Zwemclufe .Twenhaarsveld' haalde Be plaats in Deventer Het midden en klein bedrijf in 1975 en 1976 Winst en verlies TC .Holten' voor Jubileumprogramma ZW „Blauw Wit '66" kampioen J. \Y. Middelink Schaakclub „Holten ZYV „Blauw Wit houdt sport- en speldag BATO-volleybal mixed jeugd-tournooi Uitstapje Bejaardensoos NIEUWS VAN DE PONYCLUB autogordels* vast en zeker Postduivenver. „Snelle Wieken" PROGRAMMA SV „HOLTEN" Dames-voetbal S.V. Holten HOLTEN 14 MEI 1976, PAGINA 7 ïs-fi §gjgS Begunstigd door mooi weer maakten woensdag plm. 70 bejaar den, leden en niet-leden van de Bejaardensociëteit Holten" per O AD bus hun jaarlijkse uitstapje. Om half 9 vertrok men en werd via Markelo, Enter en Borne naar Oldenzaal gereden waar de prach tige r.k. Sint Plechelmuskerk werd bezichtigd. Tevens was er gele genheid om de prachtige gewaden te bekijken die sinds de 13e eeuw door de geestelijkheid worden ge dragen en de kunstschatten die worden tentoongesteld. Na de vorige week al vermelde overwinningen op de heren Koers en B. van Beek heeft de heer Middelink de titel van de heer v.d. Knaap overgenomen. De heer Middelink kan op een uitstekend seizoen terug zien. Van de negentien te spelen wedstrijden won hjj er maar liefst achttien en speelde één keer remise. Dit was tegen nummer tien van de ranglijst, de heer Scheperman. Hij eindigde zodoende met 18'/i punten op de bovenste plaats en dat is een score van maar liefst 97,4%. Een nieuw record voor de Schaakclub „Holten"! gen zijn: D. van BeekJ. Belt man 1-0, J. E. SchepermanJ. ten Velde 1-0. De eindstand is als volgt (bij le den die met een gelijk-aantal pun ten zijn geëindigd, hebben we naar het resultaat van hun wedstrijd onderling gekeken. De winnaar hiervan krijgt de hoogste klasse ring) 1 J W Middelink 18%,. 2 D A v.d. Knaap 16%, 3 B van Beek 15, 4 D van Beek 15, 5 W G Blits 13%, 6 F Flantua 12, 7 H van Beek 12, 8 J van Dalen 11%, 9 H v.d. Ende 11, 10 J E Scheperman 11, 11 J. Beltman 9%, 12 J van Calcar 7%, Ook in de zo succesvol verlopen externe competitie was de heer Middelink de beste. Hij speelde alle acht wedstrijden mee en won ze ook alle acht. Het is dan ook wel duidelijk dat het kampioen schap bij de juiste man terecht is gekomen. De prachtige wisselbe ker, waar zijn naam nu tw'ëe keer en die van de heer v.d. Knaap één keer op vermeld staat, is hem -vorige week al tijdens de verga dering uitgereikt. De interne competitie; Is nu hele maal uitgespeeld, nadat alle leden nu 19 wedstrijden hebben gespeeld. De laatste twee uitsla- De schaakclub „Holten" in feeststemming rond het be halen van het-kampioenschap Derde van rechts clubkam pioen Middelink 13 H Roelofs 7, 14 A J C Brands 7, 15 H T Roelpffs 6, 16 H H J Stuk- ker 5, 17 J ten Velde 4%, 18 A H Klaassen 4, 19 H A Koers, 20 G J Kromdijk 1. Tot slot wijzen wij u nogmaals op hét snelschaaktoemooi, dat de Schaakclub „Holten" houdt op donderdag 20 mei om acht uur in de kantine van de „Meermans kamp". Iedereen is van harte welkom, lid of geen lid. U kunt zich opgeven bij de heer Van Cal car, telefoon 2590. Deze telefoni sche opgave is niet verplicht, als u a.s. donderdag om acht uur-in de kantine bent kunt u meedoen. Ter afsluiting van de voetbal competitie organiseert de ZVV Blauw Wit '66 a.s. zaterdag (15 mei) weer de traditionele sport en speldag voor haar leden en belangstellenden. Dit jaarlijks terugkerend verbroe deringsfeest, hetgeen een begrip geworden is binnen de Blauw Wit- geledefen, zal ook dit jaar weer bestaan uit een tiental individuele