Rabobank Q Informatieavond snijmaisteelt contracten en verzekering Gebr. Z0ETBR00D WEDSTRIJDEN Hollens Nieuws blad uw adver tentie- medium uitstek Feestavond W aardenborchgroep Scouting Holten vind het gewoon fijn dat er altijd wel een Rabobank bij de hand is, voor geld en goede raadjpjp orresteyn Voordeel bij de echte Vakantie voor de deur Haverslag en Van Asselt hoogste aantal ponten warme bakker: mus PUIYGERS KSJSSE8SE .9EB0VWERSL8FERIJ SLAATJE SLAATJE IJSCLUB „DE NOORDPOOL'' 10% KORTING Voor een goed keurslagersprodukt naar Oranjestraat en 't Viaduct HOLTEN 6 FEBR. 1976 PAGINA 7 De feestelijke avond voor ouders, donateurs en belangstellenden van dc YVaardenborchgroep in gebouw Irene op zaterdagavond j.I. is een gezellige avond geworden. Om half acht kon de oorzitter van de groepsraad, de lieer A. J. E. Christhophersen de ruim 200 aan. wezigen welkom heten. In zijn kort openingswoord deelde de voorzitter mede dat de heer R. Petter, die vanaf 1964 voorzitter was van de Stichting De Waar- denborchgroep en die met ingang van dit jaar zijn funktie als zoda nig heeft neergelegd, voor zijn vele werk voor de groei ert de bloei van de vereniging en met name de bouw van het clubhuis in de Beuseberg tot ere-lid van de Waardenborchgroep was be noemd. In verband met ziekte kon de heer Petter deze avond niet aariwezig zijn, maar een afvaar diging van het bestuur had hem die middag het erelidmaatschap, een geschenk en zijn vrouw een boeket bloemen aangeboden. Na de opening was de beurt aan de 90 leden van de groep, die ir? een vlot tempo een bont program ma de revue liet passeren. De onderdelen werden aan elkaar gepraat door de heer Chr. Knijff. De kabouters begonnen met een reis om de wereld, gespeeld door Momque Eiling en Erika Koetsier, die van het ene land naar het an dere reisden en zowaar beroemde t.v.-sterren als Pipo, Pippi, De Zwarte Pijl en Kojak ontmoetten. Ook werd er een bezoek gebracht aan het Eurovisiesongfestival en de Olympische Spelen* in Canada. De welpen brachten drie verschil lende toneelstukjes, geschreven door Remco van Maurik (Tok, tok, over een jager, wolf en kippen), Henk Christophersen: Een pech dag en Ton Christophersen: Eer* reis naar het jaar 2000, waarin Prof. Heeregrave twee welpen, Jeroen Flantua en Max Jan Tim mer een ruimtereis liet maken. Het programma voor de pauze werd besloten met een' optreden van* de gehele kabouterkring die muzikaal een indruk gaven van Ochtendgymnastiek. In de pauze werd ter versteviging van de groepskas door de leiding lootjes voor een grote verloting verkocht, waarvoor de prijzen gratis beschikbaar waren gesteld door de Holtense Midder?stand. De stemming zat er goed in en de lootjes waren zo verkocht. Ook was er een grabbelton voor de jeugdleden. Na het drinken van een kopje koffie of een flesje li monade ging het programma ver der met een sketch van de pad- vindsters: Het Beeldenpark. Irma Jager en Hiide Kleinburink wisten als twee zwervers op een slimme manier aan hun dagelijkse kost te komen door als beeld de picknick- mandjes te „plunderen". Als de parkwachter echter met een em mer water, spons en zeem de beelden komt wassen, is de aar digheid er gauw af. De avond werd besloten door het optrede^ van de verkenners die de aanwezigen een dagje uit het kamp lieten meemaken. Aange-' zien dit kamp plaatsvond ir.' Duits land ontstond er tussen de jongens en de plaatselijke bevolking wat spraakverwarring hetgeen tot al lerlei vergissingen