Aktuele ontwikkeling landbouwpolitiek |y my* Raad bracht compliment aan de brandweer WEEKENDDIENSTEN AGENDA Drs. Bukman over. Voorlichting over ahob's op de Kolscholen PRACHTIGE PERKPUMTEN KERKDIENSTEN 1916 -1976: 60 jaar welpen Naar het half miljoen KORTE RAADSFLITSEN Burgerlijke Stand Gevonden-verloren Kwekerij Kuipers De Lutte Dialektprogramma voor RONO A. Aanstoot had snelste duif HOLTEN 14 MEI 1973 PAGINA 3 De heer Jan Florijn, voorl-ich- t ings ambtenaa r van de Neder landse Spoorwegen, heeft op ver zoek van de plaatselijke afdeling van| het Veilig Verkeer Holten in samenwerking met de schoolleiding voorlichting gegeven aan de leer lingen van de Kolschool. De leer lingen hebben op 4 middagen geno ten i van de plezierige en leerzame lessen van deze voorlichtingsiunc- tionaris. Hij past zijn programma aam bij het leeftijdsniveau van de kinderen. De heer Florijn reist het land doóf om de schoolkinderen op de gevaren te wijzen, die er loeren 'bij de overwegen. Zijn lessen be ginnen met een gezellig populair liedje. Na het liedje lanceert Jan. Florijn de kreet: „Als je goed met dè overweg over weg kunt, kom je goed over de overweg." Deze op merking stemt tot nadenken met het gevolg, dat de kinderen met hun'gedachten bij de overweg zit ten.; Door de .les loopt duidelijk een rode draad. Voortdurend vraagt de N.S. ver tegenwoordiger naar twee belang rijke zinnetjes. „Wacht tot het rode licht gedoofd is. Er kan nog een trein aankomen." In de les zegt hij het anders: „Jullie moeten altijd wachten tot het rdde licht gedoofd is,' want je kunt nu eenmaal beter als jongen tegen een meisje op de overweg aanlopen, dan tegen een trein." Dat spreekt - .de jongehs vinden het machtig en de meisjes voelen zich gevleid. 'Leren gaat 'bij Jan Florijn met" veel muziek gepaard. Hij torst een complete studio mee op zijn rond reis met zeker zo'n vijftig cassette bandjes. Bij goede antwoorden geeft hij, zoals hij telkens zegt, een kadootfe kado in de vorm van een pen, poster of iets dergelijks. De quiz tussen klas 6 en klas' 5 werd gewonnen door klas 6. Voor de bei dé klassen waren er echter 10 re- Zie voor assortiment en afhaalmogelijkheden advertentie elders in dit blad. NEDn HERV» KERK 8.36 en 10.15 u. ds. C. C. dink. in de 2e dienst zal ook Heilig Avondmaal gevierd worden. Oppasdienst mevr. Veenstr Gerry Loman en Eline van Iperen. Extrja colli kinderbescherming en jèugdwelzijnyerk. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 u. ds. G. W. H. Peddemors. In beide diensten is de eerste coll. voor eigen jeugdwerk en de tweede voor rente en aflos sing. Kinderoppas: rpevr. Bosschérs- Beltman, mevr. Beukenkamp- Of frinjga, res. frievr. Beldman- Kistemaker. Mevr. Meijerink-Smedes, mevr Bosschers-Welink, mevr. Meije- rink-Beldman. R. X. KERK Zaterdag 17.00 u„ zondag 9.3Ö u. RIJXERHDEK 9.30 u. ds. A. Schellevis. Extra coll. (zie N.'I-I. kerk). 0KKENBR0EK 10.00 u. ds. M. de Heer. Bedie ning I-Ieiligé Doop. Uitgangscoll. jeugdgebouw. NIEUW HEETES) Zaterdag 19.00 u., zondag 8.00 11.00 u. ductiebonnen te verloten van f 5,-, De voorlichting werd besloten met het vertonen van enkele films. Het filmtoestel was volgens Jan Florijn een heel goed Amerikaans toestel, gemaakt in Japan. Na af loop van de voorlichtingsmidda- gen aan alle leerlingen, inclusief de leerlingen van de kleuterschool, heeft het hoofd der school, de heer H. Wilpshaar, de heer, Florijn be dankt. Hij bedankte hem ook na mens de afdeling Holten van het Verbond van Veilig Verkeer Ne derland (VVN). Hij bood hem een blijvend geschenk aan ter herinne ring aan de leerzame en „opvoe dende" uurtjes aan de Kolschool. Vrijdag was de heer Florijn op be zoek in de Chr. school „Het Kom pas" op de Kol en ook hier genoten de kinderen gewéldig van het leer zame en leuke programma. De plaatselijke afdeling van het Veilig Verkeer heel't juist de Kol school en het Kompas gekozen, om-, dat de leerlingen van