BBB1 H WMm Schoolreisjes - flHUI n WÊÊ^^t DIEREN ROND HOLTEN verhuizingen transporten Ben Lansink Een gelukkige prijs winnares BAR-DANCING „BBOBE" BAÏHMEN TJOT-IDI m MMÊSÊËmmm "I Dipl oma zwemmen Indeling competitie K.N.V.B. WAAR GAAN WE HEEN? Groot van opzet Kindervakantieweek in Holten Handwerkhuis BOS Bill» Met schoolreisje Schoolreisje Dipiosnazwemmen Dijkerhoek Schoolreis 1976, klas 3, 4 en 5 Fa. H. Müller en In. Lflp isco ^plorresteijn HOLTEN 2 JULI 1976 PAGINA 6 IMMHi v We lazen in „Het Kompas", de schoolkrant van de School met de Bijbel Het Kompas aan de Hoffes- straat, wat de kinderen beleefden op hun jaarlijkse schoolreisje. Fijn om te lezen. Roept herinneringen op aan lang vervlogen jaren toen we ook nog fouten maakten bij het schrijven. J. W, Toen zijn we eerst naar de boot gegaan naar de venter, toen met de bus naar de kindei-boerderij. en er waren ook geitjes, die geitjes mochten ,we ook aaien, en toen zijn we naar de borkeld gegaan en daar hebben we het heel leuk ge had'. toen hebben we ook speur tocht gehad en we hebben ook film gehad, en toen zijn we met trekkers naar school gegaan. Ria Mooiweer, klas 1B het was i toen kregen 1 een plaat en een pakje het is Tot voor kort was de buizerd een vrij zeldzame verschij ning inbos en veld, maar sinds er bepaalde landbouw vergiften niet meer gebruikt mogen worden neemt de stand ervan weer 'toe. De buizerd houdt zich bij voor keur op in open landschap, dus akker-, weide- en heide gebied. Het jachtgebied is ongeveer drie vierkante kilo meter groot, alhoewel dit nauw samenhangt met het voedselaanbod. De buizerd is deels standvogel, maar in de winter komen in onze stre ken veel buizerds voor uit noordelijke streken. Het is zoals u weet een roof vogel (tegenwoordig is de naam stootvogel ingevoerd omdat de vogel immers niet rooft) met een lengte van 50 tot 60 cm en een vleugel wijdte van ongeveer 125 cm. De snavel is haakvormig met uitgebogen randen aan de bovensnavel, die messcherp zijn en uitstekend de prooi verknippen. Ook de klauwen zijn goed toegerust: drie te nen naar voren gericht en één naar achteren, voorzien van puntige, gebogen en ster ke nagels. De klauwen heb ben een dodelijke greep en werken als een tang bij het grijpen en vasthouden. Kleur en tekening variëren sterk per vogel. Er komen donkerbruine exemplaren voor, maar ook bijna witte. De poten en de washuid zijn echter altijd geel van kleur. Tijdens de zweefvluchten produceren ze dikwijls een geluid dat sterk doet denken aan het gemiauw van een kat. In de vlucht is de vogel te herkennen aan zijn merk waardige manier van vlie gen: de langzame vleugel slagen worden steeds afge wisseld met zweefvluchten, waarbij ze gebruik maken van thermiek, net zoals de zweefvliegers dat doen. De prooi bestaat hoofdzake lijk uit muizen, want het is een echte bodemjager. Van-, uit de lucht of vanaf een paaltje stort hij zich op zijn prooi, waarna deze met de klauwen wordt gedood en met de snavel Wordt ver scheurd en in stukken wordt geknipt en getrokken. Op het menu staan echter ook jonge hazen, konijnen, hagedissen, eekhoorns, kikkers, jonge kraaien en eksters. Daarnaast is het ook een aaseter. De on verteerbare delen worden als braakballen uitgebraakt. In het natuurbad Twenhaarsveld' had voor die eerste keer in dit sei zoen diplomazwemmen plaats. Het examen werd afgenomen door chef badmeester G. van Lemel en bad meester