Holtense Postzegelclub vierde haar 10-jarig bestaan HUURVERHOGINGEN PER 1 APRIE 1076 Partijvoorzitter H. de Boer sprak over Actuele politieke problemen' AGENDA WEEKENDDIENSTEN Openbare vergadering ARP in Rehoboth Verkoop van gronden en bouwterreinen KERKDIENSTEN Grote belangstelling evonden-verloren Achtergebleven filmapparatuur C.D.A. Wet ondernemings raden Drugbeleid Nog villaterrein-kavels beschikbaar Werkloosheid HOLTEN 12 MAART 1976 PAGINA 3 Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan hield de Holtense Postze gelclub (H.P.C.) vrijdagavond (5 maart jl.) een feestelijke bijeen komst in de aula van de scholen gemeenschap te Holten, ter ope ning van een door hen georgani seerde philatelistische show en een op zaterdag 6 maart te hou den ruil dag. Naast de eigen leden werd deze avond mede bijgewoond door het gemeentebestuur en een aantal genodigden. De opening van de postzegelshow werd verricht door burgemeester Mr. W. H. Enklaar, terwijl de aanwezigen een uitstekend ver zorgd jubileumboekje werd aange boden. Het boekje was samenge steld door de clubleden Herman Koopman en G. Vehof. De bijeen komst werd geopend door voor zitster mevr. M. A. Kaan-Verbeek met een kort woord van welkom, waarbij ze met name dankwoor den uitsprak aan het adres van het gemeentebestuur en de Scho lengemeenschap wegens hun wel willende medewerking om de ex positie in één der lokalen mogelijk te maken. Nadat ze tot haar genoegen had geconstateerd dat H.P.C. zich op een groeiend aantal leden mag verheugen, zei ze dat philatelie voor buitenstaanders vaak een ongrijpbare hobby is en dat het vaak moeilijkis om duidelijk te maken wat zo dynamiek is aan philetalie. Ze sprak met name de vaak gehoorde mening tegen dat het verzamelen van postzegels plaats vindt uit een oogpunt van geldbelegging. „Het tegendeel is eerder het geval. Zoals dat met iedere hobby het geval is, kost ook het verzamelen van postze gels geld," zei ze. Tenslotte sprak ze de hoop uit dat deze postzegel show bij de bezoekers belangstel ling \'oor deze prachtige hobby zal mogen wekken. De postzegelshow werd geopned door burgemeester Mr. W. H. En klaar. Hij zei met genoegen aan het verzoek, om de show te ope nen en de ruimte hiervoor be schikbaar te stellen, gevolg wilde geven, omdat een club als H.P.C. het verdient geholpen te worden. „Verzamelen is een hobby en als zodanig een goede zaak. Tijdens de clubavonden stimuleert men elkander in positieve zin. De charme van deze show is dan ook dat je daarmee de behaalde re sultaten kunt laten zien. Ik wens U dan ook graag toe dat U met deze show, met name bij de jeugd, respons zult vinden," zei hij. Nadat de aanwezigen een rond gang door de expositieruimte had den gemaakt, werd door de heer Fuldouwer uit Hengelo (O) een diaserie vertoond, hetwelk een al gemeen overzicht gaf van de phi latelie. Voor de show en de ruilbeurs bestond zaterdag eén zeer grote belangstelling. Er werden heel wat zegels geruild en de phileta- listen die zegels te verkopen had den deden goede zaken. 't Was heel gezellig oy de officiële opening van de show van de jubilerende Hol tense Postzegelclub. - Oy de voorgrond van links naar rechts: de heren G. J. Lan- genbarggemeentesecreta ris; J. Rietberg, wethouder; burgemeester Enklaar en wethouder L. Kaan. Verloren: blauwe dames porte- monnaie inh. 5 a 600 gulden, rode cape met groen/blauwe blokken. Blauwe kinderzitje, herenfiets, Union, bruine portemonnaie met plm.- f 80,-, bril zilverkleurig, blauw stoffen ceintuur zonder gesp. Gevonden: huissleutel no 18. he ren of jongens horloge, zilverkleu rige ketting met plaatje „Mieke", hondepenning, sleutel „schat wa gen", rechter handschoen kinder fiets, zwarte padvindersbeursje. De overige grond van de aldaar beschikbare 265 m2 te weten 165 m2 hebben B. en W. aangeboden aan mevrouw Pasman-Kolkman, Neerdorp 11a, aan wier eigendom deze grond grenst. Mevrouw Pas man heeft zich bereid verklaard deze grond te kopen voor de som van f 613.