UAITEilC yiEllUfCDI Aft HULI [Nj NIeIIWVKLAIJ Collecte Ned. Hartstichting j Burg. Enldaar Extra avond politieke scholing Kapsalon Elegant presenteerde nieuwe voorjaars- en zoniennode Uruguay opende Twentrac' KEGELEN Vijftig jaar getrouwd I I mm hl kil mm Hi 111 lUf W W &JS wM ■H mm laarvergadering van „School met de Bijbel Eerste kievitsei mm mamm mm H w Hl BBSsm WkMy Qf B flw HHifll IB Werkbezoek P.v.d.A. In WildenbiOTcb hanaemd Voor het R Reumafonds mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18per jaar. Losse nummers 35 cent, Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De komende week van maandag 29 maart tot en met vrijdag 2 'april zal weer de jaarlijkse collecte ten behoe ve. van de Nederlandse Hartstichting worden gehouden. De hart- en vaatziekten zijn ziekten, die bovenaan de lijst van ziekten staan in Nederland. Steun daarom deze stichting met een financiële bijdrage. Mede dank zij de hulp van u werd deze collecte in de afgelopen jaren in Holten een groot succes. Tijdens de collecteweek komt een colleètant(e) bij u aan huis met een collectezakje, waarin u uw financiële bijdrage kunt doen. Wilt u per giro of bank betalen, dan doet u de giro- of bankopdracht in het collecte zakje. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Vrienden van de Hartstichting afdeling Holten Met een druk op de knop, waardoor de grote kanteldeur van de showroom omhoog ging en een zware Ford tractor naar binnen reed na de lintversperring te hebben stukgereden, heeft burgemeester mr. W. H. Enklaar zaterdagvoormiddag het moderne bedrijfspand van BV „Twentrac" aan de Kei- zersweg te Holten geopend. Mr. Enklaar wenste namens het gemeentebestuur de directeur, de heer J. H. Hupkes, geluk met het prachtige bedrijf en hij prees zich gelukkig met de vestiging in Holten. Het gemeentebestuur heeft met veel plezier meegewerkt aan het besluit tot verkoop van het bouw terrein om tot stichting in Holten te komen. De vestiging zal de wergelegenheid ten goede komen en biedt, de gemeente de mogelijk heid om de natuurlijke groei op te vangen. Wanneer men zich dit als doel stelt zal men zoveel mogelijk voor Holten geschikte bedrijven moeten aantrekken. Dit bedrijf, waarop wij in Holten bijzonder trots zijn. is geschikt en wij hopen dat het tot grote bloei mag komen, zo besloot de burgemeester. - Twentrac - een begrip De heer D. J. Drijver, directeur Ford Nederland NV te Amsterdam zei in een korte toespraak o.m. het gemeentebestuur mag zich geluk kig prijzen met de Twentrac-vesti- ging. Het was voor Ford-Nederland een reeds lang gekoesterde wens om een landbouwmechanisatiebe- drijf te hebben in het hart van Overijssel. De Twentrac is al een begrip in de wijde omgeving. De heer Drijver, die geluk wenste na mens de directie van Ford Neder land, zei cr van overtuigd te zijn dat de verdere ontwikkeling van het bedrijf in Holten bij directeur Hupkes in goede en vertrouwde handen is. De heer J. Weimans, commissa ris Twentrac te Zwolle, noemde 't een goed besluit van de heer Hup kes om van Deventer (waar men zich moest behelpen, hel oude ge bouw was niet geschikt voor een efficiënte bedrijfsvoering) naar Holten te verhulzen, waar men in het hart van het Ford-Twentrac- gebied (dat zich uitstrekt van Apeldoorn tot aan de Duitse grens) zit. Verder voerden nog het woord de heer Bennink te Diepenveen namens de BOVAG. de architect, de heer Jorissen te Rijssen en pro curatiehouder F. A. Veenhuis na mens het voltallige personeel. Hij bood namens hel personeel 'n gro te gemetselde bak aan met fontein, planten en goudvissen en offreerde mevr. Hupkes een fraai boeket. Fijne dag voor „Twentrac" Directeur Hupkes noemde in zijn dankwoord 18 maart 1976 voor Twentrac een heel fijne dag. een dag waarmee een periode wordt afgesloten van narigheid en zorgen omdat men in Deventer niet kon doen wat voor goed zaken doen no dig was. Het is in de mechanisatie keihard zaken doen maar er is met hard werken toch nog wel een bo terham (zelfs met sober beleg) te verdienen. De toekomst van Twen trac staat of valt met de mechani satie in de landbouw en veehou derij. Voedsel zal er altijd ver bouwd moeten worden en voor de bedrijfsvoering zullen er machines moeten zijn. 