i II rNS Nlrlftf\KI All -jmi Kleuterleidster Veel vragen over onroerend Aan de ouders van ome zoiidagsschoolleerlingen koningin w ïmeimmastraat Schoolreisje van Christelijke Kleuterschool „Repelsteeltje" Het wordt weer I I Wm I LIU 111 L U W W *Jw ULMI# Gemeente draagt autoboxen in Kolcomplex over aan „Onze Woning" te Deventer f? A l||Éi S(0|IVtlllOd gltllllU VM1 Arbeidsbureau verwacht constant peil werkloosheid in de bouw Pi ff If in Dijkerhoek feest Test uw ogen Bromfietser brak been INTERKERKELIJK RECREATIEWERK Zondagsschoolmeuws ■dBPSEËIr'm w H wr DH HH H IK H B bHf n m^B hv knl ■iv Oriënteringsrit Prachtige opbrengst voor Rode Kruis Geen spreekuur Voor de zending Uitslag verloting Programma: Bü iJAiTEiif yiEinurni in sfe 1—1 mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad, tijdens de jl. dinsdagavond gehouden openbare vergadering, om 17 garage boxen, gelegen aan de Kozakkenstraat en 26 boxen aan de Lageweg, tegen boekwaarde in eigendom over te dragen aan de Woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer. Met uitzondering van Gemeentebelang en de VVD, welke fracties geacht wilden worden te hebben tegengestemd, besloot de raad tevens aan genoemde woningbouwvereniging een lening te verstrekken ter grootte van de boekwaarde van deze autoboxen, zulks voor een looptijd van 25 jaar en tegen een rentepercentage van 7 procent. Nam.es de VVD-fractie verklaarde cle heer H. J. Robers niet gelukkig te zijn met 'de overdracht van deze garageboxen tegen boek waarde. De bezwaren werden bij hem onoverkomelijk wanneer daarnaast aan de Woningbouw vereniging óók nog een lening tegen zeer laag rentepercentage werd verstrekt. „In het overdra gen tegen boekwaarde zit al een stuk schenking verborgen dat u nog eens gaat vermeerderen door het verstrekken van een goedkope lening. Wat zijn hiervoor de mo tieven?" wilde hij weten. Wethouder L. Kaan (PvdA) voer de aan dat dn gevallen als deze overdracht tegen boekwaarde ge bruikelijk is. „Het verstrekken van de lening heeft ten doel te vorkomen dat de huren omhoog zullen moeten omdat „Onze V7o- ning" anders een dure lening el ders zal moeten, aangaan." Burgemeester Enklaar vulde hier bij aan dat niet uit het oog mag worden verloren dat deze garages horen bij de woningen aldaar en dat óók de. eigendomsoverdracht van deze boxen geheel past in de lijn zoals deze ook ten aanzien van de woningen is gevolgd. „We menen verder de lening te moeten verstrekken omdat er, wat de huurprijs betreft, een bepaalde verhouding moet blijven bestaan tussen de woningen en deze ga rageboxen", zei hij. De heer H. J. Westerik (CDA) verklaarde het hiermee volledig eens te zijn. „In uw voorstel tot overdracht staat dat de huren niet verhoogd zullen worden. De Wo ningbouwvereniging heeft aan de huurders echter geschreven dat ze bij de eerstvolgende huurver hoging niet zullen worden meege nomen. Wij zien daar een verschil in. Namens het CDA zouden wij graag in de voorwaarden opgeno men zien dat ze bij de eerstvol gende huurverhoging niet zullen worden meegenomen en daarna geen verhogigen boven de wette lijke norm zullen worden toege past", aldus de her Westerik. Deze sugestie werd door het college overgenomen. De heer H. Meerman (PvdA) ver klaarde dat zijn fractie zowel het voorstel tot overdracht als dat van de lening graag wil steunen. „Het gaat hier om garageboxen welke liggen temidden van sociale woningbouw en daar moet je de huren niet opjagen", zei hij. Na nog wat discussie, waarbij de heer Warrinik verklaarde het ge heel zakelijk als een slechte zaak te zien, ging de raad, zonder hoofdelijke stemming met het voorstel van B en W akkooxd, zoals hiervoor reeds werd aange geven. Zaterdagavond is de 2e oriënte ringsrit van de M.A.C. verreden. Er was een goede belangstelling voor deze rit die door de mooie natuur van de Borkeld en Beuse- berg liep. De rit uitgezet door de heren E. Huisjes, A. Schuppert