Minimale belangstelling bij openbare vergadering PvdA Zwemclub Twenhaarsveld vierde 10-jarig bestaan Revanche van Zwolle op Holten (1-2) Resultaten SV BATO afdeling Volleybal HOCKEY- meuws Wedstrijdverslagen S.V. Holten (jeugd) 2e Kamerlid S. Langendijk-de Jong sprak over landbouwpolitiek EEG fundament weggevallen Concrete maatregelen Maatregelen op lange termijn Stormschade Verdiende zege van Hollen a op La Prem. a (2-0) Opnieuw verlies heren I Heren 2 roemloos ten onder Dames 2 eervol ten onder Gratis treinreis bij grammofoonplaat In 1975 minder ongevallen op egen overvv HOLTEN 27 FEBR. 1976 PAGINA 5 In 1966 werd op initiatief van de heren H. Arendshorst, C. Karmelk, G. Slotman en E. Voordes een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een zwemclub. Deze vier mensen werden in het voorlopige bestuur gekozen, waaraan mevrouw H. G. Beltman-Lensink als secretaresse werd toe gevoegd. Het huidige bestuur heeft gemeend dit 10-jarig jubileum niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Gezien het grote ledenaantal van de vereniging was het noodzakelijk dit jubileum op een middag voor de leden onder de 12 jaar en voor de oudere leden op een avond te vieren. In de jeugdsociëteit De Schure werd op woensdag 11 februari jL voor pl.m. 100 jongeren een film- middag gehouden. Na een wel komstwoord van de voorzitter wer den enkele tekenfilms vertoond die bijzonder goed in de smaak vielen. In de hierop volgende pau ze werden de kinderen getrakteerd op enige consumpties en versnape ringen. Daarna volgde de hoofd film. Gezien het spontane applaus dat na afloop klonk, bleek wel dat het bestuur op een zeer geslaagde middag kon terugzien. Feestavond Voor de oudere leden werd op vrijdag 20 februari j.l. in de kan tine van camping Veneklaas een feestavond georganiseerd, waar voor tevens waren uitgenodigd oud bestuursleden, chauffeurs en trai- nes. Voorzitter H. J. Meijer opende deze avond en heette allen harte lijk welkom. Bijzonder verheugd was hij dat veel oud-bestuursleden en oprichters van de vereniging aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven op deze avond aanwezig te zijn. Hij memoreerde dat de ac tiviteiten die zij hadden opgezet, zoals clubkampioenschappen, wa terfeest en schoolzwemwedstrijden nog steeds worden georganiseerd. Hij vervolgde dat de zwemclub deze tien jaren altijd veel mede werking van het gemeentebestuur heeft gehad, zoals beschikbaar stel len bad, verlichting zwembad en kleedhokjes en verwarming bad. Hij sprak de wens uit dat deze medewerking wordt voortgezet om te komen tot de realisering van 'n overdekt bad. Een woord van dank bracht hij aan die mensen, die geheel belan geloos, doch zonder wie een goede gang van zaken in de vereniging niet mogelijk is, t.w. trainers, chauffeurs, jeugdcommissie, bad meesters en ouders die altijd be reid zijn hun medewerking te ver lenen als dit nodig blijkt. Na de verschillende activiteiten en evenementen van de afgelopen tien jaar te hebben doorlopen, wenste hij een ieder een bijzonder fijne avond toe. Drive-in show Wiherian zorgde voor de muzikale omlijsting van deze feestavond. De dansvloer was snel bezet en de spelletjes die voor de afwisseling zorgden blijken bij zonder geslaagd. Door de oprichter, de heer H. Arendshorst, werd het woord ge voerd. Samen met twee oud-be stuursleden bracht hij een feestlied ter ere van h.et 10-jarig bestaan van de vereniging ten gehore waarin de geschiedenis van de zwemclub werd bezongen. Het laatste couplet was 'n wens