GRONDWET GAAT OP DE HELLING Weet je wetje, je rijden Holtense bevolking kiest voor overdekt zwembad Op bezoek bij politici WP^>rresteyn Klacht over een transport naar Oldenzaal Basis van onze constitutie verhuizingen jan ten velde Prijzen voor Paasvuren Berichten van het NW DISCO DORRESTEYN LP. VAN DE WEEK" Uitslagen en standen S.B.O. Café „öe Wïppert" „BE POPPE" Kampioenen naar FC Twente-MVV transporten foto Ponyruitertjes geslaagd Oriënteringsrit M.A.C. ,De Holterberg' EEN WERKSTER LET OP HOLTEN 9 APRIL 1S76 PAGINA 6 Op 9 november 1813 passeerden de eerste kozakken bij Gramsbergen onze oostgrens. Twee dagen later waren zij reeds" in Rijssen, waar kolonel Galitskin de scepter over hen zwaaide. De volgende dag ging een aantal van hen via Holten op weg naar Deventer. Zij maakten deel uit van Russische en Pruisische legereenheden, die na de slag bij Leipzig bevel hadden gekregen om met hulp van een Engels legioen de aftocht van de Franse troepen uit Duitsland en Nederland te bewerkstelligen. In de derde klasse A van de schaakbond Overijssel blijft Hol ten aan de leiding via een flinke zege op Hardenberg 3. Raalte blijft de race goed vol houden want er werd van Ommen 2 gewonnen. Nijverdal 2 wist van Dalfsen te winnen, terwijl Raalte 2 en Rijssen 2 de punten deelden. De uitsla'gen en de stand in 3A zijn als volgt: Nijverdal 2Dalfsen 4'/s-3Vt; Raalte 2—Rijssen 2 4-4; I-llotenHardenberg 672-1'/=; Om men 2Raalte 3-5. 1. Holten 12-39'/=; 2. Raalte 11-34'/= 3. Nijverdal 2 9-27'/=; 4. Bathmen 8-32'/=; 5. Ommen 2 8-28; 6. Har denberg 3 4-20'/=; 7. Dalfsen 2-16'/=; 8. Raalte 2 1-14; 9. Rijssen 2 1-11. De regering heeft bij de Tweede Kamer drie wetsontwerpen tot grondwetsherziening ingediend. Zij zijn de eerste van een reeks van wetsontwerpen, die tezamen het ontwerp voor een geheel herziene Grondwet zullen vormen. Met de indiening van de ontwerpen is een nieuwe fase ingegaan van de om vangrijke arbeid van een algemene grondwetsherziening. Nadat de Staatscommissie van advies inzake de Grondwet en de Kieswet (commissie-Cals/Donner) in 1971 haar eind rapport had uitgebracht, werd onder het huidige kabinet in 1974 aan de beide Kamers een nota inzake het grondwets- herzieningsbeleid aangeboden. Op basis van deze nota vond reeds een uitvoerig overleg plaats tussen de regering en het parlement over een aantal belangrijke onderwerpen van grondwetsherziening. In dit overleg bleek het voornemen van de regering de totstandkoming van een algemene grond wetsherziening te bevorderen overwegend weerklank te vinden. Ten aanzien van enkele belangrijke voorstellen, die de regering voor ogen stonden, werd duidelijk dat daarvoor niet de vereiste meerderheid in de Staten-Generaal zou kunnen worden gevonden. Op tal van andere punten daaren tegen schenen de regering de perspectieven voor grondwets herziening wél gunstig toe. De thans ingediende wetsontwer pen betreffen een nadere regeling van de grondwettelijke vrijheidsrechten, de opneming in de Grondwet van sociale grondrechten en een wijziging van het onderwijsartikel. Niet overal was er toen sprake van een „eenstemmige en algeme ne" vreugde, want de (plattelands) bevolking had geen al te beste herinneringen -aan soldaten van vreemde bodem. Medio november 1813 begonnen de Fransen ons land te verlaten, maar de stad Deventer bleef nog geruime tijd bezet. "Wel iswaar omsingelden de Kozakken - de woestelingen