Alg. ledenvergadering en wedstrijdavond van de H.K.C. „De Houtvellers" Arbeid Adelt 2e Lustrum van Postzegelclub rif» .nu WEEKENDDIENSTEN Jongerenkoor ?Helicon! zoekt nieuwe leden Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Vernielingen aan houtwal aanleiding tot maatregelen Teleac start 13 maart met cursusSociale Verzekering V ergadering „O.L.M" J. van Asselt en G. H. Haverslag beste Splutters Intercity's stoppen voor schaatsen m&rm' 2 Bejaardensociëteit Hond definitief kampioen evónden-verloren HOLTEN 27 FEBR. 1976 PAGINA 3 Op de in zaal „Vosman" door de Holtense schietvereniging „Een dracht" om het clubkampioen schap gehouden wedstrijden wer den de volgende resultaten be haald: Luchtpistool: 1 J. van Asselt 133 p, 2 A. Schuppert 124 p, 3 G. Koopman 120 p, 4 E. J. Grooten- traast 117 p, 5 G. H. Paalman 116 p, 6 D. J. Nijendijk 113 p, 7 D. Geels 61 p. Luchtgeweer: Groep A: 1 G. H. Haverslag 127 p, 2 G. H. Paalman 121 p, 3 H. J. Nekkers 114 p, 4 G. Koopman 110 p. Groep B: 1 E. J. Grootentraast 125 p, 2 D. J. Nijendijk 120 p, 3 J. A. Aanstoot 110 p, 4 J. C. Lam ping 106 p, 5 G. J. Sluiter 93 p. Groep C: 1 B. Arfman 113 p, 2 D. Geels 102 p, 3 J. Louwerenburg 95 p, 4 A. Pekkeriet 92 p, a H. J, Bekkernens 84 p, 6 J. Bos 81 p. Op 23 februari j.l. organiseerde, aan de vooravond van haar eerste Algemene Ledenvergadering, de net 5 maanden oude Holtense Ke gelclub „De Houtvellers" voor de 3e maal een onderlinge kegelwed strijd in het kegelhuis „Dikkie Down". De opkomst was ook op deze avond bijzonder groot nl. 36 van de 41 leden. Het systeem dat deze avond ge hanteerd werd was zodanig van opzet, dat ook de minder goede kegelaars in de prijzen konden vallen. Al spoedig werden de spe lers en de wedstrijdleiding hier mee geconfronteerd. Dat bleek ook Teneinde verdere vergaande ver nielingen door de schooljeugd aan de nog fraaie houtwal langs de Houtweg zoveel mogelijk tegen te gaan heeft het gemeentebestuur zich genoodzaakt gezien rond de ze wal een prikkeldraad aan te brengen. Hoe ontsierend en hoe onsympathiek deze maatregel ook moge aandoen, het gemeentebe stuur tracht hiermede terecht 'n laatste poging te doen dit karak teristieke en fraai stukje natuur schoon voor de nieuwbouwwijk de Haar te bewaren. In aansluiting op deze maatregel heeft de buurtvereniging „Holter- haar" middels een huis aan huis verspreide circulaire een beroep ■gedaan op alle Haarbewoners er aan' mee te werken dat deze hout wal in stand kan worden gehou den. In genoemde circulaire schrijft het bestuur onder meer: De gemeente is reeds enige ma len geconfronteerd met vernielin gen aangericht aan de houtwal langs de Houtweg. Hét gevolg hiervan is geweest dat zeer tegen de zin van B. en W. opdracht is gegeven deze houtwal in het prik keldraad te zetten, teneinde fata- le vernieling tegen te gaan. Te vens verzocht B. en W. ons op een of andere manier aandach: aan dit probleem te besteden. Omdat wij aannemen dat ieder een veel voelt "voor het in stand houden van deze fraaie houtwal, willen wij gaarne aan het verzoek van B. en W. voldoen. Wij zoud het dan ook bijzonder op prijs stellen wanneer ook U Uw mede werking zoudt willen verlenen om de houtwal te behouden. Een suggestie onzerzijds is om, zo U kinderen heeft, hen dit eens onder de aandacht te brengen en TELEAC start 13 maart 1976 met een televisiecursus over een on derwerp, waarmee we allemaal te maken hebben of te maken kunnen krijgen: de sociale verzekering. De cursus bestaat uit dertien tele visieprogramma's en een bijbeho rend boek met als titel „Wat moet u doen als...?" Het hoek kost een tientje en dat is dan cok meteen al het geld dat een deelnemer voor de cursus hoeft te betalen. TELEAC maakte de serie uitzen dingen in samenwerking met liet Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering. In de loop der jaren is in Neder land een