m ft S UB 288 128 325 288 245 83 38 SPOUW- ISOLATIE Miens Nieuws blad uw adver tentie- medium bij uitstek Gekookte bietjes iJJ Fijne handappelen IQft Magere speklappen 298 Witte kool Magere varkenslappen Dikke of fijne rib 5Ü Schenkel JtQfl Jaffa sinaasappelen 298 Vi kilo mooi blanke witlof Sinaasappelen Magere vanillevla §8«hWI Havermout,tpap M120 Cervelaatworst Sperzieboontjes M| Ghlpolatapdding YJK Éierénbriïin 11® Fijne chocoladestam Éclairs Elite haver Spar margarine Beeei margarine Wenst u een goed en gratis huidadvies? D.A. Drogisterij Wedda MEIJERIIfK's von de moeit na KLKMMI B.V. BEUMER ASSISTENT TYPISTE Soeppakket vijfennegentig cent Verse eieren vanaf 11 cent RARVELINK's Klein Velderman B.V. Landbouwschap besprak EG-markt- en prijsbeleid ïleesgehakt f©| Paarderookvlees 129 Verf en Behanghuis Wees aardig voor uw banden REKLAME! Voor aanleg gasleiding Inlevering gashaarden Centrale verwarming HOLTEN 13 FEBR. 1976 PAGINA 8 Maandag - dinsdag - woensdag: 500 gram 2 kilo In onze slagerij: 500 gram 500 gram »VW D ondier dag: gesneden - 500 gram 500 gram Vrijdag en zaterdag: 500 gram 500 gramVW'W grote - 12 stuks (prijs volgt in de woensdag-adv.) Gehele week: Fruit: sappige - 20 stuks Zuivel: liter _p gra SuWd AWlÈS Vleeswaren: 1 nO o-ram 100 gram 150 gram Diepvries: Rfin rn-om I W 500 gram kAlm*. B ffl W beker Brood van bakker Debets: gesneden - 800 gram Vers gebak-aanbieding 4 stuks In de notenbar: 250 gram 2 pakjes 1 pakje Op dinsdag 2 maart adviseert de schoonheidsspecialiste van het huis Biotherm u gaarne de voor u meest geschikte huid verzorging. Elke donderdag bestaat de mogelijkheid om een afspraak te maken in onze schoon heidssalon voor.o.a. epileren, harsen, com plete gezichtsbehandeling. Dorpsstraat 61 Telefoon 1232 EXTRA VOORDEEL 1 emmer MUURVERF Q QR (5 kilo) ven 14.voorJ Oranjestraat 16 - Holten - Telefoon 1790 Dorpsstraat 10 Telefoon 1538 Afdeling Rookartikelen: SPECIALE AANBIEDING RITMEESTER 50 senoritas ongematt. van 15,50 voor 13, 50 Wilde Havana van 16,voor 14, 50 Wilde Spriet van 12,25 voor 10, SPECIALE AANBIEDING WILLEM II 50 sigaren. 8,25 50 sigaren 12,50 50 sigaren 9,25 Afdeling Speelgoed: NIEUWE PUZZELS Paulus de Boskabouter 4,95 Paulus de Boskabouter 5,45 Peppi en Kokki 5,45 Sesamstraat 5,95 AANBIEDING MASTER-MIND van 12,95 voor 10,95 ER IS WEER VOLOP PLAY-MOBIL Kolweg 76 - Telefoon 05483 - 1332 U bent altijd welkom bij het Chinees-Indisch Restaurant Dagelijks geopend van 11.00 tot 23.00 uur Voor maaltijden afhalen zelfde uren. Vele Chinees-Indische specialiteiten Ook voor partijen en familiefeestjes. Gezellig en sfeervol. U kunt ook tafels bespreken. Holten, Dorpsstraat 68, Telefoon 05483-2899 Ommen, Brugstraat 28, Telefoon 05291-2393 Administratie kantoor vraagt m.h.a.-niveau evt. part-time Sollicitaties schriftelijk aan. het adres Kerkstr. 11, Holten REKLAME! PLUIM VEEBEDRIJF Telefoon 1564 Winkel Oranjestraat geopend: vrijdagmiddag, zaterdag en dinsdag. Kolweg 76 Tel. 1332 De eerstvolgende keer wanneer u met uw wagen door een kuil of over een onverwachte hobbel rijdt met een snelheid van 75 km per uur, en u kunt zonder problemen doorrijden zonder zelfs maar uw snelheid te verminderen, denk dan eens aardig over uw banden. De monepie autobanden behoren tot de duurzaamste en betrouw baarste onderdelen van uw wagen en verschaffen u rij comfort en