UAITEIIC IIIEIIUfCDI Alt Voorlichting Paasvuur Espelo trok enorme belangstelling Gouden echtpaar op De Borkeld Dode en ernstig gewonden HERDENKING CANADESE KERKHOF aangereden Bejaardensociëteit op reis Spelmiddag ■jnmiL„ mm n mfek. Vrijdag 23 april 1976 Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten INGEZONDEN: Dichtwedstrijd Zondagsschool- nieuws Voor „Simavi" Première klucht Voor overtreding kapveror,dening hoge boete Provinciale Jongerendag over nieuwe levensstijl Verloting ZVY ..Blauw Wit Politieke scholingscursus HULIeNj NIeUWjdLAiI Mm H «Hf W&Bffl H §S§igS H w| USBB WR H BMW WÊSB B Wü flV BB Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- H HB Hi BH9 B B 4HHF B BI B B B B BB mers, Gaardenstraat 17 Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs t 9— per half jaar, f 18.- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587. Rabc-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Ofschoon ht Nederlandse Oorlogsgraven Comité in 1972 zijn laatste door hem georganiseerde pelgrimage van Canadese nabestaanden heeft ontvangen, is gebleken dat er nog een aantal naaste nabestaanden is, dat door persoonlijke omstandigheden niet in staat was om aan de tpt die tijd regelmatig komende pelgrimages deel te nemen. In verband daarmee heeft het, comité besloten ook deze nabe staanden alsnog voor een grafbezoek uit te nodigen. Van 24 april tot 1 mei e.k. zal een twintigtal Canadese nabestaanden van in Nederland begraven Canadese militairen de gast zijn van het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Zij gullen in Groesbeek loge ren en van daaruit hun bezoeken aan Nederland brengen. Ir dit kader zal op de Canadese begraafplaats in Holten op woensdag 28 april 's morgens om 11 uur een eenvoudige herden- kingssamenkomst worden gehouden o.l.v. ds. Kamman, predikant van de Kon. Ned. Luchtmacht. HMV zal deze dienst muzikaal begeleiden. Het spreekt vanzelf, dat belangstelling voor deze herdenkings dienst vanuit de burgerij daaraap een bijzonder accent zal geven. Hierdoor kan worden onderstreept hoezeer de inspanning van de Canadezen bij onze bevrijding nog steeds bij ons in dankbare •herinnering voortleeft. [1 et grootste paasvuur in Holten werd onder enorme belangstelling in de fik ge stoken door burgemeester mr. W. H. Enklaar. He grootste paasvuur van Holten in de buurtschap Espelo is Paaszondag, onder enorme belangstelling, door Holtens burgervader, mr. W. H. Enklaar; in de fik gezet. Er waren naar schatting wel een kleine tweeduizend bezoekers die dit schouwspel kwamen gadeslaan. De burgemeester zei ver heugd te zijn, dat het Espelo gelukt is de grootste brandstapel bijeen te brengen. Vorig jaar was het Dijkerhoek. Dit jaar heeft de Espelose jeugd en haar helpers het de jury wel heel gemakkelijk gemaakt om hier de eerste prijs/toe te kennen. f4 Y*OTÏl Tl PT ^PIT Bij een onlangs plaatsgevonden bespreking over de belangen van Espelo was hem al aangezegd, dat dit jaar het grootste paasvuur in Espelo zou komen en dat heeft men waar ge maakt. ,,Deze krachtsinspanning van de jeugd stimuleert het saamhorig heidsgevoel", aldus de burge meester. Hij wenste de buurtschap, geluk met dit behaalde resultaat. Inzake de mogelijke bouw van een overdekt zwembad heeft volgens de redactionele medewerker van Holtens Nieuwsblad een regionaal dagblad (Deventer Dagblad) een zijdige