Felle uitslaande brand vernielt garage C.J.V. De Vriendenschaar houdt jaarfeest op 11 en 13 maart CARNAVALS-OPTOCHT ereldgebedsdag Op 5 maart start de markt weer Grote belangstelling voor uitvoering HMV, Jeugdkorps, Drumband en majorettes Scholenactie voor Guatemala Reünie oud-leerlingen Meao-school te Holten Volleybal-jeugd van BATO bezocht Europa-cup duel MUZIKAAL ONTHAAL Tienercarnaval De Schure" in goed geslaagd Geeostumeerd voetbal Apen in „De Schure" Kindercarnaval HOLTENS NIEUWSBLAD K Ba BHMPB Hl HBS H bB Hl ^H Hl ^^H HB^H «58 IH B^B WBEftB EiCaBü^^bB ^^^B ^b ^^^B ^B ^BBi IB BH BBr MB BH IBHI HH Hh tÊÊ/^B HM IV BH mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lag er) Abonnementsprijs f 9.— per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De grote garage van het aanne. mings. en wegenbouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zoon aan de Oude Deventerweg is maandagmiddag grotendeels door brand verwoest. Er is grote schade aangericht. Het pand zal vermoedelijk geheel moeten worden afgebroken en weer opgebouwd. Toen omstreeks 4.00 uur de alarmsirene loeide stegen grote zwarte rookwolken op, die het erg ste deden vermoeden. Holtens vrijwillige brandweer was snel ter plaatse en pakte, onder lei ding van commandant Prak, de uitslaande brand, met vijf stralen op de waterleiding, en drie stralen hogedruknevel van de nieuwe tankautospuit, fors*-aan. Men had de brand vrij snel onder controle. De heer Prak had, met het oog op de belendingen, uit voorzorg, de brandweer van Rijssen laten alarmeren, die wel ter plaatse kwam. maar niet meer behoefde af te leggen, omdat men de brand inmiddels meester was. De brand is ontstaan toen een van de. monteurs bezig was met het lassen van de teersproeima- chine. Daarbij is vermoedelijk een vor^k in de teer terecht geko men, waardoor de machine in een mum van tijd in lichter laaie stond. De monteur heeft nog ge probeerd met een snelblusappa- raat de'brand de baas te worden, maar dat lukte met dit zeer brandbare materiaal niet meer. Het gevolg was een flinke uit slaande brand en een enorme rookontwikkeling, die het blussen belemmerde. De teersproeima- chine werd geheel vernield. An dere materialen liepen water schade op. De schade wordt ge schat op ongeveer drie ton. Tijdens het blussinkswex-k heeft de brandweer nog een paar gas flessen uit de brandende garage gehaald, omdat die gevaar liepen te springen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Wel ver keerde men nog een ogenblik in onzekerheid of er nog mensen in de garage waren, maar 'dat bleek gelukkig niet het geval te zijn. De brand, die van verre duide- Een felle uitslaande brand richtte voor naar schatting 200.000,schade aan bij de Fa. Krekel aan de Oude Deventerweg. lijk zichtbaar was door de enor me zwarte rook, trok grote be langstelling. Tientallen automo bilisten hadden hun wagens ge parkeerd in de berm van de De venterweg. Voor de eigenaar van het be_ drijf, de heer E. Krekel, die na een zware operatie juist uit het ziekenhuis was ontslagen, was het wel een bijzonder nare thuis komst, zijn bedrijf in vlammen te zien opgaan. Afgelopen vrijdagavond werd er door de Fienpreuvers en de Schu- restichting een carnavalsfeest voor de Holtense tieners gehouden in een sfeerwol versierde schure. Prins Teun de Zwarte ondex'scheid- de voor fraaie kostuums bij de meisjes Ivonne Feddema en bij de jongens Martin Aanstoot met zijn bizondlèr fraaie ridderorde. Voor zijn voortreffelijke inzet werd verder de heer Herman Kamp man onderscheiden. Laatstgenoemde liet ook Prins Teun niet met lege handen naar de hofbar tei-uggaan want met een fraaie geëmailleerde medail le hield deze er een leuke herin nering aan over. Ook dank zij de voortreffelijke muziek en enkele sketsjes een goed geslaagde eer ste tienercai'navalsavond. De termijn van aanmelding voor de reünie van de oud-leerlingen die de Meao-school in Hojten