Kindervakantieweek Schoolreisje o.l.s. Dijkerlioek Blauw Wit houdt koekaetie mmum A R. Holten accoord met C.D.A. Baptis ten-landdag Deldenerbroek Sclioolreisj Den Haag e naar Eindhoofdp,rijzen Rode Kruispüzzel in zicht Ledenvergadering Kies vereniging Gem.belang Het half miljoen komt er Nieuw spoorboekje 76/77 (geldig vanaf 30 mei) Openbare les Clir. Kleuterschool Markt Rijssen Tafelteimis- kampioenschappen Derde plaats voor „OKIA" A. ten Dam had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm, (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v, Holtens Nieuwsblad Vrijdag 28 mei 1976 28ste jaargang - no. 22 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05433-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05433-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel^ Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. I In de vi-jjdagavond in gebouw Rehoboth gehouden vergadering van de afdeling Holten van de Anti Revolutionaire Party werd met algemene stemmen de resolutie aanvaard, die op 10 april op de landelijke Party- raad in de RAI te Amsterdam met grote meerderheid werd aangeno men, om bij de in 1977 te houden verkiezingen van de Tweede Kamer als ARP, CHU en KVP met één lyst van het CDA (Christen Democra tisch Appèl) uit te komen. De Partijraad besloot de kiesver enigingen voor te stellen bij de eerstvolgende Tweede Kamer verkiezingen 'n algemeen akkoord van federatieve samenwerking aan te gaan met de CHU en de KVP. Dit houdt in dat bij die verkiezingen met één kandidaten lijst en één program wordt uitge komen en dat één gezamenlijke 'verkiezingscampagne wordt ge voerd. De Partijraad is tot dit voorstel gekomen onder de vei-oniderstel- ling, dat aan de volgende voor waarden wordt voldaan: a. dat er overeestemming bestaat over de criteria, die als richtlijnen voor de kabinetsformatie zullen dienen; b. dat met inachtneming van de formatiecriteria ruimte wordt ge schapen voor een basis van pro gramvergelijking en wederkerig heid, eventueel uit te spreken voorkeur of intentieverklaring; c. dat in het parlement meer dan tot nu toe gekomen wordt tot een eensgezind beleid; d. dat de ARP hoewel het ka binet als zodanig geen inzet van de verkiezingen zal zijn in de verkiezingscampagne het kabi netsbeleid, voor zover met haar steun gevoerd, ten volle voor haar verantwoordelijkheid zal kunnen nemen. De kiesverenigingen nemen hun beslissing tere aanzien van één lijst onder machtiging aan de Partijraad in september 1976 defi nitief te beoordelen of aan de ge stelde voorwaarden genoegzaam is voldaan. De uitspraak die de Partijraad in september a.s. zal doen, bepaalt voor wat de ARP betreft definitief of bij de. eerst volgende Tweede Kamer-verkie zingen de drie partijen met één lijst zullen uitkomen. NIEUWE voorzitter De heer A. J. Nijkamp die de goed bezochte vergadering opende met gebed en schriftlezing (een gedeelte uit Romeinen 12) droeg, nadat door de waarnemend secretaris, de heer J. Wiggers, de notulen waren gelezen, de leiding over aan de heer F. de Wit, die in de op 23 januari 1976 gehouden vergadering tot voorzitter werd gekozen. In de vacature ontstaan wegens vertrekvan de heer .Bosschers, werd in- die vergadering als be stuurslid gekozen de heer W. Bos schers. Het bestuur bestaat thans uit de heren F. de Wit, voorzitter, Js. Beldman, secretaris, H. Riet man, penningmeester, J. W. Aan stoot, A. J. Nijkamp, W. Bosschers en J. Wiggers. Voorzitter De Wit sprak een woord van dank tot de heer Nijkamp, die meer dan 15 jaar zijn beste krachten aan de afdeling heeft gegeven, en hij hoopt' als voorzit ter te kunnen bijdragen aan een goed functioneren van de vereni ging. De heer De Wit beëindigde hierna de vergadering met dankgebed en wenste allen wel thuis. Evenals vorig jaar werdeq.er ook nu yreer een aantal openbare les sen gegeven in de Chr. Kleuter school „repsteeltje" en in de de