Uitwisselingstoernooi Tennisclub Holten B Judo examen S.V. „BATO" MINI-VOLLEYBAL Buurtvereniging „Holterhaar" hield voetbaltoernooi Gelukkig zijn er ook nog boeren Blauw Wit-selectie sloot seizoen winnend af feMMINi ihfesSÜÏ Eerste Olympisch boek voor C. Kerdel (NOC) Promotiewedstrijd „Snelle Wieken" Cocker spaniels hoog gewaardeerd WÊÊÊKtÊÊÊBmÊÊmmÊmm Damesvoetbal Kinderliedjes in moeders taal HOLTEN 18 JUNI 1976 PAGINA 7 nische Commissie in samenhang met de beide teams voor het ko mende jaar opgesteld moeten wor den, waarbij gekozen zal moeten worden tussen recreatieve dan wel competetieve sport. Kiest men voor het laatste dan zal een en an- wat „professioneler" moeten Afgelopen zondag werd er een uitwisselingstoernooi gespeeld kussen de TC Holten en DLTC uit Deventer. Aan alle voor waarden om dit evenement te doen slagen, was voldaan, waarbij we in het bijzonder de inbreng van de dames A. Hovingh en R. Bogers, geweldig gesteund door D. Kramer en D. Blom, wensen te nöemen. Een toernooi staat of valt name- lijk bij de ambiance waarin het plaats heeft. Deze was in een worden begeleid, zullen er meer woord geweldig, met als absoluut hoogtepunt de lunch, wat oefenwedstrijden moeten worden onze gasten weliswaar deed verbleken maar helaas niet gespeeld, zal er doelgerichter je- vergeten van ons te winnen, een detail wat we hen overigens gaarne vergeven, daar zij de T.C. op sportieve manier tegen stand boden. In totaal namen 36 spelers deel, 18 uit Holten en eenzelfde aantal uit Deventer. Gespeeld werd in 4 poules, i twee herendubbels, een damesdubbel en een gemengd dubbel. Gespeeld werd om het aantal gewonnen games. traind moeten worden en zou men de jonge teams wedstrijden kun nen laten spelen tegen oude rot ten in het tennisvak teneinde de routine op te vijzelen. Dat op deze manier in eigen kring ook gedacht wordt, is bekend. De toekomst zien we dan ook met vertrouwen tege moet, over Tom Okkers beschikt de TC (nog) niet, wel over een aantal enthousiastelingen die mits hard werkend, best nog wat ver der zouden kunnen komen. I georganiseerd werd door de Buurt- Een spelmoment uit de voet balwedstrijd vereniging „Holterhaar" Einduitslag: Holten 223 punten, Deventer 275 punten. De herendub bels hadden daarbij een positieve uitslag van 122 tegen 120, waarbij in poule 1 D. Hoving (even sterk op het veld als zijn vrouw in de keuken) en R. van Dijk het best uitkwamen en in poule 2 J. Jans- sen en R. Langedonk de -meeste- punten verzamelden. De dames dubbels werden ook ge wonnen: 66-47. J. Dogterom en D. i van Assem scoorden hier lustig terwijl de (vele) bezoekers nog maals werden geconfronteerd met de veelzijdigheid van R. Bogers en A. Hovingh. Zij hadden duidelijk meerdere potjes op het vuur. Dat i de mixed dubbels wel bijzonder goed met elkaar, maar minder met i de tegenstander overweg konden, bleek uit de uitslag 25-109! Alhoe- wel A. Groot (met partner D. Kra mer ditmaal) zijn tegenstander soms -liet lachen als een boer met I kiespijn, bleek dit toch onvoldoen- I de op te leveren om de vele gaat- i jes die er vielen, te dichten. Om ongeveer vijf uur waren alle par- tijen beëindigd en werd begonnen aan het serieuze gedeelte van de dag, het zogenaamde borrelen. Dat de TC hierin van de tegenstander geen spaan heel liet, spreekt van zelf. In. een dankwoord werd de vertegenwoordiger van Deventer nogmaals de uitstekende leiding (hulde aan de „invallers" H. Keni-" pers en W. Dogterom) en de ge- weldige steun gememoreerd. De TC werd voor volgend jaar terug gevraagd en er werd een barome ter aangeboden. Dat deze meteen gebruikt kon worden, viel op te maken uit de binnendruppelende informatie