Bergruiters organiseerden streekwedstrijd Nieuwe ontwikkelingen bij badminton in Holten Jubileum-feestavond van Z.V.V. Blauw Wit '66" zeer geslaagd Geslaagd mixed senioren toernooi BATO-volleybal Programma S Y Holten juniorentoernooi KOI) V Deventer Mager van de slager Trainer Joop den Dekker prettig afscheid „Holten" nam van Schaakclub ?Holten' hield snelschaaktoernooi Jaarvergadering sv BATO afd. volleybal Tennisclub „Holten" Verkiezing t .Beste kinder boek van het jaar PROGRAMMA BLAUW WIT Han Brouwers met „Valetta" winnaar springen PROGRAMMA S.V. „HOLTEN' Gesellig he ids rit August Muller succesvol Postduivenver. „Snelle Wieken" HOLTEN 28 MEI 1976 PAGINA 7 55' Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan hield de zaterdagvoetbal vereniging Blauw Wit vrijdagavond een feestavond in zaal De Poppe. Voor de aanvang van het feest kon iedereen deelnemen aan een door de heren 'Bril en Dul uitgezette puzzelrit, waarvoor gestart kon worden bü het sportpark Meermanskamp. Byna 80 leden begonnen op deze wyze hun avond en via de Holterberg, Neerdorp en de Zuurberg kwa men ze aan de finish by de feestzaal. Om plm. 9 uur opende voorzitter H. Wiersma het feest met een korte toespraak, waarin hy stelde dat een goed verenigingsleven steeds belangrijker wordt in een maatschappy waarin de drie C's van Com mercie, Consumptie en Contactarmoe de boventoon lyken te gaan voeren. By de vereniging Blauw Wit is er juist ruimte voor sport beoefening op ieders niveau, vriendschap, contacten en plezier. Wiersma releveerde in dit verband ook de wens van Blauw Wit om te komen tot een eigen clubgebouw, waar men zich als vrienden thuis zal voelen, waar de onderlinge clubcontacten nog sterker ontwikkeld kunnen worden. kaart van Holten) was voor de ploeg van Mannes Scholman. Onder de plm; 150 bezoekers van de feestavond waren o.m. de oud voorzitter Wim Schalk, de huidige trainer Gert Willems uit Nijver- dal, de heer J. Sikkenga te Alme lo (oud-trainer) en vele oud-be stuursleden. Vaantje Nadat de voorzitter aan de 20 aanwezigen van de 23 leden die tien jaar onafgebroken lid zijn geweest een speciaal feestrozet had opgespeld, droeg hij de lei ding van de avond over aan doel man Bert Trompetter, die met de leden van de jubileumcommissie alles op poten had gezet. Hamer en beker Wiersma kreeg echter weinig tijd om te rusten, want nadat eerst de spelers van het vierde hem een voorzittershamer hadden overhan digd, offreerden oud-voorzitter B. J. Aanstoot (Bets van de Poppe) en Arie Landeweerd (oud-speler doelman) een geschenk onder cou vert, terwijl door hen tevens een prachtige beker beschikbaar werd gesteld voor het eerste senioren- elftal, dat er in zal slagen een kampioenschap te behalen. Prijzen puzzelrit Nadat de muziek van het Sail and Combo reeds veel danslustigen op de vloer had gebracht, werden de prijzen van de puzzelrit uitgereikt. Winnaar werd M. Bekkernens met 38 strafpunten, voor de heer Schuurman met 65 strafpunten. De derde prijs was voor Gerard Kolkman (70 strafpunten) en de prijzen voor equipes waren voor de equipes van Meindert Koop man en H. Stam met 80 strafpun ten. De poedelprijs (een wandel- Om plm. 12 uur werd de zeer ge slaagde jubileumviering bèsloten, waarna elke bezoeker met een speciaal herinneringsvaantje in de clubkleuren met opdruk „Blauw Wit 1966-1976" naar huis ging. Samen met de speurtocht voor de jeugd, de huis aan huis versprei ding van het jubileumnummer van het cluborgaan „De Blauw Wit ter", een bijzonder goed verzorg de viering