Resultaten SV BATO Resultaten Blauw Wit jeugd afdeling Volleybal Verslagen SV Holten Blauw Wit kan opmars van Den Ham niet stuiten (1-2) Holten 3-GFC 2 4-1 Bergruiternieuws Schaakclub „Holten" behaalt opnieuw grote zege Holten E 2 kampioen '^4(è$'^CZ Positie heren 1 zeer wankel PROGRAMMA SV „HOLTEN'' Verlies Dond ertmamie Ij es Winst dames 2 Gelijk spel heren 2 Gelijkspel BATO-meisjes PROGRAMMA BLAUW WIT HOLTEN 26 MAART 1976 PAGINA 7 Holten 10 verslaat kampioenskandidaat Holten 10 heeft in een enerve rende wedstrijd om de Tarzancup verdiend met 5-4 gewonnen. Vol gens het Tarzanreglement stond Holten 10 met 5-0 voor. Een door ziekte en blessures gehavend Hol ten 10 moest vanaf de aftrap in de verdediging maar hield goed stand. Oo kde aanvallen van Holten 10 waren niet van gevaar ontbloot, want Freek Bekkernens wist een paar maal gevaarlijk door te bre ken. In de eerste helft wist Holten '5 tweemaal te scoren. Ruststand 5-2. Na rust een sterk aanvallend Holten 5 en bij één van deze aan. vallen werd H. v. d. Pluvm in het strafschopgebied onderuitgehaald. De penalty, die door de scheids rechter gegeven werd, werd be heerst ingeschoten. Even later werd het zelfs 5-4. Maar verder dan 5-4 kwam Holten 5 niet mede door het grandioze keeperswerk van A. Tieben die zelfs de meest onwaarschijnlijke ballen uit 't doel ranselde. Een verdiende overwin ning voor Holten 10. Den Ham a-Holten a 1-2 Het A elftal speelde in Den Ham' met een gewijzigde opstelling. E)it door afwezigheid van onze laatste' man en voorstopper. Daardoor was het in de eerste helft wat panie kerig. Dit had tot gevolg dat de eerste 20 minuten de thuisclub le gio kansen kreeg om een voor sprong te nemen. Toch slaagden zij er in alleen voor onze doelman Wissink en zelfs voor open doel over of naast te schieten. Het was dan ook een verrassing dat Holten een voorsnrong nam door J. Scheperman, die een op maat aangegeven bal ineens met 't linkerbeen inknalde, 0-1. Maar spoedig hierna zorgde de thuisclub voor de gelijkmaker door een fout in de verdediging, 1-1. Dit was ook de ruststand. Na de thee kwam een heel ander Holten A in het veld. Den Ham kreeg weinig kan sen meer. Toch wilde het maar niet lukken. Joh. I-Iuzen schoot al leen voor de keeper over en even later knalde hij een vrije schop tegen de lat. Vijf minuten vooi het einde maakte W. Tuller aan alle onzekerheid een einde door ha'-d in te schieten. Elf gelukkige spelers verlieten even daarna het veld. Scheidsrechter Maneschijn en grensrechter E. Wissink deden het voortreffelijk. Holten cl-Ilaarle cl In een goed gespeelde wedstrijd wist Holten Cl te winnen met 6-1. Door goed opgezette aanvallen was het met de rust al 3-1. Na de thee deed men er nog een schepje boven op en Haarle kwam er niet meer aan te pas. Een goede wed strijd; ga zo door, jongens. Nijverdal cl-Hoiten c2 1-2 Met de 0-6 thuisnederlaag tegen Nijverdal nog vers in het geheugen was het duidelijk dat de return zonder veel illusie tegemoet werd gezien. De eerste aanvallen waren nog voor de thuisclub, maar reeds na 5 min. wisten de Holternaren het initiatief over te nemen. Na dat eerst nog een opgelegde kans voor open doel door de Holten voorhoede gemist werd, was het tpch na ongeveer 15 min. raak. toen de