GESLAAGD Franse IWore-dÉisf roep Trimazo de Lorraine op de Braderie I III r mm m mm IF1 111 ilBral BJI Mm Programma Interkerkelijk vaeantiewerk 3-10 juli Ogen-test Onderwijzer benoemd V V V -vakan deprogram 3 t/m 9 juli kleuterschool .Repelsteeltje' Duitsland Populair en veel gevraagd succesvol TV-optreden Druk programma Holtense Boerendansers lvGoXE?n"BSuu~rd en Afscheidsavond Chr. UOITFNC NIFIIWCRIAI) ^M MM Bm— BBh B^baa Hg3 WH fr, Jw yÊÊM IB fflWr^—n @Ba» W$m JU ral JBBM maJBËBMÊk WMJSÈB Red. medewerker D. J. Mondeel, BB H mam WmËk H MMÊML MM mM MBÊsSB bj f I mm «m WÊmÊsBs Hi Mm BmBm WMMm famesa pm^°t Wsmmr vet-zetstraat 70, tel. 05433-2699 wm HHB HI HI mBEr HI HI HI HHH HHB HI MM mBSSSfr IHMifflf Hh HHf^- Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hoitens Nieuwsblad De folkloristische boerendansgroep „De Holtense Boerendan- sers" is er in geslaagd om de in Frankrijk overbekende dansgroep „Trimazo de Lorraine" uit Rombas bij Metz in de Braderieweek naar Holten te laten komen om dan weer gezamenlijke optredens te verzorgen en folkloristische gebrui ken uit te wisselen. Er wordt in de Braderieweek o.a. opge treden maandag op de tent in Kalf stermans weide t.g.v. het kiezen van de braderieköningin 1976, dinsdag bij De Poppe en camping De Holterberg, woensdag voor de VVV in Eer beek en nog enkele plaatsen in de omgeving van- Holten. De Holtense Boerendansers probe ren met deze uitwisselingen met dansgroepen uit diverse landen tot nauwe samenwerking te komen en de gemeente Holten in het buiten land populair te maken. De Franse gasten zullen bij de leden van de dansgroep logeren en het ligt in de bedoeling dat vol gend jaar de Holtense dansers naar Fombas gaan voor een tegenbe zoek. De Holtense Boerendansers gaan ook dit jaar weer naar het buiten land om mee te werken aan tal van festiviteiten. Op 2 juli vertrekken de dansers naar Ki-öv aan de Moesel waar ze op uitnodiging van het Weinfeest- comité zullen deelnemen aan de wijnfeesten en het Internationales Trachtentreffen. 10, 11 en 12 juli gaan de Holten se dansers naar Bitburg om daar met nog 64 verenigingen uit ge- heel. Europa en Amerika deel te nemen aan „Das Grenzlandtreffen". En op 24 en 25 juli zal waar schijnlijk in Blankenheim (Did.) worden deelgenomen aan het In ternationales Floklore Festival, al daar. Aan de School met de Bijbel „Het Kompas" (Hoffesstraat) is met ingang van de nieuwe cursus benoemd de heer J. Berghuis te Bergum (Fr.) 17 t.e.m. 22 september gaan de dansers een tegenbezoek brengen bij hun Duitse vrienden Volksbüh- ne Rosseltal in Hostsenbach/Saar, waar medewerking wordt verleend aan het feest rond het 750-jarig be staan van de gemeente Wadgassen. De burgemeester van Wadgassen, dl1. Mouty hoopt dan zijn Holtense collega, burgemeester mr. W. H. Enklaar, ook in deze week in Wad gassen te kunnen begroeten. De uitnodigingen van Karlsrühe en Speyer moesten afgezegd wor den i.v.m. de vele optredens in eigen land. Na het daverende t.v.-succes in Avro's „Wie van de drie" is er een bijzonder drukke tijd aangebroken voor de Holtense dansgroep. Uit gaheel Nederland kwamen leuke reacties en aanvragen binnen. Er werd een „Twentse Avond" georganiseerd met „Gaitjan van Achteren", Boerenkapel en t.v.-ar tiest Albert Mol voor het personeel van de cmarmer. 