van het tweede lustrum en een prachtige start van de volgende fase in het bestaan van de Holtense zaterdagvoetbalcluh - Blauw Wit 1Harfsen 1 2.30 uur; 'Blauw Wit 2—Harfsen 2 2.30 uur; Blauw Wit 4 naar SVZW, Wierden. Vertrek: 8.45 uur; Blauw Wit 3 naar toernooi SVZW, Wierden. Vertrek: 1.00 uur. Na Holten twee jaar te hebben ge traind heeft haar trainer Joop den Dekker, oud-doelman van Heracles, dinsdagavond in het Ontmoetings centrum Meermanskamp officieel afscheid genomen van de club. Hij gaat het komend seizoen Hulsense Boys trainen. Voorzitter Warrink zei in zijn afscheidswoord, dat het succes van een trainer vaak af hangt van eigen inbreng, maar vooral ook van het materiaal waar mee hij moet werken. Als dat niet meewerkt hangt het vaak van de laaste druppel af, die de emmer doet overlopen. De heer Warrink wilde er geen geheim van maken, dat het aan het begin van de com petitie wat minder geklikt heeft. Van heide zijden heeft er waar schijnlijk wat aan de motivatie ont broken, maar hy wilde daar vol strekt niet één man de schuld van Aan het door de Holtense Lande lijke Itijvereniging Bergruiters ge organiseerd concours-hippique werd deelgenomen door de L.R. Markelo te Markelo, HeErtruiters in Hellen- doom, Eschruiters te Wierden, Loolecruiters te Almelo, Ooster- hofruiters te Ryssen, Diepenheim te Diepenheim, Vjenneruiters te Vriezcnveen en de Bergruiters. 's Morgens werd door de deelne mers de dressuurproef gereden als mede dressuur van 8- en 4-tallen, caprillespringen en springen B. Het middagprogramma opende met de parade van alle deelnemers. Een demonstratie van kracht en charme, waaraan de zon nog extra glans gaf. Nadat de „ruiterij" zich keurig had opgesteld had inspectie plaats door de federatievertegen woordiger de heer Donderwinkel, de heer J. Robers en mevrouw H. Róbers-Sprokkereef te Holten en de heer H. W. G. Vixseboxse, voor zitter van de Bergruiters. Hij sprak een hartelijk woord van dank tot allen die medewerking verleenden bij de organisatie, in 't bijzonder tot hen die het terrein beschikbaar stelden. UITSLAGEN Individuele dresuur BI ring 1: 1 Hannie Kamp met Juan, Loolee ruiters 68.5 pt.; 2 mej. A. Kroeze met Willy, Looleeruiters 67 pt.; 3 H. Nijkamp met Semper, Loolee ruiters 66.5 pt.; 4 H. D. Heerdink met Nino, Hertruiters 65.5 p.; 5 B. J. Dam Wiechers met Olaf, Esch- rifiters 61 pt. Ring 2 dressuur B2: 1 G. Tij huis met Sprint, Hertruiters 68 pt..; 2 mej. T. Bontje met Luitenant, Bergruiters 67.5 pt.; 3 3 e.e. T. Riemslag met Marcus, Bergruiters 62 pt.; P. van Heeren met Meteoor, Bergruiters 62 pt.; 5 e.e. D. v. d. Lugt met Robin, Bergruiters 61 p.; mej. C. Beijer met Nibeck, Hert ruiters 61 pt. Ring 3 dressuur LI: 1 Dinie Bui tenga met Prince Charming, Loo leeruiters 139.5 pt.; 2 H. Schuurs met Lotus, Hertruiters 134 pt.; 3 Vera Steunenberg met Laila, Berg ruiters 132 pt.; 4 H. Vrielink met L'amour, Markelo 130 pt.; 5 W. Maassen v. d. Brink met Roy, Wier den 128 pt. Ring 4, dressuur LI: 1 J. Pronk met Wallach, Eschruiters 146 pt.; 2 mej. G. Kuiphuis met Alalanche, Looleeruiters 142.5 pt.; 3 mej. R. Getkate met Sir, Looleeruiters 141.5 pt.; 4 F. Coesant met Nimrod, Oosterhofruiters 133 pt.; 5 mej. A. Bekhuis met Lerea, Vjenneruiters 127 pt. Ring 5, dressuur L 1: 1 mej. G. Kippers met Campbell, Eschruiters 134.5 pt.; 2 mevr. Paalman met Nestel, Hertruiters 129.5 pt.; 3 Jan Murris met Findley, Bergruiters 128.5 pt.; 4 Han Brouwers met Ascot, Bergruiters 126 pt. Ring 6, dressuur L2: 1 J. Brons voort met Tosca, Bergruiters 