over de promotiewed strijden, wat zwaar weer voorspel- de. Het tweede team heeft het niet gehaald. In een sfeerloze omgeving werd dit keer verloren van een tegenstander die op alle fronten sterker was. Men bleek van de za terdagcompetitie overgestapt naar de zondagcompetitie waardoormen formeel door de KNLTB in de 5e klas was geplaatst, echter in de 3e klasse thuis hoorde! Meer routine, een hoger niveau, en het voordeel van de baan le verde een verlies van 1-7 op. Uit slagen: M. Beekman verliest met 3-6, 2-6. E. Ladiges verliest met 3-6, 1-6. M. Durieux verliest, met 2-6, 1-6.-V. Boer verliest met 6-2, 0-6, 3-6. Herendubbel verliest met 1-6, 0-6. Damesdubbel wint! met 4-6, 7-6, 7-5. M. Durieux en M. Beekman verliezen met 4-6, 3-6 en E. Ladiges en V. Boer verliezen met 3-6, 0-6. Domme pech heeft 't tweede team van een plaats in de vierde klasse afgehouden. Méerderè clubs wor den zonder spelen geplaatst, 't lot wees Holten aan voor promotie wedstrijden en men treft z'n tegen stander. Dit is des te jammer, om dat de spelers bet gehele seizoen goed tennis hebben laten zien, waarvoor onze waardering. Een plaats in de vierde klas was dan ook zeker verdiend geweest. Een nieuw strijdplan zal door de Tech- Mini-volleybal? De meeste mensen die deze uitdrukking horen en die nog niet kennen, zullen wel ge neigd zijn om te denken aan een variant op het géwone volleybal, gespeeld in het Ahoy sportpaleis als een show voor duizenden. Niets is minder waar. Mini-volleybal is niet een spel voor ouderen maar voor kinderen van 9 tot 12 jaar, en de bedoeling hiervan is dat deze kinderen met veel plezier eigenlijk spelenderwijs de volleybalsport le ren kennen. Bij volleybal was het tot enkele jaren geleden de ge woonte om pas op 12-jarige leef tijd té beginnen met deze sport. Totdat men een aantal jaren gele den in de DDR op het idee kwam om ook de kinderen van 9 tot 12 jaar al de gelegenheid te geven om de beginselen van hetvolleybal on der de knie te krijgen. Het. spel wordt door de kinderen gespeeld op een aangepast veld, met een iets lichtere bal dan normaal en met aangepaste spelregels. Om de kinderen actief en plezierig bezig" te houden wordt er twee tegen twee of drie tegen drie gespeeld. In een iets verder gevorderd sta dium wordt dit langzamerhand op getrokken tot de normale spel vorm van zes tegen zes. Hier in Nederland is de mini-volleybal- sport op het ogenblik sterk in op komst. In veel plaatsen hebben de volleybalverenigingen al 'n „mini- afdeling" en in sommige regio's zijn er soms al competities op poten gezet. Dit alles deed de volleybal afdeling van BATO besluiten om over te gaan tot de oprichting van een mini-volleybalafdeling. De be doeling is om het nieuwe seizoen (per 1 september) te beginnen met de trainingen die vooral in het be gin een spelkarakter zullen verto nen, zodat de kinderen er met veel plezier aan deel kunnen nemen. Deze trainingen zullen worden ge houden in de gymzaal aan de Haar- straat, elke dinsdag van 16.30 tot 18.30 uur zullen de verschillende groepen daar terecht kunnen. De enige benodigdheden zullen zijn 'n gymbroekje, een shirtje en 'n paar gymschoenen, en de kinderen zul len er ongetwijfeld veel plezier aan beleven. Wilt u als ouders uw kind opgeven voor het mini-vol leybal, maak u dan nog geen zor- De duiven (89) van de p.v. Snelle Wieken werden voor 'n wedvlucht (590 km) gelost in Orleans (Fr.) Gelost: 5-10 u. Eerste duif binnen om 12.36.45 uur. 1, 2, 3, 5, 6 en 8 R. Schaap, 4 en 10 G. J. Belcker- nen, 7 H. Voortman, 9 comb. Beld- man-Kuipers. gen. Via de scholen zal waarschijn*- lijk nog informatie verstrekt wor den, zodat u dat op uw gemak af kunt