Dieren rond Holten Eigen home op Meermanskamp' Spannende tijd T.C. Holten Huisvuddienst wordt gereorganiseerd Blauw Wit te sterk voor 4e klassers A. ten Dam had snelste duif Ponyclub „De Bergruitertjes PROGRAMMA S.Y. HOLTEN' Buurtvoetbal Gew. samenwerking brandweer GESLAAGD Jaarvergadering ZVV Blauw Wit WÈÊÈÉ Toernooi-winnaar in Ittersum HOLTEN 11 JUNI 1976 PAGINA 7 Penningmeester Johan Stam kon de boeken over het seizoen 1975- '76 afsluiten met een batig saldo van f 1637,04. De inkomsten en uit gaven bedroegen resp. f 27.378,19 en f 25.691,15. Aan contributie werd ontvangen f 11.468,50 (ge raamd f 11.500). De commissie voor kascontrole, die bestond uit de he ren G. Beldman en K. Reitsma, had boeken en bescheiden in orde be- i vonden. Als leden van de nieuwe i kascommissie werden benoemd de i heren K. Reitsma en S. Lohuis. De begroting '76-'77 werd na en kele toelichtingen van penning- meester Stam en voorzitter Wier- sma goedgekeurd. De begroting - waarop voor de bouw van 'n club- gebouw f 6250,- is gereserveerd en f 1875,- als „onvoorzien" is ge raamd - sluit met aan inkomsten en uitgaven met f 26.825.-. Een I contributieverhoging werd niet j voorgesteld, doch wil men, ook in I dé toekomst, financieel gezond blij- i ven, dan zal hieraan in de komen de seizoenen niet te ontkomen zijn Rapporten De heer G. Velink deed namens I de techn. commissie, (senioren) verslag van z'n bevindingen en rapporteerde o.a. dat de trainings- i avoApon door de selectiegroep van het eerste afwisselend werd be zocht. Uit 'het rapport dat door de heer B. Rutgers als voorzitter van de „Jeugdcommissie" werd uitge bracht, bleek dat men over het be zoek van de jeugd niet ontevreden mag zijn. De allerkleinsten geven veelal het beste voorbeeld. Vermeldenswaard is nog, dat zo juist bericht was ontvangen dat, na het spelen van een aantal selectie wedstrijden, 2 jeugdleden van BI. Wit '66 zijn gekozen in de A- en B- selectie van de afd. Twenthe der KNVB, t,w. G. Aanstoot (C-l) en R. v. d. Voet (D-l). Het le elftal heeft een 8e plaats weten te be- j machtigen, waarvan de meeste punten vergaard werden in de 2e kompetitiehelft. De heer Rutgers bracht dank aan de redaktie van „Holtens Nieuws- blad" voor de wijze waarop ook aan de toekomst van Blauw Wit I aandacht wordt geschonken. De heer Wiggers zei dit graag voor Blauw Wit en voor iedere andere sportvereniging te doen en hij deed een dringend beroep op alle sport berichtgevers om de verslagen op maandagavond of uiterlijk dins dags voor 12 uur in te leveren. Bestuursmutaties Aftredend waren de heren D. Beldman, G. J. Klein Nagelvoort en G. Wel ink. De beide eerstge- noemden stelden zich niet herkies baar en werden door voorzitter H. Wiersma bedankt voor hun ver richte werkzaamheden. Wel hei kiesbaar stelde zich de heer Wel ink terwijl het bestuur in de ontstane vakatures de heren G, J. Beldman en C. Kolkman kandidaat stelde. Daar geen tegen-kandidaten waren gesteld ging de voltallige vergade ring akkoord met de gestelde kan didaten. De taakverdeling binnen het bestuur zal in een der eerst- j volgende bestuursvergaderingen aan de orde komen en gepubliceerd worden in het. eerste clubbladnum mer van het nieuwe seizoen. Hier na werd door voorzitter H. Wier sma de samenstelling der diverse kommissies bekendgemaakt, welke de goedkeuring kregen van de ver- Kadering. Clubgebouw Na ca. 10 minuten te hebben ge pauzeerd werd de vergadering voortgezet met het bestuursvoor- tel: kantinegebouw'. Het bestuur liad reeds met diverse instanties verleg gepleegd om de mogelijk heden te.bezien. Gunstige konklu- fies konden hieruit getrokken wor sen. Een exploitatie-overzicht (ge baseerd op diverse informaties van K-isterverenigingen) werd gepubli- feerd, terwijl tevens een 5-tal of- hrtes was ontvangen betreffende !emi-permanente bouw. Een tijde- ijk gebouw werd voorgesteld i.v.m. verhuizing binnen niet al te lange tijd naar het 2e sportpark in ,.de Haar". Daar zal dan definitief gebouwd gaan worden. In de ex ploitatie-rekening was verwerkt dat het gebouw binnen '5 jaar af geschreven is. Door een zuinig ge voerd beleid was reeds meer dan 50 pet. gereserveerd voor stich- tings- en inrichtingskosten, 'terwijl nog op een subsidie en een eenma lige gift gerekend kon worden. Voor de resterende 25 pet. kreeg het bestuur volmacht van de ver gadering om een hypothecaire le ning aan te gaan. In uiterste nood zaak zal hiervan gebruik worden gemaakt. Bij de opzet van het to tale projekt is uitgegaan van nieuwbouw, doch de aanschaf van een reeds bestaand gebouw be hoort zeer zeker tot de mogelijk heden. terwijl ook nog een uitgifte van obligaties onder de leden tot de mogelijkheden behoort. Het ko pen van een bestaand gebouw zou 'met eigen middelen gefinancierd kunnen worden en hiermede wordt een nog" in te stellen bouwcommis sie dan ook eerst aan het werk ge zet. De verwachting is dat, met me dewerking van de diverse instan ties, in sept. a.s. de plannen ver wezenlijkt kunnen zijn. Na een interessante discussie over de mogelijkheden m.b.t. plaat sing en inrichting van het clubge bouw. deelde de voorzitter mede, dat het nieuwe seizoen met 1 elftal (senioren) aan de zaalvoetbalkom petitie zal worden deelgenomen (sept. t.m, mrt. op doordeweekse avonden). Ook kunnen hieraan le den van zusterverenigingen deel nemen, mits men lid is van de KNVB. De thuiswedstrijden zullen naar alle waarschijnlijkheid plaats vinden in de nieuwe sporthal te Holten. De rondvraag leverde nog een aantal goede suggesties op voor het bestuur, welke de nodige aandacht, zullen krijgen. Hierna sloot voor zitter H. Wiersma de vergadering en bedankte de aanwezigen voor hun komst. Blauw Wit heeft het voetbalsei zoen '75-'76 op een manier afgeslo ten,/ die gezien de resultaten van bet seizoen bijna ondenkbaar was. Een prettige verrassing! De nieuwe opzet v. trainer Willems formatie bleek op deze toernooidag in It- tersum bij Zwolle voor ieder deel nemend elftal een struikelblok en Blauw Wit mocht zich na afloop dan ook een waardig toemooiwin- naar noemen. Ingedeeld in poule A werd be gonnen tegen OZC uit Ommen. Beldsnijder bezorgde Blauw Wit 2 punten door een fout van de doel man af te straffen (1-0). De twee de wedstrijd moest worden ge speeld tegen de organise rende vereniging SVI (4e klasse KNVB). Deze wedstrijd was van belang om een plaats in de finale veilig te stellen. Wilco Dikkers maakte aan alle spanning" een eind door raak te schieten. De laatste wedstrijd moest wor den gespeeld tegen Olde Veste uit Steenwijk. Trainer Willems gaf zijn mannen opdracht de wedstrijd rus tig en beheerst: te spelen. Een 0-0 eindstand bezorgde Blauw Wit 5 punten in poule A en was poule winnaar. Honderd zes en twintig duiven van de p.v. De Bergvliegers werden za terdagmorgen 5 juni om 5.50 uur voor een wedvlucht over 410 km gelost in Compiegne (Fr.) De snel ste duif (H-1902823) van A. ten Dam (2) werd geklokt om 11.48.47 uur. 1, 2, 4, 5, 13, 21 en 25 A. ten Dam (2); 3, 10, 16, 26 en 28 A, ten Dam (1); 6, 12 en 27 G. J. Egberts; 7, 11, 14, 20, 24, 31 en 32 J. W. Wil lems; 8, 15 en 22 J. Aaftink; 9. 