lollen doet toch mee aan Onderwijs Segeleidings Dienst „Midden-Overijssel" Voor de negende keer Godelympische Spelen 1 3 m 1 iffi ■Bin rmmÊ W* ïrRl Gewestraad spreekt zich over provinciale niet uit herindeling Scholengemeenschap Leek (Gr.) winnaar pit het Plaatselijk Parlement REISJE Ö.L.S. DLJKERHOEK Regionalisatie brandweer aanvaard KERKELIJKE VERKIEZING Radio Nederland W ereldomroep Hgpi Nieuw geluid Fractie beraad Oost-Gelderland S.E.A.R. Status Vrijwillige Brandweer Ambulancedienst HOLTEN 14 MEI 1976 PAGINA 5 Tijdens de jl. maandagavond gehouden raadsvergadering verd verreweg de meeste tijd in beslag genomen door de (■behandeling van het voorstel van B en W tot deelneming laan de Onderwijsbegeleidingsdienst „Midden IJssel", waar- lover de meningen nogal verdeeld waren. Na een uitvoerige discussie werd hét voorstel tenslotte aangenomen met als |voorstemmers de fracties van PvdA, CDA en de heer W, ten Berge (GB). Tegen stemden de fractie van de VVD én de loverigè leden van Gem.Bel, Ongebruikelijk [Tijdens een uitvoerig betoog maak- mevr. F, M. ter Doest-Bos |(VVD) bezwaar tegen het feit dat onderwérp wederom op de jagenda werd geplaatst nadat de Jraad hierover nóg kórt tevoren 'n negatief standpunt heeft ingeno- .ïen. „Wij kunnen dan ook niet nala- Iten op té merken dat de vasthou dendheid, die mét tiame de Deven- Iter wethouder van ónderwijs ten Itóon spreidt ten opzichte van de londerhavigê kwestie, hoé belang- Irijk ook, ons niét érg élégant vóór komt. Opgemerkt zij echter dat ir- jritatie hierover niet ten grondslag (ligt aan onze stéilmgname. Zoals ■gemeld in het voor ons liggend jvooïstel is dè OBD „Middèn-Over- jijssel" indertijd in onze gêmeente- Iraad afgeketst op bezwaren tegen Ide financiële consequenties. Be- Idenkingen tegen dë inhoudelijke lopzet waren er tóen.Ook al, maar ize hoefden niet naar voren te wor gden gebracht, omdat de financiële, ■bezwaren alleen al zo groot waren ■dat verder praten Over de OBD fgeen zin had. Twijfels Het thans aan de orde zijnde voorstel is gebaseerd op een hoof delijke bijdrage van f 2.-. De si- ■tuatie is dus anders, daar we in 'november 1975 er van uitgingen, dat afgaande op ervaringen in an dere gemeenten, de werkelijke kos ten Van een goed functionerende OBD minstens f 15.- p.p. zouden bedragen. Hét is ons dan ook een raadèel hoe men voor f 2.- per hoöfd Van dè bevolking een zin volle OBD kan laten functioneren. 'Bij onze fractie bestaan ernstige twijfels over de juistheid van de •conclusie Van hêt rapport: „Enige "'beschouwingen over het functio- neren van een OBD"., Geen behoefte Maar goed. nu dan wat betreft ide inhoudelijk merités van het aan de Orde Zijnde voorstel. Na uitvoe- irig gesproken te hebben mét alle Shoöfden Van dè openbare kleuter en basisscholen in Holten, is het, ionze fractie zeer duidelijk gewor den dat men totaal geen behoefte .heeft aan systeembegeleiding en dit is nu juist hét enige wat dè OBD in de eerste fase zal gaan bieden. Wellicht ten overvloede zij hier opgemerkt dat wij niet met ■hoofden van het bijzonder ónder- .wijs gesproken hebben omdat wij begrijpen dè.t dit standpunt dui- [delijk vertolkt zal wórden door ionze CDA-collega's, van wie met namê de heer Nijkamp voorzitter lis van het bestuur vair hét bijzon der onderwijs. Aan individuele