voorlichting gegeven, waar door verwachtingen zouden zijn gewekt. En juist door deze zgn. eenzijdigè voorlichting zou de gro te publieke belangstelling bij de laatste raadsvergadering te danken zijn. Begrijpt een redactionele mede werker van ons Holtens Nieuws blad dan nog steeds niet dat de bouw van het onderhavige over dekte bad mits enigszins haal baar door zeer veel Holtenaren wordt gewenst? En niet alleen jon geren, doch ook vele ouderen heb ben er verlangend naar uitgeke ken. Mogen dan diegenen die zeer benieuwd zijn hoe het stemverloop in een raadsvergadering, zal uitval len, deze openbare vergadering be zoeken? Meerdere regionale dagbladen hebben overigens eveneens uitvoe rig over het eventuele overdekte zwembad geschreven (Tubantia). Dit kan toch de heer W. B. niet zijn ontgaan. Alleen het Holtens Nieuwsblad, dat naar wij menen voor de gehele bevolking bestemd is, heeft in haar voorinformatie 't overdekte zwembad geen redactio neel woord waardig geacht. De gedane insinuatie waarbij kri tiek wordt geuit op een persbericht in Deventer Dagblad waardoor Holtense ingezetenen besluiten een raadsvergadering bij te wonen, achten wij onsmakelijk. Bestuur Gemeentebelang Holten. Commentaar van de redactie: Het verlangen naar een overdekt zwembad (met instructiebad) was ons terdege bekend. We hebben er reeds over geschreven toen de fractie van Gemeentebelang er waarschijnlijk nog nauwelijks over had gedacht. De door het bestuur van Gemeentebelang vernielde woorden „mits enigszins haalbaar" typeren de gehele situatie. Het stond bij voorbaat vast dat 't voor stel van Gemeentebelang niet haal baar was. We hadden er slechts negatief over kunnen schrijven en daar hadden we geen behoefte aan. Gemeentebelang heeft ons trou wens ook niet met haar plannen benaderd, wat zij rustig had kun nen doen als zij daar behoefte aan had gehad. (W.B.) „Het is wel een wonderlijke zaak, dat je op het moment dat je de zaak in de brand gaat steken, wacht op de brandweer", zei mr. Enklaar. De Holtense brandweer had namelijk postgevat bij de boerderij van de familie H. Nik- kels aan de Valeweg, die op en kele honderden meters gelegen was van de grote „boaken" (om trek 70 meter, hoog plm. 8 meter). De wind die eerst in het westen stond, was naar het oosten ge draaid, zodat er een kans bestond dat de vonken van het droge hout over zouden komen. Met dé nevel spuit wérd het rieten dak nat'ge houden. Toen de burgemeester en zijn echtgenote bij het paasvuur arri veerden, werd hem een aardige attentie en mevrouw Enklaar bloemen aangeboden. De heer D. B. Nijland sprak een kort wel komstwoord, waarin _hij zei dat iedereen hier achter gestaan had, maar dat de jeugd de stimulator was geweest. Ook jongelui uit de Vijfhuizen, de Heihuizen en zelfs uit het dorp Holten hadden aan de opbouw meegeholpen,, onder de inspirerende leiding van Gijtje van Beldman (G. Rensen) van de CJV. Toen de burgemeester de brand in de houtstapel stak, brandde deze direct als een fakkel. Er kwamen zoveel bezoekers per auto kijken, dat het verkeer op de Valeweg een tijdlang volkomen ontwricht was. De wagens stonden tot bij de Espeloschool, een paar kilometer verder, twee rijen dik. Espelo had in de jaarlijkse wed strijd de eerste prijs behaald (f 125,—), De Haar, de Waterhoek en het Holtei-broek werden resp. 2e, 3e en 4e, met aan prijzen resp. f 50,—, f 