ochtendspelen voor de pupillen en junioren, terwijl 's middags een onderling voetbaltoernooi zal wor den gehouden, waaraan ook de A-junioren en de senioren zullen deelnemen. Tussen de bedrijven door zal de bekend keeper Iienny Ardesch weer zijn plaats innemen tussen de doelpalen en 'zullen de Blauw Wit jeugd en de aanwezige moe ders' in de gelegenheid worden ge steld al dan niet bikkelharde pe nalty's op hem af te vuren. De individuele ochtendspelen, die vrijwel alle betrekking hebben op de voetbalsport, zijn ook dit jaar weer uitgedacht door de bekende heer J. Schut uit Colmschate, die tevens de spelleiding voor zijn rekening zal nemen. Een vijftal van deze spelen zal ook 's mid dags op het veld blijven staan en het aanwezige publiek zal worden uitgenodigd om aan een vijfkamp deel té nemen. Alle leiders en medewerkers wor den 's morgens om 8.30 uur op het terrein verwacht voor het in richten en gereed maken van de ochtendspelen. Om tien uur zal het startsein worden gegeven voor de „voetbalkermis", welke om streeks half één zal eindigen. Daarna is er slechts een half uur tje pauze gepland, zodat de jeugd wordt aangeraden een Iunchpak- ketje mee te nemen. Vervolgens zal rond 13 uur de gehele Blauw Wit-familie aan het werk worden gezet voor de eerste ronde van het voetbaltoernooi. Om 14 uur komt Henny Ardesch aan bod, waarna het publiek een korte vijfkamp zal spelen. Vanaf 15.15 uur.zal wederom aan koning voet bal het hoogste woord worden ge geven, terwijl de prijsuitreiking is gepland om ongeveer 17.15 uur. Ter gelegenheid van het feit dat de ZW Blauw Wit volgende week tien jaar zal hebben bestaan, zal aan. alle ledeneen speciaal her- denkihgsvaahtje worden uitge reikt. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan zal' de gehele georganiseerd door de VV Enter, pupillenafdeling zaterdag22 mei deelnemen aan en voetbaltoernooi Vooruit. Gezien de ervaringen in voor gaande jaren en het geplande pro gramma belooft de komende Blauw Wit sportdag, ijs en weder dienende, wederom een goed ver zorgd evenement te worden. Zondag 9 mei jl. nam zwemclub Twenhaarsveld deel aan de Bont- sema-beker in het overdekte zwem bad te Deventer. Aan deze wed strijd werd deelgenomen door zo wel recreatieve verenigingen als startnummerhouders. Deelnemen de verenigingen waren verder: z.c. Brummen, z.c. de Nijmph- Gorssel, z.c. Proteus-Twello, en de IJssel B en C uit Deventer. Gestart werd met de schoolslag. Bij de tussenstand bleek dat Twenhaarsveld de voorlaatste plaats bezette. Er moest dus nog heel wat gebeuren wilde men in de prijzen vallén. Als volgende slag stond de rugslag op het pro gramma. Hierna bezette Z.C.T. nog steeds de 5e plaats. Op de vrije slag ging het duidelijk beter voor Twenhaarsveld. Er werd door de Holtense zwemmers gere geld als le en 2e aangetikt, zodat hier kostbare punten werden bin nengehaald. ,Dit kwam in de laat ste tussenstand tot uitdrukking, Op de eerste training na de_ paasvakantie vond er in de gym zaal aan de Tuinstraat een mixed- toernooi plaats waaraan bijna de gehele volleyballende Bato-jeugd deelnam. Een kleine groep moest, om uiteenlopende redenen, afschrij ven. Toch konden er vier ploegen van zeven acht spelers en speel sters worden geformeerd. Deze vier ploegen speelden een halve com petitie, Onder leiding van trainer- coach en scheidsrechter Bertus Hesselink en zijn medefluitisten Wim Husslage, Jan Herman ten Kampe, Harry ten Wolthuis en Beit van Harmeien ontspon zich een spannende strijd. Twee ploegen waren