Feestelijke schoolavond Haarsehool Inspelen op nieuwe taken Zwemclub „Twenhaarsveld wint zwem vijf kamp Wereldwijde explosie fietsvakanties Geslaagde middenstands beurs Winkeliers spraken weer over instelling koopavond Het leven van de postbode wordt steeds leuker Personeel boeide met blijspel Gewestelijke Raden Landbouwschap gaai? Voorverkoop abonnementen Twenhaarsveld Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" HOLTEN 26 MAART 1976 PAGINA 5 De Holtense Handelsvereniging gaat de komende weken twee enquêtes houden. Een onderzoek naar de behoefte aan een periodiek terugkerende middenstandsbeurs en een peiling hoe de Holtense winkeliers momenteel denken over het instellen van een koopavond, voorlopig bij wijze van proef. Dat werd maandagavond besloten in de goed bezochte leden vergadering in café Stationszicht onder voorzitterschap van de heer J. A. van de Maat. De in begin oktober gehouden beurs is uitstekend geslaagd. Zij werd bezocht door plm. 7000 bezoekers en er namen 38 standhouders aan deel. Een klein nadelig saldo zal door de Holtense Handelsvereniging worden betaald, omdat zij zich voor de financiële uitkomsten garant had gesteld. De vraag is nu: moet zo'n initiatief telkenjare worden herhaald of wil men telkens een jaar overslaan, zodat de attractiviteit blijft bestaan. Het bestuur is voor het houden van de beurs om de twee jaar. De activiteitencommissie, die dit evenement uitste kend organiseerde, voelt meer voor een jaarlijkse herhaling. In de vergadering kwam deze zaak niet goed uit de verf, zodat besloten werd, mede omdat alle leden niet aanwezig waren, waar onder deelnemers van het vorige jaar, daarover een enquête te houden. De deelname zal beperkt blijven tot de plaatselijke midden stand. Bij het onderzoek zal te vens de vraag gesteld worden of men er geen bezwaar tegen heeft dat bepaalde zakenmensen zelf een dergelijk, meer beperkt eve nement organiseren als de winke liersvereniging zelf hier niet toe zou besluiten, zoals in het verle den al verschillende malen is ge schied. Proef Het andere onderzoek betreft het houden van een proef met een koopavond. Zo'n koopavond is al tal van jaren een heet hangijzer geweest onder de winkeliers. Het initiatief er toe werd al enkele malen met de kleinst mogelijke meerderheid verworpen. De laat ste keer besloot de ledenvergade ring dit punt niet weer op de agenda te zetten, tenzij er belang rijke veranderingen in bestaande situaties zouden optreden. Die veranderingen waren thans aan wezig, meende een deel van de vergadering, omdat er winkeliers bij gekomen zijn. Na een vaak emotionele discussie werd besloten een onderzoek onder de leden in te stellen of men genegen is een proef met een koopavond te hou den. Beide zaken, de middenstands- beurs en de koopavond, zullen op maandag 10 mei in een ledenver gadering opnieuw aan de orde worden gesteld. In deze vergade ring zal tevens aan de orde ko men de hoogte van de bijdrage van de deelnemende winkeliers aan de jaarlijkse winkelweek met Sint Nicolaas. Succes De secretaris-penningmeester, de heer J. A. Slotman, bracht de jaarverslagen uit. De winkelweek 1975 was een succes met een rede lijk batig saldo. De verenigjng telt 89 leden. Er werden zeven zaken in het afgelopen jaar geopend of heropend. Er was een klein na delig saldo, maar met de saldi van vorige jaren blijft er nog een batig slot. De administratie zal worden gecontroleerd door de he ren E. G. J. M. Bus