invaller linksbuiten, na een zeer goede combinatie, de Nijverdal- keeper kansloos liet. 0-1. Na de rust kwam Nijverdal met de wind in de rug sterk opzetten. De Holtense verdediging incl. de keeper was prima op dreef en gaf maar weinig kansen weg. Toch werd het nog spannend, toen 10 min. voor afloop de thuisclub met een onhoudbaar schot gelijk maak te. Holten sloeg evenwel ogenblik kelijk terug en het was de mid- voor, die de ver uitlopende keeper beheerst passeerde na een snelle aanval, 1-2. Bijna was het nog 1-3 geworden; slechts door een uiterste reaktie kon de Nijverdal doelman een keihard schot tot corner ver werken. Excelsior e3-HoIten e3 1-1 In een van beide zijden matige wedstrijd heeft Holten E3 een ver diend gelijkspel behaald op kopio- per Excelsior E3. Holten wist en kele goede aanvallen op te bouwen maar hier kwamen geendoelpun ten uit voort. Na 10 mm. wist Ex celsior de leiding te nemen door een hard schot dat onhoudbaar was voor doelman Ter Harmsel. Na de thee ging Holten van start met 3 wisselspelers. Goed opgezet te aanvallen van Holten leidden in de 11e minuut tot de gelijkmaker. Uit een corner' wist Roel Jan War- rink de bal achter de Excelsior keeper te schieten, 1-1. Hierna kwam Holten niet meer in gevaar mede door het goede verdedigen van o.a. Wim Lubbersen, Jan Prins en Teun Hofman. Goed Ge daan, jongens. Holten fl-Excelsior fl 0-0 In deze aantrekkelijke wedstrijd is men niet tot scoren gekomen. De voorhoedes van beide elftallen werden goed in bedwang gehou den door de achterhoedes. Toch was de voorhoede af en toe wei gevaarlijk maar vooral de vrije - verdediger.'-van HoltéhLspèëldë 'èen zeer .goede wedstrijd,,en „de, dogl-v man was -ook goed op dreef. De vrije trap van Hans die hij hard in doel schoot, werd terecht afge keurd wegens buitenspel. Eind stand 0-0. Sportclub Rijssen f3- Holten f5 0-0 Het goede spel van de wedstrijd tegen Blauw Wit heeft Holten F5 niet kunnen voortzetetn tegen Sportclub Rijssen F3. Hoewel Sportclub Rijssen in kwaliteit de mindere van Holten F3 was, kon dit elftal de stand tot aan het ein de gelijk houden op 0-0. Holten F5 kreeg een paar keer goede kansen, waarbij spelers alleen voor de doel man verschenen, doch door onbe heerst schieten gingen de kansen verloren. De wedstrijd speelde zich in hoofdzaak op het middenveld af. De F5 spelers doen het niette min prima. Uit de laatste 4 ge speelde wedstrijden hebben ze 6 punten weten te behalen. Bravo jongens, zo doorgaan, dan kunnen jullie in de middenmoot eindigen. De E2 pupillen van de SV Holten honden de karnpi- ocnsvlag hijsen. Het e2-pupillenteam van Holten werd zaterdag jl. kampioen door concurrent Enter in eigen huis met 1-2 de baas te blijven. Het was een spannende partij voetbal waarin de Holtense jongens de overwinning zonder meer verdienden. Zelfs een ongelukkigopgelopen 1-0 achter staand brak de overtuiging niet. Via Mark en Gert Jan werd de score omgebogen naar 1-2. Bob Verdonschot hield het doel verder schoon, daarbij geholpen door Martin Welpshaar, Gerard Zoètbrood, Wilco Stevens. Rerman Veenstra en Jan Tuitert. Met mid denveld, bestaande uit Henk Ha verslag, Johan Tuitert, Geert Nij- land en Kees Dalemans werkte hard en leverde bruikbare passes aan de driemansvoorhoede, ge