Kabinet Wiegel zal er zeker niet komen" Honderdtien jaar Nederlandse Zondagsschoolvereniging NZV Help het Rode Kruis in Holten helpen WAAR GAAN WE HEEN STAATSSECRETARIS OP PPR-CONGRES VAN HUTTEN IN HOLTEN: LANDBOUW Onkruidbestrijding in mais Landbouwschap besprak Europees zuivelbeleid ITALIAAN DICHT OVER TWENTE Moet boer mee betalen OP WEG NAAR MORGEN HOLTEN 14 MEI 1976 PAGINA 9 .Binnen het beleid van het kabinet Den Uyl zijn ruim vol- oende PPR-verlangens verwerkt om door te gaan." Dit zei jaatssecretards M. van Huiten tijdens het vorige week zater- ag gehouden PPR provinciaal themacongres over vervoer, reik congres werd gehouden in hotel Vosman alhier. Met sze opmerking nam dr. Van Huiten stelling tegen groepe- jngen binnen zijn partij die vinden dat het kabinet Den Uyl Heen maar een middel is „tot het monddood maken van de jgen achterban". Gemeengoed ,,Het zal u duidelijk zijn dat ik iet vele anderen in onze partij in mening ben dat dit kabinet het iste is wat we als PPR op, dit oment kunnen krijgen. Een door j WD gedomineerd kabinet kan ogelijk wel de basis weer in be- sging krijgen maar die basis zal larvoor dan wel eerst beroerde varingen moeten opdoen. Het is ij te goedkoop om honderddui- nden eerst gewaar te doen wor- in hoe WD-bezuinigings-politiek j uit ziet ,om te hopen dat op •ond daarvan de afkeer zo groot u worden dat een linkse meer- -irheid in Nederland mogelijk brdt. Links moet niet regeren op 'ond van afschuw onder de meer- Trheid van de kiezers voor een chts bewind, maar op grond van bewezen kwaliteit van links- •ïnspireerde politiek. Niet angst voor rechts moet het /eede kabinet Den Uyl van 1977 t 1981 laten regeren, maar waar- »ring voor het gepresteerde tij- ïns het eerste kabinet Den Uyl. meen dan ook te mogen zeg- sn, zoals velen met mij in de PPR ;t zeggen, dat het kabinetsbeleid PPR niet radicaal genoeg is, aar dat voldoende getrokken ordt in de door de PPR gewen- e richting. Wij aanvaarden dat nor koersverlegging ook anderen )dig zijn, wij aanvaarden dat iersverlegging graad voor graad jschiedt, wij aanvaarden onze ieinheid als partij in verhouding it de kabinetsresultaten. Wat het jrkeers- en vervoersbeleid en de iimtelijike ordening in ons land ;treft zie ik dat veel van wat wij >n Nieuw Linksers en Christen- adikalen en Demokraten) sinds ;t midden der 60-er jaren als na- revenswaardige politiek bestem- ')lden thans bij vele partijen ge meengoed is geworden en in vol gende mate in het kabinetsbeleid irealiseerd wordt. Ik ben er trots dat ik' als PPR-er er aan mag teewerken", aldus dr. Van Huiten an het slot van zijn inleiding over limtelijke ordening en vervoers- èleid. Sratis openbaar vervoer Sprekend over het vervoersbe- ;id bepleitte hij het „gratis" open aar vervoer, niet in de zin dat de jizigers niets meer zouden moe- in betalen, maar dat de betaling feeds meer wordt gedaan vanuit e algemene middelen. Hierdoor ragen ook de niet gebruikers bij. De gebruikers van openbaar ver- Der besparen de gemeenschap kos- in door geen aanspraak te maken p ruimte voor individueel eigen ervoer. Wie bij uitzondering ge- ruik maakt van het openbaar ver- ber heeft het voordeel van de be- ihikbaarheid van dat vervoer. Gratis" openbaar vervoer is een elangrijk tertair inkomen en komt ooral ten goede van de laagst be- talden". Doorvoering zou naar zijn me- ing in vier fasen dienen te ge- fhieden: a. Het vermijden van passagiers- fstotende tariefsverhogingen, b. Tarieven langzamer laten stij- en dan de inflatie, c. De reële tarieven worden be- roren en moeten vervolgens da- in, d. De nominale