Streekplannen sluiten onvoldoende op elkaar aan AGENDA Ontwikkelingshulp centraal «p politieke scholingscursus W ereldrekord in Holten VVD begint Weekenddienst Overijssel-Gelderland Nieuwe verordening en tarieven Twenhaarsveld Benoeming lid bestemmi n gsplan- forum ■mTTMflMlOTHl ffl Schaatswedstrijden school Espelo evonden-verloren Of f iciële publikatie Uitloting obligatielening „Bartimeüs houdt grote bazar Trainer Willems tekende bij HOLTEN 13 FEBR. 1976 PAGINA 3 In Gelderland zijn op dit moment in voorbereiding o.a. de streekplannen Veluwe en Oost-Gelderland, terwijl in Over ijssel wordt gewerkt aan het streekplan IJsselvallei. Voor het gebied van de IJsselvallei, zowel aan de linker- als aan de rechterzijde van de IJssel, zal door de beide provin ciale besturen een z.g. gemeenschappelijke paragraaf worden opgesteld, die een onderdeel zal uitmaken van de drie streek plannen. De coördinatiecommissie streek plannen bestaande uit vertegen woordigers van de dagelijkse be sturen van het Gewest Midden- IJssel en -het Samenwerkings orgaan^ Oost-Veluwe bijgestaan door het Sociografisch bureau van de gemeente Deventer, de Stede- bouwkundige dienst van Oost- Veluwe en de gemeentesecretarie van Zutphen, zijn, na bestudering van de onderhavige drie ontwerp- streekplannen tot de conclusie gekomen, dat deze op vele punten niet met elkaar in overeenstem ming zijn, c.q. niet op elkaar aan sluiten. Het lijkt haar noodzakelijk, aldus het „pre-advies" voorlopige stand puntbepaling inzake een gemeen schappelijke streekplannenpara- graaf", dat dezer dagen in een nota is uitgebracht, de geconsta teerde frictiepunten in gezamen lijk overleg onder de aandacht te brengen van Gedeputeerde Staten van Gelderland en Overijssel. Dit moet zo mogelijk vergezeld gaan van een gemeenschappelijk stand punt van de betrokken gemeente en gewestbesturen. De inhoud'van het preadvies is inmiddels door het dagelijks be stuur van het Samenwerkings orgaan Oost-Veluwe onderschre ven. De behandeling door het dagelijks bestuur van het Gewest Midden-IJssel is nog slechts sum mier geweest, zodat voor wat be treft het gewest de inhoud voor alsnog behoort tot de verantwoor delijkheid van de portefeuillehou ders, die in de coördinatiecom missie zitting hebben. Publikatie op dit tijdstip wordt wenselijk geacht in verband met de sluitingsdatum van de inspraak over de voorontwerpen streekplan Veluwe op 15 februari a.s. Het doel van het preadvies is tweeledig. Enerzijds kan het stuk namelijk dienen als informatie bij de beoordeling van de in behan deling zijnde voorontwerpen voor de streekplannen Veluwe, IJssel vallei en Oost-Gelderland. Ander- zijds zal op basis van dit stuk- door de dagelijkse besturen van de beide pregewesten machtiging worden gevraagd aan de gewest raad van het Gewest Midden- IJssel en aan het algemeen be stuur van het Samenwerkings orgaan Oost-Veluwe om in over leg te treden met de provinciale besturen van Gelderland en Over ijssel over dé inhoud van de ge meenschappelijke streekplannen- paragraaf. Medio 1976 worden door de colle ges van gedeputeerde staten de keuzes gedaan' uit 'de' alternatieve voorontwerpen. In het najaar van 1976 wordt tegelijk met de uitwer king van de keuzes de gemeen schappelijke' paragraaf opgesteld. Daaraan gaat vooraf een inventa risatie van de knelpunten. Er vindt ambtelijk vooroverleg plaats bij de inventarisatie van de knel punten en bij de samenstelling van de gemeenschappelijke streekplanparagraaf, terwijl er ten aanzien van de gemeenschappe lijke paragraaf ook éénmaal op bestuurlijk niveau overleg zal zijn. Deze nota heeft ten doel vanuit de pregewestelijke visies