UAITEMC IIIEIIUfCDI All ^3 Heropening boekhandel Heusinkveld Pinksterkwis Vv ereldomroep Zuster Ter Borg nam afscheid van het Groene Kruis NVV afd. Holten hield bejaardenmiddag Openbare kennisgeving Tijdelijke geslotenverklaring Stationsweg Ophalen huisvuil in memoriam P. Dijkstra Prettige samenwerking Samenwerking ABVA huldigde jubilaris Expositie verzamelde verzamelmgein 5-27 juni te Almelo Uitstapje llerv. vrouwen Op maandag 7 junii (2e Pinksterdag') zendt Radio Nederland Wereldomroep een pinksterkwis uit. Haar medewerkers trekken het land door, zullen zich opstellen bij een aantal ANWB-richting- aanwijzers. Die verslaggevers zullen uitvoerig vertellen over de situatie ter plekke, plaatsen en aantallen kilometers noemen enz. en het is dan aan de luisteraars om te achterhalen in welke plaats de ANWB-richtingaanwijzer staat. De uitzending op die dag begint om 12 uur en duurt 80 minuten, dn welke periode de kwis wordt uitgezonden. Zij is te beluisteren op de 49 meter-band. Men moet wel een toestel hebben met de korte golf, waarmee de Wereldomroep werkt. Niet alle toestellen zijn daarvan voorzien. In deze uitzending zal ook Holten ter sprake komen en zal een bekend Holtenaar iets vertellen over onze omgeving. De uitslag wordt bekendgemaakt op 21 augustus a.s. Weet u de uitslag en wie de Holtenaar is, dan gaarne bericht aan onze redactie, Holterberg 13. De golflengten waarop Radio Nederland Wereldomroep het beste in Europa te beluisteren zijn: L 41 en L 49 en misschien ook L 19 en L 25. Elk programma van de Wereldormroep duurt 80 minu ten en begint met een bulletin van plm. 7 minuten, gevolgd door Vandaag, een informatief blok van plm. 20 minuten, waarin commentaren, correspondenties, beschouwingen, overzicht dag bladen, sport enz. Elk programma wordt besloten met nieuws in het kort; op werkdagen aangevuld met beurskoersen. NUL EN) NIIUWjdLAII nr ral lla lEOM mWBr mm Bi ffiflfl B Bi ÉMÊBr WBÊW Wfiilii BÊêB Bil Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 BB BH» WÊÊ WHË BBB^ WÊÊ^ BBB BB Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- p., W e8ntract ,r) <tMMW><1 t ha„ jMr> 18,_ jaaf: Usse nummers 35 cent_ Beta||ng op ,ro 87s587i Rato_Bank - op agrarisch gebied: Zo was hij op richter en stimulator van de Fok- -■vereniging „Fries-Hollasds", het zwart-bonte rundveeras, dat men tegenwoordig in de weiden onder Holten aantreft. Na zijn pensionering vestigde hij zich met zijn echtgenote in Leeu warden. Zij keerden na de stich ting van het bejaardencentrum ...Diessenplas" naar Holten terug waarin zij een van de flats be woonden, De overledene bereikte de leeftijd van ruim 83 jaar. Na een rouwdienst in het ge bouw Irene had de aardebestelling dinsdag plaats op de nieuwe alge mene begraafplaats alhier. Ds. J. E, Steenbakker Morilyon Loysen las aan de groeve Psalm 121 en besloot de plechtigheid met het „Onze Vader". De schoonzoon van de overledene, de heer L. C. v. d. Bovenkamp, dankte namens de fa milie voor de vele bewijzen van medeleven en deelneming en de laatste eer die werd bewezen. Hoewel wij de reorganisatie een goede zaak vinden, vinden wij het jammer dat u ons gaat verlaten. Waarom wij dat jammer vinden, vraagt u zich misschien af. Wel het antwoord is eigenlijk heel simpel. Omdat u hier ruim 15 jaar als wijk verpleegster werkzaam bent geweest met toewijding, met zorg en