DIPLOMA UITREIKING DE NOORDENB ARG" I Dijkerhoekse leerlingen naar bezoekerscentrum „De Noetselerberf Bustocht naar I Doiuiné Steenhakker 80 jaar André Dekker naar Uruguay Ruim zes ton voor vakantie chronische zieken en gehandicapten Driedaagse schoolreis Dorpsschool Goede start van recreatiewerk Alle leerlingen slaagden Test uw ogen! 55 «1 Markt Rijssen Roeien, kanovaren, Geslaagde avondcursisten De speld in de hooiberg Aan tafel Afscheid Geslaagd Benoeming vakleerkrachten HOLTENS NIEUWSBLAD „,.r) <ti(i iiMis <f iir< Vrijdag 25 juni 1976 28ste jaargang - no. 26 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. „Het diploma is voor de jon ge docthers een reden tot blijdschap. De geslaagden hebben grote mogelijkheden gekregen om een keus te ma ken en deze,school hoeft geen eindstation te zijn. Het diplo ma opent vele deuren en is een hoogst belangrijk bezit. Voor alle geslaagden is even eens een goed karakter nodig om een goede toekomst te ontwikkelen", zo zei burge meester mr. W. H. Enklaar, voordat hij donderdagmiddag het diploma LBO-LHNO uit reikte aan 42 leerlingen van De Noordenbarg-school voor algemeen vormend en be roepsoriënterend onderwijs der OLM. Alle leerlingen slagden voor het diploma en dit is niet alleen voor hen maar ook voor de directeur van de school, de heer P.H. Cam meraat, en het personeel een feli citatie waard. Mr. Enklaar bracht hulde aan de directeur voor wijze waarop hij deze school tot ontwikkeling bracht en wees op het grote belang van de school voor de gemeenten Bathmen, Mar- kelo en Holten. Directeur Cammeraat wenste me de namens het personeel de ge slaagden geluk met het diploma en zei o.m.: „Ik hoop dat jullie hier niet alleen zijn geweest om een diploma te behalen, maar ook o.m gevormd te worden en weer- baar te zijn voor het leven. Dat je je plaats kunt zoeken en vinden om gelukkig te zijn in het leven." Namens de afdeling Holten van de OLM feliciteerde voorzitter J. W. Wesseldijk en hij tot de ge slaagden: ,,Doe je winst met dat wat je hier in vier jaar hebt ge leerd." 1 Mevrouw A. T. Meijef-Boomkamp die gelukwenste namens dc onder wijscommissie OLM, wenste de jonge dames en goede en fijne toekomst. Ook feliciteerde zij di recteur Cammeraat en het perso neel met het feit dat de school tot de beste twintig in ons land behoort en dat voor Nederlands en Engels twee punten boven het landelijk gemiddelde werden toe gekend. Dikie Aanstoot en Ria Pasop brachten directie en personeel in een keurig gedicht dank en boden een geschenk onder couvert aan. Het bedrag zal worden besteed voor aankleding van het overblijf lokaal. Er werd in deze bijeenkomst af scheid genomen van mevr. Luk- kien (gymnastiek), mevr. J. W. Stevens-te Veene, Delden (kinder- verzoi-ging en beroepsoriëntatie) en mej. M. Boven te Goor (na tuurkunde). De heer Cammeraat bracht hen dank voor het gegeven onderwijs en de vriendschap en bood als blijvende herinnering een fraai zilveren lepeltje aan. De geslaagden zyn: Dikie Aan stoot, Annie Boode, Willy Boode, Hennie Bronsvoort, Astrid Dijk graaf, Henny Meerman, Gea Me- gelink, Ria Schooien, Truus Vin cent, Gerrie Haverslag, Annel'ies Kerkdijk, Ina Keuterman, Johan na Koopman, Dinie Nijland, Ria Nijland, Reina Pasop, Ria Pasop, Ria Prins, Vera Steunenberg, Liesbeth Wijnnobei en Jeannette Zomer, allen te Holten; Ineke Aanstoot, Alie Kolkman, Joke Kolkman, Gerda Stegeman, Jan- nie Veneman te Markelo; Mini Berenidijik, Ria. Hoekman, Geke Harmsen, Jannie Klein Hegeman, Tonny Pakkert, Willy van Schoo- ten en Annie Teeselink te Bath men; Petra