Tijdens de behandeling van het voorstel van B, en W. betreffende verhoging van de jaarlijkse sub- sidie en het verstrekken van een geldlening tot max. f 21.500.- aan de Stichting Zieken- en Ambulan ce-vervoer Holten en Omstreken voor de aanschaf van een nieuwe ambulance-auto merkte het PvdA- fractielid mej» A. P. Reith op in een offerte te hebben gelezen dat voor diverse voorzieningen die zij als normaal vond voor een derge lijke auto, toch zo'n f 15.000.- extra moet worden neergeteld, waaron der f 390.- voor een verbandkastje. Burgemeester mr. W. H. Enklaar stelde haar hierin gerust met de mededeling: „Ik acht het niet uit- J gesloten dat het afdingen van de prijs voor deze extra voorzienin gen zal plaats hebben bij de laat- 4 ste onderhandelingen". Namens de WD-fractde verklaar- - de mevr. F. M. ter Doest-Bos graag ja te zeggen tegen het voorstel om- ,-J dat het verheugend is dat er een nieuwe auto komt. Met dit besluit, dat zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, krijgt Holten voor het eerst een nieuwe ambu- i lance-auto. Tot nu toe werd steeds ■J gebruik gemaakt van tweede i handswagens. De thans in gebruik zijnde auto is volgens "mededeling van het Stichtingsbestuur, vooral i op de lange afstand,- niet meer be- drijfszeker. "Tijdens behandeling van het voor stel van B. en W„ tot een interne verbouwing, alsmede uitbreiding van het speelterrein, alsmede de werkzaamheden hiertoe onder- - hands op te dragen aan de fa. J. Voordes en Zn., alhier, leverde de heer H. Meerman (PvdA) kritiek 3 op het feit dt bij stedebouwkundi- ge planning, zoals in de Haar, veel te weinig grond werd gereserveerd voor projecten zoals de scholen bouw en de daarbij behorende speelruimte. „Uitbreidingen zoals hier hebben weer tot gevolg dat 'n stuk openbaar groen moet wor den opgeofferd. Met de verbou wing zelf hebben wij geen moeite, maar ik heb de indruk dat te wei nig aandacht wordt besteed aan 't openbaar groen", zei hij. Wethouder J. Rietberg (CDA) verklaarde het hiermee niet eens

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3