en F. M. Pluijgers. Contante betaling Een voorstel van het bestuur om gezamenlijk contante betaling te bevorderen werd, na enige discus sie, aangenomen. Men zal een opschrift ontwerpen, dat aan de leden zal worden toegestuurd om bijvoorbeeld bij de kassa te han gen. Voorzitter Van de Maat deelde mee, dat het bestuur een bespre king heeft gehad met de activi teitencommissie over het zenden éérimaal in de veertien' dagen van een bloemetje aan. tien ingezete nen of gezinnen, zoals dat nu al geschiedt door enkele zakenlieden. Momenteel vindt dat plaats straat voor straat. Hij was van oordeel dat de gezamenlijke winkeliers zich zo nu en dan eens moeten laten zien bij de bevolking. Het voorstel werd aangehouden om nog eens nader overleg te plegen met voornoemde commissie. Een actie van de Federatie goud en zilver", waarbij aan paren die zich verloven, een doos met o.a. een boekje met tips en korting wordt aangeboden, vond geen bij val in de vergadering. Parkeergelegenheid ,,Het maken van een parkeer gelegenheid in de Noordenberg (Oranjestraat), waarover gespro ken is met enkele raadsleden, is geen haalbare kaart", deelde de voorzitter mee. Oe politie bekeurt momenteel voor fout parkeren, deelde een van de leden mee, die de vraag gesteld had. Hij had in korte tijd tweemaal een proces verbaal gekregen. Zij wil mis schien druk uitoefenen, dat er verbetering in de parkeergelegen heid in het dorp komt, meende men. Komplan De voorzitter deed ten slotte een dringend beroep op de 35 leden, die zich bij het Kon. Verbond va» Ondernemers (KVÓ) hebben aan gesloten, vooral het toegezonden enquêteformulier in te zenden. Daaruit worden gegevens verza meld welke van belang zijn voor de leden, die zitting hebben in de Ivomplancommissie. „Zonder die gegevens kunnen wij als zaken mensen geen tegenspel bieden en kunnen we als commissielid wel opstappen", zei voorzitter Van de Maat. De secretaris waarschuwde de leden nog, dat de waardebonnen van de winkelweek 1975 vóór 1 april verzilverd moeten worden. Van de familie Vos was een brief je ingekomen, waarin zij de ver eniging bedankt voor de ontvan gen waardebon van honderd gul den. n O pvrijdag 19 maart hield de o.l. Haarsehool in gebouw Irene haar feestelijke schoolavond voor de leerlingen en hun ouders. Vorig jaar werd de avond verzorgd door de leerlin gen, dit keer leverden de leerkrachten een bijdrage en speel den zij het uit drie bedrijven bestaande blijspel „Ijzerlijm". De voorzitter van de oudercommissie, de heer G. Voortman, opende om half acht de avond en heette de aanwezigen, waar onder de leerlingen, hun ouders en een aantal genodigden, hartelijk welkom. Het toneelstuk speelde zich af in tuin van het mooie, oude kasteel Oudenkaal. De bewoners van het kasteel, baron Oudenkaal (de heer Broere) en zijn dochter Roosje (mej. Ordelman) verkeren in fi nanciële moeilijkheden en als be lastingambtenaar Van Manen (de Zondag 14 maart nam zwemclub „Twenhaarsveld" deel aan de laatste wedstrijd van de recreatieve zwemvijfkamp in het overdekte bad te Hengelo (O.). Verdere deelnemers waren: De Aa Almelo, ZPA Almelo, HZC-Weusthag Hengelo en Scholtenhagen uit Haaksbergen. Na drie wedstrijden stond Twenhaarsveld aan de leiding met 14 punten, gevolgd door De Aa met 13 punten. ZCT moest deze middag in ieder geval de tweede plaats behalen om in het eindklassement over vier wedstrijden eerste te worden. Gestart werd met de schoolslag. Duidelijk werd