onder hen wer den wel tot de Kalmukken gere kend - de stad, d.w.z. zij'bivak keerden in omliggende plaatsen, o.m. Bathmen en Wilp, doch het duurde tot 22 april 1814, dat het Franse garnizoen in Deventer zich gewonnen gaf. Wie nu mochf hebben gedacht, dat rust en orde weldra zouden zijn hersteld, kwam bedrogen uit. Het bleef een komen en gaan van bevrijders. Onder de doortrekken de troepen waren behalve Prui sische en Russische, ook de Bruns- wijkse jagers, Engelsen, Hannove- ranen, Saksén en niet te vergeten Franse krijgsgevangenen (waaron der ook Nederlandse „conscrits"), die terugkwamen uit Rusland. De schouten hadden maar te zorgen voor' onderdak, voedsel (alcohol houdende) drank en vervoer. Daar voor moest ook een beroep op de bevolking worden gedaan. Zo ook in het begin van 1816 in Holten. De ingekwartierde mili tairen hebben opdracht gekregen zich gereed te houden voor het transport naar Oldenzaal. Hun commandant heeft de schout Jan Vincent al gesommeerd voor de nodige paarden en wagens te zor gen. Er zijn echter al zoveel boe ren uit Holten bij het militair transport ingeschakeld, dat Vincent onmogelijk de gegéven order kan uitvoeren. Hij wendt zich daarom tot zijn collega van Bathmen, Jan Pakkeri, met het verzoek de ge meente Holten de helpende hand te bieden. De schout van Bathmen voldoet aan de vraag van zijn ambtgenoot door negentien land bouwers te gelasten zich op 21 fe bruari 1816 met paard en wagen naar Holten te begeven om daar behulpzaam te zijn bij het vervoer Mevrouw Ter Doest was na af loop zeer enthousiast over het be zoek van de beide meisjes. Ze vond dat de vragen een hoog ni veau hadden en ze hoopte dat de leerlingen wat belangstelling voor de politiek zouden krijgen. André Dollekamp en Geert Nij- land konden dicht in de buurt van de school blijven, want zij brach ten een bezoek aan een afgevaar-, digde van het C.D.A., te weten de heer Westerink, fractieleider van de C.H.U. Ook hij was getroffen door het niveau van de vragen en veronderstelde dat ze in de klas waren samengesteld, hetgeen pleitte voor de vragenstellers. Enkele vragen waren: „Wat zijn de grondbeginselen van de van militairen en goederen. Zo is dan 21 febi-uari 1816 aangebroken. De Bathmense agrariërs gaan in de vroegte al op weg naar Holten. Enkele namen. Willem Braakman, D. Brilman, Lammert Brink. H. Noever, J. H. Rattink en J. Rete- rink. In Holten aangekomen wordt direct met het laden van de wa gens begonnen. De paarden krij gen meer „als een gewone vragt" te trekken. Als alle wagens zijn volgeladen wordt het vertreksein gegeven. De vervoerders is mee gedeeld, dat de voertuigen nog de zelfde dag in Oldenzaal - „zijnde ■een distantie van 10 uuren" - moe ten aankomen. De paarden kunnen de zwaar bepakte wagens nauwe lijks in beweging krijgen, laat staan rijdende houden. Een aantal soldaten meent, dat de paarden wel in staat zijn tot grotere prestaties. Op elke wagen neemt een tiental militairen plaats. Nu wordt het de boeren toch te gortig. Zij proteste ren luid, maar het baat hun niet. De soldaten dwingen de landbou wers „met sterke dwangmiddelen, zonder de minste barmhartigheid om volstrekt zonder vertoeving met spoed de reis voort te zetten." De paarden worden met sabels en stokken geslagen. Sommige „bouw lieden vernemen, dat hunne paar den dit met de dood moeten besue- ren." Zij wagen het opnieuw tegen deze mishandeling