-111 Vergadering Dijkerlioekse Plattelandsvrouwen AGENDA .Jaarvergadering van de Plattelandsvrouwen Espelo De heer Visser boeide Chr. Plattelandsvrouwen WEEKENDDIENSTEN Stratenmaker Tuitert legde de hamer neer KERKDIENSTEN „HPC" bestaat tien jaar Voorzit tor ARP in Holton Pablo Neruda en de zin van liet schrijven Schietwedstrijd HOLTEN 5 MAART 1976 PAGINA 3 IIIIIIIIIH In de kantine van gemeentewerken heeft het gemeentebestuur met het personeel van de dienst afscheid genomen van Gerrit Tuitert, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zyn func tie als stratenmaker der gemeente met ingang van 1 maart heeft neer gelegd. De scheidende functionaris werd met zijn echtgenote door de direc teur van gemeentewerken, de heer T. Prak, per auto van zijn woning afgehaald en in de kantine met een applausje ontvangen, waar ook hun kinderen zich bij het gezelschap voegden. Daar werd, wegens ver hindering van de burgemeester, 't eerst het woord gevoerd door wet houder Rietberg. De heer Rietberg herinnerde er aan, dat de heer Tuitèrt, na vele jaren werkzaam te zijn geweest bij het wegenbouwbedrijf J. Krekel en Zoon. op latere leeftijd in dienst van de gemeente Holten is getre den. Hij heeft in de afgelopen 14 jaar zijn werk op voortreffelijke wijze vervuld zodat de inwoners konden gaan over geplaveide we gen. „De störige (gestadige) man ploegt de akker", zei de wethou der, die de scheidende functionaris dank bracht voor de goede taak vervulling en hem nog een geluk kige toekomst met vrouw en kin deren toewenste. Hij bood hem een geschenkenbon aan. De directeur van gemeentewer ken, de heer T. Prak, zei dat het werk van Tuitert niet altijd even gemakkelijk is geweest, maar hij zorgde er ten allen tijde voor, dat dit werk zo goed mogelijk voor el kaar kwam. Door het gemeentebe stuur was hem de functie van voor man aangeboden, maar als een nederig mens had Tuitert gezegd: „Laat me die paar jaar maar blij ven wat ik ben". Namens het gehele personeel bood de heer Prak een geschenk onder couvert aan, terwijl mevr. Tuitert bloemen aangeboden kreeg. Eén van de jongere mensen. Ge rard Jansen, bood zijn scheidende collega, met een aardig toespraak je en een gedicht een geschenk aan, dat bijzonder in de smaak viel, namelijk een keurig ver- Wethouder J. Rietberg bood namens het gemeente bestuur het gebruikelijke ge schenk onder couvert aan. Rechts op de foto: Mevrouw Tuitert. chroomde straatmakershamer in 'n cassette met als opschrift „Aange boden door directie en personeel van gemeentewerken". Het was zijn oude hamer, dié hij bij het in dienst treden bij de gemeente ter zijde had gelégd. Namens de afdeling van de ABVA sprak de heer Beijers. Hij raadde zijn oud-collega Tuitert aan om als gepensioneerde lid te blijven van de bond „want als er eens moei lijkheden mochten komen, zei spre ker, dan staan er ruim honderdzes tigduizend collega's achter je". Als secretaris van de marktcommissie dankte hij tevens voor het waar nemen van het marktmeesterschap van zijn broer. 1 Aan het slot van de bijeenkomst in de kantine kwam burgemeester mr. W. H. Enklaar, die door ambts bezigheden aanvankelijk verhin derd was, de heer Tuitert nog even de hand drukken. In café Stations- zicht kwam men daarna nog gezel lig bijeen. Dinsdag hield de afd. Dijker- hoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bij eenkomst in café-restaurant „Het Bonte Paard". De dames werden welkom geheten door de presidente, mevrouw M. Reylink-Kers. Haar woord van welkom richtte zij in het bijzonder tot de afd. Espelo en Okkenbroek, die op deze avond waren uitgenodigd, en mevr. G. H. Smit-Noteboom uit Wierden met enkele fa milieleden. Hierna werd het