be- geleiding hebben de hoofden wel I behoefte, maar dan alleen onder |de uitdrukkelijke voorwaarde dat men in gèên enkèl opzicht „be ivoogd" zal worden. Men voelt het 'mééste voor een remedial teacher, i o,ok al ómdat men daar niet jarên 'op zou hoeven te wachten. Nu wordt door het college opgemerkt idat een remedial teacher alleen succesvol kan werken mét steun van een psycholoog. Daartegen wil len wij aanvoeren dat men daar geèn OBD voor nodig heeft. Er zijn psychologische bureaus genoeg in ons land die adviezen over in- 'idividuele begeleiding van school kinderen kunnen geven. Wij den ken bijv. aan professor Blader groen in Groningen, maar er zijn er veêl meer. Daar het in Holten .volgens de hoofden van de open- ;bare scholen gaat om zo'n 10 a 20 leerlingen is dat o.i. beslist èén rèële en financieel haalbare mo gelijkheid. Het college zegt voorts: „Ja, maar een remedial teacher kost f 3.23 per inwoner, een ÖBD slechts f 2.-". Voor f 3.23 per in woner zouden we echter die hulp hebben waaraan behoefte bestaat, terwijl we f 2.- gaan betalen voor een dienst waaraan in Holten al thans voor het openbaar onderwijs geen enkele behoefte bestaat, ten- jminste niet in de eerste fase. En ïatèn wè wél wezen, wannéér dè jtWèêdè fasè van start kan gaan is nóg héél onzeker, ook wat het ren- Idenient daarvan zal zijn. Wij heb- Jben ook ons licht opgestoken bij •een inspecteur van hét onderwijs, lift wiens kring mèn al enige tiid met één OBD wérkt. Zijn ervarin- gen waren niet onverdeeld gun- i stig. Hij noemde concreet 3 argu- 'nièntèn tégen de OBD: 1. Dê OBD kan concurrentie be- vórderend Wérken tussen openbaar h en bijzondér onderwijs (een zéér ongewenst gèvolg) 2. Het is voorgekomen dat, in- i dien een bepaald systeem niet ge- Wénst wordt döör èen hóófd van eên .school, de OBD van vérdere i begeleiding afziet. Zo van: dit sys- I teem en geen ander. 3. De ïrheid subsidieert de zien. Een situatie die derhalve de bemoeienis van de overheid met 't onderwijs in de hand werkt. Chaotisch In z'n algemeenheid willen wij nóg stellen dat het onderwijl zich op 't ogenblik, getuige veel publi- lcaties, in een zeer chaotisch en experimenteel stadium bevindt. Wij constateren dit met grote be- zorgheid. Het komt ons voor dat er veel te veel vernieuwd en ver anderd wordt en meer om de ver nieuwingsdrang zelf dan om te verbeteren. Al déze experimenten kosten handen vol geld en veroor zaken èen grote onrust in het on derwijs, dat tot ons grootste goed behoort. Er is momenteel ook te veel de neiging om via het Onder-- wijs invloed op de jeugd te krij gen. Wij geloven niet dat een on derwijsbegeleidingsdienst de vrij heid van onderwijs en hêt tot stand komen van rust zal bevorderen. In tegendeel, er zal steeds meer de drang zijn om met nieuwe syste men te gaan experimenteren als voor de begeleiding daarvan een speciale dienst zal zijn. Derhalve komen wij na rijp be raad tot de conclusie dat de WD- fractie een afwijzend standpunt in neemt t.a.v. het meedoen aan de onderwijsbegeleidingsdienst „Mid den IJssel". Het argument dat er in de toekomst wel gèen ontkomen aan een dergelijke diénst zal zijn, achten Wij niet relevant en daar om niet steekhoudend. Rendement Óók spreekt het argument, dat het moreel niet juist is om anderen nu de kolen uit het vuur te laten halen