tarieven gaan alen tot een minimaal bedrag dat inderlijk gedrag t.a.v. openbaar ervoer moet voorkomen. Hij wees hierbij op in de prak- jjk reeds bestaande voorbeelden Dais in Italië, Engeland en Parijs. Autoloze zondag Aansluitend oefende dr. v. Hul- 2n kritiek uit op de verslaggeving an PPR-uitspraken of daden. Ons laatste congres heeft echter et merkwaardige resultaat opge- sverd dat de autovrije zondag met jvergrote meerderheid door 't con- res is afgewezen, o.a. ook op fond van. zijn inbreng dat zo'n fiaatregel niet past in het ver- ieers- en vervoersbeleid zoals da.t ns voor ogen staat. Tot mijn op- ierste verbazing meldden alle jranten na het congres dat de auto- Dze zondag eens per maand een |oor de PPR aanvaard program- |unt zou zijn. In verscheidene jranten werd die aanvaarding dan jok gebruikt als kapstok om de ?PR als onrealistisch aan op te iangen. Nu die kapstok ontbreekt "ijn we nu realistisch?" riep hij uit. i Tijdens de daarna gehouden dis- jussie deed vooral het Losserse jaadslid Pijnappel een frontale ianval op het streven van de rege ling: de automobilist uit zijn auto in in het openbaar vervoer te [rijgen. „Zonder dat hier, met na tie op het platteland voldoende ■jpenbaar vervoer tegenover staat, haakt men het autorijden steeds iuurder". Hij vroeg aandacht voor het feit dat de auto op het platte land vrijwel de enige mogelijkheid is voor sociale contacten. Bestuurs lid F. Blommestëin rekende voor dat, in tegenstelling tot het betoog van de heer Van Huiten, de kosten van openbaar vervoer voor de bur ger sterker zijn gestegen dan het werkelijke inkomen. „In de perio de 1964-1974 stegen de NS-prijzen met 215 pet., de streekvervoersprij- zén met 210 pet. en de autokosten met 170 pet., terwijl de kosten van levensonderhoud in die periode met 182 pet. toenamen", zei hij. De heer Van Hülten antwoordde hierop dat het aandeel van het rijk in de kilometerprijs van bijv. de NS jaarlijks groter wordt en dat bovendien de kosten van le vensonderhoud hier geen goede graadmeter is omdat de laatste ja ren steeds gemikt is op een stij ging van het besteedbare inkomen, waarbij de kosten van levenson derhoud zijn achter gebleven. De kritiek van de afdeling Los ser wees hij van de hand; ver schillen in de regio zullen er altijd zijn. Hier is het openbaar vervoer wat moeilijker, daar is de lucht niet meer zo rein. Hij achtte se lectief autobezit beter dan selectief autogebruik: „Onderzoekingen heb ben wel uitgewezen dat wie een auto bezit er ook steeds meer ge bruik van maakt". Fiets Naar aanleiding van verder ge maakte opmerkingen zei de heer Van Huiten dat de openbare ver- voersprijzen op dit ogenblik nog niet naar de nullijn kunnen wor den gebracht. Wel zou te denken zijn aan een vervoerskaart afhan kelijk van de hoogte van het in komen. Maar hij vroeg vooral meer aandacht voor de fiets. „In 1976 was voor de aanleg van fietspaden 25 miljoen beschikbaar. In 1975 is de beschikbare subsidie door de provincies en gemeenten nog niet voor de helft opgevraagd", zei hij. Geen kabinet Wiegel Tenslotte kantte de staatssecretaris zich tegen hen, die de Nederland se politiek wel een kabinet-Wiegel gunnen. „Dat zou een shock-thera pie zijn", aldus dr. Van Huiten, „maar zo'n kabinet zal ei' zeker niet komen. Die shock zal uitblij ven, omdat 't dan wel 'n kabinet- Langman of Geertsema of een an dere acceptabel figuur zal worden. Wiegel zal zeker geen minister president worden en dat betekent ook dat er dan geen sprake is van een echt rechts bewind". motoriseerde verkeer in natuurge bieden dient te worden tegenge gaan, Motie 