18 en 23 Joh. Veldhuis; 17 H, v. Beek; 19 en 29 G. Steunenberg; 30 H. J. ten Velde. De Ponyclub „Markelo" orga niseerde zaterdag 5 juni een con cours. Hieraan werd ook deelge nomen door de Bergruitertjes. Beide dagen mocht het achttal de de tweede prijs mee naar huis nemen. Ook het viertal legde za terdag beslag op de tweede prijs. De parade-prijs was maandag ook voor de Bergruitertjes. Karin Brouwers en Marieke Ro- bers 'werden beide dagen 1 en 2 in dressuur Z en M. Verder wa ren, er nog verschillende individu ele successen en prijzen voor: Je roen Bakker, Erna Brouwers, Janneke Lubbersen, Gerrie Mei link, Anke Thijssen, Trudie Trek- op en Gerda Zandberg. Het waren geslaagde en zeer gea nimeerde dagen. Voor hen die op eigen gelegenheid wensen te gaan is de routebeschrij ving: Holten, richting Arnhem - richting Tiel. Denkt u er wel aan, dat de plaats van bestemming aan •de zuidelijke kant van de rivier ligt! Voor hen die niet mee naar Beneden Leeuwen vertrekken, or ganiseert de TC een uitwisselings wedstrijd Holten-Deventer. Vijftien heren en negen dames zullen, op een meer recreatief niveau, de strijd aanbinden tegen evenzoveel heren- en damestennissers uit De venter. bovendien wordt' er 'geza menlijk geluncht. Helaas is de in schrijving gesloten. De organisatie is in handen van W. Dog'terom en H. Kempers. Alle leden van de TC worden dan ook óf in Beneden Leeuwen, of op de eigen baan ver wacht. Promotiewedstrijden Komen we nog even terug op de promotiewedstrijden. Het tweede (earn maakt ongetwijfeld een kans, men beschikt over sterke dubbels, terwijl de dames singles in 't com petitieverloop ook merendeels in winst werden omgezet. Vraagte kens zetten we bij de heren enkel partijen. Veel zal hier afhangen van de mentale instelling. Men is namelijk nog teveel gewend teveel ineens te willen doen en bij ach terstand de moed te laten zinken. Dit lijkt, gezien de capaciteiten van de beide heren, een onnodige, zaak. De nodige „peptalk" van aanvoer- Hierna moest worden gespeeld tegen de 2e uit poule B, de vierde klasser Wolvega, Weer was het. Wilco Dikkers die 1-0 scoorde. Een te nemen vrije trap werd door Jan Verveda na prachtig voorberei dend werk (muur uiteen laten lo pen) van Beldsnijder onhoudbaar ingeschoten (2-0). Hiei-na werd de laatste wedstrijd van de dag ge speeld tegen Alcides uit Meppel. Blauw Wit draaide zoals het reeds de hele toernooidag had gedaan. Henk Aanstoot zorgde met een boogbal over de keeper voor 1-0 en Wilco Dikkers maakte z'n hat- tric door met een prachtig schot van pl.m. 20 meter de doelman kansloos te laten (2-0). Blauw Wit was toernooikampioen en voorzitter Koeslag van SVI fe liciteerde de blauwwitters bij de prijsuitreiking dan ook hartelijk en sprak de hoop uit dat liet in de afd. Zwolle niet zo bekende Blauw Wit volgend seizoen weer gast wil de zijn van SVI. Blauw Wit heeft zaterdag gedaan aan een sutk reclame, maar en dat zeker niet op z'n minst, ook aan een goede eerste stap op weg naar een goede plaats volgend seizoen in de competitie. Hulde aan trainer Willems en z'n jongens. Allemaal kennen we het geluid dat de specht laat klinken; een korte roffel die meer dan één betekenis heeft. De voornaamste is wel dat hij probeert uit te vinden waar zich rotte plekken dan wel holten onder het schors bevinden waarin insekten te vinden zijn. Een an dere betekenis van dat hameren is dat het onderdeel uitmaakt van het balts- of liefdesspel. Verder is het nog een teken van opwinding, heeft het te maken met het afba kenen van een territorium en kan het in het voorjaar betekenen dat de specht bezig is een gat in de stam uit te hakken voor zijn toe komstige nest. Alle spechten broe den namelijk in holen die ze meest al zelf uithakken dan wel geschikt maken voor hun nest. Vindt u aan de voet van de boom verse hout spaanders dan bevindt zich daarin