Eerbied voor het leven ULI LlU BlIEUlVJIDLMI# issb Ëaadsverüaderin Cursus Hindelo|)erschil(lerwerk Holtense boerentlansers populair en veel gevraagd HELP GUATEMALA H II HM V SM IB" 11 MM TkKi Mm SI De merel floot op de Schol engem.schap Holten De huidige Jaarvergadering-too^dag CBTB Overijssel landbouwpolitiek DIRECT Voor het wereld- diaconaat „Fienpreuvers' gast bij Blauwe Schuit in Nijmegen JEUGDDIENST Zaterdagavond 28 febr. tv-debuut Soos-soos-soos Onderhandse aanbesteding slijtlaag wegen MIST EEN FIETS? Laatste herinnering aan onze abonnees BETALING ABONNEMENTSGELD JAAR 1976 Met ingang van 1 januari 1976 bedraagt het abonne mentsgeld op ons blad f 18,- per jaar. kunt het bedrag voldoen op onze postrekening van de Rabo bank nr. 875537 of door bijschrijving op onze rekening-courant bij deze bank. nr. 32.85.01.476. Gaarne vermelden abonnement Holter.s Nieuwsblad. Ook kunt u contant betalen aan de bank. Per 1 maart gaan wij beginnen met de incasso per incasseerder of u ontvangt een notd, waarbij één gulden (f 1,kosten in rekening worden gebracht. U kunt betaalt. De abonnees die gaan verhuizen, hiervan zouden wij gaarne tijdig een adreswijziging ontvangen, zodat wij tijdig uw nieuwe adres kunnen doorgeven. De abonnees die hun krant bezorgd krijgen, kunnen iedere vrij dagavond bellen naar onze administratie, telefoon 2995, indien zij geen krant in de bus bezorgd krijgen. Gaarne tussen 17 en 19 uur. Zij ontvangen de krant dan dezelfde avond nog. i zelf geld en ons werk besparen indien u voor 1 maart DaLwas de.leefregel van de grote medicus, musicus en theoloog Albert Schweitzer, hij probeerde deze regel zo goed mogelijk na te leven. Bij ons ontbreekt daar nog wel eens wat aan. Daarom hebben wij dit als thema gekozen voor de jeugddienst van zondag 15 februari, om ojis. er over te bezinnen wat wij er in ons dagelijks leven van terecht brengen. De'tekst bij dit thema is: Gij zult niet doodslaan. Voorganger in deze dienst is ds. A. W. Berkhof en de dienst zal om half elf aan vangen. Iedereen is van harte welkom. We hopen dat het een fijne dienst wordt. De jeugddienstcommissie In samenwerking met de afdeling plattelandsvrouwen in Holten or ganiseert de stichting voor sociaal en cultureel werk een zeer bijzon dere cursus op donderdagmiddag van half twee tot half vier. De cursus bestaat uit acht lessen en omvai onder meer het behandelen en uitvoeren van het Hindeloper schilderwerk, de oorsprong en technieken hiervanwaarbij blank houten voorwerpen worden be schilderd in de trant van de mid- deleuropesè en Skandinavische „bauernmahlerei". Natuurlijk heeft ook iedere deelnemer(ster) de mo gelijkheid om naar eigen inzicht en ideeën eigen, vrije ontwerpen te maken en kan daarbij een be roep doen op de kennis en erva ring van mevr. Bergsma uit Hol ten. Het gaat er vooral om plezie rig en enthousiast bezig te zijn. De kosten bedragen f 50.- inclusief het nodige materiaal. Daarnaast kunt u voorwerpen die beschidert dienen te worden in overleg met mevr. Bergsma aanschaffen tijdens de cursussen. De lessen starten op donderdag 19 februari en u kunt zich aanmelden bij het Paalhuus, telefoon 2755. Vrijdag 13 februari 1976 Al TEAK IHEIIUfCM AA ^M^ mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm, (bij contract lager) Abonnementsprijs t 9.per half jaar, f 18.per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 815587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad ,i.z rNu Woensdagmiddag jl. gaf Poëzie hardop, bestaande uit Ineke Holz- haus, Mamix Kappers, Willem- Jan Mulder en pianist Thom Jan sen in de aula van de Scholen gemeenschap een bijzonder ge slaagde voorstelling van het poëzieprogramma „Hoor de merel ja ik luister". De jonge kunste naars proberen de poëzie uit de verplichte