huishoudelijke 'gedeelte afgehandeld, waarbij werd meegedeeld dat de provinciale kas er niet zo best bij staat. Om hier verbetering in te brengen zullen er loten verkocht worden en wel per lid één lot. Ook zal het pro vinciaal bestuur een leden-onder zoek hcuden, één op de twaalf le den krijgt een formulier thuis wat beantwoord moet worden en te ruggestuurd. Zijn er vragen hier over dan kan men altijd bij het bestuur terecht. Voor de voorlich tingsdag op 5 maart in Hengelo gaven zich 12 dames op. Hier zal de kalveropfok en melkwinning be sproken worden. Verder deelde de presidente nog mee dat er 4 febr. acht leden naar de statenvergade ring in Zwolle zijn geweest, waar het probleem van dé kleine kernen aan de orde was, en er meegewerkt zal worden aan de collectes voor Bartimeüs en Guatemala. Hierna was het woord aan mevr. Smit die vertelde over haar reis naar Turkije i.v.m. de ontwikke lingssamenwerking waar zij en haar man drie weken in Tarzus waren, wat in het uiterste zuiden van Turkije ligt. De mensen leven hier in heel andere omstandighe den dan in ons land. Zo mogen de meisjes nooit alleen uit, er-is altijd toezicht aanwezig. Zelfs een ver loofd stel krijgt iemand mee om een oogje op hen te houden. De oudere vrouwen lopen nog in ha rembroek, maar een sluier wordt er bijna niet meer gedragen. Ge wassen wordt er in ondiepe kom men, een wasmachine kent men er niet maar een koelkast hoort al helemaal bij de inventaris. In huis v/orden geen schoenen gedragen, maar bij de deur staat een kastje, waar elke bezoeker dan een paar muilen uitzoekt. De vrouwen werken hier op het land van 's morgens 6 tot 's avonds 7 uur. hoofdzakelijk op katoenvel- den. Veel mannen zijn werkeloos en passen op de kinderen. In de dorpen en steden vindt men veel winkels, met om de drie hui zen wel een kapper of een kleer maker. De leerplicht werd inge steld door Kemal Ataturk die nog wordt geëerd als hun grote leider, in ieder huis hangt ook een foto van hem. Op het menu staat dagelijks veel fruit, dat door de overvloedige zonnestralen hier snel rijpt. Door dat er weinig regen valt groeit er bijna geen gras, er wordt dan ook een speciaal soort schapen gehou den. die .allemaal een vetbobbel achter op hun rug hebben waarop ze in slechte tijden kunnen leven. Als lastdier wordt er een ezel gebruikt. Tot siot vertoonde mevr. Smit 'n filmpje waarin zij liet zien met welk project men hier bezig is in het kader van de ontwikkelingssa menwerking. Men krijgt voor en kele jaren een hok met kippen, worden deze goed verzorgd dan worden na 5 jaar kippen en hok hun eigendom. Maar dit alles is nog in een beginstadium. Vrijdag 5 maart 19.45 uur: Jaarfeest C.J.V. „De Bouwers" in gebouw „Tref punt" te Espelo. 19.45 uur: Dropping ZVV „Blauw Wit". Start „Meermanskamp" 20.00 uur: Openbare bijeenkomst A.R. Kiesvereniging „Neder land en Oranje" in gebouw „Rehoboth". Spr. partijvoor zitter Hans de Boer. Onder werp: „Iedereen is welkom". 20.00 uur: Wereldgebedsdag in ge bouw „Irene". Zaterdag 6 maart 10.00-17.00 uur: Postzegelruilbeurs en show in aula Scholenge meenschap. 14.00-16.00 uur: Geschenkuitreiking i.v.m. 90-jarig bestaan afd. Holten Industriebond NVV in hotel „Vosman". Zondag 7 maart 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen. (zie adv.). Maandag 8 - zaterdag 13 maart Collecte vor het Nationaal Rheu- mafonds (zie artikel). Maandag 8 maart 20.00 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vos man". 20.00 uur: Openbare vergadering afd. Holten P.v.d.A., in hotel „Vosman". Spr. de heer J. Masman, lid van de 2e Ka mer over „Onderwijs proble men". 