en. J. M. Wassink heeft de rijders een leuke avond bezorgd met de benodigde strafpunten. Nadat de voorzitter van de MAC de heer D. J. Schooien de uitzetters en rij ders dankte voor deze geslaagde avond rijkte hij de prijzen uit. A. Klasse: 1. G. Nijenhuis, Colm- schate 6 str. p; 2. J. H. Oolbek- kink, Holten 96 str. p.; 3. A. Vloed graven, Nijverdal 99 str. p.; poe delprijs J. J. Bosch, Rijssen 272 str. p. B. Klasse: 1. G. Leunk, Markelo 39 str. p; 2. V. Dijk, Amersfroot 40 str. p; 3. H. Oolbekkink, Mar kelo 62 str. p; 4. G. A. Wagen voort, Bafehmen 65 str. p; 5. A. Pekkeriet, Holten 66 str. p. Poe delprijs H. v. d. Voet, Holten 310 str. p. Namens de fractie van Gemeente belangen verklaarde de heer J. Warrink dat het zijn fractie, tij dens 'de vorige week gehouden voorlichtingsvergadering, getrof fen had dat de KAFI, bij de taxa ties, rekening houdt met onder linge verhoudingen en toekomstige mogelijkheden van de objecten. Teneinde met name de verhou dingen bij kleine landbouwbedrij ven niet uit het lood te trekken, pleitte hij ervoor de verhoudingen diènovereenkomstig het reëel ge bruik zuiver te houden, een stand punt dat overiges door alle frac ties werd onderschreven. De heer H. J. Westerik (CDA) vroeg de taxateurs duidelijke richtliijnen mee te geven, speciaal wat kleine landbouwbedrijven, be drijfswoningen etc. betreft. Verder wilde hij, na de taxatie, komen Lot hernieuwde tariefvaststelling en vond dat de opbrengst niet mag worden aangewend voor andere doeleinden dan waarvoor deze be lasting wordt geheven. Tenslotte vroeg hij het college te willen overwegen om het gebouw Betha- nië te Dijkerhoek op gelijke voet onder de vrijstellingen van art. II op te nemen als voor de kerken het geval is. De heer H. Meerman (PvdA) sprak de vrees uit dat de bewo ners met deze nieuwe belasting veel meer gaan betalen dan thans hef geval is. „Kan het college ons inzicht vex*schaffen hoe groot het verschil in belastingdruk gaat worden?" vroeg hij. Mevr. F. M. ter Doest-Bos (VVD) vroeg om Jaarlijkse trendmatige aanpassing van deze belasting om daarmee te voorkomen dat plot seling sterke verhogingen moeten plaatsvinden. Wethouder L. Kaan (PvdA) ant woordde in eerste instantie dat het meilijk is om nu al antwoord te geven op detailvragen. „Uitein delijk stelt de raad de tarieven vast", ze'i hij. „De KAFI gaat op stap met de richtlijnen die wij ■meegeven." Hij zegde toe dat alle opmerkingen worden bekeken eri dat daarna het geheel nogmaals in de financiële commissie wordt onderzocht. Wat betreft de tien procent zei hij dat de raad daar zelf bij is en dat de verhogingen afhangen van de omstandigheden. Vrijstelling van Befchanië zal het college overwegen. Nadat de heer J. Warrink (GB) nog eens de nadruk had gelegd op het belang van juiste verhou dingen, zei de heer H. J. Robers Onder leiding van het onderwij zend personeel en enkele moeders hield de chr. kleuterschool „Re pelsteeltje" samen met de depen dance in de Haar maandag het jaarlijkse schoolreisje, dat hen ook dit jaar weer voerde naar de dagcamping in de Holterberg. Uitgedost met tevoren zelf ge maakte indianentooi, vertrokken (VVD) dat hij het niet juist zou vinden wanneer herziening van de taxaties achteraf zou plaatsvin den. „De taxateurs moeten vooraf duidelijk opdrachten krijgen. Dat is ook voor de mensen die hët moeten doen het beste" vond hij. „Wij bepalen het beleid", voegde de heer H. J. Westerik er aan toe. Wethouder Kaan zei in een toe lichting op de financiën dat de •kosten van de taxatie worden doorberekend en dat na vijf jaar herwaardering plaatsvindt. Hij maakte de raadsleden erop attent dat de KAFI zoveel ervaidng heeft met taxaties dat alles eerst eens met vertegenwoordigers van deze instantie moet worden besproken. Daarna kunnen eventuele beden kingen naar voren worden ge bracht. De heer H. J. Westeri'k (CDA) vroeg om steun voor zij standpunt dat overleg over de taxaties