Balster te Wijhe; Geertje Haarman te Heeten; Hen nie Nijenhuis te Haarle; Minie Stegink, Gerry Oostenenk en Tru dy Volkerink te Okkénbroek; Jet Scholthof te Lochem; Jannie Tui- tert, Haarle; Anja Zwoferink te Rijssen. Het was de eerste uitreiking van het diploma 4-jarig LHNO nieuwe stijl. Evenals voorgaande jaren zal de MAC „de Holterberg"' ook dit jaar weer een bustocht organiseren naar de „GP" motorraces van Bel gië. Deze zullen dit jaar weer ver reden worden op het beroemde cir cuit van Francorchamps op zondag 4 juli. De vertrektijd is vastgesteld op 4 uur 's morgens en men hoopt 's avonds om plm. 12 uur weer te rug te zijn. Deze tocht is zowel voor leden als niet-leden. Opgave z.s.m. bij secr. B. J. Op laat, Noorden bergstraat 7, tel. 2470 of bij E. Krikkink, Helhuizenweg 6, Haarle, tel. 05725-230. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar reikte aan de 1+2 geslaagden de diploma's uit. Links van de burgemeester de directeur der school de heer Cammeraat. De voetballer André Dekker, speler van het eerste elftal van „Holten" en van de studentenfor matie van de r.-k. universiteit van Nymegen, zal met het Nederlandse Studentenelftal deelnemen aan de Studenten Wereldkampioenschap pen, welke de eerste drie weken van augustus worden gehouden in de hoofdstad van Uruguay, Monte- vidéo. Na de plaatsgevonden zonale se lecties nemen 16 landen deel aan deze Studenten Wereldkampioen schappen, Dinsdag heeft de Neder landse formatie in Orleans een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Franse studenten, die door de thuisclub met 2-1 gewonnen werd. Op 12 juli gaat de Nederlandse selectie naar een trainingskamp in de nabijheid van Gvon in Spanje om. na een veertiendaagse training, vanuit Madrid per vliegtuig te ver trekken naar het gastland Uru guay. André studeert aan de r.-k. universiteit van Nijmegen de En gelse taal en letterkunde. Hij hoopt september-oktober zijn doctoraal te doen. m De Rode Kruiswoord Puzzel Actie, waaraab ook ons blad heeft deelgenomen, heeft f620.219,75 opgebracht. Het Rode Kruis mikte op vijf ton, het is ruim zes ton geworden. Voorwaar een prachtig resultaat. De oplossing van de 13e puzzel was „Dit was dan weer de laat ste". Er kwamen 33.951 briefkaarten en giro-overschrijvingen binnen met het bovenstaand resultaat. Er waren ook deze keel den Holteparem bij de prijswinnaars va de gewone prijze. noch van de einöScózdprijzen. De Libra 28 stacaravan ter waarde van f 11,830.— ging naar mevrouw J. v.d. Kooi-van der Lei te Noord- bergum (pest Veenwouden); Al heeft men dan niets gewonnen, men heeft toch de genoeg doening aan een prachtig werk te hebben meegewerkt. Daarvoor komt alle deelnemers een hartelijk woord van dank toe. Aangevoerd: 59 varkens. Prijzen 59 biggen van 125.- tot 132.-. Alge meen overzicht handel: handel vlot en prijzen prijshoudend. Het bestuur van de afd. Holten Veilig Verkeer Nederland stelt de Holtenaren in het weekeinde van 25/26 juni in de gelegenheid de ogen gratis te laten testen. Op vrijdagmiddag en avond en op zaterdagmorgen staat de appara tuur opgesteld op het plein voor de Spar aan de Dorpsstraat. Zo'n test, die een paar minuten duurt, houdt een onderzoek in naar de kwaliteit van de ogen. Een dergelijke test werd in het najaar van '75 afgenomen op de Middenstandsbeurs waarbij bleek dat een vrij groot aantal „getes- ten" onvoldoende waarnamen. Dijkerhoekse leerlingen naar het bezoekerscentrum Noetsele.rberg' Herman Bosman en Henk Kroon, leerlingen uit de 6e klas van de Het heeft ds. Jan Elisa Steenbak ker Morilyon