Nu instelling 24 provincies STEDENDRIEHOEK (GEWEST MIDDEN-IJSSEE) WORDT PROVINCIE VELUWE 3 Weet jewelje, laat je rijden Jeugd1 Jaarfeest van Gerei Herenigingen WAAR GAAN WE HEEN MRY-F okvereniging Holten en Omstreken hield jaarvergadering Brochure „Dat zit zo Ruwvoer het goedkoopste veevoer Gelderland Overijssel Mening Gewestraad Apeldoorn hoofdstad V erkoGrskermis- wedstrijd Landbouw HOLTEN 5 MAART 1976 PAGINA 5 Als minister De Gaay Fortman van Binnen landse Zaken en zijn ambtenaren hun zin krijgen, zal de gemeente Holten ingedeeld worden in de provincie Veluwe en met haar nog 24 andere gemeenten, te weten: Apel doorn, Barneveld, Bathmen, Brammen, De venter, Diepenveen, Ede, E'lburg, Epe, Erme- lo, Gorssel, Harderwijk, Heerde, Lochem, Nunspeet, Oldebroek, Olst, Putten, Kaalte, Voorst, Vorden, Wageningen, Warnsveld en Zutphen. Dat staat in een dezer dagen ver schenen ambtelijk rapport „De indeling van het land in provincies nieuwe stijl". Daar- Uw« vanuit de Bandstad, binnen een verband mogelijkheden wor mede zal dan de provincie „Stedendriehoek den gesciiapen Voor een verant- zoals eerder voorgesteld, van de baan zijn. Woorde afleiding van die druk De minister komt in dit nieuwe stuk met de naar de voor de opvang daarvan begrenzing van 24 provincies in plaats van meer geëigende gebieden", aldus de oorspronkelijk bedoelde 44 gewesten en ^rg^Hesrde en oldebroek, die de vervolgens geprojecteerde 26 provincies eerst bij Zwolle zouden worden nieuwe stijl. Of liet bij die 24 zal blijven mag gevoegd, komen nu in de provin- ernstig worden betwijfeld. Het lijkt wel of p>r het met de nieuwe indeling van ons land een soort „perpetuum mobile" gaat worden. In het rapport wordt o.x dat het college van Gedeputeerde Staten van Gelderland heeft uit gesproken, dat er zijns inziens onvoldoende redenen zijn om aan een provincie Stedendriehoek de voorkeur te geven boven een pro vincie Veluwe. GS van Gelderland prefereren de vorming van een provincie voor Oost-Gelderland. Met de voorstellen van de minis ter inzake afzonderlijke provincies rond Arnhem en Nijmegen hebben zij hun instemming betuigd, zij het met de aantekening de moge lijkheid van samenvoeging, mede afhankelijk van de keuze voor een bepaald model in het streekplan Midden-Gelderland, te willen openhouden. „Ten aanzien van de voorgestelde provincie Stedendriehoek kan worden vastgesteld, aldus het rapport, dat in nagenoeg alle ter zake ingekomen adviezen de ar gumenten voor de vorming van een zodanige provincie worden afgewogen tegen die voor de vor ming van een provincie Vehvue". Het provinciaal bestuur van Gel derland heeft, zoals eerder opge merkt, voorkeur voor een provin cie Veluwe. Het baseert die keuze op de wenselijkheid het gebied van het streekplan Veluwe, waar voor als hoofddoelstelling de be scherming van natuur en land schap -is aanvaard, zoveel moge lijk binnen één en hetzelfde be stuurlijke kader te brengen. Aan de belangen van natuurbescher ming, milieu- en waterschapszorg en recreatiebehartiging dient in dit verband zijns inziens een zwaarder gewicht te worden toe gekend dan aan de oriëntatie van verscheidene Veluwse gemeenten op deels buiten het gebied gelegen stedelijke centra. Vorming van een provincie Stedendriehoek, zou het tot stand komen van een pro vincie Oost-Gelderland (met een deel van Salland) onmogelijk ma ken. Stedenband en zuidelijke Veluwezoom zouden een zwaar stempel drukken op het weinig verstedelijkte Oostgelders gebied, waar de intergemeentelijke sa menwerking groeiende is. Nu er geen sprake meer is van gewesten, maar van lichamen op een veel grotere schaal, ligt het naar de mening van Gedeputeerde Staten van