een in zicht te geven in de ruimtelijke samenhang van het gebied en in de knelpunten, die naar voren ko men bij de bestudering van de drie alternatieve voorontwerpen. Deze nota kan bij aanvaarding een richtlijn vormen bij het te voeren bestuurlijke en ambtelijke overleg. In deze periode wordt van de pre gewesten en gemeenten een stand punt gevraagd met betrekking tot de alternatieve voorontwerpen. Door deze nota reeds nu op te stellen wordt het voor de pre gewesten en gemeenten mogelijk bij de bepaling van hun stand punten ook reeds rekening te hou den met invloeden uit de andere streekplangebieden dan het eigen streekplan. Hierdoor kan een by- drage worden geleverd tot een samenhangend ruimtelijk beleid in het middengebied van de IJsselvallei. Tevens wordt, voor zover dat in het huidige stadium mogelijk is, een waarborg verkre gen dat de thans ingenomen standpunten by de streekplannen niet afwyken van latere stand punten met berekking tot de ge meenschappelijke paragraaf. Deze nota dient op dit moment wel het predikaat voorlopig mee te krijgen. Dit wordt met name veroorzaakt door het feit, dat uit gegaan moet worden van de in december 1975 aanwezige nota's en rapporten. Ten aanzien van Oost-Gelderland kon nog niet wor den beschikt over de bijlagen, terwijl ook bij het streekplan IJsselvallei nog niet de gegevens volledig beschikbaar waren. Voor alle drie streekplannen geldt dat de inspraak nog niet in de oor deelsvorming betrokken kon wor den. Een en ander kan er toe lei den, dat bij bestudering van deze gegevens bepaalde onderdelen van de nota heroverwogen moeten worden. In het huidige stadium wordt met name het ontbreken van een milieunota voor de Over ijsselse IJsselvallei als een ern stig gemis gevoeld. Met nadruk dient te worden ge steld, dat deze nota uitsluitend beoogt een bijdrage te geven tot de door de beide provincies op te stellen gemeenschappelijke streek planparagraaf en de door de pre gewesten in te nemen standpunten met betrekking tot de alternatieve voorontwerpen. Deze nota loopt niet vooruit op een beslissing om trent de bestuurlijke indeling van ons land in mini-provinces. Het is zelfs zo, dat ook bij een andere indeling in nieuwe provincies dan de door de minister voorgestelde indeling (b.v. die van de provin cie Gelderland) een gemeenschap pelijke paragraaf over streekplan nen nodig zou zijn; enkel en alleen omdat een aantal stedelijke ker nen dicht bij elkaar liggen en invloed op elkaar hebben. De heer G. W. Knapen, Larense- weg 3 heeft het gemeentebestuur meegedeeld, dat hij sedert 1 janu ari 1976 geen deel meer uitmaakt van het college van diakenen van de Ned. Hervormde kerk. Aange zien de heer Knapen de Ned. Her vormde kerk in het bestemmings planforum vertegenwoordigde, is er door dit aftreden een vacature ontstaan in het bestemmingsplan forum. In verband hiermede hebben B. en W. de kerkeraad van de Ned. Hervormde kerk verzocht enkele namen op te geven van personen die geacht kunnen worden de Ned. Hervormde kerk te vertegenwoor digen en die bereid zijn een even tuele benoeming tot lid van het bestemmingsplanforum te aan vaarden. Ter voldoening aan dit verzoek heeft de kerkeraad als eerste kan didaat voorgedragen de heer D. J. Beeftink, Ab Janssenstraat 19 en als tweede kandidaat de heer H. Rietberg, Holterbroek 73. In overeenstemming met de ziens wijze van de kerkeraad stellen B. en W. de raad voor de heer Beef tink te benoemen tot lid van het bestemmingsplanforum. NED, HEBV. KERK 9 en 10.30 uur ds. A. W. Berk hof. Oppasdienst mevr. Mon- deel, Gerrie ten Brinke en Meineke Schellevis. Extra col lecte Ned. Bijbelgenootschap. GEREF. KERK 9.30 en 15 uur ds. G. W. H. Peddemors. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing restauratiefonds. Oppasdienst: mevrouw Stam- Ebrecht, mevrouw Schutterd- Beltman, reserve Wilma Koor- R.K. KERK Zaterdag 17 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte Ned. Bijbelgenootschap 0KKENBR0EK 10. uur ds. M. de Heer, bed. Heilige Doop. Uitgangscollecte Ned. Zeemanscentrum. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en Op de gehouden algemene leden vergadering van de VVD afd. Hol ten werd met algemene stemmen besloten tot het instellen -van een Liberaal Café. De bedoeling hier van is dat leden en belangstellen den op een informele wijze van gedachten kunnen wisselen. De ge meentepolitiek zal daarbij de be langrijkste plaats innemen en de leden van de raadsfractie WD zul len hierbij ten nauwste worden be trokken. Daarnaast zullen de pro vinciale en landelijke problemen uiteraard ook de nodige aandacht krijgen. Om de discussie op gang te bren gen zullen regelmatig deskundige sprekers worden uitgenodigd, waarbij niet alleen wordt gedacht aan partijgenoten. Het Liberaal Café zal worden gehouden op elke eerste maandag van de maand (m.u.v. juli) in café De Biester (Vruggink), Stations straat. Zaterdagmiddag waren onder gun stige weersomstandigheden en goed berijdbaar ijs op een brede sloot in dc buurtschap Neerdorp bij Hol ten kortebaanwedstrijden gehouden voor de leerlingen van de o.l. school te Espelo. Het schaatsprogramma werd o.l.v. het hofd der school, de heer Hol. met assistentie van de oudercom missie vlot afgewerkt. De dames van de oudercommissie zorgden voor heerlijke chocolademelk en 'n lekkere, gevulde koek. De uitslag: Klas 1, 2 en 3: 1 Gerrit Blanke- na, 2 Herman Slijkhuis, 3 Gerrie ten Dam. Klas 4: 1 Joke Ulfman, 2 Joke Vruggink, 3 Joke Stevens. Klas 5: 1 Wim Schoneveld, 2 Ma rian Baltus, 3 Herman Nijenhuis. Klas 6: 1 Wim Lubbersen, 2 Jetta Tuitert, 3 Ina Ulfman. Bij de meisjes bracht Marjan Baltus de snelste tijd op de chro no's en bij de jongens was Wim - Schoneveld de snelste. Zij werden onder luid applaus gehuldigd als schoolkampioen 1976. Na afloop van de spannende wedstrijden kregen alle deelnemers een prijsje, waarbij de besten de eerste keus hadden. U gelooft het niet. Lees dan be slist niet verder. Pak dan een vol gende bladzijde en zoek een kop die evenzo misleidend kan zijn. U was niet aanwezig op de plaats waar dit rekord tot stand kwam. Dan moet u toch verder lezen. De omstandigheden waren ideaal. Windstil en ondergronds. Licht en verwarming. Een nieuwe kelder bij „De Molenbelt" die voor de eerste maal gebruikt werd en nog wel door de buurtvereniging van de Burg. v. d. Borchstraat. Dertig leden die een agenda van 12 pun ten afwerkten in 27 minuten. Dat vinden wij een wereldrekord. Wie gaat dit verbeteren? Wat gebeurde in die 27 minuten? De sekretaris en de penning- meesteresse kregen geen opmer kingen over de administratie van 1975. Hendrik Nijland en Herman Smit jr. mochten van de leden in het bestuur blijven zitten. Aktiviteiten voor 1976 die in de agenda stonden werden opgenomen en dienen dus uitgewerkt te wor den. Het reglement kreeg een klei ne verandering door een toevoe ging van een extra artikel en de penningmeesteresse krijgt hopelijk een iets betere financiële armslag omdat een kontributieverhoging naar f 2.50 per persoon per maand geen bezwaar bleek. De heren Broekmaat en Veltkamp zorgen ook de volgende keer voor de fi nanciële kontrole. Het volgende onderwerp kostte meer hoofdbrekens. De dia-kwis, gemaakt door de secretaris, was niet altijd even gemakkelijk. Ten slotte waren er 8 leden die Holten het beste