en als alles goed loopt dan eventueel toch mee te doen, Ons niet aan. Als gemeenteraad van Holten hebbën wij immers niet in de eerste plaats dè taak solidair te zijn niét 'andere gémge'hfèh, Als/Re Y •gewesten straks functioneren zal dit probleem zich wel vaker voor doen, Wij zien het als een Veêl be langrijker plicht om hét gemeen schapsgeld, waar wij mee werken te besteden met een zo hoog mo gelijk rendement. En naar onze overtuiging gééft ons dit óp dit ogenblik een remedial teacher, zo nodig mét hulp van 'n psycholoog. Wij zijn dus beslist niet tegen be geleiding van het Onderwijs, maar vinden de voorgestelde OBD daar toe een te log en daardoor ontoe reikend lichaam, Als zo'n stichting niet góed functioneert kun je er niet dan zonder de gróótste moeite uitstappen of haar Opheffen, omdat er te veel ménsen en zaken bij betrokken zijn. Wij zeggen dus nee', Zo besloot mevr. Tér Dóest, Sprookje Dè héér J. Warrink (GB) ónder- schrééf dè bezwaren van de VVD volkomen. Ook hij verklaarde ver baasd te zijn dat na korte tijd dit onderwerp weer op de agenda stond. Hij vónd dat in het nieuwe voorstel inhoudelijk weinig is ver anderd en hij verwachtte dat mét de doelstelling weinig rekening is gèhouden mèt de mening van men» sen uit het vak. De idee dat voor een bedrag van f 2.- per inwoner een schoolbege leidingsdienst zinvol kan functio neren noemde hij een fabeltje. De vraag of het onderwijs behoefte heeft aan systeembegeleiding be antwoordde hij met neen. Zijn fractiegenoot, de heer 'W. ten Ber ge, verklaarde wel voorstander te zijn, „Maar het móet dan wél bè- gèlèideu zijn èn niet bedillen", zei hij. Bruikbare steun De heer A. J. Nijkamp (AR) ver klaarde dat liét bijzondér onder wijs wel bruikbare steun verwacht van de nieuwe dienst bij het in voeren van algemeen te gebruiken leèrsystèmen. Naméns het CDA Verklaarde de heer H. J. Wèstèrik: „Onderwijs is een rijkstaak, evenals dè begelei ding van dat Onderwijs een rijks taak dient te zijn. Wij blijven dit standpunt Onverkort handhaven. Dè minister echter tracht met startsubsidies è.d. dezè taak op dè scvhouders van gemeente c.q. ge- westbesturen te leggen. Óns thans heroriënterende menen wij de Ont wikkeling te moeten volgen, om dat het onderwijs reeds thans be hoefte heeft aan begeleiding. Wij achten het daiï ook niet verant woord tè wachten tot de minister tot eeil ander inzicht is gekomen. Onze fracties achten het, niet ver antwoord het klèutêr- en basis onderwijs in Holten een uitzonde- i-ingpósitié 'tè laten innemen. Het afstemmen van leerprogramma's, "t ontwikkelen van dezelfde metho dieken, één betere ovêïgang van kleuter- en basisonderwijs èn Van basisonderwijs naar het vervolg onderwijs achten w;j belamrriik. Midden IJssël rekening Zal móéten houden mét dè uitstraling van het basisonderwijs naar het vervolg onderwijs in andere regio's. Dit is vooral van belang in dë randge meenten. Dat voor een stichting is gekozen geeft onze fracties de ze kerheid voör de inbreng van hét bijzonder onderwijs. De bemanning van de dienst zal met zorg dienen te geschieden om het alom béken de gevaar van indoctrinatiè Uit te sluiten. Rësumèrend kunnen de fracties van AR en CH instemmen met het voorstel om reden dat: a. Holten qua onderwijs geen „witte vlek" binnen ons gewest mag worden, - b. Het