Vragenuurtje in de raad AGENDA WEEKENDDIENSTEN Binnenkort wordt grof huisvuil eens per maand opgehaald Geslaagd raadsflitsen KERKDIENSTEN Fietsen in Salland en Twente Gevonden-verloren Burgerlijke Stand Beheer Sporthal HOLTEN 18 JUNI 1976 PGINA 3 Zoals gebruikelijk werd óók de jl. dinsdag avond gehouden raadsvergadering weer afge sloten met het bekende vragenuurtje, van welke gelegenheid door diverse raadsfracties gebruik werd gemaakt. Verkeerssituatie aan Larenseweg gevaarlijk De heer J. Wiggers (ARP) wees het college nog eens op de voortdurende gevaarlijke verkeerssituatie aan de Larenseweg, ter hoog te van het parkeerterrein van de gebr. Dik kers (Centra). De heer Wiggers stelde hier over de volgende vraag: „Aan de gevaarlijke situatie aan de Larense weg, tegenover het parkeerterrein van gebr. Dikkers is, na reeds plm. een jaar te hebben bestaan, nog steeds geen einde gekomen en nog dagelijks moeten voetgangers waar onder kinderen gebruik maken van de op sommige tijdstippen van de dag zeer drukke verkeersweg. Welke stappen hebben B en W ondernomen om te komen tot het aanleggen van een trottoir ter vervanging van het be staande van 1, 2 en hoogstens 3 tegel (s)? Kan binnenkort een begin wor den gemaakt met het aanleggen van een breder trottoir waardoor een einde komt aan een situatie die, mede met het oog op het .a.s. vakantieverkeer, niet mag voort duren," aldus de heer Wiggers. Naméns het college van B. en W. gaf burgemeester Enklaar het volgende antwoord: „Op 10 april 1975 hebben wij op eenzelfde vraag van de Partij van de Aarbeid geantwoord, dat wij in het najaar van 1974 hebben ge tracht een strookje grond te ver krijgen, gelegen achter het trot toir langs de Larenseweg ter plaat se van de afgebroken boerderij van Kevelam. Door de aankoop van een strookje grond zou het mogelijk worden het trottoir ter plaatse.te verbreden, waardoor de huidige situatie verbeterd zou kun nen worden. Het hierbedoelde overleg en de daarop in 1975 gevolgde schrifte lijke aanbieding hebben niet tot positieve resultaten geleid. Wij hebben daarna de taxateur, de heer G, S. van Hoogmoed te Nij- verdal, verzocht ons ter zake te adviseren. Deze heeft inmiddels een eerste gesprek met de eige naar gehad. Het resultaat van het verdere overleg dient thans te worden afgewacht," «aldus mr. Enklaar, De heea- Wiggers repliceerde hier op dat de situatie ter plaatse der mate gevaarlijk is dat het niet verantwoord is wanneer dit nog langer voortduurt. Hy sprak de hoop uit dat het college spoedig de steen der wijsheid mag vinden, waarop wethouder Rietberg zei dat het hier gaat om 16 m2 grond, in eigendom van een particulier. „We hebben hiervoor reeds een gebruikelijke prijs geboden maar de eigenaar vond dit te weinig. De overeenkomst hangt dus af van de vraagprijs van de eige naar. Als college mogen wij, hoe dan ook, de redelijke verhoudin gen niet uit het oog verliezen. De heer H. J. Westerik (CDA) vond ook dat hier een situatie aan wezig is die niet langer mag voort duren. Het algemeen belang is hier zo mee gediend dat ter plaat se verandering komt dat de eige naar hiervoor begrip moet heb ben Wanneer dit in een redelijk gesprek met hem wox-dt doorge sproken. Wijdt hier eens een half uurtje aan," vroeg hij, waarop wethouder Rietberg weer ant woordde dat hier al enige half uurtjes aan zijn besteed. Vragen rond zwembad Twenhaarsveld Namens de fractie Gemeentebe langen stelde de heer J. Warrink de