Meer dan 200 deelnemers bij volksspelen Schoolfeest Schakel" WHBÊBaÊatsaê COMMENTAAR OP DE NOTA DER REGERING VERSTEDEL1 JK.IN GS- „De F1T0- STRIP. VER HAAL Ponyclub Gezin en verzekering Gastgezinnen gevraagd P.V. „De Bergvliegers' School- en volksfeest Dijkerhoek geslaagd en kinderspelen iaa§i ilSJSÉ! Prachtig slot Uitslagen volksspelen INGEZONDEN Sluit u óók aan bij de vaste bijdragers van liet HoTtens Fonds voor Internationale Hulpverlening Instrumentarium Bevolkingsgroei Locatiesubsidie HOLTEN 2 JULI 1976 PAGINA 5 Begunstigd door fraai zomerweer heeft de Holtense buurt schap Dijkerhoek woensdag op uitbundige en hoogst gezellige wijze het jaarlijkse school- en volksfeest gevierd. Het kost in vele plaatsen nogal moeite om een volksfeest te organiseren, zo niet in Dijkerhoek waar meer dan tweehonderd ouderen en jongeren deelnamen aan de verschillende volksspelen. De schooljeugd vermaakte zich weer kostelijk in de draaimolen en genoot in de grote zaal van „Het Bonte Paard" volop van goochelaar „Kwiki". Hij betrok de jongelui bij zijn kunsten, liet hen verschillende trucjes van heel dichtbij bekijken en toch snapten de kinderen het niet hoe of het bestond, maar daar was het dan ook een goochelaar voor. De kinderen voerden verder een sportieve strijd om de leuke prij zen die bij de verschillende spel letjes waren te winnen en ze wer den tussen de bedrijven door ro yaal getrakteerd op allerlei lek kers en een flesje prik. Het feest begon voor de jongelui reeds vroeg toen op het plein bij de school de versierde karretjes, boogjes, steps, fietsen enz. ge toond moesten worden. De kinde ren hadden van de versiering weer enorm veel werk gemaakt en ze kregen een spontaan applaus van het talrijke publiek toen ze met H.M.V. en de majorettes voorop in optocht vanaf de school naar het feestterrein bij ,,Het Bonte Paard" trokken. Het Dijkerhoek- se feest 'vfrerd dinsdagavond inge zet met de opvoering van het blij spel ,,Drie is teveel" door de Die- penheimse Toneelvereniging. Hel komische stuk werd goed en met vaart vertolkt en de staande ova tie die de tonelisten werd ge bracht was zeer verdiend. De voorzitter van de feestcommissie de heer J. Wegstapel opende de feestavond met een woord van welkom en bracht dank aan de lijsttekenaars, de winkelier-s en bedrijven die prijzen beschikbaar stelden voor de verloting en de familie Paalman-Kloosterboer voor het beschikbaar stellen van de zaal en het feestterrein. Kleuters (Waterddragen) le prijs: Diana Stegink, Rianne Slijkhuis, Erica Meijerman, Jantina Rensen, Herman Manenschijn, Harald Tui tert, Geja Jansen Manenschijn, Sandra Broekhuis, Marco Rensen. 2e prijs: Jeanet Wegstapel, Wil ly Markvoort, Marjan ten Dam, Diana Krieger, Irma Wechstapel, Jannie Markvoort, Joop Rensen, Mersedes Wegen, Johan Lubber- sen, Wi,ko Reilink, Anja Beltman en Anita Noteboom. 3e pi-ijs: Marjan Hoekman, Hans Wissink. Marcel Vlogtman, Wil- mien Boode, Dianne PinkerL, Yvonne Vlogtman, Klazien Tuitert en Wolco Pinkert. Klas 1, 2 en 3 (Stoelendans) 1. Ge- .ke Markvoort; 2. Willy Boode; 3. Annelies Klaasses. Klas 4, 5 en 6 (Stoelendans)1 Ria Tempelman; 2. Anja Sluiter; 3. Bea Pinkert. Klas 1 en 2 (Waterkegelen)le. prijs: Bert Haverslag; Linda Ren sen; Marjan Temmink; Marjan Rensen; Gerrit Nikkels. 2e prijs: Erna Weijers; Wilco Remmerswaal; Jan Weijers; Wim Smale; Jan Bieleman; Erwin Vorkink; Erna Wissink. 