vormd door René Bannink, Gert' Jan Scheperman en Mark Koele- may. In deze competitie behealde e2 tot nu toe 27 punten uit 14 wed- - strijden', en een doelsaldo van 81-4. Er resteren nog 2 wedstrijden. T/ainei* F. Paulé en teaimbegelei- ders G. Scheperman en B. v. Har- melen kunnen met dit e2-team nu al terugzien op een bijzonder ge slaagd seizoen. De positie van het eerste heren team in de tweede klasse is na het verlies van zaterdag jl. tegen Vrivo, zeer verzwakt. Alhoewel er erg gemotiveerd gespeeld werd door Bato begon de eerste set al met het oplopen van 'n fikse ach terstand. Na een taktisch ge plaatste time-out wist Bato nog enigszins terug te krabbelen, maar te laat om deze set nog te pakken want Vrivo won met 15-6. Ook in de tweede set kwam Bato er niet aan te pas hoofdzakelijk door onnauwkeurig en gespannen spel. Vrivo won ook deze set ruim met 15-9. In de derde set werd er door Bato eindelijk fris van de lever gespeeld en het initiatief direct vanaf het begin in eigen handen genomen. Dit resulteerde in goed volleybal en setwinst met 15-9. Nu evenwel kwam Vrivo pas goed los en liét Senioren: Overwetering Holten 2.30 uur; Holten 2 Achilles 3 10.00 uur; Holten 3 S.D.O.L. 2 10.00 uur; Tubantia 4 Holten 4 11.00 uur vertrek 10.00 uur; Hol ten 5 R.V. 2 10.00 uur. Als Holten 5 deze wedstrijd wint zijn ze kampioen van bun afde ling en speelt de S.V. Holten voor het eerst in de geschiedenis met drie elftallen in de derde klasse T.V.B. Achilles 9 Holten 6 11.45 uur vertrek 10.45 uur; Holten 7 Rietvogels 6 10.30 uur; Enter 5 Holten 8 10.00 uur vertrek 9.15 uur; Haarle 5 Holten 9 10.30 uur vertrek 9.45 uur; Holten 10 De Zweef 7 10.30 uur; Haarle 7 Holten 11 10.30 uur vertrek 9.45 uur. Jeugd: GFC al Holten al 4.15 uur v. 3.15 uur; DOS '37 bl Hol ten bl 3.00 uur v. 2.00 uur; Hol ten b2 Vesos bl 2.30 uur; En ter Vooruit cl Holten cl 1.15 uur v. 12.30 uur;. Holten c2 SDOL cl 3.00 uur; Holten dl Deto dl 1.45 uur; Holten fl SDOL el 11.00 uur; Blauw Wit e2 Holten e2 11.00 uur; DES e2 Holten e3 10.00 uur v. 9.15 uur; Holten e4 Enter Vooruit e3 11.00 uur; Holten fl Blauw Wit fl 10.00" uur; --Enter:Vooruit fl Holten f2 10.00 uur v. 9.15 uur; Holten f3 Delden f2 10.00 uur; Holten f4 Excelsior f4 9.15 uur; Holten c3 en Holten f5 zijn vrij. Ook in de wedstrijd op Meermans kamp heeft Den Ham afgelopen zaterdag laten zien op weg te zijn naar het kampioenschap. Een kampioenschap dat tevens terug keer naar de 4e klasse KNVB in houdt. Vanaf het begin hadden de bezoekers het iniatief en Blauw Wit moest in de verdediging. Een verdediging waarin deze middag Jan Lohuis wegens een rugbles sure verstek moest laten gaan. Trainer Willems was hierdoor ge noodzaakt om aanvoeder Nico La- bobar als libero te laten optreden. Al spoedig kwamen er ook kan sen voor de Hammenaren, waar in de voorhoede Braker, Poel en Heuver echter nog geen raad mee wisten. Voor een groot gedeelte Een in het groen gestoken Holten 3 heeft een verdiende 4-1 overwin ning behaald op GFC 2. Vanaf de aftrap nam Holten het heft in han den doch doelpunten bleven voor lopig nog uit. Holten 3 nam een voorsprong door een vrije trap die goed werd genomen door Ten Vel de. wat 1-0 betekende. Holten drukte GFC nu geheel in de ver dediging