protest aan te tekenen. Geen succes. De reactie van de krijgslieden is: „Zo moet gij geprügeld worden." Eerst in Delden, later nog in Hengelo moe ten enkele paarden worden ach tergelaten. De boeren moeten zelf maar zien, dat zij de beschikking krijgen over remplaganten. De kos ten daarvan komen voor hun eigen rekening. De eerste wagens arrive ren om zes uur 's avonds in Olden zaal, anderen om elf uur en enke le zelfs na middernacht. De paar den zijn zo afgemat, dat hun eige naren de terugreis niet durven aanvaarden. Eenmaal teruggekeerd in Bath men wenden de vervoerders zich tot de schout om bij hem een „aan- klagte te doen over het varen na Vorige week vrijdagavond hield de afdeling Holten van het NW haar jaarvergadering welke plaats vond in hotel Vosman, hetwelk o.a. werd bijgewoond door districtsbe stuurder Joost Moolekamp. De bij-r eenkomst werd geopend met een woord van welkom door secretaris Veneman. Uit hét jaarverslag van de sere- taris bleek dat 't ledental van de afd. Holten met 530 leden stabiel is gebleven, terwijl penningmeester L. v. d. Steen de boeken mocht af sluiten met een batig saldo, tei"wijl zijn boeken door de kascommissie conform bevonden werden. Oldenzaal." De schout brengt de klachten bij. schrijven van 2 maart 1816 over aan de gouverneur der provincie. Het slot daarvan luidt: ,,En dus met één woord gezegd, zij heden noch nooid in al de tijd van het beleg van Deventer als ander- sints zodanige toeren gehad heb ben. Het zal Uw Excellentie hier uit overvloedig blijken, dat het bovengemelde mij in de noodza kelijkheid gebragt heeft en het be lang der ingezetenen van mij vor dert, zodanige handelwijze met geen stilzwijgen te kunnen voorbij gaan en mij derhalven verplicht vinde zulks onder het oog van Uw Excellentie te moeten brengen, ten einde indien het mogelijk ware bij diergelijke gelegenheden hierin worde voorzien." Schout Pakkert heeft op de brief aangetekend, dat ,,een dito op den 5 maart 1816 na den ouden molen op de post is gebragt." Met deze molen werd bedoeld de Bathmense „ole mölle", waar Postjanna moest Eind maart - begin april werd door zwemclub „Twenhaarsveld" een enquête gehouden onder de be volking van de kom van Holten. Gaarne had de zwemclub ook de buitengebieden meegenomen, daar hier de animo voor sport, zoals in het verleden ook is gebleken bij giften voor de kantine op Meer manskamp, zeer groot is. Gezien echter de zeer korte tijd die be schikbaar was, was dit organisato risch niet mogelijk. De bedoeling was om de behoef te aan zwemgelegenheid in Holten te testen en aan wat voor uitbrei ding de voorkeur werd gegeven. Hieruit kwamen zeer interessante gegevens naar voren. Het blijkt dat een groot deel Holtenaren el ders zwemt in verband met de grote drukte op het huidige Twen haarsveld. Gehandicapten hadden geen enkele gelegenheid in Holten te zwemmen. Uit de enquête blijkt dat ongeveer 88% van de geënquê teerden voor de stichting van een overdekt combi-bad is. Tevens blijkt dat het aantal Holtenaren dat gebruik maakt van Twenhaarsveld met een overdekt bad groter is dan van het openlucht bad. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer H. Koetsier bij alge mene stemmen benoemd tot nieu we voorzitter van de afd. Holten, terwijl de heer E. Gullick werd be noemd als afgevaardigde in het be stemmingsplanforum. Dit ter ver vanging van wijlen P. Viet. Vervolgens deelde het bestuur mee dat de ledenfeestavond moest worden verschoven naar oktober a.s., omdat het niet mogelijk is gebleken een zinvol alternatief te vinden voor de gebruikelijke to neelavond. Wel hoopt men dit sei zoen nog iets te organiseren voor de bejaarden maar de plannen hierover zijn nog niet gereed. zorgen voor verzending per dilli- gence, welke daar regelmatig stop te. De bezetters, de bevrijders en de boeren zijn al lang geleden heen gegaan, maar ook door overleve ring weten wij, dat de nazaten van de Dnjepr-Kozakken meer hebben gedaan dan de lage landen te zui veren van Fransen. Zodra er toe zicht ontbrak werd er geroofd en geplunderd en werd de bevolking zelfs mishandeld. In Markelo heb ben de Kozakken zich volgens Benthem zo misdragen, dat van hun vee beroofde boeren met vrouw en kinderen hun erf ver lieten om elders bescherming te zoeken. Dat er in Holten Engelsen en Kozakken zijn geweest, valt af te leiden uit de namen „De Engel se Kamp" aan de voet van de Hol- terberg, de „Kozakkerie" nabij ho tel Müller en de huidige Kozak- kenstraat. Hilversum W. Otten 3258 of 75%. Gebruik openlucht bad Holten 3014 of 69%. Gebruik openlucht bad elders 244 of 6%. Zouden georuik maken overdekt bad 3290 of 75%. ZONDAG in Aanvang 14.00 uur Café - Restaurant voor receptie, bruiloft, etentje en feestavond. Prima keuken. Max. 250 personen. Telef 05476-1206 TE KOOP: Bergmeubel, bankstel en radio/TV-kast W. Paalman Lageweg 19 De pupillenelftallen E2, F2 en F3 van de SV Holten zijn onlangs kampioen geworden van hun af deling. Als beloning voor hun sportieve prestaties krijgen de spelers van deze elftallen van de supportersvereniging van de SV Holten een tocht naar Enschede aangeboden voor een bezoek aan de wedstrijd FC TwenteMVV. zondag a.s. met een paar leiders van ieder elftal. De tocht wordt gemaakt per bus. Men moet om kwart voor twee op het Twente- terrein aanwezig zijn, zodat het vertrek is bepaald op 12.30 uur vanaf de Smidsbelt. Hopelijk zal de bekroonde jeugd genieten van een sportieve ontmoeting in de textielstad van Twente. VO.OR VAKKUNDIGE EN Fa. H. Müller en Zn. Kerkplein 1 - Holten Telefoon 05483-jlSOO Agentschap: Van Gend Loos NU zaterdag 10 april is het de laatste dag om Uw gratis vergrotingsbon in te leveren bij: Werkwijze ten aanzien van de herziening van de grondwet Tegelijk met de wetsontwerpen heeft de Tweede Kamer een brief ontvangen, waarin de regering en kele mededelingen doet over de wijze waarop zij de grondswets- herziening in eerste lezing in tech nisch opzicht denkt te doen ver lopen. Aan deze brief is het vol gende ontleend. Indeling herziene grondwet Het ligt in de bedoeling dat de herziene Grondwet uit de volgende acht hoofdstukken zal bestaan: 1. Grondrechten 2. Regering 3. Staten-Generaal 4. Vaste colleges 5. Wetgeving en bestuur 6. Rechtspraak 7. Provincies, gemeenten en andere openbare lichamen 8. Herziening van de Grondwet. Verdeling over groot aantal wetsontwerpen De grohdwetsherziéning zal over een betrekkelijk groot aantal wets ontwerpen worden verdeeld. ï)eze methode was ook bij vorige grond wetsherzieningen gebruikelijk. Hierdoor wordt 'n risico verkleind dat zich bij veelomvattende wets ontwerpen zou kunnen voordoen, nl. dat alleen al vanwege het feit dat sommige groeperingen in de Kamers het ene onderdeel van een wetsontwerp afwijzen en andere groeperingen een ander onderdeel, de in de tweede lezing