A. J. Eiling. Namens de KNZB was aanwezig consul L. R. Bongers te Enschede. Alle 86 jon gelui die te water gingen slaagden. Diploma A: W J Rietberg, J E Jansen, G J van Bussel, U Spijker, J H Slag, J W F Dollekamp, E Kerkdijk, J M Kamperman, E Slag, A Slotman, J Koning, P Koning, M M Boogaard, A J Boo gaard, H Mooiweer, H Mulder, B W Bosschers, J Hovenkamp, G J H Reilink, B Blaauw, G J J Sche perman, A J Verboom, J P Mül- ler, A J Müller, EDA Jol, M H Woltman, A van Langen, H J Bek- kemens, J J Jager. Diploma B: H G J A Stukker, L v.d. Berg, M Groot Obbink, N Pak E Veldwijk, G J J Scheperman, M G Vincent, H J Dijkink, A E M Dollekamp, H M v. d. Heijden, A Beumer, H J Veenstra, A Schoe- maker, A E Groen. Zwemvaardigheidsdiploma I: H J Hovenkamp, H Thalen, A Wissink, M Jansen, C Gemaad, R J War- rink, C C W Wevers, A K V H van 't Holt, MIG v.d. Assen, E M N Iieeregrave, R J Vukkink, M J Leeftink, E D IJspeerd, D G Vin cent, H Tempelman, H H Lodewe- ges, G H Vincent, M Boering, G M Müller, M M Dekkers, H J' Weste- rik, J Brouwers, M L B Wille, D Admiraal, B J Vincent, J D Vin cent, J Aaltink, J A Koopman, H Jalving, H Kolkman, 1 Jansen, E D Vorkink, H Achterkamp, J L Ophof, G J Ulfman, H Koopman, H Vos, A Mooiweer, J Pronk, J Post, H J van Langen, J Paalman en J M Müller.; In het zwembad „Looërmark" hebben dertien leerlingen van de o.l.s. in Dijkerhoek met succes de zwemproef afgelegd. Voor diploma A slaagden: Erik Meilink, Bert Steunenberg, DiO' RemmerSwaaiJoke Jansen Ma- nenschijn, Hendrika Smale, Irma v.d. Berg en Jolanda Temmink en het diploma B werd behaald door: Bert Wissink, Astrid Fedide- ma, Herman Bosman, Wim Baltus en Gerrit Veneklaas. We gingen half negen weg. De bus was er al weer. We gingen met de bus naar Gorssel. En toen gingen we op de boot. En waar we op vaarde was d'e IJssel. Met de boot gingen we naar Deventer. Met de bus zijn we langs het Paleis ,,Het Loo" gekomen. Toen zijn we naar de kinderboerderij gegaan. Dat was in Apeldoorn. We zijn nog in de speeltuin geweest. En er wa ren dieren. Er waren geiten en konijntjes. En we hebben een ei gezien. We hebben varkens gezien. De moeder zat in een kooi. Dat moet anders gaat zij op haar kin deren zitten. Dat mag niet want dan gaat hij dood. We zijn met de bus naar de Borkeld geweest. En we hebben cocolademelk gehad.- Toen hebben we een film gehad. Over de natur heb ik geke dieren gezien. Toen stont er ook nog SBB. Toen hebben we een speurtocht gedaan. Je moest 5 stenen en 5 denenaalden en 5 deneappel mee nemen. En je moest vogelnestjes tellen. En we kwamen 4 uur thuis. Rita Stroeve (klas 2) We gingen met schoolreis naar Emmen, het was een dierentuin, en daar in de dierentuin was aller lei soorten dieren. En ik ging die- recht naar de nijlpaarden heen en ik had nog één sneetje brood. Ik gooide dat ééne sneetje broodje in zijn grote bek, toen opeens hoorde ik een fluitje en wij moesten direct naar het restaurant. Daar gingen wij ons eten op eten. Na het eten deden we ezel rijden. Toen we klaar waren met ezelrijden moch ten we zelf de dierentuin in. We gingen eerst naar de kangeroe die had een kleintje in de buidel. Toen gingen we door de kooi waar de vogels rond vliegen. Toen gingen we een tweede ronde maken. En het gekke was de pinguin niet meer op de rotsen zatten. En de giraf met die hele lange nek zat mij te likken, net of we vrienden waren. We gingen ook nog weer eens naar de