dat de strijd op nieuw zou gaan tussen De Aa en Twenhaarsveld. Bij de tussenstand na de schoolslag bleek dat De Aa de betere was geweest met 155 p, gevolgd door Twenhaarsveld met 120 p en HZC Weusthag met 100 p. Voor Twenhaarsveld zwommen Gerry Veneman en Paul Akker mans bijzonder goed. Als volgende slag werd de vrije slag gezwommen. Hier kon Twen haarsveld duidelijk beter haar draai vinden. Er werd door de Holtense zwemmers vaak als eer ste aangetikt. Toch bleek bij een tussenstand na 15 nummers dat De Aa (321 p) nog iets op Twen- haarveld (194 p) was uitgelopén. Als laatste programmanummer werd een estafette gezwommen. Dit werd een duidelijke overwin ning voor Twenhaarsveld, gevolgd door De Aa. De wedstrijden werden deze mid dag gewonnen door De Aa, met als tweede Twenhaarsveld. In de totaalstand behaalde Twen haarsveld met 18 punten de eerste plaats. De Aa eindigde als tweede met eveneens 18 punten, maar met een minder wedstrijdpunten- gemiddelde. Derde werd HZC Weusthag met 14 punten, vierde ZPA met 10 punten en laatste Scholtenhagen met 7 punten. TIJDEN 25 meter schoolslag Meisjes: Gerry Veneman 26.0, Rinka Nijenhuis 26.5, Jeanet Bek- kernens 27.6, eHrmien Groother der 28.0, Irma Arfman 28.9, Jea net Kalfsterman 30.6, Erna Veld wijk 30.9, Nicolette Pak 35.3. Jongens: Erik Bekkei-nens 23.5, Paul Akkermans 24.8, Ronald v.d. Berg 27.7, Erik Tempelman 30.0, Marcel Kers 30.0, Jan Wander Pronk 31.0, Jeroen Vincent 37.7. 50 meter schoolslag Meisjes: Thérèse Truschel 44.1, Rita Aanstoot 44.3, Gerdien Ophof 44.6, Hanneke Truschel 45.0, Ge- rida Hols 45.2, Annemarie Ophof 47.5. Hanny Jansen 50.0, Conny Eshuis 51.3, Irma van Bx-ussel 51.5, Ineke van Leeuwen 56.2, Riet Westerik 58.4. Jongens: Hans Heyda 40.4, Jan Jager 45.4, Wim Boode 45.6, Toun Hofman 48.2, André Wissink 48.7, Remco van Maurik 49.2, René Schaap 52.2, Marcel v.d. Berg 56.7, Roelf Jan Warrink 1.06.0. 25 meter vrije slag Meisjes: Irma Jager 19.4, Anne marie van Brussel 22.1, Ingrid Brouwers 22.3, Marian Jansen 23.5, Ingrid Nikkels 24.6, Hanneke Warrink 26.0, Annet Voskes 33.3, Liesbeth v.d. Berg 34.4. Jongens: Jan Hovenkamp 18.5, Henny Jalving 20.5. Martin Wilps- haar 20.6, Johan Schuppert 27.6, Willy ter Harmsel 35.9, André Bekkemens 37.5. 50 meter vrije slag Meisjes: Linda Kamperman 34.1. Irma Deyk 34.3, Gerdien Ophof 34.4, Ria Wissink 34.4, Mieke Schuppert 34.6, Femmy Lammers 35.6, Annet Klein Velderman 35.7, Henriëtie Aanstoot 37.0, Janneke Bronsvoort 37.8, Annemarie Ophof 40.4, Marion Willemsen 48.3, Ka rin Willemsen 51.3. Jongens: Wim Meyer 29.9, Rinus Ulfman 33.4, Andries Lichtenberg 35.0, Hans Welting 36.3, Theo Boode 37.3, Ernst v.d. Ende 41.4, Wilco Kwintenberg 41.9, Jan Op hof 42.9, Michiel Oostvogel 51.2. De problemen rond het ordenen van de ruimte raken de land- en tuinbouw steeds meer. Zowel de ruilverkavelingsplannen als het landschapsbeheer (onder meer landschapsparken) vragen meer en regelmatige voorlichting en begeleiding vanuit het georgani seerd landbouwbedryfsleven. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft op dinsdag 16 maart gesproken met vertegen woordigers van de gewestelijke raden en de in die raden samen werkende organisaties. De bijeen komst werd in Utrecht gehouden. Naast het landelijk secretariaat van het Landbouwschap vormen de gewestelijke raden (men zou ze mini-Landbouwschappen kun nen noemen) de samenwerkings organen van het agrarisch be drijfsleven. Tijdens de bijeen komst in Utrecht is uitvoerig ge sproken en nagegaan of de werk wijze van het Landbouwschap vol doet en effectief is. De taken op het terrein van de ruimtelijke ordening, planologie, landschapsbeheer en milieuhygië ne worden zwaarder en ook uit gebreid. Behalve het landelijk secretariaat van het Landbouw schap zullen de gewestelijke ra den in de diverse provincies meer moeten inspelen op nieuwe pro blemen waarmee de land- en tuinbouw te maken heeft. Bij het overleg over ruimtelijke ordeningsplannen stellen de ge westelijke raden van het Land bouwschap een nauwere samen werking met de landbouworgani saties zeer op prijs. Tijdens de bijeenkomst in Utrecht kwam dui delijk naar voren dat tijdig over leg en coördinatie met de Sociaal Economische Voorlichtingsdiens-, ten (van de landbouworganisaties) gewenst en zelfs noodzakelijk zijn. Ten aanzien van de ruilverkave lingsaangelegenheden dienen de gewestelijke landbouworganisaties en de gewestelijke raden van het Landbouwschap de taken duidelijk af te bakenen. De afspraken over ieders taken behoeven de samen werking in de regio's geenszins aan te tasten. Het tegendeel is zelfs het geval. De ruimere taakstelling van de gewestelijke raden van het Land bouwschap zou een versterking van de gewestelijke secretariaten billijken. Toch zal men het aan trekken van extra mankracht zeer voorzichtig moeten benaderen. De vraagstukken inzake het land schapsbeheer zullen voor het da gelijks bestuur van het Landbouw schap aanleiding geven om na te gaan of meer deskundigheid aan getrokken moet worden, uiteraard voor zover de mogelijkheden zulks toelaten. De land- en tuinbouw heeft meer behoefte aan een juiste beoordeling en begeleiding van natuurwetenschappelijke (ecologi sche) zaken. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap zal zich nader beraden over de resultaten van de in Utrecht gehouden be-, spreking. Het is alweer een tijdje geleden dat de PTT de laatste groene, ge- standaardiseerde buitenbrieven bus plaatste. Daarmee hadden al le Nederlanders met een voor deur die verder dan 10 meter van de straat af ligt zo'n gratis bus gekregen. En de Nederlandse postbodes hadden het een stuk makkelijker, want er viel veel minder te lopen. Wie nu in een nieuw huis komt wonen, moet zelf voor zo'n grote bus aan de straat kant zorgen. Dat hoeft niet perse de groene PTT-bus te zijn. 't Ge volg is dat we steeds meer ver heer Jonker) op het kasteel ver schijnt met een enorme belasting aanslag, besluit de baron het kas teelpark open te stellen voor het publiek, waar het tegen betaling kan rondwandelen. Iedereen is enthousiast voor het plan, behalve Klier Haresnijder (mevr. Poort- man-Abbenhues), de gouvernante van Roosje. Klier bewoont de to renkamer van het kasteel. Dan geeft de baron zijn tuinman, de waterschuwe en altijd slapende Japik de Liefde (de heer Van 't Holt) opdracht de kasteeltuin te versieren en de hekken te voor zien van mooie aanplakbiljetten, zodat het publiek kan zien dat het park is opengesteld. Japik gaat aan het werk en be sluit dat voor het opplakken van de biljetten de ijzerlijm dienst moet doen en voordat hij met plakken begint raadpleegt hij toch eerst even de gebruiksaanwijzing op de pot. Deze vermeldt „schud den voor gebruik", maar de krachtige hand van Japik maakt dat de lijm uit de pot vliegt en op de grond terecht komt. Tot grote hilariteit van de zaal blijven Japik met zijn klompen en de baron met zijn