20 uur: Algemene ledenvergade ring M.A.C. „De Holterberg" in clubhuis „De Biester". Dinsdag 9 maart 19.30 uur: Bestuursvergadering Supp. vereniging S.V. „Hol ten" in kantine „Meermans kamp". Woensdag 10 maart 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dij-, kerhoek Plattelandsvrouwen in „het Bont; Paard". Avond wordt verzorgd door „Cober- NED. HERV. KERK Ned.-herv. kerk 9 en 10.30 u. ds. A. W. Berkhof. Oppasdienst: mevr. Sletterink, Gerida Hols en Ineke Wolters. Extra coll. V oorjaarszendingscöllecte. 10 uur jongerendienst in Irene. 19.30 uur: gespreksdienst Irene. Voorganger ds. C. C. Ad- dink. Onderwerp: Is hopen zin loos? Woensdag 10 maart Biddag voor gewas en arbeid. Interkerkelijke diensten in ger. kerk. 10 en 19.30 uur ds. A. W. Berkhof. Extra coll. Gezinsver zorging en Maatsch. Werk. GEREF. KERK Gerèf. kerk 9.30 en 15 uur ds Zuidema van Apeldoorn. In beide diensten is de eerste coll. voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst mevr. Smid-Manenschijn, Har- riëtte Rietberg (res. mevr. Smit- Kruimelaar), Jannie KI. Nagel- voort, mevr. Schuppert-Veld- huis (res. Ria Prins). Kinder- nevendienst groep 1 en 2 o.l.v. mevr. Van Zeijts. Woensdag (Biddag) Zie onder Ned.-herv. kerk. R.K. KERK R.-k. kerk zaterdag 17 uur en zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10 uur ds. A. Schellevis. Extra coll. Voorjaarszendingscollecte. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur en zondag 8 en De collega's lieten de ha merwaarmee Tuitert een ontelbaar aantal klinkers op de juiste plaats heeft getikt verchromen en boden de prachtige hamer als af- scheidsgechenk en herinne ring aan. Het is dezer dagen tien jaar ge leden dat de Holtense Postzegel club „HPC" werd opgericht. Het jubileum zal worden gevierd met een postzegelshow en ruildag op zaterdag 6 maart. De show die ge- houden wordt in de aula van de Scholengemeenschap aan de Haar- straat zal vrijdagavond worden ge opend door burgemeester mr. W. H. Enklaar. De postzegeltentoon stelling, die iri een leslokaal is on dergebracht, zal ook op zaterdag 6 maart te bezichtigen zijn, terwijl er in de aula een ruilbeurs wordt gehouden. Zowel ruilbeurs als ten toonstelling zijn gratis toeganke lijk van 10 tot 17 uur voor ieder een die belangstelling heeft voor postzegels. Gevonden: Leren dames-hand schoen, zwarte handschoen, ech ter, groene linker want, dek-kleed, bruin/wite hond, grijze pony, pop met rode cape, zwarte heren-fiets. Verloren: Deel III 1976, kente ken 73-45-UE, herenhorloge, rond zwart leren bandje, zwarte wollen dames wanten, groene portemon- naie met naam, bruine driekwart herenjas, kater met blauwe hals band, zwart/wit gesti-eept. De heer Visser, te Hengelo (O), maatschappelijk werker bij de Prot. Chr. Sociaal Pedagogische dienst Overijssel heeft in gebouw „Rehoboth" -de leden van de afd. Holten v. d. C.P.B. en een aantal gasten intens geboeid met een le zing over het onderwerp „Moge lijkheden voor het geestelijk ge handicapte kind" Hij belichtte in zijn inleiding deze gespecialiseer de vorm van maatschappelijk werk t.b.v. geestelijk gehandicap ten en stond achtereenvolgens stil bij het ontstaan vanuit de BLO- - nazorg en de organisatie van de drie sociaal-pedagogische diensten in Overijssel (Algemene. Katho lieke en Prot. Christelijke). De voornaamste taak van deze diensten ligt hierin, om in overleg met ouders of verzorgers een plaatsje te zoeken waar het ge handicapte kind gelukkig kan zijn. De zorg voor de geestelijk gehan dicapten beperkt zich niet tot een bepaalde kalenderleeftijd en om vat de categorieën van ernstig ge handicapt (idiotie) tot licht gehan dicapt (zwakWegaafa). Tot deze laatste groep behoren ook velen, die door onze intellectueel opge schroefde Westerse samenleving