135.5 pt.; 2 W. Aaltink met Carlos, Berg ruiters 134 pt.; 3 H. Nijman met Jojo, Hertruiters 132.5 pt.; 4 Paul Steunenberg met Beijaard, Berg ruiters 129 pt. Ring 6, derssuur M: 1 F. Tabois met Humor, Looleeruiters 138.5 pt.; 2 H. Broeze met Robin, Eschrui ters 136.5 pt. Ring caprilleproeg: 1 A. Kroeze met Willy, Looleeruiters 160 pt.; 2 D. v. d. Lugt met Robin, Berg ruiters 148.5 pt.; 3 e.e. mej. A. He geman met Don. Hertruiters 135 pt.mej. M. Walhof met Furore, Markelo 135 pt.; 5 mevr. L. Diepe- rink met Marousja, Bergruiters 133.5 pt. Achttallen dressuur: 1 Eschrui ters, Wierden 131.5 pt. Viertallen dressuur: 1Vjenne ruiters, Vriezenveen 133 pt.; 2 Bergruiters, Holten 132 pt. Springen klasse B: 1 e.e. mej. R. Langenhof met Lion, Oosterhof ruiters 0 ft. 28 pt.; Riël Klumper met Nqrana, Looleeruiters 0 ft. 28 pt.; 3 Vera Steunenberg met Laila, Bergruiters 0 ft. 27 Vj pt.; 4 e.e. A. Broekhuis met Auteur, Bergruiters 0 ft. 27 pt.; mej. H. Schuur met Lo tus, Hertruiters 0 ft. 27 pt.; G. Struis met Mustang, Eschruiters 0 ft. 27 pt.; 7 e.e. Paula Keun met. Dannj' Kay, Bergruiters 0 ft. 26 pt.; mevr. T. Paalman met Hessel, Hertruiters 0 ft. 26 pt.; mej. Y. Schrijver met Matthieu, Vjenne ruiters 0 ft. 26 pt. Springen klasse L: 1 Paul Steu nenberg met Beyaard, Bergruiters 0 ft. 78.9 sec.; 2 A. Fokke met Ku- dina, Vjenneruiters 4 strafp. 64 sec.; 3 F. Pape met Summertime, Vjenneruiters 4 strafp. 76 sec.; 4 mej. M. Albersen met Rodges, Eschruiters 8 strafp. 79»/= sec.; 5 Han Brouwers met Ascot, Bergrui ters 10 strafp. 100 sec. Sprnigen klasse M-Z: 1 G. Boe- ve met Marco, Hen ra iters; 2 II. Podt met Lord, Hertruiters; 3 M. Feyen met Leon, Looleeruiters; 4 H. Broeze met d'Artagman, Esch ruiters. Springen klasse Z: 1 Han Brou wers met Valetta, Bergruiters; 2 F. Tabois met Humor, Looleerui ters; 3 Jan Murris met Findley, Bergruiters; 4 II. Broeze jr. met Robin, Eschruiters. Schaakclub „Holten" hield ge slaagd snelschaaktournooi Het vorige week donderdag door de Schaakclub „Holten" georga niseerde snelschaaktournooi kon zich op een redelijke belangstel ling verheugen, niet alleen van de leden, maar ook van andere men sen, die hun krachten eens wilden meten. Er werd gespeeld in vier groe pen van vier, die allemaal één keer tegen elkaar moesten spelen (bedenktijd maximaal tien minu ten). Daarna werden de winnaars van elke groep weer bij elkaar in één groep gezet om te spelen om de 5e t.m. 8e plaats enz. Winnaar werd uiteindelijk B. Beyer, een uitstekende prestatie, temeer omdat de heer Beyer niet eens lid is van de schaakclub. Trouwens, ook nummer twee werd een niet-clublid, n.l. de heer G. J. Snippert. Beide heren weten dus waar ze begin september terecht kunnen. De eindstand is: 1. B. Beyer, 2. G. J. Snippert, 3. J. van Dalen, 4. H. v. d. Ende, 5. H. T. Roeloffs, 6. F. Flantua, 7. D van Beek, 8. J. ten Velde, 9. J. Broere, 10. Gervedink-Nijhuis, 11 W. G. Blits, 12. H A. Koers, 13. J. E Scheperman, 14. J. Spijker, 15. en 16. G. J Kromdijk en J. Geleynse. Tot slot een compliment aan de heer J. W. Middelink, die door af wezigheid van de competitieleider als wedstrijdleider fungeerde en deze taak uitstekend verrichtte. Holten 9—ABS 6 10 uur; Holten 11 Holten 10 10 uur. De Supportersvereniging van de s.v. Holten, organiseert op vrijdag 4 juni een voor ieder toegankelij ke gezelligheidsrit in de omgeving van Holten. De start is om 19.30 uur vanaf het sportveld Meer manskamp. De inschrijving staat open vanaf 19 uur. Verwezen wordt naar de afkondiging in dit