40,— en f 15—- De „Haarjöden" kregen door hun keurige opbouw de schoonheids prijs (f 25, De jury, bestaande uit de heren J. Wiggers, G. J. Langenbarg, P. B. Müller en W. Beijers, had deze keer geen moeilijke taak. De ver schillen in grootte waren dit jaar duidelijk waar te nemen. Ook voor de andere paasvuren bestond gro te belangstelling, o.a. van de vele paasvakantiegangers. Zondagavond om pl.m. half twaalf werd de13-jarige mej. H. uit het I-Iolterbroek in de Dorpsstraat aan gereden door een luxe auto, die bestuurd werd door de heer P. v. d. M. (22) te Deventer. Het ongeluk ontstond doordat mej. H. vanaf een parkeerterrein tussen twee huizen plotseling de weg opreed. V. de M. probeerde door, uitwijken en krachtig rem men een aanrijding te voorkomen doch dit lukte niet. Mej. H. werd naar een ziekenhuis te Deventer vervoerd cloch mocht na behandeld te zijn aan een schouderfractuur, weer naar huis. Holten 5 speelt dinsdagavond 27 april op de Koerbelt te Rijssen een licht wedstrijd tegen het veteranen- elftal van Excelsior. De wedstrijd begint om 7 uur. Vertrek vanaf Smidsbelt om half zeven. n a a n del;} kse bijeenkomst Ned. Bond van Platté- uwen afd. Holten heeft P. Zaal-Siegers uit Del- jressante lezing geho'u- ci;-n over „De werkende vrouw in onze samenleving". In de eerste plaats verdeelde zij de vrouw van deze tij'd invier categorieën, t.w. ongehuwde vrouw, huisvrouw, ge huwde vrouw (parttime of volle dige baan) en vrouw in.' bedrijf (samen met echtgenoot). Verschil lende motieven kunnen de reden zijn, dat de vrouw (weer) is gaan werken, zoals betrokkenheid met de maatschappij, uitdaging, orga niseren, onbehagen, bijscholing en. bevorderen sociale contacten. Veel vrouwen werken alleen voor het geld maar, zo vertelde mevrouw Zaal, het moet'van binnenuit ko- Vdrvdi^ons' 'belichtte zij dé,.."vele - aspecten, die volgen wanneer de huisvrouw met kinderen haar functie buitenshuis uitoefent. Tijdens haar betoog was er steeds gelegenheid vragen te stellen. Zo kwam de vraag uit de zaal of de vrouw boven de vijftig nog een opleiding kan volgen. Jammer ge- Zondag a.s. 25 april is er in de Ned.-hervormde kerk een doop-ge- zinsdienst. Om 10 uur verzamelen de kinderen van alle klassen zich bij de Dorpsschool en gaan dan ge zamenlijk naar de kerk. Mocht u uw kinderen zelf willen meenemen naar de kerk dan is daar geen en kel bezwaar tegen. Tot zondag dan allemaal! Het Zondagsschoolpersoneel. noeg moest het antwoord negatief zijn, maar mevrouw Zaal deelde mee dat er een groot tekort is bij de verzoi'ging van gehandicapten en bejaarden, zodat de categorie vrouwen die zich thuis verveelt, daar van haiTe welkom is. i\an het slot van haar lezing droeg zij twee gedichten voor: „Mensen zoals wij" en „Er gebeuren geen wonderen". De vice-prc-sidente mevrouw Vogt- Rooyackers bedankte de spreek ster voor haar boeiende lezing en na enkele mededelingen te hebben gedaan, sloot zij de vergadering en wenste ieder wel thuis. - De voor Simavï (vereniging voor directe medische hulp in de tro pen) gehouden collecte heeft f 593,02 opgebracht. De Holtense toneelclub COC zal zaterdagavond om 20 uur in ge bouw Rehoboth over het voetlicht •brengen de dolkomische klucht in drie bedrijven van „Het nichtje uit Buenos Aires". Woensdag 28 april hoopt het echtpaar W. Veldhuis en J. Veldhuis- Landeweerd, Borkeld 8, te gedenken