kenden. Deze 8 waren de heer en mevrouw Broekmaat, Jo- han Broekmaat, Henk Beltman, de heer en mevrouw Stegeman, Hanneke Meijer en Bennie Velt kamp. Bennie wist veel van Holten en de nationale en internationale politieke gebeurtenissen. Het was daar aan te danken, dat hij de uiteindelijke winnaar werd met als goede tweede Johan Broekmaat. Technicus Henk Beltman had voor deze kwis een speciaal scha kelpaneel met lampen ontwikkeld, die hij ook graag voor anderen be schikbaar houdt tegen een kleine vergoeding. De dia-kwis werd aangekondigd door 2 mallotig geklede „dames", die zich in allerlei bochten hadden gewrongen om er zo zot mogelijk uit te zien. Het plezierige gedeelte was allang begonnen, maar met een aantal passende platen van de jukebox, die op een dansvloer stond, werd de gezelligheid in de „Molenbeltkelder" verhoogd. Aardig is het ook wel om te ver melden, dat enkele heren de weg van de toiletten naar de kelder niet terug konden vinden, toen boven tussen de daar aanwezige gasten en glazen „limonade" verdwaalden. Voor de Burg. Van de Borch straat en haar buurtvereniging be gon 1976. U hoort vast meer van ons. Het bestuur- blijft in zijn oude formatie, heeft het dus goed ge daan in twee jaar, zal proberen het nog beter te gaan doen door steeds met originele voorstellen te komen. Heeft u het stukje nu toch ge lezen? U heeft zich laten mislei den. U werd nieuwsgierig. Dat was onze bedoeling. U bent nog niet nieuwsgierig genoeg. U moest er eens bijkomen. Toch maar doen!!! Als tweede bijeenkomst in een se rie van vier, vond maandagavond in zaal Vosman weer een politieke scholingscursus voor vrouwen plaats. De ruim 60 dames werden welkom geheten door mevrouw E. Bervoets-Wiersma te Markelo. Als gespreksthema was voor deze avond gekozen het actuele onder werp „Ontwikkelingssamenwer king". Vanwege het belang dat de cur sisten de van elkaar afwijkende uitgangspunten der diverse politie ke partijen duidelijk leren zien, werd ook deze avond weer mede werking verleend door een drietal uit verschillende politieke partijen afkomstige politici, te weten me vrouw S. Langendijk-de Jong te Balkbrug, lid 2e kamer PvdA; de heer L. M. L. H. A. Bermaans te Nijmegen, raadslid VVD; de heer Ad. Vonk de Nijverdal, kerngroep lid PPR en de deskundige ir. J. Hoekendijk, docent tropische land bouw aan de Hogere Landbouw school te Deventer. De vier vragen waarop de fo rumleden in kort,bestek f9 minu ten) vanuit hun politieke hoek een antwoord moesten geven, waren: 1. Bent u het eens met de doel stelling zoals geformuleerd in de Rijksbegroting?: De ontwikkelings samenwerking dient gericht te zijn op een werkelijke herindeling van macht en welvaart in de wereld". 2. Welke plaats wilt u geven aan ontwikkelingssamenwerking in het geheel van onze nationale begro tingen? 3. Het blijkt dat in sommige lan den door de aard van de gegeven hulp, de positie van de vrouw slechter wordt. Vindt u dat dan 'n afgument moet zijn bij de keuze van ontwikkelingsprojecten door Nederland? 4. Hoe kunnen volgens u organi- n saties in Nederland een rol spelen bij de ontplooiing en bewustwor ding van de vrouw in de ontwik kelingslanden? Dringende noodzaak Bij het beantwoorden van deze vier vragen bleek duidelijk dat er In de raadsvergadering van dinsdag 17 februari komt aan de orde een voorstel van burgemeester en wethouders om een geheel nieuwe ver ordening op de zwembadtarieven vast te stellen. Het college zegt in zijn voorstel: „Zoals u bekend hebben zich bij de voorverkoop van gezinsabonnè- m'enten voor het seizoen 1975 moeilijkheden voorgedaan. Naar aanleiding hiervan hebben wij u in de vergadering van uw raad