duidelijk het zwakst, maar de organisator had ze toch zo ge lijkwaardig gemaakt dat ze in pun ten gelijk eindigden. Het set-saldo moest de beslissing brengen. De twee andere teams speelden twee keer gelijk en wonnen elk één keer. Ook hier bracht het set-saldo de beslissing. De ploeg van Frèdé- Op 24 mei is het al weer tien jaar geleden dat de z.v.v. Blauw Wit '66 te Holten is opgericht. Het bestuur heeft gemeend dit tienjarig jubileum niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan. Daarom is er, zij het op heel beperkte schaal, een jubileumprogramma opgezet. Voor de seniorenleden, de A- en B-junioren, medewerkers,- donateurs en ouders van jeugdleden betekent dit een feestavond op vrijdagavond 21 mei in zaal „De Poppe". Daar is Blauw Wit tien jaar geleden immers ook begonnen. Voorts zijn voor deze feestavond uitgenodigd de oprichters, de oud-bestuursleden, oud-trainers, trainers enz. Als een soort „aanloop" naar deze feestavond is een oriënteringsrit - georganiseerd, waarvoor om ,19.00 uur gestart kan worden bij „Meer manskamp". De finish zal zijn bij „De Poppe". Er wordt dus als het ware gereden van de huidige accommodatie naar (3e accommodatie waar in eerste instantie werd gespeeld. Voorts wordt ter gelegenheid van dit jubileum een jubileumnummer uitgegeven van de „Blauwwitter", het cluborgaan van de vereniging. Dit jubileumnummer zal- rond 19 mei huis aan huis in het dorp ver schijnen. rique Waakop Reyers, Janneke Bronsvoort, Joke Woltman, Thea Feit, Mar ja Willems, Berry Beyer en Hans Beeftink won na een uit gebreide telling van de punten. Aanvoerdster Frédériqüe mocht daarop uit handen van organisator Arie Langendoen een taart in ont vangst nemen. Een taart die in een ommezien verdwenen was! De scheidsrechters hadden opdracht gekregen tijdens het toernooi de beste speelster en speler van het toernooi aan te wijzen. Dit bleek een moeilijke opdracht want na de laatste wedstrijd pas had ieder zijn beoordeling rond. Bij de meisjes werd Frédériqüe met 30 punten de beste, gevolgd door Erna Fransen en Janneke Bronsvoort. Richard Voortman en Berry Beyer gaven elkaar bij de jongens niets toe: allebei 23 pun ten. Op de derde plaats eindigde hier Peter Dasselaar. Tot Slot van de avond speelden de zes beste spelers en speelsters nog tegen de scheidsrechters. On danks een handicap (niet hard aan vallen) was de ploeg der referees duidelijk te sterk. De aanmoedi gingen van het publiek mochten niet baten: met 2-0 trokken de scheidsrechters aan het langste eind. want Twenhaarsveld stond nu op een gedeelde derde plaats met de Nymph en IJssel C. Als laatste programma onderdeel werden vier estafettes gezwom men wat voor Twenhaarsveld twee maal een 2e en tweemaal een 4e plaats opleverde. Dit re sulteerde in de 3e plaats in de eindstand wat een goede presta tie genoemd mag worden. Einduitslag: 1 IJssel B 128 p., 2 Protêus 110 p., 3 Twenhaarsveld 96 p., 4 IJsseJ .C- 86 p., 5 de Nymph 78 p., 6 Brummen. 70 p. Tijden: 50 meter schoolslag Meisjes: Rita Aanstoot 45.1 Con- ny Eshuïs 50.2, Gea Lodëweges -50.5, Henny Oolbekkink 52.4, Hei- ma Bulsink 56.4, Jeanet Kalfster- man 1.07.8. Jongens: Hans Heijda 40.5, Theo Hase 41.4, Hans Welting 45.2, An- dré Wissink 50.0, Henk Groother der 1.02.8, Marcel Kers 1.09.8. 50 meter rugslag Meisjes: Gerdien Ophof 38.8, Ge- rida Hols 40.9, Ria Wissink 41.7, Mieke Schuppert 42.2, Harmeke' Truschel 44.0, Marian v.d. Mark 54.4. Jongens: Wim Meyer 35.2, Rinus' Ulfman 42.3, Hans Heyda 43.4, Ernst v.id. Ende 46.8, Erik Bek- kernens 47.2, René Bannink 47.6, Hennij Jalving 53.7, Rik-Jan Slot man 58.1. 