deze scholen het meest te maken hebben met de overwegen. Het verkennen'; voor jonge ris stamt van 1907 en was bedoeld voor jongens van 11 tot 16 jaar. In I.916 krijgt 'het welp ens pel officieel zijn beslag door de uitgifte van het .Handboek voor Welpen', een boek, geschreven door Lord Baden Po well op basis van de .Jungle Book' 'verhalen van Rudyard Kipling. Het welpenspel wordt nog steeds met groot enthousiasme over de hele wereld door een paar miljoen jon gens gespeeld. Ter viering van dit, zestig-jarig jubileum zal op ruim 70 plaatsen in (Nederland door de welpen van Scouting Nederland het spel „Op jacht in de rimboe" worden ge speeld. De datum van dit festijn zal liggen rond 15 mei. 'Het welpenspel biedt jongens van 8-11 jaar de ruimte om samen met hun vriendjes spelenderwijs te ont dekken wat zij zelf en wat ande ren kunnen door op verkenning te1 gaan in de natuur en alles waf daarmee samenhangt. De oplossing van Rode Kruis woordpuzzel no. 10 was ,,Gul ge ven voor gezond leven." Er wer den 23.786 briefkaarten en giro-in schrijvingen ingezonden en de stand van de actie voor vakantie van liet gehandicapte 'kind is thans f 455.077,-. Met nog drie oplossin gen voor dè boeg betekent dit dat het half miljoen zal worden ge haald. Puzzel 11 kan nog worden ingezonden uiterlijk 21 mei. Puzzel 12 staat vandaag in de krant en no. 13 en laatste, komt over 14 dagen. Als nu alle gezinnen in Holten eens één oplossing inzon den, dan zou dat betekenen, dat Holten nog plm. vijfduizend gul den voor dit prachtige doel bijeen bracht. En zeker niet zonder re sultaat wat de prijzen betreft. Me- vrouiy G. Nijland-Nijhof, Kolweg 70, won deze keer een Pocket In- staittatic Camera ter waarde van f 65,-. Er vielen veel prijzen in de omgeving t.w. Deventer, Nijver- dal, Gorssel, Almelo enz. Doet u ook mee? Een aantal kinderen van de o.l. Kolschool luistert gespan nen naar wat hun wordt ver teld over de beveiliging van de overwegen Maandag 17 mei is het Gelders programma van de RONO weer gewijd aan het thema „Streektaal". In dit programma wordt een ge sprek uitgezonden met de heer R. Tinneveld uit Didam, die een boek heeft samengesteld met volks sprookjes uit de Liemers. Dit boek kwam uit in de reeks van Neer- lands Volksleven. Het betreft hier mondeling overgeleverde verhalen. In hetzelfde programma wordt aan dacht geschonken aan de kring van dialectschrijvers uit Westfalen, wel ke lering onlangs ondèr meer een woordenboek uitgaf van het Mun ster landse dialect. In de vergadering van het Landbouwschap van 5 mei heeft drs. Buk man, de nieuwe voorzitter, ook gesproken over de actuele ontwikke lingen in de landbouwpolitiek. Hy zei o.m.: „Economische teruggang met internationale oorzaken zou redelijkerwijs moeten leiden tot een grote bereidheid om te komen tot oplossingen op internationale basis. De praktijk is helaas anders. Het hemd blijkt telkens weer nader dan de rok. Er zit een stuk tragiek in dat men in tijden van teruggang nog minder dan in tjjden van vooruitgang in staat of bereid lijkt te zijn om verder te kijken dan z'n neus lang is. Het gebrek aan voortgang in de Europese landbouwpolitiek is voor een groot deel daaraan te wijten. Wat we momenteel in het groene Europa doen heeft met voortgang niets meer te maken. Het is niet meer dan met hangen en wurgen in stand houden wat de eerste 10 a 15 jaar door de Europese Gemeen schappen tot stand is gebracht. Dat blijkt trouwens een geweldige opgave en het is zeer de vraag of het op den duur mogelijk zal blijken een Europese landbouwpolitiek in stand te houden, als er niet op andere terreinen voortgang wordt geboekt of een begin wordt gemaakt. Ik denk daarbij onder meer aan het monetaire beleid. Gebrek aan. monetaire eenheid ver stoort niet alleen de eenheid van de markt, maar doet ook de kos ten van het Europese landbouwbe leid extra stijgen, zonder dat de landbouw daar zelf schuld aan heeft. Maar wel wordt