volgende vragen rondom het functioneren van het zwembad Twenhaarsveld: ,,1-Iet welzijn van de bevolking van Holten gaat de fractie Gemeente belang bijzonder ter harte. Dit welzijn wordt door vele factoren bepaald. Gedurende 5 maanden per jaar is het openluchtbad „Twenhaarsveld" één der scha kels, die bijdragen aan dit welzijn. HEKV. KERK 8.30 en 10.15 u. (jeugdgezins- diemst en afscheid van oudste kinderen zondagsschool) ds. A. W. Berkhof. Extra collecte: plaatselijke Herv. Vrouwenver eniging. Oppasdienst: mevrouw Dorresteijn, Gerrie ten Brake en Meineke Schellevis. GEREF. KERK 8.30 en 10.30 u, ds. G. W. H. Peddemors (viering Heilig Av.- maal). 19.15 u. ds. G. W. H. Peddemors. In alle diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en af lossing. Kinderoppas (dienst v. half elf): mevrouw Stam-Bos- schers, mevr. Beldman-Staman (res. mevr. Rietberg-De Waard), mevr. Aanstoot-Harmsen, Ria Potman (res. mevr. Schuppert- 31am) U.K. KERK (Geb. Irene). Zaterdagmiddag 5 u„ zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9.30 uur ds, C. C. Addink. Extra collecte plaatselijke Herv. vrou wenvereniging. 0KKENBR0EK 10 uur ds. B. J. Bananink van Dalfsen, UitgangscolL Provinc, Vormingswerk. Kinderoppas in Jns Centrum. NIEUW HEETEN zondag 8 Zaterdagavond 19 en 11 uur. Voor het optimaal functioneren van het zwembad zijn een aantal essentiële factoren nodig. Wij heb ben daarop in het verleden al eens vaker gewezen. De exploitatie en het optimaal funitioneren zijn voor ons geen tegengestelde zaken. Wij doelen hierbij op het feit dat er rekening gehouden dient te wor den met een aantal grilligheden, waarbij de factor weer weL de be langrijkste is. Dit brengt consequenties met zich mee, nl. het zal betekenen dat er in de te verrichten werkzaamhe den een grote onregelmatigheid zal zitten, die niet in een zwart wit verordening is te regelen. Er ■zal gezorgd moeten worden voor een goede werksfeer om tot een optimale exploitatie te geraken, omdat het personeel de mogelijk- heid moet hebben een flexibele organisatie te kunnen toepassen. Frequent en goed overleg met de beleidsvoerende instanties is hier voor nodig. Een goede relatie tus sen het personeel en de bezoekers is eveneens van groot belang. U zult het met ons eens zijn dat in dit licht bezien de politie moeilijk te plaatsen is. Een goede relatie wordt verkregen, doordat men zich laat informeren betreffende wen sen en verlangens, die er onder de bezoekers leven. Hiertoij denken wij aan de openingstijden en even tuele recreatieve voorzieningen. In verband met de recente pro blemen zouden wy U graag de volgende vragen willen voorleg gen: 1. Welke zyn de redenen, dat cr bij het vaststellen van de ope ningstijden van het zwembad geen rekening is gehouden met de groep werkende Holtenaren. bij Avie de vrye tyd eerst tegen ca. 18.00 uur begint? 2. In de instructie van het per soneel staat in art. 5 dat men zich dient te houden aan de openings tijden. De publieke opinie keert zich in dezen tegen het personeel van het zwembad. Kan het college ons mededelen hoe zy hierop denkt te reageren? 3. Is. het college genegen ter wil le van het optimaal functioneren de door ons genoemde flexibiliteit in de openingstijden door te voe ren? 4. Uit een oogpunt van goede exploitatie zal het leren zwemmen en dus het les geven meer aan dacht moeten krijgen en waar mo gelijk geïntensiveerd worden. In verband met de grote en vele verantwoordelijkheden van de chef badmeester achten wij het minder gewenst hem te belasten met de in art. 9 genoemde werkzaamhe den, omdat dit hem te veel bindt aan een plaats. Is het college ge negen ook ten aanzien van dit punt passende maatregelen te treffen? 