onderwijs gediend is niet een göèdè begeleiding, c. Dè inbreng van hét bijzónder onderwijs gewaarborgd is, d. Door dé privaatrechterlijke vorm het gevaar voor beïnvloeding geringer is. Ook de PvdA-fractie verklaarde zich voorstander van toetreding. Wethouder Kaan (PvdA) zei te verwachten dat het systeem zo zal zijn uitgekiend dat het de kideren alleen maar ten goede zal komen. Witte vlek Burgemeester fnr. W. H. Enklaar zei dat de raad Wel de consequen ties dient te trékken uit het toe treden tot het gewest en niet bij het eerste tochtje uit de boot mag stappen, waarop mevr. Ter Döèst inhaakte met de opmerking de OBD dermate belangrijk te vinden dat hier bepaald niet kan worden gesproken van èen „tochtje". „Wij zijn niet tegen gewestvorming maar behouden ons wel het recht voor een afwijkend standpunt in te nemen wanneer wij dat nodig oordelen", zei ze. Burgemeester Enklaar erkende dat recht vólkomen maar vond toch dat de gemeente Holten bin nen het gewest, niet als een „witte' vlek" kan blijven liggen. „Wil men als gemeenten tot één gemeen schappelijke regeling komen dan is het duidelijk dat men zich allên verenigt op één en hetzelfde voor stel". Voor wat de hoogte van de kosten betreft zei hij er nu wel in te geloven, omdat dit in de statu ten is geregeld. „Wil men daarin wijzigingen aanbrengen, dan heeft men gerst alle gemeenteraden weer nodig", aldus mr. Enklaar. Op verzoek van de heer E. M. van Schboten (Gem. Bel.) werd tenslotte de stemming gehouden, waarvan het verloop hiervoor reeds werd vermeld. Als diaken déf Geref. kerk 'werd uit het tweetal G. J. Saalmink, Look 39a en A. Schipper, Oranje straat bij de zondag na dè béide diensten gehouden stemming eerst genoemde gekozen. Voor veel Nederlandse vakantie gangers is de Wereldomroep geen Onbekende meer. Het aantal men sen, dat tijdens hun vakantie een radio met kortegolfbanden mee neemt om ergens in Europa, iedere morgen af te kunnen stemmen op het programma van de Wereldom roep, is de laatste jaren sterk toe genomen. Het wéerpraatje voor Europa dat in deze live-uitzending dagelijks wordt verzorgd door Jan H. Pelle- boer, is voor velen een begrip ge worden. In dit programma, dat iedere morgen om 09.00 uur Neder landse tijd de lucht ingaat, zijn ook dè omroepen van de ANWB- alarmcentralé opgenomen. Verder bevat dit 80 minuten durende pro gramma, dat te beluisteren is in de 19, 25, 41 en 49 meterband (fre- kwentiès: 15185 kHz, 11930 kHz, 7210 kHz en 6045 kHz), veel nieuws en informatie op allerlei gebied. Ook de sport ontbreekt niet. Vanaf 2 mei a,s. zal de Wereld omroep èen twèède programma voor Europa starten en wel van 12-13.15 uur Nederlandse tijd, In dit programma zullen, evenals in de uitzending van 09.00 uur, de ANWB-oproepen worden opgeno men direct in aansluiting op het nieuwsbulletin aan het begin van de uitzending. Naast nieuws, actualiteiten, spört, etc. zal ook hèt weerpraatjê van de heer Pelleboer in deze uit zending niet ontbreken. Het pro gramma is dagelijks tè horen in de 19, 41 en 49 meterband (fre- kwenties: 15185 kHz, 7210 kHz en 5955 kHz). Voor wie meer wil we ten over deze en andere uitzendin-' gen, kan bij Radio Nedetlanad We reldomroep, postbus 222, Hilver sum èèn gratis foldertje aanvra gen. Het reisje van de leerlingen uit dê lagere klassen van de