übm bh m ^i h h hi ^i ih h m ihf juut wb Bruidspaar van de dag I I li I F fill il n iri I WW il mm I MM IM a~ssi££tf&kwA38st I I U I |i I v II li U V JS U LH regionaal centrum worden deel Benoemd Risico s schoolpleinen als openbare speelgelegenlicid Drie punten tekort voor promotie Holtens Gemengd Koor nam aan Ned. Koorfestival 1976 Inspraak- B W in beleidsnota ruimtelijke ordening ^Openbare n°Ue Geslaagde gezelliglleidsrtt procedures Dorp Holten moet beperkt &3ÏÏL supportersvereniging Half miljoen flink overschreden Openbare aanbesteding Schilderijen tentoonstelling Molenbelterweg Yan boerendans naar beat Vergadering bestemmingsplan forum - m iiiFiiwcRi An mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.— per halt jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsbbd Het dagelijks bestuur onzer gemeente heeft de leden van het Bestemmingsplanforum een beleidsnota aangeboden, welke in de openbare vergadering van donderdag 24 juni in behan deling zal komen. Het doel van deze beleidsnota is inzicht te verschaffen in de door de gemeente gewenste doeleinden ten aanzien van het te voeren ruimtelijk beleid en in de uitgangs punten die daarnaast van waarde zijn voor het ruimtelijk beleid en dit beïnvloeden. De beleidsnota is globaal, niet gedetailleerd, zeker niet wat betreft de verdere toekomst. Hij is slechts richtingbepalend en geeft de samenhang weer tussen de diverse bij de ruimte lijke ordening betrokken factoren, d.w.z. het ontwikkelen van een consistent beleid, dat navolgbaar en controleerbaar moet zijn en waarbij de diverse ontwikkelingsstadia op elkaar aansluiten. Op basis van dit samenhangende beleid, zoals weergegeven in de beleidsnota, zal moeten worden verder gewerkt aan meer op de uitvoering gerichte plannen zoals bestemmings plannen, recreatievoorzieningen, verkeersplannen, herinrich tingsplannen etc. Naar aanleiding van een in terpellatie van de VVD'er De Beer over het feit dat veel beleggers dreigen zich terug te trekken uit de markt van de premiewoningen heeft mi nister Gruijters (volkshuis vesting en ruimtelijke orde ning) ernstige kritiek geuit op het woningbeleid van veel gemeenten. „De beleggers ondervinden bij veel gemeen ten weerstanden. Gemeenten die veel woningzoekenden hebben, aarzelen vaak om wpningbouwplannen op te stellen. Er heerst bij die ge meenten een sfeer van ver moeidheid", zei de bewinds man. Maar hij voegde er aan toe, dat een mogelijke oor zaak van de houding der ge meenten is, dat zij tegen woordig met een tijdrovende inspraakprocedure worden geconfronteerd, waardoor het vaak voorkomt dat zij een maal gemaakte plannen weer moeten bijstellen. Daar sloeg de minister de spijker op de kop. Holten weet er van mee te praten met het plan Beuseberg. Wil de minister hier iets aan doen, dan zal hij zijn inspec teurs voor de rumtelijke or dening andere consignes moe ten geven, dat plannen niet, om wat nauwelijks met aan tasting van landschappelijke belangen te maken heeft, op de lange baan worden ge- schoven. Vijf jaar vertraging van de Beuseberg-plannen zijn er de oorzaak van, dat in Holten thans terreinen voor woning bouw moeten worden aange pakt, waarvan het nooit in de bedoeling heeft gelegen deze voor woningbouw te bestem men. Holten gaat daarmee zijn areaal aan reserve-indus trieterrein aanspreken en dat is een kwade zaak, want men kan wel een vertraagd indus- trievestigingsbeleid voeren, eenmaal komt 'het moment - en dat moment ligt vaak dichter bij dan men denkt - dat men deze reserve had moeten aanspreken (zie foto elders) Oorspronkelijk was 15 ha grond in de Haar bestemd voor industrievestiging. Ge deputeerde Staten hebben deze oppervlakte gehalveerd. De gemeente had de andere helft in reserve moeten hou den. Holten zal behalve voor 't vreemdelingenverkeer ook een beleid moeten voeren, dat tijdig voor werkgelegen heid zorgt. Het aantal inwo ners breidt zich gestadig uit. Er komen veel