Overijssel voor de hand, aldus het rapport, rond de drie steden Apeldoorn, Deventer en Zutphen een afzonderlijke pro vincie te vormen. Het college wijst daarbfj op het streven, de in voorbereiding zijnde streek plannen voor de gebieden aan weerszijden van de IJssel op el kaar af te stemmen, omdat zij sociaal-economisch en maatschap pelijk samenhang vertonen. In liet gebouw „Rehoboth" heb ben vrijdagavond plm. 400 bezoe kers (voor het overgrote deel jon gelui, waarvan sommigen genoegen moesten nemen met een plaatsje in fle vensterbank) genoten van een gevarieerd programma dat door een groep leden uit de Geref. Jeugdverenigingen tijdens 't jaar feest met vaart en verve werd ge- presenteerd. De avond werd geopend door jeugdouderling mej.,_Y. Syslïng die, na het gezamenlijk zingen van het lied „Komt laat ons vrolijk zin gen", voorging in gebed. Na het welkomstlied door een groep vocalisten uit de vereniging volgde een vraaggesprek met de bestuursleden over het werk van de Geref. Jeugdver., waarin bij tal van veranderingen, de bijbel, het woord van God, als richtsnoer'voor geloof en leven centraal is blijven staan. Gevarieerd Het feestprogramma werd hierna geopend door Jan Tromp en Ria Prins met „Toi, toi, toi" (Ted de Braak). Het grote ppengpektakel bracht in de finale de dames Beid- man-Kl. Nagelvoort, Reinink-Beld- man en ds. Peddemors die winnaar werd van de „gouden plaat." Van de verschillende schetsjes etc, noemen we „Geef acht" door Geert, Wim, Gerard en Rita, „Voor een briefkaart op de eerste rang" door Richard Beldman, BertTrom- op en Gerard Aanstoot,"„Geen ja- geen nee" door Richard en Bert. en „Flip. de jongste bediende" door Wim Rietberg, Gerdien Nijkamp en Herman Withaar. Verder werd er uit volle borst gezongen met Cornelien, Tonny, Hetty, Rita en Henriëtte^ „Moos" was met enkele moppen goed voor een leuke finish en hij kreeg, even als al de anderen, die op het po dium kwamen, een spontaan ap plaus. De geslaagde feestavond werd besloten met het zingen van het Bondslied G.J.V. Het rapport zegt verder, dat het Samenwerkingsverband Steden driehoek kritiek heeft geuit op de zijns inziens te negatieve beoor deling door het Gelderse provin ciaal bestuur van de relaties bin nen de driehoek. Het betwijfelt voorts of de bescherming van het Veluwse natuurgebied, evenals die van natuur en landschap in Oost- Gelderland en Salland, binnen een provincie Stedendriehoek wezen lijk in gevaar zal komen. Het Veluwemassief ziet het, gezien de waterscheiding die het vormt, niet als een logische eenheid voor wa terstaatkundig beheer, terwijl mi lieubeheer zijns inziens beter kan aansluiten bij brandpunten van economische activiteit, Aan uit breiding van het grondgebied (ten opzicht© van het in de concept- structuurschets aangegeven rayon) zegt het uit een oogpunt van draagvlak en bestuurbaarheid geen behoefte te hebben deze uit breiding mag naar zijn oordeel in elk geval niet ten koste van het oorspronkelijk rayon gaan. Een meerderheid van de Gewest raad Deventer acht, wijzende op de elkaar doorkruisende histori sche, maatschappelijke, ruimte lijke en functionele samenhangen in het onderhavige gebied, een oplossing aanvaardbaar, waarbij het gebied van het Samenwer kingsverband Oost-Gelderland en van het (met enkele gemeenten uitgebreide) Gewest Deventer in één provincie worden samenge bracht. In het rapport wordt verder ge zégd, dat het Gewest Noordwest- >- Meluwe in zijn. reactie opmerkt, dat hantering van het bij de door de minister voorgestane gebieds indeling kennelijk aangehouden principe niet mag leiden tot ver onachtzaming van de vaak histo risch bepaalde sociaal-culturele identiteit van een gebied. Het