tot ieders tevredenheid en wij wisten wat wij aan u hadden. En dat geldt ook voor de patiënten, die aan uw zorgen waren .toevertrouwd. Vijftien jaar lang hebt u lief en leed met hen gedeeld en zijn er heel wat contacten en banden gelegd, In <Je wisselende omstandigheden van vreugde; zorgen en verdriet is het héle gezin betrokken en ontstaan er relaties en banden van zeer intieme en persoonlijke aard, waarbij het soms gaat om essentiële dingen van hgt leven. Dan wordt er iéts van de zuster verwacht. Onder grote belangstelling heeft dinsdag 1 juni Boekhandel en drukkerij Heusinkveld aan de Dorpsstraat 62-64 de belangrijke uitbreiding en modernisering van de winkel getoond. Terecht met enige -trots want bekwame vak mensen hebben de winkel (opper vlakte 80 m2) in een paar weken „omgetoverd" tot een prachtig geheel. Een aanwinst in de eerste plaats voor dit deel van de Dorps straat maar tevens voor heel Hol ten en de Holtense Middenstand. Aan verbouw en uitbreiding werk ten mee fa. H. Koopman (timmer en metselwerk), fa. H. H. J. Stuk- leer (schilderwerk), fa. J. Aanstoot (electra) en fa. gebr. Mulders, Roden (winkelinterieur) Er werden de fam. Heusinkveld t.g.v. de heropening vele geschen. Op Hemelvaartsdag is alhier, nog vrij onverwacht, overleden de heer P. G. Dijkstra, oud-directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrij heid." De hèer Dijkstra bewoog zich in onze gemeente op velerlei maat schappelijk terrein. Na de bevrij ding werd hij lid van dé nood- raad voor de kiesvereniging „Al gemeen Belang" (thans Gemeente Belang), was oud-penningmeester van de Controlëvereniging der zui velfabriek, .mede-oprichter en oud- penningmeester van de IJsclub ,De Noordpool', oud-penningmeester van de V.V.V. „Hollens Belang", lid van de afdeling Holten van het Ned. Oorlogsgraven Comité en be kleedde nog tal van functies, o.a. Burgemeester en wethouders van HOLTEN maken bekend, dat in verband met werkzaamheden aan de spoorwegovei-gang de Stations weg in de buurtschappen Holter- broek en Dijkerhoek in de nacht van woensdag 9 juni a.s. op don derdag 10 juni a.s, gesloten zal zijn in beide richtingen voor alle weg gebruikers. Datum: 2 juni 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, De secretaris, G. J. LANGENBARG. De burgemeester, W. H. ENKLAAR. Burgemeester en wethouders van Holten maken békend dat in ver band met de komende Pinksterda gen het huisvuil in 't dorp (maan dagroute) in plaats van maandag 7 juni a.s. (2e Pinksterdag) op DINSDAG 8 JUNI A.S. Zo is er'in de-afgelopen jaren met zeer velen een relatie ontstaan en hebt u- velen aan u verplicht, het geen ook wel moge blijken uit de grote belangstelling hier bij uw afscheid. Zij allen hebben de be hoefte om u de hand ten afscheid te drukken en in die handdruk ligt in feite de dank voor alles wat U voor hen hebt gedaan en bent ge weest, de verpleegster zuster Ter Borg, die haar werk met zorg en liefde heeft" gedaan. - Met diezelfde gevoelens van dank wil ook het bestuur.van het Groene Kruis afscheid van u ne men. U gaat vertrekken met een ervaring, die er niet om liegt en die iv ongetwijfeld - in uw nieuwe betrekking als hoofdwijkverpleeg- kiindige, vooral ook omdat u meer met' de organisatorische kant van het werk te maken krijgt. Ik dacht, dat wij de nieuwe basiseenheid Raalte-Olst geluk kunnen wensen met uw komst, zo