num mer. Na het uitstekend geslaagde mixed toernooi voor de jeugd van twee weken geleden waren afgelopen donderdag 20 mei de senioren aan de beurt voor een mixed toernooi. Onder de leiding van Arie Langendoen waren alle seniorleden, zowel competitiespelenden als recreanten, op betrekkelijk willekeurige wijze over 6 teams verdeeld. Deze teams zouden in poules van 3 teams een halve competitie spelen. De poule winnaars zouden moeten uitmaken wie het sterkste mixed volleybal team zou zyn. De openingswedstrijden werden gekenmerkt door enigszins on nauwkeurig en verkrampt spel. Hieraan zal de gedwongen trai ningspauze van 5 weken als gevolg geven. Op een gegeven moment heeft men zich met elkaar afge vraagd hoe de toekomst er moet uitzien en toen heeft men besloten na twee jaar uit elkaar te gaan. Met de mens Den Dekker is er altijd een bijzonder plezierig con tact geweest. De heer Warrink sprak de hoop uit, dat hij en zijn echtgenote nog wel eens de Hol terberg over komen wippen. Hij bood hem als herinnering een aan steker met inscriptie aan en voor 'zijn echtgenote bloemen. Namens de Supportersvereniging zei de heer Beijers, dat men de heer Den Dekker niet wilde laten gaan, zonder waardering uit te spreken voor wat deze als trainer voor de club gedaan heeft. Al is Holten dan geen kampioen gewor den, het heeft toch nog een derde plaats bereikt. Herinnerend aan 't latijnse spreekwoord „velen zijn geroepen, maar weinigen uitver koren"; wees hij er op, dat ook toptrainers als Michels en Knobel het niet altijd even gemakkelijk hebben gehad. Hij bood de heer Den Dekker namens de supporters vereniging een vakantieligstoel en bloemen voor zijn echtgenote aan. De voorzitter van 'de kantine commissie, de heer T. Deijk, her innerde aan de laatste competitie wedstrijd tegen Lemelerveld toen Holten met de rast met 4-0 voor stond (eindstand 4-2) en bood de heer Den Dekker een ingelijste foto van deze wedstrijd aan. De heer Den Dekker, die van de spelers van de selectie na afloop van de wedstrijd tegen Lemeler veld reeds een projectiescherm ontving, dankte mede namens zijn vrouy voor de wijze waarop men altijd in Holten ontvangen is. Hij voorspelde, dat als ieder volledig achter het eerste elftal gaat staan, dit zeker kampioen kan worden. De krachten daarvoor zijn aanwe zig en deze zullen zeker doorwer ken naar de lagere elftallen. De scheidende trainer verzekerde het laatste half jaar bijzonder prettig te hebben gewerkt en riep de spe lers op zijn opvolger, de heer Bul- teel, alle medewerking te verlenen. Juniorentoernooi „Roda", Deven ter zaterdag 29 mei Holten A2 vertrek 9.00 uur; Hol- ter B2 vertrek 9.00 uur; Holten C2 vertrek 9.30 uur. Zondag 30 mei Holten Al (Hoofdklasse), vertrek 9.00 uur; Holten BI (Hoofdklasse) vertrek 10.00 uur; Holten Cl ver trek 9.00 uur. N.B. Voor dit toernooi geldt een gewijzigde indeling van de elftal len. Voor de juiste indeling wordt verwezen naar het aanplakbiljet (bij Beldman). Pupillen toernooi Go-Ahead, De venter op zaterdag 29 mei: Holten El vertrek 8.30 uur; Hol ten E2 vertrek 9.00 uur; Holten F1 vertrek 9.00 uur. August Muller en bakkenist Henk van Heek hebben in de zondag 16 mei in Lochem verreden zijspan- cross, meetellend voor het Euro pees kampioenschap met hun OK- Yamaha een prachtige prestatie geleverd. In de eerste manche, ge plaagd door een onwillende stuur- demper werd nog een zeventiende plaats behaald. In de tweede manche werd het duo vierde na zeer lang op de tweede plaats te 'hebben gelegen. In Frankrijk