over Raad kreeg voorlichting onroerendgoed- belasting Kinderkennis Haarkleuterschool UIT DE RAADSPORTEFEUILLE Geen wijziging bestplan Holterberg Raadsvergadering Voorbereiding bestemmings plannen B W stellen voor HOLTEN 11 JUNI 1976 PAGINA 5 Zoals we dn ons blad van vorige week reeds hebben aangekondigd, zal tijdens de raads vergadering van 15 juni a.s. de behandeling plaatsvinden van het voorstel van B. en W. tot heffing van onroerend góed-belasting in de gemeente Holten, ingaande 1 januari 1978. Genoemde belasting zal dan in de plaats ko men van de thans bestaande straatbelasting (incl. rioolbelasting), alsmede van de grond en personele belasting. De onroerend goed- belasting zal zowel worden geheven van de eigenaar van een object als van de gebruiker. Het is duidelijk dat voor een blijvend goed functioneren van het gemeentelijk apparaat de totale netto-opbrengst van deze onroerend goed-belasting nagenoeg gelijk zal moeten zijn aan die van de tevoren geheven belas tingsoorten. De totale opbrengst is dus be kend, evenals het aantal eigenaren en gebrui kers van te belasten objecten. Het ivas een reuze gezellige boel op de kinderkamer. De kernvraag waar deze hele be lastóng dus om draait is de vraag in welke verhouding deze belasting over de objecten zal worden ver deeld. Volgens de wet hebben de gemeenten hiervoor de keuze uit twee mogelijkheden. A Heffing naar vloer- en erfoppervlakte (naar mate men meer vloer- en erfoppervlakte heeft, is er sprake van ruimte en dus meer genot). B Heffing naar de vrije verkoop waarde van een object (naar mate een object een hogere verkoop waarde heeft, is er sprake van meer woon- of gebruiksgenot) De voor- en nadelen van beide systemen tegen elkaar afwegende heeft het gemeentebestuur van Holten uiteindelijk besloten voor heffing naar vrije verkoopwaarde, omdat heffing naar oppeiwlakte te veel onredelijke elementen in zich herbergt. Heffing naar vrije, verkoopwaarde maakt het nodig dat alle in Holten aanwezige gebouwde objecten zul len moeten worden getaxeerd. B. en W. stellen de raad voor dit taxatiewerk op te dragen aan de Stichting voor Kadastrale en Fi nanciële Administratie (KAFI) te Arnhem. Welnu, teneinde de raadsleden te voren zo goed mogelijk over deze hele materie te informeren, vond jl. dinsdagavond een informele raadsvergadering plaats, waarbij de heren Töpfer en Van Gorp van genoemde stichting de raadsleden informeerden over de van die zijde gevolgde werkwijze bij het taxeren van de objecten. In verband met een verzoek van mevrouw C. Löhr-Reekers tot par tiële herziening van het bestem mingsplan „de Holterberg" schrij ven B. en W. aan de raad, dat tijdens de voorbereiding van de planherziening van 1968 door en kele eigenaren van gronden (wij len de heer J. Löhr, de heren E. D .Vincent en P. L. Rugenbrink en de erven Bosman) is verzocht te overwegen in hoeverre op de hun in eigendom toebehorende percelen de bouw van een bungalow moge lijk kan worden gemaakt. Uit een naar aanleiding van deze verzoe ken ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat het planologisch verantwoord zou zyn wanneer op de hoek van de Molenbelterweg en de Sparrenweg (terreinen Rugen brink en erven Bosman) twee bun galows zouden worden gebouwd en dat voorts een bungalow zou wor den gebouwd op het perceel ge legen aan de Molenbelterweg dat eigendom is van de heer E. D. Vincent. Uit planologisch oogpunt werd het onaanvaardbaar geacht, dat het perceel grond van wylen de heer J. Löhr zou worden be bouwd. Bij de voorbereiding van de planherziening werd dan ook aan de percelen van Rugenbrink, erven Bosman en Vincent een zo danige bestemming gegeven, dat daarop de bouw