besloot de heer G. J. Langenbarg, voorzitter van 't Groene Kruis te Holten zijn af scheidstoespraak tot zuster M. ter Borg tijdens de druk bezochte re ceptie in de hal van het Groene Kruisgebouw. Als blijk van waardering en dank bood.de heer Langenbarg 'n hor loge aan dat' nog lang zal'herinne ren aan een prettige en goede sa menwerking. Burgemeester mr. W. H. Enklaar Zuster Ter Borg werd bij haar afscheid in de bloeme tjes gezet. Als herinnering en blijk van waardering bood namens het Groene Kruis voorzitter G. J. Langenbarg een prachtig horloge aan. Naast zuster ter Borg haar moeder en haar zuster. Ter Borg in haar nieuwe functie dezelfde voldoening als in Holten. Zuster Ter Borg (eigenlijk yeen beetje „geschrokken" van de grote belangstelling bij haar afscheid) dankte voor het prachtige horloge, de cadeaus, bloemen en geschen ken in couvert die werden aange boden en voor de prettige samen werking met het bestuur waarvan zij echt veel steun, heeft gehad bij het werk. De tijd in Holten was een goede tijd en het is moeilijk om afscheid te nemen van de leden waarvan zoveel vriendschap en gastvrijheid werd genoten. Er werd wel eens een foutje gemaakt maar de wijze waarop dit werd geaccep teerd heeft steeds goed gedaan. Zuster Ter Borg dankte tevens 't gemeentebestuur voor de mede werking bij het vervullen van haar taak. Onder de velen die met een handdruk afscheid namen waren de plaatselijke artsen Bruins, Van Gouwelaar en Sijtsema, de kinder artsen Schofaer'ts-Prop de Delden en Broüwer-Weijel te Rijssèn en mevr. A. A. Vermeij, verpleegkun dige in algemene dienst van de Stichting Pi-ov. Ov. Kruisvereni gingen (SPOK). Op bovenstaande foto de vier kinderen die een prijs won nen in de wedstrijd (tekenen, schilderenplakken) die door de Vereniging Veilig Verkeer Nederland, VVN in samenwer king met de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht werd geor ganiseerd. V.l.n.r. Bert Jansen Maneschijn (8 j.), Dijkerhoek 25, die de prachtige nieuwe fiets won. De 2e prijs groot 35 gulden was voor Arriëtte Groen 10 j.), Kozakkenstraat. Jolanda Bolink (7 j.), Look 66a won de derde prijs (25 gulden) en de vierde prijs van vijftien gulden, was voor Jolanda Stam (9 Look 61. De-prijzen werden ten kantore van de bank uitgereikt door de voorzitter van het bestuur de heer G. J. Rietberg. De jury die de werkstukken van de ruim )0 jongelui die hebben meègèdaan beoordeelde bestond uit mevr. H. B. Gütlieh-de Voogd, de heer H. Ch. Vogely, hoofdvan de Chr. School „De Schakelen kunstschilder Henk Breedveld. ken aangeboden en de tientallen bloemstukken en boeketten gaven aan de moderne winkel een extra feestelijk aanzicht. die sprak namens het gemeentebe stuur, zei het vertrek van zuster Ter Borg met spijt te hebben er varen. Hij dankte als werkgever voor het vele en verantwoordelijke werk dat steers in grote trouw werd verricht en wees verder op de prettige samenwerking tussen hét Groene Kruis-bestuur en het college. Mr. Enklaar wenste zuster zal worden opgehaald. Datum: 3 juni 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd. De secretaris: G. J. LANGENBARG De burgemeester, W. H. ENKLAAR. Om tot meer samenwerking te komen tussen de buurtverenigin gen,, oranjeverenigingen en alle andere belanghebbenden, zal onder auspiciën van de buurtverenigin gen Churchillstraat/Vrijheidslaan en Holter-Haar een