2 Het a.c. van de PPR in de prov. Overijssel spreekt als haar mening uit dat een zodanig gedeelte van de zg. Toeristenweg tussen Holten en Nijverdal voor gemotoriseerd verkeer dient te. worden afgeslo ten dat daardoor het behoud van het gebied Holterberg-Noetseler- berg als natuurgebied zo optimaal mogelijk wordt bevorderd. Onder gemotoriseerd verkeer dient volgens het congres ook te worden verstaan „pleziervaartui gen" (o.a. in de Giethoomse plas sen). De actiecentra Holten-Nij- vei-dal kregen de opdracht de mo ties nader uit te werken, waarna ze door de PPR-statenleden in de prov. staten zullen worden uitge voerd. Overigens heeft de PPR-staten- fractie reeds in december 1975 ge vraagd de Toeristenweg af te slui ten. Het antwoord (nr. 293) van GS luidde toen: „Het is niet eenvoudig bestaande wegen, die ook veel toeristisch verkeer aantrekken, voor 't auto verkeer af te sluiten". De betreffende gemeentelijke weg is overigens destijds in ver band met de fraaie omgeving ter plaatse, juist voor het toeristische verkeer, in samenwerking tussen de gemeenten Holten en Hellen- doom, en met rijks- en provinciale subsidie tot stand gekomen. Als zodanig voorziet deze weg in een behoefte". Daar de werking van bodemherbi ciden, toegepast kort na zaai in de maisteelt vrijwel altijd tegenvalt, wordt de onkruidbestrijding in deze teelt steeds maar na opkomst uitgevoerd met de combinatie: Atrazin en Schering-11 E olie. De na-opkomst toepassing is 'n bedrijfzekere methode waarbij te vens door de toevoeging van Sche ring-11 E olie, moeilijk te doden breedbladigé zaadonkruiden en verder ook grassen zoals hanepoot en wilde haver, goed' worden be streden. Tevens kunnen met deze bespuitingen meerdere wortelon kruiden zoals kweek, aardappel opslag en klein hoefblad onder drukt worden. Door Schering-11 E olie wordt een meer gelijkmatige bevochti ging en verdeling verkregen over de onkruiden; bovendien geeft het „De Boekenbus" van de RONO op zondag 16 mei (19-19.10) is gewijd aan drie gedichtenbundels. Jan F. de Zanager bespreekt de bundel „Twentse Impressies" van de Ita liaan Amoldo Schririnzi, die in Enschede woont en met deze bun del debuteert als dichter in het Nederlands. De bundel is in eigen beheer uitgegeven. Ook de uit Winschoten afkomsti ge dr. Jaap Meijer geeft tegen woordig zijn werk zelf uit. Onder het pseudoniem Saulvan Messel schreef en publiceerde hij de bun del „Het heden laat verstek gaan", gedichten, gewijd aan het verleden van de Joden, aan de dood en aan de poëzie. Tiny Mulder leest voor uit van Messels nieuwe bundel. De Friese dichteres Berber v. d. Geest leest drie gedichten uit haar bundel „Der binne fan dy din gen..." (Uitg. Bosch en Keuning, Baarn en De Tille, Ljouwert). Moties Onder sterke druk van de sta tenfractie werden slechts twee van de vijf voorgestelde moties aan genomen. Deze moties betreffen voorstellen van de actiegroep Hol ten die maatregelen vragen om 't gemotoriseerd verkeer in natuur gebieden tegen te gaan en met na me de Toeristenweg tussen Holten en Nijverdal voor dat verkeer te sluiten. De moties luiden: Motie 1 Het a.c. van de PPR in de prov. Overijssel spreekt als haar mening uit dat door middel van concrete maatregelen het particuliere ge- Het bestuur van het Landbouw schap heeft in zijn openbare ver gadering van woensdag 11 mei jl. uitvoerig gesproken over het EG-, zuivelbeleid. De discussie spitste zich toe op het vraagstuk van het marktevenwicht en of de melkvee houders daarbij financiële mede verantwoordelijkheid moeten dra gen. De EG-Raad heeft tijdens de laatste marathonszitting