monden bij die gevoed moeten worden. Men vindt niet steeds em plooi in de dienstensector, daarom zal voor andere werk gelegenheid gezorgd moeten worden. Het is onlangs nog duidelijk door de raadsvoorzitter ge zegd. Een uitwijkmogelijk heid voor industrieterrein is er nauwelijks meer zonder ruimtelijke brokken te ma ken. Men kan er niet mee naar de Beuseberg of naar de Zuider Look. Er zal dus tijdig naar alternatieven moeten worden gezocht, wanneer men de nog beschikbare bouwgrond voor woningbouw gaat bestemmen, (w.b.) De uitslag van de 12e Rode Kruis woord Puzzel was: „Nog' even vol houden". Er kwamen 24.509 brief- kaarten en giro-overschrijvingen binnen, waardoor de stand van de actie momenteel f 531.453 bedraagt. Met de uitslag van nog een puzzel in 't verschiet (nr. 13) betekent dit een prachtig resultaat. Onder de prijswinnaars waren helaas geen Holtenaren. Misschien de laatste keer? De door B. en W. gewenste taak stelling komt in deze nota naar yoren. Gelet op de Verstedelij- kingsnota, waar de toekomstige groei grotendeels in de (overigens dan nog in het westen gelegen) steden wordt voorzien, is deze taakstelling een moeilijke en ge voelige aangelegenheid. Zij zijn echter van mening, zoals ook in Streekplan- en IJsselvalleiverband gememoreerd, dat ook ten platte- lande een bescheiden groei onont beerlijk is voor de leefbaarheid. Dit gezien de samenhang tussen voorzieningen, werkgelegenheid en leefbaarheid. Dijkerhoek In dat verband is het college bv. van mening, dat in de kern Dij kerhoek in de periode 1975-1985 ca. 25 woningen moeten worden ge realiseerd. Daartoe is een herzie ning van het bestaande bestem mingsplan noodzakelijk. De laatste jaren is in Dijkerhoek maar een beperkt aantal woningen gebouwd. Om de leefbaarheid zo veel mogelijk op het huidige .ni veau te handhaven is de bouw van gemiddeld ca. twee woningen per jaar nodig'. Deze woningen zijn voornamelijk bestemd voor hen die sociaal en/of economisch aan Dij kerhoek en omgeving zijn verbon- Het raadslid van de AR, dhr. A. J. Nijkamp heeft zich met 't volgend schrijven tot de gemeen teraad gericht: "Tijdens de hoorzitting in vei-- band met de reconstructie van de Kol, ,is de uitdrukkelijke wens naar voren gebracht, de school pleinen als openbare speelgelegen- heden na schooltijd te doen func tioneren. In de praktijk gebeurt dit reeds. Uiteraard brengt dit risico van schade en vernieling mee. In de onderwijscommissie heb ik ge vraagd of de gemeente hiertegen is verzekerd. Uit het antwoord is gebleken, dat zulks niet het ge val is en dat hiei-voor ook geen speciale verzekering bestaat. Het sluiten van verzekeringen, buiten de door de gemeente af gesloten vei-zekeringen tegen brand en storm wordt een te du re aangelegenheid. Grote of vrij grote schades kunnen worden ver goed via Artikel 72, in andere ge vallen blijven de kosten van ver nieling ten laste van het bevoegd gezag van de betreffende school, dit betekent voor het bijzonder onderwijs, ten laste van 't school bestuur. Nu staan onze scholen in woon wijken, waar speelgelegenheden Door het gemeentebestuur van Holten had in hotel „Vosman" de aanbesteding plaats van A het herstraten van diverse klinkerwe gen en tegelpaden in het dorp (La- renseweg, Tuinstraat, Kosterpad) en B het herstraten van de Oude Diepenveenseweg in de buurt schap Espelo (opp. plm. 7550 m2) Er werd ingeschreven als volgt: Firma Klein Horstman, Holten (A en B) f 227292.