pleit voor een provincie Veluwe, waarin dan alle tot het Gewest Noordwest-Veluwe behorende ge meenten zouden moeten worden opgenomen. De minister zegt verder: „In ons eerdere voorstel meenden wij en ook nu nog zijn wij die mening toegedaan dat de nog steeds toenemende bestuurlijke en maat schappelijke relaties tussen Apel doorn en de aan de overzijde van de IJssel gelegen steden Deventer en Zutphen en de oriëntatie van enkele Veluwse gemeenten op deze steden, voldoende aanleiding zijn voor de vorming van een af zonderlijke provincie. Daardoor kunnen in dit gebied in onder linge samenhang stedelijke func ties worden gerealiseerd, waar voor de afzonderlijke steden met hun achterland onvoldoende draagvlak bieden. Tevens kan aldus worden geprofiteerd van de gunstige ligging en van de aan wezigheid van een goed gediffe rentieerde arbeidsmarkt. Nadere overweging heeft ons tot de slot som gebracht, dat niet voor of een provincie Stedendriehoek of een provincie Veluwe behoeft te worden gekozen. Door de vorming van een provincie, bestaande uit de Stedendriehoek en een zo groot mogelijk deel van de Veluwe, kunnen zowel de argu menten voor een bestuurlijke een- hid van de Veluwe als van de Stedendriehoek worden gehono reerd. Daardoor kunnen ook, bij een toenemende druk, op de Ve- Veluwe. Ermelo, Harderwijk, Nunspeet en Putten, die in de vorige conceptie deel uitmaakten van de provincie Eemland/Har- derwijk, behoren in de thans ge kozen opzet uiteraard eveneens tot de provincie Veluwe. Wage ningen heeft eveneens deze voor keur uitgesproken. Op grond van het vorenstaande stelt de minister de vorming voor van een provincie voor de Steden driehoek en de Veluwe, die, nu de Veluwe daarin territoriaal zo'n markante rol heeft, daaraan haar naam zou kunnen ontlenen. Als grootste en meest centraal gele gen plaats in deze provincie komt Apeldoorn, volgens de minister, hi aanmerking als hoofdstad. De Nummero 7 is de provincie Veluwezoals die door de Minister wordt voorgesteld. provincie Veluwe telt 686.161 in woners van de in de aanhef van dit artikel genoemde gemeenten. In de vrijdagavond in stationskof fiehuis Kalfsterman gehouden le denvergadering van de fokvereni- ging „Holten en Omstreken" her innerde voorzitter H. Bosman aan de registratie van het 20.000e rood bonte kalf in het najaar van 1975 en hy noemde dit een hoogtepunt in het bestaan van de vereniging. Na een woord van welkom waarbij de heer Bosman zich in 't bijzonder richtte tot de heer A, Landeweerd, inspecteur NRS te Barchcm, las de secretaris, de heer Joh. Boode de notulen die zonder op of aanmer kingen werden goedgekeurd, Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer A. G. Nijland, was 1975 voor de vereni ging een goed jaar. De inkomsten en uitgaven bedroegen respectieve lijk f 2605,05 en f 958,26. De kas- controleeommissie, die bestond uit de heren A. v. d. Brink en J. Ha verslag, had boeken en bescheiden in orde bevonden. In plaats van de heer A. G. Nij land, die niet herkiesbaar was, werd uit het tweetal H. Beldman, Holterbroek 51 en H. Rietberg, Hol- terbroek 73, laatstgenoemde geko zen. Uit het verslag van administra teur Herman Koopman bleek dat in 1975 926 vaarskalveren en 54 stierkalveren waren geregistreerd. Van de 926 vaarskalveren waren 306 van Julius en 209 van Wille- miens Gustaaf. Er werden in 1975 in het keurstamboek ingeschreven: 4 koeien met gemiddeld 82 punten, 127 in het stamboek met gemiddeld 78.9 punten en 37 in het register met gemiddeld 78 punten. In het keurstamboek werd Hilda 8 van J. Haverslag, E 86, ingeschreven met de bijzonder hoge waardering AB 86, terwijl Coba, een jonge Sjaak, van Joh. Wansink Beusebei'g 