handelen. Heeft, uw kind zin in mini-volleybal, twijfel dan niet en geef het te zijner tijd op. De eerste maand zijn de trai ningen gratis om kennis te ma ken, daarna kunt u beslissen of hij of zij blijven of niet. Tot ziens dus maar bij BATO mini-volleybal. Donderdag 10 juni j.l. werden tijdens de lesuren verschillende judo-examens afgenomen door de heer Huizinga in het gymlokaal aan.de Lageweg. Er bestond een grote belangstelling van de zijde van de ouders. Dit was erg fijn voor de examen kandidaten. En kele leerlingen werden niet ver hoogd biet een band of slip. Men moest nl. veel verschillende gre pen en worpen kennen. Het peil is echter goed vooruit gegaan en dat is al zeer verheugend. Enkele ju doka's konden zelfs slips over slaan. Over een half jaar worden er weer examens afgenomen en hebben de niet geslaagden weer een kans. Ook voor de paar leden die deze keer afwezig waren van wege een schoolreisje. Dit zijn de uitslagen: GELE SLIP Dannie v.d. Veen, William Hoven- kamp, Arjan de Bouwmeester, Bert Krol en Arjen Steenhouwer. ORANJE SLIP Jan Peter Müller, André Rietberg, Betsie Beltman, Bianca Rouwen- horst, Eric Vincent, Jan Wessel- dijk, Gerard van Calcar, Arno Müller, Hans-Eric Lukkien, Roe lof ten Veen en Martin Oplaat. GROENE SLIP Leslie Scheltens, Tinus van Lies, Freddie Smit, Erwin Rouweshorst en Ans Achterkamp. BLAUWE SLIP Egbert Dikkers Mevr. v. Dijk, Holterberg 2, be haalde het afgelopen weekeinde in Osnabrück met haar Engelse Coc ker Spaniels weer opmerkelijke resultaten. Kamp. Yardew Con stellation 'W 75 kreeg 1U in de Kampioensklasse en eindigde als beste bonte reu. Zijn dochter, de zelf gefokte ,,Our Mutual Friend Little Gardenia" kreeg eveneens 1U in de Jeugdklasse en werd met 11 maanden reeds beste bonte teef BRUINE SLIP Dick Hoving, René Boele en Ro bert Klein Wassink GELE BAND Joost Bogers, Carola Stam, Gea Aanstoot, Jeroen Flantua, Anddes van Iperen, Eric Roelvink, Peter van Leeuwen, Paul v.d. Tórre, Gerwin Leppink, Finette Idses, Marietje Kolkman en Egbert Aal- tink. GELE BAND MET ORANJE SLIP Jan Hovenkamp, Henry Thalen en Eric v.d. Berg GELE BAND MET BLAUWE SLIP Eric Jol ORANJE BAND Eric Schmets, Diana Aaftink en Jaap Trotsenburg. Ondanks hoge investeringen en 'n gedegen training is het team uit de Ab Jansenstraat er niet in geslaagd de vorig jaar verworven wisselbe ker nogmaals in de wacht te sle pen tijdens het jl. zaterdag gehou den buurtvoetbaltoemooi, hetwelk werd georganiseerd door de buurt vereniging Holterhaar en gespeeld op het terrein nabij de Scholenge meenschap. Zoals gemeld in ons blad van vo rige week, had het team uit de Ab Jansenstraat zich tevoren serieus op de komende slag voorbereid door zich onder leiding van hun coach, terug te trekken in een ho tel op de Holterberg, één en ander geheel volgens de procedui-e zoals die in de topsport wel meer ge bruikelijk is. Wellicht heeft het or ganiserend comité uit de Ab Jan senstraat hiermee toch de vergis sing begaan domicilie te kiezen in de voor topsport te ijle luchtlagen in een „trainingskamp" waar men taal weliswaar de hoogste niveaus bereikbaar zijn doch waar het ge serveerde vocht (dat Heineken we reldberoemd gemaakt heeft) toch tijdelijk een fnuikende invloed kan uitoefenen op snelheid en uithou dingsvermogen. bij het leveren van topprestaties. Hoe dan ook, na een bikkelhard, doch zeer sportief gestreden toer nooi, waarbij scheidsrechter Meer man zonder meer een glansrol ver vulde, kwamen de beide teams uit de Canadastraat als eerste en twee de prijswinnaars uit de bus, waar na de Ab Jansenstraat en de Ver- zetstraat als resp. derde en vierde volgden. Mede dankzij het uitste