besloten vóór 1 september dit jaar aan de hand van de voorstellen van de Europese Commissie beslissingen te nemen over de financiële deel neming van de melkproducenten aan aan de afzet van zuivelpro- dukten. De Europese Commissie is van plan volgende maand voorstel len hierover aan de EG-Raad voor te leggen. In de discussie zoals die in het bestuur van het Landbouwschap is gevoerd, kwamen een aantal dui delijke opvattingen naar voren die de basis kunnen vormen voor ver der beraad, zowel in nationaal als in Europees verband. Met nadruk wordt gesteld dat 't Europees landbouwbeleid in stand gehouden moet worden en dat de mogelijkheden van het huidige be-, leid volledig worden benut. Dit is zowel in het belang van produ cent als consument. Mogelijke maatregelen moeten er op gericht zijn dat uiteindelijk de inkomens positie van de melkveehouderijbe drijven verbeterd wordt. Daarom wil het bestuur van het Land bouwschap „Brussel" er. aan her inneren dat reeds eerder genomen beslissingen omtrent afzetbevorde- een betere hechting van het her bicide op het blad, met als gevolg minder gemakkelijk af te regenen en dus een langere periode van penetratie van de Atrazin. De toevoeging van Maneltra-Bo- rium is van belang omdat op de meeste maispercelen borium in on voldoende opneembare vorm aan wezig is. Door deze toevoeging wordt een optimale kolfzetting en grote opbrengst aan zetmeel ver- kregen. Door de goede mengbaarheid van Maneltra-Borium met andere pro- dukten kan in één toepassing Atra zin en Schering-11 E olie en Ma neltra-Borium gespoten worden. rende maatregelen, zoals premie op het niet afleveren van melk, voedselhulp en schoolmelk ook uit gevoerd worden. Door het Raads besluit is het agrarisch bedrijfsle ven gedwongen mee te denken en te praten over een eventuele mede verantwoordelijkheid van de pro ducenten bij de afzet. De huidige moeilijkheden op de zuivelmarkt hebben het bestuur van het Land bouwschap met grote terughou dendheid genoopt deze discussie aan te gaan. Het bestuur van het Landbouw schap toonde een grote aarzeling om 'n eventuele medeverantwoor delijkheid te aanvaarden. Is hier aan echter niet te ontkomen, dan zou een dergelijke maatregel één malig en beperkt moeten zijn. Uiteraard zal het rechtvaardig heidsbeginsel uitgangspunt moeten zijn waarbij de lasten gelijkelijk over de gehele EG-melkplas worg den verdeeld. Nationale compensa ties daarvoor moeten worden uit gesloten. Verder stelt het bestuur vaii het Landbouwschap dat in principe de door de melkveehoudex"s bijeenge brachte middelen bestemd dienen te zijn voor zowel afzetbevorderen- de als produktiebeheersende maat regelen. In de uitwerking gaat het er om dat vraag en aanbod beter met elkaar in overeenstemming worden gebracht. Tenslotte onderstreept het be stuur de noodzaak dat in de chao tische toestand op de wereldzuivel- markt zo spoedig mogelijk door in ternationale overeenkomsten orde op zaken wordt gesteld. Eind mei is het precies 25 jaar geleden dat het Rode Kruis in de provincie Overijssel de eerste boot tocht voor langdurige patiënten organiseerde. Dit pionierswerk in Overijssel is in de loop der jaren uitgegroeid tot wat nu de vakan tieweken aan boord van de J. Hen ry Dunant zijn. Elke week worden 74 patiënten uit het land mee uit genomen voor een bijzondere va kantie aan boord van dit schip. De kring Overijssel van het Rode Kruis nodigt daartoe zeer geregeld thuisliggende patiënten uit. Ook de Holtense activiteiten in dit op- Vanaf zaterdag 15 mei is het Rie- lerbad weer geopend voor het wa- terminnende publiek (vanaf 10 u.) Van zondag 16 tot 24 mei is de Wilhelminabrug afgesloten i.v.m. filmopnamen, Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 11500: woensdag 19 mei -20 uur Balletuitvoering door de Deventer Balletschool .Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100: weekfilm do 13 t.m. wo 19 mei Once upon a time in the West 14 jr., nachtvoorst, vr 14, za 15 mei resp. 23 en 24 uur Gold 18 jr., matinee za 15, zo 16, wo 17 mei 14 uur Circus op stelten a.l. Aan vangstijden weekfilm: dagelijks 20 uur, zo ook 16 uur E.D.B.-Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615: weekfilm do 13 t.m. wo 19 mei Een dollar met een gaatje 14 jr., nachtvoorstelling vr 14, za 15 mei resp. 23 en 23.30 uur The de serter 18 jr., matinee za 15, zo 16 mei Shane a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur Luxor Theater, Brink 20, telef 18662. weekfilm do 13 t.m. wo 19 mei De'rode zon 14 jr., nachtvoor stelling vr 14 mei 23 uur Liefde op zijn Frans 18 jr., matinee zo 16 mei 14 uur Kuifje en het geheim van de blauwe sinaasappel a.l. Aan- vangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur De City-Promenade organiseert op woensdagmiddag 19 mei een Kindermiddag in de City-promena de met: poppekast, etalagewed strijd en vele andere aktiviteiten, vanaf 14 uur Poffertjes eten: De poffertjestent van Albers staat tot en met 27 mei (Hemelvaartsdag) aan de Keizer straat. Galerie De Kunstpoot, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: ma t.m. za 14-18, vr ook 19-21: tot 27 mei Herman Damen, pentekenin gen - Goetiek De Rozijnenkorf, adres en openingstijden als Kunstpoot; tot 3 juni Feya Wouda, schilderijen Kunst Rondom, openb. leeszaal, Brink 70, tel. 13506. geopend: di t.m. vr 10-17.30 en 19-21, za 10-17: tot 29 mei Chris Brand, letteront werpen; Gerrit de Moree, kleur- lino's Het Ei van Columbus, Polstr. 76, tel. 12311, geopend: dgl. 16,30-19, di, do, vr ook 's avonds, verder onre gelmatig: Voorj aarstentoonstelling Deventer kunstenaars, za 15 mei concert Roland en Blues Band Kunsthoek Rabobank, Keizerstr. 2, tel. 17573, geoperid: ma t.m. vr 9-16, vr ook 19-21: tot 17 mei v. d. Ven, tekeningen, schilderijen, daar na tot 28 juni inzendingen teken- wedstrijd Rabobank Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815, geopend, wo t.m. za 10-18, zo 14-17: beeldhouwwerk, grafiek, schilderkunst, 'keramiek 1850-heden Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512, geopend: di t.m. vr 10-12 en 13-17, wo ook 18-20.45: aanwinsten uit de periode 1971-1976 Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556, geopend: di t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo 14-17: antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk Museum De Drie Haringen, Btink 55, tel! 14556. geopend: als de Waag. aankleedpoppen uit 1860-1910 Museum voor Mechanisch Speel goed, Noordenbergstr. 9, tel. 19739, geopend: als de Waag Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend: di t.m. vr 9-13 en 14-17, za 13-17: permanente expositie over leven en werk van Dr. Albert Schweitzer Lebuinuskerk, Grote Kerkhof 42 zondag 16 mei 10 uur ds. D. Zink stok - Kwaliteit van leven in de stad (in de serie diensten „Leven in de stad"); zaterdag 15 mei 20.15 uur: orgelconcert door Hans Erne Volkssterrenwacht Bussloo, Buss- looselaan 4, Bussloo, tel. 05716-577, donderdag 13 mei gedeeltelijke maansverduistering; vrijdag 14 mei vanaf 20.30 uur Kijk-in-avond Deventer ren- en toeristenvereni ging „De Zwaluwen", inl. W. Bek king, Amstellaan 20, tel. 21247: za terdag 16 mei start vanaf 7 uur vanaf Rielerenk: Salland-Twente- tocht, 210 km; zondag 16 mei vanaf Rielerenk. Ronde van de Achter hoek, 200 km start 7 uur; 40 km start 10 uur. Bovendien elke za terdag fietstoertocht start 8.30 v.a. Clubhuis DKC Hellas, Sportcom plex Rielerenk; deelname gratis. Café De Platvoèt, Zwolseweg 427 zondag 16 mei start 14 uur: IVN- wandelf ietstocht naar de Haere Café-restaurant „De Spanjaard", Schalkhaar, tel. 05705-364, Span- jaarsdijk 106, zondag 16 mei 9-16 uur Antiekmarkt met aanverwante artikelen Overdekt zwembad, Smymadw.