hebben bezocht, welke zaterdag 27 maart te Hengelo (O.) gehouden zal worden, is verlengd tot vrijdag 5 maart. Zoals bekend, is de Mcao-afdcling van de Scholengemeenschap in Holten in de herfst van 1974 overgegaan naar een nieuwe openmare Meao-school in Hengelo en is de directeur van de Holtense scholen gemeenschap, de heer R. Mud, meegegaan als directeur van deze school. Hoewel het aantal van .ongeveer 200 aanmeldingen de organisatie van de reünie nu reeds volkomen rechtvaardigt, heeft de commissie, reke ning houdend met verzoeken van enkele oud-]eex-lingen zelf, besloten de aanmeldingstex-mijn te verlengen tot en met 5 maart. De reünie wordt gehouden voor de oud-leerlingen van de jaarklassen die, vanaf de oprichting tot de opheffing, de Meao-afdeling van de Scholengemeenschap in Holten bezocht hebben. Voor het buitengebeuren van de Fienpreuvers de optocht, het défilé langs het gemeentehuis en de sleutelovex-dracht aan Prins Teun van de Meermanskamp bestaat enorme belangstelling. Voor de optocht hebben zich weer meer deelnemers aangemeld dan de voorgaande jax-en. Ook HMV en Wilhelmina uit Rijssen, beide met majorettes, zullen hun tradi tionele medewerking verlenen. Dè ongetwijfeld vele kijker-s zullen zeker i-uimschoots aan hun trek ken komen. De opstelling van de deelnemers en de keuring van de wagens en Op vrijdag 5 maart om 8 uur wordt in gebouw „Irene" in verband met de Wereldgebedsdag een bijeenkomst gehouden. Het thema van de liturgie, die dit keer door christenvrouwen uit Mexico is samengesteld, is: „be wustmaking tot leven". Bewustmaking tot leven bete kent voor ons die in het westen leven, waarschijnlijk iets anders dan voor de mensen in Mexico. Laten we daarom gezamenlijk luisteren naar wat de vrouwen in Mexico ons daarover in hun liturgie vertellen, en pro beren ons in hun situatie in te leven. Hopenlijk zullen velen, zowel mannen als vrouwen, deze korte samen komst willen bijwonen, om zich rond dit thema te bezinnen. Het comité groepen dooi* de Prins en zijn ge volg zal plaatsvinden vanaf 13 uur aan de Diessenplasstraat, Vrij heidslaan en Keizersweg. De route is als volgt: Keizersweg, Gaardenstraat, Dorpsstraat, La- renseweg, Tuinstraat, Rietmolen straat, Oranjestraat, Noorden- bei-gstraat, Waax-denborchstraat, Kozakkenstx-aat, Kolweg, Dorps straat, gemeentehuis (ontvangst, toespraak en sleuteloverdx-acht), Dorpsstraat, Stationsstx-aat, Kalf- stermansweide (eindpunt). Een dringend verzoek aan de deelnemex-s: wilt u via de Lax'en- sewêg en de Kon. Wilhelmina- straat richting Diessenplas komen. De vertx-ekx-ichting is nl. anders dan vorig jaax\ De Holtense muziekvereni ging „HMV" (kampioen van Nederland in de vaandelafde ling, sectie fanfare) en de HMV-drumband (Nederlands kampioen „eredivisie") heb ben zaterdagavond 'n stamp vol „Irene" een kampioenen- waardig programma gepre senteerd, een avond boorde vol muzikaal genoegen, echt muzikaal onthaal. Na een woord van welkom door voorzitter A. Westerik opende HMV onder directie van Kenny J. Fransen met „Trumpet tune and Aire" van Henry Purcell (be werking Mellema). Dit openings nummer (oude vorstelijke muziek uit Engeland) werd met vaax"t en verve gebx'acht en het publiek was dan ook gaarne bereid tot een spontaan applaus. Zeer veel waar dering oogstte het ensemble voor de uitvoering van „Finlandia" (symfonisch gedicht) van de Fin se componist Jan Sibelius (1365- 1957). Met dit prachtige werk (een compositie uit de bezettingsjaren) bedoelde de reizende muziek- ambassadeur een hart onder de riem te steken van de studenten die in opstand waren gekomen tegen de Russische bezetters. „Finlandia" (met een snel triom fantelijk slot) kent enkele soli voor pauken en drums die door Johan Meijer en Joop Heusinkveld prima werden „geslagen". Ais derde nummer de „Gospel Rhap- sodie" van Pi Scheffer, die reeds een enorm gx*oot aantal arrange menten op z'n naam beeft staan en die