WEEKENDDIENSTEN Herziening bestemmingsplan .De Haar moet mogelijkheden bieden voor verdere woningbouw I Wm lÉii: ■MM - *V Burgerlijke Stand Kampioens honden Leerlingen Scholengemeen schap bezochten .Piet Bos Jeugddienst Benoemd in Hardenberg «„v sroof.LyH l al r «J sa rAl y WQ O :'ia >"-■■■ r ;ti KERKDIENSTEN .1/ lliii'iïs HOLTEN 11 JUNI 1976 PAGINA 3 - I -i llï >1 Kal ■•-tem <f a Tifcqj jzof .w.|? --'O ESüffiSïr.'. "i, "~*J ,$h. Er komt weer enig perspectief voor de woningbouw in onze gemeente. Donderdag 24 juni behandelt, het Bestemmings planforum met het college van R. en W. en de commissie voor ruimtelijke ordening in een openbare vergadering in de aula van de scholengemeenschap een voorstel tot herziening van het bestemmingsplan „De Haar". B. en W. stellen name lijk voor om een gedeelte van het voormalige industrieterrein in de Haar voor woningbouw te bestemmen. De vergadering begint om 20 uur.. Er is de laatste paar jaar nogal wa$ druk op het college uitgeoefend om tot deze herziening te komen. Bij de opstel ling van het plan „De Haar" in 1968 was 15 hectare bestemd voor industrieterrein. Ged. Staten van Overijssel onthielden in 1969 hun goedkeuring aan deze bestemming en verordon neerden dat het industrieterrein gehalveerd diende te worden zodat zij later aan 7% hectare goedkeuringverleenden. In hun. toelichting op het her- zienmgsplan wijzen B. en W. er op, dat de woningbouw in Holten sinds 1973 stagneert. Overeen komstig de doelstellingen van een beleidsnota, welke eveneens in bo venaangehaalde vergadering aan de orde zal komen, dient thans de ze stagnatie op zo'n kort mogelij ke termijn opgeheven te worden om weer een sluitend geheel (op elkaar afgestemd beleid) te ver krijgen. Uitgangspunten Het uitgangspunt voor de plan- omvang van het thans aangebo den bestemmingsplan is dan ook dat - gerekend vanaf heden tot 1979/1980, een periode derhalve van ca 2,5 jaar - een totaal aan tal woningen gebouwd moeten kunnen worden van ca 125. (heden: d.w.z. indien de planwijziging met voorrang wordt behandeld, kun nen begin 1977 de eerste woningen gebouwd worden). Het plangebied, dat in deze wij ziging is betrokken, wordt aan de noordzijde begrensd door de spoor baan (Holten-Deventer). Aan de westzijde vormt de binnenkort te sluiten zuiveringsinstallatie en het industrieterrein de begrenzing. Aan de zuidzijde ligt het terrein voor bijzondere doeleinden (scho lengemeenschap, sporthal, even tueel cultureel centrum en bejaar den centrum) en de gesloten wo ningbouwcomplexen er juist bui ten, terwijl aan de oostzijde de be grenzing, gevormd wordt door de bebouwing van de Gaardenstraat/ Bessinkpasstraat. Een volgend uitgangspunt voor het plan is, dat het plan voldoen de dient te voorzien in de woning behoefte van de eigen bevolking, waarby ook dient te worden voor zien in de behoefte aan eigen wo ningen o.a. de uitbreiding van het lerarenbestand van de Scholen gemeenschap (plm. 10 leraren pet- jaar). De woningbehoefte blykl, aldus de toelichting o.m. uit ver zoeken van de plaatselijke bedrij ven (U-vlees b.v., de O.A.D., een 5-tal internationale transportbe drijven, alsmede de Fa. Vaessen- Schoemaker ,en Co). Daarboven NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. A. Schel- levis. Viering Heilig Avond- maal. Extra coll. „Hervormd Holten." Oppasdienst: mevr. Momdjéel, Miny Stegeman er Janny Veltkamp. GEREF, KERK 8.30 en 10.00 uur ds. R. Ooster- hoff van Harderwijk (Voorber. H.A.) 19.15 uur cand. Jaspers- Foks van Raalte met mede werking van New Valley Sin gers van Nijverdal. In de bei de diensten coll. voor de dia conie en voor rente en aflos sing. Kinderoppas in tweede dienst: mevr. Getkate, mevr. Dul-Fockert (res. mevr. Stam- Bosschers) Ria Bolink, mevr. Stam>-Hasewinkel( res. Jenny Koordes). R.K. KERK (Geb. .