van 12 mei 197-5 toegezegd, een redactionele wijziging van de „Verordening op de heffing en invordering van rechteji voor het gebruik van het gemeen telijk zwembad Twenhaarsveld" te zullen voorbereiden. Deze wijziging zal inhouden, dat het met ingang van het seizoen 1976 slechts mogelyk zal zyn het gezinstarief toe te passen, indien ook de ouders in het bezit zijn van een gezinsabonnement. Geboren: Johan Aaldert zv H. J. Lodeweges en M. J. Bolink; Pa trick zv L. G. J. Olthof en A. R. C. M. Booltink; Hendrik zv J. G. P. Muller en A. Nijboer; Mirjan Diana dv R. Vukkink en B. E. Lebbink. Ondertrouwd: M. Tempelman, oud 23 jaar, Markelo en J. W. Groteboer, oud 21 jaar, Holten. Overleden: H. Bouwhuis, oud 78 jaar, Holten (overleden te Deven ter). Verloren: klein bruin postpakket; dames-bril, donker montuur, plat van boven; sleutel in een leren etui; 3 auto-sleutels aan een ko perkleurig sleutelhanger met 2 blauwe staartjes; maand-kaart O.A.D.; dames-horloge, doublé, met schakel armband; zwart ge breide das 1 meter. Gevonden: ovaal kinder-porte- monnaie; platte sleutel, merk SI1- ca; bruine portemonnaie; donker bruine herenhandschoen; zwarte etui met huissleutel; hand, groe nendalen bruine motorhand schoen; dames-fiets; bruine lin ker instapschoen; schakelarm band; 2 bankbiljetten; kinder handschoen. De huidige redactie van (een deel van) artikel 2 is als volgt: 1 een abonnement voor personen, niet vallende onder sub 2 van dit lid: a. voor volwassenen f 22,— b. voor Jcinderen 15, 2 een abonnement voor personen, deel uitmakende van een gezin: a. voor de eerste volwassene uit een gezin f 22,— b. voor de tweede en volgende volwassene uit hetzelfde gezin 15,— c. voor het eerste kind uit dit gezin 5,25 d. voor de tweede en volgende kinderen uit dit gezin 3,75 N.B. volwassenen: personen van 16 jaar en oüder; kinderen: per' sonen jonger dan 16 jaar. Teneinde moeilijkheden als boven bedoeld in het vervolg te voorko men, is het niet alleen noodzake lijk, dat bovenomschreven deel van. artikel 2 wordt gewijzigd, doch dat ook in artikel 1 (begrips omschrijvingen) wijzigingen wor den aangebracht. Voorts is het naar onze mening noodzakelijk de tarieven wederom aan te passen. De desbetreffende verordening, vastgesteld op 22 april 1969, is nadien driemaal gewijzigd. Het komt ons voor dat, nu de wijziging, dit jaar niet beperkt kén blijven tot de tarieven, het geen aanbe veling verdient een en ander te vatten in een vierde wijziging, doch een geheel nieuwe verorde ning vast te stellen. De daarin voorgestelde wijzigingen kunnen als volgt worden omschreven: 1 In de tariefstelling wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen de ouders, beiden betalen hetzelf de tarief. 2 De begripsomschrijvingen „vol wassenen" en „kinderen" zijn vervallen, het onderscheid wordt bij de tarieven vermeld. 3 Voor de kinderen beneden 16 abonnement, 16 jaar en ouder beneden 16 jaar gezinsabonnement, le ouder 2e ouder kinderen vanaf 16 jaar idem beneden 16 jaar dagkaarten, 16 jaar en ouder beneden 16 jaar tienbadenkaarten, 16 jaar en ouder beneden 16 jaar groepskaarten, per persoon toeschouwers lesabonnementen duplicaat abonnementen schoolbaden (per kind per seizoen) De financiële commissie kan zich met de i de verordening verenigen."' B. en W. stellen de raad voor te besluiten conform het ontwerp-besluit, dat voor op de gebruikelijke wijze bij de stukken ter inzage ligt. jaar wordt geen verschil in tarief meer gemaakt, de prijs is laag en het verschil was gering (ca. f 1,50 op een seizoenabonnement). 4 De geldigheid van de tienbaden- kaart is gewijzigd van „maximaal 14 dagen" in „het seizoen van afgifte". 