50 meter vrije slag Meisjes: Linda Kamperman 34.0, Irna Deijk 34.4, Mieke Schuppert 35.9, Betsie Rensen 39.6, Karin Wevers 41.9. Jongens: Albrech Bulsink 29(8, Wim Meyer 30.2, Edwin Stegehuis 30.5, Rinus Ulfmari 33.6, Arnold Nijenhuis 39.3, Hennie Jalving 47.8. Na een kopje koffie in restau rant Frits Müller werd via Dene- lcamp naar de Lutte gereden waar in hotel ,,'t Zwaantje" een heer lijke warme maaltijd werd genut tigd. Van de Lutte ging de reis verder door het prachtige Twentse landschap naar Lattrop waar een bezoek werd gebracht aan de ,Ger- rié-hoeve', de grote romantische Saksische boederij met 'n streek museum met wagenschöppe, 't oale jachthoes, snuffelhof, veel an tiek en -heel veel gebruiksvoorwer pen uit het grijs verleden. Nadat thee was gedronken werd de bus weer opgezocht en werd door het prachtige natuurreservaat „Spréngendal" en Vasse, Tubber- gen, Almelo en Rijssen naar Hol ten gereden waar het gezelschap om plm. kwart over zes wel wat vermoeid maar zeer voldaan over de prachtige reis bij gebouw „Ire ne" uitstapte en blij afscheid nam. Ook in 1975 heeft het midden- en kleinbedrijf het moeilijk gehad. De economische ontwikkeling van Nederland vertoont nog geen duidelijke tekenen van herstel. Knelpunten voor het midden- en kleinbedrijf zijn in 1975 de volgende geweest: - Voor de sectoren duurzame consumptiegoederen en ambach ten stagneerde de omzetgroei en bleef beneden het niveau van de afgelopen jaren. De inflatie heeft een grote invloed gehad op de omvang van deze groei; door prijsstijgingen lijkt de groei groter geweest dan ze in werkelijkheid (in hoeveel heden) is. - Een niet aflatende kostenstijging. Vooral de loonkosten zijn het vorig jaar sterk gestegen. Zo zijn de loonkosten per een heid produkt in de verwerkende industrie in 1975 met 16% gestegen. Het nettoloon van een geschoolde werknemer be droeg in 1973 f 12.2500,het brutoloon f 15.000,terwijl deze werknemer de werkgever f 20.170,kost. De overeen komende bedragen in 1975 zijn f 16.427,f 20.000,en f 28.000,—. - De steeds scherper wordende concurrentie en het prijsbeleid van de regering geven weinig of geen ruimte voor prijs- aanpassingen. In het(hiernavolgende zal worden nagegaan wat de gevolgen zijn van de geschetste economische omstandigheden. Enkele maatregelen worden besproken, die de regering heeft geno men en van plan is uit te voeren. Ten slotte wordt de aandacht gevraagd voor ontwikkelingen die zich mogelijkerwijs in 1976 kunnen voordoen. Gevolgen De toestand van de economie heeft tot gevolg gehad dat vele onder nemingen geen voldoende winst stijging konden realiseren. Daar door zijn de consumptiemogelijk heden van de ondernemer en zijn gezin en het voortbestaan van de •onderneming in gevaar gekomen. Elk jaar weer zijn er ondernemin gen die de kostenstijgingen niet voldoende kunnen compenseren. Door het Centraal Registratie kantoor is vastgesteld dat het aantal vestigingen in 1975 in de detailhandel, waarvan een deel gecombineerd met ambachten, teruggelopen is met plm. 3600, waarvan alleen in de levensmid delensector circa 2600. Deze cijfers bevestigen de zorg met betrekking tot de instandhou ding van het voorzieningsniveau, d.w.z. het aantal winkeliers en ambachtslieden, dat de mensen van dienst kan zijn, neemt af. Een goede verzorging van de be volking met goederen en. diensten komt hier en daar reeds in de knel. Het is een ontwikkeling die wellicht langzaam