3e prijs: Bea v. d. Berg, Truus- je Sluiter, Johannes Hers, Anne lies Klaasses; Anke Wissink; Bea Nijland; Erik Pinkert; Wilco Vlogtman; Jan Meilink en Alex Stegink. Klas 3 en 4 (Zaklopen met hin dernissen)le prijs: Eric Nij- kamp; Albert Wegstapel; Bert. Wissink; Geke Markvoort; Irma v. d. Berg: Ineke Bosman; Hennie Nijland; Jolanda Temmink; Di- nant KI. Teeselink; Egbert v. d. Brink. 2e prijs: Henk Beunk; Bert Jan sen Manenschijn; Willie Boode; Astrid Feddema en Joke Jansen Manenschijn. 3e prijs: Egbert Wegstapel; Dio Remmerswaal; Gerrit Klaasses; Ina Haverslag; Hendrika Smale; Thea Markvoort; Gerrit Ulfman; Marian Haverslag en Gep-it Vene klaas. Klas 5 en 6 (Hindernisbaan) meisjes le prijs: Jannie Hoek man;; Thea Luggenhorst; Ria Tempelman. 2e prijs: Erna Broekhuis; Bea Pinkert; Annie Ebrecht. 3e"~prijs: Anja Sluiter; Ria Ha verslag; Anke Rensen; Tineke v. Santen; Dinie Vorkink. Jongens: le prijs: Henk Haver slag; Gerrit Rensen; Erik Ren sen; Erik Wegstapel. 2e prijs: Gerrit Beunk; Wim Rensen; A,art.Kroon; Wim Baltes. 3e prijs: Erik Meilink; Herman Bosman; Bert Boode; Wilco Ste vens; Bert Steunenberg; Henk Kroon; Reinier Feddema en Henk Rechterschot. paren: 1. Wim Haverslag en Her- mien Elkink; 2. G. Vlogtman en echtgenote; 3. H. Rensen en Rijke Tuitert; 4. G. Stevens en Jannie Stegink; 5. A. Ulfman en Gerrie Brinkman; 6. D. Jansen en echt genote; 7. G. J. Klaasses en schoondochter Hennie. Ringsteken per fiets (dames) 1. M. Stevens-de Grote; 2. Willy Rensen; 3. Jannie Hoefman-Ren- sen; 4. B. Markvoort-Markvoort; 5. Fennie Rensen. Ringsteken per trekker (heren) 1. A. Brinkman; 2. E. Pinkert; 3. Wim Haverslag; 4. Henk Rensen; 5. Wim Veneklaas Slots; 6. Jan Reijlink; 7. H. Klaasses. Stoelendans: 1. M. Stevens-de Grote; 2, Ina Haverslag; 3. Allien Sluiter; 4. H. Veneklaas-Meilink; 5. J. Jansen-Manenschijn; 6. Ria Veneklaas; 7. H. Veneklaas Slots- Rutierkamp; 8. G. Noteboom- Ooms. Bromfietsrace met hindernis sen: 1. J. Sluiter; 2. F. Wilme- rink; 3. W. Paalman; 4. I-I. Brink man. Blaasslaan boven kuil met wa ter: 1. A. Ulfman ;2. Fennie Ren sen; 3. Herman Sluiter; 4. Dinie Nijland; 5. Anton Koopman; 6. Anja Meijerman; 7. Hans Steu nenberg: 8. Ria Veneklaas; 9. Ans Rechterschot; 10. Martin Nijkamp. Touwspringen over kuil met wa ter: 1. Dinie Nijland; 2. Herman Sluiter; 3, Johan Huzen; 4. Ria Sluiter; 5. Ab Wechstapel; 6. Ine ke Haverslag; 7. Martin Nijkamp; 8 Jannie Jansen Manenschijn; 9. Henk Hoefman: 10. Dirk Luggen horst: 11 Jan Beunk. Schieten (pers. baan): 1. mevr. Vlogtman-Reilink; 2. H. J. Beid- man; 3. G. W. Stevens; 4. L. H. Rensen; 5. W. Stevens; 6. W. Weg stapel. Vrije baan: 1. J. W. Rensen; 2. L. Nijland; 3. W. Bannink; 4. Wim Wissink; 5. W. Paalman; 6. L. H. Rensen. Het blaasslaan boven de kuil met water bra cht veel spanning en sensatie. LP» Het geslaagde school- en volks feest kreeg woensdagavond een prachtig slot in het optreden van de Holtense Muziekvereniging H.M.V." met drumband en ma- jorettepeloton. Er bestond voor deze show een flinke belangstel ling en het publiek was gul met applaus. Verschenen is de nieuwste uit gave Gezin en verzekering" van het Bureau voorlichting schade verzekering te 's Gravenhage. Door verspreiding op ruime schaal onder particulieren hoopt men te voorzien in een duidelijk aanwezige behoefte aan meer ba sis-informatie over „gezinsverze keringen," waarbij moet worden aangetekend, dat men e rniets in zal vinden over levensverzekerin gen. De brochure wordt aan pai"- ticuüeren gratis ter beschikking gesteld en is op schriftelijke