pendance in de „Haar", 's Mor gens om 9 uur kwamen de ouders gelijk met de kinderen op school. Eerst werd een verhaal uit de Bij bel verteld, daarna was het „wer ken" geblazen. Er werd gymnas tiek gedaan, geknipt, geplakt, ge verfd, geweven en getekend. Tus sendoor kregen de ouders koffie en aten de kleuters hun meegebrach- te fruit op. Rond 2 uur gingen de kleuters buiten spelen en gingen de ouders weer naar huis. De marathon ro(n)de 'kruiswoordpuzzelactie beleeft zijn laatste ronde. Nu al kan worden gezegd, dat de actie een succes is geworden. Dank zij de opbrengst zal het Nederlandse Rode Kruis zijn speciale activiteiten ten behoeve van chronisch zieken en invaliden met kracht kunnen voortzetten. Het eindresultaat laat nog even op zich wachten, maar zal zo spoedig mogelijk worden meegedeeld. Dat eindresultaat is natuurlijk ook nog afhankelijk van de laatste ronde, waarvoor dank zij de grote deelname aan de puzzelactie weer veel extra prijzen ter beschik king konden worden gesteld. Nu ook heeft men kans mee te dingen naar de eind- hoofdprijzen. Daarvoor dient men bij de slagzinoplos sing van puzzel 13 ook het aantal letters K op te geven welke voorkomen in de oplossingen van alle- dertien grote diagrammen. Die eindhoofdprijzen zijn o.m.: een voortreffelijke comfortabele stacaravan, een gloednieuw orgel, een audio hifi-stereo met twee boxen, een was- droogkast, een volautomatische naaimachine, een film- projector en een enorme linnenuitzet. Puzzelt u de laatste keer vooral mee. Nu hebt u kans op al deze en andere fantastische prijzen. En nu gaat het er om de totale opbrengst voor het goede doel zo hoog mogelijk op te voeren. Veel gehandicapte Neder landers zullen u daarvoor dankbaar zijn. het zomerhuisjes ter rein aan de Borkeldweg heeft de Interkerkelijke recreatie oommsisie, met assistentie van enkele vrijwilligers weer de lent opgebomvd waarin over een paar iveken weer allerlei activiteiten zullen plaats vinden. Ook dit jaar organiseert de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten, evenals voorgaande jaren, weer een kindervakantieweek. Deze week is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar en wordt gehou den van 26 tot en met 30 juli. Elke dag worden er op verschillende plaatsen in Holten activiteiten georganiseerd. Op sommige dagen worden er meerdere activiteiten tegelijk gehouden, waaruit de kinderen een keuze kun nen maken. De kinderen zijn niet verplicht de gehele week mee te doen. Voor de organisatie vragen wij enkele vrijwilligers die mee willen helpen deze week voor de kinderen tot een groot succes, te maken. De vrijwilligers moeten meedenken in het programma, meehelpen bij de voorbereidingen en het leiden van de kindergroepen. Wij denken aan enthousiaste vrijwilli gers die de gehele week willen helpen. Verdere inlichtingen kunt u krijgen bij 't Paalhuus, Beuseberg 63, telefoon 2755. Stichting Sociaal en Cultureel werk De kinderen uit de hoogste klas sen reden afgelopen vrijdag, bege leid door de Oudercommissieleden, mevrouw A. Rensen en de heer H. Bosman en het onderwijzend per soneel in één ruk' met een bus van de Gebo over de nieuwe E8 naar Den Haag. Voor Den Haag konden de kinderen ervaren wat het radio bericht „filevorming voor Den Haag" precies inhoudt. In de rege- ringsstad werd begonnen met een rondgang door miniatuurstad Ma- durodam. De reis ging verder naar Scheveningen. schelpen zoeken, pootje baden, flaneren over de Pier en de boulevara. Via enkele monumenten, het ko lossale ministerie van financiën en ambassades werd het Binnenhof bereikt, waar de kinderen een rondleiding kregen-door de gebou wen van de Eerste en Tweede Ka mer. Langs de Hofvijver ging het naar de Gevangenpoort waar men alles hoorde over de moord op de gebr. De Witt en meer griezelige zaken. De terugreis werd zingend afge legd en na een stop in de speel tuin van Aart Janssen in Leusden, waar