gaat, maar waarvan de nadelen reeds door een aantal bevolkingsgroepen zo als bejaarden, werkende vrouwen, gezinnen met jonge kinderen, in validen enz. worden gevoeld. Dui delijke voorbeelden van een tekort Sandra Dieper ink, Ada Hiet- brink, Anke en Inge Thijssen van de Bergruiterponyclub hebben met succes de BI proef afgelegd. Za terdag namen 17 jongelui deel aan een streekconcours in Rijssen, waar prijzen werden behaald door Hans Barvelink, Janneke Lubbersen, Marieke Robers, Paulien Wansink, Christien en Gerda Zandberg, Ma- riët Marissink en Janneke Lubber- sen slaagden voor de B2 proef. Karin Brouwers rijdt nog steeds mee in de selectiegroep voor de Europese kampioenschappen. De eerste volgende selectiewedstrijd zal zijn in Nijmegen op 29 mei. Op Hemelvaartsdag (27 mei) houden de Bergruitertjes hun jaarlijkse concours; deze keer op het terrein bij camping „De Holterberg" (Ve- neklaas). Aan het concours zullen meer dan 200 ruitertjes deelnemen. De beide, in de competitie inge schreven, teams van de T.C. speel den afgelopen zondag hun derde competitiedag. De resultaten wa ren zeer verschillend: het eerste team zal zich dan ook met moeite kunnen handhaven in de derde klas, het tweede team lijkt bezig aan een onstuitbare overwinnin genreeks. vDe gedetailleerde uitslagen lui den: le team dames enkel. Van Assem verliest met 0-6, 1-6, Hey- ting verliest met 5-7, 6-4, 3-6. He ren enkel: Van Iddekinge verliest met 3-6, 3-6, A. Beekman verliest met 2-6, 0-6. De beide winstpunten werden in het dames dubbel en in het heren dubbel behaald. Dames dubbel (Van Assem-Heyting) wint met 4-6, 6-3, 6-2. De mooiste partij werd de heren dubbel (Van Idde- kinge-A. Beekman), waarbij voor al Van Iddekinge uitblonk: 6-3, 0-6, 11-9, Ondanks 2 matchballen tegen, toch winst; een compliment voor de mentale instelling. De beide mixed dubbele gingen verloren (Van I.-van A.): 5-7, 2-6 en tenslot te Beekman en Heyting: 5-7, 4-6. Einduitslag: 2-6. Gespeeld werd te gen Park Brabant II. Het tweede team onder aanvoei-- dei-schap van V. Boer lijkt in de 5e klas onstuitbaar. Nu wérd weer ge wonnen van Ludica IV in een uit wedstrijd gespeeld op de T.H. in Twente. Uitslagen. M. Durieux 6-2, 6-4, V. Boer 2-6,6-4, 6-8, M. Beekman 6-1, 4-6, ff-4, E. Ladiges 4-6,6-4. Het heren dubbel: 3-6, 6-1, 6-4. Dames dubbel: 6-4, 4-6. Mixed dubbel M. Durieux en M. Beekman 6-4, 6-7 tiebreak), 10-8, V. Boer en E. La diges 6-1, 4-6, 3-6. Einduitslag: 5-3 gewonnen door Holten II. Gezien het scoreverloop, waaronder veel 3 setters en hoge totaaluitslagen, lijkt de overwinning zwaar bevoch ten. Het punt voor deze nog jonge ploeg dat ze tot het uiterste blijft doorvechten, daarom lijkt vertrou wen in de toekoihst zeker gerecht vaardigd. De duiven van de P.V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor een wedvlucht over 275 km gelost in Sint Gishlain (Bel- gie). Gelóst om 6.30 uur. Eerste duif geklokt om' 10.58.45. 1, 2, 7 en 10 R. Schaap, 3, 4 en 5 G. J. Hassink, 6 Joh. Paalman 8 en 9 comb. Beldman/Kuiper. aan detailhandelszaken zijn te vinden in kleine dorpen. Het is niet mogelijk in deze kleine woon kernen een redelijk ondernemers- inkomen en een daarvoor nood zakelijke omzet te behalen. Enkele (voor)-genomen regeringsmaatregelen Aan het eind van het vorig jaar heeft de regering aangekondigd een regeling te willen invoeren die zelfstandigen een minimum inkomen garandeert. De regeling zou met name kunnen gelden voor die gevallen, waarbij de voorzie ning van goederen en diensten in de knel