30 april waren de dansers eerst naar de- buurtvereni ging De Haar met de goochelende clown „Gerdinie" en later op de dag naar Bussum gegaan, verder wordt er nog opgetreden in Nuth (Limburg), Uddel, bij het schapen schee rdersféest, voor verenigingen uit Gorredijk, Groningen, Erica, Deventer, Terwolde en Emmen, voor yVV's van Eerbeek, Doetin- chem en Havelte en op diverse campings en vele andere activitei ten. Het grote succes komt natuurlijk mede doordat „de Holtense Boe rendansers" een gevarieerd pro- Aan de H.E.A.O. te Enschede is voor het diploma „Commerciële economie" geslaagd Hm. Kalister man Jzn. Te Utrecht werd het einddiploma van de opleiding „Bewegingsthe rapie César" behaald door mej. J. H. Enklaar en te Deventer slaag den aan het Geert Groote college en de Alex Hegius Scholenge meenschap voor het diploma „Ate- neum A" C. L. Enklaar en Bert Kamperman. Aan de Chr. Pedago gischeAcademie te Almelo is ge slaagd voor onderwijzeres Marie- Anne de Jong. Zij is benoemd aan de Chr. mr. v. d. Bruggenschool te Utrecht Nu de vakantiedrukte een aanvang neemt, drukken wij hierbij het VVV vakantieprogramma af met diverse evenementen welke er alzo plaatsvinden. Wij hopen dat de gasten en. onze lezers een zeer prettige vakantie mogen hebben. Mochten er verenigin gen zijn die in de komende weken wat organiseren, laten zij dit voor woensdags opgeven, dan komt het vrijdags nog in ons blad. MAANDAG 5 JULI Bezichtiging manege Beltman, FNRS rijschool, Markeloseweg 8, van 14 tot 16 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. Kegelwedstrijden in kegelcentrum „Dikkie Down", Dorpsstr. 20, aanvang 20 uur, onder auspiciën van HKV ,,De Houtvellers". Inschrijving dient van tevoren te geschieden in Bistro „Dikkie". DINSDAG 6 JULI Om tien uur natuurwandeling onder leiding vanaf parkeerplaats dagcamping (Holterberg). Bezichtiging kaasboerderij Cats in de buurtschap Beuseberg B 93 (oude weg Laren volgen tot bij bord kaasboerderij), aanvang 14 en 15 uur. U ziet geen bereiding, alleen uitleg. Kegelwedstrijden in Dikkie Down". Zie maandag. WOENSDAG 7 JULI Bezichtiging manege „Snorrewind" (tegenover rest. De Poppe) van 14 tot 16 uur. U kunt een kijkje nemen in de manege of in de stallen. Toegang gratis. DONDERDAG 8 JULI Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag). Om 14 uur natuurwandeling onder leiding vanaf parkeerplaats dagcamping (Holterberg). VRIJDAG 9 JULI Warenmarkt van 14 tot 18 uur (centrum). Van 20 tot 21.30 uur rondleiding en natuurfilm in het museum „Piet Bos". De heer Bos is een gezellig causeur en vertelt u veel over de fauna van de Holterberg! ALLE DAGEN Demonstraties steenslijpen steenslijperij Overmeen, Hochtweg 1 (grens Holten-Markelo)Geopend van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur. Dia-vertoning met geluidsband. Prijs f 1,25, kinde ren f 0,75. Op eigen gelegenheid wandelen. Mapje met 7 wandelingen f 2, Op eigen gelegenheid fietsen. Mapje met 7 fietstochten f 2, Verkrijgbaar bij het VVV-kantoor. Van de door de plaatselijke afde ling Veilig Verkeer Nederland ge boden gelegenheid om de ogen te laten testen hebben bijna honderd Holtenaren gebruik gemaakt. Het testapparaat dat was opgesteld in de door de MAC „De Holterberg" gratis beschikbaar gestelde jury- wagen, werd bediend door leden van de plaatselijke afdeling VVN. De stroom werd gratis beschik baar gesteld door garage Stok kers, Over het algemeen zag men met beide ogen redelijk goed. De diep tewaarneming bij gebruik van bei. de ogen liet echter nogal te wen sen over en voor deze mensen is extra opletten in het verkeer ge boden. Op de Middenstandsbeurs, die dit najaar zal worden gehouden in het gebouwencomplex v.h. „De Halm", zal hoogstwaarschijnlijk weer getest