de inwendige mens met een portie patat werd versterkt, kwam men boordevol indrukken weer be houden in Dijkerhoek terug. Aangevoerd: 68 varkens. Prijzen: 68 biggen van f 121 tot f 127. Algemen overzicht handel: han del vlot én prijzen gedaald. De kiesvereniging Gemeentebelang Holten hield op dinsdag 18 mei in hotel Holterman een ledenvergadering/waarvoor ondanks, het warme weer een goede belangstelling bestond. De voorzitter E. D. Vincent heette alle aanwezigen hartelijk welkom,1,met name de drie raadsleden van Gemeentebelang, de heren J. Warrin, W. ten Berge en E. van Schooten, als mede diverse oud-raadsleden ën oud-bestuursleden.' De notu len. van- de vorige vergadering werden onder dankzegging aan de secretaris goedgekeurd. Ook dit jaar organiseert de sup portersvereniging S.V. „Holten" weer de Holtense Tafeltenniskam pioenschappen en wel op zaterdag 29 mei. De aanvang is gesteld op 10 uur in de kantine van de SV „Holten" op „Meermanskamp". Er wordt gespeeld volgens NTTB reglementen, eerst poules daarna afvalsysteem. De deelname is gra tis en staat open voor elke inwo ner van Holten in de leeftijd van 14 tot. 80 jaar. Opgave op de intekenlijst op het publicatiebord in de kantine en te lefonisch bij W. Gütlich, tel. 2134 (tussen 18 en 19 uur). Tweede pinksterdag wordt er in de bossen bij Deldenerbroek een landdag gehouden. Elk jaar weer organiseert de werkgroep van de Baptisten uit Twente deze landdag. Ook nu is er weer een prachtig programma klaar voor deze dag. Het programma van deze dag be gint als volgt. Om half elf begint er een openluchtmeeting. In deze meeting spreekt ds. Loot uit Al melo, terwijl de muziekgroep/ jeugdkoor The People of Freedom uit Vroomshoop voor de spontane liederen zullen zorgen. Ook de be roemde organist Maarten de Groot uit Deventer, bekend van radio, t.v. en Zoeklichttoogdagen zal er de gehele dag aanwezig zijn. In de pauze zijn er diverse spelen o.a. voetbal- en volleybalwedstrijden. Tevens zijn er diverse kinderspe len. Op het terrein zal een ver koopkraam staan voor koffie, thee, Toelichting aktie overdekt zwembad De fractievoorzitter J, Warrink gaf een uitgebreid verslag over 't verloop van de voorbereiding ten einde in Holten een overdekt zwembad te realiseren. „Op initiu- tief van de fractie werd een gere nommeerd architektenburo ver zocht een verantwoord plan te ont werpen. Na vele voorstudies en bezichtiging van vergelijkbare ba den is een fraai overdekt bad tot in details uitgewerkt. Een plaatse, lijk aannemersbedrijf heeft geza menlijk met een zwembad en sau na bouwer een onzes inziens uiterst scherpe prijs geoffreerd voor het complete overdekt zwem bad van f 760.000. Nadien moest deze prijs worden herzien i.v.m. duidelijk latere gun ning dan verwacht. Bij uiteindelij ke behandeling in de gementei-aad is helaasMiet besluit genomen het overdekte zwembad af te wijzen. Afgezien van onze fractie was er onder de overige raadsleden nie mand die het overdekte zwembad onder de huidige omstandigheden wenste". De heer Warrink is van mening dat binnen 2a 3 jaren een grote meerderheid der Holtense bevolking dit afwijzend besluit der gemeenteraad diep zal betreuren. Onroerend goed belasting Over de invoering van deze voor Holten nog geheel nieuwe vorm van belasting is een globale infor matie verschaft. Aangenomen wordt dat nog in dit jaar de Gemeenteraad het besluit 'zal némen welke heffingsnorm men zal gaan hanteren. Het lé jaar van .invoering kan dan 1978 zijn. Middels de maandelijkse ver gaderingen zal Gemeentebelang haar leden en andere geïnteres seerden tijdig nader informeren. Bestemmingsplan Zuider Look Een uitgebreide discussie ont spon zich met betrekking totde mogelijkheid om t.z.t. in de Zuider Look bebouwing te laten plaats vinden. Rekening houdend met de thans elders in voorbereiding zijn. de uitbreidingsplannen zal de frac tie Gemeentebelang zich zeer kri