ö.l.s. Dijkèrhoek ging deze keer o.l.v. de heer D. Rechterschot en het personeel naar Giethoorn. In het Vènétië van het Noorden werd 'n tochtje gemaakt over het meer en door de vele grachten en slo- ten. Dóór hét móoiè wêer was het heerlijk op hèt water. De punter voer dicht langs èen broedende zwaan langs palingfuiken, vakan tiehuisjes en Onder dë karakte- restieke bruggetjes door. Giethoorn' werd bereikt "door de IJsselvallèi, Kampen, de bloem bollen velden in de Nóordoostpol- der en 'het voormalige eiland Schokland. De terugweg ging via Staphorst, de Lemelerbefg, waar één balle tje getrapt werd èn dê „Elf Pro vinciën". Hier werd door dè dwaaltuin gelopen, sprookjes be keken, in dê caroussèl gedraaid en tenslotte in de speeltuin naar hartelust geschommeld en gegle den. Met èén ijsjè tot slót kwam mén móé maar voldaan weer in Dijkérhóëk têfug. H i i- •- -• -ji Op het sportpark „Meermanskamp" te Hólten werden bjj een tempe ratuur, die in de zon en uit de wind dicht in de buurt van de 30 graden kwam, voor de negende achtereenvolgende keer de Godelympische Spelen gehouden. Dit sporttoernooi dat in 1968 op initiatief van de Scholengemeenschap „Godelinde" te Naorden van start ging en als jaarlijks evenement bij toerbeurt wordt gehouden te Diever, Leek, Naarden en Holten, biedt de leerlingen een groot aantal mogelijkheden hun school te vertegenwoordigen. De onderdelen waarin zy om de hoogste eer strijden, zijn zwemmen, volleybal (jongens), softbal (meis jes), handbal (brugklas), schaken, dammen, voetbal, atletiek, handbal (bovenbouw), tafeltennis, tennis, softbal (jongens), volleybal (meisjes) en cross. In totaal namen meer daft 400 jón gens en meisjès aan de verschil lende wedstrijdén deel,Doordat de gehele lag over het 'sportpark, /dé',tennisbanen, de gymnastieklö- kalen in de Tuinstraat en dè laar straat en tot twaalf uur Over het natuurbad Twenhaarsveld kon wór den beschikt, kon hèt zeer uitge breide programma precies op tijd worden afgewerkt. De hoofdorga nisatoren, de gymnastiekleraren F. Paule .en T. Lukkien werden geas sisteerd door de rectoren ên con rectoren van de vier scholenge meenschappen en alle leraren, het niet-onderwijzend personeel en 'n aantal leerlingen van dë Hóltense Scholengemeenschap. Alle wed strijden werdén gespeeld onder leiding van officiële scheidsrech ters. De prachtige gróte wiêSêlbó- kaal wérd aan de Schölengemeen- schap Leek (Gr.) uitgereikt door "Eindklassement Die Zwemmen Volleybal (jóngens) Softbal (meisjes) Handbal (brugklas) Schaken Dammen Voetbal Atletiek Handbal (bovenbouw) Tafeltennis Tennis Softbal (jóngens) Volleybal (meisjes) 'Cross (2000 meter) Totaal Rechts op de voorgrond de rector van de Holtense Scho lengemeenschap drs. P. Bak kér en dè gymnastiekleraren Lukkien met zonnebrilen Paule dê tetttt vaft de Holtêftsè Scholen gemeenschap, drs. P. Bakker. Alle scholen kregen als herinnering aan deze spélen (perfect georganiseerd èn één lö voor sportiviteit) een mooie beker met inscriptie. De heer Bakker sprak verder 'n hartelijk wóórd van dank aan al lên die meewerkten en hij richtte zich in 't bijzonder tot het perso neel van het sportpark, hèt tennis park, het zwembad, de kantine en gemeentewerken. Leèk Naafden Holtêïi 2 3 4 3 2 3 2 4 2 4 3 1 3 4 4 3 V» 4 2 3 4 1 3 4 2 3 4 2 3 4 3 2 1 4 3 2 1 3 4 