aanleidir.'g gaf. De liedjes bij het kampvuur werden door de zaal uit volle borst meegezongen. Na het trek ken van de prijzen van de verlo ting besloot de voorzitter deze ge zellige en geslaagde avond, dank te de leden voor het vertoornde spel, de leiding voor het werk op de achtergrond en wenste ieder een wel thuis »ik debankvooriedereen GAARDENSTRAAT 32 TELEFOON 2255 Het vakantieseizoen 1976 begint alweer in de maand maart. Althans voor wat betreft de vakantieweken aan boord van het Rode Kruis- hospitaalschip „J. Henry Dunant" en in de beide vakantiehuizen „Huize de Valkenberg" en „Huize IJsselvliedt". Tot laat in de maand november staan boot en huizen weer ter beschikking voor chro nisch zieken en gehandicapten om er een week vakantie te komen doorbrengen. Dankzij het geld dat door de vele puzzelaars in ons land is en wordt bijgeplakt bij de oplossingen van de Rode Kruis-woord-puzzel kan erg veel gedaan worden om het al deze mensen volledig naar de zin te maken. Dat ze het inderdaad bijzonder naar de zin hebben blijkt onder meer uit hetgeen een van de inzendsters, zelf gehandicapt, op haar girokaart schreef: „Ik ben over het Rode Kruis vol lof, mocht al negen keer meevaren en nog veel meer fijns ervaren." Om nog eens extra te onderstre pen dat er veel gedaan kan wor den met het bijgeplakte en bijge- schrven geld, mogen wij nu vast melden dat inmiddels al een be drag van ongeveer f 150.000,- is binnengekomen via girokaarten en briefkaarten. En dat terwijl we nog maar aan het begin staan van de reeks van dertien. *Er zijn zelfs mensen die het puz zelen voor het Rode Kruis niet eens genoeg vinden. Een religieuze schreef het volgende: „Twee puz zels heb ik reeds ingestuurd, maar ik wil ook nog een kleinigheid sturen voor dit mooie liefdadig heidswerk en zo mijn medelotge noten een helpende hand bieden. Want als je als kind van 4 jaar af al gehandicapt bent geweest, zoals ik, dan weet je wat 't zeggen wil en wat je allemaal moet missen. Toch ben ik gelukkig in mijn lot en er zijn nog altijd die er erger aan toe zijn en dat troost je al weer." Volgende maand dus gaan de deuren van tehuizen en het hospi taalschip weer open. Dan komen alweer de eerste passagiers van dit jaar aan boord om een mooi stuk je Nederland aan zich te zien voor bij trekken. Dan worden op maan dagochtend bij de koffie de eerste handen geschud in de vakantiete huizen van het Rode Kruis. Uit de Storm en hagelschade -snijma is De commissie snijmaiskem Hol ten organiseerd op maandagavond 9 februari in hotel „Holterman" 'n informatieavond over de snijmais teelt. Aanvang 8 uur. Op deze avond zal de commissie een nieuw prijsadvies uitbrengen voor de contractteelt van snijmais in 1976. Daarnaast zal de bedrijfs- voorlichter de heer J. W. Lubber- sen, de resultaten van proeven in de snijmaisteelt van de laatste ja ren behandelen, alsmede kostprijs berekeningen van de snijmais. Op uitnodiging van de commissie zal vele reacties die tot nu toe bin nenkwamen, hebben we begrepen, dat er onder de puzzelaars veel ge handicapte deelnemers zijn. Mis schien dat enkele van hen straks met deze puzzel onder de arm een week op vakantie gaan met het Rode Kruis. Zij weten dan nóg beter dan ieder ander waaraan het geld besteed wordt, dat via deze puzzel bijeengebracht wordt. de heer Smook, vertegenwoordi ger van de Onderlinge gewasver zekering te Wildervank een inlei ding houden over de verzekering van gewassen en dan speciaal van