tisch en uiterst gereserveerd voor bebouwing in deze Oostkant van Holten opstellen. Alternatief voorstel Komplan De vooruitzichten dat er spoedig een flinke aanzet zal worden ge geven teneinde het Komplan ge stalte te geven, wordt thans niet hoog geacht. Het bestuur van Ge meentebelang is met baar leden geheel eens dat thans niet langer lijdzaam kan worden gewacht. De. ze zaak dringt thans zozeer dat al le belanghebbenden recht hebben te weten wat wel en wat niet wordt gerealiseerd, en binnen welk tijdsbestek de uitvoering zal plaatsvinden. Besloten is in deze initiatieven te ontwikkelen. Gezien de omvang van de kiesvereniging Gemeente belang, wordt het mogelijk geacht om op basis van een zakelijke be nadering en een reële aanpak de uitvoering van het Komplan te be vorderen. In de tweede helft van dit jaar zal over het alternatieve Komplarl met zakelijk belangheb benden en geïnteresseerden een vergadering worden belegd. Sluitingstijden zwembad In de rondvraag werd o.a. ge wezen op de onhoudbare situatie bij het zwembad. Bezwaren wer den geuit op de zeer vroege slui tingstijden in de namiddag. Velen die de gehele dag bard gewerkt hebben zijn niet meer in de gele genheid een koele duik te nemen. Voor het ter plaatse werkend bad. pei'soneel is deze huidige toestand allesbehalve prettig. Er werd op aangedrongen spoedig andere slui tingstijden vast te stellen, zodat ook in de namiddag en in de vooravond van liet zwembad ge bruik kan worden gemaakt. De se cretaris (H. J. Dikkers) deelde mede dat de badmeestei-s in deze geheel vrij gepleit dienen te wor den, omdat ze wel anders willen, doch slechts uitvoering moeten ge. ven aan de door het gemeentebe stuur vastgestelde besluiten. De fractievoorzitter zegde de ver gadering toe in de eerstkomende Raadsvergadering hierover duide lijkheid te vragen en aan te drin gen op latere sluitingstijden. Fractiebespreking De voorzitter wees alle aanwezi gen erop dat de drie fractieleden en het bestuur eenmaal per maand voor leden en geïnteresseerden 'n- gespreksavond beleggen. Deze avonden zijn bedoeld om Holtena ren de gelegenheid te geven om de raadsleden problemen voor te leggen en over deze dingen vrucht baar te discussiërn. De voorzitter bedankt iedereen voor de aanwezigheid en sluit met een wel thuis de vergadering. Op donderdag 20 mei vertrok de vijfde klas van de Dorpsschool per trein naar 's-Gravenhage, onder ieiding van de heer B. J. v. d. Weijden. Het weer was niet erg gunstig voor een langdurig bezoek aan Madurodam. vanwege de drui- Jerige regen, maar toch was de rondwandeling door die miniatuur- worst en ijs. Ook de St, Bij bellek- tuurzending staat er met diverse boeken en grammofoonplaten. De tweede dienst begint om drie uur. In deze dienst speelt en zingt de bekende gospelgroep Exodus uit Hengelo. Ook nu weer speelt de organist Maarten de Groot beken de liederen op zijn Hammondorgel. Als spreker is voor deze dienst uit genodigd evangelist Mans uit Sier ra Leone (Afrika). Dhr. Mans is voorzitter van de Evang. Zend, Comm. in Sierra Leone en bekend in verschillende zendingsgenoot schappen. Als tolk- treedt op de heer T. Wolters, pas terug van het zendingsveld in Afrika. Dus vers van de pers. De kollekte, die er deze dag wordt gehouden is be stemd voor de aanschaf van bijbels. Deze bijbels heeft men nodig in het land Roemenië, vandaar deze kollekte. Deze landdag wordt jaar lijks gehouden op het terrein aan Ce Almelose weg nr. 23 (achter het café het Schaafje) te Bornerbroek/ Deldenerbroek. Op bet tweede zomertoernooi in Hengelo (G) liet het eerste team van de Holtense TTV 'Onze Kracht IS Achteruit' zich in de finale vol komen verrassen door het eerste team van de organiserende vereni ging „D.V.O.". De Holtenaren wonnen van Bathmen, R.A.F. (Munchen-Gladbach) „Lido" en de Bizons. Ook het tweede OKIA- team was sterk aan 't touw maar bracht het toch niet verder dan 'n vierde plaats. Uitslag poule C: 1. Octopus; 2. DVO; 3. OKIA; 4. Bathmen; 5. Bi zons; 6. RAF; 7. Lido. Uitslag poule D: 1. Eibergen; 2. Vorden; 3. Busslo; 4. OKIA; 5. Oc topus. Honderddertig duiven van de PV „De Bergvliegers" werden voor 'n wedvlucht over 385 kilometer om 6 uur gelost in Noyon (Frankrijk). Aankomst eerste duif: 11.07.04 uur (ruim 75 km per uur). De vlucht had èen vlot verloop. 