stelsel van wetten opge bouwd. waarvan de bedoeling is iedere burger sociale zekerheid te geven. Dat stelsel zit tamelijk in gewikkeld in elkaar en wordt wel eens niet ten onrechte een doolhof genoemd. Nu zijn er wel meer ingewikkel de wetten, maar met de sociale verzekeringswetten hebben we al lemaal te maken. We zouden dus ook makkelijk de weg moeten vin den in die doolhof. Dat is des te indringender om dat is gebleken dat de toepassing van de sociale wetgeving zo nu en dan te wensen overlaat. Dat is on dermeer het gevolg van die inge wikkeldheid van de veelheid van 8*14 NED. HERV. KERK 9 en 10.30 uur ds. C. C. Addink. Extra coll. Voorjaarszendings- collecte. Oppasdienst: mevr. Ploeg, Janny Loman en Wilma Markvoort. GEREF. KERK 9.30 en 15 uur ds. G. W. H. Ped- demors. In beide diensten is de eerste collecte voor de Geeste lijke verzorging koopvaardij en binnenvaart en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Beldman- Kistemaker, mevr. Bosschers- Beldman (res. mevr. Beuken- kamp-Offringa) Mevr. Meijerink-Beldman, mevr. Meijerink-Smedes (res. mevr. Bosschers-Welink). DIJKERH0EK 10 uur ds. A. Schellevis. Extra -oil. Voorjaarszendingscollecte. R.K. KERK (gebouw „Irene") Zaterdag 17 uur, zondag 9.30 uur. OKKENBROEK 10 uur ds. M. de Heer. Uit- gangscolleete: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN zondag 8 en Zaterdag 19 11 uur. Om de prachtige houtwal in de Haar te sparen werd een prikkeldraad-afrastering aangebracht. in voorkomende gevallen de jeugd wat; begrip bij të brengen voor dit mooie stukje natuur. Wanneer blijkt dat de houtwal on geschonden blijft zal de gemeente mét plezier h'et "prikkeldraad weer verwijderen. Wij hopen van harte op Uw medewerking te mogen rekenen. Wegens vertrek van enige leden naar elders dreigt het jongeren koor Helicon" onderbezet te ge raken. Met name bij de tenoren en bassen (heren) is enige aanvul ling in leden/tal dringend nodig om de kwaliteit welke dit koor be zit, op verantwoord peil te hou den. „Het moeilijke om nieuwe leden aan te werven is gelegen in het feit dat veel mensen van zichzelf denken dat ze niet goed genoeg wetten en van de veelheid van in-. stantjes, die de wetten moeten toe passen. Die instanties komen er nok niet altijd even soepel uit en nemen dan beslissingen, die aan vechtbaar zi.in. Uit een .onderzoek kwam vast te staan dat een deel van de klachten over de sociale verzekering serieus genomen moet worden. Veel klachten kwamen echter ook voort uit onwetendheid. Dat heeft soms tot gevolg dat wij onze rechten niet kennen en ze daardoor verspelen. Onbekendheid met de sociale wetgeving leidt dus niet alleen tot klachten en tijdverlies, maar ook tot teleurstellingen en soms tot onrecht. Het boek dat bij deze televisie cursus hoort, is vooral bedoeld als een praktische gids in de sociale verzekering. Het werd in heel be vattelijke taal dus met vermij ding van zo veel mogelijk ambte lijke en juridische termen ge schreven door Jan Londema en Willem Sprenger. Ook los van de televisiecursus is het boek een waardevolle handlei ding, die hoofdstuk voor hoofdstuk de hele sociale verzekering uit de doeken doet. Het boek is vooral praktische door het vermelden van namen en adressen van instanties, waar men terecht kan voor hulp en adviezen. Het boek bevat bovendien een aantal voorbeelden van brieven, vooral aan officiële instanties, om dat het een bekend feit is dat ve len grote moeite hebben met het schrijven van een dergelijke brief. Men kan cursist worden door over schrijving van f 10.