voor de toekomst die als volgt luidde: „Beste zwemclub, ga zo voort, blijf nog heel lang bestaan Is de wens van de Holter jeugd In het nieuw beloofde bad zal het nog veel sneller gaan Dat is dan tot aller vreugd". Hierna bood hij de voorzitter na mens de oprichters een waterpolo- bal met inhoud aan. Erelid Mevrouw C. H. ter Hoeven-Meilink werd door de voorzitter naar vo ren geroepen om in het zonnetje te worden gezet. Haar werd het erelidmaatschap van de vereniging verleend voor het vele werk dat zij in de jaren dat zij deel uitmaakte van het bestuur, had gedaan. Voor zitter stelde, dat er nooit tever geefs een beroep op haar werd ge daan en zij de zaken altijd van A tot Z regelde. Onder luid ap plaus werd haar een oorkonde, vervaardigd door de heer P. B. Müller, aangeboden. Ook trainer T. Eiling liet zich niet onbetuigd. Deze had een ge dicht geschreven getiteld „Kent u zo'n vereniging?", waarin het wel en wee van de zwemclub beschre ven stond. Namens de chauffeurs sprak de heer G. Willems. Hij zei dat zij al tijd met plezier naar de winter- training in Markelo en wedstrijden voor de zwemclub rijden en daar graag hun vrije tijd aan opofferen. Als oud-bestuurslid sprak de heer K. T. de Vries. Hij zei bijzon der verheugd te zijn dat hij voor deze avond een uitnodiging had ontvangen. Als men verenigings werk doet, mag men geen dank verwachten, doch deze uitnodiging zag hij als dank voor zijn activi teiten in de zwemclub. Hij bood de vereniging zes medailles aan voor te houden wedstrijden in het ko mende zomerseizoen. De voorzitter besloot de avond ■om pl.m. elf uur. Hij bracht woor den van dank aan alle sprekers en wenste de jeugdleden wel thuis. Daarna werd er met de genodig den nog een uurtje gezellig nage praat. Door de goede verzorging en bediening zowel bij De Schure als bij Veneklaas alsmede door de uitstekende disc-jockey kan het be stuur met tevredenheied terugzien op dit 10-jarig jubileum. De oorkonde werd aan Mevr. Ter Hoeven uitgereikt door voorzitter Henk Meyer. Met een minimum aan belangstelling hield de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid vorige week donderdagavond, als tweede in een serie van vijf, een openbare vergadering, welke plaatsvond in de bovenzaal van hotel Vosman. Spreekster tijdens deze bijeenkomst was mevrouw S. Lan gendijk-de Jong uit Balkbrug, lid van de tweede kamerfractie van de PvdA, met als onderwerp „Landbouwaangelegenhe- den", die zij, namens genoemde fractie, als kamerlid behar tigt. De bijeenkomst werd geopend door afdelingsvoozritter Pronk, die tijdens zijn openingstoespraak zijn diepgaande teleurstelling uit sprak over het feit dat van de honderd leden die de afdeling heeft, zo weinigen van hun belang stelling blijk gaven. Hij vroeg zich af of het, bij een dergelijke be langstelling, in de toekomst nog wel zin heeft dergelijke bijeen komsten te beleggen. Zich richtend tot de inleidster, mevr. Langenlijk, zei de heer Pronk verder: „Via allerlei pers media vernemen wij toenemende geluiden dat de landbouw het zeer moeilijk heeft het hoofd financieel boven (water te houden. Daarom Holten heeft in de thuiswedstrijd tegen het technisch betere Zwolle een kleine 2-1 nederlaag geleden, die het grotendeels aan zich zelf heeft te wijten, omdat de ploeg mank ging aan voldoende stoot kracht in de voorhoede. Geduren de de gehele wedstrijd hebben de Holtenaren een licht overwicht ge had, doch van de vele goede kan sen werd helaas onvoldoende ge profiteerd. De Zwolse ploeg had veel vaart in