1, 2, 8, 9 A. ten Dam (2); 3 G. J. Egberts; 4 A. ten Dam (1); 5, 6, 10 J. W. Willems; 7 H. J. Aaftink. stad een hoogtepunt. Varende bo ten, aanrollende treinen, veemark ten, vliegtuigen, kerken met trouw- stoet of processie, grachten met huizenrijen, kastelen, kantoren, enz. enz. Er werd tevens een kle dingmuseum bezichtigd met veel kostuums uit de vorige eeuw, in terieurs met complete gezinnen. Het zeewater aquarium kreeg ook bezoek van de schoolklas. Reuzen- schildpadden, kleine haaien, mure- nen, prachtige tropische vissen, te veel om op te noemen. De wandel- pier van Scheveningen met de ho ge uitkijkgelegenheid was opgeno men in het schema. Er volgde daar na een strandwandeling van een uur, toen het weer was opgehel derd. Om zeven uur vertrok de trein naar Enschede. Te Deventer werd de laatste wagen losgekop peld om als stoptrein de klas in Holten af te leveren. Iets na nege nen. Ondanks de regen toch een fijne dag! Sommige leerlingen had den nog nooit de zee gezien, had den nimmer per spoor of per tram gereisd! De dames M. Aaftink- Sommer, A. J, Vincent-Ulfman en de heer B. H. Brouwer maakten de schoolreis eveneens mee als ge leiders. De oplossing van Rode Kruis- puzzel nr. 11 was: „Laat ons niet in de steek". Er kwamen 23.905 briefkaarten en giro overschrijvingen binnen, waar door de stand van de aktie thans'is f 491.028,-. Met de op lossing van nog twee puzzels in 't verschiet betekent dit dui delijk, dat het haïf miljoen zal worden overschreden. Dat is een hoopgevend resultaat voor een blijde vakantie van invali den en zieken in het komend seizoen. Heeft U wel meegedaan? Er waren deze keer geen Holtena ren onder de prijswinnaars. U. kunt nog Uw steentje bijdra gen. Puzzel 12 sluit uiterlijk 4 juni en de laatste puzzel, nr. 13, vindt U in deze krant afge drukt. nieuwe spoorboekjes 2 Meervoud inderdaad. NS maakt immers twee soorten: een voor binnenlands en een voor buiten lands gebruik. Lang niet iedereen kent overigens dat tweede spoor boekje: het spoorboekje „Buiten land". Dit jaar voor het eerst is het „op maat" gebracht met het over- De ZW „Blauw Wit" gaat vrijdagavond 28 mei (heden) in het dorp en zaterdagvoormiddag 29 mei in de ver schillende buurtschappen koek verkopen. De winst die men hoopt te maken, zal ten goede komen aan de „Jeugdafdeling" die door haar enorm snelle groei han den vol geld kost. We bevelen deze actie in het belang van de sport en vrijetijdsbesteding van de jeugd van harte aan. Voor de koekverkoop zal een groot aantal Blauw-Witters worden INZAMELINGSCAMPAGNE bekende binnenlandse spoorboek je. Gemakkelijker voor de reiziger. Geen omslagflappen meer, maar nu met één overzichtkaart die ver wijst naar 10 detailkaartjes. Meer rechtstreekse tabellen. Nu ook dienstregelingen van treinen in En geland. f 3.80 is de prijs. Het spoor boekje „binnenland" (ook f 3.80) is geldig tot en met 21 mei 1977. ITet spoorboekje buitenland is 'n zomergids. In september 1976 komt daarvoor een niet (winter)gidsje van de pers. De NS-stations en -inlichtingen bureaus zijn bevoorraad. De „cata logi" liggen weer voor ieder klaar, o.a. op het VW-kantoor. Het boek je „Buitenland" verschijnt binnen kort. Weinig veranderd Wat de vertrek- en aankomsttij den in Holten betreft) is er weinig veranderd. Devcnter-Almelo: 6.07 wordt 6.05 uur, 9.03 wordt 9.04 uur. Almelo-Deventer: 6.24 wordt 6.19 uur, een vervroeging waarmee men natuurlijk wel rekening moet houden. 4

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1