-; Firma Willems, Geesteren (O) (A en B) f 161920,-; Firma van Gelder, Hattem (A en B) f 161000,-; Firma Neeslcens, Borne (A en B) f 147735,-. Begroting f 167225,-. den. De woningen zullen in kleine eenheden moeten worden gereali seerd en in verschijningsvorm aan de lokale situatie zijn aangepast. Gedacht is aan een woningbouw programma van 10-30 woningen voor de eerstkomende 10 jaars pe riode, zoals die genoemd wordt in de nota „Bevolking en woonplaat sen". Regionaal centrum Naar het inzicht van B. en W. dient het dorp Holten een beperkt regionaal centrum te worden met een dienovereenkomstige, zij het bescheiden en aanvullende, verzor gende functie (min. 8000, max. 10.000) Tot half juli is er in de Open bare Bibliotheek, Rönkstraat 3, 'n tentoonstelling van schilderijen v. Yvonne de Haas. Zij studeerde aan de Koninklij ke Akademie voor beeldende kunst te 's Gravenhage. Haar eerste expositie had de Holtense schilderes in Oss. De gewenste inwonergrootte dient ons inziens uiteindelijk ca. 9000 te bedragen. De groei kan daarbij voorshands berekend worden op 'n natuurlijke groei met ca. 530 in woners alsmede een vestigings overschot van ca. 350 inwoners (voor '85): de vestigingsoverschot ten kunnen derhalve, vergeleken met de groei uit het begin van de jaren '70, bijzonder teruggedrongen worden. Vergeleken met de jaren '60 zal de door ons' thans voorge stane groei door vestigingen van buiten ongeveer de helft bedragen (vanaf '65 bedroeg het vestigings overschot jaarlijks ca. 80 inwo ners). Overigens, door het inmid dels niet-kunnen bouwen in het dorp Holten zijn dé vestigingsover schotten voor '74 en '75 reeds aan zienlijk teruggelopen, tot resp. 27 en 57 personen. Voor '76 zal het beeld zeker niet gunstiger worden. Met klem wijzen wij er op dat, mocht de natuurlijke groei door thans nog niet te bespeuren oor zaken hoger komen te liggen dan in de vooruitberekening aangeno men is (ruim 50/jaar!), de vesti gingsoverschotten dienovereenkom stig teruggedrongen kunnen wor den. Woningbouw aantallen De door B, en W. gewenste wo- ningbouw-aantallen stellen zij tot '85 op ca. 550-650 stuks. Voorshands (plan De Haar o.a.) zullen zij een uitvoeringsprogramma voorberei den voor ongeveer 50 woningen per jaar; hiermee kunnen GS zich, blijkens hun goedkeuringsbesluit t.b.v. het plan de Beuseberg, ver enigen. Naast een plan wijzig ing .van De Haar stellen B. en W. zich voor de verdere voorbereiding van 't plan Zuiderlook pioriteit toe te kennen, aangezien planologische procedures aanzienlijk langer blijken te duren dan tot vc.tfr -kort het géval was. De beleidsvoornemens met betrek king tot de recreatie zijn door de recreatiestructuurschets reeds ver duidelijkt: in deze nota wordt dien overeenkomstig de aandacht meer gericht op kwaliteitsverbetering dan op kwantiteitstoename. Spe ciale aandacht dient het beheer over de kwetsbare gebieden waar bijv. een toenemende autodruk bij zondere zorg vraagt. In het kader van deze beleidsnota kon op deze beheersaspecten nog niet worden ingegaan. B. en W. stellen zich voor om hieromtrent nader overleg te openen met de daarvoor ge- eigende instanties. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun besluit van 1 juni 1976, nr. 264 in het algemeen belang van het ver keer is besloten op de navolgende gedeelten van de Molenbelterweg 1. westzijde: het gedeelte gele gen tussen - de Burgemeester van der Borchstraat en de Koninginne- laan; 2. oostzijde: vanaf de aansluiting op de Burgemeester v. d. Borch straat over een lengte van 45 me ter, hetparkeren te verbieden door plaatsing van borden model 49 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens. Het besluit van 1 juni 1976, no. 264 is in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat van Overijssel, aan Gedeputeerde Staten van Overijs sel, aan de Koninklijke Nederland se Toeristenbond ANWB, aan de Koninklijke- Nederlandse Automo bielclub KNAC en aan de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersver eniging KNMV. Van het besluit kan door iedere belanghebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet wor den- gericht aan de Kroon, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel te Zwol le werden ingediend. Holten, 11 juni 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd. W. H. Enklaar. burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Holtens Gemengd Koor HGK 'heeft op het Nederlands