CARNAVAL IN .DIESSENPLAS' ZESTIG JAAR GETROUWD CARNAVALSVIERING „DE FIENPREUVERS" SCHITTEREND GESLAAGD Kamerlid Masman komt spreken over onderwijs Mm III I i Mm m mm IhI 111 HËni II Optocht kwalitatief van goed gehalte Voor Bartiméus Succesvolle start van Liberaal-café in Holten Zangavond (II/3) - Bazaar zaterdag 12 maart Naam Sportlièl Gulden regels Optocht Kindercarnaval Gespreksdienst .IRENE" m Rode Kruispuzzel 5 Politieke scholingscursus voor vrouwen Belastingaangifte 1975 Openbare kennisgeving GEEN SPREEKUUR UAITFNt NIFIIUKRIAh B B mm MS9 Hn Hi HL- BBÊ BB MM HI wBB BH hL. wi JB BH ffiHf JOB HBJHB HBH Red. medewerker D. J. Mondeel. B B wHBf h B EhBhS B «B JM!m B W IB BEbbB BBtasB B 60 iws&m BUB flB^Twa raBir verzetstraat BI B BB B IBB B BB B IB B i^B ^B nra |Bf gAflV BiBf Bl^ -wv ^ws*£^ Gaardenstraat 17 tel 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 87558T, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Met zorg, zo zei prins Teun, heb ben wij kennis genomen van de .„verharding" van de standpunten in de raad. Ook binnen de gele deren van De Fienpreuvers is er wel eens wat, doch wanneer het uit de hand dreigt te lopen, tikt de voorzitter af voor een „neutje" en we gaan broederlijk verder. Wij hebben daarom gemeend u een flesje geestrijk vocht te moe ten aanbieden om zo nodig de proef op de som te nemen. Voor de leden van de raad die om een of andere reden geen borreltje drinken, hebben wij een. half pond-' je koffie meegebracht. In een van de laatste vergaderin gen van De Fienpreuvers werd uitvoerig gepraat over een juiste naam voor de n'ieuwe sporthal. Men. werd het tenslotte eens over de naam „De hunker-bunker". Dezen naam is heel duidelijk te verklaren. We hebben in Holten jaren gehunkerd naar deze hal die, omdat er geen ramen in. zit ten, nogal lijkt op een bunker. Mogelijk zal de raad niet akkoord gaan met dit voorstel van naam- Volop plezier was er ook op het carnavalsfeest van de hockeyclub. Op de foto Prins recht, maar en betere naam is er volgens De Fienpreuvers niet. - Prins Têun schonk verder in zijn toespraak nog aandacht aan het plan Beuseberg, dat zo langza merhand een gloeiend heet hang ijzer is geworden. De Fienpreu vers willen erg graag een steentje bijdragen voor een stap in de goede richting en ze menen met het aanbieden van een nieuwe schop de goede richting te hebben gekozen. Nadat veldwachter Snorredijk met verheffing van stem, de elf gulden regels van het carnaval 1976 had gelezen (waarbij elke regel be groet werd met een duidelijk alaaf) en burgemeester mr. Enk laar, in het volste vertrouwen op een goede afloop, de sleutel van Door het Blindeninstituut „Bartiméus" wordt donderdagavond in de Ned. Herv. kerk te Holten een propaganda-zangavond gehouden, waaraan wordt meegewerkt door de Holtense koren „HGK", chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria", Hervormd Kerkkoor, jongerenkoor „Helicon", Geref. Jeugdkoor en het Rijssens Mannenkoor. De zangavond (entree vrij!) begint om acht uur. Zaterdagmiddag 13 maart wordt in gebouw Irene aan de Bosch kampstraat, ten bate van „Bai-timéus" een grote bazaar gehou den. Op de bazaar is een groot aantal prachtige prijzen te winnen mét balgooien, schieten, rad van avontuur, ringwerpen en voor de kinderen is er natuurlijk de grabbelton. De bazaar is geopend 's middags van vier tot half zes en 's avonds van zeven tot elf uur. „Bartiméus" rekent op de belangstelling van alle Holtenaren zowel wat de zangavond als de bazaar betreft. de Marke Holten aan prins Teun had overhandigd, ontkurkte de oppertapper de fles en werd het glas geheven op een feestelijk carnaval, een prettige samenwer king en op ons goede Holten. Voordat de ontvangst ten gemeen tehuize plaats had, maakte Prins Teun op een prachtigversierde wagen een rijtoer door een deel van het dorp. Aan de optocht van een groot aantal versierde wa