5 De toeschouwerskaarten zijn vervallen. In het vorige seizoen bestond een prijsverschil met een normale dagkaart van f 0,05. 6 Over het algemeen kunnen kin deren in zwembaden elders slechts in aanmerking komen voor een gezinsabonnement, wanneer beide ouders een"abonnement bezitten. In de nieuwe redactie wordt voor gesteld, dat in deze situatie er mee kan worden volstaan, dat één van beide ouders in het bezit is van een gezinsabönnement, en wel om de navolgende redenen: a. Het zou een radikale omme zwaai betekenen wanneer nu zou worden geëist, dat beide ouders een abonnement moeten hebben. b. In de praktijk komt het vaak voor dat slechts één van de ouders regelmatig met de kinderen gaat zwemmen. In andere baden kan men dan niet in aanmerking ko men voor een gezinsabonnement, tenzij de andere, niet-zwemmende ouder, tóch een abonnement neemt. c. Het huidige bad heeft een wa teroppervlakte van 950 m2 en is eigenlijk veel te klein. Gezien het jaarlijkse bezoekersaantal zou dit 2000 tot 2400 m2 moeten zijn. An dere zwembaden in de omgeving zijn groter, terwijl in de tarieven geen noemenswaardige verschillen voorkomen. 7 Op alle tarieven is de gebruike lijke verhoging van 10 procent toegepast, zoveel mogelijk naar boven afgerond op f 0,25. In het hierna volgende overzicht zijn de huidige tarieven tussen haakjes vermeld: f 24,25 Voorverkoop (22,—) 22,— (20,—) 16,50 (15,—) 15 (13,50) 24,25 (22,—) 22,— (20,-) 24,25 (15,—) 22,— (15,—) 16.50 (15,—) 15, (13,50) 5,75 5,25) 5,25 4,75) 3,75) 3,35) 1,75 U55) 1,10 0,95) 15,— (11,50) 9,— 7,40) .1 0,75) 1.50) 15,50 (14,—) 1,75 1.50) 4,— 3,50) over de dringende noodzaak van ontwikkelingshulp geen verschil van mening bestond bij de forum leden doch wel in welke vorm die moet worden verstrekt en hoe hoog het percentage van het natio nale inkomen moet zijn. Het uitgangspunt moet zijn vrede en gerechtigheid voor alle volken. Na de pauze waarin een kopje koffie werd aangeboden werd er aan de forumleden een aantal vragen gesteld die soms aanleiding waren tot een geanimeerde discus sie. Mevr. Bervoets-Wiersma sprak een woord van dank tot de forum leden en herinnerde aan de derde cursusavond op maandag 8 maart eveneens in zaal Vosman. Burgemeester en wethouders van Holten brengen tef openbare ken nis, dat in een op 17 februari 1976 te 14.00 uur te houden openbare vergaderingen van hun college zullen worden uitgeloot 7 obliga ties van de per 1 maart 1957 ge sloten obligatielening groot f 140.000,-. Holten, 11 februari 1976. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Op vrijdagmiddag en -avond 12 maart a.s. vindt in het Herv. ver enigingsgebouw „Irene" te Holten een grote bazaar plaats, 's mid dags voor de kinderen van 16 tot 17.30 uur en 's avopds van 19 tot 23 uur voor de ouderen. Op een vergadering, 26 januari jl. gehouden met afgevaardigden .-van alle vrouwenden jeugdvereni gingen uit Holten, is reeds door iedere vereniging medewerking toegezegd om deze bazaar tot een groot succes te maken en Barti- méus in Zeist en Doorn te helpen bij de grote uitbreiding in Zeist, waar men momenteel met ruimte kampt en grote uitbreidingen voor de deur staan. Vandaar deze ge weldige aktie. Op zaterdag 6 maart vindt, met medewerking van alle vrouwen en jeugdverenigingen, een grote huis- aan-huis aktie plaats, om goederen op te halen voor deze bazaar. In deze zelfde week op donderdag avond 11 maart of op zaterdag avond 13 maart vindt in de Herv. kerk een grote propaganda-samen- zangavond plaats met medewer king van alle koren uit Höl'feh-ën een bekend mannenkoor uit de orm geving van Holten. Hou nu alvast deze data vrij; het is tenslotte voor een heel goed doel; voor blinden en slechtzienden en de meervou dig gehandicapten. - Zondag 15 februari 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 16 februari 20.00 uur Ledenvergadering Paardenverzekering „Holten" in café Jansen (zie-adv.) Dinsdag 17 februari 19.30-20.30 uur Afhalen kaar ten conpert H.M.V. in gebouw Irene'* (zie agenda) 19.30 uur: openbare raadsver gadering ten gemeentehuize. (Zie agenda.) 