van een bungalow kon worden gerealiseerd. Zij menen aan hun advies ter zake van het op 8 maart 1976 tot de raad gedane verzoek van me vrouw C. Löhr-Reekers, deze voor geschiedenis te moeten doen voor afgaan, opdat een eventuele ge dachte, dat aan de wensen en be langen van mevrouw Löhr geen aandacht zou zijn besteed worden weggenomen. Bij de vaststelling van de plan herziening, waarbij aan de wensen van mevrouw Löhr om planologi sche reden niet kon worden tege moet gekomen, heeft betrokkene geen bezwaren ingediend, daar mede ook haar recht van beroep op het college van gedeputeerde staten en de kroon verloren. I Mevrouw Löhr verzoekt de raad thans het bestemmingsplan „de Holterberg" voor zoveel betreft het kadastrale perceel sectie A, nummer 1532, in voorbereiding te verklaren, opdat hun college daar na een bouwplan van mevrouw Löhr met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in procedure zou kunnen brengen. B. en W. zijn van oordeel, dat het verzoek van mevrouw Löhr dient te worden afgewezen. De landschappelijke waarde van het betreffende perceel is sinds de laatste planherziening niet ver anderd, zodat zij het evenals en kele jaren geleden planologisch onaanvaardbaar achten, dat dit perceel wordt bebouwd. Daar komt nog bij, dat thans veel meer da nin het verleden het planolo gisch beleid is gericht op het be- Criteria Tijdens zijn inleiding zei de heer Töpfer dat er nogal wat criteria meespelen in de taxatie van de objecten. „Uitgangspunt is voor elk object een doorsnee (reële) verkoopwaarde te bepalen uit gaande van de. gedachte dat het in vol eigendom is en vrij te aan vaarden. Teneinde hiertoe te ge raken zullen voor woningen mee spelen de vragen omtrent de doel matigheid van het pand, ligging, bouwkundige toestand, kavelgroot te en de verkoopbaarheid van het pand (courantheid) op het moment van taxatie. Maar ook beperkin gen spelen een rol, zoals de vraag van erfpacht of erfdienstbaarheid en of een pand b.v. valt onder monumentenzorg. Aan elk van deze criteria valt afzonderlijk geen waarde-oordeel toe te ken nen, maar het speelt wel mee in het geheel. Wat de landbouwbedrijven betreft is het wel zo dat de cultuurgron den zijn vrijgesteld maar toch wordt de hoeveelheid grond bij de taxatie wel mee overwogen omdat een bedrijf met b.v. 30 ha grond, als bedrijf meer waarde heeft dan een bedrijf met 3 ha. Voor de bij gebouwen is hier een voorzichtig beleid noodzakelijk, afhankelijk van de marktgevoelLgheid van het produ'kt dat wordt voortgebracht of geteeld. De ligging is hier min der belangrijk. Voor andere be drijfsgebouwen zijn, naast de ge bruiksmogelijkheden die een ob ject biedt, ook van belang welke houd van landschappelijk waarde volle gebieden. Naar aanleiding van het ver zoek van mevrouw Löhr hebben B. en W. het advies gevraagd aan de stedebouwkundige. Dit advies ligt voor bij de stukken ter inzage. De door de stedebouwkundige naar voren gebrachte argumenten kan het college volledig onderschrij ven. Gelet op het vorenstaande geven zij de raad dringend in overweging het verzoek van mevrouw C. Löhr- Reekers, als waarvan in deze sprake is, af te wijzen. In juni 1975 heeft de raad ver, klaard, dat de vaststelling van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gebieden „de Prins", „de Holterberg" (camping Veneklaas) en „Espelo" (terrein erven J. D. Vincent)De voorbereiding van ge noemde bestemmingsplannen is he laas nog niet zover, zeggen B. en W., dat de ontwerpen daarvan ter visie gelegd konden worden. Zij wijzen er op, dat het recrea tieterrein 'de Prins' enige tijd ge leden is verkocht aan de Camping Unie te Hilversum. De Camping Unie heeft ons verzocht het con