gens, kleine versierde wagentjes en een groot aantal kinderen en groepen die zich in allerlei crea ties carnavalesk en potsierlijk hadden uitgedost, werd medewer king verleend door de Holtense muziekvereniging „HMV" en de Rijssense muziekvereniging „Wil- helmina'., beide met drumband en majorettes. De ponyclub van de landelijke rij vereniging „Bergrui- ters" gaf aan deze optocht waarvoor duizenden belangstelling toonden een apart cachet. In de optocht (meer wagens etc. dan het vorig jaar en kwalitatief beter) reden mee "het elfde van de SV „Holten" (winner of the Tar- zancup '76), „I-Iet politiek café", het vijfde van de SV „Holten" („Komt eens de kampioensdag, dan verzuipen wè de kinderbij slag"), ;,De Schure", Holten 10 (zij hadden prins Jan Gert en Fons, maar nu is deze prins van ons), cafetaria „De Molenbelt" met het piratenzendschip „Vero nica", de MAC „De Holterberg" (Het stiefkindje. Niet alle motor- wegen gaan over rozen), Stichting voor Sociaal en 'Cultureel werk te Holten, Holtense Boerendansgroep (Nij-joarsvisiete)Sportvereniging Holten (Atletiek voor man en wief, wés toch is sportief), twee meis jes die een bord droegen met een „boodschap' aan een lid van de raad: „Iiou je koest.... we wor-' den geen Deventernaar, we blij ven lekker in de Haar," de plaatselijke medewerkers van „Tante Pos" als „De gleuven- meppers, Holten 7 met op de wa gen een bureau voor sportkeuring (keuringsarts Hendrik Tulier met zijn assistent Gert Tuitert), een wagen van de Autosportvereniging „Holten" (uit het opschrift op de wagen (Waar moet dat heen, hoe zal het gaan?) bleek, evenals bij de MAC „De Holterberg" de be zorgdheid wat Éetreft een cross- terrein), Hofschilder Stukker en Zoon en een grote wagen met prins Teun en de Prinsengarde en in een volgboot de oud-prinsen. Voor de kinderen die aan de op tocht deelnamen en zich in een carnavalspakje hadden gestoken, of zich op een of andere wijze hadden „opgetuigd", was er van plm. 3 tot 5 uur feest in zaal „Amicitia". Tijdens dit feest werd de uitslag bekendgemaakt van de kleurwedstrijd die door de carna valsvereniging „De Fienpreuvers" werd uitgeschreven. Het kinder carnaval werd bijgewoond door prins Teun, de oud-prinsen en de Raad van Elf. De kinderen geno ten geweldig en verschillende van hen kwamen op -het jodium cm voor de prins een "iew. jiedje te zingen. Enkelen van hen mochten met de prins een dansje maken, zij voelden zich de koning te rijk er. straalden van trots en blijd schap. 's Avonds was er in de residentie „Amicitia" een groot gekostu meerd carnavalsbal en ook dit werd een grandioos feest. Zondagmiddag werd om 13.30 uur op het sportpark „Meermans kamp" tussen de Raad van Elf en de „versierders" een voetbal wedstrijd gespeeld. De ontmoeting met volop sensatie eindigde in een gelijkspel (2-2). De belangstelling voor het „Li beraal Café", van de WD-afdeling Holten, was voor het afdelingsbe stuur een prettige verrassing en tevens een aanwijzing dat zij op de goede weg zijn om met meer mensen op informele wijze geza menlijk politiek te bedrijven. Ruim 30 leden en belangstellenden, waar onder ook jongeren, op zichzelf al een verheugend verschijnsel, vul den de beschikbare ruimte in het gezellige café De Biester volledig. Als gastspreker trad op de heer Hermans, politicoloog en WD- raadslid in Nijmegen. Hij hield een inleiding over mi- niprovincies. de economische situa tie. ontwikkelingssamenwerking en onderwijs. Na de pauze werd druk en uit gebreid gediscussieerd, waaraan 55 Teun (onder het genot van een pilsje) in gesprek met voorzitter Oostvogel. Onder grote belangstelling van de bewoners en het personeel van „Diessenplas," werd jl. maandag Prins „Teun de Zwarte van de Meermanskamp," de Raad van Elf, de Prinsengarde, kortom de voltallige vertegenwoordiging van de „Fienpreuvers", met luid ge juich en gezang ontvangen in de rcreatiezaal. Het