het geroep over het dure Europese landbouw beleid er steeds luider door. Met name bij de ministers van finan ciën, die toch al de neiging heb ben om noodzakelijke bezuinigin gen in het nationale budget voor een deel door te schuiven naar Brussel. Men is er zich blijkbaar onvoldoende van bewust, dat het peuteren aan de kosten van het Brusselse landbouwbeleid, veelal direct of indirect peuteren bete kent aan het inkomen in de agra rische sector en dat is in vergelij king met andere beroepsgroepen bepaald niet onverantwooi'd hoog. Dat geldt vor alle EG-landen. Het lijkt er wel wat op dat de land bouw moet worden gestraft voor het feit, dat hij verder voortge schreden is op de weg naar een heid in Europa, dan welke andere sector dan ook. Er is geen twijfel over dat wij als .Nederlandse land en tuinbouw alle pogingen om de Europese landbouwpolitiek over eind te houden van harte zullen ondersteunen. Als groot-exporteur van land en tuinbouwprodukten hebben we de grootste belangen bij eenheid in beleid in Europa en bij een vrij handelsverkeer. Door het totstan- komen van het Europese markt en prijsbeleid, op afstand gevolgd door een aanzet voor een Europees landbouwstructuurbeleid heeft de aandacht voor het beleid van de nationale overheid zich wat ver plaatst naar andere terreinen. Door eenheid in beleid op enkele terreinen binnen Europa hoe gebrekkig ook worden de ver schillen op anadere deelgebieden geaccentueerd. Dit is één vdn de redenen waarom het fiscale en so ciale beleid met betrekking tot de zelfstandige ondernemers is onze sector de. laatste jaren zoveel aan- Tijdens de jl. maandagavond gehouden raadsvergadering sprak de heer H. J. Westerik, namens, de CD A-fractie, woor den van dank aan het adres van de brandweer voor de zeer snelle wijze waarop zij jl. zaterdag de brand nabij Twen- haarsveld heeft bestreden. Burgemeester mr. W. H. Enklaar sloot zich geheel bij dit compliment aan en sprak zijn waar dering uit aan het adres van de commandant brandweer voor de coördinatie die hij in zeer korte tijd tot stand heeft weten te brengen tussen de brandweerkorpsen uit de omliggende gemeenten, waardoor de brand binnen het uur onder controle kon worden gebracht. „We hebben een telegram gestuurd aan de NS, waarin we de spoorwegen hebben aangesproken voor de blussingskosten, want het is wel zeker dat deze brand werd xeroofzaabt door een trein, waarvan aan één wiel de remmen waren vastgelopen. Vanaf Wierden heeft deze trein een spoor van vuur achter zich gelaten", aldus mr. Enklaar. De heer E. M. van Schooien (Gem. Belang) had zich verbaasd over de snelheid van de "treinen toen de rook nog boven de spoor baan hing. De heer J. Wiggers (AR) was het met de heer van Sc'hooten niet eens. Hij zag ver schillende treinen met beperkte snelheid rijden op het baanvak tussen de overwegen Rijssense- straat en Geskesdijk. Raad op bezoek bij de „B B." Tijdens behandeling van de inge komen stukken vroeg mevr. F. M. ter Doest-Bos (VVD) of de raad eens nader kon worden ingelicht, over het werk van de Bescher ming Bevolking. ,,Wij weten hier zo weinig van af dat we over dit werk graag eens wat willen ho ren", zei ze. Burgemeester mr. W. H, Enklaar gaf hierop ten antwoord dat de heer Wiggers, als hoofd Bescher ming Bevolking, graag bereid zal worden gevonden de raadsleden te ontvangen in de bunker van de B.B. te Raalte en dat derhalve 'n excursie tegemoet kan worden ge zien. Akkoord met verhuur strookje grond Tijdens de behandeling van het voorstel van B enW. tot verhuur GEBOREN: Marlijn zv D. J. Tie- lcihk en M. G. Klein Koerkamp Karin dv A. Meijerman en G. Lam- mers Wendy dv G. J. Wissink en T. J. Dommerhblt Jan Wil lem zv A. J. Kevelam en D. J, Ulfman Herman Erwin zv M. Rietberg en J. L. Bronsvoort Kendrilcus Marlijn zv G. W. Jansen en H. Mensink (geb. te Deventer). ONDERTROUWD: W. Markvoort 22 jaar, Holten en G. H. Oolbek- kink 20 jaar, Markelo. VERLOREN: maandkaart OAD- bus; zwarte gasaansteker; gouden ring met wit steentje; plastic-zak met gymkleding en schoenen; zw. vest met korte mouwen en licht blauw afgezet; metalen halsband met rabiës-penning no. 7Q396; ver zekeringsplaatje van een bromfiets LYH-256; donkerbruine jas; fiets- sléutel no. 485. GEVONDEN: dameshorloge; twee zilveren hangertjes; rode porte- monnaiè; groene jongensfiets; zil veren kettinkje; sleutelbos in een bruin etui. van een strookje grond in het be stemmingsplan „De Haar" vroeg mej. A. P. Reith (PvdA) wat er met het betreffende stukje grond gaat gebeuren. Zij wilde dit we ten omdat het betreffende stukje grond wordt onttrokken aan het „openbaar groen". Mevr. F. M. ter Doest-Bos (VVD) verklaarde in het algemeen tegen het onttrekken van stukjes open baar groen te zijn ter wille van particulieren omdat dit preceden ten schept voor andere soortge lijke aanvragen. De heer H. J. Westerik (CDA) vond de huurprijs nogal pittig en vroeg in dit soort zaken één lijn aan te houden. Namens het college zei burge meester Enklaar dat het strookje grond wordt verhuurd voor onbe paalde tijd en dat aan de verhuur een aantal voorwaarden zijn ver- bonden die garanties inhouden m.b.t. de verdere omgeving. „We denken er nog over aan deze be palingen nog toe te Voegen dat 't aanbrengen van een afscheiding, anders dan met toestemming van het gemeentebestuur, verboden Wethouder J. Rietberg verklaarde •dat het hier gaat om een bijzon der geval waardoor de situatie ter plaatse alleen maar verbe tert. Parkeerplaatsen invaliden bij Sporthal? „Onze fractie verzoekt het college te willen bevorderen dat op de parkeerruimte bij de Sporthal, speciaal voor invaliden, die per auto komen, enkele parkeerplaat sen worden gereserveerd, welke zo dicht mogelijk gelegen zouden moeten zijn bij die ingang van de Sporthal, welke door lichamelijk gehandicapten kan worden ge bruikt", aldus luidde een vraag van de fractie van de PvdA. Namens het college zei burge meester Enklaar dat eerst zal moeten blijken of aan deze gere serveerde parkeerplaatken ook in derdaad behoefte bestaat. „Wan neer dit het geval blijkt te zijn zal hieraan aandacht worden ge schonken", zegde hij toe: Snelle hulpverlening De fractie van de PvdA drong er vervolgens op aan dat zo spoedig mogelijk de nodige voorzieningen worden .getroffen die een snelle hulpverlening bij ongelukken etc. bevorderen. „Zoals bekend zijn c.q. worden verschillende leden van de Holtense E.H.B.O. opge leid om te kunnen assisteren bij ■de eerste verzorging tijdens het vervoer per ambulance-wagen van noodgevallen, bijv. 'n slacht offer van een hartaanval, een ver keersslachtoffers dat er ernstig aan toe is, etc. 'Het is letterlijk van levensbelang dat deze EHBO leden zeer snél bereikbaar zijn, indien van hun 'diensten gebruik gemaakt moet worden.. Daarom zou zo spoedig mogelijk een mo bilofoon in de ambulancewagen gemonteerd moeten woi'den en zou de benodigde ontvangstappa- ratuur aan de desbetreffende E.H.B.O.-leden ter beschikking moeten worden gesteld. Een mo bilofoon in de wagen is ook drin gend noodzakelijk voor de chauf feur van de ambulance. Deze moét namelijk, zodra een patiënt is „ingeladen", via de mobilofoon contact kunnen opnemen met het desbetreffende ziekenhuis, om daar al vast de nodige, voorberei dingen te laten treffen voor de ontvangst en de verdere medische begeleiding van de patiënt. Gok dit kan letterlijk van levensbelang zijn. Onze fractie verzoekt het college van B en W derhalve met klem te willen bevorderen dat zo spoe.- dig mogelijk al het nodige wordt gedaan om de hier bedoelde voor zieningen te treffen", aldus de PvdA. Namens het college gaf burge meester Enklaar hierop het vol gende ten antwoord: „Het in deze vraag gestelde is ons college be kend en het belang van^een snelle communicatie met de E.H.B.O.