haar aanvallen en dit was voor de Holten achterhoede niet altijd gemakkelijk op te los sen. Reeds na 4 minuten moest links buiten Harbers worden vervangen, doordat één der Zwolle verdedi gers de bal wilde trappen en Har. bers de bal wilde koppen. Hij liep hierbij een gescheurde wenkbrauw en lip op en moest per brancard van het veld worden gedragen. De wonden wei-den gehecht en R. Eg berts kwam als invaller het veld in. De wedstrijd werd in een spor tieve sfeer gespeeld en scheids rechter Vermeer had dan ook geen moeilijke taak. Na een klein kwartier gaf Paal man een goede pass op Bronsvoort en zijn kopbal vloog rakelings langs het doel, terwijl even later limtsbuiten Korenromp van Zwol le een gevaarlijke voorzet gaf, welke door de deze middag wat onzekere spelende doelman Breu- kink tot hoekschop werd verwerkt. Even later moest zelfs Paalman de thuisclub voor een achterstand be hoeden toen hij een hoekschop van de doellijn wegwerkte, nadat B. B. zich hierop lelijk verkeek. Toch nam Zwolle de leiding, toen de op komende rechthalf B. Diender een foutje van Paalman, die ti'euzelde met het wegwerken van de bal, goed afgestrafte en Breukink on houdbaar passeerde (0-1). Hierna werd Holten steeds ster ker en kreeg de ploeg enkele reële kansen om de wedstrijd een an dere wending te geven, doch de schoten waren te zacht of te on zuiver gericht, zodat de Zwollena ren met een kleine voorsprong de theepauze ingingen. Na de pauze veranderde aanvan kelijk weinig in het spelbeeld, doch het laatste kwartier zette Holten alles op de aanval. De Zwolse achterhoede hield echter het hoofd koel. Zij hielden het spel breed en maakten dankbaar ge bruik van hun snelle buitenspelers, die steeds in vrije positie konden worden aangespeeld. Helaas was een blunder van doelman Breukink in de 24e minuut er de oorzaak van dat de bezoekers hun voor sprong konden vergroten, toen rechtsbuiten Peter Meyberg zich goed vrijspeelde en de bal, als voorzet bedoeld, hoog voor het Holtense doel bracht. Doelman Breukink bleef in het midden van het doel staan, en over zijn hoofd verdween de bal in de bovenhoek (0-2). Hierna kwam Holten sterk opzet ten en versterkte Zwolle haar ver dediging. Na ruim een half uur had Andre Dekker eindelijk succes, toen hij opkomende uit de tweede lijn (waarom dit niet vaker ge daan?), een keihard schot loste, dat onhoudbaar voor keeper Vil- steren in de touwen verdween. Zwolle leek hier door wat aange slagen en kon de druk af en toe slechts met kunst en vliegwerk doorstaan. De mooiste kans op de gelijkmaker kreeg midvoor Hen dry Bronsvoort die alleen voor de doelman verscheen maar verzuim de te schieten, waardoor de doel man hem vallend de bal ontnam en zijn ploeg de 2-1 zege hielp vei ligstellen. Zwolle revancheerde zich voor de destijds geleden 4-1 nederlaag en behield hiermede haar gansje op het kampioenschap. hebben wij gemeend er goed aan te doen deze bijeenkomst te wij den aan de landbouwvraagstukken en zijn daarom verheugd u van avond te mogen verwelkomen ten einde te mogen vernemen welk beleid ter zake wordt gevoerd." Mevr. Langendijk begon haar be toog met een uitvoerige uiteen zetting over het feit dat het ne men van collectieve maatregelen voor de landbouw een vaak moei lijke en complexe aangelegenheid is, omdat maatregelen voor de landbouw veelal ook verstrekken de consequenties heeft voor het aan de landbouw gelieerde be drijfsleven, de exportpositie en de verhoudingen in EEG-verband. Voor wat de EEG betreft consta teerde zij tot