- exclusief eventueel ver schuldigde omzetbelasting en de kosten van de notariële akte van overdracht. De commissie gemeen- Geboren. Kristel Jannetje Mar- chien dv A F Meerman en J van der Haar; Mark Wander zv W Drent en G W J Eertimk (geboren te Deventer). Gehuwd: M Tempelman oud 23 jaar, Markelo en J W Groteboer, oud 21 jaar Holten: G R J van Wesel, oud 23 jaar, Zoetermeer en A M T J Coppens, oud 37 jaar, Zoetermeer. De jaarlijkse huurverhoging van de woningen van gemeenten, wo ningcorporaties en particulieren zal. in tegenstelling tot vorig jaar, op 1 april plaats vinden. Het percentage van de trendmati ge huurverhoging in 1976 is 8. Dit percentage is vastgelegd in de Huurwet en de Wet jaarlijkse huur verhogingen. Omdat door tal van oorzaken in veel gevallen de goede verhouding tussen prjjs en kwaliteit ontbreekt is het gewenst dat uiteenlopende huuraanpassingen kunnen plaats vinden, teneinde tot een meer ge rechtvaardigd huurpatroon te ko men. Daarom moeten naast de nor male trendmatige huurverhoging (8 pet.) ook huurverhogingen met meer dan het trendmatige percen tage kunnen plaats vinden en moét ook bevriezing of verlaging van huurprijzen mogelijk zijn. Naast de normale huurverhogin gen van 8 pet. zullen daarom per 1 april 1976 huuraanpassingen kun nen plaats hebben, die zijn afge stemd op de kwaliteit van de wo ning. Om de afwijking ten opzichte van de normale huurverhoging van 8 procent te bepalen is een unifor me methode ontwikkeld voor de waardering van na-oorlogse wonin gen. De huurders kunnen invloed op deze waardering en de daaruit voortvloeiende huuraanpassing uit oefenen, waardoor de belangen van alle betrokkenen zo goed mogelijk tot hun recht komen. Het nieuwe systeem van woningwaardering zal in 1976 niet gelden voor woningen van vóór 5 mei 1945. De waarderingsmethode dient om te kunnen beoordelen of de huurprijs van een na-oorlogse wo ning ongeveer op goed niveau ligt. De waardering van een woning dient te geschieden met behulp van het puntenstelsel. dat door de mi nister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is vastge steld. In deze gemeente is een werk groep samengesteld, bestaande uit één vertegenwoordiger uit de com missie, één technisch ambtenaar gemeentewerken en drie leden van de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer, teneinde een beoordeling van de woningen te maken. Burgemeester en wethouders doen de raad in verband hiermee gedetailleerde voorstellen en delen hem mee. dat zij de huurders vóór 1 maart 1976 van de voorgenomen huurverhogingen in kennis hebben gesteld onder overlegging van een informatieblad van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening. Na de onlangs gehouden carnaval- voetbalwedstrijd is op het terrein van Meermanskamp achtergeble ven een filmapparaat. Het is dooi* de eigenaar terug te bekomen bij de heer M. den Heijer, Oranjestr. 34. telef. 1388. NED. HERV. KERK 8.30 uur en 10.15 uur (Viering Heilig Avondmaal) ds. A. Scheüeyis. Extra collecte Plaatselijk re- creatiewerk. Oppasdienst: mevr. Poortman. Eline van Iperen en Gerrie Loman. GEREF. KERK 9.30 uur en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors. In beide dien sten is de eerste collecte voor de zending en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: Henriëtte Kolk man, D. Verveda (res. mevr. Veldhuis-Willems), Ria Jansen, mevr. Hulsman-Veldhuis (res. Rikie Brinkman). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. A. W. Berkhof. Extra coll. Plaatselijk recrea- tiewerk. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitgangscollecte Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. tewerken kan zich met dit voorstel verenigen. Aangezien de heer H. Reinders, Winkelbergw. 21, alhier, zich heeft teruggetrokken van kavel 57 van hét villaterrëin Look heeft de heer E. W. Vincent, Molenbelterweg 13, verzocht deze kavel te mogen ko pen in plaats van de reeds onlangs door hem gekochte kavel 55. Tegen de verkoop van kavel 57 aan de heer Vincent hebben B. en W. geen bezwaar. Zij is groot 2800 m2 en de prijs is f 71.800,exclusief omzet belasting en aansluitkosten gas en elektra. De kavel is gelegen aan de Korhoenderweg. De heer J. J. Crans, Houtweg 15, alhier, heeft zich in verband met persoonlijke omstandigheden terug getrokken als koper van kavel 56 aan de Korhoenderweg. B. en W. achten het noodzakelijk, dat de heer Crans overeenkomstig de ver koopvoorwaarden een schadever goeding betaalt aan de gemeente. Zij delen de raad mee, dat door dit afzien van genoemde gegadigden er thans twee bouwterreinen in het „Villaterrein Look" voor verkoop beschikbaar zijn. De commissie ge meentewerken kan zich ook met deze voorstellen verenigen. 20.00 uur: Ronnie Tober in hotel- rest. „Müller", Deventerweg. 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. (De Vriendenschaar) in gebouw „Irene". Zandag 14 maart 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 15 maart 19.30 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentëhuize (zie agenda). 20.00 uur: Bijeenkomst Besturen bond CNV in hotel „Vosman". Spr. de heer J. Barkhuis te Zwolle. Onderwerp: „C.N.V. 20.00 uur: Verkeerskenniswted- nu en in de naaste toekomst", strijd in zaal „Vosman" (zie adv.). Dinsdag 16 maart 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwenveren. Dijkerhoek in „Bethanië". Spr. ds. Linde boom. Onderwerp: „Het dui zend jarig rijk". 20.00 uur: Vergadering afd. Hol ten Ned. B. van Plattelands vrouwen in hotel „Vosman". Klederdrachtenshow. 20.00 uur: Districtsvergadering van de VARA (Zuid-West-Ov j in „Open Hof", Karei de Gro telaan 361 te Deventer. Donderdag 18 maart 20.00 uur: Invullen belastingaan gifte NVV Heden in zaal „Vos man". 19.45 uur: Bijeenkomst Hervorm de Vrouwengroep „Holten" in „Irene". Spr. de heer J. Ot ter, uit Voorst, restaurateur van kerken. Vrijdag 19 maart 20.00 uur: Jaarvergadering Ver- eniging „Een school met de Bijbel" in de hal van de school a.d. Boschkampstraat. 20.00 uur: Grote bingo-avond Sup porters Vereniging S.V. „Hol ten" in Ontmoetingscentrum „Meermanskamp" (zie adv.). 20.00 uur: Ledenvergadering Hol tense Handelsvereniging in ca fé „De Biester'.'. Donderdag 25 maart 20.00 uur: Vergadering afd. Hol- ten v.d. Bond van Chr. Platte landsvrouwen in gebouw „Re hoboth". Lezing door de heer Schouten uit Lochem over „Antiek". ARTS Vrijdag 5.00 uur t.e.m. maan dagmorgen 8.00 uur J. F. Sijt- sema, Pastoriestraat 50, telef. 1870. WIJKVERPLEGING Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, telef. 2356. ZIEKENVERVOER A. Müller, telef. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, telef. 2980 en 1338. TANDARTS J. T.'Schoolenberg, Nic. Beet- straat 15, Nijverdal, tel. 05486- '2529. Spreekuur voor spoedge vallen: 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden Overijssel", Dorpsstr. 1, Hol ten, telef. 2784. Spreekuren: maandag t m vrijdag van 8.30- 9.30 u. donderdagsavonds van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t/m vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezinsver- zorging telefonisch bereikbaar onder nr. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 14 maart J. Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. Maandag 15 t.e.m. zondag 21 maart: C. Dijkstra, Schoolstr. 5, tel. 1833. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 13 t.e.m. vrijdag 19 maart: Electra: J. Kolkman, Gaar- denstraat 13, tel. 1368 Gas: H. J. Kolkman, Diessen- plasstraat 32, tel. 2012. POLITIE Telefoon: 1352 - 2662 en 2655. 's Nachts telefoon 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2 222 (dag en nacht). Tegen de handelaren zal veel strenger moeten worden opgetre den en handel in verdovende mid delen zal als een misdaad bestraft moeten worden. Ik kan me, zo zei spreker, heel goed voorstellen dat de mensen zo langzamerhand beu worden van het C.D.A. waarmee we nu al vanaf 1967 bezig zijn. Het gaai allemaal erg moeizaam maar toch werd er voortgang gëboekt. In raden en staten is er nauwe en goede samenwerking in CDA of CD F en we zijn gekomen tot het oprichten van een federatie. Bij verkiezingen in '77 een lijst? Als dit lukt zal het niet kunnen blij ven bij een federatie maar dan zal het moeten komen tot opheffing van de CHU-KVP en A.R.P. Het uitgangspunt moet zijn dat we het eens zijn over een te voeren be leid. Voor de presentatie van het CDA zou het goed en wenselijk zijn om met een lijstaanvoerder te komen voor het hele land. Over het Evangelie als uitgangs punt zijn we het niet ten volle eens geworden maar zijn we toch wel naar elkaar toegegroeid. Op zaterdag 10 april zal in de RAI te Amsterdam de partij raad een be slissing moeten nemen (CDA ja of nee) waarna de kiesverenigin gen in eigen kring hun stem hier- Bij deze nieuwe wet gaat het niet om het veilig steilen van de directie maar ook niet.' dat dé. werknemers het alleen voor het zeggen heeft. Uit bijbelse lijn ge kozen voor verantwoordelijkheid, samen een werkgemeenschap vor men en samen daarvoor willen staan. Belangen van werkgever en werknemer dienen. Een com promis is nog steeds iets om dank baar voor te zijn. Men hoort nog wel es de opmerking „Je bent voor de- socialisten overstag ge gaan, je gaat er onderdoor." De liberalen staan dichter bij ons dan de socialisten. Van onderdoor gaan of overstag gaan is geen sprake. Socialisten gaan niet on der het juk door van de christen democraten en christendemocra ten niet onder het juk van de so cialisten. Principieel is er geen verschil tussen socialisten en libe ralen. De heer De Boer betreurde het dat er betreffende het drugbeleid een verschil bestaat tussen AR/ KVP en de CHU. Er kwam tij dens de regering Biesheuvel een gemeenschappelijk program t.a.v. de drugproblematiek ter tafel In de vrijdagavond in gebouw „Rehoboth" gehouden goed bezochte openbare vergadering van de A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" heeft partijvoorzitter Hans de Boer, Tweede Kamerlid, in een duidelijk betoog uitvoerig aandacht geschonken aan „Actuele politieke problemen" die steeds talrijker en groter worden. Hij zei het nuttig en nodig te vinden de koers van de christelijke politiek te bespreken in de totaliteit van de politiek, dat het niet gemakkelijk is om precies te zeggen welke politiek in de lijn van de bijbel is. Dat is nooit gemakkelijk geweest en zal het ook nooit worden. Tne behoeve van de aanleg van de nieuwe provinciale weg S 14 (noor- delyk gedeelte) en het maken van een tunnel in de Oude Deventer weg; heeft de provincie Overijssel een strook grónd van de gemeente ncdig ter grootte van ongeveer 100 m2. Zij is bereid deze grond aan te kopen voor f 430. exclusief even tueel verschuldigde omzetbelas ting. Een vreselijk probleem waar mee we te maken hebben niet al leen onder dit maar ook reeds on der het vorige kabinet. Vele hon derden miljoenen zijn reeds in de economie „gespoten" doch on danks deze injecties ziet het er nog steeds donker uit en vertoond het getal werklozen nog neiging tot stijgen. De oliecrisis liet sporen na in de economie, we