Koorfestival, in de AVRO- studio georganiseerd door de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland en de AVRO, met het behalen van totaal 332,9 punten (164 voor het ver- Het bestuur van de Supporters vereniging der SV "Holten" orga niseerde de vorige week vrijdag avond, met medewerking van een aantal leden van de M.A.C. "De Holterberg", een geslaagde gezel- ligheidsrit. Ruim twintig auto's namen deel aan de rit. Van het Ontmoetingscentrum "Meermanskamp", waar de start was, werden de deelnemers eerst gedirigeerd naar het villaterrein "Look" en vandaar naar de cam ping "De Holterberg". Vervolgens ging de route naar de dagcamping op de Holterberg, waar blind gereden moest wor den, en vandaar ging de tocht naar Haarle. Onderweg moesten de bestuur ders en hun mede-passagiers ver schillende handelingen verrich ten. Bij terugkeer van Haarle in bet Ontmoetingscentrum moesten vijf vragen worden beantwoord en werden de deelnemers twee con sumpties aangeboden. Er werd geen inleggeld ge vraagd voor deze eerste kennis making met de supportersvereni ging, terwijl 14 prijzen beschik baar werden gesteld, bestaande uit leuke gebruiksvoorwerpen. Aan het slot van de tocht wer den door de secretaris van de M.A.C. "De Holterberg" de heer Joh. Arfrnan, met een toepasse lijk woord de prijzen uitgereikt en bedankte de voorzitter van de supportersvereniging, de heer H H Pieters de organisatoren en de helpers voor hun belangloze me dewerking, waarbij hij hen onder plichte en 168,9 voor het vrije werk) een goede vocale pres tatie geleverd. Het koor dat o.l.v. dirigent Jan Warmink te Goor uitkwam in de afde ling C, kwam voor promotie slechts drie punten te kort. De jury die bestond uit de h.h. Andries de Braai ("voorzitter) Her couvert een klein geschenk aan bood. De deelnemers waren zeer vol daan over deze prachtige rit door de mooie natuur van Holten en omgeving. Men bleef nog een tijd je gezellig bijeen op Meermans kamp. De uitslagen waren: 1 J Warrink 117 wp; 2 B Weststa pel 116; 3 W Klein Velderman 107; 4 H H Pieters 86; 5 A H Dekker 84; 6 Gelmers 82; 7 Holbert 79; 8 H Deltman 77; 9 J Bergboer 76; 10 Harders 74; 11 Ten Hijer 73; 12 H Bouwman 72; 13 G ten Hijer 72; 14 M van Havezaat 71, Onder dit motto presenteren de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk afd. Ballet en de Boerendan- sers uit Holten donderdagavond 17 juni om 19.30 uur in gebouw Irene een afwisselend programma van oude dansen, jazz-dans en klassie ke dansen enz. Leiding klassiek en jazz-ballet: Ine v. d. Wal, ballet pedagoge te Vroomshoop. Voor de extra vrolijke noot zorgt de alom bekende conferenciers Gait Jan v. Achteren. Tussen de verschillende dansen (ook door kleuters, kinde ren en een jongerengroep) presen teert de voorzitter van de Bóeren- dansers Jan Mossink de „Kranten- kwis" en de „Kees Schilperoordt Kwis". De avond wordt besloten met de „Almelose Kermis" van de Boerendansers. man Strategier en Ber Joosen kwam tot de volgende beoorde ling: Verplicht werk „Die Sonne sinkt von hinnen" van Hugo Distier. Andries de Braai: „Er was wat weinig stuwing, wellicht om de objectiviteit zoveel mogelijk te bewaren. Hier dreigt echter wel het gevaar van een zekere droog te; toegegeven dat Distier geen extremiteit verdraagt, mag toch aan expressie iets meer worden opgebracht. Vrij werk: „Wohlauf, ihr lieben Gaste" van Sartorius. „Hier was meer aan expressie (verheugend meer zelfs). Een be wijs, dat het koor tot goede muzi kale zaken bereid en in staat is. Het toonpeil bleef niet constant; onderling bleef de zuiverheid ge handhaafd." Verplicht werk Herman Strategier: „Prettige, beschaafde koorklank, maar toch zou de totaalklank wat meer „body" kunnen hebben (zon der natuurlijk te vervallen in te grote klankexpansie) M.i. wat té voorzichtig aangepakt, rhythmisch wat te weinig soepel a.h.w. te plichtmatig en te droog, te weinig boeiend van klank rhythmiek. Goed materiaal, goede