20.00 uur Voorlichtingsavond in aula Scholengemeenschap Holten over vraag „Waarheen na de basisschool?" (zie adv.) Woensdag 18 februari 20.00 uur Kegelavond Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Glo ria" in Kegelcentrum „Dikkie Down" 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dij- kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Mevr Smit-No- teboom te Wierden vertelt over haar reis naar Turkije. 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal Vosman. Lezing door mevr. M. J. C. A. de Vuijst-Sturm te Koek an ge (Dr) over „Hoe wo nen wij in onze woonkamers?" Donderdag 19 februari 19.45 uur Gezamenlijke bijeen komst Geref. Vrouwenvereni ging Holten en Hervormde Vrouwenver. te Dijkerhoek en Holten in gebouw „Rehoboth". Onderwerp van gesprek: „Le ven als volledig mens." 20.00 uur Voorlichtingsavond in aula van de Scholengemeen schap over toelating leerlingen Havo-4 voor leerlingen en ouders (zie adv.) 20.00 uur Mevr. S. Langedijk- de Jong spreekt in hotel Vos man over de „Problemen van de landbouw" (zie adv. en be richt) Zaterdag 21 februari 20.00 uur Uitvoering H.M.V. m.m.v. drumband, jeugdorkest en majorettes. Donderdag 26 februari 20.00 uur Bijeenkómst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in gebouw „Rehoboth". Spr. de heer Visser te Hengelo (O.) over. het „Geestelijk ge handicapte kind." Belangstel lenden zijn hartelijk welkom! 20.00 uur Groot carnavalsfeest in Bar-dancing „De Waag" (zie adv.) Zaterdag 28 februari Carnaval der Eienpreuvers 's Middags grandioze optocht en kindercarnaval. Vrijdag 5 maart 20.00 Openbare vergadering A.R. Kiesvereniging „Neder land en Oranje" in gebouw „Rehoboth". Spreker partij voorzitter Hans de Boer, 2e Kamerlid. Vrijdag 12 maart 16.00-17.00 en 19.00-23.00 uur Grote bazaar t.b.v. Blinden instituut „Bartiméus" (zie be richt) De heer G. Willems te Nijverdal die de zvv Blauw Wit '66 thans voor het tweede seizoen traint, heeft z'n contract met één jaar ver lengd. voorgestelde wijzigingen van ARTS Van vrijdag 13 febr. 17 uur tot maandagmorgen 8 uur (uitslui tend voor spoedgevallen) J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen: 11 en 16 uur. WIJKVERPLEGING Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, tel. 2356. TANDARTS T. G. I. Hogenelst, Smidsweg 31a, Nijverdal, tel. 05486-6055. Spreekuur spoedgevallen: van 5 tot 5.30 uur n.m. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16 te Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur, donderdags- avonds van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de week ends zijn Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging telefonisch bereikbaar onder nummer 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur) WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 15 februari A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Van maandag 16 t.m. zondag 22 februari C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9 tot 11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 februari: Elektra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124 Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352, 2665 en 2655. 's Nachts 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3