schoolbloemlezing van daan te halen door een collage van gedichten op speelse wijze voor het voetlicht te brengen. Dit gebeurde zo opvallend lichtvoetig hét -vel spontane improvisatie spelletjes leken. De vaak korte moderne gedichten van o.a. Jan Hanlo, Paul van Ostayep (Boerecharleston!Hans Lodeizën, Lucebert en de Chileen se dichter Pablo Neruda werden vrolijk met elkaar verbonden zo dat ze vooral in het begin bijna De Overijsselse Christelijke Boe ren- en Tuindersbond organiseert op donderdag 19 februari haar jaarvergadering - toogdag in de IJsselhal te Zwolle. In het morgenprogramma zal de heer drs. P. Bukman het woord voeren. De heer Bukman is de nieuwe voorzitter van de Neder landse CBTB. Zijn rede gaat over de actuele landbouwontwikkelin gen en het daarbij behorende politieke spel onder de titel: „Landbouwbeleid een fiasco?" Een interessante zaak om over dat netelige onderwerp de mening te horen van deze nieuwe bonds voorzitter. Na afloop van zijn rede zal er voldoende ruimte zijn voor discussie met de heer Bukman. De voorzitter van de Overijsselse CBTB, de heer W. van der Kamp, zal tijdens deze morgenbijeen komst zijn jaarrede uitspreken en daarbij terugblikken op de land- bouwperikelen van 1975. Het middagprogramma (gezamen- Op 28 en 29 februari a.s. organi seert het Jongeren vormingscen trum de Olde Vechte in Ommen een weekend wat betrekking heeft op ,.Soos"-werk. Dit weekend is speciaal bedoeld voor be|st uurs leden en werkgroepleden van so- zen en instuiven. Naast een groot aantal praktische zaken willen we ons vooral bezighouden met 'n bezinning op het HOE en het WAT van de deelnemers en zal voor een groot gedeelte door de in breng van de deelnemers gemaakt moeien worden. De kosten voor dit weekend be dragen 28,75 per deelnemer. Aan vang: zaterdag 28 februari om 15.00 uur, de sluiting is op zondag 29 februari om 18.00 uur na de lunch. Nadere informatie is te krijgen bij: Jongeren vormingscentrum de Olde Vechte, Z'eesserweg 12, Ommei, tel. 05291-1963. onmerkbaar in elkaar overliepen. Misschien was de muziek hoe wel vaardig uitgevoerdhier en daar wat te conventioneel van compositie. Dat de leerlingen intens genoten, moet als een compliment voor het uitvoerend kwartet beschouwd worden. De keuze van de gedich ten en vooral de kwikzilverachtige presentatie maakten deze leerlin gen vaak te groot voor servet (kinderversjes) en te klein voor hel tafellaken (grote-mensenpoë- zi) tot een aandachtig publiek. Dit uurtje ppëzie zal voor leer lingen en'leraren beslist een sti mulerende werking hebben gehad. De eersten staken hun waardering door spontaan applaus en enthou siaste reacties achteraf niet onder stoelen of banken; de laatsten wilden het gezelschap eigenlijk wel meteen voor de overige leer jaren contracteren lijk met de Overijsselse CPB) 'heeft een wat meer ontspannend karakter. Allereerst is er een op treden van de groep „De Ptmten- sliepers" uit Aalten-Winterswijk. Het is een groep jonge hard wer kende mensen, die op cabaret achtige wijze de ontwikkelingen van het plattelandsleven belicht. Daarnaast zullen de Gebroeders Brouwer, bekend van radio en tv, tweemaal optreden en zijn zullen ook de samenzang begeleiden. Al met al een programma dat er wezen mag. Het wordt nog aange vuld met een in de entree van de IJsselhal ingerichte „Sofima- markt". De bezoekers kunnen op deze markt van een twintigtal meewerkende diensten en orga nisaties informatie krijgen op sociaal, financieel en maatschap pelijk terrein. De CBTB hoopt veel van haar leden op 19 februari te kunnen verwelkomen. Gezien de opkomst van vorige jaren en gezien het programma zal het inderdaad druk worden. Een scène uit het boeiende Poëzie 'programma. V.l.n.r. Willem Jan Mulder, Mamix Kappers en Ineke