aan vrage te verkrijgen aan het adres van genoemde stichting, postbus 990, Den Haag. Aan genoemd adres kan men ook aanvragen de brochures: „Geld als 't nodig is" en „Teninde ten slotte", meer uitgebreide informa tie oevr levensverzekeringen, via „Voorlichting Levensverzekering. Groot Hertoginnelaan 8, antwoord nummer 89, Den Haag.." De Bestuurlijke Coördinatiecommissie Gewest Midden-IJssel en het Samenwerkingsorgaan Oost-Veluwe heeft dezer dagen commentaar geleverd op de z.g. Verstedelijkingsnota van de regering als deel 2 van de derde nota over de ruimtelijke ordening. Zij is een uitvloeisel van de in december 1973 ver schenen oriënteringsnota ruimtelijke ordening, die in bijna 20.000 exemplaren is verkocht en in het land verspreid. Na de hiervoren genoemde structuurschets voor de verstedelijking zullen nog enkele nota's (structuurschetsen) volgen, onder andere voor de landelijke gebieden. Met deze verstedelijkingsnota wil de regering een bloeiend voortbestaan van de bestaande stedelijke structuren waar borgen en verarming van de stad tegengaan. In het'beleid met betrekking tot de standsvernieuwing staat de verbetering van de levensomstandigheden van de bevolking in de oude wijken voorop. Zulk een beleid kan er voorts toe bijdragen dat de ontvolking -van de (grote) stad wordt beperkt, de sociale structuur wordt versterkt en de verkleining van het stedelijk draagvlak wordt afgeremd. Fietsen met hindernissen voor Het schoolplein van de school ..De Schakel" was vrijdag gezel lig versierd en rondom stonden diverse kraampjes opgesteld. De ze dag zou de oudercommissie en het onderwijzend personeel een feest voor de kinderen organise ren. Dit jaar werden n.l. niet de traditionele schoolreizen in de ou de vorm gehouden. In de plaats daarvan zal aan het begin van de cursus in de maand september al ternatieve reizen aan de ouders worden voorgesteld. Om „het gat" wat nu aan het eind van deze cur sus daardoor viel op te vullen was het idee gerijpt om dit feest te houden. Om kwart over negen kwamen al le kinderen in groepen en op ver schillende wijzen gekleed het plein opmarcheren. Zo was er een groep Chinezen, Arabieren maar ook boeven, polities, ruimtevaarders en vele anderen. Naast de kleding was de groep kenbaar aan de zelfgemaakte vlag die één van hen droeg. Na het opmarcheren, begeleid door vrolijke muziek zongen de kinderen een door de leerkrachten gemaakt feestlied. Hierna ging het feest echt van start. Iedere groep had een kaart gekregen waarop een groot aan tal spelletjes stond. Voor ieder spel was 10 minuten uitgetrokken. Eén van de „stations" was het zelf pannekoeken bakken. Dit werd door de kinderen zeer op prijs ge steld en de zo zelfvervaardigde lekkernij werd door ieder dan ook met graagte opgesmikkeld. In een hoek van het plein stond een ijs- wagen waarbij de kinderen op een ijsco van echt schepijs werden getracteerd. Voorts werd er rijke lijk limonade verstrekt en konden de ouders die kwamen kijken in een speciaal daarvoor ingericht zitje van een kopje koffie genie ten. Omstreeks half één gingen alle kinderen naar de achterkant van de school waar een picknick was georganiseerd. Het weer was van dien aard dat de groepen overal de schaduwplekjes van de strui ken opzochten, hetgeen aan de ge zelligheid niets af deed. Het was een geweldig goed ge slaagd^ dag en de moeders die meehielpen met de spelen en de vaders die de avond van te vo ren hadden gezorgd voor de ver siering konden