Loysen, die zondag 20 juni 80 jaar werd, niet aan belangstelling en hartelijkheid ontbroken. Dinsdagmorgen werd hij in het bejaardencentrum Dies- senplas waar. hij sinds februari 1974 huispastor is in de bloeme tjes gezet door het bestuur, direc- De eerste week van het recrea tie wex-k van de Interkerkelijke Re creatiecommissie in de tent aan de Borkeldweg is mede door de gun stige weersomstandigheden (na zondag) geheel volgens liet vastge stelde programma verlopen. Het programma voor de week van 26-6 t.e.m. vrijdag 2 juli luidt als volgt: Zaterdag 2 6juni: 20.00 uur Instuif. Zoy.dag 27 juni: 10.00 uur Kamp dienst m.m.v. Holtens Gemengd Koor. Voorganger: ds. Ledegang van Amsterdam. Maandag 28 juni: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 14.30 uur Douanespel. Dinsdag 29 juni: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 19.30 uur Barbeceu met na afloop volksdans. Opgeven vóór dinsdag 12.00 uur bij de tent. Woensdag 30 juni: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 14.00 uur: Alternatieve Olympia de. Donderdag 1 juli: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 14.30 uur Speurtocht. 19.00 uur Twentse koffietafel. Opgeven vóór donderdag. Vrijdag 2 juli: 10.00-12.00 uur Kin dermorgen. 14.30 uur Volleybal wedstrijden. 19.30 uur Bonte avond. De kioslc is van maandag t.e.m, vrijdag van 9.30-10.30 en van 12.00- 12.30 ur geopend. Op zaterdag van 9.30-10.00 uur. Tot ziens Wilma Vloedgraven Bea Brinkman Germa Beldman-Rietberg. tie en personeel, de r.k. gemeen schap in Holten en de bewoners van het centrum. Het Diessenpïas bejaardenkoor zong een speciaal verjaardagslied. Dinsdagavond recipieerde ds. Steenbakker in gebouw .Irene ea velen kwamen hem de hand druk ken. Namens de Ned. Herv. ge meente feliciteerde de praeses Van de kerkeraad. de heer H. vaa Wijngaarden. Hij bood namens de kerkeraad die heel dankbaar is voor het vele werk dat ds. Steenbakker nog voor de kerk doet ,,Het 2-delige Groot woor denboek der Ned. taal" van Van Dale aan. Velen waaronder de laatstelijk dienstdoende en eme riti predikanten lieten hun ge lukwens vergezeld gaan van bloe men, een kleine attentie of een geschenk onder couvert. Ds. Steenbakker (zeer getroffen door zoveel vriendelijkheid en hartelijkheid) zei in zijn dank woord, deze avond ook te hebben ervaren als een posthume huldi ging van wijlen zijn vader ds. P. A. Steenbakker Morilyon Loysen, De zesde klas van de o.l. Dorps school alhier ging op 14, 15 en 16 juni j.l. naar de kampeerboerde rij „Het woelige nest" te Huls horst, nabij het Veluwemeer. den op en neer, de golfjes klotsten vervoer en via Terwolde, Nijbroek Oene, Epe en Nunspeet reed de stoet over de Zuiderzeestraatweg naar het doel. De koffie stond klaar vo.ór de chauffeurs en chauf- feuses. Ze hadden nog even de tijd om alles te bekijken en reden daarna terug. De kinderen neus den overal rond, bij de geitjes, de konijnen, de kuikentjes en wat er meer te bezien viel. De dames Op. hof-ten Dam en Vorkink-Voordes inspecteerden de keuken. Zij wa ren meegegaan om voor de maal tijden te zorgen. De koelkast ging open. Boter, melk en dergelijke verdwenen achter de koeldeuren. Alles, wat ze wensten was aanwe zig. De dames waren tevreden. Mevrouw Boersma-Wenink en de heer Brouwer, die de leiding van de groep op zich hadden genomen, waren hier ook een vorig jaar reeds geweest ën met de situatie bekend. zwemmen Weldra verscheen de heer Wa terweg met een grote wagen om 't die de Ned. Herv. gemeente van Holten als voorganger diende van 1904 tot 1929. Het ging, zo besloot