Bescherming waterwingebieden bodem en grondwater Uitslagen Schaakclub „Holten" Aansluiting buitengebieden op aardgasnet "MODERNE IBANK Resultaten SV BATO Overijsselse verordeningen Klederdrachten-show EHBO-examen Markt Rijssen BONDSSPAARBANK HOLTEtJ 19 MAART 1976 PAGINA 5 Provinciale Staten van Overijssel zullen in hun vergadering van woensdag 24 maart (10 uur) onder meer voorstellen in behandeling nemen a. tot vaststelling van een Verordening bescherming waterwinning Overijssel 1976 en b. tot vast stelling van een Verordening bescherming bodem en grond water Overijssel. De verordening tot bescherming van de waterwinning heeft o.m. betrekking op twee waterwingebieden in onze gemeente, t.w. op de ötler en Twen'haarsveld en in de omgeving van Meilinksbos in Espelo. Vermoedelijk zal daar nog een derde gebied bijkomen, namelijk het Espelobroek, waar in de ver gadering van de OLM-afdeling over gesproken werd. De beide gebieden zijn op nevenstaande kaartjes aangegeven: met een gesloten lijn is het eerste beschermingsgebied en met een onderbroken lijn (stippellijn) is het tweede bescher mingsgebied. In hun vergadering van 25 april 1974 hebben Provinciale Staten al eerder een verordening op de ■waterwinning vastgesteld, maar daarin moesten zoveel verande ringen worden aangebracht, dat GS thans voorstellen om een ge heel nieuwe verordening vast te stellen, mede met het oog op de verordening ter zake van de be scherming van bodem en grond water. In de verordening op de water winning komen de volgende ver boden voor. Burgemeester en wethouders kunnen daarvan onder bepaalde voorwaarden ontheffing verlenen wanneer dit schriftelijk wordt aangevraagd, onder over legging van voorgeschreven kaar ten en stukken. Artikel 2: Het is verboden in eer ste beschermingsgebieden a. schadelijke stoffen voorhanden te hebben, al dan niet door middel van leidingen te vervoeren, te ge bruiken of zich daarvan te ont doen; b. stortplaatsen voor schadelijke stoffen of inrichtingen voor het opslaan van deze stoffen te stich ten, te hebben of daarvan gebruik te maken; c. inrichtingen voor compostering van huishoudelijk of industrieel afval te stichten, te hebben of daarvan gebruik te maken; •d. opslagplaatsen voor onbruik bare, ten verkoop voorhanden te hebben of aan hun bestemming onttrokken motorvoertuigen of onderdelen daarvan aan te leggen of te hebben; e. kampeergelegenheden, zwem inrichtingen, recreatiecentra, skel terbanen, parkeerterreinen of kampementen te stichten of te hebben: f. houderijen intensieve exploi tatie van eenden, kippen, gan- Omgeving Twen'haarsveld. zen, kalkoenen, mestkalveren, varkens of pelsdieren te stichten of te hebben; g. vaste of vloeibare afvalstoffen, faecaliën of andere natuurlijke mest dan wel kunstmest te stor ten, te bewaren of te vervoeren en daarvoor leidingen aan te leg gen of te hebben; h. boorputten tot stand te bren gen, in exploitatie te nemen of te hebben; i. enigerlei handeling te verrich ten, waarvan men weet of rede lijkerwijze kan vermoeden dat zij door verontreiniging van de grond -uit een oogpunt van volksgezond heid gevaar kan opleveren vocfc de drinkwatervoorziening, dan wel uit anderen hoofde het drinkwater kan verontreinigen. Artikel 4: Het is verboden in tweede beschermingsgebieden: a. schadelijke stoffen voorhanden te hebben, al dan niet door middel van