haar teleurstelling dat het fundament waarop en waarom de EEG indertijd werd opgezet, nl. de gelijkschakeling van belastingheffing en monetaire aangelegenheden, volkomen is weggevallen. „De landelijke tradities en natio nale gevoelens zijn stugger geble ken dan bij de oprichting werd venvacht en voorzien. Hierdoor werken de landbouwers in de di verse aangesloten landen onder zodanige verschillende omstandig heden dat er nauwelijks of in het geheel geen beleid vanuit Brussc-l is in te voeren. Zo is het b.v. in Duitsland maar heel gewoon dat een boer, naast zijn eigen bedrijf, ook nog een nevenberoep Uit oefent, zoals b.v. postbode. Als je al een antwoord zou willen geven op de vraag wat onze hui dige regering doet voor de land bouw, dan zou ik allereest willen zeggen'dat hard gewerkt wordt aan versoepeling van de Rijks groepsregeling voor zelfstandigen die, met name voor de land- en tuinbouw een heel stuk soelaas zou gaan bieden. Verder voert dit kabinet een knelpuntenbeleid voor met name de middenbedrijven. Ziende naar de grotere bedrijven moet je constateren dat de hoge 'investeringen een enorm zware lastendruk leggen op het budget van de boer en zijn gezin. Daarom staat onze partij voor grote be drijven een meermansopzet voor, waardoor de lasten en risico's door meerderen worden gedragen. Dit is een geluid dat wij tot nu toe als enige ophoesten, hoewel de minister al aardig sympathiek tegenover dit idee komt te staan. Maar tot concrete gestaltgeving is het op dit punt nog niet geko men. Vei-der is binnenkort een lande lijke structuurschets te verwach ten, die met name voor de land en tuinbouw van eminent belang zal zijn. Een verhoging van de landbouwprijzen met 7,5'/o achten wij veel te laag, wanneer hier monetair compenserende maat regelen worden ingebakken. Met name voor de Nederlandse land bouw zal dit fnuikend zijn, omdat in dat geval de verhoging in Ne derland de kostenstijging met zal dekken. Daarom denken wij in dat geval aan minstens 9,5°/o, een ge luid dat minister -.Van de- Stee in Brussel reeds heeft laten horen. Verder zitten wij op dit momen'. midden in een inventarisatiseren- de periode ten aanzien van de grondpolitiek. De stijging van grondprijzen drukt met name op de landbouw. Daarom dient dazé zaak, middels de wet aan banden te worden gelegd, waarbij de ge meente het voorkeursrecht wordt toebedeeld. Op dit moment wordt gezocht naar maatregelen die moeten voorkomen dat de ge meenten de grondprijzen kunnen gaan opdrijven. Verder wordt ge werkt aan versoepeling bij ovei- name van- een bedrijf door eer. jonge boer. Ten slotte wordt eraan gewerkt de mogelijkheid te ope nen om de grondbank in te scha kelen voor alle bedrijven", aidus mevr. Langenlijk. Na een korte pauze werd gelegen heid gegeven voor het stellen var- vragen, waarbij werd opgemerkt dat de door mevr. Langendijk op gesomde punten wat overkwamen als maatregelen op lange termijn. „Veel boeren in onze omgeving- staan financieel juist nu onder druk en zijn op dit ogenblik niet uit de problemen met in de toe komst te nemen maatregelen", zo werd gesteld, waaraan de vraag werd toegevoegd wat dit kabinet denkt te ondernemen aan maat regelen op korte termijn. Mevr. Langenlijk gaf hierop ten antwoord dat de mogelijkheid wordt geopend om de boeren, ter overbrugging, financieel te hulp te komen, waarbij onderscheed wordt gemaakt tussen bedrijnen die binnen afzienbare tijd weer rendabel zullen zijn en anrieie. Zij zegde toe de handelingen hier over in de tweede kamer