Holzhaus. De Lichtenbergerweg en een ge deelte van de Geskesdijk moeten hoog nodig van een slijtlaag wor den voorzien. Aangezien het risico van schade aan het wegdek bij het aanbrengen van de slijtlaag in het najaar bijzonder groot is, hebben burgemeester en wethou ders besloten de werkzaamheden uit te stellen tot het voorjaar, aldus een voorstel aan de raad. Het gaat om het aanbrengen van ca. 5700 m2 slijtlaag, bestaande uit 1,25 kg/m2 Eshalite en afge- strooid met 11 kg/m2 Ned. steen slag 5/8. Het Aannemings- en Wegenbouwbedrijf v/h J. Krekel en Zoon alhier heeft op een des betreffend verzoek, aangeboden dit werk te verrichten voor de som van f 8.595,60 incl. BTW. Aangezien genoemde vennootschap in onze gemeente de enige is, die deze werkzaamheden kan uitvoe ren en genoemd bedrag, volgens de directeur van gemeentewer ken, beneden de raming ligt, stelt het college de raad voor het werk onderhands op te dragen aan ge noemd bedrijf. In hel kader van haar politieke voorlichtingsactiviteiten van dit voorjaar houdt de afdeling Holten van de Party van de Arbeid op donderdag 19 februari een open bare vergadering, waarin als spreekster zal optreden mevrouw S. Langedijk-de Jong, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Voor de folkloristische boeren- dansgroep De Holtense Boeren- dansgroep. was 1975, zo bleek op de in clubhuis De Biester gehou den jaarvergadering, een goed en succesvol jaar. De groep trad 41 keer op op diverse evenementen in het binnenland en twee keer in Duitsland. Hoogtepunten waren o.a. de boerenbruiloft in Den Ham,, 't bezoek van de Duitse dansgroep „Volksbühne Rosseltal" uit Hos- tenbach aan Holten en het bezoek aan Hostenbach en Saarbürg. Het door de Holtense groep „ontwor pen" bejaardenprogramma oogstte enorme bijval o.a. in bejaardencen tra in Dordrech t, c£>est. Dooi.n, Al melo enz. Veel applaus brachten de bejaarden aan spolleman Klip pers Jenske', zijn „collega" Jan Aaltink. en conferencier Gaitjan van Achteren. Als bestuurslid werd in plaats van mevr. Jongman-Schöppert, die niet hei-kiesbaar was, gekozen de heer Jar. Oolbekking. Voorzitter Jan Mossink sprak een woord van dank tot mevr. Jongman voor het werk dat ze voor de groep heeft gedaan en hij dankte tevens pen ningmeester Gerhard Plekkenpol voor het financieel beheer. Na afhandeling van de agenda werd door Johan Hofman "n film vertoond over het bezoek van de boerendansers aan het Weinfest in Saarbrücken. Op de beeldbuis Secretaris Dick Plekkenpol deel de de vergadering nog mee dat met de AVRO vlot overeenstem ming werd bereikt over een op treden voor de t.v. op zaterdag avond 28 februari in het bekende Mevrouw De Jong behandelt in het parlement de landbouwpolitiek en zij zal trachten deze avond een antwoord te geven op de vraag of het huidige kabinet inderdaad zo weinig voor de land- en tuinbouw doet als van verschillende zijden wordt gesuggereerd. Het is der halve voor de boeren de moeite waard eens te komen luisteren naar wat deze vrouw te vertellen heeft. Mevrouw Langedijk-de Jong is voor de Holtense vrouwen, die de cursus voor politieke scholing van de vrouw gevolgd hebben, geen onbekende. Ook in deze cursus behandelde zij verschillende as pecten van de landbouwpolitiek, voorzover dat in de korte spanne tijds die daarvoor in de regel is uitgetrokken, mogelijk is. Donder dagavond 19 februari zal zij in de gelegenheid zijn wat dieper op de landbouwproblemen in te gaan. Op maandag 8 maart spreekt de ontlerwysspecialist van de Party van de Arbeid, het kamerlid Jan Masman uit Zuna, over „Onder wijsproblemen". Er is op het ogenblik nogal wat aan de hand met het onderwijs in verband met de plannen van minister Van Ke- menade. Voor hen die het onder- wys ter harte gaat, en dat moeten er toch zeer velen zijn, een vroeg tijdige gelegenheid om deze avond voor nadere informatie te reser veren. De gemeenteraad komt dinsdag 17 februari om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1 Notulen van de vergaderingen.van 16 december 1975 en 19 januari 1976. 