leidingen vervoeren, te ge bruiken of zich daarvan te ont doen; b. stortplaatsen voor schadelijke stoffen of inrichtingen voor het opslaan van deze stoffen te stich ten, te hebben of daarvan gebruik te maken; c. inrichtingen voor de composte ring van huishoudelijk of indus trieel afval te stichten, te hebben of daarvan gebruik te maken; d. opslagplaatsen voor onbruik bare, ten verkoop voorhanden of aan hun bestemming onttrokken motorvoertuigen en onderdelen daarvan aan te leggen of te heb ben; e. kamneergelegënheden, recrea tiecentra en kampementen te- stichten of te hebben; f. vaste of vloeibare afvalstoffen, faecaliën of andere natuurlijke maest, dan wel kunstmest të stor ten, te bewaren of te vervoeren en daarvoor leidingen aan te leg gen of te hebben; g. boorputten tot stand te brengen, in* exploitatie te nemen of te heb ben; h. enigerlei handeling te verrich ten, waarvan men weet of rede lijkerwijze kan vermoeden dat zij door verontreiniging van de grond uit een oogpunt van volksgezond heid gevaar kan opleveren voor de drinkwatervoorziening, dan wel uit anderen hoofde het drinkwater kan verontreinigen. Op deze verboden zijn uitzonde ringen van toepassing waarop we ter wille van de plaatsruimte niet in zullen gaan. De verordening bevat voorts be roepsbepalingen, schadevergoe- dingsregelen en strafbepalingen. Bodem en grondwater De verordening tot bescherming van bodem en grondwater geldt in tegenstelling tot de vorige verordening voor de gehele provincie Overijssel. Er zijn ver schillende wetten in de maak, die op deze materie betrekking heb ben. Het zal echter nog geruime tijd duren voordat deze van kracht zullen worden. Gedeputeerde Sta ten achtten het daarom wenselijk een provinciale verordening op de bescherming van bodem en grond water in 'het leven te roepen. De oude verordening op de be scherming van de waterwinning bevatte een absoluut verbod door middel van werken schadelijk stoffen in de ondergrond te bren gen, daaronder te verstaan vijf meter of dieper beneden het maai veld. Deze laatste bepaling komt in de nieuwe verordening op de bescherming van bodem en grond water. Het verbod van z.g. deep- well-lozingen is nu namelijk op genomen in artikel 1 van laatst genoemde verordening. Dat arti kel luidt: 1. Het is verboden: a. schadelijke stoffen op dan wel in de bodem en/of het grondwater te brengen, te doen geraken of te hebben; b. werken daartoe tot stand te brengen, te hebben, uit te breiden of te wijzigen. 2. Onder schadelijke stoffen wor den verstaan: aardolie, aardolieprodukten, kleur en smaakstoffen, vergiten, w,aar: ónder giftige ontsmetting?- en bestrijdingsmiddelen, zoals be doeld in de Bestrijdingsmiddelen wet en andere stoffen die, wan neer zij op dan wel in de bodem en/of het grondwater geraken op enigerlei wijze de kwaliteit van het natuurlijk milieu, het grond water of de delfstoffen nadelig kunnen beïnvloeden. Ook voor deze verboden gelden uitzonderingen Ook in deze veror dening zijn regels voor beroep, schadevergoeding en straf opge nomen. RV fl-Bl. Wit la 2-2 F Ia zag de de wedstrijd zwaar tegemoet, aangezien enkele spe lers verzuimd hadden zich tijdig af te melden. Zo kwam het dat ze met maar 8 spelers naar Rijssen vertrokken. In de eerste helft waren beide partijen goed tegen elkaar opge wassen. Een fout in de achterhoe de van R.V. was de oorzaak dat