102, het predikaat „preferente stam moeder" werd toegekend, dit in verband met zeer goede na-fok. Er zijn bij de vereniging 109 rood- bont-fokkers aangesloten met to taal 2447 koeien (pl.m. 250 meer dan in 1974). Een en zestig leden zijn lid van het Ned. Rundvee Stamboek (NRS). Na de pauze hield inspëcteur 'Landeweerd een leiding: over het onderwerp „Maken de roodbonten het niet te bont?" Met het stellen van deze vraag bedoelde spreker het streven naar een produktie van 6000 kg, waarmee hij nog niet di rect zo gelukkig is. De vraag rijst of men dan genoeg exterieur en bespiering overhoudt. Men moet bij het streven naar hogere produktie oppassen voor overdrijving.' Bij de fokkerij van de hak op de tak springen blijft nooit ongestraft. De ontwikkeling van het fokdoel mag nooit stil blijven staan, wil ze blij ven voldoen aan een zo groot mo gelijke produktie van hoog gehalte (melkvet en eiwit). De MRIJ-fok- kers, zo zei spreker, zijn bezig aan 7 vette jaren waarvan ze er waar schijnlijk wel 4 a 5 binnen hebben- De oogst van de laatste jaren is kwalitatief opmerkelijk minder als men zo eens rondkijkt op de af stammelingskeuringen. De KI-ver enigingen zullen er goed aan doen het sperma van de vette jaren te reserveren zoals dat gebeurt in Limburg waar men het lesje van Farao goed heeft geleerd. Er wer den n.a.v. het onderwerp enkele vragen gesteld die bij het beant woorden spreker gelegenheid gaf om op enkele dingen nog wat uit voeriger in te gaan. „Toi, toi, toi" op het jaar feest van de Geref. Jeugd verenigingen. Mevr. Beldman- Klein Nagelvoort won met „Mien waar is m'n feestneus" de 3e prijs. Rechts quiz master Jan Tromop, links z'n assistente Ria Prins. Op maandag 15 maart wordt er ill zaal „Vosman" 's avonds om 8 uur een wedstrijd in verkeersken- nis gehouden. Voor deelname hebben de volgen de verenigingen ingeschreven: Schietvereniging Dijkerhoek, ZVV „Blauw Wit '66", M.A.C. „De Holterberg", Buurtver. Churchill- straat, S.V. „Holten", Postduiven- ver. ,',De Bergvliegers", Iiolten- se Muziekvereniging „H.M.V", Schietvereniging „Eendracht," „Mengunie", Z.C.T. „Twenhaars- veld" en de afd. Espelo v. d. Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen. Drie deelnemers van elke vereni ging ki'ijgen aan de hand van dia's een aantal niet al te moeilijke vragen te beantwoorden. Er is een leuke prijs voor de beste vereniging en een individuele prijs. De avond is voor iedereen vrij toegangkelijk en belangstel ling wox-dt door de afdeling Holten v. d. Vei'eniging Veilig Vexdceer Nederland zeer op prijs gesteld. Tn de land- en tuinbouw is grote behoefte aan een overzicht van de talrijke overheidsregelingen die voor boer en tuinder van belang kunnen zyn. In de praktijk blijkt 't geheel van de regelingen niet of nauwelijks te overzien. De vele vragen die het Landbouwschap en de landbouworganisaties bereiken komen neer op de begrijpelijke nieuwsgierigheid: „Kan ik voor die regeling in aanmerking komen?" en „Hoe zit dat nu met die voor waarden?" Het Landbouwschap heeft een bro chure samengesteld, die een yeg- wijzer wil zijn in het doolhof van de vele regelingen ten behoeve van de boer en de tuinder. De regelingen zijn in de brochu- re ingedeeld in rubrieken: ontwikkelingsregelingen meto.a. het Box-gstellingsfonds voor de Landbouw en rentesubsidies; cultuurtechnische regelingen; beëindiging en omscholing; sociale regelingen Co.m. rijks groepsregeling Zelfstandigen) overige regelingen. In een afzondei-lijke rubriek zijn opgenomen de verschillende maat regelen op het gebied van de bouw en verbetering van de eigen wo ning. Niet alleen de agrarische on- dex-nemer maar ook zijn echtgenote doet met deze