zich gelukkig de laatste tijd ook beweegt op 'het terrein van de blaasmuziek. Een van zijn eerste is de genoemde rhapsodie met o.a. de bekende songs .Deep river' en „Nobody knows", die door HMV klankvol werden vertolkt. In „Amazing grace" (Amerikaans geestelijk lied) werd de trompet solo op subieme wijze vertolkt door Wim Dollekamp. HMV speel de verder nog „Kleine speelmu- ziek" van Henk van Lijnschoten en besloot met de mars „Punchi nello" van Rimmer. Al met al een op hoog peil staande uitvoering die door plm. 300 bezoekex'S met een staande ovatie werd beloond. Na de pauze waarin de ver loting plaats had van de door de Holtense middenstanders beschik baar gestelde px'ijzen volgde een vrolijk gevarieerd programma waax-aaix werd meegewerkt dopr het grote orkest, het Jeugdorkest (25 leden) o.l.v. Henk Bouwhuis en de drumband o.l.v. tamboer- Op initiatief van jeugdtrainer Hesselink bracht de jeugdgroep van de volleybalafdeling van SV Bato zaterdagavond 21 februari een bezoek aan het cupduel Dynamo Apeldoorn—Como Mobili (uit Italië). Het duel tussen de twee damesteams werd gespeeld in het kader van de Europa cup voor bekerwinnaars. In zes personenauto's werd de jeugdgroep met begeleidex's naar Apel doorn vervoerd; voor kaartjes was al gezox-gd. De wedstrijd zelf bleek uitstekend gekozen: in een zeer sfeerrijke omgeving wisten de Neder landse dames verrassend het Italiaanse team met 3-0 te verslaan en zo een ronde vexrder te komen. De hele entourage en natuurlijk de fanatieke instelling van de speel sters zullen ongetwijfeld een nuttige indruk op de Bato-jeugd (en bege- leiders?) hebben achtex-gelaten. Op vrijdag 5 maart start in de dorpskern van Holten de seizoenwarenmarkt weer. Meer dan dertig kooplieden, voor het merendeel oude bekenden, die al eerder op de Holtense markt hebben gestaan, hebben te kennen gege ven dit seizoen weer een standplaats te zullen innemen. De marktcommissie heeft goede hoop, dat niet alleen de dorpsbewoners elke vrijdagmiddag de markt zullen bezoeken, maar dat ook de buurtschapbewoners en de mensen uit de omgeving van Holten naar de markt zullen komen. Van groente, fruit, boter, kaas en eieren tot vis waren, koek, suikerwerken, snijbloemen, potplanten, textiel en vele andere waren zijn op de markt voorhanden. In verband met de jaarlijkse braderie zal de markt op vrijdag 23 juli geheel verplaatst worden van de Kerk straat naar de Boschkampsstraat. Het wordt dan weer een gezellige bedoening rond de oude dorpstoren. Donderdag 11 en zaterdag 13 maart a.s. houdt de C.J.V. „De Vriendenschaar" weer zijn tradi tionele jaarfeest, welke gehouden zal worden in gebouw „Irene" en om half acht precies zal aanvan gen. Evenals vorig jaar zullen óók nu weer de leden van alle aangeslo ten groepen een bijdrage aan het Zondagmiddag om 13.30 uur zullen de Raad van Elf en een team van otpocht-medewerkers op Meer manskamp in carnavalstenue een voetbalwedstrijd spelen. Dit wordt ongetwijfeld een duel op hoog peil met veel schijnbewegingen en kromme ballen. Het stadion is al bijna uitverkocht. programma leveren, terwijl door de „senioren" weer hard wordt gewerkt aan de opvoering van een toneelstuk na de pauze. Gewoon tegetrouw zal op zaterdagmiddag 13 maart een speciale toneeluit voering worden gegeven voor de bejaarden hetwelk om half drie zal aanvangen. Van de redactie Enkele verslagen betref fende gehouden vergade ringen enz. moesten we gens plaatsgebrek blijven overstaan tot het nummer van de komende week. Redactie H.N. maitre Lieuwe Meinsma. Het Jeugdkorps speelde Juniorenmars, Rond de wereld, Steeds voor waarts en Slaapliedje. De jonge lui kregen een welverdiend ap plaus. Gul applaus was er ook voor HMV en de drumband met o.a. Kadettendefileermars en Adalita en „Hillo Dolly" met zang van de majorettes en voor de drumband met „Anjo wel" en „Drumfesti- Vrijdagavond 27 februari en zon dagmiddag 29 februari wordt de