Blauw Wit een doelpunt kon sco ren. De tweede helft werd weer ge opend met een doelpunt voor de Blauw Witters: 0-2. Toen ging men er te gemakkelijk over denken en er werden voortdurend fouten ge maakt. RV maakte hiervan ge bruik en wist twee maal achter el kaar de bal achter de doelman van Blauw Wit te krijgen. Eind stand 2-2. Voor de laatste maal een dringend verzoek: Afmelden bij jullie lei ders voor donderdags 18.00 uur. Spelers die geen gehoor aan deze oproep geven zullen door de wed strijdcommissie worden gestraft. Op dinsdag 16 maart, deden in de school ,,De Noordenbarg" een 25- tal personen examen, voor het één heidsdiploma EHBO. De personen waren opgeleid door dr. J. Kers en dr. J. F. Sijtsema, verder werd de verbandleer verzorgd door de he ren P. L. Rugenbrink en A. Jalink. Als examinator was aanwezig dok ter J. A. Maarleveld uit Nijverdal. Een viertal kandidaten werd he laas afgewezen, in verband met te weinig inzicht. De geslaagden zul len t.z.t. het diploma ontvangen. De geslaagden zijn: Mevr. J. van Bussel-Rothengatter; mevrouw J. Paalman-van Zon; mevr. E. Schip. pers-Waanders; mevr. H. A. Stuk- ker-Hofink; mej. A. Calkhoven; mej. H. Krekel; mej. M. G. de Laat; mej. E. Oostenbrug; mej. H. J. Willems en de heren H. A. Hendriks; J. Arfman; J. W. v. d. Berg; E. Bruintjes; F. B. Groene- woudt; E. J. Jansen-Maneschijn; A. Paalman; H. A. Rensen; A. Schippers; A. W. B. Kappert; A. J. Eiling; G. Möring. Aangevoerd: 95 varkens. Prijzen. 95 biggen van f 135 tot f 140. Al gemeen overzicht handel: handel vlot en prijzen hoog. DE ZWEEF C2-BLAUW WIT Cl 0-1 De Nijverdalse formatie heeft in deze competitie tot op heden geen volle winst kunnen behalen. Des ondanks heeft men de Blauw wit ters knap partij geboden. Blauw Wit combineerde goed, maar voor de goal ontbrak het aan schot vaardigheid. Wel knalde Kees v. Dijk tegen onderkant lat. De bal viel achter de lijn, en de grensrechter con stateerde terecht een doelpunt. De scheidsrechter liet helaas gewoon doorspelen. Ook na rust was Baulw Wit de toonaangevende ploeg. Pas vijf min. voor tijd werd hun spel en werklust beloond. Op rechts speel de Jerry Prins zich vrij en bracht aanvoerder Gerard Aanstoot in schietpositie. Gerard knalde van enkele meters, afstand onhoudbaar in. Met deze stand 0-1 keerden dë Blauw Witters tevreden suis- waarts. Doorgaan zo! BLAUW WIT Al—SVZW Al 0-1 Voor rust was SVZW de betere ploeg, maar door goed verdedigen van de Blauw Witters konden ze niet scoren. Dit lukte wel na rust toen de verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel, waar door SVZW kon scoren. Daarna namian de Blauw Witters het heft in handen en gingen steeds beter spelen. Ook creëerden ze enkele zeer goede kansen die helaas niet werden benut. Een gelijk spel was de juiste verhouding geweest, maar het bleef bij een 1-0 zege voor SVZW, waarmee ze erg blij waren. Omgeving Meilinksbos in Espelo. Met een hartelijk welkom aan al le leden, gasten en in het bijzon der de afd. Schoonheeten, opende mevr. Vogt-Raayachers dinsdag avond de maandelijkse bijeen komst in zaal „Vosman" j.l. Door de 2e secretaresse mevr. Scho- neveld-de Vries werden de notu len gelezen. Vervolgens werden mededelingen gedaan over de Algemene Leden vergadering, diverse reisjes en fietstochten. Een tweetal dames gaan weer naar de eerst volgen de raadsvergadering. Ook