5. Is het juist dat er bezoekers zyn geweest, die zich niet aan de instructies van de badmeesters hebben gehouden? Kan het colle ge ons mededelen welke maatre gelen zy hiertegen denkt te ne men? Namens het college antwoordde burgemeester Enklaar: De beantwoording van de vra gen, sub 1, 2 en 3, gesteld door de fractie van Gemeentebelang, is in feite reeds gegeven, voordat deze vragen door de fractie waren ge formuleerd en te onzer kennis ge bracht. Ons antwoord op een deel van de vragen d.d. 24 mei 1.1. is reeds te vinden in het Holtens Nieuwsblad van 21 mei daai-aan voorafgaand, waarnaar wij vra genstellers mogen verwijzen. Ten gerieve van vragenstellers moge nog het navolgende dienen: 1. In de huidige situatie (een be perkte wateroppervlakte en slechts één bassin) botsen de belangen van de individuele bezoekers met die van de plaatselijke zwemclub. Gedurende het voorseizoen, tot 28 juni a.s., maakt de zwemclub op 3 avonden per week, vanaf 18.3Q uur, gebruik van het zwembad. Gezien het feit dat deze zwemclub voornamelijk uit (zeer) jeugdige leden bestaat, ontmoet het bezwa ren om het aanvangstijdstip later te stellen. Voorts zijn de weers omstandigheden in de beginperio de van het seizoen in het alge- GEVONDEN: bruin lederen porte feuille; tam konijn: 1 zak uien; zilveren kettingannband; zilveren kinderarmban.d; damesportemon nee met inh. o.a. pasfoto; zonne bril; zwart-wit hondje; wit-bruin hondje; tennisbal; schildpad; brom fietsver zekeringsplaat j e. VERLOREN: T-shirt; rode kunst leren kndppoï.-temonnee; horloge; agenda; bruine portemonnee met inhoud o.a. pasfoto's; witte tas; gouden horloge; portemonnee met inhoud gouden horloge; lichtblau we portemonnee met inhoud hor loge en fietssleuteltje; geruite tas en schoudertas; portemonnee met inhoud bet aalpasje. meen zodanig, dat in de avond, uren, na 18.30 uur nauwelijks door individuele bezoekers gebruik ge maakt wordt van het zwembad, zodat met vaststelling van het sluitingstijdstip op genoemd uur, tevens een zinloze personeelsbe zetting kon worden voorkomen. Deze sluitingstijden zijn uiteraard in overleg met de badmeesters tot stand gekomen. Toen echter in de eerste dagen van opening van het zwembad, met voor de tijd van 't jaar extreme weersomstandighe den," ons enkele telefonische en één schriftelijk verzoek bereikte om het zwembad langer open te stellen, hebben wij besloten tot de in bovenaangehaalde publikatie vermelde flexibiliteit. 2. Het bovenstaande impliceert dat het personeel thans kan afwij ken van de vastgestelde openings tijden. 3. Met het vorengaande reeds beantwoord. 4. Zoals u ongetwijfeld bekend zal zijn, is dit jaar een hulp-bad meester aangesteld voor assisten tie tijdens het schoolzwemmen. Gezien de grote belangstelling die blijkt te bestaan voor het particu lier leszwemmen, zal in -nader overleg met de betrokkenen, deze hulp-badmeester tevens bij het laatstbedoelde leszwemmen wor den ingeschakeld. De door de fractie Gemeentebelang gewenste maatregelen betekenen structure le wijzigingen, zowel v.w.b. de tot op heden gehanteerde verdeling van de werkzaamheden, als v.w.b. de werkroosters, als de organisa tie van het beheer van het zwem bad. Immers, thans wisselen de diensten van de beide „vaste" badmeesters elkaar af en treden beide, elk tijdens hun dienst, op als chef-badmeester. Overigens heeft deze aangelegen heid onze aandacht, mede gelet op de op handen zijnde uitbreiding van het zwembad. Met betrekking tot de intensivering van het les zwemmen wijzen wij er wel op dat dit in de huidige situatie ten koste zou gaan van de mogelijk heden van de overige bezoekers van het zwembad. 