ging het een week eerder ook prima. Hier behaalde ..hij in het internationale gezelschap zelfs de eerste plaats. Krijgt Hol ten in d etoekomst nog een Euro pees kampioen? Alle elftallen vertrekken vanaf Meermanskamp. N.B. Voor dit toernooi gelden de oude elftallen (afgelopen seizoen). De duiven (140) van de P.V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden in Compiegne (Fr.) gelost. Afstand 408 km. Lossing: 5.45 uur. Eerste duif binnen om 11.03.29 uur. 1, 2, 3, 4, 6, 8 en 9 R. Schaap; 5 Joh. Paalman; 7 Joh. Jansen; 10 comb. Beldman/Kuipers. van vakantie en examen niet vreemd geweest zijn. Waarbij na tuurlijk ook nog velen het kegelen in de benen hadden na afloop van de jaarvergadering op de voor gaande avond. Naarmate de avond echter vorderde raakten de teams beter op elkaar ingespeeld en wer den de aanwijzingen van de aan- voerdsters Reinie Stam, Ety van Ittersum, Fenny Ebrecht, Inge v. d. Harst, Carla van Harmeien en Anke Meerman beter opgevolgd. Opvallend was dat met name de recreanten zich goed aan hun com petitie spelende teamgenoten wis ten op te trekken en veelal niets voor hen onder deden. Via zeer spannende wedstrijden, waarin de scheidsrechters de sfeer uitstekend aanvoelden, wisten du ploegen van Fenny en Inge ais poulewinnaars te eindigen. De fi nalewedstrijd (gespeeld volgens net systeem „best of three") wera ov het scherpst van de snede urtge- vochten. Na twee enerverende sets met de setstanden 15-12 en 15-17 was de stand nog steeds gelijk. Ook de laatste set ging aanvankelijk zeer gelijk op. Nadat echter Arte Langendoen bij de stand 0-8 met de hoofdprijs (een grote slagroom taart) de zaal binnenkwam, was ao meest jeugdige ploeg van Fenny niet meer te houden. Zij stevenden als jonge wolven op de overwin ning af: 15-11. De 40 deelnemende senioreleden kunnen terugzien op een zeer geslaagd toernooi. Hamlappen Hamlappen zijn de meest magere, mooie en malse varkenslappen. Als ze dun gesneden zijn kunt u ze gewoon bakken, net als een car- bonade, maar wat dikkere ham lappen lenen zich bijzonder goed om gestoofd te worden. Men kan ze dan versieren met een kruidje of met andere smakelijke toevoe gingen. gestoofde hamlappen 500 gr. hamlappen, zout, peper, bloem, 1 theelepel rosemarijn, ci troensap, 80 gr. boter, evt. 1 dl witte wijn of sherry. Wrijf de lappen in met peper, zout, rosemarijn en citroensap. Haal ze luchtig door de bloem en schud de overtollige bloem er af. Laat de boter in een braadpan goed bruin worden, leg de lappen er in en braad ze snel aan weers kanten. Na het aanbraden 't vuur laag draaien en het vlees, onder schuin deksel, zachtjes in enkele minuten bruin braden. Giet er dan de iets verwarmde witte wijn of sherry op (of gewoon wat warm water) en laat het vlees in een uur verder gaar stoven. Variaties Houdt u van kruidige vleesge rechten, voeg dan bij het stoven nog een theelepel geplette jenever bessen toe en wat grof geplette peperkorrels. Leg tegen het eind van de braad- tijd enkele plakken gesneden ana nas in de braadmoter. Neem na het aanbraden 't vlees uit de pan, leg in het braadvet een in ringen gesneden ui en een in stukjes gesneden kleine rode of groene paprika. Laat deze even fruiten, en voeg er dan het vlees weer bij. Laat het geheel verder gaar stoven in een uur. Voorzitter Wim Husslage opent woensdagavond 19 mei om 20.00 uur by „Dikkie Down" de vergadering en heet de 37 aanwezigen van harte welkom, speciaal de heer Stokkers van het hoofdbestuur. In zyn jaar- overzicht bedankt de voorzitter