hebben daar nog steeds mee te maken. Kortzichti ge lieden geven hiervan de schuld aan de regering den Uijl. Nu de „inspuitingen" onvoldoende sou laas hebben gegeven zal er wat anders moeten gebeuren. Er zal door ombuiging van het beleid tot 1980 mintens tien miljaTd bezui nigd moeten worden. De vraag rijst hierbij wanneer moeten we hiermee beginnen en hoe. De mi nister-president denkt aan een ge- lijdelijke afbouw van de Kinder bijslag. De regering zal een strak loon- en prijsbeleid moeten voe ren om er voor te zorgen dat de economie weer wat op peil komt. De Christen-democraten willen hieraan meewerken maar weten op dit moment ook nog niet wat er moet gebeuren. Wel vast staat dat alle ministeries mee moeten doen om tot het bedrag van tien miljard te komen. Er zullen zeker protesten komen als het snoeimes er in moet maar we zullen deze operatie als volk samen in 't belang van ons land hebben te aanvaarden. Het is te hopen dat de sociaal zwaksten er niet doorgetroffen worden maar is het de vraag of dit is te voor komen. waarvan de CHU zich thans dis- tantieerd. Dat de CHU tot een dergelijk beleid kon komen is spreker volkomen een raadsel. In A.R. kring is over drugs wei nig bekend. Angst voor het onbe kende is hieraan niet vreemd. Bij het samenzoeken naar een oplos sing is het noodzakelijk dat we van de emotie afstappen. Een aantal jongeren leeft in grote on zekerheid in de zgn. welvaarts maatschappij en ze wensen het heersende maatschappelijk bestel niet voor hun rekening te nemen. Spreker ziet in het nemen van strafmaatregelen t.o.v. de gebrui kers geen oplossing van de pro blematiek. We kennen veelal de achtergronden niet waarom ook jonge mensen tot druggebruik kwamen. Voorlichting op scholen en in de gezinnen is van het groot ste belang. over moeten uitbrengen. Met welke partijen in de toekomst zal worden samengewerkt (kabi netsformatie) hangt helemaal af van de verkiezingen '77. De uitslag zou zo kunnen zijn dat we met de VVD samengaan omdat de socia listen ons niet meer moeten. De vraag is ook of we het zó met de socialisten eens kunnen worden dat we met hen -door kunnen gaan. Bij vorm van samenwerking eigen programma terug moeten vinden. Naarmate v^n de houding van be reidheid zal de brugfunctie in '77 slagen. Wij zullen de immense problemen die om een oplossing vragen makkelijker vinden met de socialisten dan met de liberalen en daarom, zo besloot de heer De Boer, ben ik van mening dat we de combinatie van dit moment niet moeten verbreken. We moeten niet alleen puin rui men maar ook samen opbouwen. Na de pauze werd een aantal vragen gesteld o.a. over de hulp aan Cuba, toename van geweld, drugbeleid, bezuiniging op onder wijs, kabinetsbeleid enz. De door plm. 70 personen (van diverse po litieke pluimage) bezochte verga dering (bij verhindering van voor zitter Nijkamp geleid door de 2e voorzitter de heer Js. Beldman) werd door de heer de Boer met dankgebed beëindigd. De Industriebond van het NVV verraste t.g.v. het 90- jarig bestaan de leden met een fraai geschenk: een set van k keukenmessen. Het ge schenk iverd zaterdagmiddag in hotel „Vosman" aan de leden uitgereikt. Oy de foto overhandigt voorzitter Koet sier het cadeau aan de heer Joh. Stukkei, Hoffesstraat. Vrijdag 12 maart 16.00-17.30 en 19.00-23.00 uur: Gro te bazaar ten bate van „Ba- timëus" in gebouw „Irene". 20.00 uur: Fractie-ledenvergade ring P.v.d.A. afd. Holten in hotel „Vosman". Zaterdag 13 t/m maandag 15 mrt. 9.00-17.00 uur: Show van land bouwwerktuigen en tractoren bij Kuijpers B.V. (Slootsmid), Zutfenseweg, Laren (zie adv.). Zaterdag 13 maart 19.45 uur: Film-Bingo-avond HSV „De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe" (zie adv.).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3