bij de „Leeskring" van de afdeling, kun nen zich nog dames opgeven. Iedereen werd gevraagd, foto's of krantenknipsels voor een plak boek te verzamelen. Het „5-minu- tenpraatje" van de „Milieugroep" werd deze avond gehouden door mevr. Sijtsema-Tesch. Zij vestig de de aandacht op de wereldpro blemen leefmilieu, groeiende be volking, dientengevolge toeneming chemische stoffen en energiever bruik. Zij stelde de vraag: „Wat doet de mens aan zijn leefomge ving". Na de rondvraag kwamen de 7 da mes en 1 heer uit Schoonheeten ten tonele. Zij zagen er prachtig uit in hun mooie klederdrachten. Een van de dames hield een ge zellig praatje in dialect en zij ver telde, dat hun doel was, het dia lect in ere te houden. Zij decla meerde het gedicht ,,ons Saksisch Dialect". Vervolgens verschenen de gasten in ochtendkledij - werk kleding - uitgaanstenue - rouwkle ding - zondagse kleding - kerkkle- ding en bruidskleding. Dit alles tot in de puntjes verzorgd, zoals het vroeger was. Bij elke kleding werd een passend gedicht voorge dragen van Guido Gezelle Bom- hof of Joh. A. van Buuren. In de pauze en na de sluiting, was er volop gelegenheid de kostuums en sieraden van dichtbij te be wonderen en uitleg te vragen. Met een hartelijk applaus dankten de aanwezigen de afd. Schoonhee ten voor deze unieke avond. Stunt heren I Het eerste herenteam van Bato is formidabel aan het terugkomen. Werden vorige week aan mede-de- gradatiekandidaat Set Up 2 punten ontfutseld, dit keer was het veel hoger geplaatste Rivo 2 in eigen huis slachtoffer. Opnieuw kwam 't Bato-team zeer gemotiveerd in 't veld. Er wachtte een zware taak: er moest minstens één punt ver overd worden. Daar kwam bij dat Harry ten Wolthuis geblesseerd aan de kant verbleef. De eerste set startte derhalve zeer moeizaam voor Bato; pas na een 6-0 achter stand en een time-out werden de eerste puntjes gescoord. Bij de stand 12-12 was alles weer gelijk. Rivo kwam met 13-12 voor, waarna de opslag beurtelings wisselde. Toch was het de Rijssense ploeg die tenslotte naar set-winst geep: 15-12. In de tweede set was Rivo uit op revanche. En hoe! Geert Heusinkveld" was in de ploeg ge komen voor Bertus Hesseilnk. Rieks Moleman kwam helemaal los en timmerde als vanouds de bal over het net op set ups van Jan ten Kampe. Aanvoerder Arie Lan- gendoen wees tijdens een time-out op tactisch te plaatsen ballen en 't Holtense team stoomde door naar een 5-15 set-winst. In de derde set was Bato niet meer te stuiten. De Holtenaren ro ken hun kans; Wim Hulsslage en Bert van Harmeien deden verdedi gend en aanvallend nuttig werk en de smashes daverden over het net. Met 6-15 ging ook deze set naar Bato. De vierde set was een span nende. Na een 4-0 achterstand kwam Bato weer op 4-4. Bij 6-6 wisselde de opslag veelvuldig. Rivo kwam op 7-6 en dreigde uit te lo pen. De Holtenaren voelden dit snel aan en corrigeerden op tijd: via 7-10 en 8-14 werd juichend de beslissende set binnengehaald, 8-15. Wat. drie weken terug nog niet voor mogelijk werd gehouden is nu De uitslagen van de wedstrijden om het clubkampioenschap zijn: D. v. Beek-A. H. Klaassen 1-0, D. A. v. d. Knaap-J. v. Calcar 1-0, J. Eeltman-G. J. Kromdijk 1-0, J. v. Dalen-A. J. C. Brands 0-1, G. J. Kromdijk-J. ten Velde Vi-Vj, H. T. Roeloffs-B. v. Beek 0-1, H. v. Beek -J. E. Scheperman V»-Vi, H. v. d. Ende-F. Flantua 