5. Het is voorzover ons bekend driemaal voorgekomen dat bezoe kers moeilijkheden in het zwem bad hebben veroorzaakt. De eer ste maai is het meningsverschil tussen de badmeesters en een aantal bezoekers op redelijke wij ze opgelost. In het tweede geval is aan één bezoeker de toegang tot het bad voor tien dagen ont zegd en aan de tweede bezoeker voor 5 weken. In het derde geval, waarin de be zoeker zich eveneens niet stoorde aan de aanwijzigingen van de bad meester, werd deze tevens voor 5 weken de toegang tot het bad ont zegd, nadat de politie gezien het ergerlijk gedrag van deze het noodzakelijk achtte deze ter kal mering mede te nemen naar het politiebureau. Wij zijn van oor deel, dat de instructies van de badmeesters dienen te worden op gevolgd. Tegen hen, die zulks niet wensen te doen, zullen wij maat regelen blijven nemen." De heer Warrink reageerde met de opmerking dat het hier gaat om de exploitatie van een object dat zich niet in exacte voorschrif ten laat vatten. „Het gaat hier om •de doelstelling die je aan het zwembad wenst te geven. De weersinvloeden zijn hier bij zonder van belang. De problemen rondom het zwembad zijn niet van vandaag of gisteren en zijn ver hoogd met de voorgeschreven slui tingstijd. Bij het publiek gaat op een gegeven moment de opinie heersen: „Dat zullen de badmees ters wel gedaan hebben," terwijl de .sluitingstijd een voorschrift is. Hiermee keert de opinie zic:h ten onrechte tegen het personeel. Hoe denkt het college dit alles weg te nemen? Het is ons duide lijk geworden dat het exploitatie tekort groter .is dan in omliggen de plaatsen. Je gaat. dan zoeken naar oorzaken. Moeten hier niet meer mogelijkheden worden ge schapen tot het geven van zwem lessen. Dit is naar onze mening de overweging waard. Hoewel ge zag een lelijk woord is vinden wij overigens met u dat sancties moeten worden toegepast tegen overtreders," aldus de heer War rink. Zowel hij, de heer H. J. Wes terik, als mevr. Ter Doest von den dat met het bepalen van de sluitingstijd meer rekening dient te worden gehouden met mensen die tot 18.00 uur moeten werken en ook wel graag een duik willen nemen. Uit de daarna volgende discussie bleek dat het thans allemaal nog al moeilijk is te realiseren omdat er maar één (te klein) bassin is, waarvan óók de zwemclub „Twen haarsveld" gebruik moet maken, hetwelk weer niet later kan dan omstreeks 18.00 uur vanwege de vele zeer jeugdige leden. Men hoopt dat de problemen gro tendeels worden opgelost wanneer het tweede bassin gereed zal zijn, maar in elk geval zal een soepel en dienend beleid ten aanzien van het zwembad nodig zijn. Binnenkort wordt het grof huisvuil eens per maand opge haald op plaatsen waar thans eens per week het gewone huisvuil wordt opgehaald (bebouwde kom), terwijl in het buitengebied ^iedere laatste dinsdag van de maand het huis vuil zal worden opgehaald. Zonder hoofdelijke stemming keurde de raad hiertoe een voorstel van het college van B en W goed. De heer H. J. Westerik (CDA) vond het nogal een