hij zijn dankwoord, deze avond niet in de eerste plaats om mij, maar om Hem die Zijn machtige armen om ons heeft geslagen. De avond werd besloten met een korte dienst, waarin ds. Steen bakker eèn meditatie hield naar aanleiding van het gelezen bijbel gedeelte Psalm 103 en het zingen van Red 390 vers 1 ,,'k Wil U o God mijn dank betalen". Aan de Lagere Technische School te Rijssen slaagden 77 cursisten aan de avondcursussen lassen, waaronder de volgende Holtena ren: Autogeenlassen voor beginners: G. J. Baltus, Neerdorp 84a, A. Meijerman, Gaardenstraat 2, G. Pasman, Neerdorp 11a, A. J. Ste vens, Neerdorp 24. Electrisch lassen "voor begin ners: G. H: Sluiter, Beuseberg 189, M. T. Veltkamp, Hol terbroek 50, N. de Goyer, Deventerweg 22, S. de Vries, Neerdorp 23. Electrisch lassen voor gevorder den: J. T. Verboom, Verzetstraat 51. gezelschap naar het Veluwestrand te brengen. Die tocht was op zich zelf al een feest. Bij het Piashuis lagen kano's en roeiboten in over vloed. De jeugd kreeg instructies om eerst in „de haven" te blijven tot de techniek van peddelen en roeien aangeleerd was. De tweede dag voer de vloot het zeegat uit, nu zonder kano's. De boten dein- - den op en eer, de golfjes klotsten tegen de boeg. De roeiers trokken stevig aan de riemen en trachten koers te houden. De derde .dag zou de overtocht plaats vinden naar een van de eilanden, heel in de verte. Daar ging de klas, niet min der dan 4 in een boot en niet meer dan 6. Er stonden flinke, golven. De oversteek zou wel een uur ver gen Verschillende ploegen haalden het eiland, hoewel niet alle: De boten werden vastgelegd, om wegdrijven te voorkomen. Het eiland werd betreden. Struikgewas, muggen, wilde planten als smeer- wortel, nachtkoekoeksbloem, wil gen roosje. Verder enkele koeten en eenden.Met de kijker werden de. andere boten gevolgd. Alles goed, niemand'dreef af. De terug tocht ging voor de wind en soms zong iemand het oude lied: „Wakk're mannen spoed ter red- ding, spoed u met de reddingboot. Immer luider smeekt om hulp u, 't scheepvolk in z'n stervensnood';. Men waande zich misschien bij Dorus Rijkers midden in een inkt zwarte nacht, om schipbreukelin gen van een wrak te halen. Een van de leerlingen miste de bril op de derde dag. Overal werd gezocht: in de slaapzaal, de eet zaal, het speeltei-rein, op het strand vruchteloos. Iemand gaf de tip: We zijn gisteren op de Hulshorsterzandverstuiving ge weest. Daar had hij de bril nog. Allen naar de zandvlakte, 20 minu ten lopen. Kaal landschap, een soort Sahara, onbegroeid met hoge stuifduinen. Duinen hoger dan de Dorpsschool. De klas zette koers naar de heuvel, waar de vorige dag het laatste werd gespeeld, ge- buiteld' en gerold Niémand zag iets'. Mét .de .banden woelden de jongens en meisjes in het rulle zand Hóera; 20t'm onder het zand werd een. brillestang gevoeld Hoera, de bril was terug en die had eehzaam gelegen op die grote zandvlakte, waar het vorige jaar nog een zesde klasser was ver dwaald Neen, de bril lag niet op, maar onder het zand en was toch gevonden! Na veel gestoei, gedraaf, geroei en gepraat gingen de kinderen de eetzaal binnnen. Alles stond klaar. Ze werden om en om gezet. Elke dame had een tafelheer en de meisjes vonden het interessant om bediend te worden door de jongens. De vork in de linker en het mes in de rechter. Begerig gluurden de ogen naar alle heerlijkheden. Nog niet aanvallen. Eerst stilte „smakelijk eten!" „Dank u wel meester". Een heel gezellig ge gons. Er wordt gesmuld en dank bare blikken gaan naar de kook sters. Nadat de maaltijd is