was de eerste keer in het bestaan van „Dies senplas", dat dit evenement bin nen de muren van het bejaarden centrum plaats vond. Het is voor allen een onvergete lijke middag geworden. Meerdere malen vond er een polonaise plaats. Men kreeg er maar niet genoeg van. Met eigen middelen waren hoedjes gemaakt en versie ringen aangebracht, maar er wa ren ook echte professionele ver mommingen. Kostelijke schetsjes werden door de „Fienpreuvei's" over het voetlicht gebracht en de lachspieren kwamen helemaal los toen „Jan uul Holten," zijn ver telsel deed over zijn reis naar Amsterdam. Ongetwijfeld was een hoogtepunt toen een aantal bewo ners op grond van hun aandeel in de werkzaamheden, die ze in stilte en met toewijding verrich ten, door Prins Teun I werden on derscheiden. Ook een tweetal personeelsleden viel die eer te beurt. Na een paar uur Carnavals-spektakel vertrok het „hoge" gezelschap weer, lui de toegejuicht en met een drie werf „Alaaf". Waarlijk een on vergetelijke middag, die naar al len hopen, het volgend jaar her haald zal worden. De oplossing van Rode Kruispuzzel 5 was: „Meedoen is ons helpen". Er werden 28.111 briefkaarten en giro-overschrijvingen ingezonden. De stand van de actie is f 261.531.-. Er waren geen Holtenaren bij de gelukkigen. Op dondei'dag 11 maart hoopt het echtpaar T. Ebrecht en H. G. Ebrecht-Rïbbink, Holterbroek 81, te herdenken, dat ze 60* jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Na pl.m. vijf jaar te hebben geboerd op Holterbroek 83 (thans bewoond door de familie Luggenhorst) verhuisde men naar de boer derij, waar men donderdag a.s. het diamanten huwelijk hoopt te herdenken. Het echtpaar Ebrecht-Ribbink heeft 2 kinde ren, 9 kleinkinderen en 6 achterkleinkinderen. De heer Ebrecht is 85 jaar; zijn vrouw hoopt daags na het diamanten feest 80 jaar te worden. omstreeks elf uur noodgedwongen een eind moest worden gemaakt, om de gastspreker in staat te stel len redelijk op tijd in Nijmegen terug te kunnen zijn. Voor het „Liberaal Café" van maandag 5 april a.s. is de heer Zink, WD-raadslid in -Nijmegen, uitgenodigd om als gastspreker op te treden. Hij zal een inleiding hou den met als onderwerp „De inko menspolitiek", een belangrijk en actueel onderwerp waar vrijwel iedereen, direct of indirect, bij be trokken is. Uiteraard zullen er een of meer VVD-raadsIeden aanwezig zijn om eventuele vragen op gemeentelijk terrein te beantwoorden. Het be stuur hoopt op een wederom grote opkomst, want alleen dan kan het „Liberaal Café" vaste voet aan de grond krijgen. Prins Teun werd ten ge meentehuize ontvangen door burgemeester mr.W. H. Enk laar, die met de Prins luis tert naar het voorlezen van de elf gulden carnavalsregels door veldwachter Snorredijk. In zaal Vosman wordt maandag avond 8 maart om 20.00 uur de der de en voorlaatste les van de poli tieke scholingscursus voor vrou wen gehouden. Het onderwerp voor deze avond is „Nationale Landschapsparken". Over dit on derwerp zullen vanuit hun eigen politieke hoek korte inleidingen (8 a 9 minuten) worden gehouden door drs. R. Lanning te Zwolle, lid Prov. Staten CDF, ir. G. C. Dog- terom te Diepenveen, lid Prov. Sta ten WD, H. Wisselink te Bathmen, lid 2e Kamer CHU en A. Smit te Enschede, lid Prov. Staten PvdA. Zondagavond 7 maart a.s. zal in gebouw „Irene" weer een ge spreksdienst worden gehouden. Het thema dat voor deze dienst gekozen is luidt: „Is hopen zin loos?" Aan de hand van de Bijbelge deelten 1 Petr. 3 13-18 en 2 Petr. 3 16-16 zal de voorganger, ds. C. C. Acldink een korte inlei ding houden over genoemd onder wierp. Aan het einde van de dienst bestaat de mogelijkheid over het besprokene van gedachten te wis selen, wellicht een uitstekende ge legenheid om met en van elkaar iets te leren en elkaar beter te leren begrijpen. Laat deze kans dus niet voorbij gaan en kom a.s. zondagavond naar „Irene". Aan vang half