laarzen aan de lijm kleven. Maar tvat voert Klier op haar torenkamer toch uit? Ze probeert door allerlei listen de opening van het park te laten mislukken. En Aart Haresnijdcr, de kapper van de baron (de heer Te Winkel) en broer van Klier, zou hij ook in het complot zitten? Als er een deftige dame (mevr. Broere-Bos) langs het kasteel wandelt en ziet dat iedereen tegen betaling het park kan binnengaan, wil ze er toch het hare van weten, en als ze dan van Japik hoort dat het harde noodzaak is omdat an ders het kasteel verkocht dreigt te worden, krijgt ze van schrik een flauwte. Deze dame blijkt gravin Bulck van Duijten te zijn. Als dan het plechtige moment van de openstelling is aangebroken en de baron het lint wil doorknippen, blijkt Klier het te hebben verste vigd met ijzerdraad. Japik helpt de baron uit de nood en biedt hem zijn nijptang aan, zodat de open stelling een feit is, en allen een glas geitemelk heffen op de fees telijke gebeurtenis. Maar helaas, de tijd dringt en uitstel van beta ling is niet meer mogelijk. Veel bezoekers heeft het kasteel nog niet gehad, behalve de belasting ambtenaar Van Manen en de gra vin. De belastingambtenaar die weer om zijn centen komt, ditmaal ver gezeld van een gróte wekker, om de tijd in de gaten te houden die nog rest. Als dan toch de tijd ver streken is wordt tot verkoping overgegaan. De baron en zijn dochter staat het huilen nader dan het lachen als blijkt dat het geld dat ze bezitten ontoereikend is: ook Japik heeft niet genoeg om het te kunnen kopen. Dan spreekt de gravin het verlossende woord en zegt het te willen kopen tegen de som van f 1.120.000, maar wie had dat gedacht, Aart Haresnijder biedt f 1.160.000,—. Iedereen is stomverbaasd, vooral Dob. de knecht van de vermogen de kapper (mevrouw Langendoen- Kromhout). Hij vraagt zich af hoe zijn baas aan zoveel geld komt. Dan neemt de belastingambtenaar het geld in ontvangst en zijn Aar'. Haresnijder en zijn zuster Klier de nieuwe bezitters van het kas teel geworden. Als Dob er uiteindelijk achter komt dat het geld vals is en dat het door Klier op haar torenka- schillende, mooie brievenbussen langs de weg zien verschijnen. Prettig voor de postbode, want de insteekgleuf en de omvang van al die bussen moeten voldoen aan royale normen. Leuk bovendien, want het blijkt dat er enorm veel variatie in buitenbussen bestaat. Dat heeft weer tot resultaat dat veel mensen die uitgekeken ra ken op de bekende groene bus, ook op de vrolijke toer gaan met wat nieuws. Keus is er te over. Zo brengt alleen al Egalite bij voorbeeld bussen in allerlei kleu ren, in moderne en klassieke uit voeringen. Op de foto zien we een rustieke buitenbrievenbus van Egalite in antiek hamerslag. mer is gemaakt, worden de nieu we eigenaars als bedriegers ont maskerd. Het geld van de gravin is wel echt zodat zij het kasteel toch kan kopen. Ze trouwt ook met de baron, zódat er ook een happy end aan alle narigheid komt. In de pauze werd de ouders een kopje koffie en de leerlingen een flesje prik aangeboden en hield de oudercommissie onder haar auspiciën een verloting waaraan mooie prijzen waren verbonden. Rond elf uur (Sloot de heer Voort man de avond en bedankte hij namens alle aanwezigen de spe lers en de souffleuse mevr. Van 't Holt voor hun enthousiaste spel en inzet en werden door enkele leerlingen uit de lagere klassen de meesters en jufs bloemen aan geboden. Ook werd dank gebracht aan de heer Th. Maats, die