ingrijpende wijziging en vroeg zich af of het ophalen van grof huisvuil van tweemaal per jaar naar eens per maand niet wat al te veel van het goede is. „Was het niet verstan diger geweest het eens- per twee maanden te doen? Wij vragen ons af óf de behoefte hiertoe zich wel verhoudt tot de kosten. Bovendien kunnen de inwoners het grof huis vuil iedere middag kwijt op de gemeentewerf. Wanneer de be hoefte hiertoe wel mocht blijken dan kun je gemakkelijker van twee maanden, haar één maand dan terug. Is het ook niet mogelijk het buitengebied in de grof huis- vuilregeling te betrekken?" vroeg hij. Wat de frequentie van het opha len betreft antwoordde wethouder J. Rietberg (CDA), dat de menin gen in de commissie gemeente werken uiteen liepen van eens per veertien dagen tot enige malen per jaar en dat er tenslotte eens per maand was uitgekomen. „In mijn hart ben' ik het wel met de heer Westerik eens, maar laten we het eerst zo maar eens probe ren. Wat het buitengebied betreft zijn we gaarne bereid één en an der in de komede herfst te be zien." Schaderegeling wordt onder de loupe genomen B en W gaan uitzoeken hoe de schade moet worden geregeld die kinderen aanrichten als ze spelen op schoolpleinen. Tot nu toe moe ten kleine schades door de school worden betaald van wiede speel plaats is. De heer A. J. Nijkamp (AR) had hierover vragen gesteld. Hij was van mening dat, wanneer schoolpleinen een alternatief kun nen zijn voor het scheppen van Sneller afwerken Tijdens behandeling van het voor stel van B en W tot definitieve vaststelling van de grondprijs van het bouwterrein aan de Dorps straat, vroeg mevr. F. M. ter Doest sneller in dit soort zaken af te kaarten. „Zes jaar geleden werd hiervoor reeds een voorlo pige prijs vastgesteld. Als u toch de marktwaarde aanhoudt, zoals uit uw voorstel blijkt, waarom kon de prijs dan niet eerder defi nitief worden vastgesteld?" vroeg zij. Namens het college van B en W zei burgemeester Enklaar dat deze late vaststelling het gevolg is van het feit dat met het Komplan nogal moest worden geswicht. Nu de realisering van het Komplan uitblijft, meende het college met genoemd bouwterrein te moeten afwerken. De heer Westerik vond het rela teren van de prijs aan het Kom plan te algemeen en te grof. „Wij moeten de prijzen ook bezien naar ligging en plaats van de percelen en daar in de toekomst wat meer op letten", zei hij, waarop mr. Enklaar zei de prijs wel reëel te vinden. De heer Westerik repli ceerde hierop weer dat hij het meer reëel vond omdat het een zo lang hangende zaak betrof dan vanuit hét feit zelf. Zonder hoof delijke stemming ging de raad overigens akkoord met het voor stel. Nogmaals sneller werken Tijdens de behandeling van het voorstel van B en W tot het op nieuw in voorbereiding verklaren van de bestemmingsplannen voor de gebieden „De Prins", „Holter- speelgelegenheid, de gemeente hiervan ook de consequenties moet dragen. Dit gebeurt nu al leen wanneer het om grote scha deposten gaat. berg" (camping Veneklaas) en „Espelo" (terrein erven J. D. Vincent) verklaarde de heer H. J. Westerik (CDA) moeite te hebben met het feit dat hier weer een voorbereidingsbesluit moet wor den genomen zonder dat' op korte termijn definitieve bestemmings plannen in het vooruitzicht worden gesteld. „Een bestemmingsplan in voorbereiding 'verklaren houdt in dat we inzicht hebben binnen wel ke redelijke termijn het gehee] wordt gerealiseerd. Dit is hier niet het