moet gebeuren vóórdat men op pad gaat en mevr. Ter Doest-Bos wil de daarvoor eerst een gesprek in de financiële commissie. Ze vroeg zich,af of bespreking in het senio renconvent misschien zinvol zou zijn. De heer Westerik meende dat in elk geval de marktwaarde van woningen en andere gebouwen door de gunstige ligging ten op zichte van andere gemeenten niet mag meetellen bij de waardering. Wethouder Kaan zegde toe dat alle punten onder de aandacht worden gebracht zodra het zover is. Het bestuur van de afd. Holten Veilig Verkeer Nederland stelt de Holtenaren in het weekeinde van 25/26 juni in de gelegenheid de ogen gratis te laten testen. Op vrijdagmiddag en avond en op zaterdagmorgen staat de appara tuur opgesteld op het plein voor de Spar aan de Dorpsstraat. Zo'n test, die een paar minuten duurt, houdt een onderzoek in naar de kwaliteit van de ogen. Een dergelijke test werd in het najaar van '75 afgenomen op de Middenstandsbeurs waarbij bleek dat een vrij groot aantal „getes- ten" onvoldoende waarnamen. de kinderen omstreeks 10 uur vanaf de Schoolstraat, uitgezwaaid door de ouders waarvan enkele het vervoer mede verzorgden. Op de dagcamping aangekomen, werd naar hartelust geravot, ter wijl ook allerlei groepsspelletjes werden georganiseerd. Van in de omgeving liggende boomtakken werd zelfs een heuse indianenhut gebouwd. Rond half één werd een stapel, door diverse moeders zelf gebak ken pannekoeken aangevoerd, waarmee de kinderen, samen met de meegebrachte boterham, geen enkele moeite bleken te hebben, gezien de korte tijd die nodig was om het geheel in de hongerig ge worden kindermaagjes te doen verdwijnen, waarna een speur tocht werd gehouden. Met het tussendoor aanbieden van een flesje limonade en een ijsje werd de kroon gezet op een dag 'heerlijk kleuterplezier dat, mede dank zij het voortreffelijke weer, een waar succes is geworden. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun besluit van 18 mei 1976, nr. 270 in het algemeen belang van het ver keer is besloten op de navolgende gedeelten van de Koningin Wilhel- minastraat 1. noordzijde: het gedeelte gelegen tussen de Churchillstraat en de Canadastraat, 2. zuidzijde: het gedeelte gelegen tussen de Nagelhoutstraat en de Houtweg, het stoppen te verbieden door plaatsing van borden model 51 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens. Het besluit van 18 mei 1976. nr. 270 is in afschrift gezonden aan de hoofingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat van Overijssel, aan Het traditionele Schóól- en Volksfeest wordt dit jaar voor de zomervakanties gehouden. Dit is gedaan om de Dijkerhoekse jeugd bij het voortgezet dat dan al vrij is onderwijs in de gelegen heid te stellen deel te nemen aan de spelen. Het feest wordt dins dagavond ingezet met het blijspel „Drie is teveel" dat voor het voet licht woi'dt gebracht door de to neelgroep uit Diepenheim. Deze avond is altijd erg gezellig, om dat de Dijkerhoekers elkaar dan als een grote familie ontmoeten. Spelletjes-woensdag De woensdagmorgen is er voor de kinderen: een fraaie optocht, waar de ouders veel werk van maken, spelletjes, draaimolen, een Gedeputeerde Staten van Overijs sel, aan de Koninklijke Nederland- sche Toeristenbond ANWB, aan de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC en aan de Ko ninklijke Nederlandsche Motorrij dersvereniging KNMV. Van het besluit kan door iedere belanghebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet wor den gericht aan de Kroon, maar bij de commissaris der koningin in de provincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 18 juni 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. goochelaar, teveel om op te noe men. Woensdagmiddag zijn er weer volksspelen: en veel attractieve spelen: o.a. kindermisboon voor paren, het „gevecht" boven de kuil met water etc. Woensdagavond om 8 uur zal „H.M.V." (met drumband en ma jorettes) op het parkeerterrein bij „Het Bonte Paard" een extra feestelijk tintje aan het Dijker- hoekse feest geven. De dezer dagen gehouden geld inzameling ten behoeve van het Ned. Rode Kruis heeft f 5280.