te zulien toezenden. (In een volgend num mer komen wij hierop terug, red.) Verder wees zij op de bestaande overheidshulp bij bedrijfsbeëindi ging, de in voorbereiding zijnde sociale verzekerings- en arbeids ongeschiktheidswetten. Ten slotte werd uit de vergade ring kritiek geleverd over het feit dat de regering niet te hulp was geschoten bij de ontstane storm en hagelschade van vorig jaar, terwijl dit in Zeeland wel bleek te kunnen. In Holten zou de hulp zijn afgewezen onder het motto dat men zich hiertegen had kun nen verzekeren, en omdat er nog voldoende inkomen overbleef voor de getroffen boeren. Mevr. Langenlijk reageerde hier op dat genoemd motief als onzin moet worden gezien, omdat eer» volledige dekking van schade een onbetaalbare premie zou vragen die niet op te brengen is. Wel vroeg zij begrip voor het feit dat in Zeeland vrij gemakkelijk een collectieve maatregel te nemen was omdat het daar ging om een heel gebied, terwijl de scnade in Holten meer individueel was. Wel was ze blij de opmerking te heb ben vernomen en het graag mee zou nemen als huiswerk, teneinde het ter bestemder plekke nog eens aan te kaarten. Ten slotte wees zij nog op het feit dat er schaderegelingen bestaan wegens bedrijfsbelemmerehde, maar landschappelijk belangrijke factoren. Zij dacht hierbij met name aan houtwallen waar onder staande gewassen in de gioei of produktievolume worden belem merd. „In ai dit soort zaken zijn op diverse plaatsen reeds gere lingen getroffen of contracten af gesloten', zei ze. Om des tijds wille werd de verga dering rond half elf besloten. Holten Dl heeft in het zaalvoet- baltoemooi te Goor een goede indruk achtergelaten. Van de drie wedstrijden werden er twee ge wonnen en één verloren. De eer ste wedstrijd tegen Sp. Rijssen werd met 2-1 gewonnen. In deze wedstrijd wist Herman ter Harm- sel nog een penalty te stoppen. De tweede wedstrijd tegen Twen- the werd met 3-0 verloren. De derde wedstrijd werd met 4-2 ge wonnen van Hbctor. A.s. zaterdag speelt Dl om de 3e en 4e plaats. Hector e3-Holten e3 1-2 Een volledig E3 heeft geen last van de winterstop gehad want de vriendschappelijke wedstrijd tegen Hector werd verdiend met 2-1 ge wonnen. Na 10 min. voetbal wist de Hector aanval het eerste doel punt te scoren door een fout in de achterhoede. In deze fase van de strijd was Holten sterker en uit een doelworsteling ging de bal via een Hector-been in het doel 1-1. Na de thee bleef Holten aan vallen en de twee spitsen van Hol ten maakten het de achterhoede van Hector erg moeilijk. Uit één van deze aanvallen wist Kevel ham er 2-1 van te maken. Al met al een goede wedstrijd. Kegelavond C en D elftallen groot succes De kegelavond van de C en D elftallen van S.V. Holten is een geslaagde avond geworden. De opkomst was geweldig. Er was een opkomst van 47 spelers en 5 leiders. Tussen het kegelen door waren er enkele hapjes te nutti gen en het kegelen onderling was .en spannende zaak. Tenslotte wist H. Blankena van Holten Dl de eerste plaats te bemachtigen. Tweede werd H. v. d. Veen, der de T. Hofman en vierde C. Jeu- rink. De poedelprijs was tenslot te voor speler Klaassen. De or ganisatie kan terug kijken op een geslaagde avand. Zaalvoetbalprogramma te Goor op 28 februari 9.30 uur finale Holten C selek- tie GFC Cl. Vertrek om 08.45 uur. 10.00 uur om 3e en 4e plaats Holten Dl. Vertrek om 09.15 uur. 13.00 uur Holten El Hector El. Vertrek om 12.15 uur. Vriendschappelijke wedstrijden zaterdag 28 februari Haarle El Holten E2 11.00, v. 10.15 