„Irene") zaterdagmid dag 5.00 u. zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9.30 uur ds. A. W. Berkhof, Viering Heilig Avondmaal. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. W. C. C. Polhuijs van Colmschate. Uitgangcoll Sabel. NIEUW HEETEN Zaterdagavond 7.00 u. zondag 8.00 en 11.00 uur. VERLOREN: plastic boodschap pentas, met stoffen bekleding; ruw harige foxterrier wit-zwart-bruine vlekken; betaalpas; bromfietshelm met klep, oranje; damesbril bruin montuur, kleine dubbele glazen; poes van 4 a 5 mnd. oud, kleur grijs met bruine strepen; donker bruine herenportemonnee met 2 x f 25,- en wat klein geld; Zwitserse Laufhond, middelgroot, wit met roestbruine vlekken, lidteken aan een der oren; voorwiel van een kinderfietsje, merk Sparta. GEVONDEN: fototoestel; autosleu tel; Bos-sleutel; zeiljack; bruine wandelstok; verzekeringsbewijs. GEBOREN: Dianka dv E. W. I-Iu- zen en H. Meilink Hendri zv J. ter Stal en H. A. Baltes Marloes dv M. van der Stouw en A. G. Udo Marcel zv F. H. Kuiper en W. B. Keurhorst Sjaantje Henriëtte Johanna dv H. Markvoort en H. Haverslag Daniël Karolus zv H. Sezen en G. T. E. M. Polko Jor- rit Christian zv B. J. C. Hogeslag en H. C. E. van Assel (geboren te Deventer). GEHUWD: H. Smit 25 jaar, Holten en G. Bronsvoort. 20 jr, Holten E. D. Veleklaas 35 jr. Holten en E. J. Catley-Day 21 jr, Holten W. J. H. Piechnick 24 jr, Gorssel en E. Reeves 21 jr, Holten. OVERLEDEN: J. Krekel 83 jaar, Holten J. G. Marlivoort-Stege- rhan 87 jaar, Holten. komen aanvragen ten behoeve van de locale hotellerie. alsook l.b.v. het provinciaal Commando van de B.B. De wijziging van het bestemmingsplan „De Haar" komt derhalve geheel ten dienste van de plaatselyke woningbehoef te. In Holten bedroeg het aantal wo ningwetwoningen, dat de laatste jaren gebouwd werd, ongeveer 75 procent van het totaal. Uitgaande van-'de waargenomen maatschap pelijke behoefte aan een groter percentage eigenrwoningbezit zou voor „de Haar", naar de mening van B. en W. het onderstaande .programma kunnen worden opge steld: Woningwetwoningen ••65°/o (abso luut 80 st.) "v Premiebouwwoningen 15% (abso luut 20 st.) Vrije sector woningen 20% (abso luut 25 st.) Totaal 125 st. Woningwetwoningen 60% (abso luut. 75 st.) Premiebouwwoningen 20% (abso luut 25 st.) Vrije sector woningen 20% (abso luut 25 st.) Totaal 125 st. Groenvoorzieningen Uit een nota van februari 1975 blijkt, dat er ten behoeve van buurtbewoners van het plan „De Haar" zelf, voldoende buurt- en blokgroen aanwezig kan worden geacht. Alleen de behoefde aan een, z.g. „ruigspeelterrein" is nog niet voorzien. De realisering van het bestemmingsplan sportveldencom plex Larenseweg kan hierin vol doende voorzien. Voor de nieuw te bouwen wonin gen (voorhands geraamd op 125) met de verwachte bevolkingsaan tallen (aanvankelijk ruim 400, la ter teruglopend tot ca 300) dient uiteraard voldoende ruimte gere serveerd. Gesteld wordt hiervoor aan buurt- en wijkgroen gem. 350x15 m2 5.250 m2 speelvoorzieningen 3-6 jaar, binnen 100 m van de directe woonomge ving. ARTS Van vrijdagmiddag 5.00 t.m. maandagmorgen 8 uur (Uit sluitend voor spoedgevallen) J. H. A, Bruins, Molenbelterw. 15, tel 1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, tel. 1436. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen: werkdagen 13.30-14.30 u., Groene Kruisge bouw. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS W. Pot, Catstraat 46, Goor, tel, 05470-2279, Spreekuur voor spoedgevallen 5.00-5.30 uur DIERENARTS h. A. Oostenbrug, Diessenplas- straaf 5, tel. 05483-1515. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins- vex-zorging telefonisch bereik baar onder no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat G. J. Kraay, tel. 2299. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke dienstverlening „Midden- Overijssel," Dorpstraat 16, Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u., donderdagsavonds van 6-7 uur en volgens afspraak. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.m. zaterdag 11 juni H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513 12 t.m. 18 juni: H. J. Mole- man, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 12 t.m. 18 juni: Elec- tra: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. Gas: W. C. van der Weerthof, Voorsboerstraat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon 1352 - 2665 en 2655. 's Nachts bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht) Op bovenstaande foto het plan dat voorziet in de bouw van 125 woningen in het Bestemmingsplan „De Haar". speelvoorzieningen 6-10 jaar bin nen 300. m gelegen. Voor de overige speelvoorzienin gen wordt gedacht aan een aantal trapveldjes en speelplaatsen, en aan het genoemde ruig speelter rein aan de westzijde van de Aal- tinksweg. In het plan zijn, gezien de betrekkelijk geringe aantal te bouwen wonjngen, geen scholen of winkels gesitueerd. De capaci teit van de bestaande scholen en winkels in het plan „De Haar" en in het dorp Holten, achten B. en W. voldoende groot om deze extra uitbreiding te kunnen opvangen. Verkeer Ten aanzien van het verkeer zal het aantal aansluitingen op het verzamelwegennet, zoals de Kei- zersweg, zoveel mogelyk beperkt moeten blijven, terwyl de directe woonontsluitingswegen een duide lijke erffunctie dienen te verkrij gen (niet ingericht op doorgaand verkeer.) Behoud van de bestaan de zandweg (Reilinksteeg) wordt door B. en W. indien mogelijk, op prys gesteld. Ten aanzien van het landschap en de daarvan deel uitmakende be bouwing wordt als eis gesteld, dat de karakteristieke elementen (be planting, boederijbebouwing) ge handhaafd dienen te blijven. Qua- litatïef is het, volgens de ontwer- pesr, niet noodzakelijk, dat ook al le schuren onverkort gehandhaafd moeten blijven: integendeel, een enkele dient uit welstandoverwe gingen afgebroken te worden. Bebouwing Het plangebied valt in drie voornamelijk bebouwde gebieden uiteen: 1. - noordelyk van de Keizersweg vinden we een gebied met voor namelijk open cq half open be bouwing. Getracht is tot een inde- ■ling. te. komen waarbij het huidige- - landschap zoveel mogelijk wordt ingepast: bestaande boerderijen, bomen en zandwegen. Enkele klei ne speelterreintjes opgenomen in de straatopzet vullen de individue le woningbouw aan. Aan de oost zijde staat een tweetal boerderij en (Reilinksteeg) die in de over gangszone met de kom goed kun nen blijven staan. Direct ten zui den hiervan is niimte gehouden voor appartementenbouw in 2 soms 3 lagen: deze bouw mar keert vanuit het dorp de toegang tot het plan „De Haar." In het plandeel zijn reeds recente lijk gebouwd een politiebureau en een mortuarium; voor dit laatste gebouw is aparte parkeeraccom modatie geprojecteerd. In de drie hoek, gevormd door het zandpad (deel uitmakende van de Reilink steeg en de Keizersweg) is een •geschakelde bouwvorm voorzien (zie ook onder 3). 