zich op voortreffelijke wijze van zijn taak als toneelmeester kweet, de firma Van Bruggen die de ge luidsinstallatie verzorgde, en de heer Toren die de fraaie bloem- schikking op het toneel en in de zaal voor zijn rekening nam. De Haarsehool kan terugzien op een bijzonder geslaagde avond. Een scene uit het blijspel ijzerlijmdat door het schoolpersoneel op de feest avond werd opgevoerd. De voorverkoop van abonnemen ten voor het openluchtzwembad „Twenhaarsveld" zal dit jaar schriftelijk moeten geschieden. In de periode van 27 maart t.m. 9 april a.s. kunnen, blijkens een pu- blikatie van het gemeentebestuur, schriftelijke aanvragen daartcfe worden ingediend ter gemeentese cretarie, waar desgewenst aan vraagformulieren verkrijgbaar zijn. Bij de aanvragen moeten pasfoto's worden overgelegd. Door de gemeenteraad zijn on langs nieuwe verhoogde tarieven vastgesteld waarbij een geredu ceerd tarief geldt voor kaarten in voorverkoop. Voor aanvragen wep ke na 9 april binnenkomen wordt het hoger tarief berekend. De ta rieven en aanwijzingen worden gepubliceerd in de regionale dag bladen en het plaatselijk nieuws blad van deze week. De uitreiking van de aangevraagde abonnemen ten zal plaats vinden van 20 t.m-, 23 april ten gemeentehuize. Zondag 4 april a.s. organiseert de MAC De Holterberg de eerste oriënteringsrit van het seizoen '76. Deze rit is uitgezet in en om Hol ten en heeft een lengte van pl.m. 40 km. Er kan gereden worden in de A-klasse (gevorderden) of in de- B-klasse (beginners). De start is om 14 uur bij café De Biester na bij het station. Inschrijven is reeds mogelijk vanaf 13.30 uur. Er wordt de laatste jaren veel ge. sproken en geschreven over de fiets en de voordelen van het fietsen. Niet alleen in Nederland: ook in vele andere landen. Met recht kan worden gesproken over een her-ontdekking van de fiets. Dat is niet alleen een zaak van theorie. In de praktyk blijkt dat de fiets ook gebruikt wordt. Wel is er een duidelijke verschuiving zichtbaar geworden. De fiets gaat namelyk een steeds grotere rol in de recreatie vervullen; de fiets hoort bij de vrije tijd, by de ont spanning. Dat hangt samen met de gehele maatschappelijke ont wikkeling. Voor het ontsnappen aan de druk en de zorgen van de dagelijkse bezigheden is gezonde beweging, terugkeer naar de na tuur en de stilte en het op eigen kracht vooruit moeten komen on. ontbeerlyk. De fiets biedt daartoe de beste mogelijkheden. Dat ver klaart wellicht ook de wereldwijde explosie van fietsvakanties die de laatste jaren waarneembaar is. Men kiest de fiets voor een va kantie met vele mogelijkheden. Opmerkelijk is hierbij dat fiets vakanties met het gehele gezin dat wil zeggen met kinderen tot een jaar of zestien zo „in" raken. Zo vreemd is dat ook weer niet omdat het gezamenlijk op de fiets er op uittrekken zo veel voor delen biedt. Alle leden van een gezin moeten dan actief zijn. Ver veling is er niet-bij. Men doet wat en men wordt op een aangename wijze lichamelijk moe. Een fiets vakantie biedt iets onverwachts en een flink stuk avontuur. Men maakt gebruik van de kleinere en stille wegen: men komt in dorpen, gehuchtjes en streken die men an ders links zou laten liggen; men ontmoet mensen die men anders nooit zou zien en men doet erva ringen op die alleen voor fietsers zijn weggelegd. Grote keuzemogelijkheden Voor een fietsvakantie zijn de keuzemogelijkheden groot. Men kan vanuitr de «igen woonplaats een serie