cept-bestemmingsplan, dat inmid dels gereed gekomen was, aan te passen aan de plannen van de Cam ping Unie. Momenteel is de stede bouwkundige bezig te ondei-zoeken in hoeverre aan dit verzoek kan worden voldaan. Met betrekking tot het Plan „de Holterberg" wordt opgemerkt, dat de bestaande situa tie van de camping moet worden ingepast in een bestemmingsplan. De voorbereiding van een be stemmingsplan voor het boscom- plex in Espëlo, eigendom van de erven J. D. Vincent, is nog niet afgerond in verband met het feit, dat door gedeputeerde staten nog geen beslissing is genomen op de voor dit gebied ingediende aan vraag om een ontgrondingsvergun ning. Eerst wanneer gedeputeerde staten terzake een uitspraak heb ben gedaan kan een beslissing ge nomen worden omtrent de bestem ming van deze gronden. Teneinde echter ongewenste ont wikkelingen in bovengenoemde ge bieden zoveel mogelijk te voorko men, achten B. en W. het wense lijk, dat de raad op grond van ar tikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening andermaal verklaart dat voor deze gebieden bestem mingsplannen worden voorbereid. De commissie voor de ruimtelijke ordening kan zich met dit voorstel verenigen. rentabiliteits- of rendementswaar- de een object biedt, waarbij ook de ligging' van het object een rol speelt. Bij niet verhandelbare ob jecten (scholen etc.) is er een keuze uit drie methoden, nl. his torische kostprijs, kapitalisatie methode (rentabiliteit) of de vraag wat een soortgelijk gebouw bij verkoop heeft opgebracht (ver gelijkingsmethode) Verhoudingen Het is duidelijk dat bij hefifng van onroerend goed-belasting het van groot belang Ss dat de taxa tiewaarde van de verschillende objecten in onderlinge samenhang een reële verhouding afspiegelt. Vandaar dat ook hieraan met name aandacht zal worden ge schonken", aldus de heer Töpfer tijdens zijn inleiding. Consequenties Tijdens de daarna gehouden dis cussie vroeg de heer J. Warrink (GB) welke consequenties de taxaties kunnen hebben voor de heffing van andere belastingen. Hij dacht met name aan de huur waarde voor de Inkomstenbelas ting. Tijdens de beantwoording werd duidelijk dat deze vrees op meer dere plaatsen is uitgesproken. Dat de Rijksbelastingdienst in de toe komst gebruik zal maken van de gegevens werd niet uitgesloten ge acht, maar dit is voorshands niet mogelijk omdat de wettelijke basis hiervoor ontbreekt. Ook dient hier bij te worden bedacht dat bij de taxatie wel sterk wordt gelet op de onderlinge samenhang tussen de objecten per gemeente, maar dat die samenhang er niet behoeft te zijn met identieke woningen uit andere gemeenten. Bovendien is er een aantal gemeenten waar onroerend goed-belasting wordt geheven naar oppervlakte, waar bij een taxatiewaarde te voorschijn kan komen die sterk afwijkt van de reële verkoopwaarde, zodat op deze taxatiegegevens moeilijk een landelijk beleid is te voeren. Landbouwbedïij ven De heer H. J. Robers (WD) vroeg naar de methoden bij het taxeren van landbouwbedrijven: „Wij heb ben in Holten een groot aantal hoererijen die als landbouwbedrijf te klein zijn voor een rendabele Op enkele uitzonderingen na zijn de woningwetwoningen der ge meente overgedragen aan de wo ningbouwvereniging Onze Woning te Deventer. In het overleg met 't bestuur is tevens de verkoop van de garageboxen bij de woning complexen op De Kol betrokken. Men is bereid de boxen tegen boekwaarde over te nemen per 1 januari 1977. Deze boekwaarde be draagt voor de boxen aan de Ko- zakkenstraat f 49.902 en voor die aan de Lageweg f 81.050, totaal derhalve f 130.952. Om te voorko men, dat de boxen worden ge bruikt voor opslagruimte van goe deren en dergelijke achten B. en