met veel voldoe ning op hun deel aan dit voor de kinderen zo feestelijk gebeuren te rugzien. In verband met de komende zo- meractie voor het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening, dat ook dit jaar grotendeels be stemd is voor landbouwwerk in Ghana, is aan alle vaste bijdra gers gevraagd hun vaste jaarlijkse bijdrage vóór 15 juli a.s. over te maken op giro 875587 van de Ra bobank te Holten, ten gunste van de rekening van het „Holtens Fonds voor Internationale Hulp verlening met vermelding „vaste bijdrage". Het landbouwproject dat door hel werelddiaconaat in Ghana onder steund wordt heeft daar reeds aan. merkelijk goede resultaten weten te boeken: o.a. invoering van ploegen met ossen, instelling van kunstmeststations en interductie van vruchtbomen, uit Opper-Volta. Hartelijk wekken wij allen, die nog geen vaste bijdrager zijn, zich aan te sluiten bij de vaste kern die 't werejddiaconaat van uit onze ge meente financieel ruggegraat. geeft. De vaste bijdragen variëren van f 5 tot f 200. Wanneer vóór 15 juli a.s. uw vaste bijdrage op bo venvermelde wijze overmaakt, verheugt het ons in de eerste 1 plaats dat óók u begrepen hebt dat er tekenen van vaste verbonden heid met de arme volken gesteld moeten worden, maar u helpt ook onze penningmeester, die geen kwitantie voor u behoeft uit te schrijven -en ook onze medewer kers, die tijdens de actie van 15-22 augustus a.s. dan uw deur voorbij kunnen gaan. Alle betrokkenen zijn daarvoor gaarne aan zéér ve len véél dank verschuldigd! Aan de door de Holtense Henge laarsvereniging De Rietvoorn in 't Beusebergermeer georganiseerde viswedstrijd, met als inzet de kam pioenstitel, namen 35 hengelaars deel. De vis beet slecht en de 63 gevangen voorntjes, baarsjes enz. waren bescheiden van afmeting (totaal 471 cm). 1 B. Groot Obbink 104 cm, 2 G. Jansen, Menum 67 cm. 3 W. Nijen- huis 64 cm, 4 A. J. ten Velde 60 cm, 5 J. A. Paalman 39 cm. Stand na twee wedstrijden: 1 J. A. G, Oolbekkink 188 cm, 2 B. Groot Obbink 176 cm, 3 W. Nijen- huis 163 cm. 4 Jan ten Zijthof 104 m, 5 M. Kers 100 cm. De regering wil dit trachten te bereiken met een beleid, gericht op een meer evenwichtige sprei ding van bevolking, werkgelegen heid en voorzieningen over ons land. Het inrichtings- en spreidings- beleid is in algemene lijnen ge richt op het voorkomen v^n congestie (te veel opeengehoopt, red.) en onevenwichtige stedelijke opbouw met name in de sterk verstede lijkte gebieden; de bescherming van openheid en van ecologische landschappe- lijke waarden, met name in de grote open ruimten tussen de ste delijke zones en in natuurreser vaten, (potentiële) nationale par ken en potentiële nationale land schapsparken; het verminderd van regionale achterstanden en ongelijkheden, op het gebied van de sociaal-econo mische ontwikkeling, met name in de gebieden waar de economi sche groeikracht op wat langere termijn niet voldoende sterk is om een gewenste stedelijke ontwikke ling te kunnen steunen; het verminderen van regionale achterstanden en ongelijkheden op het gebied van het regionale voor zieningsniveau; het verminderen van de groei van de mobiliteit (het heen en weer trekken) ook tussen de stads gewesten en de landsdelen onder ling. De coördinatiecommissie vraagt zich nu af overigens met onder streping van de kwaliteit van de Verstedèlijkingsnota of hét be schikbare instrumentarium (wet ten, verordeningen, subsidies enz.) toereikend is om toch wel radi- kale ombuigingen