vereiste meerderheid van twee derden van de stemmen niet wordt gehaald. Uitgangspunt bij de beoogde ver deling is dat in beginsel voor elk hofodstuk van de nieuwe Grond wet of, bij onderverdeling van hoofdstukken in paragrafen, voor elke paragraaf één wetsontwerp wordt ingediend. Bovendien wordt voor onderwerpen die zich duide lijk van de overige inhoud van 't hoofdstuk of de paragraaf onder scheiden, veelal een afzonderlijk •wetsontwerp ingediend. Dit doet zich vooral voor bij het hoofdstuk Wetgeving en bestuur. Voorts wor den in principe aparte wetsontwer pen ingediend voor bepalingen die ingevolge het Statuut bij rijkswet dienen te worden vastgesteld. Een en ander heeft geleid tot 'n voorlopige verdeling van de grond wetsherziening over 34 wetsont werpen. Uitgebrachte adviezen Na de publikatie van de Proeve van een nieuwe grondwet heeft 'n groot aantal colleges en organisa- Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de grootste paasvuren die rond Hol ten „gebouwd" worden, geldprij zen beschikbaar worden gesteld. De bouwers die met het aanvoe ren van brandbaar materiaal, hout en takken reeds enkele weken druk bezig zijn, moeten bedenken dat onder „grootste" wordt ver staan het aantal kubieke meters. De prijzen zullen worden toege-r kend aan die groepen die het meeste hout bij elkaar hebben ge bracht. Wel is er ook deze keer weer een extra prijs beschikbaar voor' de mooiste „boak'n". Wanneer men wil meedingen naar één van de prijzen, moet men dit opgeven voor zaterdag 17 april 16 uur bij de secretaris van de VVV „Holtens Belang", de heer J. Wig- gers, tel. 1356. De plaats waar de „boakens" staan, moet dan tevens worden opgegeven. ties, die,in het staatsbestel of het politieke of maatschappelijke le ven een rol spelen, adviezen over herziening van de Grondwet uitge bracht. Deze adviezen zijn in de Staatscourant afgedrukt en ook in boekvorm verschenen. Zij vormen een rijk geschakeer de bron van informatie over de bestaande opvattingen inzake de wenselijke inhoud van dè Grond wet. Zij zijn de staatscommissie van veel nut geweest, zij bewijzen ook de regering bij de verdere her zieningsarbeid goede diensten. Hierdoor behoefden van deze col leges geen verdere adviezen meer te worden ingewonnen over de rapporten van de staatscommissie. Openbaarheid adviezen Raad van State Als regel zullen de adviezen die de Raad van State (hoogste colle ge voor de administratieve recht spraak. red.) over de herzienings- ontwerpen uitbrengt, en de nadere rapporten aan de koningen, telkens wanneer een ontwerp wordt inge diend daarbij openbaar worden ge maakt. De bijzondere functie van de Raad van State ten aanzien van staatsrechtelijke aangelegenheden maakt het verantwoord in dit ge val .vooruit te.'Jopep op de al aan de Staten:Generaal voorgestelde wijziging van.de Wet "op 'de Raad^ van State inzake de openbaarheid van de adviezen van de Rad. V er volg verhaal Aanagczien de behandeling en de toelichting op de drie wetsontwer pen, inzake de vrijheidsrechten, de sociale grondrechten en de vrij heid van onderwijs voor ons blad in één keer een te lang verhaal zou worden, zullen we deze voor lichting in drie etappes verdelen. We beginnen dan met de wijziging van het grondwetartikel over het onderwijs, om vervolgens de vrij heidsrechten en daarna de sociale grondrechten te behandelen. Het onderwijsartikel Voor het grondwetsartikel over