worden. De Muziekschool Holten - Rijssen heeft vrijdag jl. haar jaarlijkse uitvoering gehou den in gebouw „Irene". In zijn openingswoord wees het bestuurslid - de heer Vogely - erop dat dit jaar de leerlin genavond in een ander teken stond dan vorige jaren. In het voorjaar zijn reeds bijeen komsten in kleinere groepen georganiseerd waar de leer lingen van één of twee lera ren aan hun ouders lieten horen hoe ver ze met hun prestaties waren. Hierdoor zou nu op deze uitvoering niet meer zo'n geweldig groot programma hoeven te wor den afgewerkt. In totaal werden 28 muzieknum mers ten gehore gebracht. Een grote variatie was er wel, zo wis selden de piano- en orgelleerlingen af met een uitvoering van enige gitaristen of enige meisjes die o.l.v. de heer Kosterbok uit Rijs sen een Serenade van J. Haydn op de dwarsfluit speelden. Door deze afwisseling werd het een vlot verlopende en goede avond. Uit al het gebodene bleek dat de leerlingen zich op deze avond uit stekend hadden voorbereid. Zon der aan de prestaties van de an deren te kort te doen moge als extra vermeld worden de uitvoe ring van een menuet en Gavotte van G. F. Handel door Mieke Groen en een melodie in F van A. Rubinstein door Hermie Dij kerman. Ook de vertolking van stukken van J. S. Bach door R'ita Schuppert en Gerry Groteboer oogstten een groot applaus van de groepen leerlingen blokfluitles heeft gegeven. Daar hij sedert 1 mei niet meer in Holten woon achtig is zal ook hij met de lessen hier moeten stoppen. Alle vertrek kende leerkrachten kregen van het bestuur een boekenbon aangebo den. Tot vreugde van het bestuur kon worden meegedeeld dat voor de opengevallen plaatsen weer nieu we leerkrachten gevonden waren. Alle leerlingen die zijn aangemeld kunnen in september worden ge plaatst. Met uitzondering van de AMV-groep uitsluitend voor leerlingen van de tweede klassen van de lagere school zullen allen die nu nog worden aange meld, op een wachtlijst moeten worden geplaatst. Het slotstuk van de uitvoering stond onder leiding van mevrouw Zaal uit Almelo, die de accordeon- lessen geeft. Een aantal leerlingen die zongen werden begeleid door een groot orkest, bestaande ui: accordeon-, gitaar- en blokfluit leerlingen. Uitgevoerd werden Wien bleibt Wien van J. Schram- mel en uit de film The sound of music de stukken Edelweiss en Do-Re-Mi. Ook dit werd door de aanwezigen met een groot applaus beloond. Aan het slot van de avond sprak de voorzitter van de stichting, de heer P. T. Otte uit Rijssen, nog zijn dank uit aan de leraren en leraressen en in het bijzonder ook aan het gemeentebestuur van Hol ten, dat niet alleen zorgt voor het verstrekken van een subsidie, maar ook altijd door een vlotte betaling van het toegezegde geld zorgt dat het bestuur aan zijn financiële verplichtingen tijdig kan voldoen. gramma kunnen brengen zoals een programma speciaal gericht op de kinderen met medewerking van de goochelende clown Gerdinie, be jaardenprogramma's m.m.v. „Gait jan van Achteren" waarin de dan sers samen met hun conferencier terug gaan in de tijd van vroeger en dan natuurlijk het door de Hol tense boerendansers ontworpen „Vrolijke Twentse Avond" met me dewerking van een boerehkapel of een Edelweiss kapel, „Gaitjan van Achteren" en t.v.