- straat 2, tel. 21864, zaterdag 15 mei 17-19 uur Afzwemfeest diploma A Verplegendenflats St. Geertrui- den en Brinkgreven (Rust Roest) Manifestatie in verband met Dag van de Verpleging; woensdag 12 mei personeelsflat St. Geertruiden 14-23 u., thema: Mondigheid van INZAMELINGSCAMPAGNE elndmei-begin juni zicht zijn omstreeks deze tijd be gonnen. Het Rode Kruis doet nog veel meer: welfarewerk, jeugd- en jon gerenwerk, bloedtransfusiediens ten, ga maar door. En de colonnes van het Rode Kruis Korps staan klaar om bij eventuele calamitei ten zo snel mogelijk eerste hulp te kunnen verlenen. In de provincie zijn daarvoor steeds verdergaande samenwerkingsverbanden gecre- eerd, zodat deze taak - indien no dig - goed kan worden aangepakt. Voor al dat werk is een goede organisatie nodig en voor dat werk is geld nodig. Het Rode Kruis is goed georganiseerd. Voor het geld kunt u zorgen door de collecte eind mei begin juni van harte te stèunen. Help het Rode Kruis in uw woonplaats helpen. Bouw mee aan het Rode Kruis. Geef zoveel u kunt! verpleegde en verpleegkundige; donderdag 13 mei Boerderij „Rust Roest" Brinkgreven 14-23 u„ thema Stervensbegeleiding. ALMELO Varossieau: do en vr 14.30 en 20 u za 18.45 en 21 u De klokkenluider van de Notre Dame (14 jr), za 23.15 u Sadistische wellust (13 jr), zo 14.30 u Godzilla tegen Megalon (14 jr), zo 18.45 en 21 u, ma, di wo 18.45 en 21 u De klokkenluider van de Notre Dame (14 jr). Palace: dag, om 14.30, 18.45 en 21.15 u De Poseidon avonturen (14 jr), behalve zo.mi en wo.mi, dan om 14.30 u Oom Ferdinand en de toverdrank (a.l.). De Nederlandse Zondagsschool Vereniging gaaet op zaterdag 22 mei in ,,De Meerpaal" te Dronten nog eens haar 110-jarig bestaan herden ken. Dat zal een feest zyn met al die kinderen in de grote hal van het Meerpaalgebouw. Het wordt een grote „open dag" waar iedereen welkom is, volwassenen en vooral ook kinderen. Het is het einde en tegelijk de bekroning van het jubileumjaar, waarin het 110-jarig bestaan van deze vereniging is gevierd. Een feest met een bijzondere opzet. Nu eens niet een congres, zoals de laatste jaren gebruikelijk, met beraadslagingen, maar fjjn ean feest vieren. 's Morgens om 10 uur wordt deze „Open Dag" met enig ceremoni eel geopend. Dan gaan zogezegd de poorten van de Meerpaal open. Wie de Meerpaal kent, weet dat 't een geweldig grote hal bezit met daarin opgenomen een theater. Welnu, in die grote open ruimte wordt, te beginnen om 10 uur, de kinderen een programma aange boden met allerlei activiteiten zo als straattekenen, babbelaars bak ken, kralen maken! speurtocht, fo tograferen en nog meer en in het theater een programma voor de ouderen, met ac tiviteiten zoals het optreden van de zanggroep van de zondagsschool te Culemborg onder leiding van Cor Vermeulen en het schoolkoor van Rob van Dijk en community- singing. Om 12.15 uur is het voor allen tijd voor de lunch, om één praktische tips voor inde vorm van een foto-drieluik Nicht Julie is op bezoek Omdat ze zelf een enthousiast fotograaf is komt het gesprek al gauw op dat onderwerp En wordt de