dat soms met hard maar niet gemeen spel doelpunten wist te voorkomen. Uit een goed opge zette aanval maakte Scheperman vlak voor de pauze er 2-0 van. Na de rust een feller aanvallend GFC, maar een rustig spelende achterhoede van Holten 3 wist te gendoelpunten te voorkomen. In de 16e minuut van de tweede helft maakte GFC toch nog een doelpunt uit een vrije trap. 2-1. Na deze tegentreffer had Holten het erg moeilijk maar met veel kunst en vliegwerk bleek de ge lijkmaker uit. Holten 3 probeerde het spel te verplaatsen en had daarbij het geluk mee dat een van de verdedigers van GFC de bal in eigen doel trapte. Holten 3 ging nu weer gemakkelijk voetballen daar GFC nu geheel wegzakte en het wel geloofde. Egberts dacht daar anders over en bracht, uit e en goed opgezette aanval de stand op 4-1. Jammer was dat een der ..Hoefjes" een waarschuwing kreeg van scheidsrechter Hilbrink. Zaterdag 20 maart, namen de Bergruiters met succes deel aan wedstrijden in Almelo en Bath- men. In Almelo namen Bergrui ters deel die voor bepaalde proe ven nog punten moesten verzame len, om in het komende seizoen op wedstrijden uit te kunnen komen. De uitslag voor de Bergruiters was als volgt: B2-dressuur: 1. mevr. v. Heeren, met Jim Brown. Bl-dressuur: 1. H. Lubberdink met Amigo (I) J. Bronsvoort en A. Broekhuis m'et „Auteur". Caprilleproef: (I) Paula Keun met ,,Danny-Boy" (I) mevr. v. Heeren met ,,Jim Brown". In Bathmen behaalde het Holtense viertal, bestaande uit: Vera Steu nenberg, Johan Bronsvoort, Wim Aaltink en Paul Steunenberg, de 2e prijs. Dit betekend dat Holten, 3 april voor de tweede keer aan de finale in Bathmen mee doet. In de individuele dressuur werd Johan Bronsvoort 4e en behaalde Paul Steunenberg in 't onderdeel sprin gen de vijfde prijs. was dit ook te danken aan de straffe mandekking, waarmee, vooral Geje Paalman, de Blauw Wit verdediging de Hammer voor- waartsen lam legden. Na onge veer 20 minuten spelen kreeg eerst Braker een goede kans na een aarzeling in de Blauw Wit de fensie maar meteen daarop dreig de gevaar aan de andere kant toen een snelle uitval via Henk Aanstoot bijna succes had. De Hammer doelman plukte echter de bal van zijn schoen. Na ongeveer een half uur spelen kreeg de Holtense ploeg wat meer greep op het spel en de midden velders Beldsnijder en Wilco Dik kers konden zich ook aanvallend manifesteren. Dit leide in de 41e minuut tot een schot van Richard Beldman dat geblokkeerd werd waarna Beldsnijder de bal hard naast schoot. Geheel tegen de verwachting in zou Blauw Wit nog voor de rust zelfs een voorsprong nemen. Een prachtige aanval over links werd door Richard Beldman besloten met een voor zet richting tweede paal. Jan Ver veda, opnieuw sterk in de lucht, kopte de bal terug in de doelmond waar Anton Beldsnijder de bal hard en zuiver in de touwen knal de (1-0). Meteen hierna blies scheidsrechter van Beek voor half-time. Na de rust opnieuw een meteen sterk aandringend Den Ham die al in de 5e minuut succes had. Jan Veneberg (ex-Heracles) schoot een vrije trap tegen de lat en de terugspringende bal werd door Jan Heuver achter Bert Trompetter gedeponeerd (1-1). Den Ham voelde dat er mogelijk heden waren en opnieuw het spel- beeld uit de eerste helft: een sterk aanvallend