-artie&t (Albert Mol). Dezé programma's oogsten altijd enorme successen. Men kan dit programma vergelijken wat aanwezigen. Veel waardering kreeg ook mej. Sysling, die met een groepje 7- en 8-jarigen een voorbeeld gaf van de werkwijze in de AMV- groep. De heer Vogely dankte haar voor de wijze waarop zij in de laatste jaren deze groepen had geleid. Helaas meende zij met in gang van de nieuwe cursus er mee te moeten stoppen. Ook de heren Schalkwijk en Holfkamp zullen in ds nieuwe cursus' ui'ai meer terug keren als orgelleraar. Ook zij werden bedankt voor hun inbreng •in de le'ssen.van de muziekschool. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de heer Wer ner die gedurende vijf jaar veel De accordeonisten in aktie op de uitvoering van de muzielcschool. eerder het programma MIK op de Zaterdag 20 uur: gezellige avond in de tent op de Borkeld. Zondag 10.15 uur: kampdienst o.l.v. ds. A. Schellevis te Holten. Maandag 10-12 uur: kindermorgen. 14.30 uur: familie-speurtocht. 20 uur: barbeque (opgave voor 12 uur.) Dinsdag 10-12 uur: kindermorgen. 20 uur: instuif. Woensdag 10-12 u.: kindermorgen. 14.30 u.: familie-zeskamp (opga ve 6 juli voor 12 uur.) Donderdag 10-12 uur: kindermor gen. 20.30 uur: dropping (beneden 16 jaar onder geleide). Opgave voor 12 uur. Vrijdag 10-12 uur: kindermorgen. 15 uur: gekostumeerd volleybal Opgave 8 juli voor 12 uur). 20 uur: gezellige avond. De kiosk bij de tent is open van maandag t.e.m. vrijdag van 10-12 uur. Tot ziens in de tent. Theo Vuur egge Ciska Bootsma Alella van Buren Meincke Schellevis. Afscheid van Repelsteeltje" en straks naar de grote school. In augustus verzorgen de dan sers een tuinfeest thuis bij Albert Mol voor vele bekende Nederland se artiesten en regiseurs waar te vens weer gesproken zal worden over een tweede optreden voor de t.v. De toekomst ziet er dan ook erg rooskleurig uit en alle dansers zien dan ook metveel vreugde hun populariteit stijgen. Het is vooral zo frappant dat het merendeel van de dansers uit mensen bestaat on der de veertig jaar, zodat Holten nog veel plezier van deze groep kan hebben. Mochten er nog echtparen zijn die nog graag toe willen treden tot de Holtense Boerendansers; zij kunnen zich aanmelden bij J. Mos- sink, A. J. Goldsteinstraat. 21, telef. 2070. Er kunnen nog twee echtpa ren geplaatst worden. In aanwezigheid van de ouders namen de zes jaar ge worden kinderen van de chr. kleuterschool „Repelsteeltj e" en de dependance in de Haar maandagavond officieel af scheid van de kleuterschool, hetgeen werd gevierd met een afscheidsfeestje in één der lokalen van „Repelsteel tje". Hoofdleidster juffrouw Dineke opende deze feestelijke bijeen komst met 'n kort welkomstwoord tot ouders en kinderen., waarna de kinderen een openingsgebedje zon gen. Hierna brachten de 'kleuters van „Repelsteeltje" o.l.v. juffrouw Ria 'n toneelstukje in dichtvorm voor het voetlicht over de dokter die zijn 25-jarige praktijk-jubileum vierde, hetgeen achteraf een ver gissing bleek te zijn toen de dok ter zelf kwam vertellen dat men zich een jaar had vergist. Bijzon der aardig en goed rolvast vertel den-de kleuters hierin wat de dok ter in die tijd zo al voor zowel ou ders als kinderen betekende. Hierna voerden andere kinderen diverse sketsjes op. Na de pauze waarin de kinderen ranja en dg ouders een snoepje werd aangeboden, werd een keus kabouterhuwelijksfeest voltrokken waarbij alle kinderen in fleurige kabouterpakjes waren gestoken. Aan het slot van de avond wenste de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer Haan, de kinderen 'n goede tijd toe in de basisschool en overhandigde aan personeel en schoolschoonmaaksters een bloe menbon, Het leuke afscheidsfeest je werd besloten met dankgebed.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1