nogmaals oud-trainer Lukkien voor diens jarenlange verdiensten als trainer van Bato-volleybal. Aan het begin van het seizoen 1975-1976 namen de trainers De Looze en Hesse- link de taak van Lukkien over, hoewel de heer Hesselink al enige tyd trainingen verzorgde. Zoals bekend had de z.v.v. „Blauw Wit" sinds januari van dit jaar een badmintonafdeling in haar vereniging opgenomen. De inbouw van een badmintonafdeling in de structuur van een voetbalvereni ging bleek echter moeilijker dan was voorzien. Derhalve had het •bestuur van Blauw Wit geen be zwaar tegen een mogelijke zelf standigheid van de badmintonafde ling. Op de op 12 mei jl. gehouden algemene ledenvergadering van de badmintonafdeling is het voorstel tot afsplitsing van Blauw Wit aan genomen. Na een zeer gastvrij on derkomen bij Blauw Wit staat bad minton in Holten dus weer op eigen benen! De nieuwe vereniging zal onder de naam „Badmintonclub Holten" door het leven gaan. Met het gereedkomen van de sporthal kan de ledenstop, inge voerd vanwege de beperkte capa citeit van de gymzaal aan de Haar- straat, opgeheven worden. Ieder een, vanaf 12 jaar, die in augustus badminton wil gaan spelen - hoogstwaarschijnlijk op de woens dagavond van 2O.Ö0-22.Ö0 uur - kan zich nu reeds opgeven bij het nieu we bestuur: F. W. Akkerman Ab Jansen straat 24, tel. 2558; G. Floeg- Boessenfcool Canadastraaf. 103, fel. 2608; M. H. J. Husslage-Laterveer Ab Jansenstraat 10, tel. 2609. Hoewel het de bedoeling is voor lopig recreatief te spelen, zal de wedstrijdsport in de toekomst zeker ook aan bod komen. Rest ons nog de contributie te vermelden: deze bedraagt voor senioren f 50,- per jaar p.p.; voor echtparen f 40,- per jaar p.p. en voor junioren (12-18 jaar) f 25,- per jaar. Uitslagen: Deventer 8Holten 2. Martin Beekman wint met 6-1, 6-1. Erik Ladiges wint met 4-6, 6-1, 6-3. Monique Durieux wint met 6-1, 6-3. Violet Boer verliest met 1-6, 7-5, Martin en Erik winnen met 6-2, 0-6, 8-6. Monique en Violet winnen met 6-3, 6-3. Monique en Martin winnen met 6-1, 6-3. Violet en Erik winnen met 7-6, 6-2. A.s. zondag wordt thuis de laatste en beslissende wedstrijd tegen Ludica 4 gespeeld. De uitwedstrijd werd een 5-3 overwinning voor Holten, zodat we aan 4-4 gelijk spel genoeg hebben. Het 'zal niet makkelijk worden om te winnen. Wie weet lukt het met de steun van een groot aantal supporters. Vervolgens komt de ingrijpende wijziging in de bestuurssamenstel ling ter sprake. Martha Oolbekkink (secretaresse) en Geert Heusimk- veld (penningmeester) zijn ver vangen door Ria Bogers en Aad Borghuis terwijl het bestuur is uit gebreid met' Arie Langendoen (wedstrijdsecretaris), Jelis Hesse (materiaalcommissaris) en Bert van Harmeien (public relations) De jeugdactiviteiten zyn dit sei zoen sterk toegenomen mede dank zij de sponsoring van de firma Dondertman. Een Europacupwed strijd en twee bekerwedstrijden werden bezocht en er werd in maart een instructiefilm over vol leybal vertoond. De beschikbaar heid van de gymnastieklokalen noemde de voorzitter niet optimaal. Een viertal leden mocht hierna een attentie in ontvangst nemen voor zijn speciale verdiensten voor het volleybal van dit afgelopen seizoen. Het volgende agendapunt betrof het competitieverloop, dat door Arie Langendoen werd toegelicht. Het is-geen succesrijk seizoen voor het Bato-volleybal geweest (dames 1 en heren 1 degradeerden zelfs, terwijl de overige vier teams ih de middenmoot of lager eindigden). Diverse oorzaken voor de matige prestaties werden geopperd. Alleen