Den Ham en 'n gevaarlijk counterend Blauw Wit. Toch bleek de overmacht te groot. Na 27 minuten gaf scheidsrechter van Beek een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Jerry Poel en Jan Veneberg na men op ingestudeerde wijze deze bal en met een vlammend schot via de paal scoorde Veneberg de tweede treffer (1-2). Ondanks een wissel (G. Stam verving Beld snijder) bleef Den Ham ook daar na meester van de situatie. Ver meldenswaard is nog dat G. Stam bij zijn eerste actie de bal in zijn gezicht kreeg en tegen het gras ging en bij zijn tweede actie een zien dat ze niet voor niets in deze zware klasse zo hoog geplaatst staan. Vooral de „halfjes" en „kortjes" van Vkivo zette Bato voor grote problemen en na een aanvankelijk spannend begin be sliste Vrivo de wedstrijd in zijn voordeel door deze laatste set met 15-8 te winnen. (Eindstand 1-3). Het wel of niet degraderen heeft Bato nu niet meer in eigen hand maar hangt af van de resultaten die mededegradatiekandidaat Set Up boekt in hun laatste wedstrij den. Misschien helpt het als alle Batofans en spelers de komende zaterdagen duimen voor onze he ren. Stand: Dynamiek 2 17-33; Krek kers 2 18-30; Vrivo 17-27; Rac 2 17-22; Rivo 2 15-17; Aristoi 4 17-15; MTSH 2 16-13; Set Up 2 16-10; Coppejans 3 18-10; Bato 19-7; Flash 3 16-2. Afgelopen zaterdag speelden de dames in Almelo tegen Tornado, dat met 1 punt minder onder Ba to stond. De eerste set werd er van beide kanten goed gespeeld. Er werd goed gesmashed doch de dames van Tornado hadden een uitstekend blok en prikten de bal in de gaten in het middenveld van Bato. Maar Bato kwam terug. Zo dra de dames voorstonden werd er fanatiek gespeeld. Dit bleek dan ook in de eindstand: 15-12 voor Bato. De tweede set gaf een ander beeld. Er werd onzuiver gespeeld, men liep elkaar in de weg. Dit kostte aardig wat puntjes. Coach Masselink probeerde met time outs het spel wat te beteren, maar de dames waren te onrustig en verloren deze set met 15-6. In de derde set ging het weer wat be ter. Een gelijkspel zou er nu in moeten zitten. Bato begon met een goede opslag en haalde daar vier puntjes mee. maar al gauw liep Tornado in doordat de dames van Bato de bal niet goed opvingen. Bato verloor deze set met 15-9. In de vierde en laatste set werd er aard gewerkt voor een gelijkspe,, doch Tornado had het spel in de hand. De smashes van Tornado werden goed opgevangen door An- kp Meerman, maar ze werden steeds sterker. Tornado won ook deze set met 15-8. Aanstaande zaterdag speelt Bato de wedstrijd van de week tegen de kersverse kampioen Krekkers. De wedstrijd begint om 15.00 uur in de gymzaal aan de Haarstraat. Supportèrssteun hebben de dames nodig dus komt allen zaterdag middag naar de Haarstraat. Stand: Krekkers 19-37; Apollo 19-27; Harambee 18-26; Flash 2 18-26; Syrphus 18-19; Coppejans 2 19-19; Sp. Actief 2 17-17; Tornado 18-13; Rac 18-12; Bato 18-12; Ver- dan 2 18-8; Sp. Wilhelmina 18-2. Vol goede moed vertrokken de da mes van Bato 2 maandagavond naar Nijverdal, om de punten te gen Bung Tand binnen te halen. Toch zag het er na de eerste set niet rooskleurig uit. Na een 7-4 voorsprong nam Bung Tand het heft in handen en via 14-14 ging de set met 16-14 voor Bato verlo ren. Een time-out bij de stand 