geval. Tekeningen en plannen moeten sneller op tafel komen. Het kan geen goede zaak zijn dat je een voorbereidings besluit neemt terwijl je toch af wijkingen toestaat, zoals is voor gekomen", zei hij. Daarom wilde hij zekerheid dat binnen een jaar de plannen op tafel komen. Namens het college verklaarde burgemeester Enklaar die zeker heid niet te kunnen geven. „Ten aanzien van camping De Prins merk ik overigens op dat de plan nen al klaar waren. Daarna kwam de campingunie met andere plan nen en meenden wij er goed aan te doen onze plannen nog niet in procedure te brengen om te be zien in hoeverre we aan de wen sen van de 'campingunie tegemoet konden komen", zei hij. De heer Westerik bleef echter staan op een termijn van één jaar. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad overigens met het voorstel ak koord. Geen verdere bebouwing van Holterberg buiten bestaande bestemmingsplannen Zonder hoofdelijke stemming keur de de raad eveneens een voorstel van het college goed tot wijziging van een verzoek van mevrouw u. Löhr-Reekers tot partiële herzie ning van het bestemmingsplan Holterberg. Namens de VVD-fractie vroeg mevr. F. M. ter Doest-Bos de gevraagde bouwvergunning wél te verlenen om daarmee te voorko- men dat de gemeenteraad de schijn op zich laadt met twee ma ten te meten. Letterlijk zei mevr. Ter Doest: Het voor ons liggend voorstel geeft ons aanleiding op te merken: „Was de zaak maar zo simpel, als hij hier voor wordt gesteld". Wij zijn het in één opzicht met u eens, het is inderdaad jammer, dat er in de Holterberg nog wordt gebouwd en dat geldt ook voor het stuk Holterberg, dat hier aan de orde is. In het rapport van de planoloog wordt gewezen op het gevaar van het scheppen van een precedent. Wij willen hiertegen met klem aan- aanvoeren, dat het precedent niet nu wordt geschapen door 'n bouw vergunning te verlenen aan mevr. Löhr, maar IS geschapen, toen op hetzelfde stuk Holterberg in 1969 'n bouwvergunning werd verleend aan iemand anders. Wat is nl. het geval? Al lang voor de herziening van het bestem mingsplan Holterberg is door de fam. Löhr meerdere malen ver zocht om een bouwmogelijkheid op hun kavel. Er is toen niet door de gemeente gezegd, dat er niet op dit terrein zou mogen worden ge bouwd, integendeel, er is met hen gediscussieerd over het soort huis, dat eventueel in aanmerking zou komen voor een vergunning. Nu zegt u, dat om planologische rede nen niet op het verzoek van mevr. Löhr kan worden ingegaan. Die redenen golden dus niet voor het andere genoemde kavel, waarop wel een bouwmogelijkheid werd gelegd. Dit nu verbaast ons ten zeerste. Wij mogen dan leken zijn op planologisch gebied, maar het wil er bij ons niet in, dat er pla nologisch verschil zou bestaan tus sen de twee betreffende kavels. De foto's, die voor ons ter bezichtiging klaar lagen, geven inderdaad een fraai stuk landschap te zien. maar dergelijke foto's zouden ook ge maakt kunnen zijn van het stuk grond waarop wel gebouwd is. U stelt: mevr. Löhr heeft niet op het juiste moment een bezwaar schrift ingediend, anderen wel, vandaar het gemaakte onderscheid tussen de betrokkenen, maar ge- zien de veelvuldige contacten, die mevr. Löhr met het gemeentebe stuur heeft gehad, en wetend, dat zij geen ervaring had in dit soort zaaen, had daar o.i. gemakkelijk op de mogelijkheid en de noodzaak van een bezwaarschrift gewezen kunnen, worden. Mevrouw Löhr ..vraagt. zich nu, en wij menen terecht, af