vergadering worden belegd op vrijdag 11 juni in hotel Vosman, aanvang 20 uur, om te komen tot afspraken bij op tochten en dergelijke feestelijke aangelegenheden. Belanghebbenden verwijzen \vij naar de advertentie in dit blad. In een feestelijke bijeenkomst in hotel Vosman, die voor de pauze een zakelijk karakter droeg, heeft de afdeling Holten van de ABVA in verband met het 15 jaar lid zijn van de heer H. W. Goorman, har telijk gehuldigd. De jubilaris (voor zitter van deafdeling) werd het zilveren NW-insigne opgespeld door districtsbestuurder H. M. ten Brink, die in een korte toespraak de grote verdiensten schetste van de heer Goorman. Mevr. .Goorman kreeg 'n doosje met zilveren lepeltjes en' een boe ket j^loëmen. Zaterdag 29 mei jl. hield de afd. Holten van het N.V.V. een bejaar denmiddag in de grote zaal van hotel Vosman. De bijeenkomst, waarbij' ruim 40 belangstellenden aanwezig waren, werd geopend met een kort welkomstwoord door af delingsvoorzitter Koetsier, terwijl secretaris Verteman, bij wijze van hulde, een' boeket bloemen aan bood aan de heer Molendijk, be woner van de „Diessenplas" (bijna 90 jaar) en lid van de vervoers- bond vap het N.V.V. Tijdens deze bijeenkomst hield de heer Vogelzang, medewerker van de Industriebond N.V.V. in 't district Hengelo, een inleiding over het natuurschoon in Twente en - voerde de aanwezigen, aan de hand van dia's, mee naar de vele idyl lische en schilderachtige plaatsen, zoals de bossen rondom Twickel, Dinkel, Bofkéld en de Twentse es sen, terwijl hij ook dia's van vele vogelsoorten: vertoonde. Gedurende deze middag werden enkele consumpties aangeboden. Deze zeer geslaagde bijeenkomst werd tenslotte afgesloten met woorden van dank door voorzitter Koetsier aan het adres van de heer Vogelenzang, aan wie hij een klei ne attentie aanbood. De familie Heusinkveld met rechts op de voorgrond de meisjes van de zoons Joop en Geert. U kunt het zo gek niet beden ken of het wordt verzameld; spaar potten, eierdopjes, stoelen, kitsch- souvenirs, obscene plaatjes, enz. Velen zien dit verzamelen als een onschuldige, doch nutteloze bezig heid. Het zij zo. Toch vindt kunst kring „de Waag" het de moeite waard om er een tentoonstelling aan te wijden. Ze heeft een verza meling verzamelingen bijeenge- bracht en nodigt u uit deze te ko men bekijken. Expositiecentrum „de Waag", De Waag 1, Almelo, 05490-15943, Ope ning: 5 juni 1976 16.00 uur. Ope ningstijden: dagelijks 12,30-17.00 u. Ook op zondag. Toegang gratis. De dames van de Hervormde Vrouwengroepen Okkenbroek en Dijkerhoek hebben dinsdag veel genoegen beleefd aan een uitstap je naar Zuid-Limburg. Ze vertrokken om 6.00 uur uit Dij kerhoek en reden via Okkenbroek, Arnhem en Nijmegen naar Vel den waar in restaurant De Blok hut" koffie werd gedronken. Vervolgens ging de reis naar Val kenburg waar, nadat dia's waren vertoond, een kolenmijn werd be zichtigd. Na de lunch werd de reis voortgezet naar Vaals (van. Drie- landen punt prachtige vergezich ten over de omstreken, Duitsland en België) en Maastricht waar gelegenheid was om te winkelen. Op de terugreis gingen 'de dames in Lent voor een goe-d verzorgd diner aan tafel in restaurant ,,'t Molentje" waarna via de Gel derse hoofdstad en Deventer huis waarts werd gereden. Al met al een fijne en zeer geslaagde reis.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1