zeehonden kijken. Toen we dat afgekeken haden gin gen we naar de speeltuin. Toen floot meestej: op zijn fluitje. Mees ter zij jongens en miesjes we gaan nu weer naar de bus. Eest gingen we naar de hunebedeb kijken. Toen we weer een eind in de bus zaten zagen we jaknikkers. Mees ter zie hier zijn we in schoonebeek daar zit vers turf. Toen gingen we weer naar school. Toen wij weer naar school gingen kregen we al lemaal een plaat met twee apen er op. Het leek veel op een foto De marathon puzzelactie voor het Nederlandse Rode Kruis is een groot succes geworden. De (bruto) opbrengst bedraagt liefst f 620.219,75. Dankzy deze aktie kan het Rode Kruis zijn hulpverlenend werk voor de gehandicapte medemens weer met kracht voortzetten. Groot zal de spanning zijn geweest toen het ging om de laatste vraag, waarbij het aantal K's moést wor den opgegeven dat in alle dertien oplossingen voorkwam. Met de juiste opgave kon men immers meedingen n^ar een aantal zeer bijzondere hoofdprijzen. De oplos singen die binnenkwamen varieer den van 38 tot en met 44 K's, maar het juiste aantal was 42. De hoofdprijs - een stacaravan van het type Libera 26, beschikbaar ge steld door de firma Hartimex te Polsbroek, is gewonnen door me vrouw J. van der Kooi - van der Lei uit Noordbergum. Met haar echtgenoot - ook 65-plusser - kwam zij woensdag 23 juni uitermate verheugd naar Polsbroek om de prijs in ontvangst te nemen. Zij vertelde dat het gehele dorp. mét haar meeleefde. Toen zij 'soch tends wakker werd trof zij buiten een groot laken met diverse rode kruizen aan en de tekst „Van har te gefeliciteerd". De buren hadden ook de vlag uitgestoken. Mevrouw Van der Kooi heeft aan alle puzzels deelgenomen en stuur de steeds twee oplossingen in, on der het motto „Als ik win is het leuk maar het is in elk geval voor een goed doel". Omdat zij de krant met de tiende puzzel was kwijtge raakt 'had zij bij de Bergumer Courant nog een nieuw exemplaar opgevraagd. „Gelukkig maar" zegt zij achteraf. Mevr. Van der Kooi heeft in het verleden aan vele puz zelacties deelgenomen, maar nooit één prijs gewonnen. „En nu ineens een hoofdprijs, fantastisch". Fantastisch is ook de totale' op brengst van de actie voor het Ro de Kruis. Gehoopt wordt dat ieder een die daaraan heeft meegedaan, er veel plezier aan heeft beleefd. Wellicht onder hetzelfde motto als dat van mevrouw Van der Kooi: .„Winnen is leuk, maar het goede doel is nummer één. rood met rosijnen. Door: Ronald Kolkman, Geert Meyerink, Erik Klein Lebbink, Martin Kampman (klas 3) VOOR VAKKUNDIGE EN Kerkplein 1 - Holten Telefoon 05483-1300 Agentschap: Van Gend en Loos Holten I blijft voor het seizoen 1976/1977 ingedeeld in 4H van de afdeling Oost: Kampen is gedegra deerd, Broekland is gepromoveerd naar de 3e klasse, De Hoven is ge promoveerd naar 4H en Ommen en Schalkhaar zullen daarin een plaats krijgen bij toelating, zodat de competitie er als volgt uit zal zien: Heino, Holten, De Hoven, Le- melerveld, Ommen, Raalte, Sal- landia, Schalkhaar, Spel. Overwe- tering, Kon. "UD, USV en Zwolle. PRESENTEERT ZONDAG A.S. GROTE ZAAL: 4 bars - o.a. „Boerendèle" en ,,'t Keldertje" VOORZAAL: AANVANG 19.30 UUR TOT ZIENS IN BOODE Boottochten op de IJssel. Pro gramma tot medio augustus. Van 4 juli af elke zondag naar Gorssel en stroomopwaarts, vertrek 14.30 uur. Van 6 af elke dinsdag naar Loohem, vertrek 10 uur. Van 7 juli af elke woensdag naar Does burg en Arnhem, vertrek 9 uur. Van 8 juli af elke donderdag naar Zutphen en Bronkhorst, vertrek 10 uur. Van 9 juli af elke vrijdiag naar Kampen, vertrek 10 uur. Van 12 juli af elke maandag naar Gorssel, vertrek 14 en 16 uur. Van 16 juli af elike vrijdag Moonlight- cruise. Rederij Scheers, w.s. Eu reka, Worp, tel. 15914. Cinema, Lange Bisschopstr. 