- op postreke ning nr. 54 42 32 t.n.v. TELEAC- Utrecht, onder vermelding van: „Sociale verzekering". Voor alle inlichtingen over de cursus kan men TELEAC bellen (030.04 02 44) of schrijven (Postbus 2414 te Utrecht). Op 28 en 29 februari zal een aan tal intercitytreinen tussen Leeu warden en Zwolle voor de deur van het Heerenveense ijsstadion stoppen. Op deze dagen wordt daar het wereldkampioenschap schaatsen lange baan gehouden. Normaal stoppen op de NS-halte Ijsstadion slechts de stoptreinen. Overleden: J. Reevoord-Ulfman, oud 75 jaar, Holten. Ondertrouwd: H. A. J. Pol, oud 23 jaar, Voorst en M. W. Mulder, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: W. G. In 't Veld, oud 22 jaar. Kaalte en B. Wijlhuizen, oud 22 jaar, Holten. kunnen zingen om zich bij een koor aan te sluiten. De grote ont dekking die nieuwe leden meestal doen is dat ze wel degelijk zingen kunnen. Bovendien worden onze repetrtieavonden in hoge mate ge kenmerkt door de gezellige sfeer, hetgeen nieuwe leden zich al gauw bij ons doet thuisvoelen," al dus secretaris de heer H. W. Ren- sen. Kortom, nieuwe leden zijn bij dit koor heel hartelijk welkom. Ga eens praten met secretaris Ren- sen, Bessinkpasstraat 31 of kom eens, vrijblijvend, een kijkje ne men tijdens de welke iedere wordt gehouden in gebouw ..Irene.' r'epetitieavond, maandagavond an 20.15-22.00 u. On donderdag 11 maart, 's avonds 8 uur houdt de OLM afd. Holten e jaarlijkse ledenvergadering in de bovenzaal van hotel Vosman. Naast het huishoudelijk gedeelte zal de heer Steinmetz, planologisch medewerker van het Landbouw schap in Overijssel spreken over 't onderwerp ..Onroerendgoed belas ting". Daar men ook in Holten in de nabije toekomsl met deze nieu we gemeentelijke belastingvorm te maken krijgt, acht het bestuur het nuttig de leden hierover te infor meren. De heer Steinmetz heeft in enkele gemeenten waar deze be lasing reeds is ingevoerd, ervaring uit de windstand. Als eerste ein digde de heer Rustebiel, terwijl de clubkampioen Marcel v.d. Assem, met een 4e plaats genoegen moest nemen. Ook deze avond is weer bijzonder gezellig en sportief ver lopen. Ledenvergadering Op 24 februari j.l. werd de le Al gemene Ledenvergadering gehou den in hotel Vosman. 90"/o van de leden hebben gehoor gegeven aan de oproep van de voorzitter de heer v.d. Assem om deze, voor de vereniging zo belangrijke verga dering, waarin de Statuten en het Huishoudelijk Reglement moesten worden aangenomen, bij te wonen. De vergadering had een vlot ver loop. Binnen 5 kwartier waren de Statuten en het Huishoudelijk Re glement behandeld en goedgekeurd mede dank zij de geweldige mede werking van ons lid mr. A. J. Bergsma. Door zijn ervarenheid en grote kennis, was het voor het bestuur en leden een groot genoe gen de Statuten en het Huishoude lijk Reglement aan te nemen. De uitslag van de bestuursverkie zing luidt: voorzitter: de heer J. C. A. van de Assem; secretaresse: mevr. 'H. C. M. C. v.d. Veen-v.d. Nieuwenhof; penningmeester: de heer J. H. Torn Broers: commis saris: de heer H. J. Möring. In zijn slotwoord zegde de voorzit ter de leden toe, dat dit nieuwe bestuur de doelstelling van de ver eniging, nl. de kegelsport te bp- oefenen en te verheffen mede als middel voor lichamelijke ontwik keling en sociaal-menselijk kon- takt tussen de inwoners van Holten en haar omgeving, in haar beleid tot uiting zal doen komen. Dinsdag 2 maart a.s. wordt de bè- jaardensocieteit weer gehouden in gebouw Irene. Aanvang 2.30 uur. Op het programma staat een le zing met dia's over Israel. Op de internationale kampioens- tcntoonstelling in de Philips jubi- leumhai te Eindhoven behaalde de Gronendaeler reu „Kamp. Har- mandad van 't Schepershoes" van de heer A. C. van Rossum. Hol- terberg, - zijn vierde kampïoens- prijs en werd tevens beste van het ras. De Groenendaeler kwam hierdoor in het bezit van de defi nitieve kampioenstitel. Op donderdag 4 maart a.s. wordt door de afdeling Deventer en de afdeling Zwolle -van de algemene Nederlandse vereniging Tessel- schade arbeid adelt een ver koopmiddag gehouden. U bent wel kom ten huize van mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel. Jeurlinks- weg 1 (hoek