dagtochten uitzetten of dit doen vanuit een andere tijde lijke verblijfplaats, hetzij in het eigen land, hetzij elders. Ook kan men een tocht van een. twee of meer weken uitzetten en iedere dag op de fiets een bepaalde etappe verder gaan. Dat vraagt uiteraard wat organisatie want men moet weten waar men kan overnachten en welke afstand men dagelijks ten hoogste wil afleg gen. Vooral als men dit met meer mensen doet, moet dit goed wor den voorbereid. Wie bij de voor bereiding van zo'n fietsvakantie goede raad wil hebben, kan door girorekening nr. 234567 bij de overmaking van f 4,60 op post- stichting: fiets! in Amsterdam het boekje Goede raad voor ^fietstochten aanvragen. Men vindt daarin voorlichting en tips met betrekking tot traject planning, gebruik van kaarten en gidsen, overnachtingen, techni sche uitrusting van de fiets, ba gage, kleding enzovoort. Wie goed voorbereid een fiets-vakantie be gint, zal er veel genoegen aan kunnen beleven. Verzorgde fietsvakanties Wie liever alles voor zich Iaat re gelen, kan boeken voor een ge heel door een derde verzorgde en georganiseerde fietsvakantie. Rou tes zijn dan uitgestippeld, over nachtingen zijn geregeld, diners staan klaar en u wordt vanzelf, sprekend gebracht naar allerlei bezienswaardigheden. V.V.V.'s in Nederland kunnen hierover inlichtingen geven. Men fietst dan wel in een bepaalde streek. Het is zo bijvoorbeeld mo gelijk om in Gelderland en/of Overyssel voor zo'n geheel ver. zorgde fietsvakantie te boeken. Veel Nederlanders en een toe nemend aantal buitenlanders ma ken van deze gelegenheid gebruik en de reacties bewijzen dat met deze verzorgde fietsvakanties in de roos is geschoten. In de mees te gevallen is bij de prijs een huurfiets inbegrepen, maar men kan natuurlijk ook de eigen fiets gebruiken. Ook in andere landen Niet alleen in Nederland, ook in andere landen kent men geheel verzorgde fietsvakanties. In een aantal gevallen bestaat zelfs de mogelijkheid om de bagage iede re dag te laten vervoeren, zodat men die niet zelf behoeft mee te nemen. Dergelijke fietsvakanties zijn ondermeer mogelijk in Dene marken. Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk, Engeland en Ierland. Meestal kan men de dagelijkse tochten individueel maken, soms wordt in kleine groepjes gefietst. De afstanden zijn in de meeste gevallen niet lang en ook zijn er rustdagen ingelast. Inlichtingen over buitenlandse fietsvakanties kan men krijgen bij de in Neder land gevestigde kantoren van de buitenlandse verkeersbureaus. In Amerika heeft men dit jaar ter gelegeheid van de eeuwfeesten een fietstocht dwars door Amerika georganiseerd. Men verwacht deelnemers uit vele landen. Ook vanuit Nederland hebben zich reeds vele tientallen mensen aan gemeld, Voor inlichtingen kan men zich ondermeer wenden tot de Nederlandse Jeugdherberg Centrale, Prof. Tuipplein 4-6, Amsterdam. In Canada worden fietstochten naar de Olympische Spelen in Montreal georganiseerd. Echt een belevenis Een fietsvakantie is echt een be levenis. Wie een maal zo'n vakan tie heeft gemaakt zal er in de meeste gevallen met plezier aan terug denken en het vaker doen. De verwachting is dan ook dat fietsvakanties steeds meer onder deel zullen gaan worden van de vakantiebestedingen en dat het aanbod van geheel verzorgde fietsvakanties in de nabije toe komst aanzienlijk zal worden uit gebreid. Echt iets om in de gaten te houden.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5