2. Ten zuiden van de Keizersweg (verbindingsweg naar industrieter rein) is een gebied voor sociale woningbouw bestemd. Aansluitend aan een boerderij is hiervoor een woonhof geprojecteerd, waaraan nog een tweede, meer westelijk 'gelegen, ruimte/woonerf is „op gehangen." Vanuit dithuurtje is relatie gezocht met de aangren zende woningbouwcomplexen. 3. Het derde plandeel ligt ten zui den van de Keizersweg (tegenover -1). -Hier is woningbouw geprojec teerd in een geschakelde bouw vorm (conform 1). Door deze be- bouwing ook noordelijk van de weg „door te zetten" wordt ge tracht zowel in de bebouwing zelf, alsook in de plandelen meer sa menhang te bereiken. Zuidelijk van dit plandeel vindt men de nog verder- uit te breiden scholenge meenschap; aan de westzijde is de sporthal in aanbouw en is (eveneens buiten de plangrens) ruimte gereserveerd voor een ge wenst sociaal-cultureel centrum. Ruimtelijke samenwerking De situering van de geschakelde bebouwing levert een bijdrage aan Spill-is een betere ruimtelijke samenhang tussen deze drie bijzonderee ge bouwencomplexen en vormt even eens een „afronding" van de be bouwing aan de Bessinkpasstraat. De aldus beschreven woongebie den hebben de volgende woning aantallen: Rijenbouw (gesloten) 37 vrijstaand 24, dubbele woningen 24, geschakelde woningen 22 en appartementen 25 cq 30. Het voorstel gaat verder nog even in op „speelvoorzieningen" en „wegen- en parkeervoorzieningen" en geeft verder een opsomming van de kostenfactoren en kavel- prijzen Kosten Kosten verwerving f 1.398.500,-; Kosten bouwrijpmaken f 962.194,-; Kosten voorbereiding f 306.450,-; Bijdrage komuitleg f 129.325,- Totaal f 2.796.469,- Kavelprijzen: Rijenwoningen f*r9.445,- Appartementen f 9.445,- Geschakelde bungalows f 23.613,- Vrijstaande woningen f 42.597,- Half vrijst. woningen f 26.068,- Woningdichtheid 22 woningen per hectare. Tot zover het voorstel. Het is onses inziens te betreuren, dat door de enorme stagnatie, welke het plan Beuseberg heeft onder gaan door de verschillende be roepsprocedures, dit, als indus trieterrein gedachte gebied, thans voor woningbouw moet worden aangepakt. Industrieterrein blijft voor onze gemeente van essentiële betekenis en de raad zal dan ook nu al moeten uitzien naar een al ternatieve oplossing als deze her ziening wordt aangenomen, want de praktijk heeft geleerd, dat in dustrieterrein eerder op is als waarmee steeds gerekend werd. Nu er op korte termijn geen an dere mogelijkheden voor woning bouw zijn is het te hopen, dat het bovenomschreven plan geen enke le weerstand zal ontmoeten. (w.b.) Vrijdag 11 juni 20.00 uur Gespreksavond om te komen tot een gezamenlijke lam pionoptocht enz. in hotel „Vos man." Zaterdag 12 juni 19.00 uur Start eerste deelnemer Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg" bij clubhuis 'De Biester', Stationsstraat (zie adv.). Zondag 13 juni 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 14 t.m. maandag 28-6 Kapsalon Wander wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag 14 juni 20.00 uur Ruilavond Holtense Post zegelclub in hotel „Vosman." Dinsdag 15 juni 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agen da). Donderdag 17 juni 20.00 uur Uitvoering Holtense Boe- rendansgroep en Balletgroep „Hol ten" m.m.v. Stichting voor Soc. en Cultureel werk in gebouw „Ire ne." Vrijdag 18 juni 20.00 uur Ledenvergadering S.V. „Holten" in Ontmoetingscentrum „Meermanskamp" (zie ber.). Zaterdag 19 t.m. zaterdag 26 juni Schoenhandel Oolbekkink en Rij wielhandel H. Haan en Zn. we gens vakantie gesloten (zie adv). Zaterdag 19 juni 14,00-16.00 uur; Viswedstrijd voor de jeugd bij de Wippertstuw in de Schipbeek. 