komt. Men kan zich echter afvragen of deze minimum-inkomstengaran tieregeling een oplossing kan zijn voor de steeds voortgaande aan tasting van de kwaliteit van de voorziening van goederen en dien sten. Een andere oplossing is denkbaar. De maatregelen moeten er aller eerst op gericht zijn het onder nemerschap te stimuleren en tot ontplooiing te laten komen. Het ontstaan van situaties waarbij de voorziening tekortschiet, kan op deze wijze wofden vermeden. Hiei'bij moet gedacht worden aan een zo voorzichtig mogelijk beleid ten aanzien van nieuwe (omvang rijke) detailhandelsvestigingen die de. lokale verhoudingen in de de tailhandel ernstig verstoren. Het vestigen van nieuwe - detailhan delszaken kan alleen dan gerecht vaardigd zijn, wanneer uit een marktonderzoek blijkt dat daartoe mogelijkheden aanwezig zijn, zon der dat bestaande winkelcentra er door worden aangetast. Om nieuwe vestigingen niet zon der gegronde redenen te weren en om bestaande detailhandelsbedrij ven niet te benadelen door nieuwe vestigingen toe te staan, heeft de regei-ing begin dit jaar een distri- butieplanologisch onderzoek wet telijk verplicht gesteld. In een poging om de stijging van arbeidskosten terug te dringen, hebben de centrale ondernemers organisaties in het midden- en kleinbedrijf gepleit voor het om laag brengen van de extra-uitga ven die het in dienst, hebben van jeugdige werknemers met zich brengt. De stijging van de mini- mum(jeugd)lonen is immers ster ker gestegen, dan ,de gemiddelde loonstijging. Minister Boersma van Sociale Zaken heeft hiertoe eind vorig jaar plannen bekend gemaakt De bedoeling is onder nemingen, waarvan de loonsom aan minimum (jeugd) lonen ten minste 10% bedraagt van de to tale loonsom een eenmalig bedrag ineens te verlenen. Er is gedacht aan een bedrag van f 570,per volwassen werknemer met het mnimumloon en van f 427,50 per minimum-jeugdloner, beiden bij een volle werkweek. Voor part timers worden deze bedragen ge halveerd. 'Deze maatregel heeft ten doel om te voorkomen dat het minimum loon voor bedrijfstakken met veel werknemers met lage inkomens, een te zware belasting zal vormen en daardoor een gevaar voor de wei-kgelegenheid in* deze sectoren zou kunnen gaan betekenen. Het bedrag dat voor deze regeling be schikbaar is, bedraagt honderd miljoen gulden. Mogelijke ontwikkelingen 1976 Ten aanzien van de ontwikkelin gen van onze nationale economie in 1976 moet rekening gehouden worden met o.a.: een duurzame vertraging van de economische groei, een matiging van de loonstij ging, het vooiiduren van een om vangrijke, blijvende werkloosheid, een verschuiving van accent van kwantitatieve naar kwalita tieve economische groei, grotere aandacht voor milieu, leefbaarheid en zeggenschap. Van welke betekenis deze factoren voor het midden- en kleinbedrijf zijn, is moeilijk aan te geven. Uitgaande van gegevens die ter beschikking staan, mag voor 1976 een wat minder ongunstig beeld worden verwacht. Het is echter moeilijk te zeggen of er ingrijpen de veranderingen zullen plaats vinden in het midden- en klein bedrijf. Het lijkt erop dat de in de laatste jaren opgelopen achter stand, met name de achterstand in de ontwikkeling van het onder nemersinkomen, alleen ingehaald zal' kunnen worden door verande ring van de nu op gang zijnde ontwikkelingen. Dat zou niet voor alle bedrijven en bedrijfstakken voordeel betekenen. Het zou kun nen inhouden dat de ene bedrijfs tak er wel bij zal varen, terwijl een andere er op achteruit gaat. Onderzocht moet