onderwijs in een afzonderlijk wets ontwerp ingediend. Het voorge stelde artikel bevat, evenals het huidige artikel 208 Grondwet, zo wel vrijheidsrechtelijke als sociaal- rechtelijke elementen. Het handhaaft volledig de sinds 1917 in de Grondwet veranderde onderwijspacificatie. Wel wordt in het voetspoor van de Staatscom missie Cals-Donner voorgesteld de grondwettelijke waarborgen, die in enkele onderdelen van artikel 208 Grondwet uitstluitend betrekking hebben op het algemeen vormend lager onderwijs, uit te breiden tot andere soorten onderwijs. In het eerste lid wordt voorgesteld, de on- de de huidige Grondwet erkende bevoegdheid van de wetgever re gels te stellen ter bescherming van de gezondheid, uitdrukkelijk in de Grondwet vast te leggen. In hel tweede lid worden de grondwette lijke waarborgen voor het open baar onderwijs geregeld. Daarbij is de uitdrukking „met eerbiediging van ieders godsdienstige begrip pen", die in artikel 208 Grondwet voorkomt, vervangen door „met eerbiediging van ieders godsdienst en levensovertuiging". Het derde lid bevat de bepaling over de fi nanciële gelijkstelling van het bij zonder onderwijs aan het overeen komstige openbaar onderwijs. In de bepaling wordt uitdrukkelijk een basis gegeven aan de bevoegdheid van de wetgqver daarbij te stellen voorwaarden te delegeren aan bij voorbeeld de Kroon, in de gevallen waarin hij het nodig acht deze voorwaarden in de wet zelf vast te leggen. Onder de huidige Grondwet vindt deze delegatie ook reeds plaats. De wijziging houdt verband met het in de gehele Grondwet door te voeren systematische on derscheid tussen bepalingen, die aan de wetgever geen delegatie toestana en bepalingen die dat wel toestana. Het vierde lid handhaaft de thans in de leden 5 en 6 van artikel 208 gegeven waarborgen voor de vrijheid van richting van het door de overheid bekostigde bijzonder onderwijs. In het kader van de geschiedenis-- lessen die over het ontstaan van de grote politieke partijen hande len bezochten enige-leerlingen van klas 6 klas 6 van de o.l. Dorps school de vorige week leden van de geméenteraad van P.v.d.A., V.V.D. en C.D.A. Onder leiding van de onderwij zer die de lessen geschiedenis in klas 6 verzorgt, de heer H. Arendshorst, werden 3 groepjes van twee leerlingen geformeerd. Zelf zouden de leerlingen afspra ken maken met de gemeenteraads leden, datum en tijd moesten wor den vastgelegd. Zo gingen Anita ten Velde en Jetty ten Dam naaT het gemeen tehuis op bezoek bij de heer Kaan, wethouder voor de P.v.d.A. Onder het genot van enkele glazen jus d'orange volgde er eeeri geani meerd gesprek. -Uit het verslag van de beide meisjes het volgen de: Daarna stelde Anita een vraag zoals: „Wat doet de Pv.d.A. alle maal voor de mensen? En doet u uw werk graag?" En meneer Kaan antwoordde weer: „De P.v.d.A. probeert de mensen die het iets minder goed hebben te helpen. Ik doe dit werk ook graag, 't Is gelijk m'n hobby". De heer Kaan na afloop: „Wij zou den het in onze jeugd niet aange durfd hebben om een wethouder te bellen voor een vraaggesprek. Dat de leerlingen van nu dat wel doen, vind ik zeer positief". Herma Bos en Ria Broekmaat vonden mevrouw Ter Doest, frac tieleidster van de V.V.D.bereid om enige vragen te beantwoorden en trokken naar de Holterberg. Zij hadden evenals de anderen, zelf de vragen bedacht zoals: „U zit bij de V.V.D. Wat betekent dat eigenlijk?" Mevrouw