science-fictionfilm „Apenplaneet" op het witte doek geprojecteerd. Het grillige landschap van een fictieve planeet vormt het decor van de door Franklin J. Schaffner geregisseerde avonturenfilm. Ook vermeidenswaard is dat de hoofd rollen ten deel gevallen zijn aan Charlton Hesten en Roddy Mc. Dowali. Een Amerikaans ruimtevaartuig moet een noodlanding maken op een onbekende planeet. De be manning wordt overvallen door geüniformeerde gorilla's te paard. Taylor, een van de astronauten, weet de aandacht te trekken van dr. Zira, de mensapin. Taylor vex-- telt haar dat de mens vx'oeger een planeet, de aarde, regeerde. Dr. Zira geeft dit door aan de lei ders van de apenmaatschappij die al jaren deze theorie ontkenden. Zij dreigen Taylor door middel van hersenchix-urgie het zwijgen op te leggen. Taylor ontsnapt met. Zira's hulp. Dan ontdekt Taylor dat hij zich nu op de aarde be vindt. De aarde die tijdens de vele lichtjaren dat het luchtschip in het heelal cirkelde, door haar bewoners is vernietigd Aanvang vrijdagavond en zondag middag resp. 20.30 en 14.30 uur. Tot ziens! val". Bij het slotnummer-van het grote orkest „Tuyana taxi" zorg den de majorettes voor een wer velende show. Burgemeester mr. W. H. Enklaar ^«.nkte de plm. 120 uitvoerenden en riep allen een tot ziens toe bij de volgende uitvoering, die dan Er is de vox'ige week bliksemsnel een actie op touw gezet door de kleuter- en basisscholen om een forse inzameling te houden voor de nood in Guatemala. Maandag kregen de ouders der leerlingen een verzoek van de scholen om zich beschikbaar te stellen als collectant. Ongeveer 140 ouders gaven zich op. Elke basisschool zou samen met de bijbehorende kleuterschool een deel van Holten voor haar rekening nemen en dat zelfstandig bewerken na een ge zamenlijke bespreking, gehouden op dinsdag. Diezelfde middag kon den er nog 2350 circulaires naar de post worden gebracht voor een huis aan huisbestelling, die onge veer dondex-dag of vrijdag kon zijn uitgevoerd. Vrijdag werd vrijwel in elke wijk gecollecteerd. Vrij dagavond kwamen de telcommis- sies per school bijeen en de op brengst kon nog naar de bank worden gebracht. Per telefoon werd daarna de uitslag door ge geven naar een centraal adres. Deze was als volgt: Espelo 366,-; Dijkerhoek 685,90; Dorpsschool 1985,22; Haarschool 2489,14; Schakel 1784,64; Kolschool 2122,07; Kompas 1836.- .Dat is in het totaal ruim 11000,-. Nog enkele gegevens. De Beuse- berg bracht rond 892,- op en het dorpdeel dat de Schakel bewerkte ook zoveel. Het deel van HBK, dat in de schoolkring van de Het jeugdkorps op het po dium in Irene". zeer waarschijnlijk wel zal plaats hebben in de nieuwe sporthal die in juni a.s. klaar zal zijn. Haarschool behoort, dun bevolkt, bracht 361,- op. Het Haarcomplex zorgde voor 2178,-. De offex-vaar- digheid was in alle wijken uiteen lopend. Er waren giften van 200, 100, 50 25, 10, 5, 1, Vï minder. Zo werden er envelopjes geopend, waarin slechts 1 cent was geslo ten. Een der collectanten kreeg te horen „Daar moet Pronk maar voor zorgen". Wie de ontstellende nood heeft gezien voor de t.v. of gelezen in de dagbladen, weet ech ter hoe ontzettend veel er ge schonken moet worden om de me demens ginds te helpen. Het per soneel van de scholen was ver heugd, dat de actie bij velen weerklank heeft gevonden. Zoals bekend wordt op zaterdag 28 februari na de optocht het car navalsfeest voor de kinderen ge houden in zaal „Amicitia". De organisatoren wijzen erop dat dit feest bestemd is voor de jeugd van kleuter- en basisscholen. De oudere jeugd heeft afgelopen vrij dag een gezellig carnavalsfeest gevierd in de Schure. Men rekent er op dat men zich aan deze leef tijdsgrens houdt opdat de junior- Fienpreuvers" de gelegenheid zullen hebben hun feest te vieren. Op deze middag zal prins Teun de zwarte de prijswinnaars bekend maken van de kleurwedstrjjd.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1