kamera er bij gehaald Julie lacht Maar ze vertelt me welergens gelezen te hebben, dat mensen vaak te veel verwachten van En sta ik na een poosje ergens in de tuin om een foto te maken van onze foto's, die van een afstand zijn genomen Ze zegt heel gast, die intussen geniet van een glaasje prik Als ik afdruk, zegt kritische eigenwijs: "Een foto van dichterbij is meestal veel aan van boven dat limonadeglas En zo ontdek je, al Dat wordt dan deze derde foto, die laat zien, dat Julie het best naar haar zin heeft bij ons Zelfs haar ogen lachen Een spontaan, vrolijk mensenkind kijkt je nu Julie: "Je staat veel te ver af, tante Je hoeft toch het hele huis met op de foto te zetten als je mij wilt fotograferen?" Even heb ik de neiging om haar gelijk te geven Maar dan bedenk ik een geweldig ekskuus voor deze boeiender Probeer 't maar eens En ik ben met zo fotograferend, steeds iets nieuws. goed of er wordt een tweede foto gemaakt, waar ze inderdaad veel duidelijker op staat "Nou nog één in "foto op een afstand" "Dat komt er van", zeg ik, "als je zo zelden bij close-up", roept Julie "Dat doen ze op de televisie ons langs komt Ik wil vastleggen dat je hier eindelijk eens op visite bent Daarom moet ook het huis er op ook altijd Je zult eens zien hoe leuk zo'n serie is" Ditmaal was het deze regel waar iets gebeurt, kun je laten zien op afstand Wie het is, blijkt vooral uit zo'n tussenopname En hoe die iemand is, dat zie je meestal pas goed en duidelijk als je er met de kamera zo dicht mogelijk bij gaat stSan uur gaan zich bepaalde groepen kinderen (die zich hiervoor reeds hebben aangemeld en plaatselijk geprepareerd) in kleinere groepjes voorbereiden op hun aandeel in de feestdienst, het hoogtepunt van de dag en is er voor de ouderen ge legenheid de ledenvergadering te bezoeken. Om 3 uur krijgt de dag de kli- maks in een bizonder feestelijke dienst, waarin dus vooral de mede werking van de kinderen een heel belangrijke plaats inneemt. Aan deze dienst werken verder mee ds. L. de Liefde en ds. H. Aalbers. Om 4 uur is het feest dan. geëin digd. Van volwassenen wordt 'n deel nameprijs van f 10.- gevraagd, ter wijl kinderen niet betalen. Als centraal thema van de dag en in het bizonder ook van de feest dienst wordt aan de orde gesteld het bijbels gegeven dat het geloof steeds weer oproept „uit te trek ken". Het bijbels appèl is steeds weer: niet stil blijven staan, niet blijven staan bij de status quo van vandaag, maar een onderweg zijn naar het komende Rijk en daar om steeds weer opnieuw uittrek ken uit elke vorm van dwingelan dij, afgoderij, slavernij, naar de be vrijding, „het land dat Ik u wijzen zal". De geschiedenis van de mens en de wereld is daarom naar bijbels getuigenis ook niet een kringloop, maar een weg die van gisteren, over vandaag naar morgen voert. Die weg heeft de mens te gaan. Maar God trekt met hem mee. Daarvan getuigt de Bijbel in aller lei verhalen en liederen overduide lijk. Daarom is aan deze weg ook als thema meegegeven: „Op weg naar morgen". De Bijbel vertelt ons van velen, die aan deze (uit)- trektocht hebben deelgenomen: Abraham, Jakob, Jozef, Mozes, Da vid de profeten.En het op deze1 wijze op weg zijn in het leven, loopt uit, neemt gestalte aan in Je zus, die zelf de Weg blijkt te zijn... En allen die met Israël deze God geloven, mensen „van die weg zijn", nemen aan diezelfde uit tocht deel in hun leven. Dat wordt in beeld gebracht, met elkaar be leefd die dag! Aanmelding en nadere inlichtin gen: NZV, Bloemgracht 65, Am sterdam-C, tel. 020-244020.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9