- ers, die zich prijzenswaard be schikbaar stellen om in de arnbu- lanceauto bijstand te geven, is voor ons college volledig onder kend. De effectuering van de maatregelen welke door vragen stellers. worden gesuggereerd zijn reeds voorbeteid. Uitvoering daar van kan plaats vinden zodra in gewestelijk verband de alarme ring van brandweer en ambulan ce gestalte zal hebben gekregen. Het dagelijks bestuur van het ge west heeft daaromtrent overeen stemming verkregen en heeft de ontworpen regeling in de procedu re gebracht. Op korte termijn zal de raden een desbetreffend voor stel bereiken. Het bevorderen van de gevraagde voorzieningen is mitsdien niet meer nodig. De Stichting Ambulancevervoer Holten en omstreken en de EHBO Holten zijn van destand van za ken ter zake volledig op de hoog te". dacht gekregen heeft van het ge organiseerde bedrijfsleven. Een an deren reden is het groeiende be wustzijn van het bestaan van onge motiveerde verschillen in behan deling van zelfstandigen en werk nemers in eigen land op deze twee terreinen. Hoewel er de laatste jaren be paald verbeteringen tot stand zijn gekomen en de fundamenteel ge lijkberechtiging door de overheid is erkend, blijft er nog een aantal reëele wensen onvervuld; wensen die leiden tot verhoging van de overheidsuitgaven of tot vermin dering van de overheidsinkomsten. Een overheid die een drastische in greep in de ontwikkeling van de collectieve sector moet doorvoe ren, staat niet te wachten op dér- gelijke verlanglijstjes. Toch meen ik dat de overheid onjuist zou han delen door bij deze operatie uit sluitend uit te gaan van het be staande, daarin zou gaan besnoeien en gerechtvaardigde wensen, die uitsluitend ten doel hebben 'n ach terstelling ongedaan te maken bui ten beschouwing zou laten. In dat verband zou ik nog eens willen benadrukken dat de agrarische sec tor zonder meer er op rekent dat de Algemene Arbeidsongeschikt heidswet per 1 oktober a.s. daad werkelijk wordt ingevoerd. Een ereschuld aan de zelfstandigen, zo als minister Boersma deze wet ge typeerd heeft, mag niet naar een latere datum worden verschoven, omdat zo'n uitstel misschien ge makkelijker is door te voeren dan andere operaties. Iiets dergelijks geldt ook voor de optrekking' van de premie-invorderings- en pre- miereductiegrenzen voor de volks verzekeringen, waar me officieel nog steeds niets van weten. Wat het fiscale beleid betreft hebben wij bij wijze van voorzorg de re gering er alvast rnaar op attent gemaakt: dat het vervallen van en- - kele faciliteiten zoals de investe ringsaftrek, de zelfstandigenaftrek en de vervroegde afschrijving bij zonder slecht zou passen voor 'de agrarische sector, waar zoveel ge ïnvesteerd moet worden om het in komen op peil te houden. Er gaan hier en daér stemmen op voor ver vanging van dit soort faciliteiten door een systeem van gerichte in vesteringssubsidies. Ik geloof, dat een dergelijke om buiging de Nederlandse land- en tuinbouw wéinig heil zou brengen. Beperkingen in de groei van de overheidsuitgaven zou er wellicht ook toe kunnen leiden dat een sys teem van beheersvergoedingen bij doof de overheid noodzakelijk ge achte gebruiksbeperkingen moei lijker van de grond komt. Beper king van de beschikbare middelen voor dit doel zal er nooit toe mo gen leiden dat de vergoedingen la ger worden vastgesteld. Boeren die gebruiksbeperkingen moeten ac cepteren krijgen daardoor te ma ken met een groeiende achterstand ten opzichte van hun collega's. Hier werkt de wet van de toene mende minderopbrengst. Als er niet voldoende geld beschikbaar komt zal men, als overheid de con sequentie moeten aanvaarden van vermindering van het aantal ge bieden waar de landbouw in z'n ontwikkelingsmogelijkheden op kunstmatige wijze wordt geremd. Opgave leerlingen Muziekschool tot 21 mei a.s. bij mevr. Vuureg- ge, Tuinstraat 16, tel. 1873. Vrijdag 14 mei 19.00-22.00 uur inleveren vakantie zegelboekjes bij P. H. v. Doorn, Rietmolenstraat. Zaterdag 15 mei 9.30 uur Sport- en speldag ZVV „Blauw Wit" op Sportpark „Meermanskamp". 