bij de meisjesgroep is dit seizoen een duidelijke ledengroei gecon stateerd. Met de eindconclusie dat „volgend jaar weer makkelijker kampioenen te leveren zijn door de resultaten van dit jaar" sluit de wedstrijdsecretaris zijn overzicht af De mogelijke trainingsindeling voor het nieuwe seizoen wordt vervolgens aan de leden meege deeld. Het bestuur heeft voorge steld om alle trainingen naar de dinsdagavond te zetten waardoor alle thuiswedstrijden voor de com petitie op vrijdagavond in desport hal gespeeld zouden kunnen wor den. Men wacht nog op goedkeu ring van de gemeente en het dis- trietsbestuur van de NeVoBo. De heren De Looze, Hesselink en Broersma gaan de trainingen ver zorgen. Arie Langendoen licht vervol gens de resultaten toe van de on der de leden gehouden enquête omtrent de wensen voor het nieu we seizoen. Als belangrijkste re sultaten worden vermeldt dat Bato mogelijk met 5 teams aan de com petitie zal deelnemen, dat er nog te weinig coaches voor de teams zijn, dat nog te weinig scheidsrech- tersambities in de vereniging zijn en dat het jeugdvervoer nog niet helemaal geregeld is. Voorzitter Husslage deelt mee dat er onge veer 7 leden zijn die zich met het mini-volleybal willen gaan bezig houden (mini-volleybal is aange past volleybal voor 9-12 jarigen). Tevens zullen twee leden zich bui gen over het opstellen van. statu ten en reglementen voor de volley balafdeling. Bij de mededelingen wordt gesteld dat het huidige aan tal van 5 scheidsrechters dringend uitbreiding behoeft. Tijdens de festiviteiten rond de opening van de sporthal midden september zal Bato-volleybal een half uurtje de gelegenheid krijgen te laten zien wat het in zijn mars heeft. De voorzitter beantwoordt bij de rondvraag opmerkingen over een financiën-begroting, afgelasting van trainingen, de sponsoring, de contributiebijdrage en het scheids rechteren. Om 21.30 uur sluit Wim Husslage de vergadering en ver zoekt de aanwezigen de kegelbaan op te zoeken ten einde de avond sportief af te sluiten. Het. wordt zo langzamerhand •traditie in de bibliotheken van de Provinciale Bibliotheek voor West- Overijssel om kinderen 't Beste boek van het jaar te laten kiezen. Dit jaar wordt in een ongekend •groot aantal plaatsen daaraan meegedaan. In de volgende plaatsen werden „kinderjuries" gevormd: Blokzijl, Dalfsen, Genemuiden, Haarle, Has selt, Heino, Holten, Mariëntoerg, Nij verdal, Rouveen, Schalkhaar, Rijssen, Steenwijk/Kerkbuurt, Vrie zenveen, Wierden, Zwartsluis. De kinderen kunnen kiezen uit de vol gende boeken: P. Biegel - De zeven veren van de papegaai; R. A. van Dijk - 'Het zwaard van Ahiran; C. Hafkamp - Vechten voor 'n veldje; W. Hofman - De mist in; H. v. Kerkwijk - De griezelgolf; G. Kuyer - Een gat in de grens; A. Otten - De verhalen van de hond Connall; S. van Riemsdijk - De -terugkeer van Egidius; A. de Vries - Het geheim van Mories Besjoer. Zaterdag 29 mei 1976 zal de eind- middag worden gehouden in de bi bliotheek te Heino. Het program ma begint om 2 uur met de ver kiezing van het Beste Boek. Hier na zal mevr. Boele van Hensbroek van de uitgeverij Lemniscaat te Rotterdam de kinderen iets vertel len over het uitgeven van boeken. De kinderen kunnen uiteraard ook vragen stellen. Het tweede gedeel te van de middag zal in het teken staan van Koning Arthur. Na een korte inleiding zullen de kinderen een spel spelen dat gebaseerd is op de verhalen rond deze legendari sche koning en zijn Graalridders, ^lfowrieö®83Q

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7