Raalterwëg) van 13.30 -16.30 uur. De vereniging stelt zich ten doel Nederlandse vrouwen van alle gezindten behulpzaam te zijn bij haar streven in eigen onder houd te voorzien. Begin maart bestaat de Holtense Postzegelclub tien jaar. Dit jubi leum zal gevierd worden met een philatelistische show en 'n ruildag op 6 maant. De Philatelistische Show wordt door burgem. mr, W. H. Enklaar geopend op vrijdag avond 5 maart om 8 uur in de aula van de Scholengemeenschap aan de Haarstraat. Aanwezig daarbij zullen zijn. een groot aantal gegadigden en de le den van de „H.P.C.". De post- zegel-itentoonstelling, die in een leslokaal is ondergebracht, zal ook' op zaterdag 6 maart, te bezichtigen zijn, terwijl er in de aula een ruil beurs wordt gehouden. Zowel ruil beurs als tentoonstelling zijn gra tis toegankelijk van 10 tot 17 uur, voor een ieder die belangstelling heeft voor postzegels. Het bestuur van de „H.P.C." en het organise rend comité van show en ruil beurs zijn het dagelijks bestuur en de directie van de Scholenge meenschap heel dankbaar voor het beschikbaar stellen van de ruim tes, waar deze evenementen nu plaats kunnen vinden. Zij hopen een groot aantal bezoekers, van binnen en buiten Holten, op 6 maart te mogen begroeten. Voor de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten bestond woensdagavond weer een zeer grote belangstelling. De presidente, mevr. Vogt-Rooy- ackers, sprak een kort welkomst woord waarbij zij zich in het bij zonder richtte tot mevr. M. C. J. A. de Vuyst-Sturm, interieurarchitec- te te Koekange (Dr.), die deze avond een lezing hield over: „Hoe wonen wij in onze woonkamers?" De presidente vertelde verder haar belevenissen en ervaringen op de kaderdag omtrent diverse com missies en provinciaal bestuur. Mevr. Ladiges van de afd. Holten werd gekozen tot pi-ovinciaal lid voor diverse excursies. Na lezing van de notulen door de secretaresse, mevr. Van Does- burg-Tijssen, wekte mevr. Güttlich de dames op tot deelname aan de quiz van de afd. Holten Veilig Ver keer op 15 maart. Mevr. Beltman- Wegstapel hield nog een gezellig praatje over de excursie naar het Informatie- en instructiecentrum voor de rundveehouderij en mevr. Trotsenburg deed in een „vijf mi- nutenpraatje" een dringend beroep op de dames om toch vooral zuinig te zijn met energie en grondstof fen. Voor de pauze hield mevr. Vuyst een lezing over haar werk. de op leiding en de vakken o.a. vormge ving. schetsmatig tekenen enz. en na de koffie vertoonde ze een aan tal prachtige kleurendia's. Verder stond ze n.a.v. gestelde vragen uit voerig stil bij warmte-isolatie. Al met al een boeiende en leerzame avond. Vrijdag 27 februari 20.30 uur: Film „Apenplaneet" in De Schure (zie adv. en bericht). Zaterdag 28 februari Carnavalsoptocht v. d. Fienpreu- vers met aansluitend kindercar naval in zaal Amicitia 'zie ber.) Zondag 29 februari 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 11.30 uur: Film Apenplaneet in De Schure. 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Bathmen (zie adv.) Maandag 1 t.m. zaterdag 6 maart Kapsalon Elegant wegens vakantie gesloten. Maandag 1 maart 20.00 uur: Jaarvergadering Be drijfsvereniging Holten-Dijker- hoek in hotel Vosman. Spreker dierenarts W. C. Wamelink over het onderwerp „Het voorkomen van ziekten bij rundvee en var kens". 20.00 uur: Liberaal-café in café Vrugging. De Biester (zie ber.) Dinsdag 2 maart 14.30 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw Irene. 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in Bethanië. Donderdag 4 maart 19 45 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwenvereniging Holten in Irene (eigen avond.) Donderdag 4 maart en vrijdag 5 maart Jaarfeest CJV De Bouwers in ge bouw Trefpunt te Espelo. Opvoe ring toneelspel „Gerda van de Anna's Hoeve". Vrijdag 5 maart 19.45 uur: Dropping ZW Blauw Wit. Start Meermanskamp (zie bericht». 