W. het gewenst aan de overdracht tevens de voorwaarde te verbin den, dat deze uitsluitend mogen worden verhuurd ten behoeve van de stalling van een auto. In afwij king hiervan zal de vereniging zelf gebruik mogen maken van één box ten behoeve van het in voorraad hebben van materialen. Vervreem ding en bezwaring van de onroe rende goederen mag niet geschie den dan na goedkeuring van het college van B. en W. Alle boxen zijn momenteel verhuurd a f 32.70 per maand. Het bestuur der wo ningbouwvereniging zal de aange gane geldleningen overnemen en de huren zullen geen wijziging on dergaan. De commisssie gemeentewerken kan zich met de overdracht ver enigen. Van de financiële commis sie hebben twee van de vier aan wezige leden zich uitgesrpoken voor het verstrekken van de ge noemde geldlening, terwijl de an dere 2 leden van mening zijn, dat Onze Woning zelf in de financie- exploitatie maar waarvan, na ver bouwing, een leuke tweede woning gemaakt kan worden. Maar zoals deze panden er thans bij staan, hebben ze vaak een minimum aan woongenot, terwijl de bewoner ook niet van plan is het pand te verkopen. Hoe beoordeelt u deze panden?" wilde hij weten. De heer Töpfer gaf hierop ten antwoord: „In gedachten halen we de boer eruit en kijken dan naar de mogelijkheden die het pand biedt. Is het een bedrijf met 30 ha grond dan is hier duidelijk sprake van een landbouwbedrijf. Dus boer er weer in en taxeren als land bouwbedrijf. Moeilijker wordt het bij bedrijven van b.v. maar 3 ha. Ook hier dn gedachten weer de boer er uit en dan ontstaat vaak een pandje dat qua ligging en grootte vaak aantrekkelijk is om, na verbouwing, als tweede woning ■te dienen. Een mogelijkheid- die we bij de taxatie meenemen, los van de vraag of de bewoner hier toe daadwerkelijk zal overgaan. Wij staan uitsluitend voor de taak tot een zakelijke benadering en mogen sociale aspecten niet laten meespreken bij taxatie. Het ligt op de weg van het gemeente bestuur onze zakelijk gestelde ad viezen met sociale elementen te doorspekken", aldus de heer Töp fer. Medewerking Mej. A. P. Reith (PvdA) wilde weten of me wettelijk verplicht is de taxateurs toegang tot het pand te verschaffen. De heer Van Gorp gaf hierop ten antwoord dat men zelfs verplicht is alle bescheidena te overleggen, welke van belang kunnen zijn voor een juiste taxa tie-uitkomst. Bezwaarprocedure De heer Töpfer vertelde ten slotte nog dat voor behandeling van be zwaarschriften door de stichting per geval een extra bedrag aan de gemeente zal worden gedecla reerd, wanneer het bezwaarschrift ongegrond blijkt te zijn. Wanneer het bezwaarschrift wordt toege wezen zal de behandeling daarvan gratis plaatsvinden. De vraag werd nog gesteld of dit de rechtszekerheid van de indivi duele burger niet in gevaar brengt omdat het gevaar denkbaar is bezwaarschriften bij voorbaat af te wijzen teneinde te kunnen de clareren. „Daar hebben we nog niet over nagedacht. Dat gevaar acht ik niet aanwezig, want óók bij behandeling van bezwaar schriften houdt bezwaarde altijd de mogelijkheid open zich te wen den tot de rechter. Een aspect dat wij zij onze overweging altijd moeten laten meespelen", was hierop het antwoord van de heer Töpfer. Na nog wat discussie werd de vergadering rond elf uur gesloten.s ring van de koopsom dient te voor zien. Met deze laatste mening' zijn B. en W. 