't Is niet te hopen dat de milieubeschermers weten te be reiken dat het gebruik van kunst mest verboden wordt en dat even als in het grijs verleden de boei en z'n vrouw en de kinderen nog weer voor de ploeg en de eg moe ten. Circa 60 leden van de Buurtvere niging Churchillstraat - Vrijheids laan hebben zaterdagavond een kegelwedstrijd gehouden in het kegelcentrum „Dikkie Down". Van acht uur lot half twaalf was het een erg gezellige boel rondom ■de 4 kegelbanen. Bij de dames was de eerste prijs voor mevr. de Blaauw, de tweede prijs ging naar mevr. Markvoort en de der de prijs wa's voor mevr. Wiel- draaiyer. Bij de. heren ging de eerste prijs naar de heer Vogely, de tweede prijs was voor de heer Wieldraayer en de derde prijs werd in de wacht gesleept door de heer v.d. Molen. Het was een bijzonder gezellige avond, zeker voor herhaling vatbaar. Door de grote belangstelling van de cursisten voor de vraagstukken betreffende de ontwikkelingslanden' (speciaal Afrika) en het verzoek van enkele deelneemsters om meer informatie van de heer ir. J. A. Hoekendijk, deskundige op de tweede cursusavond en docent aan de school voor Tropische Landbouw te Deventer, is er een extra avond georganiseerd op maandag 5 april a.s. in hotel Vosman. De heer Hoekendijk, die vergezeld zal zijn van zijn vrouw en enige dia's zal vertonen, heeft als thema gesteld: „Informatie en discussie over moeilijkheden en mogelijkheden bij ontwikkelingssamenwerking in de tropen". Deze bijeenkomst is gratis toegankelijk voor alle cursisten, bovendien is het meenemen van één introducé (ook heren) toegestaan. De avond duurt van 8 tot 10 uur. De heer Hupkes dankte tenslotte burgemeester Enklaar voor de be reidheid om de officiële opening te verrichten en de andere sprekers voor hun felicitaties, goede wensen en de prachtige geschenken die werden aangeboden. Ook dankte hij het personeel dat in verband met de verhuizing extra werd belast. Hel Twentrac complex met een oppervlakte van 1500 m2 is onder architectuur van Researchbureau voor Architectuur, Stedebouw en Utiliteitsbouw H. Jorissen BV te Rijssen in 3 maanden gerealiseerd. Het complex bestaat uil een show room voor expositie van tractoren, melkmachines, tankmelkinstallaties en landbouwwerktuigen, een repa ratie-revisie werkplaats en een magazijn met alle onderdelen. Het bouwteam bestond uit het Aannemersbedrijf Van der Berg bv te Hellendoorn, de Ned. IJzcrcon- structiewerkplaatsen te Lemeler- veld en Van Dam Houthandel bv te Varsseveld. Het lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de Partij v. d. Arbeid, de heer Hessel Rienks uit Zwolle, brengt op vrijdag 2 april, een werkbezoek aan de ge meente Holten. Op het (vooriopig) programma staat een bezoek aan een industriële onderneming in c!e morgenuren, 14.00 uur een on derhoud met het dagelijks bestuur onze gemeente en daarna een on derhoud met het bestuur van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk en een bezoek aan het jeugdcentrum „De Schure", Om plm. 17.30 uur is een persconfe rentie gepland in 'hotel Vosman. De vraag Is nog of de heer Rienks ook nog spreekuur zal houden voor degenen die bepaalde problemen met hem zouden wil len bespreken. De heer A. W. Werner, onderwij zer aan de „School met de Bij bel" aan de Boschkampsstraal is benoemd als hoofd van de Chr. School te Wildenborch bij Vorden. De ten bate van het Rheuma- fonds gehouden collecte heeft f 3509,40 opgebracht. Het plaatse lijk comité zegt allen die gaven en de