van migratie stromen (vestigingen) in de rich ting Midden-Gelderland en Ooste lijk Flevoland te realiseren, Deventer en Zutphen, zo zegt zij, worden in de tekst van de Ver stedelijkingsnota (nader te noe men de „nota") niet genoemd. Dit leidt tot een volstrekte onduide lijkheid met betrekking tot de toe gedachte taak en funcie. Deze kernen zullen in elk geval een ontwikkeling moeten doormaken, di ehen in staat stelt de verzorgen de functie voor de regio te behou den en zo mogelijk te versterken. Ook hier geiden financiële rand voorwaarden. Ten aanzien van de streekplannen IJsselvallei en Oost-Gelderland merkt de commissie in haar nota op, dat een bevolkingsgroei op basis van de natuurlijke aanwas en een beperkte overloop uit de Randstad Holland gewenst is te achten. Deze ontwikkeling wordt gewenst vanwege het behouden casu quo bereiken van een bepaald verzorgingsniveau en het feit, dat bij een ontwikkeling overeenkom stig de natuurlijke aanwas er een migratie- (vestigings) patroon ont staat, diat als negatief is te kwa lificeren (vertrek van jongeren). praktische tips voor fotografen inde vorm van eenfoto-drieluik Zondag zijn we mei z'n allen naar de manege geweest De kinderen hebben Gelukkigdachtikaandefototip.dieikalshetevenkan Als ik later die derde foto bekijk dan zie ik wat het is vriendinnen, die paard rijden en ze wilden eens zien, hoe dat precies in de graag in praktijk breng. Deze tip: bekjjk het van alle een paard en een ruiter moeten je aankijken Dan krim paydenwereld toegaat Ik liet me gemakkelijk strikken, omdat ik het gevoel kanten. En omdat de kinderen toch nog druk aan het je de beste foto. Dan ontstaatereen eenheid, dieook in haddat er "voer" zou zijn voor mijn fotokameraIk heb me daar gelukkig niet praten waren met de meneer van de manege, ben ik die fotografisch opzicht prettig aandoet En dan is het ook in vergist. Nu gaat het pad van een paardenfotograaf met over rozen. Want ik amazone met de kamera blijven volgenEn kon ik kort helemaal niet erg, dat het paard met tot zijn voeten op hebeen gewone kamera, dus met meteen telelens. Als ik een foto moet nemen daarna deze plaat schieten: de ruiter klopt het paard op de foto staat. Zo'n kleine foto-safari in een manege is van een paardnjdster, dan moet ikdaaromtussen al die paarden door wel in de de hals. Leuk moment, ook beter ais foto omdat ik door er het bewijs van, dat het vaak goed is om een onder huurt zien te komenTerwij 1 er achter me een ander paard rakelings passeerdeeen lager standpunt, het hoofd van het paard vrijstaand werp van verschillende kanten te fotograferen. Want nam ik deze foto. Ruiter en paard staan kompleet op de foto. Maar de hebgekregentegendelichtelucht.Tochiserietsmis. vaak is de leste dan de beste achtergrond is niet fraai. Zoals enige tijd geleden reeds in deze krant is gemeld, zal er op 4 augustus a.s. in Holten een optre den plaats vinden van het door de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen opgerichte Jeugd Road Band. Deze Jeugd Road Band maakt een tournee door Nederland en treedt in elke provincie één keer voor het voetlicht. Het bestuur van onze Holtense Muziekvereniging i» bijzonder ver heugd dat het haar is gelukt dit optreden in Holten te mogen orga niseren. Deze vreugde geldt na tuurlijk voor ons hele korps, voor al omdat er in dit orkest twee jeugdleden uit onze eigen plaals meespelen, nl. Bert Fransen en Bert Wier bos. Voor' de organisatie moeten wij echter wel