15-14 mocht niet meer baten. Was de eerste set slaapverwek kend, de tweede set verliep veel beter. De Bato-dames hadden hierin volledig de overhand en door veel ballen achter in het veld te plaatsen, waar grote ga ten vielen eindigde deze set in 15-2 voor Bato. De derde set be gon hoopvol maar halverwege de set zakte het spelpeil van de da mes bedenkelijk terug tot aan voerster Ria Bogers aan de op slag kwam. Zeven ballen achter elkaar'joeg ze over het net. Bung Tand had hier geen verweer op en Bl. Wit al-MVV al MVV had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht en gaf Blauw Wit weinig ontplooiingskan sen. De gasten stonden met rust met 2-0 voor. Na rust speelde Bl. Wit wel wat meer aanvallend maar verder dan een schot tegen de paal (uit een vrije trap) kwam men niet. MVV bepaalde de eind stand op 4-0 en kon zich de luxe veroorloven om nog een aantal droomkansen onbenut te laten. Bl Wit bl-Hector bl 1-2 In deze sportieve wedstrijd was Blauw Wit direkt goed op dreef en dat resulteerde in de 1-0 voor sprong, na een half uur, door de vrije trap van Wim Veldhuis. Hector kwam goed terug en bij de rust was de stand 1-1. In de 10de minuut na de rust ging een speler van Hector alleen door en met 'n goed schot werd de fatale tegen- goal gescoord. Onze jongens heb ben er nog alles aan gedaan om de stand gelijk te trekken maar zonder resultaat. Als ze dit spel blijven spelen zullen ze tegen Nij verdal Bl beslist een beter resul taat boeken. SDOL dl-Bl. Wit dl 8-2 Tegen de koploper hebben we het niet kunnen bolwerken. De uitslag was 8-2. De tegenstander is wel 'n kampioensploeg. Rudy redde de eer met twee doelpunten. Volgende keer tegen Vesos nog even de tan den op elkaar. Bl. Wit e2-Vesos e2 7-0 Een veel sterker spelend Blauw Wit, dat tegen de 9 man spelende Vesos-ploeg, weer verdiend gewon nen heeft. Vooral de vleugels wer den nu goed gebruikt, zodat de achterhoede van Vesos iedere keer misgreep. De spitsen kregen daar door volop kansen om doelpunten te maken. Indien de stand 15-0 was geworden had Vesos de han- de set was binnen: 15-8. De laat ste set ging aanvankelijk gelijk op, maar na een stand van 7-8 wist Holten toch door te drukken naar 15-10. Een verdiende zege van de Bato-dames die toch door vaak te laat reageren veel punten laten liggen. De ontmoeting tussen Holyoke 2 en Bato 2 op maandagavond jl. eindigde na een spannende 4 sets wedstrijd in een gelijkspel: 2 2. In de eerste set kwam Holyoke doro onnodige Bato-fouten op een voorsprong die niet meer in ge vaar kwam en Bato verloor deze set met. 15-8. In de tweede set toonden de Bato-heren meer in zet en werd een voorsprong van 6-10 opgebouwd. Wel kwam Holyo ke gevaarlijk terug en werd de stand 13-13 bereikt, maar met een paar goed opgezette aanvallen werd deze set door Bato gewon nen met 13-15. In de derde set wist Bato vooral door taktisch ge plaatste ballen een voorsprong op te bouwen van vier punten en de ze set werd gewonnen met 11-15. De laatste set was tot de stand 6-6 een gelijkopgaande strijd, daarna werd het spel van Bato wat rommelig en Holyoke kon tenslotte met een paar harde op slagen de laatste set winnen met 15-8. In totaal gezien een verdiend gelijkspel. Op zaterdagmiddag 20 maart speelden de