lr 2 42 32 40'A De Gewestraad „Midden-IJsel" heeft het dagelijks béstuur in zijn dinsdagavond in het Postiljon Motel te Deventer gèhouden vergadering op advies van de Commissie Algemene en Bestuusrzaken opgedragen aan de besturen van de pro vincies Overijssel én Gelderland mee te delen, dat het op dit moment onjuist is om uitspraken over een eventuele provin ciale herindeling té doên. Deze uitspraak is gegrond op de gedachte, dat dê taaktoedeling aan provincies en gemeenten in het concept-ontwerp van Wet reorganisatie binnenlands bestuur, 'van zovele zijden kritiek heeft ondervonden, die nóg niet door de minister van Binnenlandse Zaken wèèrlegd kón wórden en dat ook overigens door de regering voorbij lijkt te worden gegaan aan de van vele zijden ook van de zijde van hèt Gewest geuite bezwaren tèn aanzien van genoemd wetsontwerp. In de oorspronkelijke tekst stond o.m., dat het „geen zin heeft" om uitspraken te dóen. Dezè Wijziging kwam tot stand na èén langdurige discussie, nadat er in de verga dering, een soort 'Babylonische spraakverwarring' had plaats gehad. Namens het CDA. diende zijn wöorvóerderv de heer Smit nl. ëèn gehéél nieuw voorstel in, waarin afkeuring wórdt uitgespröken^ovèr het fèit, dat in hét jóngste „con- cept-öntwerp Wet reorganisatie binnenlands bestuur" geèn reke ning wordt gehóuden met de fun damentele kritiek op de taakver deling tussen Rijk, Provincie en Gëmèente, zoals diè van vele zij dén tót. uiting is gebracht. Het CDA was vérder van oordeel, dat van de Oorspronkelijke motieven tót reorganisatie, te wetèn decen tralisatie van rijkstaken én ver sterking van het lokale bestuur in het huidige concept eigenlijk nau welijks iets terug te vinden is. Éen uitspraak óvèr de gfênzen acht hèt dan oók principieel on juist. „Wij protesteren ér tègên om eerst over de grenzen Van de nieu we provincies te praten, voor dat over de andere aspecten voldoende duidelijkheid is ontstaan", zei de heer Smit o.m. in zijn toelichting. De huidige procedure wees hy mèt kracht van de hand. Namens de PvdA-fractie diende m -vr Manschot-Mansholt (Gors- dat men plotseling voor een ge heel nieuw voorstel kwam te staan. Ook andere leden hadden bezwaren om 'hierop direct te be slissen. Dè hèèr Muntinga (VVD) wildé een geftèel nieuwe discussie. Zij'ft partijgenoot dè héér Ankêr- smlt wilde geèn standpunt inne men óVer dè herindeling. Voor zitter Postume, burgêmèestèr van Dèvëntèr, vertaalde dè gedachte van mevr. Mansholt aldus „Wij hóuden óns aan dè bèpèrkté uit spraken èn ftiét zöals döör dé heèr Smit gèrèdigeèrd". Er Ontstond inmiddels grote ver warring over de vraag wat mi de bedoeling was: een nieuwe dis cussie óf èen óórdeel uitspreken over het herziene voorstel van hèt dagelijks bestuur, zoals dè heer Kaan Wilde, dat de voorzitter de vergadering 5 minuten schorste voor fractiebéraad. Na de heröpêning van dê verga dering werd het vóórstèl Man schot met 19-43' stemmen verwor pen. De heer Smit was dus over winnaar. maar h'i w>He daar niet aan mee te wérkèn, dat hèt Vóór- stel van het D.B., (2e versie) ge- ammendeerd met èèn uitspraak over decentralisatie van rijksta ken en versterking van het locale bestuur, in stemming zou wórden gébracht.. Dè redactiewijziging werd aan hèt D.B. Overgelaten. Het vóórstèl werd zonder hoofde lijke stemming aanvaard. De Gèwêstraad besprak langdurig afgewisseld met 'n tweetal schor singen van dé beraadslagingen, over dé standpuntbepaling met betrekking tót dê Alternatieve Vooróntwërpen Streekplan Oöst- Gèlderland, VOof hêt Géwèst .