de medewerking van de plaatselijke bevolking inroepen, want wij moeten voor ongeveer 45 jongens en 30 meisjes onderdak verzorgen. Aankomst 4 augustus, vertrek 5 augustus. Mogen wij op uw spontane mede werking rekenen? Het beschikbaar stellen van een plaats in uw gezin voor een jon gen of meisje houdt in dat u een warme maaltijd, slaapplaats en ont bijt en eventueel een lunchpakket beschikbaar stelt. Onderstaande adressen zullen u graag als gastgezin voor een of meer jonge muzikanten noteren. A. Westerik, Vrijheidslaan 14, tel. 2557; H. Oolbekkink, Oranjestr. 80, tel. 1220; G. Voordes, Oranjestraat 69, tel. 2306; W. van Geenhuizen, Dorpsstraat 60, tel. 2168; H. Bouw huis. Aalpolsweg 6, tel. 1849; WV- kantoor, Keizersweg 2, tel. 1533; Johan Meiier, Burg. v. d. Borchstr. 30, tel. 3163. Uitslag wedvlucht Tours, afstand 685 km, lijossing 5.20 uur, eerste duif binnen 18.58.25 uur, 1. 9 H. J. Aaftink, 2, 10. 11 M, Lodeweges, 3, 14, 15 G. Steunen berg. 4, 6 comb. Jongman/Mees ter, 5 J. W. Willems, 7, 12 A. ten Dam (2), 8 H. van Beek, 13 G» J, Egberts. Wedvlucht St. Quentin, afstand 350 km, lossing 5.50 uur, eerste duif geklokt 11.59.33 uur. 1, 13, 17, 19, 20 J. W. Willems, 2, 6, 8 G. J. Egberts, 3, 4, 7, 12, 14. 15. 16.A. ten Dam (2). 5. 9, 10, 18 A. ten Dam (1), 11 G. Steunen berg, 21 H". J. Aaftink, Beide vluchten hadden'als gpvolg van de tropisohe hitte en ,,kop-> wind'" een traag verloop. Bij de uitwerking van het streek plan zal moeten blijken of dit zal leiden tot ongewenste effecten b.v. met betrekking tot het behoud van natuur en landschap. Kwalitatief is de werkgelegenheid niet sterk en behoeft ondersteu ning; op korte termijn is in Zuid west Overijssel ook een kwantita tieve (hoeveelheid) versterking van de werkgelegenheid nodig. Het ruimtelijk beleid dient naar het oordcel van de commissie goed op elkaar te worden afge stemd. Zo kan een te geforceerde afremming van de migratie op de Veluwe leiden tot een ongewenste bevolkingsgroei aan de oostelijke zjjde van de IJssel. Als één van de elementen van het instrumentarium noemt de com missie de locatiesubsidie, welke de bedoeling heeft om hiermee de grondprijs van de woningen in de daartoe aangewezen gebieden te brengen op de hoogte van het ge middelde grondkostenniveau in de regio. Zij geeft daarvan een nader overzicht. Tot zover het meer tot onze regio beperkte commentaar van de coördinatiecommissie. Zaterdag 26 juni j.l. hadden de Bergruitertjes een concours in Al- bergen-. waar de successen van de ruiters niet uitbleven. Er namen 16 ruiters van de ponyclub deel aan het concours. De le prijs in de L-i dressur was voor Pauiien Wan- sink met Tanny en zij werd op-in half puntje verschil gevolgd door Erma Brouwers met Ascot, die 2e werd. In een andere L-l ring ging de 2e prijs naar Gerrie Meilink met Flury. Bij de B-2 proef was de 3e prijs voor Herm Jan Robers met Silver Feet en de 4e prijs voor Geert Ulf man met Maurits. Bij de caprilli- proef behaalde Ad de Koff met jo- scha'een goede 5e plaats. Christien Zandberg won met Christoffel een 4e prijs met het B- springen, categorie A-B. en in de categorie C-D won Hans Barve- link met Novae ook een 4 prijs. Gerrie Meilink met Flury nam ook nog een 6e prijs in het In springen mee. Zondags was er ook concours in Albergen, maar daar deden maar twee Bergruitertjes mee. Ad de Koff won toen met Jo- scha de 2e prijs bij het B-springen categorie C-D.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5