0-1, H. Roelofs-W. G. Blits 0-1, A. H. Klaassen-J. Belt man «,'ï-Vï. Door omstandigheden is de heer Stukker niet meer in staat de ove rige clubavonden voor de interne competitie bij te wonen. Zijn nog resterende zeven wedstrijden wor den hierdoor reglementair verloren verklaard. De volgende zeven he ren hebben zodoende allemaal een reglementaire winstpartij: W. G. Blits, H. Roelofs, B. v. Beek, D. v. Beek, H. v. Beek, J. ten Velde eü J. van Dalen. De stand aan de kop: 1 D. A. v. d. Knaap 15 14V-; 2 J. W. Midde- link 14 13' t; 2 D. v. Beek 16 13: .4 W. G. Blits 17 5 B. van Beek 14 11; 6 J. v. Dalen 16 9' 7 J- E. Scheperman 15 9; 8 F, Flantua 14 8. A.s. dinsdag speelt „Holten" zijn één na laatste thuiswedstrijd tegen het op de zesde plaats staane Har- denberg 3. Hoewel de Hardenber- gers kansloos zijn voor het kam pioenschap, moet Holten deze te genstander niet onderschatten. Eer der in de competitie dwongen ze Bathmen en Nijverdal 2 een 4-4 gelijk spel af. De overige leden kunnen eventueel inhaalwedstrij den komen spelen. gebeurd: Bato heeft 'n goede kans op behoud in de 2e klasse en heeft deze kans in eigen hand. Er res teren nog twee wedstrijden. Zater dag a.s. speelt het eerste heren team zijn laatste thuiswedstrijd om 15 uur in de Haarstraat tegen het zeer sterke Vrivo. Supporters zijn nodig en van harte welkom. Stand: Dynamiek 2 16-31, Krek kers 2 17-27, Vrivo 16-25, RAC 2 16-22, Rivo 2 14-17, Aristoi 4 16- 14, MTSH 2 15-13, Set Up 2 15-9, Coppejons 3 17-8, Bato 18-7, Flash 3 16-2. Verlies dames 1 Afgelopen zaterdagmiddag speel den de dames v^n Bato een thuis wedstrijd tegen de dames van Apollo uit Borne. Qua spel stonden beide teams op gelijke hoogte. Er werd weinig gesmashed maar daar entegen werd er goed geblokt. De inzet om te winnen was bij Bato wel in grote mate aanwezig. Toch moest de eer aan Apollo worden gelaten, omdat de Holtense dames geen vat op de sterke opslag van Apollo konden krijgen. Door dit „geheime" wapen staat Apollo ook op de tweede plaats in de compe titie. Setstanden: 9-15, 11-15 en 4-15. Stand: Krekkers 18-35, Apollo 18- 27, Harambee 17-24, Flash 2 17-24, Syrphus 17-18, Coppejans 2 13-18, Sp. Actief 2 16-16, RAC 17-12, Bato 17-12, Tornado 17-11, Verdan 2 17-7, Sp. Wilhelmina 17-2. Gelijkspel dames 2 De wedstrijd tegen Flash 4 leek in de eerste twee sets een grote overwinning te worden voor Bato. Wel dreigde het spelpeil in de eer ste set op het laatst wat te ver slappen maar na een time-out bij de stand 12-10 ging het weer be ter. Eindstand eerste set 15-10. De tweede set leverde helemaal geen moeilijkheden op. De Bato- dames hadden volledig de over hand: 15-0. Met een wissel werd de derde set ingezet. Aanvankelijk leek het er op dat het weer net zó goed zou gaan maar de 7-3 voorsprong van Bato werd omgezet in een 7-8 ach terstand. Een time-out bij de stand 10-13 mocht niet meer baten: Flash won de set met 15-11. In de vierde set tenslotte werd er rommelig gespeeld. De dames lieten zich volkomen overbluffen door Flash. Een wissel bij de stand 5-12 maak te het er ook al niet beter op en zo ging deze set ook naar Flash met 6-15. Bato 2 ging met één pun tje naar huis; het hadden er eigen lijk twee moeten zijn- Nederlaag heren 3 Het derde herenteam van Bato speelde maandag jl. een ontzettend goede wedstrijd tegen Flash 5. Dit was niet aan de eerste setstand te zien