beëin digd, helpt een aangewezen groep afnemen en de eetzaal weer in or de maken. De avond wordt gezel lig doorgebracht en de bedden wenken. Na een afgesproken tijd heerst er rust .en velen vatten spoedig de slaap. Een enkel droomt 's nachts hardop of woelt eventjes. Voor de dag begint, kraaien de hanen al. Een enkele kijkt even op en legt zich weer te slapen. Alles blijft doodstil tot om 7 uur het sein wordt gegeven om op te staan, voor zo ver men dat wenst Zo tegen kwart voor zeven woens dagavond staat alles ingepakt. Weer zijn er vaders en moeders om voor vervoer te zorgen. Er wordt afscheid genomen van de heer en mevrouw Waterweg, die erg hun best hadden gedaan om het de kinderen naar de zin te ma ken. Een paar schoolliedjes uit lang vervlogen dagen worden hun toe gezongen, tweestemmig. De heer Waterweg bedankt en spreekt zijn beste wensen uit. Terug gaat het over Elspeet en Apeldoorn. Allen komen veilig in Holten terug. school te Dijkerhoek senreven het volgende verslag: Omdat we graag wat meer wilden weten van de natuur om ons heen. gingen de klassen vijf en zes van de o.l.s. Dijkerhoek afgelopen dins dag naar het bezoekerscentrum „De Noetselerberg". We vertrokken om twee uur met de fiets onder leiding van mevr. Bosman en meester Kroon. De heenweg ging via Holten over het nieuwe fietspad dwars over de Holterberg. Het was een mooie tocht met de prachtige natuur om ons heen. Omstreeks drie uur wa ren we bij het Bezoekerscentrum. Toen we binnenkwamen kregen we dia's te zien van planten en dieren op de Overijsselse Heuvelrug. Na de dia's kregen we een les brief die we mochten invullen tij dens de wandeling over de ten toonstelling. Op deze rondwandeling zagen we foto's over de milieu verontreinil ging en de mooie natuur Verder zagen ,we nog levende diorama's, o.a. het nest van de rode bosmier, de verschillende soorten bomen, mossen en planten. Ook waren er nog verschillende soorten boom- lagen te zien. Toen wc alle vragen hadden be antwoord, gingen we naar de filmzaal om deze met de rondlei der te bespreken. Daarna namen we afscheid en reden via Haarle en Nieuw-Heeten naar Dijkerhoek terug. We waren om kwart voor zes terug. Het was een geslaagde middag. Aan de LTS te Rijssen slaagden voor het diploma Timmeren G J Meijer, Burg. v.d. Borchstraat 30; voor het diploma Metselen E Boo de, Look 88, G D Bronsvoort, Bor- keld 68, H Oosterveld en D H Oos- terveld, Borkeld 3; voor het diplo maBank werken M J Dijkink, mr. G. Vixseboxsestraat 3, J M Stevens Beuseberg 40, G Aanstoot, Diessen- plasstraat 20, W F Boode Neerdorp 47 en H J Kettelarij, Bergmanstr. 1: voor het diploma Schilderen J Stam. Bessinkpasstraat 33, A Trom- op, Oranjestraat 7 en A R Paalman Espelo 88; voor het diploma Auto monteur H J Podt, Heideweg 42, D J Schipper, Kolweg 72 en A J Stam, Look 61; voor het diploma Metaalbewerker D J Aanstoot, Beu seberg 126, L J Leeftink, Gaarden straat 19 en A Nijhuis, Bergman straat 26. Aan de ..Noordenbarg" school voor-algemeen vormend en be roepsoriënterend onderwijs der O.L.M. te Holten zijn benoemd als vakleerkrachten de heer H. Brink man te Raalte, Duits; mevr. R. Michels-Appel te Deventer, kennis der natuur; mevr. J. N. T. Schüt- te-Meijer te Hengelo (O)K en O. de heer Visscher te Deventer: A.V.O. de heer C. W. Gruyters te Enschede: Lich. oef. Wegens be noeming elders hebben de school verlaten: mevr. W. Stevens-te Veene, Delden (K en O); mevr. G. Lukkien-Hoekman, Holten (Lich. oef.); mej. N. H. Boven, Goor (Kennis der natuur).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1