zeker een spechtennest. De jongen zijn trouwens goed te horen en maken een geluid dat ik gemaks halve vergelijk met morseseinen. Mocht u zo'n nest tegenkomen be dwing dan uw nieuwsgierigheid en probeer niet in de boom te klim men want het is meestal geen tim merhout waarin het nest zich be vindt en de kans is groot dat u met boom en al tegen de grond smakt. Erg voor u maar vreselijk jammer voor de jongen die gewis omkomen. Voor deze typische bos sier en coach plus supporterssteun, lijkt hier het medicijn. Overigens voor allen: veel -succes. Algelopen maandag, tweede pink sterdag, werd een bijzonder ge slaagd toernooi afgesloten voor le den van de TC. Begenadigd door heerlijk weer speelden vele mixed dubbels bijzonder aardige partijen. De dubbels waren zodanig' inge deeld, dat de krachtsverhoudingen onderling te groot waren, waardoor spannende rally's ontstonden. De uiteindelijke prijzen wérden als volgt verdeeld: 3e prijs (no. 16) A. Bogers en A. Hoving: 2e prijs (no. 10) J. v, d. Meulen en J, Boer; le prijs (no. 1) B. Lefèbre en V. Boer. In de prijzen Het echtpaar Boer kwam via 'n uniek plaatsingssysteem aardig in de prijzen. De eerste prijs voor echtelieden (diegenen welke zelfs op een tennisbaan niet te scheiden zijn) kwam toe aan D. en J. Kra mer. Hiermee behaalden zij een van de mooiste trofeeën binnen, namelijk de prijs der echtelijke saamhorigheied. Opvallend was 'n duo dat zich net buiten de prijzen, maar wel in de kijker speelde. Me vrouw Rustebiel en haar jeugdige partner E. Ladiges. Wat deze mevrouw (soms aardig gesteund door Erik) ten beste gaf, maakte veel indruk èri geeft weer hoop voor de toekomst. De juiste bege leiding zal bet dit natuurtalent on getwijfeld mogelijk maken volgend jaar als eerste te eindigen. Tenslotte nog enkele mededelin gen: geslaagd voor het scheidsrecli- tersdiploma van de KNLTB zijn E. Ladiges, R. v. Iddekinge. F. Turin en M. Durieux. Volgens doorgaans zeer welingelichte bron slaagde één dezer zelfs cum lande. Op 18 juni is er een Braaifeest, in goed Nederlands ook wel barbecüefeest genaamd. Er zijn nog enkele plaat sen open. de supervisie van „mai- tre Guillaume" doet een culinair festijn vermoeden. Tennisrackets etc. thuis laten. De aandachtige be zoeker van TC is het ongetwijfeld opgevallen dat het clubhuis er an ders begint uit te zien. Dit klopt, binnenkort hopen we groter te hui zen, alles loopt, onder toeziend oog van R. Willemsc, uitstekend. Wan neer een en ander gereed is zullen we hieraan uitgebreider aan dacht besteden. Als laatste handeling van het voet balseizoen '75-'76 wordt op vrijdag 18 juni in het ontmoetingscentrum Meermanskamp de algemene le denvergadering gehouden. Naast de agendapunten, die reeds gepubli ceerd werden m het juni-nummer van ons clubblad is langzamer hand traditie geworden, dat op deze avond ook de elftal-indeling voor het nieuwe seizoen wordt be kend gemaakt. Tevens zullen dan de twee trainingsselecties worden bekend gemaakt, opdat een ieder weet welke opdracht hem na de vakantie wacht. Het is zeer waar schijnlijk dat ons die avond ook de „geboorte" bekend zal worden ge maakt van een twaalfde senioren elftal. De vergadering zal beginnen om 20 uur. werkzaamheden is de specht uitge rust met daarvoor geëigende li chaamsleden. Allereerst de snavel die met de schedel door elastische kraak beenverbindingen is verbon den. Verder is tijdens onderzoekin gen vastgesteld dat de achter hoofdsschedel van de specht dikker is dan bij andere vogels. Bovendien is gebleken dal spechten beschik ken over een minimale hoeveel heid hersenvocht. De onsamendruk- baarheid van het hersenvocht zou de hamerslagen