20.00 uur: Openbare bijeenkomst AR-kiesvereniging Nederland en Oranje in gebouw Rehoboth. Spr. partijvoorzitter Hans de Boer, 2e Kamerlid. Onderworp: Politieke problemen. Iedereen is welkom! Zondag 6 maart 10.00-17.00 uur: Postzegelruilbeurs en show Holtense Postzegelclub HPC in aula Scholengemeen schap (zie bericht). 14.00-16.0 00: Geschenkuitreiking i.v.m. 90-jarig bestaan afd. Hol ten Industriebond NVV in hotel Vosman. 20,00 uur: Wereldgebedslag in ge bouw Irene (zie bericht). Maandag 8 maart 20.00 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel Vosman. 20.00 uur: Openbare vergadering afd. v. d. PvdA in hotel Vosman. Spr. de heer J. Masman, lid van de 2e Kamer over „Onderwijs problemen". Dinsdag 9 maart 19.30 uur: Bestuursvergadering Supportersvereniging SV Holten in het ontmoetingscentrum Meer manskamp. Woensdag 10 maart 20.00 uur: Bijeenkomst Plattelands vróuwen in Dijkerhoek in Het Bonte Paard. Avond wordt ver zorgd door Coberco. 20.00 uur: Ledenvergadering afd. OLM in bovenzaal hotel Vosman 'zie bericht). Vrijdag 12 maart 16.00-17.30 u. en 19.00-23.00 uur: Ba zaar t.b.v. Blindeninstituut Bar- timeüs in gebouw Irene. Zaterdag 13 maart 20.00 uur: Ronnie Tober in hotel- rest. Müller, Deventerweg. Maandag 15 maart 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Dinsdag 16 maart 20.00 uur: Districtsvergadering van de VARA (Z.W.-Overijssel) in 't Onen Hof. Karei de Grotelaan 361. Deventer. Vrijdag 19 maart 20.00 uur: Jaarvergadering School m. d. Bijbel in de hal van de school (Boschkampstraat). Verloren: Cocker spaniel, licht bruin met halsband. Flits-appa- raat in een zwart etui, zuilveren brochje met zwarte steen, kinder wantje met zwart/rode strepen, herenhorloge met blauw kleurig bandje,, merk Helicon. Gevonden: een das, bruine porte- monnaie, paraplu, zwarte vinger handschoen, witte poedel met zwart en rode vlekken. PUZZEL U RIJK MET DE MARATHON RO[N]DE KRUISWOORDPUZZEL ACTIE T B V DE VAKANTIEPROJECTEN VOOR CHRONISCH ZIEKEN EN GEHANDICAPTEN. RIHA ANDANTINO R 1 Beschikbaar gesteld door BENELUX MUSICAL INSTRUMENTS BV Treubstraat 23 Rijswijk (Z I I-STEREO MET WAARDE f 2.500,- EEN CADEAU VAN TELEVIC NEDERLAND, SOESTERBERG. Ook U kunt o.a. deze fantastische prijzen winnen ARTS Van vrijdagmiddag 5 uur maan dagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen W. R. van Couwelaar, Holterenkstraat 18. tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11 uur en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zuster E. Boers, Groene Kruis. gebouw, Stationsstr. Bathmen. Tel. 05704-1271 b.g.g. 05700- 22700. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot tel. 2980 en 1338 b.g.g. A. Müller tel. 1745. TANDARTS J. A. Becker, Stationsstraat 8, Nijverdal, tel. 05486-2146. Spreekuur voor spoedgevallen: 5-5.30 uur nam. DIERENARTS Zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur: W. C. Wame link, Houtweg 18, tel. 2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Mid den Overijssel" Dorpsstraat 1, Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. donderdagsavonds van 6- 7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstraat 16, telefoon 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk werk en Ge zinsverzorging telefonisch be reikbaar onder nummer 05486- 6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35. tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 29 febr. B. Goot Obbink, Kozakkenstraat 15, tel. 1526. Van maandag 1 t.e.m. zondag 7 maart: H. W. Goor- man, Kolweg 52, tel. 1513. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 28-2 t.e.m. vrijdag 5 maart: Electra: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voorboers- straat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon: 1352-2665 en 2655. 's Nachts telefoon: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3