uiteenzitting haar vooi'deel. De brochure „Dat zit zorege lingen voor land- en tuinbouw" behandelt de regelingen niet uit puttend. Het advies luidt dan ook steeds om individueel advies te vragen bij de sociaal-econoxnische voorlichters van de gewestelijke landbouworganisaties of bij de vooi'lichters van de verschillende consulentschappen. De brochure is een moment-op name die zonodig periodiek aange past zal worden. Het is niet moge lijk elke individuele gebruiker van deze brochure alle aanvullingen of wijzigingen te verstrekken. De landbouwox-ganisaties, de voorlich tingsdiensten en "de landbouwpers worden daarentegen nauwkeurig geïnformeerd over aanpassingen in de brochure. De brochure „Dat zit zo rege- gelingen voor land- en tuinbouw" is vooral bedoeld voor de in land en tuinbouw wex-kzaam zijnde voorlichters. De brochure is ver krijgbaar bij de afdeling Pers en Voorlichting van het Landbouw schap, Raamweg 26, 's-Gravenhage (tel. 070-65 69 20, toestel 19 of 20). Deventer Schouwburg: zaterdag 6 maart 14.30 u. toneel-op-toneel. Kindertheater „PSSST" met Picco lo en de fee Minista Maandag 8 maart 20 u. Concert door het Overijssels Philh. Orkest i.s.m. hét Gelders Orkest; dirigent: Yoav Talmi; solist Theo Olof, viool Dinsdag 9 maart 20 u. Blijspel De Mandarijnenkamer Voorjaarsloop van Atletiek- en Voetbalver. Daventria over 6 en 10 km., zondag 7 maart. Opgave bij de start. Start 14.30 u. vanaf clubhuis A. en V.V. Daventria, sportcom- plex Keizerslanden (Laan van Bor- gele) Wijs op weg - Fiets. Bijeenkomst over het verkeer met o.a. diapro gramma en video in De Munten- toren, zondag 7 -maart 11-16 uur. Inl. Milieudefensie tel. 23738-12242 ENWB tel. 25689 Cinema: weekfilm do 4 t/m 10 mrt Jaws 4e week 14 jr., nacht- voorstelling vr 5, za 6 mrt. resp. 23 en 24 uur Decamerone 18 j„ matinee za 6, zo 7, wo 10 mrt. 14 uur De vierkante recruut a.l., aan vangstijden weekfilm: werk<3-_ 20 uur. za 18.45 uur, zo 16,-13.45 en 21.15 uur EDB-Theater: weekfilm do 4 t/m wo 10 mrt De vijf Chao-Lin gewel denaars 18 jr., naehtvoorst. vr' 5, za 6 mrt resp. 23 en 23.30 uur Mr. Majestic 18 jr., matinee za 6, zo 7 mrt 14 uur Spartacus contra Nero a.l., aanvangst. weekfilm: werk dagen 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur Luxor Theater: weekfilm do 4 t/m 9 mrt Al Capone 18 jr., nacht voorstelling vr 5 mrt 23 uur Liefde in gemeenschap 18 jr., matinee zo 7 mrt 14 uur De wraak van Ivan- hoe a.l., cyclusvoorst, wo 10 mrt 20 uur Caesar en Rosalie 18 jr., aanvangst. weekfilm: ,'werkd. 20 u., za 18.$0 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur Kunstpoot/Rozijnenkorf, geopend ma töm za 14-18, vr ook 19-21 u. Tof 1° mrfc Paula ThieS' tekemn" gen, schilderijen; 5 mi"t-l apr Jac ques de la Rie, tekeningen, schil derijen Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, geopend: di t/m vr 10-17,30 en 19-21 u„ za 10-17 u. 2-21 mrt Harry van Kruiningen etsen Het Ei van Columbus, geopend; ma t/m vr 14-18 u., za 10-17 u., zo 15-18 u. Voorjaarstentoonstelling Deventer kunstenaars Kunsthoek Rabobank, geopend ma t/m vr 9-16 u., vr ook 19-21 u. Tot 3 apr O. J. Groot Willink, et sen. gouaches, schilderijen Cave du Tertre, geopend gewone winkeltijden (ma gesloten). Ver borgen hoekjes in het Bergkwar- tier, foto-impressie van Berry Poppe Stadsbibliotheek, geopend: ma t/m vr 10-12 en 13-17 u„ wo ook 18-20.45 u. Expositie van Kruiden tuin tot Apotheek Galerij Lenten, geopend wo t/m za 10-18, zo 14-17 u. Grafiek, schil derijen, beeldhouwwerk, keramiek 1850-heden Galerie Tambaran, geopend: vr en zo 14-17 u., za 10-17 u. Kunst en gebruiksvoorw. uit Oceanië Albert Schweitzer Centrum, ge opend: di t/m vr 9-13 