worden wie in deze ontwikkeling de winnaars en wié de verliezers zullen zijn. Voor een gróót aantal ondernemers zal dit tot gevolg hebben dat zij bedrijfsbeëindiging zullen moeten aanvragen of een beroep zullen doen op financiële steun bijvoor beeld via de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen, die in de gemeen ten kan worden aangevraagd. Voor het grootste deel van de on dernemingen in het midden- en kleinbedrijf geldt dat zij zich in een situatie bevinden die in grote mate wordt bepaald door factoren waarop de ondernemer zelf weinig of helemaal geen invloed kan uit oefenen. Voorbeelden hiervan zijn de prijzen en lonen. De prijsstij gingen worden in sterke mate be paald door prijsstijgingen op de wereldgrondstoffenmarkt, die ge heel aan de invloed van het mid den- en kleinbedrijf voorbijgaat. Ook de loonkosten worden bepaald door ontwikkelingen die zich heb ben voorgedaan buiten het mid den- en kleinbedrijf. Met name de f tij ging van de arbeidsproduktivi- teit in andere sectoren van het bedrijfsleven heeft daar grote in vloed op. Ten slotte In de komende jaren zullen zware eisen worden gesteld aan de zelf standige ondernemer. Veel zal af hangen van de inventiviteit, de flexibiliteit en het aanpassings vermogen van de ondernemer. Van de overheid mag echter ook iets verwacht worden. Zij kan de ondernemingen in hun strijd om het Voortbestaan steunen door het ti-effen van de juiste maatregelen. Daarbij moet gedacht worden aan maatregelen die tot een verdere lastenverlichting kunnen leiden. Gedacht kan worden aan: matiging van de loonkosten stijging, arbeidskostensubsidies (met name op jeugdlonen), belastingmaatregelen met be trekking tot vermogen en inkomen. Verwacht mag worden dat Ook In 1976. een. groot aantal onzekerhe den, die te maken hebben met een nog steeds stagnerende economie, aanwezig zal zijn. Er mag dan ook niet te lang gewacht worden met het treffen van maatregelen. Onzekerheden mogen niet de kans krijgen om te slaan naar nadelige zekerheden. Zowel de ondernemer als de overheid moeten daarop anticiperen. Tarzancup Holten 8 Holten 5 10.00 uur Holten 6 Holten 7 10.00 uur Holten 10 Holten 9 10.00 uur (vriendschappelijk) Dinsdag 18 mei Holten 7 ASV (Almelose Scheidsrechters ver.) Aanvang 19.00 uur.. Toernooi CJV'ers te Deventer. Naar dit toernooi gaat het nieuwe El elftal, vertrek om 8 uur. Het oude F2 gaat ook naar dit toer nooi, vertrek om 1145 uur. Toernooi Haarle (de oude elftal len) zaterdag 15 mei Holten C3, vertrek 11.15 uur. Zondag 16 mei Holten D, vertrek 7.45 uur, Holten B2, vertrek 11.15 uur, Holten Cl, vertrek 10.45 uur, Holten C2, ver trék 11.15 uur. Zaterdag 22 mei Holten E4, vertrek 7.45 uur, Hol ten Fl, F2, F3, vertrek 8.15 uur, Holten El, vertrek 9.45 uur, Hol ten E2, E3, vertrek 10.15 uur, Holten BI, vertrek 12.30 uur, Hol- ten A, vertrek 15 uur. Holten VESOS 4-1 Een fel startend Holten nam door Alie Tieben al snel een voor sprong. Door goed keepers werk van Dinie Krikkink bleef de ge lijkmaker uit, in tegendeel Hol ten bouwde haar voorsprong door Jennie Volkerink verder uit, door een fout in de VESOS achterhoe de goed af te straffen. Na rust moest Holten dat nogal veel ri sico's nam al snel een tegentref fer incasseren, doch herstelde zich snel en kwam door prachtige doelpunten van Truus Ongena en Willie Kappert op 4-1. Zondag a.s. toumooi in Goor. Ver trek 10.00 uur vnaf „Meermans kamp". A.s. Maandag 17 mei de Zweef Holten vertrek 17.45 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7