onverminderd he vig overbrengen. Al deze eigen schappen zorgen er voor dat een specht nooit een hersenschudding oploopt. Dat de schedel nooit uit elkaar barst dankt ze aan de tong waarvan de basis zich naar achte ren verlengt in een tweetal taaie elastische banden die langs de keel, de nek. het achterhoofd en over 't schedeldak het rechter neusgat be- „Nu de Mevisicwerkzaamheden aan de huisvuilaulo zo ver zijn ge vorderd. dat de reorganisatie van de huisvuilophaaldienst verder kan worden voorbereid, dienen de Al gemene Politieverordening en de verordening op de heffing en in vordering van i-einigingsrechtcn te worden gewijzigd" zeggen B. en W. met zoveel woorden in een voorstel aan de raad. Deze reorganisatie houdt het vol gende in: In het gebied waar thans één keer per week het huisvuil wordt opgehaald" zal bovendien binnenkort één maal per maand grof vuil worden opgehaald. In het buitengebied zal één maal per maand grof vuil worden opge haald (laatste dinsdag van de Het team van de Ab Jansenstraat- bereidt zich zeer serieus voor op het voetbaltoernooi dat morgen (12-6) wordt georganiseerd door de buurtvereniging' Holterhaar. Zij hebben zich onder leiding van hun coach teruggetrokken in een hotel op de Holterberg", in de hoop door een gedegen training de vorig jaar gewonnen beker nogmaals te kun nen bemachtigen. reiken. Ook zij vangen voor een belangrijk deel de klap op. Merk waardig is dat de tong lang en beweeglijk is en centimeters bui ten de snavel gestoken kan wor den om de insekten er aan vast te prikken. De punt is hard en met kleine weerhaakjes bezet. Tijdens het hakken steekt de specht tel kens de tong even uit in de insek- tengangen. De harde punt stoot harhaaldeiijk toe tol het de huid van de larve heeft doorboort. Door het intrekken van de tong ver dwijnt het insekt in de snavel. An dere merkwaardige eigenschappen zijn de korte poten (dicht bij de stam) en de stand van de tenen (twee voor en twee achter) met de scherpe nagels (meer steun en hou vast). De staart bestaat uit stevige pennen waarmee de specht tegen de stam steunt bij zijn werkzaam heden. Voor het nest wordt geen maand). ..Helaas is het niet mo gelijk, dat een ieder zijn huisvuil aan de weg kan plaatsen waarop de woning c.q. de boerderij uit weg heeft. Een betrekkelijk ge ring aantal bewoners van het bui tengebied zal -het huisvuil naar een bepaald punt moeten brengen. Er is een kaartje waarop de rou- ie in het buitengebied is aangege ven Tevens zijn op dit kaartje de percelen vermeld waarv.an de be woners het huisvuil niet aan de dichtsbijzijnde weg kunnen plaat sen. Betrokkenen zullen hierover persoonlijk worden ingelicht," al dus B. en W. in hun stuk aan de raad, dat dinsdag, 15 juni, in be handeling komt. Het 4e lid van artikel 93 der A.P.V. zal als 'volgt luiden: ,.In het gebied, zoals dit bij besluit van burgemeester en wethouders ter openbare kennis is gebracht, waar éénmaal per maand hel huisvuil wordt opgehaald, móeten de plasticzakken worden geplaatst op een afstand van ten hoogste 2 meter uit een weg, die is opgeno men in de door burgemeester en wethouders ter openbare kennis gebrachte route van de vuilophaal- dienst-.'J Voorts dienen enkele wij zigingen te worden aangebracht in de verordening op de vuilnisrech ten. materiaal aangedragen maar de vier tot acht witte eieren worden gewoon op de spaanders gelegd en uitgebroed. De grootste (Europese) specht is wel dc awarte specht. Verder komen rond Holten de groene, de grote de kleine bon te specht (soms de middelste bon te specht) en de draaihals voor. Spechten kunt u gemakkelijk tij dens de vlucht herkennen aan de golvende vlucht