dat. ze een halve eeuw geleden in het huwelijksbootje stapten. Het gouden echtpaar woont sinds de trouwdag op de boerderij op de grens van Holten en Rijssen. Enkele jaren geleden heeft Veldhuis de boerdeiij overgedaan aan zijn zoon Dieks die in een burgerhuis woont, vlak bij de boerderij. Werken doet'de gouden bruidegom alleen nog als hij er zin in heeft, maar hij heeft nog steeds veel interesse voor alles wat met boeren te maken heeft. De heer Veldhuis is .78 en zijn vrouw is 73 jaar. Het echtpaar dat zich mag verheugen, in een goede gezondheid, heeft 8 kinderen en 21 klein- deren. Onder de velen die tijdens de receptie in zaal „Vosman" komen feliciteren, zal ook zijn de heer B. H. Veldhuis, de 80-jarige broer van de bruidegom, die 25 jaar geleden naar Canada emigreerde. Wegens overtreding Bestemmings plan en Kapverordening der ge meente Holten is de heer M. te Hólten Voor diet kantongerecht te Almelo" door mr. Klaassen veroor deeld als volgt: Aanleg crossterrein i 3500 boete of 5 weken hechtenis. Crossen in oktober 1975 f 300 of drie dagen hechtenis. Kappen berkenbos f 1000 of 10 da gen, 2 jaar pi-oeftijd en herinplant voor 1 mei 1977. Crossen op 21 febr. 1976 f 1000 of 2 weken hechtenis. Totaal f 5800 boe te. De eis van mr. Bleichroth was in totaal f 8500 boete. De heer M., die zonder advocaat verscheen, gaat in beroep. Bij de door de zaterdagvoetbal- iging Blauw Wit gehouden verloting waren de gelukkigen: le prijs draagbare TV 1007 H. J. Dikkers, Dorpsstraat 35; 2e pi'ijs grill 1254 H.G. Beldman, Mark- veldebrink 114, Enschede; 3e prijs draagbare radio 997 H. Wiersma, .Churchillstraat 23; 4e prijs fles senrek 297 P- Tromp, Holthone D15, Gramsbergen; 5e prijs taart 248 J. F. Sytsema, Pastoriestraat 50; 6e prijs kruk 678 mevrouw J. Aanstoot, Diessenpiasstraat 20; 7e prijs set glazen 477 mej. D. Beld man, Brinklaan 58a, Bussum; 8e prijs taart 1727 Koopman, Burg. v.d. Borgstraat 47; 9e prijs fles- senopener 1373 Mimie Block Beuk- weg 61, Hengelo; 10e prijs kruk 1245 Hartink, Weverstraat 21; 11e prijs zaklantaarn 727 J. Paalman, Oranjestraat 78; 12e prijs sleep kabel 724 W. Avezaath, Lageweg 23; 13e prijs letterprinter 1038 Heusinkveld, Dorpsstraat 62; 14e prijs taart 6'9 W. J. Dikkers, La- renseweg 44a; 15e prijs zaklan taarn 1674 mevr. Brandriet, Lan- gestraat 138, Delden; 16e prijs flessenrek 801 S. G. Ophof, Cana dastraat 1; 17e prijs set glazen 1460 Zwiers Noordenbergstraat 14; 18e prijs taart 3' Hey, Nagelhout- straat 43; 19e prijs zaklantaarn 1422 Schoneveld, Waardenborg- straat 14; 20e prijs taart 732 H. Paalman, Oranjestraat 78. Voor jongeren van 16 jaar en ouder organiseren het Christelijk Jongeren Verbond - Overijssel (C.J.V.) en het Provinciaal Gere formeerd Centrum voor Jeugd en Jongerenwerk (PGCJ) gezamenlijk op zaterdag 8 mei a.s. een „werk dag" rond het motto „Da's geen stijl!" Er zal dan nagedacht worden over waarom - juist - jongeren aan een nieuwe levensstijl mee kunnen doen. Ds. Dirk Lof uit Blokzijl zal met een gesprek de dag inleiden, terwijl ds. Hans Bouma uit Hil versum met eigen gedichten op het onderwerp zal ingaan. Verder werken mee: zanger- Nico Bolmer, een gospelgroep en een spelgroep. Naar keuze kunnen de jongeren meedoen aan verschillende praat- en doe-aktiviteiten. Na de lunch wordt er een film vertoond over een meisje met psy chische moeilijkheden .en de