- opgebracht (v.j. f 3100.69). Een prachtig resultaat dank zij de milde giften van de bevolking en het goede werk van de col lectanten, waarvoor het afde lingsbestuur hen dan ook ten zeerste bedankt. Door deze ho gere opbrengst kunnen van 't jaar 6 in plaats van 5 bedlege rige patiënten de tocht met de salonboot Henri Dunant mee maken. De burgemeester van Holten is maandag 21 juni a.s. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te hou den. Te Zwolle slaagde voor het diplo ma „Kleuterleidster" (met. aant. CKO.) mej. H. J. Brinkman, A. J. Goldsteinstraat. De 17-jarige bromfietser E. J. Heijink van de Kolweg kwam za terdagmiddag op de Parallelweg in botsing met een hem tegemoet komende luxe auto die bestuurd werd door de heer J. H. J. uit Diepenheim. J. zag het ongeluk aankomen en probeei'de door een uitwijk manoeuvre een botsing te voorkomen doch dit lukte niet. De jongeman liep bij de botsing een gecompliceerde beenbreuk op en werd naar het St. Geei'truidenzie- (kenhuis te Deventer overgebracht. De in de Geref. kerk voor de Zending op Soemba en Brazilië ge houden collecte heeft f 3740,37 op gebracht. Bij de door de Markelose Ponyclub t.g.v. het concours op Pinkster maandag gehouden vexdoting vielen de eerste t.e.m. de 56e prijs op de lotnummers: 2456 2039 1789 1888 1477 2363 849 569 874 196 2709 1292 2203 2619 2724 1504 1900 601 2137 67 8 2342 90 1883 1061 1331 775 1444 1485 889 2541 1213 1321 1765 316 444 2053 1786 1136 1692 1086 1249 456 783 94 2275 1094 1133 2452 0297 1109 1204 1680 167 344 1439 Waarom initerkex-kelijk recxeatiewerk? Het doel van dit werk is het uitdragen van de bijbelse boodschap in woord en daad, zonder steeds te nadrukkelijk bezig te zijn met de bijbel. De kerken van Holten hebben gemeend dat dit werk belangrijk genoeg is om het financieel mogelijk te maken. Behalve het uitdragen van de bijbelse boodschap, vinden d'e kerken de serviceverlening aan de recreëx-ende mensen een belangrijke taak. Elk jaar wordt een team jonge mensen gevraagd dit werk te doen, een deel van hun vakantie gevend om anderen te helpen hun vakantie zinvol en aangenaam te besteden. Op zondag 20 juni om 10 uur zal in de tent op de Box-keld het interkerkelijk recreatiewerk weer van stait gaan met een kamp dienst. Tijdens de daaropvolgende acht weken zal een team klaar staan om vakantiegasten én Holtenai-en te ontvangen bij allerlei activi teiten voor jong zowel als oud. Elke zondag, is er een kampdienst; van maandag tot en met vrijdag is er voor de middag een kindermorgen; er worden allerlei spelen georganiseerd; de Twentse koffietal m.m.v. echte boerendansers en de dropping- staan ook weer op het programma. De weekprogramma's vindt u in het Holtens Nieuwsblad en op de biljetten bij verschillende winkels en campings in Holten. De kerken zijn aanwezig, het team is aanwezig. U ook? Interkerkelijke Recreatiecommissie Holten Het programma waarmee het intexkexkelijke recreatiewerk zondag 20 juni in de tent op de Borkeld van start gaat, luidt als volgt ZONDAG 10 uur Kampdienst m.m.v. Geref. Jongerenkoor, .voor ganger de heer Van Zwieten uit Zwolle. MAANDAG 10-12 uur Kindermorgen; 14.30 uur Spelen kermis. DINSDAG 10-12 uur Kindermorgen; 20nur Burchtspel met kamp vuur. WOENSDAG 10.30-13 uur Picknick (brood meenemen!); 14.30 uur Kokexwoetbal. DONDERDAG 10-12 uur Kindermorgen; 20.30 uur Dropping (oder leiding tot en met 15 jaar). VRIJDAG 10-12 uur Kindermorgen; 14.30 uur „Jacht op wilde paarden". ZATERDAG 20 uur Instuif. De kiosk is van maandag tot en met vrijdag 's morgens geopend van 9.30 tot 10 uur en van 12 tot 12.30 uur. Wij wensen u menig genoeglijk uurtje in de recreatietent. Graag tot ziens. GERMA BELDMAN-RIETBERG BEA BRINKMAN WILMA