't niet eens, omdat daar door de huren ongunstig zouden worden beïnvloed. Grondruil Ger. Kerk Bij de verbouw c.q. uitbreiding van de gereformeerde kerk en het verenigingsgebouw Rehoboth is ge bleken, dat de uitbreiding van 't kerkgebouw aan de zijde van de Dorpsstraat en de uitbreiding aan de achterzijde van het verenigings gebouw, zijn gebouwd op grond van de gemeente. Voorts is geble ken, dat aan de wegzijde van het kerkgebouw een strook grond is gelegen, welke in eigendom toebe hoort aan de kerkeraad der gere formeerde kerk, terwijl deze strook grond als openbaar trottoir in gebruik is. De kadastrale situa tie is derhalve niet in overeen stemming met de werkelijke situa tie. B. en W. achten het dan ook ge wenst hierin verbetering te bren gen. De kerkeraad heeft verzocht stroken grond van de gemeente te mogen kopen. Teneinde aan dit verzoek tegemoet te komen heeft het college de kerkeraad voorge steld een overeenkomst van grond ruil aan te gaan. Het verschil in oppervlakte be draagt 9'/a m2, in het voordeel van de kerkeraad, waarom de gemeen te een toegift heeft bedongen van f 50.- per m2, totaal derhalve f 475. Voor een strook grond ter groot te van pl.m. 12 m2, waarin zich 'n bundel hoogspanningskabels van 't GEB bevindt zal 'n toegift worden bedongen of verrekend, mits de In afwijking van voorgaande jaren is, er besloten door de leidsters en de oudercommis sie van de openbare Haar kleuterschool om dit jaar geen schoolreisje te organise ren. Om de kinderen toch een hoogtepunt in het schooljaar te laten beleven is er een kinderkennis georganiseerd. De kinderen kregen een uit nodiging om op donderdag 3 juni om 10 uur op school te komen, waar ze de hele dag aan de kermis konden deel nemen. De hele kleuterschool en de crea van de basisschool waren versierd en in de ver schillende lokalen waren de attracties opgesteld. Bij het binnenkomen van de kin deren in de school kregen ze al lemaal een boekje met gekleurde bonnen en een plastic tasje. De gekleurde bonnen moesten worden ingeleverd bij de diverse stands en het plastic tasje diende voor het bewaren van de gewon nen presentjes. De leidsters verdeelden de kin deren in groepjes van plm. tien en brachten ze van de een naar de andere stand. Deze stands wa rén bemand met leden van de ou dercommissie versterkt met va ders en moeders welke assistentie verleenden. De leidsters en stand houders waren als, bakker, zigeu nerin, matroos, schilder e.d. ver kleed om het geheel een fleurig aanzien te geven. Als eerste attraktie was er een kerkeraad met de gem. een over eenkomst aangaat tot het vestigen van een zakelijk recht, voor het hebben, onderhouden en vernieu wen van deze kabels. Met bestaand crfpachtsrecht zal een en ander ge schieden. Een van de drie leden van de commissie gemeentewerken is van mening, dat de kosten van deze grondtransactie in zijn geheel voor rekening van de kerkeraad dienen te komen. B. en W. achten het ech ter billijk, dat ieder de helft be taalt, omdat de voorgestelde ruiling beider belang dient. Prijs bouwterrein Dorpsstraat In augustus 1970 zijn aan de Alg. Bank Nederland, Bouw- en Ont wikkelingsgroep Gedo en aan de NV Overijsselse Financieringsmij. bouwterreinen aan de Dorpsstraat verkocht tegen een voorlopige prijs van f 150.- per m2, wegens het ont breken van een komplan. De voor lopig gehanteerde prijs is toen be paald aap de hand van de markt waarde. Hoewel het komplan en de daar bij behorende exploitatiebereke ning ook nu nog niet zijn vastge steld is het naar de mening van B. en W. om verschillende redenen gewenst de onzekere situatie van de koopprijs te beëindigen en een definitieve prijs te bepalen. In de kostenberekening behoren de bij het ontwerp-komplan, wordt voor gronden, bestemd voor win kels, uitgegaan van een prijs van f 715.- per m2. Op grond hiervan menen B. en W., dat de in 1970 ge hanteerde prijs van f 150.