69, tel. 11100. Weekfilm 1 t/m 7 juli Jesus Christ Superstar, 'a.l. Nacht voorst. vr 2, za 3 juli resp. 23 en 24 uur Vlucht, vogelvrije, vlucht, 18 jr. Matinee dag. 14 uur Sneeuw witje en de zeven dwergen, a.l. Aanv.tijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.45 en 21.15 uur, zo 16, 184.5 en 21.15 uur. EDB-theater, Smedenstraat 10, De leiding van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten maakt het zichzelf niet ge makkelijk met het vakantiepro gramma dat werd vastgesteld. Reeds geruilde tijd zijn een twin tigtal vrijwilligers bezig een pro gramma vast te stellen waarin voor elk kind wel iets aantrekke lijks te vinden is en waar het ge heel vrijblijvend aan kan deelne men. In tegenstelling tot vorig jaar is opgave vooraf nu wel ver plicht maar de kinderen kunnen evenwel zelf een keuze maken uit de aktiviteiten waaraan ze mee wensen te doen. De vakantie week vindt plaats in de week van 26 t.m. 30 juli en is toegankelijk voor kinderen in de leeftijd van 6 tot 13 jaar. Voor maandag staat er om negen uur een viswedstrijd op het programma, om half tien een aan tal handenarbeid-onderdelen met daarna poppenkast, na de middag is er een skelterrace voor kinde ren vanaf 8 jaar op skelters met motor, terwijl er om half drie de kinderkermis gaat draaien. Dinsdagmorgen beginnen om tien uur zg. Olympische Spelen op het terrein bij de Scholengemeen schap met o.a. speerwerpen, hard lopen, hindernisbaan enz. na de middag een fietscross op een par cours in de Zuurberg voorafge gaan door een fietskeuring en om 2 uur begint in het „Kolnüs" een verkleedpartij met na afloop een optocht. De woensdag staat in het teken van dè rovers, men begint om 10 uur met het bouwen van een heus roversdorp rondom het ,,Paal- huus" waarna men erg geheimzin nig doet over het verdere pro gramma. Donderdagmorgen staat er een levend stratego op het pro gramma voor kinderen vanaf 8 jaar en 's middags is er een fiets en een wandeltocht in de omge ving van Holten. Traditioneel wordt op vrijdagmiddag een zg. „doe-feest" gehouden waai'bij de kinderen o.a. kunnen solderen, timmeren, schilderen, kleien, pan nekoeken bakken enz. Dit omvangrijke programma is sa mengesteld door vrijwilligers en staf van de Stichting Sociaal en Cultureel werk voro Holten en bin nenkort zullen er op alle scholen in Holten programmaboekjes en opgaveformulieren worden ver strekt die men voor 17 juli a.s. dient in te leveren. Om de organi satie van deze week goed te kun nen laten verlopen, heeft men nog een aantal enthousiaste mensen nodig die in deze week mee willen helpen bij het leiden van groepen en meehelpen in de organisatie. Voor alle verdere inlichtingen kan men terecht in het .