u; Haarle E2 Holten E4 11.00, v. 10.15 u; Haarle F2 Holten F3 10.00, v. 9.15 u; Haar le F3 Holten F4 10.00, v. 9.15 uur: GFC F1 Holten F1 10.30, v. 9.45 uur; GFC F2 Holten F2 10.30, v. 9.45 uur; Holten F5 Blauw Wit F5 11.00 uur. In een vooral na rust hard ge speelde wedstrijd hebben de A- junioren een volkomen verdiende overwinning behaald op hekke- sluiter La Première A. De Almeloërs werden voor de pauze reeds op een 2-0 achter stand gezet en de Holtenaren kon den na rust de voorsprong helaas niet vergroten omdat de bezoe kers met hard spel trachtten de thuisclub te intimideren, hetgeen gelukkig geen succes had. Boven dien was de scheidsrechter erg lankmoedig en greep o.i. onvol doende in. Reeds na ruim een kwartier nam Holten A de leiding toen halfspe- ler Jansen een prachtige diepte pass gaf op linksbuiten Joh. Hu- zen en waarbij deze snel op het doel afging en met een vliegend schot de Lap. doelman onhoud baar passeerde (1-0). Hierna kreeg Holten een licht overwicht, doch de schoten wer den niet al te zuiver gericht en de goed keepende Lap. doelman kon vele schoten onschadelijk ma ken. Vlak voor rust was een mooie kopbal van wederom Joh. Huzen, na een goed genomen hoekschop van Jansen hem ech ter te machtig en kon Holten met 2-0 voorsprong gaan rusten. Na de pauze zakte het spelpeil en de spelers gingen toen meer op hun tegenstanders letten dan op de bal en hierdoor werd het spel diverse keren onderbroken voor blessures. Gedoelpunt werd er niet meer en de spelers kwamen er gelukkig zonder ernstige blessures af en Holten haalde weer twee kost bare puntjes binnen. Zaterdagmiddag jl. speelde heren 1 thuis tegen het veel hoger ge klasseerde Krekkers 2. In de eer ste set was Bato nog wel opge wassen tegen de gevarieerde aan val van Krekkers. Het blok zat goed dicht en er werd door Bato goed aangevallen. Toch drukte Krekkers op het beslissende mo ment door e'n won de set met 8-15. Voor de aanvang van de tweede het probeerde trainer- coach De Looze Bato ervan te overtuigen dat ze niet veel minder waren dan Krekkers. Helaas met averechtse uitwerking: men ging gespannen spelen, verwerkte de eerste opslag van Krekkers niet goed en de score liep snel nega tief op. Pas. bij .0-11 werd een time-out aangevraagd, waarna Bato tot 4-11 terugkwam. Ook een wissel mocht niet baten en deze set ging verloren met 5-15. In de derde set geloofde Krekkers het wel en liet Bato tot nog 10 punten komen. Er resteren heren 1 nog vijf wed strijden om even zoveel punten te verzamelen. Of dat zal lukken valt te betwijfelen.' Omdat vorige week Bato 2 ver rassend goed voor de dag kwam tegen Flash 4 waren de verwach tingen nu tegen Flash 5 hoog ge spannen. Er werden zelfs enkele enthousiaste Holtense supporters op de tribunes gesignaleerd (ze bedoelden het goed). Helaas togen ze al na de derde set (15-2 ver lies) teleurgesteld huiswaarts, bij een stand 2-1 voor Flash 5. Noch een korte opleving in de tweede set, noch de vertwijfelde pogingen van de goed functionerende gele- genheidscoach Langendoen konden Bato ook maar één punt opleve ren. Na deze 3-1 nederlaag is het te hopen dat de motivatie en vooral de nodige concentratie in de komende keert. Uitslagen wedstrijden terug- In een door dames 2 goed ge speelde wedstrijd wist tegenstand ster Rivo 2 beide punten mee naar Rijssen te nemen. Bracht de eer ste set nog weinig spektakel (via 4-8 en 5-11 werd het 5-15), de volgende brachten het des te meer. De tweede set werd ingezet met een wissel. Een time-out bij 