kende weer is ook deze sportdag weer een waar succes geworden. Het bestuur overweegt thans om streeks eind augustus een buurt- toemooi voor de jeugd te organi seren. Van kindsbeen af is het erin geheid: als de boer niet meer klaagt is het afgelopen met 'hem. Hoe vaker je die stelling hoort, hoe eerder je het begint te geloven. De boeren zelf vinden dat ze bij het grote publiek geen al te beste naam hebben. Is dat valse bescheidenheid? Een recent onderzoek heeft uitgewezen dat de boer er niet zo slecht van af komt en dat het beeld van de boer de laatste jaren verbeterd is. De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond, die ongeveer 30.000 le den telt, heeft een hele dag met bestuursleden „geboomd" over de verhouding boer-burger. Zo'n stu diedag blijkt een nuttige aangele genheid te zijn: de"bóeren willen met public-relations activiteiten aan de weg timtmeren. Zij dragen trouwens allerlei leuke en minder leuke ideeën aan om hun „boer- zijn' zo goed mogelijk te verkopen. De boerin-kaasmaakster, die op trad tijdens de NCB-studiedag, schoot warempel in de roos toen ze spontaan vertelde dat boeren en burgers elkaar als mensen (niet als beroepsgroepen) moeten bena deren. Het goede mens merkte dat zeer terecht op. Nauweijlks vijf minuten later deelde de kaasmaak ster een ongenadige mep uit aan de pers. De kranten geven te wei nig informatie over het boerenvak. Zaterdag 12 juni jl. kwamen de spelers van Blauw Wit I enII met hun dames dit seizoen voor de laatste keer bijeen. Als afslui ting was nl. een dagje uit rnet de bus georganiseerd. Met goed weer en een prima stemming werd etrst Balkbrug voor .een kop koffie met gebak aangedaan. Vervolgens wérd Giethoorn met een bezoek vereerd, zo had men o.a. een rondvaart over de Giethoornse „wieden." In Smit's paviljoen, een klein model Sebeveninigse Pier, werd een een voudige lunch opgediend. 's Middags werd er gevoetbald tegen de 4e klasser KNVB Noord, v.v. Excelsior te Noordscheschut (gem. Hoogeveen). In een vlotte en aantrekkelijke wedstrijd had Blauw Wit gedurende de gehele wedstrijd het beste van het spel. Na 10 min. spelen was het Wilco Dikkers die Blauw Wit op een 1-0 voorsprong zette. Halverwege de le helft was het midvoor Fokke Boertien van Noordscheschut die de stand op 1-1 bracht. Direfct na de thee werd het zelfs 2-1 voor Noordscheschut toen linksbuiten Klaas Boer via de paai doel trof. Daarna was echter het woord geheel aan Blauw Wit, dat Wilco Dikkers een hattrick zag vol tooien; doelman Bert Trompetter, via de laatste verdediger van Noordscheschut, met een verre uit trap 4-2 zag scoren, waarna Henk Aanstoot (1) de eindstand 5-2 voor Blauw Wit op het scorebord bracht. In de kantine van .Noordsche- sohut bleef men daarna nog even gezellig bijeen, waarbij de afspraak werd gemaakt, dat Noordscheschut het volgende seizoen Blauw Wit met een bezoek zal vereren. Tegen 6 uur 's avonds was de 'bus bij Reimink, Lemelerveld, aan gekomen, waar een voortreffelijk diner werd opgediend. Aansluitend kon er gedanst, worden op de uit stekende muziek van de Dandy's uit St. Michelsgestel (N.Br.) Toen de- bus tegen 24.00 uur bij de Mengunie Holten was gearriveerd, kon iedereen terug zien op een ge slaagde dag en moe en voldaan zijn of haar bed opzoeken. (d.k.) Jan Cottaar heeft namens Duyvis woensdag 9 juni in Biddinghuizen het eerste exemplaar van zijn boek „De Olympische Spelen" aangebo den aan de heer C. L. Kerdel, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité. Het boek, met als ondertitel „Wegwijs van Olympia-tot Mon treal", is gerealiseerd met steun en aanbeveling" van het NOC. De uit gave er van is financieel mogelijk