collectanten heel hartelijk dank. Op donderdag 3 april hoopt het echtpaar H. J. Traanman en Z. Traanman-Dikkers te herdenken dat ze vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Het gouden echtpaar heeft 28 jaar gewoond in de Burg. v.d. Borchstraat en woont sinds juni 1973 in het bejaardencentrum „Diessenplas" op'kamer 302. De heer Traanman kwam in 1926 bij de Ned. Spoorwegen in dienst als railwachter en heeft vele jaren dienst gedaan als overweg wachter bij de overwegen bij Oonk onder Rijssen en bij Siggers in de Look. De heer Traanman (71) en zijn vrouw (75) genieten beide nog een goede gezondheid en hebben het in „Diessenplas" uitstekend naar hun zin. Het gouden' paar heeft 5 kinderen en 10 kleinkinderen. Aan het begin van de vrijdagavond in de hal van de school „De Scha kel" gehouden jaarvergadering van de Vereniging tot stichting en instandhouding van een school met do bijbel te Holten, deelde de voorzitter, de heer A. J. Nykamp, namens het schoolbestuur mee dat in de afgelopen nacht was overleden de heer Derk Jan Schuppert, oud bestuurslid en penningmeester van de vereniging. Met dankbaarheid, zo zei hij. willen wij gedenken het vele werk dat hij gedurende een lange reeks van jaren voor onze school heeft gedaan. Hij deed dit, evenals zijn vader, met grote liefde voor het christelijk onderwijs en 'werd hiervoor door H..M. de Koningin onderscheiden niet de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na het korte hertlenkingswoord werden staande enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Wim Toorneman, Espelo 89 heeft dinsdag in een weiland bij de boerderij hét eerste kievitsei in de gemeente Holten gevonden. De vergadering werd hierna door de heer Nijkamp, na het gezame- lijk zingen van Lied 465 en lezing van een gedeelte uit Lukas 12, met gebed geopend. In zijn openings woord wees hij op de noodzaak van het zich steeds weer opnieuw realiseren wat de betekenis is van het christelijk onderwijs; niet al leen wat het was in het verleden maar ook wat het nu is en wat het zal zijn in de toekomst. Gaan wij soms niet wat al te gemakkelijk op onze lauweren Kapsalon Elegant pre senteerde de nieuwe voorjaarszomerlijn '76 Speciaal voor z'n klan tenkring heeft de heer Stegeman met zijn kapsters in een gezel lige entourage de fran se haarmodelijn 'mas culine' gelanceerd. Voordat zij deze show gaven had men zich in Parijs laten voorlich ten bij de createurs van het cindicate du haute coiffure francai- Deze groep staande kappers bren gen ieder voor- en na jaar de nieuwe lijnen die over de hele we reld gedragen worden. Op een werkelijk voor- treffelijke wijze heb ben zij deze kapsels aan hun klantenkring gepresenteerd. Het uitgesproken aan trekkelijke effect van deze kapsels is zeker in de eerste plaats op een technische knip- techniek gebaseerd. Maar bovendien speelt ook het uiterlijk van de draagster een niet te onderschatten rol. Zowel de klanten als de heer Stegeman met medewerksters kun nen terugzien op twee zeer geslaagde avon den die zeker voor herhaling vatbaar zijn rusten, met een zekere genoeg zaamheid op wat onze vad'ren deden, en vinden dat het allemaal toch nog wel goed is gegaan. Als we die mening zijn toegedaan, zou het wel eens kunnen gebeuren dat w*e in slaap sukkelen en op een moment onaangenaam wak ker worden geschud, en dan kon het wel es te laat zijn. Er is op dit moment - ook op het terrein van het onderwijs veel aan de orde en wij zullen er bij moeten zijn, als het ook in 't bijzonder gaat om het voortbestaan van het bijzonder onderwijs, dat wij er voor zorgen dat het christelijk on= derwijs gestalte heeft, dat het in houd heeft, dat het handen en voeten heeft, waarmee wij uit de weg kunnen in onze snel verander de tijd. Niet zodanig dat wij trachten nieuwe inhoud te geven aan het evangelie, maar dat wij trachten vanuit de