- per m2 als juist kan worden aangemerkt. Zij stellen de raad voor de voor lopige prijs als definitief te willen aanmerken. De financiële commis sie kan zich met deze zienswijze verenigen. Afrekening verbeteringen In verband met de verbetering van de woningen Holterberg 24, 24a en Rörikstraat 1 en het in ver band daarmede verstrekken van kredieten, stellen B. en W. de raad voor de huur van deze woningen met ingang van 1 april 1976 te ver hogen van resp. f 1080, f 300 en f 864 per jaar. fruitwinkeltje. Hierin konden de kinderen een appel, banaan of si naasappel eten. Onder het houden van een spelletje verdwenen heel wat appels e.d. in de kindermaag jes. Toen iedereen zijn appel of banaan op had gegeten ging de groep naar het volgende spelletje. De groep welke hiermee bezig was werd dan naar de volgende stand gebracht. En zo kon ieder een elke stand, attraktie of spel letje meemaken. Na het fruitwinkeltje kwamen de sjoelbakken waarmee de kinderen onder leiding van een boerin en een matroos probeerden om zo veel mogelijk punten te gooien. Iedereen won en ze kregen daar om ook allemaal een prijsje. Na de sjoelbak kwam de touwt- jes-trek-kraam aan de beurt. Iedereen mocht hier een keer aan de touwtjes trekken. Aan het an dere eind zat dan een leuke ver rassing zoals een voetbal, een springtouw of een pop. Omdat niet alle kinderen gelijk tijdig de touwtjes in handen kon den hebben werd er ondertussen 'n "groepswerk" tekenen en plak ken uitgevoerd. Om het een echte kermis te la ten zijn mocht de ijscoman niet ontbreken. Ieder kind kon op ver toon van een gele bon een ijsje halen, bij een echte ijscoman. Van deze mogelijkheid werd dan ook druk gebruik gemaakt. Na de touwtrekkerij was het koekjesbakken aan de beurt. In 't speel-lokaal van de school was 'n echte bakkerij ingericht, kompleet met bakker, weegschaal en ovens. Onder leiding van de bakker moch ten ze koekjes bakken en ieder een kon naar hartelust kneden en vormen. Vooral deze attraktie viel erg in de smaak niet in het laatst door de entourage. Omdat men dan toch in' de sfeer was werd na het koekjes bakken gelijk begonnen met het koek happen. Hier kwam het er op aan wie de "grootste mond" had om zo het snelst de koek van de lijn te happen. Na het koekhappen kwam het hengelen aan de beurt. Hierbij ging het om de behendigheid om een* ringetje aan een touwtje om de hals van een limonadeflesje te laten glijden. In eerste instantie lijkt dit gemakkelijker dan het is, maar de jongsten moesten' wel hun handen gebruiken om het be geerde flesje'te pakken te krijgen. De gemeenteraad komt dinsdag,. 15 juni, om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen te behandeling van de vol gende AGENDA 1 Notulen van de vergadering van 10 mei 1976. 2 a Ingekomen stukken, b Mededelingen. 3 Voorstel tot verkoop van een bouwterrein in het villaterrein Look aan de heer H. van Veen, Markollenweg- 5, alhier. 4 Voorstel tot overdracht van garageboxen aan de woning bouwvereniging „Onze Wo ning" te Deventer, alsmede het verstrekken van een geld lening. 5 Voorstel tot ruiling van grond met dë Gereformeerde Kerk alhier. 6 Voorstel tot vaststelling van de definitieve prijs van enkele- bouwterreinen aan de Dorps straat. 7 Voorstel tot het vaststellen van huurverhogingen voor de woningèn Holterberg 24, 24a en Rörikstraat 1. 8 Voorstel tot heffing van onroe. rend-goedbelastingen, alsmede van een rioolafvoorrecht. 