gemaakt door de Koninklijke Fa brieken T. Duyvis Jz. b.v. in Koog aan de Zaan. Duyvis heeft duizend boeken van de oplage geschonken aan het Nederlands Olympisch Co mité, dat deze boeken zal gebrui ken voor voorlichtingsactiviteiten. Het boek van Jan Cottaar biedt 'n uitvoerige verzameling van fei ten en gegevens. Het is geïllus treerd met zwart-wit- en kleur- illustraties en een aantal cartoons van Ruud de Vries. Het handelt over de geschiedenis van de spelen vanaf de Griekse Spelen; het be licht de organisatie en de doelstel lingen en gaat in op omstreden on derwerpen als „De toekomst van de Spelen" en „Olympisch amateu risme". Vervolgens geeft. Jan Cot taar karakteristieken van alle edi ties van de Spelen, vanaf Athene 1896 tot en met München 1972. De Winterspelen worden in een apart hoofdstuk behandeld. Verder rangschikt Jan Cottaar de Neder landse Olympische onderscheidin gen. Vanaf Parijs 1900, want in Griekenland (Athene 1896) telde men nog geen Nederlandse deelne mers. De laatste vijf bladzijden van het 64 pagina's tellende boek zijn gereserveerd voor de Spelen van Montreal. Naast het programma- overzicht, kunnen aan de hand van tabellen en standenlij sten de resul taten worden bijgehouden en met bestaande Olympische records wor den vergeleken. Het boek is voor de prijs van f 6.95, exclusief, via de levensmid delenhandel verkrijgbaar, bij aan koop van Duyvis-produkten. De dames van de S.V. Holten" spelen zaterdagmiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen „A.B.S." in Bathmen. Vertrek: naf ,,Meer- kwart voor drie imanskamp' maal en kom op tijd! Dames kom alle- Zo dit toch gebeurt, druipt de ne gatieve schrijverij er af. Ofschoon we een eind mee kunnen gaan met de lieve kaasmaakster, delen we de mening van de brave NCB-ziel niet. Haar mening valt immers moeilijk te rijmen met een onder zoek naar de verhouding boer-bur- ger. De Nederlandse boeren heb ben achter zich staan 'n Stichting Public Relations Land- en Tuin bouw, een instituut dat door een aantal boerenorganisaties betaald wordt. Dit instituut heeft tussen de veelheid van wetenschappelijke on derzoeken een soort meeneem-on- derzoek laten uitvoeren. De op dracht daartoe werd gegeven aan het Instituut voor Sociaal-Weten schappelijk en Economisch Onder zoek (ISEO) Een duizendtal huisvrouwen en evenveel gezinshoofden hebben hun zegje kunnen doen over de Neder landse boer anno 1976. Het boeren, toporgaan, het Landbouwschap, heeft twintig jaar geleden 'n soort gelijk onderzoek gedaan naar het beeld dat het publiek van de boer had. Een vergelijking van de beide onderzoekresultaten leert dat de boer het niet zo slecht er van af brengt. Hij komt steeds meer in de gratie bij de burger. Het moet het boerenhart wel aanspreken dat 82 pet. van de ondervraagde bur gers het beslist niet vervelend vindt als de dochter met een boer trouwt. Jaren geleden dacht men er anders over en stonden jonge boeren, testpiloten en zeelieden on deraan op de lijst der huwelijks kandidaten. Ruim 5 pet. van de ge ënquêteerden vindt het uithuwelij ken van de dochter aan de boeren zoon wel vervelend. Merkwaardig genoeg is de weerstand groter bij de ondervraagde vrouwen. Voor de NCB-kaasmaakster is 't leuk te weten dat bijna 80 pet. van de ondervraagden van mening is dat de boeren vakkundige lieden zijn. Je mag alles over de boer zeg gen, maar hij wordt als een trotse landman ervaren door 56.7 pet. Het overgrote deel (94 pet.) van de huisvrouwen en gezinshoofden vindt dat onze natie niet zonder boeren kan. Zou dit beeld mis schien ontstaan zijn door de „boe- ren-verkoop" via de krant, radio of televisie? Bijna evenveel mensen zeggen dat de