2 a Ingekomen stukken. b Mededelingen. 3 Voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing en invor dering 'van rechten voor het gebruik van het zwembad Twenhaars- veld. 4 Voorstel tot aanwijzing van een lid van het bestemmingsplanforum. 5 Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht aan de B.V. Aannemings- en wegenbouwbedrijf v/h J. Krekel en Zoon, alhier, tot het aanbrengen van slijtlagen op enkele wegen. 6 Voorstel tot het wijzigen van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1976 (wijziging tarieven gas- en elektriciteitsbedrijf, aankoop con tainers, 'aankoop -leermiddelen en onderhoud - E-lokalen. scholen gemeenschap, vernieuwen keuken woning Espelo 1, organisatie onderzoek gemeentewerken) 7 Beantwoording eventueel ingekomen schriftelijke vragen. programma „Wie van de drie" met Albert Mol, Sonja Barend,. Martine Bijl, Kees Brusse en Herman Em- mink. Aan de Holtense Braderie (19-23 juli) zal weer worden meegewerkt mogelijk nu met een Franse fol kloristische groep en er zal een trip worden gemaakt naar Duits land. Verder kwam er reeds een groot aantal verzoeken binnen om een demonstratie te geven of mee te werken aan feestelijkheden zo dat het seizoen 1976 voor de Hol tense Boerendansers weer heel druk zal worden. De in de Ger. Kerk voor 't We- relddiaconaat gehouden collecte heeft f 4083,26 opgebracht. In verband met de vreselijke aardbeving die Guatemala getrof fen heeft stelt het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening f 500.- beschikbaar voor hulp aan de slachtoffers en roept allen drin gend op ook persoonlijk hulp te verlenen door uw bijdrage te stor ten op giro 875587 van de RABO- bank te Holten ten gunste van re kening .Werelddiaconaat' met vér- melding „Guatemala". Helpt u snel, dan helpt u dubbel. Op 23 februari a.s. zal de totale opbrengst overgemaakt worden. Dan is deze actie dus gesloten. HELP TUDIGü! Voor de tweede maal in successie heeft de carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" een uitnodiging ont vangen om de jaarlijkse pronkzit- ting in Nijmégen bij te wonen. Af gelopen zaterdag toog prins Teun de Zwarte met een uitgebreid ge volg naar De Vereniging. Op de pronkzitting waren nog een tiental andere verenigingen vertegenwoor digd (o.a. Almelo. Bilthoven, Dron- ten. Schijndel, Wychen). Deze avond werd verzorgd door afgevaardigden van elke vereni ging. Hel was één grote bonte avond, met enkele bijzondere uit schieters, zoals de optredens van De Hutspotten (Leiden),, de Noor mannen (Wychen) en De Kwinks (Arnhem). Eén der hoogtepunten was ongetwijfeld ook de buut van De Fienpreuvers. Gert Meppelen- broek en Jan Oosterkamp oogstten enorme bijval met hun komische act „De Oerfienpreuvers". De lachsalvo's en alaafs waren niet van de lucht. Het muzikale gedeelte was bij de Knollenpluk- kers in prima handen. Rond de klok van half twaalf werd de pronkzitting met een wervelende Zuidamerikaanse show besloten en kon de president van de Blauwe Schuit het sëin geven voor het grote verbroederingsfeest oJ.v. Prins Cees I van Nijmegen. Op het groepsbureau der rijkspoli tie, Reilinksweg 2 te Holten, staan al korte of langer tijd een aantal fietsen waarvan geen eigenaar be kend is. Mochten er in Holten mensen zijn die een karretje mis sen laten ze zich aan het bureau vervoegen om hun fiets eventueel af te halen. De v.v. groepscommandant te Holten. Een Oerfien- preuver" achter Nijmeegse tralies.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1