snijmais. Omdat we de afgelopen zomer hebben ondervonden welk risico we lopen met de snijmaisteelt bij storm en hagel, wil de commissie graag de belangstelling peilen voor de verzekering van dit ge was en de mogelijkheid bspreken van een eigen afdeling voor ge wasverzekering. De kosten zijn vrij gering en aftrekbaar voor de belastingen. Iedereen die geïnteresseerd is in de snijmaisteelt is van harte wel kom op deze avond. Voor evt. nieu we contracttelers is er de gele genheid om dit op te geven, even als veehouder die geïnteresseerd zijn om snijmais aan te kopen. Zoveel mogelijk tracht de com missie te bemiddelen. De commissie Het programma rond 't 12"n jarig bestaan van de Waar denborchgroep werd geheel verzorgd door de leden. Op de foto een scène uit het spél Avontuur rond het beeld in het park". Bij de door de Holtense Schiet vereniging „Eendracht" in zaal „Vosman" om het clubkampioen schap gehouden wedstrijden was de uitslag als volgt: Luchtgeweer: Groep A: 1 G. A, ..Haverslag 126 p.,,2--G._..KQppmap 114 t». 2 x 10), 3 G. H. Paal- man 114 p. Groep B: 1 G. J. Sluiter 122 p.. 2 G. Jansen 118 p., 3 J. A. Aan stoot 107 p. Groep C: 1 B. Arfman 109 p. (5 x 9). 2 J. Louwerenburg 109 p. (3 x 9), 3 D. Geels 108 p., 4 A. Pekkeriet 94 p., 5 J. Bouwhuis Luchtpistool: 1 J. van Asselt 137 p., 2 I-I. J. Nekkers 132 p., 3 G. H. Paalman 111 p., 4 G. Koop man 95 p., 5 D. Geels 72 p. NIET VERGETEN: DINSDAG: BROODJESDAG WOENSDAG: SPRITSDAG Bij besteding van f 5.- een Voordeelkaart. VOORDEELKAART NO. 31 5 abrikola's van 2.75 voor 2, 1 zak krentebollen (6 stuks) van 2.voor 1.50 Tweedehands balken planken deuren ramen ijzeren balken en buizen enz. Verder allerlei nieuw materiaal, o.a. golfplaten onduline plastic asbest plastic dakgoten riool- en afvoerbuizen kranen closetpotten wastafels, enz. FIRMA Braakmansdijk - Rijssen Telefoon 05480-2298 - 2875 - 2116 VOLOP VERSE GROENTE Sla, andijvie, witlof, komkommer, radijs, aardbeien enz. Extra zaterdagaanbieding Grote hagelwitte bloemkool 193 Een litersblik appelmoes 93 2 kg prima sinaasappelen 295 Volop alle soorten mandarijnen zonder pit en alle soorten handappels Extra weekaanbieding Maandag: een kg bieten 49 Dinsdag: V2 kg gesneden rode kool 45 Woensd.: 1 kg geschrapte worteltjes 99 Donderdag, een halve kg gesneden hutspot 49 Vrijdag: een kg bananen39 Stationsstraat - Telefoon 1216 (ijs en wederdienende) Zaterdagmiddag 1.30 uur voor dames en heren om het KAMPIOENSCHAP VAN HOLTEN KLEURWEDSTRIJD Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" De kinderen die meedoen aan de kleurwed- strjjd worden verzocht hun kleurplaten vóór dinsdag 10 februari in te leveren bfl onder staande adressen: Foto Jan ten Velde, Dorpstraat A. Jansen, Bergmanstraat 27 H. Stukker, Ab. Jansenstraat 31 A. Akker mans, Holtcrenkstraat 12 ZATERDAG 7 FEBRUARI OP ALLE CARNAVALSPLATEN (Singles en LJVs) Oranjestraat 31 Holten Telef. 05483-2 DINSDAG 500 gr. fijne of grove varkensworst 345 500 gr. fijne of grove runderworst 415 200 gr. leverworst (stuk) 88 WOENSDAG 500 gr. speklappen 308 500 gr. schouderkarbonade 415 100 gr. boterhamworst70 DONDERDAG 500 gr. gehakt half om285 500 gr. mager rundergehakt 475 100 gr. gekookt spek 98 VRUDAG EN ZATERDAG 500 gr. haas- of ribkarbonade 525 100 gr. rollade 148 100 gr. snjjworst 98 DE HELE WEEK 500 gr. mager rookspek 398 Grote pot appelmoes 105 Pot Hak witte bonen in tom.saus 178 Bli kasperges 209

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7