veiligheid. Banden vormen 't enige contact tussen wagen en wegdek en krijgen in deze rol meer te ver duren dan welk auto-onderdeel ook. Ze moeten altijd werken. Zelfs als de wagen is geparkeerd, want dan staan ze onder constante druk door het gewicht van het voer tuig. Toch zijn ze in staat óm duizen den kilometers trouwe dienst zo goed als probleemloos op te bren gen met maar een heel klein beetje zorg en aandacht. „Die simpel uitziende, ronde zwarte band die door de meeste mensen als „vanzelfsprekend" be schouwd wordt, is in feite een van de moderne technologische wonde ren", aldus de heer Kneip, hoofd ingenieur afdeling personenwagen- banden van Goodyear's Europese bandentest- en ontwikkelingscen trum in'Luxemburg. Hij zegt ver der dat de introductie van nieuwe karkasmaterialen, gordels van staal, nieuwe rubbei-samenstellin- g'en en loopvlakontwerpen het con tact met de weg verbeteren, zowel in bochten als op een nat wegdek. Die steeds groter wordende be trouwbaarheid van de autoband gaat echter niet gepaard met even redige prijsverhogingen. In gevallen waarbij bandenpro blemen als de belangrijkste factor voor ongelukken worden genoemd, wijzen onderzoeken uit dat veel automobilisten de banden ver bo ven hun structurele betrouwbaar heid hadden gedreven. De heer Knaip merkt op dat er twee be langrijke redenen zijn die banden problemen kunnen oproepen. De eerste is wel het ontbreken van wetten die het rijden boven de veiligheidslimiet van banden onder controle te houden. De tweede re den is- dat de automobilist in het algemeen onvoldoende zorg aan zijn banden besteedt. In sommige landen is een ver scherping van wetten ten aanzien van profieldiepte noodzakelijk ter wijl in alle landen door de banden fabrikanten voortdurend nadruk wordt gelegd- op het belang van simpel maar regelmatig banden- onderhoud. „Het handhaven van de juiste bandenspanning, regelmatig con troleren of er soms onregelmatige slijtage optreedt en tijdige vervan ging van banden voordat er van totale slijtage sprake is, zijn zo ongeveer de enige dingen die dc automobilist moet doen om zich zelf van de veiligheid van zijn ban den te verzekeren", aldus de woord voerder van Goodyear - Luxem burg. Op woensdag 4 februari jl. heeft het Landbouwschap zijn maande lijkse bespreking gehad met de mi nister van Landbouw. De volgende onderwerpen zijn o.m. aan de orde geweest: Het EG-markt- en prijs beleid. de EG rooiregeling voor de fruitteelt en de financiering zowel van het Ontwikkelings- en Sane ringsfonds als van het'onderzoek. Het Landbouwschap heeft nog maals bij de minister zijn eerder uitgesproken standpunt over de prijsvoorstellen van de Europese Commissie benadrukt. Daarbij heeft het speciaal gewezen op het markt beleid voor de rundvleessector. Minister Van der Stee acht de mogelijkheid van nationale com pensatiemaatregelen, welke in Frankrijk overwogen worden en waarover het Landbouwschap be zorgd is, onaanvaardbaar. Hij heeft een uitgebreid verslag gedaan van de tweede ronde die de EG-minis- ters van Landbouw gewijd hebben aan de prijsvoorstellen. Wat het rundvleesbeleid betreft heeft de minister gepleit voor een studie van een premiesysteem voor slachtvee, zoals dat in het Verenigd Koninkrijk -wordt toegepast. Een voordeel van dit systeem is naar zijn mening dat lagere consumen tenprijzen het verbruik van rund vlees