„Middèh-ÏJssèl" van belang ge wórden nu vijf Gèidèrsè gemeen te déél uitmaken Vaft hèt gewèst. Daarbij ging hét. voornamelijk over dè landschappelijke indeling, èen z.g. 3-deling of 4-deling van het buitengebied, in bós- en na tuurgebied, agrarisch gèbied mèt hoge landschappelijke Waarde, agrarisch gebied met landschap pelijke en/of natuurwetenschappe lijke waarde en gebied met blij vend ovc «STB'Hsrth Vr- Na töèlichtiftg van verschillende bezwaren döor dè heer Róètert v. Lennep, burgemeester van Zut- phèn wefd èen Voorstel van de hèèr Landwèêfd uit Loc-hém (CDA) Om géén uitspraak óvèr de indeling tè dóen mèt .25-17 stèm- men verworpen. De VVD verklaarde zich tègèn dè instelling „Ter bèhöud van dè identiteit van de kléine kernen moet de „import" van stedelingen worden tegengegaan." 2üij vónd dat èèn vrijheidsbépefking. Vööfdat dèzè zèêr uit'gèbi-eidê vöófstellén aan dè orde kwamen ging dè Gewestraad accóord met eèn aantal andere voorstellen. Mèn kón er ro.èê instemmen, dat de Sociaal Economische Advies raad vöor Zuid-West ÖVerijssèl (S.E.A.R.) (Subcommissie van dè Régionale Raad Vóór dê Arbeids markt^ gaat functioneren èls com missie van advies ètt bijstand van- het D.B. van hèt Gewest ètt dat dê hèèr drs. W. M. Zuidwijk ("büf- gènïèèstèr Van Raaïtè) Vööfzitter zal zijn. Vastgesteld werd 'n regeling voor goedingen, waarbij, commissie vergaderingen met gèWestraads- vergaderingen gèlijk gesteld wór den èn de vergóëding f 60,- per vergadering bedraagt. Vastgesteld werd de gemeen schappelijke „regeling brandweer samenwerking waarover wè 5n ons vorige nummer reeds schre ven. De gemeenten zal voorge steld wórden deze regeling aan te gaan. De heren Thèmatts (VVÖ) en Visser (PvdA) verklaarden zich zeer verheugd mèt deze re geling, die zij een gelukwens waard vonden. De heer Themans achtte het van groot belang, dat het karakter van de vrijwillige brandweer bewaard blijft. H\j drong aan óp spoedig realisering. En vroeg naar een regeling voor bèsèhèrmlng van de bevolking bjj calamiteiten. Hiervoor ïs nog geeft directe ontwikkeling, Zei de hèer Röetert van Lennep. De hèèr H. J. Wèstèrik (CDA- Hóltèn) nóèmdè dè inbfèng van de vrijwillige brandWéèr van gro te betekenis in dit samènwèrkings- verband. Hij zou hèt óp 'pfijs stél len als hiervoor spöèdig gèldèn beschikbaar zouden kómen vöóf» al in de goèdè relatié met dè am bulancedienst. ..Óver die kostenverdeling kómt nog 'n cómmissiè adviès uitbren gen" zêi dë heer Róètert van Len nep, dié naar aanleiding van eèn vraag Van dè hèèr Kaan (PVdA» Hóltèn) of nu óók dê centrale am bulancedienst spöèdig uit dè Verf zal kómen, medèdèèlde, dat dè vóófbërèidingen Vèr gèvördèrd zijn èn dat mèn hóópt dat déze règèling er spoedig aChtèraaft zal komen. De heèr Kaan We ég êf Op, dat d® alarmering by de ambulance dienst een enorme rol apèèlt. IVÏèft is afhankelijk van de in te richten stèunzeöder. „Als die niét voof elkaar kómt, kunnen de geméén» ten niets beginnen", aldus dè biss? Kaan. Hierna volgde het over dc begrenzing van 4*

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5