bijbel - in onze christe lijke school waarvoor wij als ouders verantwoordelijkheid dra gen, evenals in ons gezin, onze kinderen, zo als wij beloofd heb ben bij hun doop, en voor zover het binnen ons vermogen ligt, dat gene mee te geven wat ze nodig hebben om als christenen te kun nen leven in een wereld die naar het zich laat aanzien nog Gode vijandiger zal worden zo besloot voorzitter Nijkamp. Nadat door secretaris G. Nijen- huis en penningmeester Ant. Koop man het jaarverslag en het finan cieel verslag waren uitgebracht had bestuursverkiezing plaats. Inplaats van de aftredende beren J. Lubbersen, G. Nijenhuis en L. Schuppert, die niet herkiesbaar waren, werden de door het bestuur kandidaat gestelde heren E. Aal- tink Jzn. D. J. Houwen en B. J. Markvoort gekozen, terwijl als be stuursleden werden herkozen me vrouw J. Müller-Nijen Twilhaar en H. Rietman GWzn. Nadat het voorstel om het bestuur met een persoon uit te breiden was aange nomen werd'op voordracht van 't bestuur als bestuurslid gekozen de heer Js Schuppert. Na afhandeling van de agenda sprak drs T. M. Gilhuis, te Am sterdam. voorzitter van de Unie „School en Evangelie" over het onderwerp „Het voor bet Christe lijk onderwijs niet ongunstig uit zicht". Er werden naar aanleiding van 't onderwerp enkele vragen gesteld o.a. over de Schoolbegeleidings dienst (Christelijk onderwijs mist hierin ruimte voor eigen identiteit vandaar de vraag: „Kunnen en mogen wij hier eigenlijk wel aan meedoen?") de plannen van mi nister van Kemenade enz. die spre ker df gelegenheid gaven om op enkele punten nog wat nader in te gaan. De druk bezochte jaarver gadering werd door ds A. W. Berk hof, Ned. herv. pred. met dankge. bed besloten na het zingen van Lied 393. In de landen van Zuid-Ame rika dreigt het steeds meer een heksenketel te worden. Na de bloedige revolutie en de val van Allende in Chili is nu ook de regering van Isabel Peron in Argentinië ten val gebracht. Er heerst daar al geruime tijd een ver schrikkelijke terreur. Iedere dag weer dringen zwaar ge wapende commando's de hui zen van hun slachtoffers bin nen en worden tegenstanders in koelen bloede neergescho ten. Deze toestanden doen ons denken aan de vreselijke situatie in het buurland van Argentinië, Uruguay, waar zich eind 1975 naar schatting 5000 mensen om politieke re denen in gevangenschap be vonden. Bij een totale bevol king van 2.500.000 betekent dat één politieke gevangene op 500 burgers. Naar schat ting hebben in de afgelopen jaren 500.000 Uruguezen hun land om economische of poli tieke reden verlaten. De meeste van deze emigranten zijn vertrokken naar Canada, Australië of andere Latijns Amerikaanse landen. Onder de politieke gevange nen zijn arbeiders, studenten, medici, ex-parlementariërs, vakbondsleiders, juristen en leraren. Hun wettelijke rech ten worden vertrapt door de militaire rechtspraak. In juni 1973 vond in Uruguay een militaire staatsgreep plaats, die voor deze mensen geleid heeft tot mensonterende toe standen. Er wordt in Uru guay op grote schaol gemar teld. Dagelijks worden men sen doodgemarteld. Amnesty International vraagt ons: 'mogen wij dat doodzwijgen?' Er is geen gerechtigheid voor alle bekende en onbekende mensen, die ook vandaag in Uruguay gearresteerd en ge marteld worden. Amnesty International voert een actie voor hen. Aan die actie kunt u meedoen. Een van de methoden is: 'Vraag stopzetting van het martelen en vrijlating van alle poli tieke gevangenen aan presi dent Juan Maria Borderaber- ry". Hoe de tekst van een brief kaart zou kunnen luiden, zou u kunnen vragen aan de plaatselijke afdeling van Am nesty International, Houtweg 19, alhier, telefoon 2062, waar men u ook het adres van de president van Uruguay kan opgeven. Folders staan daar voor iedereen ter beschik king. (w.b.)

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1