tijdens welke de vleugels telkens even tegen het li chaam gevouwen worden. Alle genoemde spechten kunt u behalve in de natuur ook zien in het Bosmuseum op de Holterberg. Mocht u per ongeluk tijdens de wandeling 'n spechtennest ontdek ken op ongeveer twee meter hoog te, dan zou ik het op prijs stellen er foto's van de maken! (tel. 2286)." J. G. B. In de raadsvergadering van dins dag 15 juni komt een voorstel aan de orde tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met betrekking tot de samenwerking van de brandweren in het Gewest ..Midden-IJsel". In zijn vergadering van 11 mei heeft de Gewestraad besloten de gemeentebesturen te adviseren deze regeling aan te gaan. In hun voorstel merken B. en W. op. dat een besluit tot het aangaan van de regeling blijkens de doel stelling niet betekent, dat direct al veel taken of bevoegdheden wor den overgedragen. Daarvoor zijn aparte besluiten nodig. De gewest raad heeft voorts" besloten de ge meentebesturen te adviseren om. wanneer tot het aangaan van de regeling wordt besloten, aan het bestuur van de regionale dienst, wanneer zekerheid bestaat over de toe. te kennen subsidies, op te dra gen: a. de zorg voor het tot stand ko men en in stand houden van een betrouwbaar communicatiesys teem ten behoeve van de brand weer, eventueel in combinatie mét een zieken- en ongevallen- vervoer; b. verdere samenwerking inhoud te geven dan wel voor te be reiden. De heer A. H. Strabbink te Hol ten slaagde aan de Rijksuniversi teit van Groningen voor tandarts. In de donderdagavond in zaal „Vosman" goed bezochte jaar vergadering van de zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit" kwam als belangrijkste agendapunt aan de orde de bouw van een eigen (tijdelijk) clubgebouw. Vanzelfsprekend nam dit agendapunt de meeste tijd in beslag, doch tegen half elf keerde een ieder naar huis terug met de informatie, dat zo spoedig mogelijk getracht zal worden een eigen clubgebouw te plaatsen op het sportpark „Meermanskamp". Om precies acht uur opende voorzitter H. Wiersma de verga dering met een woord van welkom. Ondanks het ontbreken van het grootste„communicatiemiddel" (een eigen club gebouw) mag het voorbijgegane seizoen als geslaagd worden beschouwd, zeer zeker op organisatorisch gebied, hoewel de prestaties wel wat beter hadden gekund. Hierna was het woord aan secretaris R. G. Veldhuis, die de notulen van de vorige vergadering las, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. In het. hierna uitge brachte jaarverslag viel te beluisteren dat de vereniging was gegroeid met 11 leden tot een totaal van 289 per 31 mei. In het afgelopen seizoen werden 51 nieuwe leden ingeschre ven en 40 bedankten om verschillende redenen (verhuizing, overschrijving naar een andere club, geen zin meer 'aan voet ballen, andere hobby enz.). De competitie startte met zeven tien elftallen, terwijl in maart jl. nog een elftal werd toe gevoegd, zodat men geëindigd is met 18 elftallen. De bestuurstalen werden nog vermeld, alsmede de diverse bestuursactiviteiten in het afgelopen seizoen. Afgelopen en komende weken stonden cn staan in het teken van veel activiteiten van dc Tennisclub. In de eerste plaats de promotiewedstrij den, die het tweede team a.s. zondag gaat spelen in Beneden Leeuwen vlak by Tiel. Tegenstander zal Lewabo zijn en gestreden zal worden om een plaats in de vierde klasse. Het team bestaat uit de heren M. Beekman en E. Ladiges en de dames V. Boer (aanvoerster) en M. Durieux. Het spreekt vanzelf dat dit team uw supporterssteun kan gebruiken. Men vertrekt uit Holten om ongeveer 8 uur 's ochtends.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7