acht. Ds gesprckscommissie. In het kader van haar politieke voorlichtingsactiviteiten houdt de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid op maandag 8 maart weer een openbare vergadering, waarin deze keer als spreker zal optreden de heer J. Masman, lid van de Tweede Kamer det- Staten- Generaal eri een van de onderwijs- specialisten van de partij. De laat ste vergadering, op 19 februari, waarin mevr. Langedijk-de Jong sprak over landbouwproblemen, was nogal een teleurstelling voor het afdelingsbestuur door de ge ringe belangstelling, zelfs van de zijde der leden. Het onderwijs staat momenteel sterk op de voorgrond, want er is nogal wat te doen over de onder wijsplannen van de socialist Van Kemenade, vooral bij de rechter zijde, maar ook onder zijn partij genoten. Koppen in de kranten als „Verwacht per 1 jan. ruim 2600 ontslagen bij basisonderwijs," „Huishoudonderwijs nu op de hel ling" en „Leraren kunnen veel leer- dagen Evenals vorig jaar kunnen de leden van het N.V.V. afd. Holten, ook dit jaar weer gratis hulp ont vangen bij het invullen van de be lastingaangifte, door speciaal daartoe opgeleide vrijwilligers, en wel op 28 maart a.s., vanaf acht uur 's avonds in zaal Vosman. Zij die van deze mogelijkheid gebruik wensen te maken dienen hiervan opgaaf te doen bij L. v. d. Steen, H. J. Wansinkstraat, tel. 2i06. Bij invulling zijn de volgende be scheiden nodig: N.V.V. lidmaat schapskaart, trouwboekje, jaarop gaaf inkomen 1975 van zowel man als vrouw (indien ook zij in loon dienst isgeweest), rente van ,1e- ningen, hypotheek of spaargelden, •Aanslag premieheffing volksver zekering in 1975 betaald of terug ontvangen, nota's van uitgaven wegens ziekte, invaliditeit, beval ling, adoptie, overlijden of wegens voorziening in levensonderhoud van naaste verwanten. van de Mammoetwet van minister Cals. Minister Van Kemenade heeft zijn plannen in de zg. contouren nota aan het Nederlandse volk ter discussie gesteld. Het onderwijs gaat ons allemaal aan. In 't bijzon der wel de ouders van schoolgaan de kinderen, onderwijzers en lera ren en ieder die verder bij onder wijs en opvoeding betrokken is. De heer Masman zal daarover zeker maandagavond in de vergadering in hotel Vosman, die om 20.00 uur begint, veel te zeggen hebben. Er zullen zeker veel vragen op los komen en misschien wel een flink debat. Vergunningen voor verkoop van ijs op particuliere grond Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat belang hebbenden, die een vergunning tot het innemen van een stand plaats voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren wensen in te ne men op particuliere grond, daar toe vóór donderdag, 1 april a.s. een verzoek bij hun college moe ten indienen. Bij de beoordeling van deze ver zoeken zal onder meer nauwlet tend worden nagegaan of door het innemen van de standplaats ver- keersbelangen zouden kunnen worden geschaad. Donderdag 5 maart .1976. De secretaris, G. J. Langenbarg De burgemeester, W. H. Enklaar De burgemeester mr. W. H. Enk laar is a.s. maandag verhinderd zijn spreekuur te houden. Een hoogtepunt in de carnavalsviering in Holten was zater dagmiddag de officiële ontvangst van prins „Teun de Zwarte van de Meermanskamp", de Raad van Elf en de Prinsengarde ten gemeentehuize door burgemeester mr. W. H. Enklaar. In een korte toespraak verklaarde Prins Teun zeer voldaan te zijn over de bereidheid van het gemeentebestuur om tijdens het carnaval het gezag over te dragen aan Prins, Prinsengarde en Raad van Elf. Hij vond het een grote eer om in het huis der gemeente ontvangen te worden, waarmee het gemeentebestuur blijk geeft vertrouwen te hebben in de carnavalsvereniging De Fienpreuvers en het beleid in deze dagen van vertier en leut. De Fienpreuvers zullen hun best blijven doen om het in hun gestelde vertrouwen niet te besehamen.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1