eerder de boot moesten missen en- afhaken dan vaak in andere sa menlevingsvormen hét geval is, maar daardoor hier sneller als zodanig bestempeld worden. Na de koffiepauze vertoonde de heer Visser een aantal dials over zijn werk, de vele mogelijkheden en voorzieningen die voor de gees telijk gehandicapten werden ge troffen. Er werden naar aanlei ding van de inleiding en de dia's een aantal vragen gesteld. In de ze druk bezochte vergadering werd inplaats van mevr. Bulsink- Bakker (die niet herkiesbaar was) als bestuurslid gekozen mevr. Groen-Harteveld. De presidente mevr. van lperen-Esseboom dank- te mevr. Bulsink hartelijk voor het vele werk dat zij als secre taresse enkele jaren heef: ge daan en /ij bood een geschenkbon Voor de aïd. Holten! van de ARP spreekt vrijdagavond (heden) in zaal Rehoboth aan de Stationsstraat partijvoorzitter Hans de Boer over het onderwerp „Aktuele politieke problemen." aan. Mevr. van Iperen wekte de dames op om de Wereldgebedsdag op 5 maart in „Irene" te bezoe ken en attendeerde op de „Ver koopmiddag", donderdag 4 maart, ten huize van mevr. Enklaar-van Andel t.b.%'. de vereniging „Tes- selschade". Mevr. van Iperen sprak verder nog een hartelijk woord van dank tot de heer Visser en eindigde de vergadering na het zingen van Lied 399 vers 2 met dank aan God. De (lames van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hielden hun jaar vergadering in gebouw „Tref punt". Ze werden welkom geheten door de presidente mevr. G. Slijk huis-Dikkers. In haar openingswoord maakte de presidente melding van het in stellen van een „jubileumpotje". Om het provinciale werk draai ende te houden zullen de dames loten gaan verkopen. Voor de afdelingswedstrijd heb ben drie leden toegezegd om mee te werken aan het samenstellen van een plakboek. Ui: de jaarverslagen- van de secr.-esse mevr. H. - Nijenhuis- Kolkman en penn.esse mevr. J. Paalman-van Zon bleek dat 1975 voor de afdeling een goed jaar is geweest. De kascommissie die bestond uit de dames Tuitert-Bronsvoort en G. Krikkink-Reilink had boe ken en bescheiden in orde bevon den. Als lid van de nieuwe kas commissie werd benoemd mevr. A. Nijenhuis-van Schoten. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden uit het damesviertal Barvelink-Pieffers, Ulfman-Bood Rcnsen-Paalman en Wegen-Sou- illjee de beide eerst genoemden gekozen. Mevr. Slijkhuis sprak een woord van dank tot de aftredende be stuursleden de dames D. Jansen- Haverslag en _J. Stevens. Hen werd een kleine attentie aange boden. Na de pauze hield hovenier bloemist Mulder van „Holtens Hofke" een leerzaam praatje over kamerplanten. Hij deed dit aan de hand van een groot aantal meege brachte planten. Deze planten wa- ren aan het eind van de avond te koop en vele darmes gingen met een mooie plant huis toe. Donderdag 11 maart 20.00 uur: ..Bartiméus" propagan- da-zangavond in Ned. Herv. kerk (zie ber. en adv.). 20.00 uur: Algemene ledenverga dering van de afd. Holten van de O.L.M. in de bovenzaal van hotel Vosman. De heer Stein- m.tz spreekt over: Onroerend- goedbelasting. 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. (De Vriendenschaar) in gebouw „Irene". Vrijdag 12 maart 16.00-17.30 en 19.00-23.00 uur: Gro te bazaar t.b.v. „Bartiméus" in „Irene", (zie adv. en ber.). Zaterdag 13 maart 19.45 uur: Film-Bingo-avond H§V „De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe" (zie adv.). 20.00 uur: Ronnie Tober in hotel- rest. „Müller", Deventerweg. 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. (De- Vriendenschaar) in gebouw „Irene". Maandag 15 maart 19.30 uur: Opsnbare raadsverga dering ten gemeentehuize. 