waarom een ander onder gelijke omstan digheden wel een bouwvergunning is verleend en deze haar wordt onthouden. De VVD-fractie vindt, dat de gemeenteraad zelfs niet de schijn op zich mag laden met twee maten te meten en daarom is zij het oneens met het voorstel van 't college. Zij komt met een tegen voorstel de door mevrouw Löhr gevraagde vergunning wel te ver lenen. Wat betreft een eventueel pre cedent voor anderen willen wij op merken, dat wij deze bezorgdheid niet delen, aangezien het kavel van mevr. Löhr als enige een uitgang heeft op de reeds bebouwde Spar- renweg. Derhalve neemt dit kavel een unieke positie in t.ó.v. andere" kavels, die hogerop liggen. De heer W. ten Berge (GB) ver klaarde zich met de verklaring van de WD volstrekt oneens. „De GEBOREN: Jeanet dv L. H. M. v. Erp en A. M. Verwoerd Albert Marinus Carel zv W. H. Sletterink en M. C. Kromdijk Thea dv J. P. A. de Bie en A. G. A. M. Jans sen geb. te Deventer, ONDERTROUWD: J. G. H. K. Schuurman 23 jaar, Neede en G. J. J. W. Pinkert 21 jaar, Holten B. W. Stevens 24 jaar, Holten en H. Voskamp 23 jaar, Gorssel J. Flamma 24 jaar, Borculo en H. Vukkink 21 jaar, Holten. GEHUWD: H. J. Terpstra 22 jaar, Deventer en T. P. W. van der Werf, 23 jaar, Deventer H. W. M. Lankhorst 30 jaar, Dalfsen en A. W. Meijerink 29 jaar, Holten. OVERLEDEN: J. Tempelman 81 jaar, Holten A. C. J. Brandon- Bijvoet 83 jaar, Holten, overl. te Deventer. grond waar het hier om gaat was vroeger eigendom van de heer* Franke. Deze heeft jnde.rtijd een bouwaanvraag ingediend hetgeen" hem om planologische redenen ge weigerd werd. Derhalv£ verkocht hij de grond daarna aan de fam. Löhr. Er is dus niet gemeten met twee maten. Deze zaak is acht jaar terug volkomen legaal behan deld". Burgemeester Enklaar vulde hierop aan: „In 1968 is het be? stemmingsplan Holterberg herzien. Er waren tóen enige verzoeken om te mogen bouwen, waaronder die van de heer Löhr. De hele taak is toen in één context bekeken. Er is overleg gevoerd met de planoloog5 waarbij naar voren kwam dat eni ge van de toenmalige aanvragen konden worden gehonoreerd waar dat van de heer Löhr toen buiten- viel. Dit plan is toen normaal in procedure gebracht, waartegen de heer Löhr geen bezwaar heelt aan getekend. Ook ik kan met de beste wil ter wereld niet inzien dat hier met tv/ee maten gemeten is. In 1968 konden in de Holterberg nog dingen, waarover we ons vandaag nog eens achter de oren krabben in verband met milieuoverwegin gen. Wanneer we het verzoek'wel zouden toestaan is er sprake van het scheppen van precedenten", al dus mr. Enklaar. Kapper W. Drent t.e.m. maandag'^ 28 juni wegens vakantie geslo ten. 20.00 uur: Ledenvergadering S.V. „Holten" in Ontmoetingscen trum „Meermanskamp". Zaterdag 19 t/m zaterdag 26 juni Schoenhandel Oolbekkink en rij wielhandel H, Haan en Zn. we gens vakantie gesloten. Zaterdag 19 juni 14.00-16.00 uur: Viswedstrijd voor de jeugd bij de Wipperstuw in de Schipbeek. 20.00 uur: Laatste dansavond voor gehuwden in zaal „Vosman". Zondag 20 juni 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing^ „Boode" te Bathmen (zie adv.).-' Donderdag 24 juni 20.00 uur:- Openbare vergadering" Bestemmingsplan-forum in de* aula van de Schólëri'gémeën-" schóp".' - - -Vrijdag 25 juni 's Middags en 's avonds „Ogen- test" op het plein bij de Spar. (zie adv.). 19.00 uur: Dressuurwedstrijden in" de manege „Snorrewind" (zie_ adv.). 