boer uitstekende produkten voorbrengt. Dat geeft de boer toch wel moed. Wordt de Nederlandse boer in de pers wel zo negatief afgeschil derd? Daarop is niet direct een afdoend antwoord te geven. Na tuurlijk wordt de pers door som mige boeren als boosdoener afge maakt. In sommige gevallen heeft de boer het er dan zelf naar ge maakt. In het algemeen is dé be schuldigende boerenvinger in de richting van de communicatie-me dia niet terecht. We willen graag een cijfer uit het recent onderzoek, aangekaart door de Boeren Public Relations Groep, kwijt. Meer dan 2/3 van de ondervraagden (pre cies 69.3 pet.) vindt dat de boeren veel klagen. Jaren geleden, in 1957, was dit percentage hoger, nl. 81 pet. De be langstelling van de pers gaat in de jneeste gevallen uit naar de be staande boerenzorgen, agrarische problemen en de boerenverlangens. Dat leidt dan tot een krantenlezer die weer eens een klagende boer voorgeschoteld krijgt. Niemand leest de krant die dagelijks schrijft dat honderden treinen en vliegtui gen netjes hun passagiers naar hun reisdoel brengen. De lezer spelt de krant wel als deze nauwkeurig ver slag doet van een ontspoorde D- trein of een Boeing 737 die tegen een bergtop te pletter is geslagen. Zakelijker presentatie Een feit is ook dat de Nederlandse boerenorganisaties zich naar buiten toe harder en zakelijker presente ren. Ze willen bereiken wat hun rechtens toeneemt. Met dit optreden wekken de boeren vaak onbewust of ongewild dat ze dicht tegen de klaagmuur leunen. Als de brave NCB-kaasmaakster de pers verwijt dat ze de boer onjuist etaleert, is dat een onbewezen stelling. Wij durven met een gerust hart het te gendeel te bewijzen, al geven we de boerin toe dat de publiciteit nog steeds beter mag en kan. Over de verhouding boer en bur ger is heel wat afgepraat door de NCB-bestuurders. Er gingen veel ervaringen en tips over de tafel tijdens de studiedag. De verkoop van de boerenzaak is een nuttige bezigheid. Het onderzoek in op dracht van de Stichting Public Re lations Land- en Tuinbouw toont aan dat de boeren op de goede weg zijn. Toch vindt nog 43.1 pet. van de ondervraagde huisvrouwen en gezinshoofden de boer eigenwijs. Dat kan het beeld van de boer af en toe wel eens schaden. In onze oren klinkt nog een opmerking na van een oprechte Brabantse boer tijdens de NCB-studiedag: „Voor de rest gunnen we iedereen een plaats onder de zon en ook onder een ouderwetse knotwilg. Als die ons echter in de weg staat, moet hij een beetje opzij". B. Schouwing. In De Boekenbus van de RONO op zondag 20 juni (18-19.10 uur) praat Tiny Mulder met Henk Bloemhoff over het bundeltje „Piepmoes", waarin veertien meest nieuwe kinderliedjes in het Stelling- werfs staan. Ook de melodietjes zijn grotendeels nieuw. Het is de bedoeling van de makers van dit boekje, dat de kinderen in de ge meenten Oost- enWest-Stellingwerf weer meer in hun moeders taal zullen zingen, ook op school. De „Koperative Utjowerij" en de uitgeverij in Leeuwarden hebben samen een bijzonder mooie bundel met nieuwe Friese kinderliedjes uitgegeven. Henk van der Meer, die met zijn muzikale vrouw en kinderen telkens nieuwe Friese kinderliedjes introduceert, heeft de teksten en de muziek geschreven. De titel is ..Kwek, Kwek, Mine- myn". Van der Meer vertelt over dit werk. In hetzelfde programma bespreekt C. F. de Vries het tweede deel van de memoires van de schrijfster Cla re Lennart „Weleer". Deel twee is maar voor een klein deel door Cla re Lennart zelf geschreven. Na haar plotselinge dood heeft haar zuster, Eveline Klaver, het werk voltooid (Nijgh en Van Ditmar, Den Haag).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7