15.00-16.00 uur Receptie i.v.m. 25 jarig bestaan afd. Holten van het Ned. Rode Kruis in hotel Holterman. Zondag 16 mei 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 17 mei 19.00-21.00 uur afhalen visvergun ningen H.S.V. „De Rietvoorn" in cafe Smit, Markelo. 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten v.d. C.H.U. in „De Scha kel" (Boschkampsstraat). Dinsdag 18 mei 20.00 uur Jaarvergadering EHBO in hotel „Vosman" (grote zaal) Woensdag J9 mei 20.00 uur Jaarvergadering SV „BATO" afd. volleybal in Ke gelcentrum „Dikkie Down". Donderdag 20 mei 19.00-21.00 uur Afhalen visvergun ningen „De Rietvoorn" in hotel „Holterman" (zie adv.). 19.00 uur Start puzzelwandeltocht N.B. v. Plattelandsvrouwen afd. Holten bij hotel „Vosman". 20,00 uur Aanvang spelavond N.B. van Plattèlandsvrouwen afd. Holten in hotel „Vosman". 20.00 uur Snelschaaktournooi S.C. „Holten" in kantine Meer manskamp". Vrijdag 21 mei 20.00 uur Ledenvergadering A.R. Kiesvereniging in gebouw „Re- hoboth" (zie bericht). 19.00-21.00 uur Afhalen visvergun ningen in hotel Holterman (zie adv.). 19.00 uur Start Oriënteringsrit ZVV „Blauw Wil". 21.00 uur Aanvang feestavond „Blauw Wit" in zaal „De Pop- pe". - Donderdag 27 mei Ponyconcours „Bergruiterjes" op terrein bij camping „De Holter- berg" (Veneklaas). Zaterdag 29 mei 13.45 uur Bejaardenmiddag leden NVV in zaal „Vosman". Donderdag 3 juni 9J30 uur Nabespreking handwerk stukken afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". 20.30 uür Carillon-concert in Kalf stermansweide De duiven van de Holtense p.v. Berg vliegers" werden in 'n wed vlucht over een afstand van 185 km. gelost in het Belgische Strom- beek. Lossing. 6.30 u. Eerste duif geklokt: 9.35.52 u. De vlucht had een traag verloop. 1, 27, 33 A. Aanstoot; 2, 7,, 10, 11, 13. 14, 20, 22 en 26 A. ten Dam (2); 3, 5, 6, 9, 21 en 23 J. W. Wil- lems: 4 H. J. ten Velde: 8, 32 G. Steunenberg: 12. 34. .35 G. J. Eg berts: 15, 18 M! Lodeweges; 16 Joh. Veldhuis; 17. 24, 28, 29 en 30 H. J. Aaftink: 19, 31, 36 A. ten Dam (1); 25, 37 H. van Beek. ARTS Vrijdagmiddag 5.00 u. t.e.m. maandagmorgen 8.00 u.: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 4.00 m WIJKVERPLEGING Zuster H. Strijker, Churchill- straat 92. tel. 1436 b.g.g. 1248. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen magazijnarti kelen: werkdagen 13.30-14.30 u. Gr. Kruisgeb. Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER I. 1745 b.g.g. 2980 b.g.g. 133 A. Müller, t Aanstoot, tel. TANDARTS F. B. Zijlstra, G A. Brederoae- straat 6, Rijssen, tel. 05480- 4569. Spreekuur voor spoedge vallen: 5.00-5.30 'u. nam. DIERENARTS Zaterdagmidag 12.00 tot maan dagmorgen 8.00 u.: Th. A. Oos- tenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 1515. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins verzorging telefonisch bereik baar onder nr. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle kerkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. 0PPAS0ENTRALE J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 u.) MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden Overijssel", Dorpsstraat 16, Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag "t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u„ donderdagsavonds van 6-7 u. en volgens afspraak. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 16 mei A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel: 1230. Maandag 17 t.evm. zon dag 23 mei C. Mêindertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Aangifte van gestorven dieren op zatërdag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 15 t.e.m. vrijdag 21 mei: Electra: H. Dam-Wiechers, In dustriestraat 10. tel. 1217. Gas: H. J. Kolkman, Diessen plasstraat 32, tel. 2012. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. s Nachts telefoon 05200-71234. 71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3