19.30 uur: Uitvoering Muziek school „Holten" in gebouw Irene". Zaterdag 26 juni Dressuurwedstrijden en spring concours in manege „Snorre wind" (zie adv.). 's Morgens „Ogentest" op hét' plein "bij de Spar (zie adv.). Dinsdag 29 juni 20.00 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in „Het Bonte Paard" (zie ;^d,v.:).. Woensdag 30 juni School- en Volksfeest (zie adv.),... Zondag 4 juli M.A.C. „De Holterberg" naar mo-- torraces in Francorchamps. In de door de stichting: fiets! in Amsterdam uitgegeven serie fiets routebeschrijvingen Ontdek Ne derland op de fiets! verscheen zo juist onder de titel Fietsen in Sal land en Twente een nieuw boekje met routebeschrijvingen, gedetail leerde routekaartjes en toeristi sche informatie van elf fietsrond- ritten door en vanuit onder andere Almelo, Enschede, Losser, Zwol le, Deventer, Ommen, Dalfsen, Hardenberg, Staphorst, Ootmar- sum, Goor, Holten, Nyverdal, Haaksbergen. Het aantal afzonderlijke fiets routebeschrijvingen is hiermee op 150 gekomen. De routes hebben een gemiddelde lengte van 30 tot 40 kilometer door aantrekkelijke gedeelten van Salland en Twente en uit de aard der zaak zoveel mo gelijk over fietspaden en in ieder geval over voor fietsers geschikte wegen. Bij iedere route is boven dien een aantal foto's opgenomen. Fietsen in Salland en Twente kan door overmaking van f 5.50 op postgirorekening nr. 2344567, on der vermelding van bestelcode ST', worden aangevraagd bij de stich ting: fiets! te Amsterdam, en is ook verkrijgbaar op het VVV-kan- toor. De heer J. W. van der Berg. Boschkampstraat, is te Deventer geslaagd voor het diploma medisch analist H.B.O. Uit ruim 200 sollicitanten is door B. en W. tot beheerder van de in begin september a.s. te openen sporthal in De Haar, benoemd de heer J. Arfman, Kozakkenstraat 48, te Holten. ARTS Vrijdagmiddag 5 u. tot zater dagavond 10 u. J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Zaterdagavond 10 u. tot maan dagmorgen 8 u.: J. F. Sijtsema, Pastoriestr. 50, tel. 1870. Voor boodschappen bellen: 11 en 4 u. WIJKVERPLEGING Zuster Bleijenberg. Ab. Jansen- straat 5, teL 1662. Spreekuur wijkverpleegkundigen en uitle nen van magazijnartikelen: werkdagen 13.30-14.30 u., Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müiler, tel. 1745. TANDARTS J. T. Schoolenberg, Nic. Beets- straat 15, Nyverdal, tel. 05486- 12529. Spreekuur spoedgevallen: 5-5.30 uur nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05486-1515. GEZINSVERZORGING Maandag t.e.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstr. 16. tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins- verzorgings telefonisch bereik baar onder no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstr., G. J. Kraay, tel. 2299, MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelijke dienstverlening „Midden-Over ijssel", Dorpsstraat 16, Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 u., don derdagsavonds van 6-7 uur en volgens afspraak. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur), WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 20 juni H. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513. Maandag 21 t.e.m. zondag 27 juni A, Groen. Kozakkenstr. 15, tel, 1230, Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 19 t.e.m. vrijdag 25 juni: Elektra: H. Dam Wiechers, Industriestraat 10. teL 1217, Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352 - 2665 en 2655. 's Nachts bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3