Ter Doest: ,Dat de mensen zóveel mogelijk vrij zijn om te beschikken over hun leven. Met gevoel van verant woordelijkheid ten opzichte van de medemens". „Hoe.zijn de poli tieke partijen ontstaan?" Mevrouw Ter Doest: „Politieke partijen zijn ontstaan doordat groepen mensen bepaalde wensen hadden die ze graag wilden verwezenlijken. Ze wilden de maatschappij zoveel mo gelijk inrichten volgens hun eigen inzichten". C.H..U.?J1 De i-he.er:.Westeri.k;. „Bat we werken én "handelen vanuit het Evangelie en dat ieders mening gerespecteerd wordt". „Met wel ke partijen kunt u het beste sa menwerken?" „Met de A.R.P. en met de P.v.d.A. en met Gemeen tebelangen en de V.V.D.". „Wat wil de C.H.U. in de toekomst?" „Een samengaan met de A.R.P. en de K.V.P. en samen het wel zijn van de burgers behartigen". Tijdens een volgende geschiede nisles werden de resultaten van de interviews besproken. Een van de conclusies van de leerlingen was dat de heer Oud zowel op richter van de P.v.d.A. als van de V.V.D. was geweest. Van de ponyclub „Bergruitertjes" hebben de volgende jongelui met goed gevolg de B-l proef afge legd: Jan Aaltink met „Roman"; Jeroen Bakker met „Robbedoes"; Hans Barvelink met „Novoe"; Rikus Bronsvoort met „Aprice"; Erma Brouwers met Ascot"; Ad de Koff met „Jascha"; Janneke Lubbersen met „Garant"; Geert Ulfman met „Maurits" en Arie Beldman met „Winfield" van de ponyclub „Markelo". De zwemclub heeft de uitslag van deze enquête bekend gemaakt aan burgemeester en wethouders en aan de gemeenteraadsleden the ir de raadsvergadering van dins dag 13 april a.s. tot een ju;s*e beslissing aangaande de uitbreiding proberen te komen. De uitslag van oe- enquête -is als volgt: Totaal uitgereikte formulieren 1625 gez. Geen belangstelling/niet thuis 363 of 22%. Terug ontvangen inge vuld 1262 of 78%. Voorkeur open lucht bad 100 of 8%. Voorkeur overdekt bad 1112 of 88%. Geen mening 50 of 4%. Gezinssamenstel ling 4358 pers. Aantal zwemmers Onder grote belangstelling werd op zondag 4 april j.l. de eerste oriënteringsrit van dit seizoen ver reden. Aan de rit, die een lengte had van ca. 40 km kon worden deelgenomen in de sport-klasse (gevorderden) en in de tour-klas se (beginners). Vooral de deelname aan de tour klasse was dermate groot, dat men het juist heeft geacht in de vol gende ritten weer de gelegenheid te geven in de tour-klasse te kun nen starten, zodat ook de beginners zonder problemen een dit uit kun nen rijden. Uitslagen: Tourklasse: 1) B. Mey- erman Holten 110 pnt; 2) J. Paal man Holten 132 pnt; 3) Wagen voort Bathmen 135 pnt; 4) J. Aaf- tink Holten 135 pnt; 5) J. Eek hoorn Hellendoorn 137 pnt. Sportklasse: 1) I. Roelvink De venter 240 pnt; 2) J. Oolbekkink Holten 336 pnt; 3) G. Nijenhuis Colmschate 348 pnt; 4) A. Schup- pert Holten 336 pnt; 5) J. Nijland Bathmen 382 pnt. De volgende rit, met als uitzetters de heren Schuppert en Huisjes, zal worden verreden op zondag 16 mei a.s. De Stichting voor Sociaal- en Cultureelwerk vraagt voor het „Paalhuus" Beusebergerweg 63 voor 5 ochtenden, liefst van plm. 8.00-10.00 uur. Aanmelden en inlichtingen bij de heer H. Kampman, p/a Beusebergerweg 63, tel. 2755. Vanaf heden elke week een met aantrekkelijke korting. Deze week: Klaus Wunderlieh speelt voor u 28 wereldbekende melodieën Van f 19.50 voor f 17.75 Oranjestraat 31 - Holten - Telefoon 2392

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 6