20.00 uur Verkeerskenniswedstrijd in zaal „Vosman" (zie adv. en bericht). Dinsdag 16 maart 20.00 uur: Vergadering afd. Hol ten N.B. van Plattelandsvrou wen in hotel „Vosman", Kle derdrachtenshow. 20.00 uur:^ Districtsvergadering van de VARA (Zuid-West Ov.) „Open Hof", Karei de Gro- 361, Deventer. 18 maart Invullen belastingaan- N.V.V.-leden in zaal Vos- In De Boekenbus van de RONO op zondag 7 maart (19.J)5-19.15 uur) spreekt Ko Pop naar aanleiding van het verschijnen van de beide delen „Ik beken ik heb geleefd" met herinneringen uit zijn leven van de Chileense dichter Pablo Neruda (Arbeiderspers. Amster dam). In landen met een totalitair regiem is schrijven een tegelijk riskante en verantwoordelijke be zigheid voor een schrijver, die zich verzet tegen de overheden en de lezers inspireert tot verzet. Vrijdag 19 maart 20.00 uur: Jaarvergad;ring Ver eniging „Een school met de Bijbel" in de hal van de school Boschkampsstraat. Bij de in zaal Vosman door de Schietvereniging „Eendracht'? om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden was de uitslag als volgt Luchtgeweer groen A: 1 H. J Nekkers 131 p.. 2 G. H. Paalman 129 p. (5x10), 3 G. J. Schuppert 129 p. (2x10), 4 G. H. Haverslag 127 p„ 5 Dick Jansen 116 p„ 6 G. Koopman 113 p. Groep B: 1 E. J. Grootentraast 111 p., 2 D. J. Nijendijk 110 p., 3 A. Schuppert 106 n., 4 G. Jansen' 98 p. Groep C: 1 B. Arfman 108 p.. 2 D. Geels 104 p„ 3 A. J. Bieleman 95 p., 4 J. Bos 88 d„ 5 H. J. Eek- kernens 85 p. Luchtpistool: 1 J. van Asselt 139 p., 2 H. J. Nekkers 131 p., 3 G. J. Schuppert 130 p., 4 G. H. Paal man 121 p. (3x10), 5 E. J. Grooten traast 121 p. (2x10), 6 A. Schup pert 112 p., 7 Dick Jansen 107 p., 8 D. Geels 88 p., 9 D. J. Nijendijk 83 p. Geboren: Hermina Bernarda dv J. A. Wechstapel en H. Paalman. Overleden: H. Mensink, oud 74 jr. Holten; L. Leemkuil-Bannink, oud 80 jaar, Holten. De dwerg geit „Petra" van Op de foto: mevr. Lies Schip dwerggeitenstal ,.De Beuken- pers-Waanders met haar hof (eig. Ab. Schip-pers, De- dochtertje Miranda, die het venterweg) heeft dezer da- al heel best lean vinden met gen het leven geschonken de levenslustige vierling, aan vier prachtige geitjes. - ARTS Vrijdag 17 t/m maandag 8 uur (uitsluitend voor spoedgeval len) W. R. Couwelaar, Holter- enkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11 en 16 uur WIJKVERPLEGING Zuster H. Strijker. Groene Kruisgebouw, Gaardenstr. Tel. 05483-1436. b.g.g. 1248 ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 TANDARTS W. Poi. Catsstr. 48, Goor, tel. 05470-227,9. Spreekuur spoedge vallen 5-5.30 nam. DIERENARTS Zaterdagmiddag 12 t/m maan dagmorgen 8 uur: A. Oosten- brug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Mid den Overijssel", Dorpsstraat 1, Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag van 8,30- 9.30 u. donderdagsavonds van 6-7 uur en volgens afspraak GEZINSVERZORGING "Maandag t/m vrijdag van 8.30 •9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezinsver zorging telefonisch bereikbaar onder nr. 05486-6465 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstr. G. J. Kraaïj, tel. 2299 OPPASCENTRALE j. v. d. Meer, Canadastr. 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur) WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T/m. zondag 7 maart H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 8 t/m zondag 14 maart J. Hof. Schepenenstr. 16. telef. 1697. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318 STORINGSDIENST Zaterdag 6 t/m vrijdag 12 mrt. Electra: H. J. Wansink, Lage- weg 9, tel. 2789. Gas: J. Bos- schers, Beuseberg 54, tel. 1945 POLITIE Telefoon 1352 - 2665 en 2655. 's Nachts tel. 05200-71234 BRANDWEER Tel.: 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3