9 Voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverordening en de verordening op de hef fing en invordering van reini gingsrechten i.v.m. reorgani satie van de reinigingsdienst. Inmiddels heeft de tijd ook niet stil gestaan en is het twaalf uur geworden, Om het feest kompleet te maken mochten de kinderen op school een broodje eten. In de verbindingsgang was een lange rij tafeltjes gedekt en wa ren de vorige dag flinke hoeveel heden broodjes en krentebollen gesmeerd. De kinderen hadden flinke eetlust en zij lieten zich de broodjes, krentebollen en de chocolademelk best smaken. Na het twaalfuurt je gingen we weer verder met de volgende attrakties. Zo kwam nog aan de beurt het "was ophangen". Het is de be doeling bij dit spelletje om zo snel mogelijk een mand met poppe- kleertjes op te hangen. Vooral de meisjes vinden dit een leuk spel letje en genoten hiervan dan ook het meest. Onder luide aanmoedi gingen van bun vriendjes en vrien dinnetjes werd er om het hardst gewerkt. Hierbij werd iedereen winnaar en ze kregen allemaal een sticker. Als laatste attraktie was het ballen gooien aan de beurt. De kinderen moesten 3 lappen-baL len naar opgestapelde blikken werpen met het doel om ze er af te gooien. Bij dit spelletje konden ze zich heerlijk uitleven en de blikken moesten dan weer heel wat keren opnieuw gestapeld wor den. Alle kinderen kregen bij de ze stand een presentje. Bloemencorso Om twee uur mochten de vaders en moeders ook op de kermis ko men. Van deze gelegenheid werd druk gebruik gemaakt en menig vader of moeder wilde nog wel eens een keer sjoelen of ballen gooien. Om de moeders een aan denken aan deze dag mee te ge ven hadden de kinderen de voor gaande dagen een grote hoeveel heid papieren bloemen gemaakt in allerhande variëteiten. Deze bloemen waren in een bloemen- kraam uitgestald, wat door de ve le soorten en kleuren een fleurige aanblik bood. Elke moeder mocht hieruit een paar bloemenuitzoe ken en meenemen. Uit de reacties van kinderen en ouders is gebleken dat het feest een succes is geworden en zeker voor een reprise in aanmerking komt. 10 Voorstel tot het aangaan van de regeling Brandweer Samen werking Gewest „Midden IJs- sel". 11 Voorstel tot het in voorberei ding verklaren van de be stemmingsplannen „de Prins", „Holterberg" en „Espelo". 12 Voorstel tot afwijzing van het verzoek van mevrouw C. Löbr- Reekers, alhier tot wijziging van het bestemmingsplan .Hol terberg'. 13 Voorstel tot het verlenen van een garantie voor tente en af lossing van een hypothecaire geldlening. 14 Voorstel tot het verlenen van onderhandse opdrachten aan de Fa. Krekel en alhier, voor het aanbrengen van dek. en slijtlagen, op verschillende we gen. 15 Voorstel tot het verlenen van subsidie ten behoeve van het „Open Bejaardenwerk". 16 Voorstel tot het wijzigen van de aanwijzing van de gemeen telijke archiefbewaarplaats. 17 Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrotingen 1975 en 1976 (o.a. slotwijzigingen 1975, credieten aankoop kaartenlift, aanv. crediet rioleringsplan recreatieterreinen, bijdr. on derwijsbegeleidingsdienst, subs. open bejaardenwerk, aankoop portofoons brandweer, herstraten Spoorstraat, Tuin straat, Espelodijk, dek. en slijtlagen diverse wegen). 18 Beantwoording van ingekomen schriftelijke vragen. Voor de laatste kavel in het villaterrein „Look" hebben zich twee gegadigden aangemeld, nl. de heren H. van Veen, Mar kollenweg 5, en J. Luessink, Looikolkstraat 5, beiden te Holten. Het verzoek van de heer Van Veen kwam het eerst binnen, weshalve B. en W. de raad voorstellen deze kavel (nr. 56) aan hem te verkopen. Het betreft een perceel aan de Korhoenderweg ter grootte van plm. 2900 m2. De kavel- prijs is vastgesteld op f 74.300,- exclusief de aanleg- en aan sluitkosten van aardgas en elektra en de, omzetbelasting van koopsom en aanleg- en aansluitkosten. Twee leden van de commissie gemeentewerken zijn voor de verkoop, één lid heeft geadviseerd de beslissing op de verzoeken aan te hou den.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5