„Paalhuus", Beuséberg 63 in Holten, telefoon 2755. De Disco Dorresteijn L.P. van de weck De nieuwste L.P. van NEIL DIAMOND „Beautiful Noise" 17 EA van 19.50 voor Oranjestraat 31 - Holten - Telefoon 05483 - 2392 ALMELO Varossieau: do, vr, zo, ma, di, wo 14.30 uur Sneeuwwitje en de 7 dwergen, a.l.; do, vr, ma, di, wo 20 uur Shout at the devil, 14 jr; za en zo 18.30 en 21 uur Shout at the devil; za 23.30 uur Potente jon gen op de porno-toer, 18 jr. Palace: dag. 14.30, 18.30 en 21.15 uur One flew over the Cuckoo's nest, 18 jr; behalve zondagmiddag 14.30 uur Winnetou in old Shetter- land, a.l. tel. 13615. Weekfilm Gejaagd door de wind, 14 jr. Matinee za 3, zo 4 juli 14 uur Laurel en Hardy als boemelstudenten, a.l. Nachtvoorst, vr 2, za 3 juli resp. 23 en 23.30 uur Apen grijpen de macht, 13 jr. Aanv.tijden weekfilm: dag. 19.30 ur, zo ook 16 uur.. Luxor theater, Brink 20, tel. 18662, Weekfilm do 1 t/m wo 7 juli Samen uit samen thuis, ia.l. Nacht voorst. vr 2 juli 23 uur Mooi en beregoed in bed, 18 jr. Matinee za 3, zo 4 juli 14 uur De belhamel van Lonnenberg, a.l. Aanvlijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur. Galerie De Kunstpoot, Grote Poot 19, tel. 11848. Geopend: ma t/m za 14-18, vr ook 19-21 uur. 5-29 juli Ben. Peters, aquarellen. Goetiek De Rozijnenkorf, adres en openingstijden als Kunstpoot. 2-21 juli Venceremos, Chileense kunst. Kunst Rondom, Openbare lees zaal, Brink 70, tel. 13506. Geopend di t/m vr 10-17.30 en 19-21, za 10-17 uur. Tot 11 juli foto's van Bert Nagtzaam en Reino Kok. Cave du Tertre, Bergstraat 48, tel. 18494. Geopend gewone win keltijden (ma gesloten). Werk van scholierenlino's, pentekeningen, potloodtekeningen over Deventer, sculpturen (tot 13 aug.). Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27 Epse, tel. 21815. Geopend wo t/m za 10-18, zo 14-17 uur. Permanent: beeldhouwwerk, schilderijen, 'gra fiek, keramiek 1850-heden. Kunsthoek. Rabobank, Keizerstr. 2, tel. 17573. Geopend: ma t/m vr 9-16, vr ook 19-21 uur. Tot 9 aug.: werk van Jan D. van Exter.. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512. Geopend: ma t/m vr 10-12 en 13-17, wo ook 18-20.45. Tot 9 juli: 5 jaar bijzondere aanwinsten 1971-1975. Albert Schweitzer Centr., Brink 89, tel. 19675. Geopend di t/m vr 9-13 en 14-17, za 13-17 uur. Per manente expositie over leven en werk van Albert Schweitzer. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556. Geopend: di t/m za 10-12.30 en 14-17, za 13-17 uur. Antieke fietsen, keukens, zilver, aarde werk. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556. Geopend als De Waag. Aankleedipoppen uit 1860-1910. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Geopend als De Waag. Lebuinustoren, Grote Kerkhof 41 5 juli t/m 14 aug. te beklimmen: ma t/m vr 10-12 en 14-16, za 10-12 VW-kantoor, Stationsplein 2, tel. 16200. Woensdagmiddag 14.30 uur wandeling door het Bergkwar- tier onder deskundige leiding. Deelname minimaal 12, maximaal 25 pers. Volwassenen f 1,50, kin deren tot 12 jaar f 1,met pas 65 gratis (gaarne tevoren reser veren). Volkssterrenwacht Bussloo, Busslooselaan 4, Bussloo, tel. 05716 577. Vrijdag 2 juli van 20.30 uur af Kijk-in-avond. Grote of Lebudnuskenk, Grote Kerkhof 42. Vrijdag 2 juli 12.30 uur Marktconcert door organist Piet Groenendijk. Zaterdag 3 juli 20.15 uur Orgelconcert door Kees van Eersel. Deventer ren- en toeristenver eniging „De Zwaluwen", in!. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247. Elke zaterdag fietstoertocht, start 8.30 uur bij clubhuis DKC Hellas, Rielerenk. Deelname ook voor nieMeden gratis. ■dl Parley Speciaalzaak voor IRAN - SOEDAN BORDUUR- EN Verder alles op IIANDWERKGEBIED Larenseweg 26 - Holten Telefoon 05483-1981

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 6