20.00 uur Laatste dansavond voor gehuwden in hotel „Vosman". Donderdag 24 juni 20.00 uur Openbare vergadering Bestemmingsplan-forum in de au la van de Scholengemeenschap (zie agenda). Vrijdag 25 juni 19.30 uur Uitvoering Muziekschool „Holten" in gebouw „Irene." Woensdag 30 juni School- en Volksfeest in Dijker- hoek. Zondag 4 juli M.A.C. „De Holterberg" naar motorraces in Francorchamps (zie ber.). De Holtense kynologen hebben op de driedaagse Int. Nat. Tentoon stelling te Arnhem prachtige suc cessen behaald. De Engelse cocker spaniel kamp. Yardew Constellation van mevr. Van Dijk, Holterweg 75, kreeg 1U in de kampioensklasse, werd beste reu en kreeg het kampioenschap. Peasemore Petunia kreeg 3U open klasse teven en Scolys Showtime werd met 2U gewaardeerd in de jeugdklasse teven. Er waren 50 cockers ingeschreven. De teef First Lady van Flower- hof, dochter van kamp. Herman dad van 't Skepershoes '73, van de heer A. C. van Rossum, kreeg de kampioensprijs en beste Groenen- daler v. d. tentoonstelling. De Hongaarse staande hond (Vizs- la) Galfrid Otem W '75 van mevr. J. V. Smit, Lichtenberg 6, kreeg 't predicaat 1U, kampioen, beste van het ras, was op één na de beste jachthond. Een gedeelte van het nog maagdelijk terrein waar in 'verband met de herziening van het bestemmingsplan De Haar" 125 woningen zullen ■worden gebouwd. Op woensdag 9 juni jl. bevolk ten de brugklassers van de scho lengemeenschap Holten het mu seum van Piet Bos op de Holter berg. Initiatiefnemer hiertoe was de biologiesectie die dit bezoek als het sluitstuk van de biologieles sen beschouwt. De groep was erg groot dit schooljaar: liefst 270 leerlingen! Nadat vele leerlingen buiten eerst een ijsje genuttigd hadden als re actie op het zeer warme weer startte het bezoek met een tocht langs de diverse diorama's. Je moest je ogen goed de kost geven want lang niet alle dieren kon je door hun schutkleur direkt waarnemen. Vervolgens werd de groep in 'n ondergronds gedeelte verzameld waar de heer K. Bos een vrolijk verhaal vertelde over herten en reeën, de aanpassing van de bouw van dieren aan hun leefmilieu en over schutkleuren. Hij maakte daarbij gebruik van geweien, op gezette dieren en dia's uit de di- rekte omgeving van Holten. Na dit praatje stelden diverse leerlingen vragen over hetgeen ze gezien en gehoord hadden. Op al deze vi'agen gaf de heer Bos een deskundig antwoord. Hierna konden de brugklassei's opnieuw de diorama's langs voor het geval er hier en daar toch nog een dier te goed verborgen lag. Ex-van overtuigd dat ze "nooit meer een ree voor een hert zullen uitschelden of omgekeerd" trok ken de leexiingen langzaamaan weer richting Holten. Het was opnieuw een zeer ge slaagd museumbezoek. In de Geref. Kerk zal zondag avond' om kwart over zeven een jeugddienst worden gehouden waarin cand. Jasper Fock uit Raalte zal voorgaan. Er zal aan deze dienst medewerking worden verleend door de van de gram mofoonplaat, radio en t.v. beken de zanggroep New Valley Singers uit Nijverdal. De heer H. Arendshorst, sinds 1975 ondei-wijzer aan de o.l. Dorps school en tevens plaatsvervangend hoofd is benoemd als leraar aan de openbare MAVO te Harden berg. De heer Arendshorst die het vorige jaar de akte M.O. behaalde zal voornamelijk les geven in het vak Duits.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3