maar toch werd zeer goed ge speeld: 15-1. De tweede set verliep waat de score betreft een stuk be ter: 15-6. De derde set ging gelijk op. Bato nam zelfs steeds 'n voor-' sprong. Bij de stand 4-6 voor Bato kwam Flash terug. Bij 14-7 gaf Bato nog de moed niet op. Uitslag van deze set was 15-11. Als antwoord op, vragen van de heer Wiggers (AR) antwoordden B en W als volgt: Op 20 november 1975 is een aan vang gemaakt met het leggen van de hoofdgasleiding in de eerste fase. Deze werkzaamheden moes ten in verband met de weersom standigheden op 11 december 1975 worden beëindigd. Op 10 maart jl. is de aanleg van deze hoofdgas leiding weer in uitvoering geno men. In de eerste fase zijn 201 aansluit- bare percelen aanwezig. Door het personeel van het gasbedrijf wer den inmiddels 126 bewoners bena derd voor overleg over een gas- aansluiting. Inmiddels hebben 100 bewoners (79besloten hun per celen op het gasnet te laten aan sluiten. Met 11 bewoners (9°/o) is nog overleg gaande terwijl 15 be woners (12%) hebben besloten voorshands niet tot aansluiting over te gaan. De reden om niet tot aansluiting over te gaan is veelal gelegen in het feit dat men nog over een goede met olie ge stookte verwarmingsinstalialie be schikt. Het aandeel van het personeel van het gasbedrijf in de uitvoe ring van de eerste fase is thans in hoofdzaak gericht op het over leg met de verbruikers, toezicht op de aanleg van de hoofdgaslei ding en aanleg gasaansluitle'iding in de percelen, waarvan er reeds 67 zijn uitgevoerd. De aanleg van deze gasaansluitleiding in de per celen is echter zodanig met de aannemer geregeld, dat deze werkzaamheden te allen tijde door de aannemer kunnen worden uit gevoerd, zodat hierdoor de nor male werkzaamheden van het personeel van het gasbedrijf niet in gevaar komen. Wanneer alles volgens plan blijft verlopen, zal de aanleg van de hoofdleiding medio september a.s. gereed zijn. Hierna zal, na ver kregen goedkeuring van gedepu teerde staten, een aanvang wor den gemaakt met de aansluiting van de tweede fase, waarin zijn opgenomen de Borkeld, Look, Espelodijk, Schutteweg, Beumer- steeg, Stevenssteeg, Schapendijk, Vale weg, Dammerweg, Raalter- weg, Haalmanssteeg, Vinkenweg en het zuidelijk gedeelte van de Helhuizerweg tot en met perceel Espelo 9. De tweede fase omvat in totaal 514 aansluitbare perce len, inclusief 383 zomerhuisjes. De heer Westerik (CH) compli menteert in verband met de vlotte gang van zaken de daarvoor verantwoordelijke personen. Wel dringt hij aan op een zo goed mogelijke kostenbewaking. Ook vraagt hij de situatie eens opnieuw te willen bekijken van die perce len die door omstandigheden bui ten de schuld van de bewoners aan doodlopende wegen zijn ko men te liggen. Deze dreigen nu financieel een nadeel te moeten lijden. Misschien is een pleister op de wonde mogelijk, vraagt hij zich af. Mr. Enklaar zegt toe dat de wet houder bedrijven dit met de direc teur en de commissie zal bekij ken. De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld - Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen voor snelle behandeling. Feilloze verwerking van uw geldzaken. Geen lange wachttijden. Dat is: Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND de bank voor deze generatie Agentschap: Makelaardij Vincent - Dorpsstraat

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5