bevorderen en het herstel van een evenwichtige markt posi tief beïnvloed wordt. In het algemeen onderschrijft de minister van Landbouw de kritiek van 't Landbouwschap op de prijs voorstellen. Naar zijn mening is '1 echter niet mogelijk dat de kosten stijging in de landbouw zonder meer goedgemaakt kan worden door een prijsverhoging; Het Land bouwschap meent dat dit wel geldt voor de gemiddelde prijsverhoging maar dat per produkt bezien reke ning gehouden moet worden met de marktontwikkelingen. Minister Van der Stee deelde mee dat de Nederlandse regering nog geen standpunt over de Brus selse prijsvoorstellen heeft ingeno men. Financiering O en S-fonds en onderzoek De tot nu van kracht zijnde re gelingen en de uitvoering van on langs genomen besluiten van het O en S-fonds leggen praktisch ge heel beslag op de in dat fonds aan wezige middelen.. Het Landbouw schap heeft bij de minister zijn zorgen uitgesproken over 't struc tuurbeleid op langere termijn. De vraag is immers in hoeverre in de toekomst voldoende middelen be schikbaar gesteld woi'den om nieu we structuurmaatregelen via het O en S-fOnds te treffen. De heer Van der Stee wijst er op dat het fonds een onderdeel is van de begroting van Landbouw. Bin nen deze begroting worden priori teiten vastgesteld. Het behoort tot het beleid van de minister van Landbouw om de begroting op on derdelen te beoordelen. Hij wil voortdurend en ook in overleg met het bedrijfsleven de prioriteiten in het beleid vaststellen. De budget taire gevolgen zijn een zaak van het kabinet en het parlement. Het bedrag voor het O en S-fonds is als afzonderlijke post niet opgenomen in de meerjarenplanning. Het Landbouwschap heeft bij de minister steeds aangedrongen op lastenverlichting. In dat verband is het Landbouwschap ook van me ning dat de financiering van het urgent geachte onderzoek dient plaats te vinden door de overheid. Het heeft er bezwaar tegen dat daarvoor een beroep wordt gedaan op het bedrijfsleven zoals onlangs weer gebeurd is ten aanzien van het onderzoek ter bestrijding van de uievlieg. De minister meent dat ook in dit geval prioriteiten vastgesteld moeten worden, namelijk door dé onderzoek-instituten, waarin 't be drijfsleven vertegenwoordigd is. Hij wijst er op dat medefinancie ring door het bedrijfsleven de prio riteit in het onderzoek zeer bena drukt. Werkgelegenheids programma Het Landbouwschap betreurt dat het nieuwe werkgelegenheidspro gramma van de regering slechts een klein bedrag voor de land bouw aanwijst, namelijk 10 miljoen gulden voor particuliere cultuur technische werken. Minister Van der Stee had ook graag meer ge wild maar wijst er op dat bij de vaststelling van projecten gelet is op de norm inzake tewerkstelling van werklozen. Alle projecten uit het werkgelegenheidsprogramma zijn naar deze norm afgemeten. Rijksgroepregeïing zelfstandigen Het Landbouwschap heeft demi- nister gewezen op de verwarring die ontstaan is over de toepassing van de RZ-regeling ten behoeve van agrariërs. Naar aanleiding hier van heeft overleg plaats gevonden tussen het ministerie van Land bouw en CRM. Door de Provincia le Bureaus van CRM zullen de eerder overeengekomen nadere aanwijzingen inzake aanvraagpro cedure, rapportering en afhande ling van de aanvrage aan alle ge meenten worden gezonden.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 8