discipline, dynamische naanceringen groter maken. In totaal, ondanks vele goede dingen, te expressieloos. Goed op toon gebleven. Vrij werk: „Tempo verschillen hadden groter kunnen zijn. Halve toon gezakt. Sommige termates leken aanvankelijk wat vreemd, maar in geheel pasten ze goed. Grootste kwaliteit in dit werk was de fraaie koorklank, overigens zelfde opmerkingen als bij ver plicht werk. Er kan uit dit koor nog heel wat groeien, omdat de klankgrondslag goed is, maar stre ven naar groter levendigheid kan beslist niet schaden. Veel succes. Verplicht werk Ber Joosen: „Nog al introvert uitgevoerd, eigenlijk te netjes. Wat afwisseling in de nuancering geeft meer inhoud aan 't stuk. Sopranen maken posta- menti (niet mooi). Goede voorbe reiding getroffen. Probeer bij 't musiceren expressie toe te pa», sen. Vrjj werk: „Totaal mev-* sie dan verp'icht werf, "for fragmentarisch of liever' v*rtica»i; probeer de horizontale lij» te handhaven. Overigens is 't stuk een halve toon gezakt." Mej. Inge v. d. Harst, Houtweg 25 te Holten is met ingang van 1 aug. a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de openbare integratieschool „De Drait" te Drachten (Fr.) erg schaars zijn, waarmee ook in het verleden weinig rekening is gehouden, terwijl juist met name in deze wijken nl. de Kol en de Boskamp de woonstraten voor spel uitermate onveilig zijn. Het openstellen van schoolplei nen acht ik dan ook een goede zaak, ik zou dit zelfs sterk willen aanmoedigen, en ook van gemeen tewege aangemoedigd zien, mits daar tegenover ook een vergoe ding werd gesteld van alle even tuele hierdoor ontstane schade. Naar mijn mening is het onjuist deze te halen uit de zak van het schoolbestuur. Het zijn over het algemeen geen grote schades, maar door het aantal kan het toch over een periode, een be langrijk bedrag zijn. Het gaat mij echter niet zo zeer om het bedrag, maar wel om het principe. Wan neer schoolpleinen een alterna tief kunnen zijn voor het schep pen van speelgelegenheid, dan is mijn mening, dat wij als gemeente hiervan ook de consequenties moeten dragen." I-Iet Bestemmingsplan-forum komt op donderdag 24 juni a.s. om 20.00 uur in de Aula van de Scho lengemeenschap in openbare ver gadering bijeen met het college van burgemeester en wethouders en met de commissie voor de ruimtelijke ordening voro de be handeling van de volgende agenda: 1. Verslag van de openbare ver gadering van 17 april 1975. 2. Concept-beleidsnota (ruimtelijke ordening, enz.). 3. Concept-herziening bestem mingsplan „de Haar", 4. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Veel Holtenaren zullen zich vrij dagmorgen, 4 juni, toen tussen 11 en 11.30 uur een vliegtuig met een groot spandoek met opdruk Meng- Unie, lang leve Eb en Liesbeth, 'n aantal rondjes draalde, hebben af gevraagd „Wie zijn Eb en Lies beth?" U ziet ze op bovenstaande foto als „bruidspaar van de dag", Egbert Veneklaas en Elizabeth Catley-Day, wiens huwelijk'ten ge meentehuize werd voltrokken door de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer H. van Wijngaarden. Liesbeth was sinds september '73 gedurende enkele maanden per jaar als assistent werkzaam op de kaasboerderij van de fam. Cats in de Beuseberg waar ze Eb, die daar ook wel kwam werken, leerde ken nen. De vrienden van de bruide gom die indertijd hadden ge zegd: Eb als jij als laatste van onze vriendenclub gaat trouwen gaan we de straat versieren vanaf het „Bonte Paard" naar je huis. Ze hebben 't waar gemaakt, Henk Klein Hef\man, G».rt Bosman, J&a Wegstapel Azn., Wim Wissink en Herman Bronsvoort, want in de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 juni werden over een afstand van pl.m. l'/t kilometer de vlaggetjes aangebracht. De vijf vrienden ga- verf aan de trouwstoet een zeer apart cachet want ze reden per fiets deftig in 't zwart met gari baldi op naar het gemeentehuis.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1