Bato-adspiranten een uitwedstrijd tegen het Nijverdalse Flash C. De wedstrijd duurde nogal aardig lang, maar we heb ben uiteindelijk toch nog één punt binnengesleept. De eerste set ver liep vlot voor ons, maar de twee de set werd moeilijker. De derde set wonnen we weer, maar de vierde set verloren we. De set standen waren: 16-14, 9-15, 15-12 en 8-15. Afgelopen dinsdagavond heeft schaakcltfb Holten de één na laat ste thuiswedstrijd tegen Harden- berg 3 met de veelzeggende cijfers 61. =-1gewonnen en blijft zodoen de alleen aan de leiding in de 3e klasse A. Holten startte direct al met een 1-0 voorsprong omdat de Hardenbergers slechts met zeven man aantraden en zodoende al 'n reglementaire nederlaag te pak ken hadden. De uitslagen waren (Holten met wit aan de oneven borden) Holten 1Hardenberg 3 1 D. A. v. d. Knaap-A. J. v. Del den 1-0, 2 J. W. Middelink-R. Wes tera 1-0. 3 D. v. Beek-N.O. 1-0 (reg.), 4 H. v. Beek-J. W. Banis 5 W. G. Blits-J. Soer 1-0, 6 H. T. Roeloffs-H. Vogelzang 0-1, 7 J. E. Scheperman-W. Gerholt 1-0, 8 J. van Dalen-W. Feddes 1-0. Dinsdag 6 april speelt „Holten" zijn laatste uitwedstrijd tegen het zeer aanvechtbare officiële waar schuwing opliep. Al met sl een spannende wedstrijd waarin Blauw Wit goed partij heeft gege ven. dit jaar voor het eerst in de SBO uitkomende Dalfsen. De resultaten van de Dalfsenaren zijn tot nu toe niet zo best: men behaalde slechts twee punten uit de eerste 6 wed strijden. INTERNE COMPETITIE In de interne competitie viel dit keer een daverende verrassing te noteren; de heer B. van Beek zag kans de heer D. v. d. Knaap zijn eerste nederlaag toe te brengen. Hierdoor zijn de kansen van de heer Middelink om de titel over te nemen aanzienlijk gestegen. Hij moet dan straks wel de beslissende partij tegen de heer v. d. Knaap niet verliezen en natuurlijk zijn inhaalwedstrijden (o.a. tegen de heer B. van Beek!) winnen. De uit slagen zijn: B. v. Beek-G. J. Kromdijk 1-0 (9 febr.), D. A. v. d. Knaap-B. van Beek 0-1, H. v. Beek-H. v. d. Ende 1-0, A. H. Kiaassen-F. Flantua 0-1, G. J. Kromdijk-H. v. d. Ende 0-1, J. v. Calcar-D. v. Beek 0-1. De stand aan kop: 1 D. A. v. d. Knaap 16 14'-2 D. v. Beek 17 14, 3 J. W. Middelink 14 13'/;, 4 B. v. Beek 16 13, 5 W. G. Blits 17 11'/;. den dicht mogen knijpen. Het tweede doelpunt was een prachti ge, de maker was Eric de Vries. Eric pikte de bal op rechts pas seerde de verdediging van Vesos en lobde van af de cornerlijn de bal over de keeper heen in het doel. Al met al goed werk van heel E2. Bl. Wit e3-Enter e3 5-2 Blauw Wit E3 moest aantreden tegen Enter E3, hetwelk een aar dige wedstrijd werd. Het elftal was niet op volledige sterkte door ziekte. Met de rust was de stand 1-1, maar na rust werden een paar corners goed genomen wat resulteerde in twee goals. Daar na kwam Enter nog een keer te rug, maar de eindstand werd 5-2 voor de Blauw Witters. Goed ge daan jongens, ga zo door Bl. Wit fl-Enter fl 2-6 Blauw Wit Fl moest thuis tegen Enter Fl. Het was geen gemak kelijke wedstrijd. Hoewel er be hoorlijk verdedigd werd, kwam Enter er goed door en werd de ruststand 0-4. Na rust ging Blauw Wit er goed tegenaan en wist zelfs 2 keer te scoren. Daarna lieten ze de moed wat zakken en werd het 6-2 voor Enter. In de tweede helft