wei nig juiste wijze waarop de men sen in haar omgeving haar trach ten te helpen. De 'jongerendag begint om half twee 's middags in het Hervormd Centrum. Het gebouw Pro Eccle sia zal ook gebruikt worden, ter wijl het slot van de dag in het openluchttheater plaats vindt. Aanmelden (a.u.b. voor 3 mei a.s.) en verdere informatie bij: jeugdwerkburo Olde Vechte te Ommen, tel. 05291-1503. Deel nemersbijdrage: ƒ7,50 p.p. (inkl. de lunch). Op de Olde Vechte te Ommen vindt op 22 en 23 mei a.s. een weekend over hetzelfde onderwerp plaats. In de Oranjestraat heeft zondag avond om pl.m. half twaalf een ernstig verkeersongeluk plaats ge had dat aan de 56-jarige mevrouw D. de Waal-Steiginga uit Haarlem het leven heeft gekost. De vrouw zat naast haar man, die de Merce des bestuurde, die op een gegeven moment met een geweldige klap tegen de winkel van Barvelink botste. Mevr. De W. raakte hierbij zo ernstig gewond dat zij-ter plaat se overleed. Twee andere inzittenden, mevr. J. A. S.-Z. uit Deventer en mevr. A. N.-Z. uit Hilversum werden zwaar gewond in het Sint Geer truiden Ziekenhuis te Deventer op genomen. In zaal Vosman zal maandagavond a.s. de vierde en tevens laatste avond van dit seizoen van de poli tieke scholingscursus voor vrouwen worden gehouden. Het onderwerp van discussie op deze laatste avond is „Inkomenspolitiek". In het fo rum hebben zitting de heren H. F. Heijmans (VVD) te Hengelo (O) voorzitter van de Raad van Ar beid, P. J. Jansen te Apeldoorn. 2e kamerlid voor de PvdA en J. J. M. W. ter Laak (KVP) gemeente secretaris te Schoonebeek. De dis cussie zal weer worden geleid door mevr: E. Bervoets-Wiersma te Mar- kelo. Aanvang 20 uur. Zoals ieder jaar gaat de bejaar densociëteit binnenkort weer op reis, ditmaal op woensdag 12 mei a.s.; vertrek 8.30 uur vanaf gebouw Irene. Bij de Diessenplas wordt ge stopt om de aldaar wonende deel nemers aan het reisje gelegenheid te geven in te stappen. Ook aldaar om 8.30 uur klaar zijn om in te stappen. De tocht gaat in oostelijke richting, de bestemming moet een verrassing blijven, doch op 't VW- kantoor worden mededelingen ach tergelaten waar de reizigers te be reiken zijn. Blijde thuiskomst om-- streeks 18.30 uur, Kosten: f 32.- per persoon. Wanneer bejaarden uit onze ge meente mee op reis willen, dan worden zij verzocht zich op te ge ven bij de VVV, tel. 1533, vóór 1 Zij, die zich op de laatste be- jaardensociëteit reeds opgaven, zijn reeds genoteerd en hoeven dit niet opnieuw te doen; Ter gelegenheid van de paas vakantie organiseerde de buurt vereniging ..Holterhaar" vorige week zaterdag een spelmiddag voor alle kinderen van de aan gesloten leden, die werd gehouden op het nog braakliggend gedeelte van het industrieterrein in de Haar. Naast allerlei individuele spelle tjes, als zaklopen, blikwerpen, touwtrekken etc. vormde het on derdeel „eieren zoeken" een hoog' tepunt, waaraan door meer dan honderd kinderen enthousiast werd deelgenomen. Als sluitstuk van deze zeer geslaagde middag werd aan alle deelnemende kinderen presentje aangeboden. Tijdens de spelletjes fotoreportage gemaakt, foto's besteld kunnen de bestuursleden. Ook kunnen kin deren die zich wel voor deelname hadden opgegeven doch verhin derd waren, alsnog hun presentje afhalen bij één van de bestuurs leden. werd een waarvan worden bjj

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1