12-13 kn geen effect meer sorte ren: 12-15 verlies. Bij de stand 14-9 in de derde set zag alles er weer hoopvol uit maar toen gin gen de zenuwen blijkbaar parten spelen; Rivo won met 15-17 en haalde zo een 3-0 overwinning binnen. Ter ondersteuning van de aktie „Pas 65". is de eerste van een serie van negen Ip's op de markt gebracht met muziek en liedjes uit vroeger jaren. Het bijzondere van deze lp is dat bejaarden in het bezit van een „Pas 65" die zich deze nostalgische plaat aan schaffen, er van NS één dag gra tis reizen (ter waarde van f 27, bij krijgen. De „Pas 65" is ingesteld door het ministerie van CRM en wordt door de gemeenten uitgegeven..De houder krijgt korting op tal van culturele manifestaties en op het stads- en streekvervoer. Er wordt naar gestreefd om ook het reizen per trein in deze reduc tieregeling te betrekken. Kopers v8n de lp krijgen alvast een voor proefje. 19-2-'76 dames 1-Hardenberg 0-1. 21-2- 76 Salland dl-Jongens dl 8-0. Meisjes dl-Lochem dl 0-15. Jongens bl-EHV b3 7-0. 22-2-16 Heren 1-Avanti 1-4. Heren 2-Hardenberg 4-2. Wedstrijdprogramma 25-2-'76 Nijverdal-Holten a, aan vang 14 uur. 23-2-'76 jongens dl-Hardenberg dl o.Lv. R. v. Geerestein. Aanvang 11 u., 10.15 u. op het veld aanwe zig zijn. Training 9.30 u. vervalt. 28-3-76 10.30 uur. Meisjes dl- Goor dl o.Lv. H. Louwerenburg. Aanwezig op het veld 10-15 uur. 28-2-'76 11 uur Nijverdal bl- meisjes bl. Vervoer R. Dieben-P. v. Iddekinge-Fam. Hovingh. 28-2-'76 12 uur. Jongens bl-Nijver- dal bl o.Lv. K. v. d. Sloot en J. Nieuwenhuis. 28-2-'76 14 uur Heren 1-Malbur- gen 1. Training heren Zaterdag 28-2-'76. In verband met de inhaalwedstrijd Holten 1-Mal- burgen, wordt de training omgezet in zelfwerkzaamheid. Carnaval Vrijdagavond a.s. vanaf 21 u. wordt het een gezellige drukte in ons clubhuis, want ook de hockeyclub laat het carnavalsgedruis over zich komen. Komt allen en laat de vlam in de zwijnepan slaan! Kindercarnaval Zaterdagmiddag 28 febr. a.s. is de grote optocht. Alle kinderen van hockeyleden kunnen weer geza menlijk mee lopen. Er wordt dan ook eerst bij de hockeyclub verza meld en vandaar gaan we naar de opstelling van de optocht Komen jullie dus allemaal weer feestelijk verkleed bij het clubhuis, ca. half twee? Het aantal slachtoffers als gevolg van ongevallen op overwegen neemt af. Tot deze conclusie ko men de Nederlandse Spoorwegen op grond van de thans bekend geworden cijfers over 1975. Vielen er in 1973 nog 63 doden, in 1974 waren dat er 53 en vorig jaar daalde dit cijfer tot 47. Ook het aantal gewonden als gevolg van botsingen tussen trein- en weg verkeer beweegt zich in dalende lijn. Over een groot aantal jaren bezien vertoonden de ongevallen- cijfers weliswaar enige schomme ling, maar bleven toch ongeveer op hetzelfde niveau. De daling die zich thans manifesteert geeft de spoorwegen reden tot een „voor zichtig optimisme", maar stemt NS desondanks niet tot tevreden heid. „Iedere dode of gewonde is er één te veel en we nemen het overwegprobleem dan ook bijzon der .ernstig", aldus een NS-woord- voerder. Het beleid van NS is er op gericht het aantal overwegen te vermin deren door de aanleg van vrije kruisingen of het opheffen van overwegen in het kader van ruil verkavelingen. Het aantal overwegen nam in vijf jaar af met 100 en bedraagt thans ruim 2000. Hiervan zijn 1580 be veiligd met hele of halve bomen of met een knipperlichtinstallatie. Het aantal niet beveiligde over wegen neemt gestadig af.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5