en 14-17 u., za 13-16 u. Permanente expositie over leven en werk v. A, Schweit zer Museum De Waag, geopend: di t/m za 10-12.30 u. en 14-17 u., zo 14-17 u. Antieke fietsen, zilver, aar dewerk, keukens Museum voor mechanisch speel goed, geopend als De Waag. Me chanisch speelgoed uit de collectie Stekelenburg Museum De Drie Haringen, ge opend ais De Waag. Aankleedpop- pen uit 1860-1910 Dorpshuis, Dienenveen, 5 mrt 20- 22 u., 6 mrt 10-22 u„ 7 mrt 11-17 u. Tentoonstelling in het kader van Natuurbescherming en Landschaps behoud Centrum, vanaf 9 mrt op vier «dinsdagavonden 20-22 uur cursus textiele poppen, vanaf 10 mx-t op vier woensdagavonden 20-22 uur cursus Perzisch ajour Vrouwencafé, donderdag 4 mrt vanaf 20.30 uur Jazz Café, vrijdag 5 mrt vanaf 20.30 uur De Schalm, zaterdag 6 mrt 10-17 u. Ruilbeurs De Scherpenhof, Terwolde, zon dag 7 mrt 9.30-16 u. Clubmatch Deventer Kynologenclub Overdekt zwembad, za 6 mrt 19- 22 u. Polowedstrijden Kring Over ijssel, zo 7 mrt 14-16 u. Polowed strijden De IJsel Penninckshoek, vr 5 mrt 20 uur George Frelatre spreekt voor Al liance Frangaise: Paris et le desert Frangais, di 9 mrt 20 uur W. M. Wits spreekt voor IVN: Vingeraf drukken van het verleden ALMELO Varossieau: dond. en vrijd. 14.30 en 20 u.: Bruce Lee, the way of the dragon 18 jr. Zaterd. 18.45 en 21 u.: Bx-uce Lee, the way of the dra gon, 18 jr. Zaterd. 23.15 u.: Pak me nog een keertje, 18 jr. Zond. 14.30 16.45, 18.45 en 21 u.: Bruce Lee, the way of the dx-agon, 18 jr. Maand., dinsd., woensd 14.30 en 20 u.: Bru ce Lee, the way of the dragon, 18 jr. Palace: dagel. behalve zond. en woensjd.rnid. 14.30 u.) La bêtp (18 jr, om 14.30, 13.45 en 21 u„ zond. en woensd.midd. 14.30 u.: Pietje Bell. SCHOUWBURGEN Almelo - De Hagen. Zaterdag 6 mrt: Een kannibaal als jij en ik, musical. Zondag 7 maart, koffie concert Duo Otten aanv. 11.30 uur. Maandag 8 maart: operagezelschap Forum: 2 éénacters La voix humai- ne en Die Sieben Todsünden. Dinsdag 9 en woensdag 10 maart: Seth Gaaikema, cabaret. Donder dag 11 mrt: gehoorzaal (Filmliga) „Teder für sxch und Gott gegen alle" van Wemer Herzorg. Vrijdag 12 mrt: O.Ph.O. solist Christiaan Bor, viool. Hengelo - Concertgebouw. Zondag 7 maaii. kleine zaai: Bij zingen houdt jong op de koffie, 11.45 uur. Dinsdag 9 maart kleine zaal: Miel Cools, chansonnier. Vrijdag 12 maart: Seth Gaaikema „Familie Willekeur". Aanv. voorstellingen 20 uur (tenzij anders aangegeven). Het is voldoende bekend dat krachtvoer een stuk duurder is dan het op het bedrijf gewonnen ruw voer. Voor de veehouder is het daarom van het allerhoogste be lang zyn voeder (gras, hooi, kuil) zelf te verbouwen. De voor het vee zo onmisbare bestanddelen (eiwit ten, zetmeel, mineralen) behoeven beslist niet alleen in de vorm van duur krachtvoer te worden -ver strekt. Ruwvoer is veel economi scher! Bij de bemesting moet hiermee echter tei'dege rekening worden gehouden. De meststoffen moeten namelijk zodanig worden gekozen dat een voer wordt verkregen dat smakelijk is en veelzijdig van sa menstelling. Een meststof als bij voorbeeld Thomasmeel bevat niet alleen fosforzuur, maar daarnaast nog kalk, magnesium en sporenele menten. Dit zijn nu juist de mine ralen die van zo'n grote betekenis zijn voor de gezondheid en produk tie van het vee. Wil men tegelijk ook kali stx-ooien, dan kan men gebruik maken van gekorreld Tho- masmeel-kali dat in verschillende aan het bedrijf aangepaste verhou dingen verkrijgbaar is. De onge veer 30 pet. werkzame kalk die deze pk-meststof bevat, komt goed van pas omdat hiermee de verzu rende werking van kalkammonsal- peter ruimschoots wordt opgeheven

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5