VLOED GRAVEN Zonder, hoofdelijke stemming keurde de ^gemeenteraad-tijdens de jl. dinsdagavond gehouden raadsvergadering een concept verordening goed tot heffing van een onroerend-goedbelas- ting en rioolafvoerrecht ingaande 1 januari 1978 en dc taxa ties van de economische verkoopwaarde van de panden op te dragen aan de Stichting voor Kadastrale en Financiële Administratie te Arnhem, hetgeen niet wegnam dat de raads leden nog vele wensen en opmerkingen aan het college van B en W presenteerden. Zondag 20 juni om 10.15 uur is er een jeugddienst in de Ned. Herv. kerk, waarin zal voorgaan ds. A. W. Berkhof. Voor deze dienst vragen wij uw bijzondere aandacht. Evenals voxig jaar willen wij het afscheid van de oudste zondags schoolleerlingen laten samenvallen met het afscheid van de lagere school, en wel in deze jeugddienst. De jongens en meisjes van 'de drie hoogste klassen verzamelen om 10 uur bij de Dorps school en gaan dan gezamenlijk naar de kerk. Onze vraag aan de ouders van de overige zondagsschoolleerlingen is: wilt u zoveel mogelijk ook met de jongste kinderen deze dienst bijwonen, zodat op deze manier het afscheid een feestelijk tintje krijgt. Deze dienst is tevens onze laatste zondagsschooldienst. Wi] wen sen onze jongens en meisjes met hun ouders een heel fijne vakantie toe en hopen elkaar weer te kunnen begroeten op zondag 15 augUEtus. Het zondagssChoolpersoneel „De opleving in de werkgelegenheid waarvan de vorige maand reeds sprake was, heeft zich ook in de maand mei voortgezet. Dit moge ook blijken uit de vraag naar arbeids krachten welke met 44 toenam. De geregistreerde arbeids reserve (werklozen) daalde met name in de sectoren burger lijke en utiliteitsbouw, metaal en voedings- en genotmidde- lenfabricage. Een deel van de daling werd echter teniet gedaan door een stijging in de beroepsklasse personeel in algemene dienst. In Holten steeg het aantal werkloze mannen in de maand mei. De belangrijkste toename van de vraag trad in de metaal op als ge volg van de 'werkgelegenheid bij enkele bedrijven, terwijl ook de vraag naar jeugdige lts-ers toenam. Dit laatste mede onder invloed van een aanvraag voor een aantal leer lingen in een bedrijfsschool. Overigens is in de ontslagaan vragen een kentering waar te ne men. Voor het eerst sinds een jaar komen er weer ontslagaanvragen van wex'knemers binnen. Voor de komende maanden is de verwachting, dat de werkloosheid wederom zal toenemen als gevolg van het °P de arbeidsmarkt komen van afgestudeerde leerlingen van diverse scholen, aldus het Gewes telijk Arbeidsbureau in zijn ver slag over mei. Bij de vrouwen bleef de situatie minder rooskleurig. De werkloos heid nam hier juist iets toe, terwijl de vraag sterk afnam. De vraag naar jeugdigen nam zelf af van 18 tot 1. Was er in mei 1975 wat de bouw vakarbeiders b.- en u-bouw betreft ten opzichte van april 1975 sprake van een lichte daling, thans kan men in mei 1976 een forse daling constateren ten opzichte van april 1976. Te verwachten is echter, dat de daling van de werkloosheid in deze sector zich niet verder zal doorzetten en dat de vraag zich zal stabiliseren op het peil van mei '76. Zij het in mindere mate dan in de b.- en u-bouwsector is er toch ook in de grond-, water- en wegen sector een gunstiger ontwikkeling dan vorig jaar. Verdeeld over de gemeenten in het rayon Deventer bedroeg het aantal werklozen in absolute cijfers en in procenten van de afhanke lijke mannelijke beroepsbevolking per eind mei als volgt. Tussen haakjes de cijfers over april 1976: Bathmen 30 is 5.0 pet (27 is 4.5 pet.), Deventer 1110 is 6.6 pet. (1127 is 6.7 pet.), Diepenveen 78 is 4.8 pet. (86 is 5.4 pet.), Holten 55 is 3.9 pet. (51 is 3.6 pet.), Olst 51 is 3.8 pet. (60 is 4.4 pet.) en Raalte 181 is 5.2 pet. (205 is 5.9 pet.) VBSflir f, Jft 7 ÏJBaÜ De kleuters bezig niet het bouwen van de indianenhut.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1