werd de keeper vervangen door G. van de Meulen. Doelpun tenmakers waren R. Drent en H. Kolkman. Haarle f3-Bl. Wit f2 0-3 De wedstrijd Haarle F3 tegen Blauw Wit F2 was een boeiende vertoning, aangezien de beide partijen goed aan elkaar gewaagd waren. Met de rust was de stand dan ook nog 0-0. Na rust bracht Blauw Wit wat meer mankracht in de aanval en dit resulteerde al snel in een gaaf doelpunt van Geert Meijerink, die in vrije posi tie werd aangespeeld door Piet Meindersma. Na dit doelpunt ging Blauw Wit vrijer spelen en was herhaaldelijk gevaarlijk voor het doel van Haarle, maar geholpen door de doelpalen kon de goed keepende doelman van Haarle zijn doel schoon houden. Pas ver in de tweede helft bracht alweer Geert Meijerink met nog twee schitte rende doelpunten de stand op 3-0 voor Blauw Wit, dat de zege dik heeft verdiend, gezien het harde werken van de hele ploeg. Gefeli citeerd jongens Bl. Wit f3-BI. Wit f4 3-1 De derby tussen de twee laagste elftallen van Blauw Wit is geëin digd in een overwinning voor F3. Gezien het spelbeeld was dit vol komen verdiend. Het schot wat de jongens van F3 in de benen heb ben is beduidend harder wat bleek uit de 3 goals van Gerben, Simon en Edwin die allen door schoten op afstand werden ge maakt. Het enigste tegendoelpunt werd gemaakt door John, die van een slechte uittrap van keeper Hans profiteerde en de bal ineens terugschoot. De vreugde over de ze goal was minstens zo groot dan de overwinning bij F3, omdat dit de eerste goal was in het bestaan van f4. Al met al een leuke wed strijd, mede doordat er flink wat ouders waren die de jongens aan moedigden, hetwelk zeker een grote stimulans voor ze is. BI. Wit cl-RV cl 4-1 Ook de Rijssense junio's hebben de Blauwwitters onderschat. Het was vooral na rust aan hun doel man te danken dat de score tot 4-1 beperkt bleef. Alhoewel de Blauwwitters vrij snel op een 0-1 achterstand werden ge zet, wist men voor rust dit om te buigen tot een 2-1 voorsprong. Ook na rust was Blauw Wit de toonaangevende formatie, die door goed samenspel fraaie aanvallen op de grasmat deponeerde. Spits Kees van Dijk werd regelmatig in schietpositie gebracht-, hetgeen re sulteerde in drie doelpunten. Vooral de werklust van Blauw Wit middenveld trio J. Vogely, H. Veldhuis, R. Verveda waren oor zaak van de talrijke aanvallen. De RV achterhoede moest dan ook enkele keren van de noodrem ge bruik maken. Dit koste RV vlak voor tijd een strafschop, die be heerst werd benut door aanvoer der G. Aanstoot, stand 4-1. Uit drie wedstrijden 6 punten ha len is een knap resultaat. Doorgaan zo Blauw Witters Cl. Senioren: Daarlerveen Blauw Wit 2.30 uur; Blauw Wit 5 Ve sos 4 3.00 uur; Vesos 5 Blauw Wit 4 1.00 uur; Blauw Wit 3 Ve sos 6 1.00 uur. Junioren: Blauw Wit al SDOL al 2.30 uur; Omhoog a2 Blauw .Wit a2 2.45 uur v. 2 uur; Excel sior a2 Blauw Wit a2 4.15 uur v. 3.30 uur; SVZW c2 Blauw Wit cl 10.15 uur v. 9.30 uur; Vesos dl Blauw Wit dl 1.45 uur v. 1 uur. Pupillen: Bl. Wit el Enter el 12 u; Bl. Wit e2 Holten e2 11 u; Excelsior e4 Bl. Wit fla 11 u. v. 10.30 u; De Zweef f4 Bl. Wit fl 11 u. v. 10.15 u; Holten fl Bl. Wit fl 10 u; Bl. Wit f2 De Zweef f3 10 u; SWN f3 Bl. Wit f4 10 u. v. 9.15 u.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7